x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Dārzāzija #9: "kas tas ir – bankrats?"

2018. gada 12. aprīlis, 9:21 pm, 21 atsauksme / pievienot vēl

Ziemsvētku kaktuss uzziedējis.

Bet citās ziņās – uzzināju, cik izmaksās zemes līdzināšana. Viens uzņēmums to esot gatavs izdarīt par 650 eirām, otrs teica, ka pie līdzena mauriņa parasti tiek par 1 €/m², citi nereti prasot pat 1.5. Abos variantos tas ir vairāk kā biju gaidījis. Ar pirmajiem gan klātienē netikos (tie ir tie, kas te bija, paši paskatījās un visu izdomāja), bet otrais bija ļoti sakarīgs, visu saprata un ieteica dažādus variantus. Vienu lielo zemes kravu vajadzēs, bet bez vēl divām plāna vidū varot iztikt, ja tomēr atbrīvojos no četriem jāņogu un viena upeņu krūma. Labprātāk jau būtu tos saglabājis, tomēr to izravēšana arī krietni atvieglotu visus darbus, jo šobrīd tie ir it kā uz paaugstinājuma. Kādreiz nebija, bet tad ap un uz tiem bērta zeme, līdz ar to, tos saglabājot, būtu jāceļ augšup viss pārējais. Tas tiešām nav racionāli. Ja to nav, tad viss esošais nelīdzenums tikai jāaizbīda pa citām vietām. Turklāt tās ir tikai jāņogas (tikai jāņogas!) un tas vecais un ļoti izplatījies upeņu krūms. Varu iztikt. Vēl tur bija arī kaut kas par bobkata īri ar operatoru uz dienu vai divām pa 200 eirām dienā. Tad es to varētu diriģēt pēc vajadzības. Un vēl celmu frēzēšana – atradu četrus augļu koku celmus un uztaisīju vēl četrus (zilo plūmju vairs nav, tās jau bija 70% sausas). Tas arī tiks darīts, citādi traucēs zemes frēzēšanai. Vēl iespējams variants, ka viņi tikai izlīdzina, bet zālāju pats sēju. Teorētiski jau tas ir vienkārši, bet es pat par to nez kāpēc šaubos.

Onkulīt's arī teica, ka vecās ābeles noteikti jāatstāj, tā ir svēta lieta (piekrītoši tikai māju ar galvu), bet ogu krūmus jau gan varot pa piečuku nopirkt jaunus un ģenētiski modificētus (joks). Viņa telefons zvanīja ik pēc dažām minūtēm, svarīgs kadrs (uzņ. vadītājs vispār). Neatceros, kurš to man jautāja, taču kāds teica, ka viņam ir svarīga uzdoto darbu veicēja seja – vai tā rada pareizo, uzticamo iespaidu. Bet es vairs neatceros, kurš to teica, nevaru atskaitīties, taču, spriežot pēc šī vīra sejas iespaida, darbu rezultātam vajadzētu būt kvalitatīvam.

Otra vēsts ir par liepu. Ceļa malā ir viena, kas draudīgi izaugusi un noliekusies prom no ielas. Teorētiski tā šobrīd man netraucē, taču praktiski tā vasarā, kad būs lapas, pie spēcīgāka austrumu vēja var uzgāzties elektrolīnijai. Un vainīgs būšu es. Tā jau žēl kociņa, bet tas ir šaubīgs un saules mūžu noteikti nepieredzēs. Par tās nolaišanu no kātiem prasa aptuveni 200 eiras (aptaujāju vairāk kā vienu), jo tuvu tai pašai elektrolīnijai, līdz ar to nav tā vienkārši un uzreiz nozāģējama. Turklāt pēc 15. aprīļa to vairs nedrīkst darīt. Tas nav nekāds Mēness kalendārs, bet gan pašvaldības saistošie noteikumi. Žēl, ka par to mani neviens nebrīdināja laicīgāk, jo izrādās, ka 15. aprīlis ir jau šonedēļ. Pēc tam drīkstēs tikai pēc Jāņiem, bet tad, protams, būs ar lapām, un, bāc, ak, meh.

anonīms: Man ir viensēta lauka..

