"Outlaw King" - Gibsona slavenā "Drošsirdis" sikvels

Posted by [info]indulgence on 2018.11.17 at 10:53
Tags:


Filma sākas tur, kur beigusies Gibsona atveidotā: Vollesam nocirstā kāja pienaglota Pertā pie staba, zemniekus pārņem kvēls politiskā nacionālisma inspirēts sašutums, bet Karikas grāfs Roberts de Bruss, ar nepacietību sagaidījis tēva Roberta nāvi (gan tēvs, gan vectēvs bija Roberti - atšķirībā no mūsu tautiešiem, seno skotu fantāzijas lidojums vārdu izdomā bija visai pieticīgs), piesaka karu nīstajiem angļu okupantiem un pasludina sevi par karali. Tas viss neraugoties uz to, ka būtībā ir karaļa ierēdnis - grāfs, - un filmas ievadkadros nupat zvērējis pie Bībeles uzticīgi kalpot savam sizerenam, Anglijas un Skotijas karalima Edvardam I. Pie tam jau pirms kalpojis, palīdzot tam iekarot Skotiju un par to saņemot kā balvu jaunu sievu, Elizabeti de Burgu.
Tā kā, atšķirībā no Graubas "The Kings Ring", šī filma pretendē uz reālu vēsturisku notikumu atainojumu, tāpēc piesiešos dažiem aspektiem, kas liek pavīpsnāt.

sīkāk )

Posted by [info]punkts on 2018.11.17 at 08:38
Augstākais feodālis

Posted by [info]tors on 2018.11.17 at 04:13
Aleponijai, protams, nav ne vainas, bet mans mīļākais šībrīža bārs būtu angārs vai speciāli uzbūvēta sporta zāle, kurā ierīkots basketbola laukums. pa dienu to vietu varētu izīrēt basketbolistiem, bet vakaros - kad arī notiktu visa sāls - tas būtu klubs, kurā vienmēr valdītu pustumsa ar atsevišķiem disko elementiem, un tur varētu izīrēt retro skrituļslidas ar ritiņiem divās rindās (nevis vienā kā tagad) un slidot pie tipa šāda, šāda un šāda muzona. ja es tur pats nerosītos kā apmeklētājs, tad es varētu dīdžejot un ap 02:00 naktī (protams) likt lēnās dejas, kuru laikā, es iedomājos, visi novilktu skričas un dejotu zeķēs. vēl būtisks moments ir, ka pirmajā stāvā būtu logs, kas non-stop stāvētu vaļā un kuru neviens nevaktētu, lai pa to iekšā var rāpties pusaudži un apmeklēt klubu nelegāli. es viņus patrenkātu varbūt reizi stundā, katru reizi izliekoties reāli pārsteigts, kā viņi šeit iekļuvuši, bet speciāli visos tumšajos basketbola zāles stūros es nemeklētu, neesmu lohs. klubs varētu saukties "pēdējais zvans" vai kā tml. manuprāt, skrituļošana būtu forša alternatīva dejām, un tādiem cilvēkiem kā man, kas bieži nedejo, arī būtu iegansts izkustēties, nemaz nerunājot par mūzikas dažādību. tur, protams, pārdotu alkoholu, bet tikai plastmasas glāzēs. ja jūs domājat, kādēļ jābūvē speciāla vieta - kāpēc nevar īrēt kādā esošā skolā, kur problēma? neviena skola neļautu skričot pa viņu grīdu. tā zāle būtu mostly estētisks, nevis funkcionāls elements. man tā aina tik dziļi sēž sirdī, kā cilvēki skrituļo, krīt un smejas, un skan tas muzons, un dīdžejs ik pa laikam saka kaut kādas cheesy [iepriekš iestudētas] lietas, piesakot katru nākamo hītu, komentējot cik forša ballīte, un lieku reizi pajautājot, vai visiem iet forši, un tas arī būtu forši, you better believe me.

Posted by [info]pelnufeja on 2018.11.17 at 01:29
Vieni no tiem mirkļiem, kad es izteikti jūtos pamesta viena visā izplatījumā - mirkļi, kad es vienos naktī mēģinu ievilkt pārvalkā segu.

