Posted by [info]santech on 2017.03.24 at 12:16
Braukt uz mežu vai palikt mājās lasīt grāmatas?

marts

Posted by [info]inese_tk on 2017.03.24 at 11:40
Tags: ,
nodzīvota pirmā ziema dzīvoklī ar malkas apkuri un pirmā ziema ar dīzeli. kas attiecas uz apkuri - viss ir ļoti kruta, kamēr nav A vējš, kamēr mājās ir kurināmais (vēlams sausa malka) un kamēr visās tirdzniecības vietās neizbeidzas normālās briketes. kopumā man patīk malkas apkure, īpaši tāpēc, ka man gandrīz nekas nav jādara - K. pirms darba iekurina, es tikai pieceļos un aiztaisu šīberus. ēst gatavošanu uz plīts izmēģināju tieši vienu reizi - cepot kabačus.
runājot par dīzeli - man bija bail no mīnusiem un kā būs pielaist ne pārāk jaunu, ārā stāvošu dīzeļmotoru, bet nevienā no izteikti aukstajiem periodiem nebija vispār nekādu problēmu. man vispār nemainīgi ļoti patīk mūsu mašīna. gada laikā nav sagādājusi nekādas lielākas problēmas, toties ir sagādājusi iespēju visai komfortabli gulēt visādos izbraucienos un pārvadāt reizēm pat vieglajam auto neticama izmēra priekšmetus.

Posted by [info]penny_lane on 2017.03.24 at 11:47
džeks pašlaik pie blakusgaldiņa koučo jaunu sportistu par PR un kā viņš var viņam uztaisīt smukas bildes, kas ir part of a bigger story, kamēr džeks kautrīgi atzīstas, ka grib ne tikai video, bet arī bildes, jo viņš esot smuki uzkačājies. tikpat kautrīgi painteresējas, vai bildēs ar spoguleni, kamēr džeks stāsta, ka strādā ar redbull un teju apvainojas.

bet nu jā, tagad viņi secina, ka sports, tas tomēr ir PR un PR un PR.

džeks nosauc savu vārdu, un tad es nenoturos neielīst internetā, kas viņš tāds ir, paskatīties, jo viņam pašam liekas, ka viņš zina VISU par PR.

un jūs jautājat- kāpēc kafejnīcas? cuz they have it all.

Posted by [info]klemans on 2017.03.24 at 11:33
Kā vienā rāvienā dabūt ārā visu cibas arhīvu?

jaunumi iemīļotajā rubrikā

Posted by [info]zirka on 2017.03.24 at 11:14
Doom: piegdienaah
Mūza: lullaby of birdland 1000 versijās
Tags: ,
malai, krii, dominikai, dooorai, saiknei_neochin un aukstam_entelektam ir atnākuši zvēri, zvēri komentāros, saites uz komentāriem zināmajā ierakstā
citiem vēl nāk, bet, tā kā ir piektdiena!!!, vēl var cerēt
ar nepazīstamajiem ir pavisam grūti, bet palasīs un izdomās, bet [info]dzeinas zvērs nenāk tikai tāpēc, ka man ir aizdomas, ka tas ir kaut kas pavisam mistisks un nav jāmeklē nekādos labi pazīstamajos zvēru katalogos, bet kādā šī tipa enciklopēdijā
varbūt patiesība ir pavisam tuvu, bet vēl nav atnākusi

Krāsu vērotāja piezīmes.

Posted by [info]unpy on 2017.03.24 at 10:45
Latviešiem allaž sirdij tuvs ir bijis pastaltonis.

Posted by [info]punkts on 2017.03.24 at 10:20
 photo D96B845B-32D5-495E-933E-8F6325050A0B_zps6vdlb7ws.jpg

Posted by [info]sirdna on 2017.03.24 at 10:16
Būtu man bikses, varētu iet pārgājienā.