2018. gada 12. aprīlis, 9:31 pm, 2 atbildes / atbildēt

Man ir viensēta lauka vidū, šķiet, pašvaldībai te nav lielas daļas.
Bet tā reāli, vai tā pašvaldība nāks un meklēs, kurā datumā tas noticis? Nav aicinājums uz pārkāpumu, bet reāla domāšana.
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Ak, tu, laimīgais..

2018. gada 12. aprīlis, 9:57 pm, atbildēt

Ak, tu, laimīgais bastards!

Šodien satelefonēju ar galveno dārznieci, kas izsniedza atļauju, par šo tēmu, un man radās iespaids, ka tāds scenārijs ir diezgan reāls (jo viņai ir cemme uz šīm liepām). Viņi zina šo vietu gana labi.

Turklāt palasīju tos MK noteikumus nr. 309 – pat ja to nogāž kā bīstamo koku, pašvaldība par to jāinformē un koks tur jāatstāj vismaz piecas dienas, lai pašvaldība to var apskatīt un novērtēt.
 
judging the mice (rasbainieks, augšup)

judging the mice: tas datums ir nevis..

2018. gada 13. aprīlis, 11:31 am, atbildēt

tas datums ir nevis tāpat vien, bet putnu ligzdošanas laiki
Lasi starp rindiņām: augšup
 
Pats par sevi (wowow)

Pats par sevi: welcome to beautiful..

2018. gada 12. aprīlis, 9:45 pm, 1 atbilde / atbildēt

welcome to beautiful life of property owner
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: You, party pooper, you.

2018. gada 12. aprīlis, 9:57 pm, atbildēt

You, party pooper, you.
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Richard Hammond: "It..

2018. gada 13. aprīlis, 11:07 pm, 2 atbildes / atbildēt

Richard Hammond: "It turns out gardening's really difficult."
Profesionāļi.
 

9h8p26gv: Mana favorītākā..

2018. gada 15. aprīlis, 1:01 am, 1 atbilde / atbildēt

Mana favorītākā detaļa bija betons. Betons ir labākā atbilde uz jebkuru dārzāža problēmu.
Also kāpēc man tavā cibā man tagad (t.i. vismaz kopš vakardienas, kad lasīju šo postu un rakstīju pirmo komentu) rindiņas ir šķībi? Tas ir kāds izsmalcināts efekts, vai arī mana furfox ir kādā izsmalcinātā veidā salūzusi?
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Vīruss! Noteikti..

2018. gada 16. aprīlis, 10:06 pm, atbildēt

Vīruss! Noteikti vīruss.

 

anonīms: Ogu krūmus var..

2018. gada 12. aprīlis, 10:43 pm, 2 atbildes / atbildēt

Ogu krūmus var mēģināt pārstādīt kaut kur nost malā, kur netraucē, ja ir tāda vieta. Apgriez tādā izmērā, lai var aizvilkt, un uz priekšu. Ja neieaugs - neieaugs, likvidēt pavisam var paspēt vēlāk vienmēr.

Tev tur līdzinās un apsēs visu, visu dārza platību?

Būtu kāds par savām liepām ieziņojis cibā ātrāk, būtu pabrīdinājuši! Bīstamos, kas kaut ko apdraud, it kā jau var zāģēt arī šajā laikā, bet, pieļauju, pēc tam taisnoties, ka šis bija bīstams, varētu būt čakarīgi.
_
 

polija: pirms pāris gadiem..

2018. gada 12. aprīlis, 10:58 pm, atbildēt

pirms pāris gadiem mārupē sauca pašvaldības komisiju, kas pētīja ir/nav bīstami tie koki (tur gan radiem bija ozoli). Tad atzina, ka esot gan bīstami un tad jau laikam tiesām var gāzt jebkurā laikā..
Jo nu zinies pie tāda rakslada tad jau pašvaldībai būtu jāatbild par to bojāto elektrolīniju (ja nu), nevis īpašniekam..
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Tie ir par lielu, lai..

2018. gada 13. aprīlis, 8:16 pm, atbildēt

Tie ir par lielu, lai kustinātu un ņemtos, manuprāt. Un tās ir tikai jāņogas, kuru man pietiek arī tāpat.