Posted by [info]de_profundis on 2018.11.17 at 00:46
- If Christ was punished on our behalf then we're never forgiven. Because punishment and forgiveness are mutually exclusive. So this idea that God is all filled with vengeance and that he himself is in bondage to some immutable law of universe whereby he has to demand justice for every offence against him... this is the concept of God which is really the foundation of modern atheism.

ibid

par 10 Vetrūvija grāmatām

Posted by [info]lord on 2018.11.16 at 17:37
Tags:
tā kā esmu atjaunojis savas attiecības ar šo blogu, tagad tas kļūst par manu domu un piezīmju miskasti, tad šeit metīšu arī savus konspektus - šeit būs vieglāk atrast, kad vajadzēs

Vetrūvijs - 10 grāmatas par arhitektūru
... tālāk ... )

Posted by [info]de_profundis on 2018.11.17 at 00:31
- Why does Christianity has a bad name today?
- Hypocrisy and bigotry of Christians. The Hypocrisy and bigotry that we have is first of all to think that we have a special righteousness or holiness of Christians automatically, simply because we're Christians, without any kind of real and sincere work to transform our hearts and to transform our inner person. To transform our being so that we come into accord with the moral imperatives on Jesus Christ rather than with the moral laws which people have superimposed on Christ.

https://www.youtube.com/watch?v=R1TzgKZQB-s

Posted by [info]eureka on 2018.11.17 at 00:05
Nu kapēc es šodien nenopirku vīna buteli?

Posted by [info]putnupr on 2018.11.17 at 00:01
Atkal jānorij krupis, jo izspļaut nevaru

Suspiria 1977

Posted by [info]black_data on 2018.11.16 at 23:22
Tags:
Noskatījos "Suspiria" veco versiju. Pēc tās beigām uzliku "Rock of Ages" jau trīsdesmito reizi, tikmēr pierakstīšu dažas domas par šo visu.

Posted by [info]virginia_rabbit on 2018.11.16 at 23:02
ingmārs nokavēja pārsēšanās reisu un iesprūda Vīnē
Posted by [info]de_profundis on 2018.11.16 at 22:34

par cilvēka dabu

Posted by [info]lord on 2018.11.16 at 15:26
Tags:
pilnīgi pārsteidzoši, cik ļoti maz cilvēks ir mainījies pēdējo 2000 gadu laikā... Vetrūvijs (tas pats, kura uzmērītās cilvēka ķermeņa proporcijas da Vinči ielika savā slavenajā Vetrūvija cilvēkā) pirms 2000 gadiem savās 10 grāmatās par arhitektūru izsmej sabiedrību, kurā tiek slavināti atlēti un norāda uz to, ka slavināt vajadzētu zinātniekus un autorus, jo tie rada vai fiksē nemirstīgas zināšanas un to iespaids stiepjas pagātnē un nākotnē, atlēta vienīgā bagātība ir viņa ķermenis, kurš pilnīgi nolietojas pāris desmitu gadu laikā...

nesen kāds krievu blogeris sašutis rakstīja par to, ka, šķiet, futbola komandu sumināja Kremlī... autors secināja, ka valstī kaut kas sāks mainīties, kad Kremlī sāks sumināt izgudrotājus un zinātniekus, nevis sportistus un skatuves māksliniekus...

Latvijā, protams, arī tas pats... ar ko ta mēs sliktāki par krieviem vai romiešiem?

Posted by [info]methodrone on 2018.11.16 at 20:13
Mūza: Rationale - Fuel To The Fire
Ok, Latvijā atgriezties nav vērts, jo viss ir izpostīts uz mūžiem, kā jau Baba Vanga teica. What the actual fuck? It really hurts my feelings, kā Vējonim viss ir pohujā, es neticu viņa asarām un viņa centieni ir nožēlojami, kā vinš var dzīvot kā vīritetis un būt tik vārgs. Kas viņš neredzējā kā Bordāns staigāja kalnā zem ābelēm? Vai viņš netic mīlestībai un dainām un iespējai? Clueless! Viņš burtiski ir aizcirtis durvis sejā zelta Lāčuplēsim, lai mājā ielaistu sūdainos velna brāļus psihopātu un haļavņiku. Šī Laimdota vairs nespers kāju šeit darvas birstalā, kur žurkas glūn zem glumjiem nogalināto bērzu stumbeņiem. Bet es gribēju spert! Kā viņam var būt tik krasi vienalga par manu likteni? Dzirkstoša mācība visiem ideālistiski domājošajiem cilvēkiem zem 30, kuri vienkārši nav dzīvojuši pietiekami ilgi, lai apjēgtos, ka tas kā viņu vecāki lamā cerību, ticību un mīlestību valdības kontekstā ir leģitīmi un vēlami. 

Vairs neiešu ne uz 100-gades dievkalpojumu, ne koncertu, ne neko. Varbūt Latvija ir kaut kāda iedoma manā atmiņā, tā kā tie sapņi, kas izklikās īstāki par patiesību, bet ir tikai kognitīvi sprakšķi, kas neatstāj noturīgas sekas. Šis gandrīz vai ir smeķīgs aizbildinājums nihilismam, ja vien man tiešām sirsniņa nedrebētu politiskās sāpēs.