Posted by [info]santech on 2017.03.24 at 10:04
Mūza: Snowy White
Pateikt skaļi ko domā, un pēc tam domāt, ka varbūt nevajadzēja. Ka varbūt labāk paklusēt. Ko citi tagad domās? #ihavenofriends

Posted by [info]punkts on 2017.03.24 at 10:03
 photo 1B3CC1DC-8CCB-497C-AF4C-5B170B6274D9_zpsgp4kt2qy.jpg

Posted by [info]honeybee on 2017.03.24 at 09:35
Sāku lasīt The Bell Curve, šķiet normāls veids, kā patrenēt argumentācijas/loģikas skiļļus (ietverot izaicinājumu būt max labvēlīgam pret avotu, tb apzināties savus biasus un neļaut, lai tie man traucē). Man nav galīgi nekāda treniņa loģikā (nu tb esmu šo to paskatījusies, šo to palasījusi, bet ne tuvu ne pietiekami, un apzinos to kā reālu mīnusu), attiecīgi būšu riktīgi pateicīga (pat ja lecīga) par visādiem komentāriem.

Izejas pieņēmums:
JA grāmatas loģika ir valīda UN korekti pētījumi apliecina, ka premisas ir patiesas, TAD grāmatas secinājumi ir patiesi

Princips: ja grāmatas autori apgalvo, ka x ir kaut kas tāds, ko viņi pierāda, tad x tiek iekļauts viņu argumentā (update: nu visu to, ko viņi apgalvo, ka pierādīs, laikam nebūtu gan labvēlīgi likt pierādāmo premisu sarakstiņā, jo daudz kas no tā, ko viņi apgalvo, ka pierādīs, ir ļoti grūti/neiespējami pierādāms, turklāt nav relevants argumentam - vismaz es pieņemu, ka "Amerika ir lieliskākā valsts pasaulē ever yeah!" varētu nebūt izšķiroši)
Kamēr, ja vienkārši tiek izteikts kāds apgalvojums, kuru viņi pat netaisās pierādīt (piemēram, apgalvojums, ka "lietojot dzimtes vietniekvārdus, ir 'fair' lietot teksta pirmā autora dzimti, tāpēc mēs lietosim vīriešu dzimti"), bet tas tiek formulēts kā autoru privātais viedoklis, tad pierādījums šādiem apgalvojumiem netiek prasīts, bet šādi apgalvojumi arī netiek iekļauti galvenajā argumentā kā pierādīti (nu šeit droši vien jāskatās, ja dzimtes vietniekvārdu lietojums galīgi nav svarīgs gala argumentam, tad vienkārši ignorējam, braucam tālāk, ja tas vēlāk uzpeldētu kā svarīgs - kas ir mazticami - tad droši vien iekļaujam argumentā kā pārbaudāmu premisu)

Par pierādījumiem - domāju, ka ir max labvēlīgi, ja mēs ņemam vērā ne tikai tos pētījumus, kas ir actual tekstā, bet arī jaunākus pētījumus? Vai arī tas ir negodīgi?
Par "valīdu loģiku" - ir pareizi tā, ka mēs mēģinām uztaisīt šo loģiku valīdu arī tad, ja tekstā nav minētas visas nepieciešamās (pierādāmās) premisas, vai ne? Ajmīn, ja autors saka "ja ārā līst un man nav lietussarga, tad es kļūstu slapjš", tad godīgi pret autoru ir nevis teikt "lol losis, a ja nu tu sēdi istabā? visa tava grāmata nav valīda, ej mājās nokaunēties", bet gan pieņemt, ka autors gribēja teikt "ja ārā līst un man nav lietussarga, un nav citu faktoru, kas ietekmē manu samirkšanu, tad es kļūstu slapjš" un attiecīgi sagaidīt/sameklēt visu šo premisu pierādījumu. Vai arī kā to parasti dara?

Tas, protams, nebūs ātri, bet varētu būt fun-fun-fun.

Posted by [info]zin on 2017.03.24 at 09:09
pamodos ar tādu pavasara sajūtu, ka gribēju doties cauri mežsm kājām.
bet tik ilgi līdu ārā no gultas, ka tik vien paspēju, kā autobusu.
un vispār, tur ārā tāpat ir vēl krietni drēgns.

Posted by [info]anonymous on 2017.03.24 at 08:40
Saeimas ēkas noslēpums.

