You wanna have a life but not too real
Par akadēmisko altruismu 
14.-Mar-2015 11:34 pm
Šodien norāvu kultūršoku. Man arī līdz šim akadēmiskās vides cilvēki šķituši dīvaini, bet tagad esmu sapratis, ka tā ir cita dimensija.

Uzdevu jautājumu pasniedzējam, vai šobrīd Latvijā ir iespējams nopelnīt ar zināšanām, ko mēs tik cītīgi apgūstam. Jā, salīdzinot ar laiku 15 gadus atpakaļ, iespējas ir vairojušās. Nav spīdoši, bet tomēr. Un tad, pēc visa ļar-ļar, kurā es neiedziļināšos, tiek izmesta frāze - un vispār, ne jau vienmēr mērķis ir nopelnīt. Nezinu ko šādā brīdī padomātu Adams Smits, bet es sajutos kā goddigeris. Nopietni, nozarē, uz kuras balstās teju visa civilizētās pasaules ražošana, infrastruktūra un pat birokrātija, ir vēl vieta altruismam? Ok, es saprotu, ja runa būtu par kaut kādu Tjūringa mašīnu, kad pasaulei nebija ne mazākās nojēgas par to kas ir dators, un kādi no tā varētu būt ieguvumi. Bet šobrīd? Iegūtās specifiskās zināšanas, kurām ir ļoti konkrēts praktisks pielietojums, nav iespējams pārdot, ja vien tu nestrādā kaut kādā silīcija ielejā? Pareizāk sakot, štrunts ar to, var, vai nevar pārdot, bet pati doma, ka tu varētu kaut ko darīt bez biznesa keisa, un pat bez "greater good" idejas, tikai tāpēc, ka tev ir uz to talants? De fak? Man šķiet tas jau ir mākslas lauciņš. Un, ja savieno datoru ar mākslu, tad var nodarboties ar fraktāļiem, vai kādiem citiem tīri matemātiskiem konceptiem, nevis tupa darbināt dzelzi. Tupa darbināt dzelzi ir Latgalīte, lodāmurs un lietoti datori par lētu naudu.
Comments 
17.-Mar-2015 09:07 am
Nu ja. Pasniedzējs mierīgi tak varēja paskaidrot, ka augstskolas uzdevums ir iemācīt kritiski domāt un strādāt ar pieejamo informācijas pajomu, mācēt atsijāt garudus no sēnalām, aber konkrētas zināšanas un prasmes, ar kurām var nopelnīt, māca tehnikumā.
This page was loaded Apr 30. 2024, 3:04 pm GMT.