smth
Citu druķielējumi 
16th-Feb-2020 06:12 pm
- saorganizēt failus uz desktopa
- sašķirot I. drēbes
- sakārtot grāmatas
16th-Feb-2020 03:02 pm
savdabīgi, ka mediji, lai kaut kā cīnītos jūtubē ar reģionāliem un citiem ierobežojumiem
publicējot materiālus, ka viņiem pašiem nepieder
nerīkojas ārkārtīgi vienkārši

a) pārlaudot video uz jebkādu savu personisko kanālu
b) uzrakstīt zem tā diskleimeri, ka mēs te nenodarbojamies ar reklāmu un neesam jūsu monetizācijas programmās (brīnums, cik daudz ļaužu neraksta šos diskleimerus un pēc tam cieš - es vienmēr cenšos rakstīt)
c) medijā iedot saiti uz šo materiālu

najobka, protams, taču pret robotisko birokrātiju vai not
16th-Feb-2020 01:46 pm
jāsaka, man ārkārtīgi patika strādāt piņķos, kas, tipa, ir rīga, bet, tipa, gluži arī nav
piņķi, pirmkārt, manā uztverē ir kolosāli skaista vieta, daudz skaistāka par visiem klusajiem centriem vai āgenskalnu
kaut kādā ziņā tā ir latvijas taizeme
kur, piemēram, vienlaicīgi pastāv akadēmiskais habs ar trīs internacionālām skolām un neorganizēti pilsoņi, kas slaistās no rīta ap veikalu lats
bezcerība sadzīvo ar universālām iespējām
pirmā latvijas skrituļdēļu rūpnīca ripo, piecstāvenes, mazdārziņi
slavenā piņķu baznīca kā visu ignorēts pīķis debesīs
taču tajā visā var sajust sirdi un garu - mani nekur rīgā nepārņem tik spēcīgas emocijas, kā tur

nopietni apsveru iespēju pārvākties kādreiz
16th-Feb-2020 10:23 am
Ar seru Ričmondu bijām kārtējā Maskavas forštates ekspedīcijā. Atradām forštati visu sniegpulksteņos, pūpolos un ausaianos, plaukt gatavos pumpuros.
Sapratu, cik ļoti mani nogurdinājusi pat šī - tik maigā un saudzīgā - ziema.
15th-Feb-2020 10:43 pm - sludinahjums
apprecēšos ar sievieti, kurai padusē ir mikrosuns, un mikrosuni sauc nanki-pū
15th-Feb-2020 09:59 pm - nu tad iedzersim par sofiju annu

labs un daudzsološs starts, poga rīklē varēja iekļūt tikai pašnāvības gadījumā, vajag labu nozieguma ģeometriju, pēc iespējas lakoniskāku (ja neesat pamanījuši - tad agatei ir ļoti lakoniskas būtībā grāmatas, rakstnieka svētība), beigās cirks ar zirgiem, pūdelis jāj uz ponija, lācis uz motocikla un begemots uz deltaplāna, bārdainas sievietes un anālie akrobāti, čurā roņi, lido rozes


zajebisj, es ļoti ātri sapratu, ka čuvaks nav slims (tāpēc, ka neviens neticēja, ka rakstniece taisās drīzumā nomirt, tur bija konkrēti teikumi, kuros es apspēlēju puaro), taču tālāk viss pavērsās drusku neparedzami - es biju palaidis garām vienu savdabīgu tendenci (uz kuru mājienus, manuprāt, tomēr iedeva pārāk maz), nē, pusē es sapratu pēc visiem maindgeimiem, kas ir noziedzniegs, taču motivācija un pārējais vēlāk izvērsās daudz savādāk. vispār, ļoti labs hūdanits varētu būt, ja saglabātu lakonismu beigās, un izvairītos no aizliegtiem paņēmieniem dilemmās (klasiskos detektīvos nepieļaujami). taču patika un bija aizraujoši. 
15th-Feb-2020 01:35 pm
Runājot par tradicionālo vērtību sabrukumu, Kramer vs. Kramer noskatīšanās lika pārdomāt dažas lietas.