Posted by [info]virginia_rabbit on 2017.03.24 at 08:16
Tags: ,
aizmidzināju S, izcēlu E no gultas un aizrāvu pirms 8 uztaisīt trešo ērču poti. viņš drebēja un sauca palīgā palīgā. un pēc tam uzreiz bija tāds: o, kā man patīk tā sajūta, kad špricē.

Posted by [info]saccharomyces on 2017.03.24 at 06:27
Tags:
sapņoju, ka ar vecākiem bijām ciemos pie kāda indiešu kunga, kurš bija ļoti draudzīgs un kuram bija meita, ar kuru mēs, sēžot pie galda un ēdot vakariņas, sarakstījāmies ar vēstulēm uz salvetēm. tad pienāca laiks braukt prom, un mēs nevarējām visi satilpt vienā mašīnā, tāpēc indietis ar savu šoferi brauca ar mani citā mašīnā, un pēc kādām 10min ceļā es sapratu, ka mēs nebraucam tur, kur vajag. izrādījās, ka viņi grib mani notirgot orgānos, un es biju nedaudz panikā, jo, nu, mēs bijām kaut kādā ārzemē, man kaut kāpēc nebija līdzi vai nestrādāja telefons, un es īsti negribēju tikt sagraizīta gabalos (lai gan tieši nodomāju, ka, ja jau nolaupīšana, tad labāk būt notirgotai orgānos, nekā attapties kā verdzenei). es mēģināju cīnīties un kaut kādā mistiskā veidā man izdevās tam indietim ielauzt žokli, bet tas neapturēja mūsu neizbēgamo virzību uz orgānu tirdzniecības punktu.

tad sapnis pārtrūka, un sākās cits,

es viena pati braucu ciemos pie savas māsīcas, kurā dzīvoja kaut kādā jocīgā privātmāju rajonā bez ielu numuriem un bez norādēm, viss, kas man bija, lai viņu atrastu, bija viena WhatsApp atsūtīta bilde, kur viņa kopā ar diviem bērniem (kaut kāds mikslis no Ilzes puikām un māsīcas brāļadēliem) stāv pie vārtiņiem. gāju pa tādu izdangātu mīkstu smilšu ceļu, kas knapi kvalificētos kā ceļš, garām vecai rūpnīcai ar izdauzītiem stikliem, kur spēlējās seši mazi puikas, kaut kāpēc es zināju, ka šis notiek Skotijā, un viņi man uzsauca, who goes there, es atbildēju - you wouldn't know me (mazliet satraucos, kā būs, vai nebruks man virsū kā skaidrai svešiniecei), viņi nosmēja un teica, tad jau būsi tā ināras māsīca, un es vairs nebiju nobijusies, lai gan man likās ļoti dīvaini, kāpēc lai viņi to zinātu. tad es pavisam viegli atradu pareizos vārtiņus, viņi mani tur jau gaidīja, un tur bija arī mans suns, un tad mēs kopā gājām filmēt ludziņu, ko iestudējuši tie seši puikas rūpnīcā.

Posted by [info]dumshputns on 2017.03.24 at 03:16
Ja ieliek savu realitāti kristāla bumbā, kas ir daudzšķautņaina, kā slīpēts kalnu kristāls, nevis apaļa kā zvejas stikla pludiņš, tad var to grozīt un skatīties uz savu realitāti no daudzām pusēm, dažādos "griezumos".