NOW I WANNA BE UR DOG

Posted by [info]de_profundis on 2018.11.16 at 22:20

Posted by [info]bodyshop on 2018.11.16 at 22:09
kustoties tu vienkārši jūti vairāk

Posted by [info]virginia_rabbit on 2018.11.16 at 22:02
E ausu sēru sauc par auseklīti

Posted by [info]magnolia on 2018.11.16 at 21:57
Jaunā priekšniece neko nesaprot. Gatavoju bēgšanas plānu.

Posted by [info]seehearfeel on 2018.11.16 at 21:42
Jordan B. Peterson on 12 Rules for Life

Posted by [info]putnupr on 2018.11.16 at 21:35
Koncertos mostas alter ego: bļaustos un dauzos pat pret pašas gribu. Nevaru mierā nosēdēt.

Posted by [info]punkts on 2018.11.16 at 20:42
Darbību kopums.

Posted by [info]punkts on 2018.11.16 at 20:28
Esmu konkrēti gatavs iet pensijā.

Posted by [info]punkts on 2018.11.16 at 20:17
Giljermo aflobēns

Posted by [info]punkts on 2018.11.16 at 19:50
Es gurķu burku turu točā, jo tur ir vēsāks.

Posted by [info]punkts on 2018.11.16 at 19:43
I am džemio rekitore.

par geimingu

Posted by [info]martcore on 2018.11.16 at 19:35
presē raksta, ka crusader kings 2 tagad var veidot dinastiju no zirdziņiem, kaķīšiem, ezīšiem un lāčiem! dinastija no kareivīgajiem, nepiekāpīgājiem un diplomātiski advancētajiem ezīšiem!

***

Posted by [info]unpy on 2018.11.16 at 16:48
Русская футуристическая книга

vīnu ziņas

Posted by [info]kinskis on 2018.11.16 at 16:45
klāt jaunais pažobelē!

Autisms/ adhd teorija

Posted by [info]eos on 2018.11.16 at 16:30
"Then I kind of started to be afraid of girls since these situations seemed to not occur with boys. I got diagnosed with adhd a while ago and I have a theory.

Women seem to be much more annoyed by my mannerisms. I have been perceived as overbearing, impolite, proud and even mean by women because of the way I talk (loud, I tend to interrupt, I understand people wrong), men don't seem to pay as much attention to this behaviour.

I never hurt anyone on purpose but I don't always think before I talk, so I can very easily say something that especially women see as having a mean-spirited or disrespective undertone. Men more often just hear what I say and not pay too much attention to subtext. Coincidentally, my best friend, the only female friend I have, has adhd too. My so has a lot of behaviours and features of adhd and one of my other dear friends is my cousin with a lot of those features, too.

I don't think women are mean anymore. I think this has more to do with prevalence and toleration of certain kind of behaviours in different groups. Men tolerate and behave in the ways I do more often than women.

Also adhd itself is more common in men. I of course made a lot of generalizations earlier - not all men understand or like me, actually I have problems connecting with people in general, but men usually don't hate me for it like women I've met have, they just don't pay attention to me."


***

"Yeah I relate to this. I'm autistic and women tend to absolutely hate me, while there are a lot of guys who don't mind or even appreciate me being blunt and honest and not caring about following illogical social rules and not being into fashion or makeup (sensory issues would make it impossible to wear this stuff.)"

Posted by [info]guru on 2018.11.16 at 16:23
Igaunijā būšot digital nomad vīza.
Neiedziļinoties detaļās, kuras neatradu, jo pārāk nemeklēja, zosāda uzmetās, cik forši.

Dienas prieks.

Posted by [info]unpy on 2018.11.16 at 15:35

Posted by [info]es_esmu_dzhims on 2018.11.16 at 15:29
tā kā man, acīmredzot, ir pārāk daudz laika dzīvē, es domāju par to, ka moš jāsāk skatīties marvel filmas. man reāli besī supervaroņi (izņemot betmenu, bet viņš bija self made man) un varbūt tas ir tāpēc, ka vienkārši neko par to nerubīju. karoč, mans jautājums ir, vai ir vērts šādu projektu iesākt un vai tās visas filmas ir jāskatās tādā secībā kā wikipēdijā vai pofig. un vai tur visu laiku ir tikai kaušanās, jo too much action mani tomēr garlaiko

Posted by [info]juuuda on 2018.11.16 at 14:05
topinambūru nepanesība.

Atpakaļ 33