Pirmkārt, laika distance no filmas tapšanas brīža līdz šodienai ļoti akcentē izmaiņas pasaules uztverē. Zinu, nav pārāk oriģināla atziņa. Diezgan nepārsteidzošā kārtā ir diezgan daudz filmu par attiecībām, tai skaitā par attiecību izbeigšanos. Oriģinalitātes meklējumos šo stāstu var mēģināt stāstīt no vīrieša, sievietes, bērnu, vecāku, draugu un citām perspektīvām, un kaut kad varētu šķist, ka šinī stāstā neko jaunu vairs nav iespējams pateikt. Bet ja salīdzina nesen iznākušo critically acclaimed filmu Marriage Story ar Kramer vs. Kramer, atkal jau nepārsteidzošā kārtā viņas ir ļoti dažādas, neskatoties uz ļoti lielām līdzībām dažos stāsta elementos.

Bet tas nav pats galvenais, par ko lika padomāt Kramer vs. Kramer. Man visvairāk nodarbināja jautājums, kā cilvēki sevi ir ietrikojuši tik ekstrēmā vientulībā, mēģinot sekot kaut kādiem sociālajiem kodiem? No džeka aiziet sieva, un viņam pēkšņi ir tik lielas problēmas, ka viņam pat varētu nebūt laika emocinālam pārdzīvojumam par šo faktu. Filmā, protams, tika attēlots ekstrēms gadījums, un dzīvē visdrīzāk bērns tiktu vecmāmiņas gādīgajās rokās, un kaut kad būtu piedzeršanās ar draugiem, kuri pastāstītu, cik sieva ir nepateicīga kuce, bet nevar arī dzīvē nenovērot to, kā cilvēki pārī ir tendēti uz pašizolēšanos. Un kas īsti ir bērni šinī gadījumā? Ok, konkrētajā filmā tēvs ar dēlu sāka veidot attiecības, bet pieņemu, ka dzīvē ir daudz gadījumu, kur bērni kļūst par šķirtās laulības mēbeli, kurai bija kaut kāda jēga konkrēto attiecību nākotnes kontekstā. Tev bija dzīves plāns "A", un pēkšņi tu attopies rūpēs par šī plāna gruvešiem, un fakta, ka nav pat īsti laika padomāt par plānu "B".

Filma iznāca 1979. gadā, kad sociālais aktīvisms tradicionālo vērtību piekritējiem jau krienti bija pabojājis dzīvi. Bet tieši šis vientulības moments man liek domāt, ka viss jau bija sabrucis krienti pirms tam. Tādā ziņā visas padomju šķirtās ģimenes ar vecmāmiņām un onkuļiem bija krietni tradicionālākas. Tas ir tāds kā nesaprotami funkcionējošs organisms, kas galau galā nonāk pie kaut cik veiksmīga rezultāta, pat ja kaut kas šinī organismā līdz galam pareizi nefunkcionē. Un tagad, kad mēs esam sasmēlušies rietumu demokrātijas vērtības un paradumus, tā vien gribās teikt, ka varbūt jālauž šīs "tradicionālās vērtības" līdz galam? Un kaut kādā ziņā tas arī notiek, un cilvēki veido cita veida kopienas, kas nav balstītas asinsradniecībā. To, protams, dara tie, kas uz to ir spējīgi. Pašironija intended. Tie ir citi organismi ar citām supporta sistēmām, kas aizņemas patiešām strādājošus mehānismus arī tradicionālām sistēmām. Cita starpā šis manī vairo pārliecību, ka neviena sociāla kustība neizraisa pārmaiņas, bet drīzāk reaģē uz jau mainījušos objektīvo realitāti. Protams, viss tas sociālais aktīvisms ir vajadzīgs, lai izrunātu lietas, un vienotos par jaunajiem spēles noteikumiem, bet viņš maz ko iznīcina. Es domāju, ka daudz vairāk iznīcina visādi sociopāti un autisti, kas aizraujas ar dabas procesu pētīšanu, paralēli izdomājot, kādu praktisku labumu no šīm jaunajām zināšanām iegūt. Jeb runājot metaforās, vispirms kāds nāk ar kuvaldu, un izlauž perfekti funkcionējošā mājā caurumu, un tad viņam seko citi, kas mēģina visus mierināt, sarunāt, kā turpmāk tiks organizēta dzīve mājā ar šo caurumu, un varbūt vajadžetu uzbūtēt kādu jaunu žogu vai jumtu virs šī cauruma.
15th-Feb-2020 12:03 pm
Higiēnista stāsta paskaidrojošais ieraksts.