90'to indīroka mazā problemātika

Posted by [info]ulvs on 2017.03.24 at 01:35
Dies, tie ģitāru toņi. Tik šausmīgi tonāli perfekti, ka nāk vēmiens. Tas dzirdams 1992. ASV gadā dibinātās (līdz ar to pēc indīrokgrupu standartiem - sasodīti vecās grupas) indīrokgrupas Built To Spill 2015. gada dzīvās uzstāšanās ietvaros, jā, uzklikšķinot šeit arī. Es neteiktu, ka esmu baigais klasiskā (deviņdesmito) indīroka fans, bet es pavisam noteikti izbaudu noteiktus elementus, kas atsauču formā savukārt ir baudāmas dažu šodien spēlējošu grupu repertuāros. Deviņdesmito indīrokā man ļoti patīk tieši ģitāru toņi un dziesmu struktūras, kā arī bieži asprātīgās lirikas. Bet ļoti nepatīk tas, ka bieži basģitāras un bungas aurāli tiek atstātas otrajā plānā, ģitārām esot priekšplānā. Daudz spēcīgāks/dinamiskāks skanējums, kas ir tas, kas man patīk mūzikā (klausīties un it īpaši spēlēt), būtu manai ausij patīkamāks, un es to noteikti censtos panākt, pabīdot vairāk priekšplānā (50/50 ar ģitārām/balsi, kaut vai) zemo frekvenču spektru. 

Posted by [info]koks on 2017.03.24 at 00:34
Mūza: Summoning - Northward
Mazāk gribas rakstīt cibā. Vispār es to uzskatu par sliktu zīmi, jo neko jau labāku es nedaru...

Breaking Bad. Noskatījos visas sezonas. Pēdējo vispār vairāk tā... pārtinot. Vispār visai laba, bet nogurdinoša skatāmviela. Pēc tā, ko iepriekš biju dzirdējis likās, ka būs daudz vieglāk viss un tā pa virsu, bet nekā - visnotaļ smeldzīgi kopumā.

Un tagad seriālu atkarību turpinu ar Better Call Saul. Vispār man sākums vislabāk patika. Man patiktu ja viss seriāls būtu aptuveni kā pirmās 2 sērijas... Grūti paskaidrot, kas tajās bija tāds. Īstenībā jocīgi, bet tās sērijas man atgādina par Fargo pirmo sezonu. Vismaz daļēji.

Vispār es kļūstu arvien garlaicīgāks, bet gandrīz neviens nedara neko lietas labā. Vabūt tikai Sauls.

Requiem for the American Dream (2015)

Posted by [info]94sd on 2017.03.24 at 00:16
Tags: ,


"One of the best ways to control people in terms of attitudes is what the great political economist Thorstein Veblen called “fabricating consumers.” If you can fabricate wants… Make obtaining things that are just about within your reach the essence of life, they’re going to be trapped into becoming consumers. You read the business press in say, 1920s, it talks about the need to direct people to the superficial things of life, like “fashionable consumption” and that’ll keep them out of our hair. You find this doctrine all through progressive intellectual thought, like Walter Lippmann, the major progressive intellectual of the 20th century. He wrote famous progressive essays on democracy in which his view was exactly that. “the public must be put in their place,” so that the responsible men can make decisions without interference from the “bewildered herd.” They’re to be spectators, not participants. Then you get a properly functioning democracy, straight back to Madison and on to Powell’s memorandum, and so on. And the advertising industry just exploded with this as it's goal… Fabricating consumers. And it’s done with great sophistication. The idea is to try to control everyone, to turn the whole society into the perfect system. Perfect system would be a society based on a dyad, a pair. The pair is you and your television set, or maybe now you and the internet."

Posted by [info]inese_tk on 2017.03.24 at 00:14
Tags:
TVNET: Ģirta Ķestera lēciens tajā nezināmajā, ko sauc par kāju vēnu mūsdienu operāciju

Posted by [info]scaramouche in [info]n_komentari on 2017.03.23 at 22:59
"dēļ" lieto pēc.
Nepareizi: "dēļ manām domām"
Pareizi: "manu domu trūkuma dēļ"

Posted by [info]santech on 2017.03.23 at 22:42
Tags:
Vienu Paragon partiju un tad jāķeras pie Skaistā dzīvnieka.

Posted by [info]alefs on 2017.03.23 at 22:06
Šodien atgadījās pāris neaizpildītas stundas, un iegāju Tinto palasīt par īstermiņā svarīgo, taču ne tikai mūžības, bet pat gada griezumā triviālo. Uz beigām tas nenācās viegli, jo ēterā skanošo brīnišķīgi bezcerīgi aprīlīgo versiju par Gloomy Sunday laiku pa laikam uzvarēja aizrautīgas blakusgaldiņa dāmu sarunas fragmenti.