Visu, visu neaiztiks – ap siltumnīcu, zem ābelēm un divas ogu krūmu rindas paliks – tas viss ir apmēram kopā vienā rajonā. Aiztiks pārējo, kur lielākoties līdz šim augusi zāle un bijušas dobes, kur viss nelīdzens. Tur es gribu mauriņu+.
 

adinkra: 200 eiras par lielu koku..

2018. gada 13. aprīlis, 8:35 am, 2 atbildes / atbildēt

200 eiras par lielu koku vietā, kur tas zāģējot var nodarīt postu, nav pārspīlēti prasīts. Zāģēšanas laiku ieteiktu ievērot, vismaz pilsētā to ļoti pieskata. Ierobežojumi ir putnu ligzdošanas dēļ, varbūt ne tikai, bet šis man palics atmiņā.
 

adinkra: Vai meklē personu, kam..

2018. gada 13. aprīlis, 8:37 am, atbildēt

Vai meklē personu, kam vara atzīt par bīstamu. Vai neatzīt, un ar to noņemt no tevis atbildību.
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Mhm, pirmā atbilde bija..

2018. gada 13. aprīlis, 7:50 pm, atbildēt

Mhm, pirmā atbilde bija pārsteigums, pēc tam un tagad arī tavs komentārs jau novirzīja uz domām, ka vidēji tā arī maksā.
Laiku ievērošu, jau sarunāju un rīt zāģēs nost.
Paldies.
 
crescendo (crescendo)

crescendo: Dikti sirdi silda, ka..

2018. gada 13. aprīlis, 11:00 am, 5 atbildes / atbildēt

Dikti sirdi silda, ka veco ābeļu atstāšanu tomēr kaut kur vēl piekopj.
 
nenopietns cilvēks (pzrk, hmm)

nenopietns cilvēks: "Man kā vēsturniecei"..

2018. gada 13. aprīlis, 11:11 am, 3 atbildes / atbildēt

"Man kā vēsturniecei" interesanti – no kurienes tam aug kājas? Resp., kāpēc cilvēkos tāda pietāte pret ābeļdārziem? Tam ir praktiski apsvērumi vai sentimentāli, vai arī mumsīm kaut kur zemapziņā sēž dārznieks un regulē procesus?
Lasi starp rindiņām: hmm
 
crescendo (crescendo)

crescendo: Ehm, tā iet kad no..

2018. gada 13. aprīlis, 11:20 am, 1 atbilde / atbildēt

Ehm, tā iet kad no telefona raksta.

Tā pietāte ir reliģiska. Veca ābele ir kā pieauguša cilvēka māte pat.jo īpaši, ja māte ir mirusi). Tas vien, ka mātei vairs citu bērnu nebūs, nenozīmē, ka tās vērtība sabiedrībai ir zudusi un to var aizvilkt uz mežu ar ragaviņām un tur atstāt. Tāpat arī ābeles.

Nē, ar citiem augļu kokiem tā nav.
 
crescendo (crescendo)

crescendo: + kaut kādā ziņā tā..

2018. gada 13. aprīlis, 11:29 am, atbildēt

+ kaut kādā ziņā tā ābeļu lieta ir mazliet.. latviskuma dzīvesziņa atlieka, kuru kristīgās vērtības, globālisms, kapitālisms utml vēl nav pilnībā izmīdījis un iznīdējis.
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Pie ābeles piestājos,..

2018. gada 13. aprīlis, 7:59 pm, atbildēt

Pie ābeles piestājos,
Kā pie savas māmuliņas.
Birst ābelei balti ziedi,
Birst man gaužas asariņas.
dainuskapis.lv
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Tās es neparko..

2018. gada 13. aprīlis, 8:11 pm, atbildēt

Tās es neparko neaiztiktu. Gan bērnu dienu nostaļģija, gan vienkārši – tās taču ir ābeles! Gan kā lieli koki, gan kā skaisti pavasara ziedi un vēlāk āboli. Tikai jāizdomā, ko zem tām varētu darīt, jo tur ir diezgan patumšs.
Es arī bērzu izvēlējos atstāt, tas nav mazs (krietni pārsniedz divstāvu mājas augstumu) un ir pie dienvidu malas, bet tas te pats iesējies, pats izaudzis un ir smuks un bērzs. Un savs koks.
Paldies par vēsturisko skaidrojumu tavā komentāru sērijā.