Mutes higiēnas procedūras beigās man pajautāja, vai man nav alerģija pret pienu? Izrādās, ka pēc šīs procedūras uz zobiem mēdz smērēt Kazeīnu, kas satur piena proteīnu. Uz brīdi uzkāros, jo nebiju gaidījis, ka zobārsta kabinetā man būs jāpārdomā manu izvēļu ētiskie apsvērumi. Negribēju kļūt arī par stereotipu, un mēģināju izvairīties no vārda "vegāns". Tā kā zobu veselība man ir diezgan sensitīva tēma, pēc neveiklas vārdu apmaiņas paskaidroju, ka alerģijas man nav.

Cita starpā es iedomājos, kā ar šo situāciju tiek galā tie, kuri nemaz nezina, vai viņiem ir alerģija? Pieredzējušākie droši vien saka, ka viņiem ir alerģija, nevis mēģina izskaidrot savus ētiskos argumentus, vai noskaidrot, vai eksistē vegānās alternatīvas.
14th-Feb-2020 09:25 pm - bērniņš uzsila :O
Kkādas dienas bija drusku krekšķis, bet nu drusku citādāks nekā ierasts, vkr vakarā ju nolikās gulēt un sāka test ne pa jokam.. Bet nu tāds jocīgais klepus, ka pēc skaņas spriežot arī nevar izklepoties, bet kaut kas iekšā ir gan, un pietiekami biezs...
Vakar izdzenāju ar dzeršanu, beigās iedevu Stodālu (nezinu, uz kāda pamata, bet parasti līdz), pēc tā drusku plika vieglāk un aizmiga. šodien bd cik saprotu arī pa dienu nepajokam tesusi, bet tā kā šis galīgi nav tas "puņķi tek kaklā, kairina rīkli" klepus, bet tāds krietni dziļāks un nesaprotamāks, aizgāju drošs paliek nedrošs pie dežūrārsta. Kamēr viņa elpo, nekādus trokšņus nesaklausīja, bet kad palūdzu paklepot un klepojot, lai paklausās, tā sadzirdēja gan visu ko.. :/ Katrā ziņā viņai ar tas klepus drusku nepatika..
Man vēl tas vecais storijs pirms nepilniem 2 gadiem ar to plauškarsoni, kas sākās praktiski vispār bez klepus, kur arī 3 ārsti klausījās bērnu 3 dienas, neviens neko nedzirdēja, kamēr bērns katru dienu uzkarsa par 1u grādu vairāk.. šodien pirmo reizi pēc taustes šķita, ka ir siltākā piere. 37,5C samērījām pie ārsta kabinetā.. :O Un tad ar riteni atraucām mājās (jo nu a kādi bija varianti?) Pa ceļam aurēju, ka dieva dēļ, lai VISU LAIKU minoties tur muti ciet, nerunā, neklaigā, utt..
Mājās iedevu kaut kādu klepus sīrupu, piespiedu izdzert daudz tējas, kārtīgi papūtām burbuļus (vienīgais laika posms, kad vispār neklepoja, bija kamēr pūtām burbuļus). Vēl svārstos, dot AB vai nē. Dežūrārste sākumā domāja nerakstīt, tad tomēr uzrakstīja, es uzrakstīju sms savai ģā, precizējot, vai tās AB, kas man mājās no seniem laikiem arī vēl der. Tgd nesaprotu, dot/nedot. Jau safārējos dot, bet pēc ēšanās, pēc ēšanas izdomāju, ka mok pagaidīt. Tgd svārstos starp "labāk padošu drusu vēl to klepus sīrupu, un, ja rīt vēl kāps temperatūra, tad došu AB" un dot un miers asap (kā dežurārste teica)..