“…kad uzzinu, ka mani kāds krāpis, man pazūd viss labais, kas mums ir bijis.”
“…viņš trīs nedēļas nelikās par mani ne zinis, bet trešajā atveda man uz dzīvokli atpakaļ manas mantas.”
“…es tagad esmu brīva meitene, es varu.”
“…viņš gribēja ko vairāk nekā tikai padejot.”
“…šodien paspēju izdzēst visas vecās bildes no feisbuka.”

Un šo performatīvo darbu sauks — Dzīves māksla un stratēģija.

Posted by [info]santech on 2017.03.23 at 22:04
Pačakarējos ar eds. Nekāda dižā summa tāpat nesanāca, arī ar visiem zobārsta čekiem. Nu ok, mok šī gada čekus neņēma par pilnu. Es tā arī neesmu sapratis, līdz kuram datumam tie čeki tur derīgi - līdz pēdējam decembrim vai pēdējam februārim.

Posted by [info]rasbainieks on 2017.03.23 at 21:42
tārkie trauki, nāciet tad sestdien šurpu, svinēsim
oficiālais sākums: 16:00
afišu beidzu

Posted by [info]anonymous on 2017.03.23 at 21:36
Jau otro reizi šodien pa radio dzirdu Kalvīti, kurš citam runātājam fonā kliedz: "NEVIENS ŠINĪ VALSTĪ VAIRS NEATBILD PAR DROŠĪBU!"
Un tas ir tikai viens no šī "Krustpunktā" izlaiduma augstajiem punktiem.

br projām

Posted by [info]melnbaltalapsa on 2017.03.23 at 21:21
Atkal aktualizējas doma par aizbraukšanu uz Ārzemi. Šobrīd jau pavisam skaidri un konkrēti nosprausts mērķis un gadalaiks.

Torīna viktorīna

Posted by [info]barbala on 2017.03.23 at 20:52
Iedvesmojoties no jubilāra rasb- ot, kas vieno sārtvaidzību, vīna korķus un īkšķus?

Posted by [info]dooora on 2017.03.23 at 20:42
jau kādatrešā stunda embrija pōzā. pa lielam vienīgais, par ko var padomāt – vai Karulim embrijs bija vai nebija ar brīvību savažots.
tu brī ōr not brī, bej rūt
https://youtu.be/dbGiDxg8kwM

Sīkums, bet patīkami jeb Lēnām iesoļoju 21. gadsimtā

Posted by [info]phz on 2017.03.23 at 20:45
Tags: ,
7200 RPM ārējais mobilais cietnis + USB 3.0 = tīri tā neko rezerves kopēšanas ātrums.

P.S. Jūtos kā īsts stila amatieris, jo uz kastes bija rakstīts «Design raffiné et mobile pour les amateurs de style».

Posted by [info]zirka on 2017.03.23 at 20:40
Tags: ,
4.reize un apgrieztajās pozās spiedienu vairs nejūt
nu un uz pirmoreiz atnākušo fona krietni pamanāmas iegūtās iemaņas, bailes pazudušas, bet skauž jaunatklājēju izjūtas

ja varētu atļauties 80 jevras mēnesī endorfīniem, ietu 2x nedēļā, bet

Posted by [info]black_data on 2017.03.23 at 20:38
Var jau būt, ka es vēl neesmu pieradis atpakaļ pie eirām un monētām kā tādām, bet man nez kādēļ makā ir vairāki melnie santīmi. Tas tagad ir trendīgi mēģināt iesmērēt citiem melnos santīmus, vai man jāmeklē cits izskaidrojums?

Posted by [info]panacea on 2017.03.23 at 19:37
Tags: ,
Briesmīgi, kas notika Londonā -- es pati esmu cik tur reizes pa tām vietām drasējusi, brr. A kas man liekas jocīgi, ka neviens pa BBC tā arī nav pieminējis, ka terora akts notika Briseles lidostas terora akta gadadienā. Liekas milzīga sakritība, tāpēc liekas jocīgi, ka neviens vismaz publiski nevelk saistības.

Atpakaļ 33