Kā ir no ārsta viedokļa - tāds bronhīts/plauškarsonis vai tml. var pazust pats no sevis? Nav jau arī gluži tā, ka būtu apstiprināta diagnoze. Un, vai, ja temperatūra nokrītas normāla (pati, nurofēnus ij netaisos dot ņemot vērā mūsu līdzšinējo 3,5 gadu pieredzi), tas nozīmē, ka vnk bijis kāds nelāgs bacilis, nevis karsonis?
14th-Feb-2020 06:16 pm - iPhone SE bačas nomaiņa
Pēc Google īsti nevar labi noorientēties, kur Rīgā būtu draudzīgākā (lasi: value for money, kvalitatīvi un ātri) vieta iPhone baterijas nomaiņai, iPhone SE modelim.
Ieteikumi?
14th-Feb-2020 02:21 pm
Joker.
Kaut kur internetā ir pēdas, ka Fēniksam, manuprāt, jādod Oskars. Dabūja. Es nezinu kā, bet filmu izvilka viens aktieris, un izvilka tā, ka uzskatu, ka labākais, kas šosezon redzēts. Visi jocīgie Marvel produkta fani aizmirstiet, šis ir kino!

a
***
1917
Noskatījos Oskara pievakarē. Netīk, subjektīvi, kara filmas, bet Mendess ir Meistars. Neveģitē uz sižetu, miljons jauku, baudāmu mirkļu. Holivudas galma komponists Tomass Ņūmans, viss kopā tik ļoti baudāmi, ka filma Nr.2!
a
***
Irishman.
Kas gan var noiet greizi, ja Skorsēze uzņem filmu ar Al Pačīno un De Niro? Nekas. Klasika.
a
***
Knives out.
Pārvērtēts sūds, lai arī Silvijai Radzobei ir bezierunu mīlestība pret lineāru detektīvu. Šādas lugas jāuzved Old Vic skatuvē, ne kino. Viss bija tieši tik garlaicīgi un paredzami, ka britu šarmu no Lī Kērtisas un Kreiga nesajutu. Pluss par Game of Throne ķebļa kiču.
a
14th-Feb-2020 12:54 pm
Kā nonākt vegānās policijas melnajos sarakstos? Aiziet pie higiēnista. Jautājums gan bija par alerģiju, nevis par manu uzturu, bet es palaidu garām iespēju pajokot, ka tā nav gluži alerģija. Es vienīgi domāju, vai īsti vegāni vispār var atbildēt uz jautājumu, vai viņiem ir alerģija uz pienu? Vikipēdijā par Kazeīnu ir kaut kas rakstīts arī par cilvēka pienu, tāpēc tīri teorētiski es varētu nebūt grēkojis, un ir jāatceļ imaginārais picas vakars sveču gaismā. No pozitīvajiem aspektiem, šķiet, ka mana mutes higiēna ir diezgan labā stāvoklī. Parasti vizītes laiks tiek izmantots pēc maksimālās programmas, un nozieguma vietā ir daudz asiņainu pierādījumu. Šoreiz viss bija pārsteidzoši čill un ātri.
14th-Feb-2020 10:47 am - Zarezans. Trifons Zarezans.
Valentīns šo, Valentīns to, Valentīns bučiņas, pūkainus lācīšus un plīša pikucīšus. Un tā ļaudis aizmirst citu šodienas aizbildni, iespējams, daudz lustīgāku vīru.

"Три́фонов день — день в народном календаре славян, приходящийся на 1 (14) февраля; полупраздник у восточных и южных славян, связанный с приближением весны. Особо широко отмечается в Болгарии, Северной Македонии и Сербии, где имеет характер праздника с многочисленными обрядами. Считается предвесенним праздником виноградарей, поскольку святой Трифон считается их покровителем. (...)

На Трифона в болгарских храмах звучит особая молитва. В ней прихожане называются «лозой Господней», а мольба обращается о том, чтобы «благодать снизошла на каждую лозу», то есть на каждого прихожанина. В храмах освящается вода, в некоторых местах, читают специальную молитву от вредителей. В этот день вино льётся без ограничений. На трапезу каждый несёт флягу с вином, в которую опускаются виноградные веточки. В конце угощения развеселившиеся и хорошо угостившиеся мужчины отправляются в село. В соответствии с обрядом обходят дома, где их снова угощают вином. «Царя» несут на руках, при этом постоянно поливая вином. «Как вино льётся, так пусть лозы растут», — приговаривают все. В церковной живописи сербских и болгарских этнических районов святой изображается в виде юноши, который держит специальный нож для подрезания лозы. Болгарский праздник виноградарей считается остатком культа фригийско-фракийского бога плодородия и природы Сабазия (Диониса)."
(Avots - Vikipēdija)

Lai Svētais Trifons ar jums šodien, mani mīļie!
14th-Feb-2020 10:38 am
На горе стоит овин,
Под горою свинка.
Мой миленок Валентин,
А я Валентинка.
14th-Feb-2020 10:11 am
Nomainījām ledusskapi uz lielāku.

Iepriekšējais arī ir darba kārtībā - ja nu kādam interesē - sīkāka informācija te - http://klab.lv/users/missalise/1457874.html .
14th-Feb-2020 09:36 am
Labi, ja nevarat palīdzēt tā, tad vismaz kāds var pateikt vai nu lj user feitas_kleitas nr. vai pateikt, lai viņa man atstūta tā lendlora nr.? Hoķ uz epastu u.ulvis at gmail. Nevaru izpalīdzēt nevienam bez tā, tūlīt beigsies laiks.
13th-Feb-2020 03:31 pm - Auto, auto, automobīli 2//Gym
Šodien - otrajā nodarbībā trennējos veikt labos pagriezienus pāri pretējai joslai. Gāja labi, izņemot 1,5x bremzes vietā nospiedu gāzes pedāli un 1x gāzes vietā bremzi. Facepalm 1. Pagaidām tikai braukājam pa vienu un to pašu kvartālu, dažādām ielām tur, bet es ceru, ka jau drīz varēšu izbraukt pa normālām ielām ar dzīvāku satiksmi. Vairs nav bail no pretīmbraucošām mašīnām :D

Sporta zālē, savukārt pēc tam pirmoreiz pamēģināju treadmill. Piespiedu starta pogu un pirmās 30 sekundes kā lose mēģināju viņu iekustināt vnk ejot uz priekšu un nesapratu, kāpēc tik grūti un gandrīz nevar paiet, kamēr tante uz blakusesošā sprigani un ātri kust uz priekšu. Tad daleca, ka jāslēdz iekšā ātrums, un viņš kustēsies uz priekšu pats (atšķirībā no crosstrainer, (kurš man joprojām no cardio vislabāk patīk) kur tu pats kustini uz priekšu, un ātrums ir, lai paliktu grūtāk :D). Facepalm 2 :D

Bet forši, vismaz ir sajūta, ka kaut ko jaunu apgūstu :)
13th-Feb-2020 04:42 pm
Protopavasaris.
Aiz logiem kaķi un zvirbuļi nevaldāmi kliedz pēc seksa, baloži riesto, sniegpulksteņi zied, krūmiem pumpuri piebrieduši.
Gribētos ticēt, ka uz palikšanu.

Solo la pace del mio cuore non ritorna da me.
13th-Feb-2020 02:29 pm
es piemēram nezinu, vai man šodien ir brīvdiena, bet es neko neesmu izdarījusi
This page was loaded Feb 17th 2020, 6:30 am GMT.