polija's Journal
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in polija's LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Tuesday, January 11th, 2022
  3:28 pm
  Ielīda galvā un nelien laukā. Melodiju vairs nemāku netā atrast:

  "Sauksim kopā jaunos un vecos,
  lēkšiem vien skriesim ar Eiropu plecos.
  Skriesim un skriesim un skriesim cik spēsim,
  beigās vēl rumpi uztrenēsim.

  Vinnēsim futenē, visādās tiesās
  Pieaugsim prātā un pieaugsim miesās.
  Ja jums liekas, ka es tikai lecos,
  Kas cits man atliek ar Eiropu plecos".

  Current Mood: bouncy
  Sunday, January 9th, 2022
  8:53 am
  karoče apraudājos kā tāda dura
  domāju šodien - labi, štrunts ar to transportu, aizkulsimies kaut kā uz to Kaķīškalnu ar sabtransu.
  Sāku pat visu krāmēt. Pat paņēmu savus bleidus nevis garās slēpes (lai mazak un vieglāk), saliku somāt tikai zābakus abām un mēģināju kaut kā pieķimerēt klāt slēpes. Un tad sapratu, ka nebūs.. :/ Tas viss pašākums jau sver tonnu, izjuks pie pirmās pakustēšanās. un tur vēl nav ielikts iekšā nekas no paikas, nekādi cimdi, nekādas zeķes, vēl kas nu tur būtu vajadzīgs. Vēl meitai ķivere. Protams, kaut kau jau L arī panestu, bet ne jau tak x kg smagas slēpes 2x3+km.
  Un tas jau vēl nozīmētu iet uz trolejbusu, tad iet uz vilcienu no trolejbusa, tad iet ar to visu 2,5km pa Siguldu. Un pēc slēošanas to pašu visu atpakaļ.. Pacēlu somu, pagāju 5m pa dzīvokli, sapratu, ka tur iekšā būs vēl 5kg, kas juks un bruks uz visām pusēm, un, ka es to nevaru.
  teicu meitai, ka nebūs, ka nebrauksim.. - Bet es gribu braukt slēpot!
  Un jā - tad es saku raudāt. Jo es arī gribu, bet es redz esmu tiks stulba, ka 45eur par tikai nomas auto šādam pasākumam es tomēr tērēt negribu (tā man sanāk šķiet aptuveni dienas alga), ar sabtransu es šādi aizkulties nevaru/nemāku. Pati pirkt auto, lai tas nedēļu stāvētu pie mājas, lai vienreiz nedēļā izbrauktu, arī kaut kā nesaprotu jēgu.. Un, jā - tā kā mums, lai kkur vispār nokļūtu, vajag auto, kura man nav, tad varu tikai sēdēt un raudāt. Stulbene vnk.
  Monday, January 3rd, 2022
  7:17 am
  atkal reāli izmisums
  gribu samācīt meitai to slēpošanu.
  Pagājušogad vēl nu izdevās kaut kā sažmiegties un par 78 eur vienam braucienam tomēr izbraukāt uz kādu kalnu paslēpot. Sanāca auto noma 42eur, bērnam instruktors laikam 25eur, un tad vēl pacēlāja biļete man, bērnam slēpju noma.
  Šogad cenas augušas, vajag arī bērniem visur pacēlāja biļeti, instruktoru cenas ar daudzviet augušas un ir pat 30+eur..
  Carsharing auto cenas arī augušas un nu jau pats, pats minimālais, kas sanāku, braucot uz kādu kalnu un ņemot instruktoru (a neņemot instruktoru man pašai vispār nesanāk ne drusku normāli paslēpot, tikai ganīt un mācīt meitu un plūkties, jo edagoģisko spēju man jorpojām nav), būtu 45-47eur par auto nomu.
  Nu tas pat vairs nav "zaba dušit", vnk ap 100eur cena vienam 2h paslēpojienam - nu vairs galīgi nesanāk adekvāts price/performance (nav tak pat "visa diena" iespējas nevienam no Rīgas <100km rādiusā esošajam kalnam, a tālāk, tad uzreiz dramatiski palielinās auto nomas izdevumi).
  1ajā sarunājām ar to geokolēģi, ka vispirms mūs aizved paslēpot uz Kaķīškalnu, un tālāk braucam kādas kastes meklēt. Bija vispār doma par to Kaķīškalna bērnu grupu, bet nu 1ajā sapratu, ka tas viņu troses pacēlājs ir tik tizls, ka bērns tur pats vēl vismaz vairākas reizes neuzbrauks, attiecīgi nespīd tik ātri tā grupa. Tas būtībā ir vienīgais kalns, ko varu sazīmēt, kur varētu aizbraukt ar vilcienu, tad pārsēsties vietējā busā un aizbraukt ar sabiedrisko līdz tam kalnam. Teiksim uz Reiņa trasi labākajā gadījumā jāiet 1,3km kājām vienā virzienā (stiepjot inventāru 2iem cilvēkiem, btw), citur - vēl tālāk.. Taču te ir problēma, tur buss svētdienās neiet :(
  6dienās savukārt gribas tomēr vienreiz nedēļā kādu nelielu geolīkumu izbraukt, jo ziema arī ir tik cik ir, teiksim uz visādām salām aiziet var tikai pa ziemu. Vasarā jau tad jāstaipa laiva pa krūmiem, utt..
  Bija pat doma, štrunts ar tām svētdienām, paņemšu nedēļā vienu dienu kā atvaļinājumu un varam darba dienā braukt ar meitu šitā, lai pamācās kaut vai pa dārgo ar 1:1 instruktoru tās 50minūtes (ja reiz uz grupu, kas lētāk) netiekam, bet paskatoties to pašu Kaķīškalnu, izskatās, ka mazais kalns darba dienās vismaz šonedēļ vispār nestrādā :(

  Es vnk nevaru! Reāli besis, ka jā - 21.gadsmts, bet, ja Tev nav sava auto, tev ir jābūt vai nu ļoti bagātam, lai varētu visur izbraukāt ar carsharing vai auto nomām, kas ņemot uz 1u dienu tāpat nesanāks lētāk, vai arī drausmīgi daudz laika un fizisko spēju visur pa 2h sagaidīt visādus transportus un tad no tiem vēl 5km kājām noiet.
  Es pati arī noietu. Esmu tā senāk darjusi, ka ar vilcienu uz Siguldu un tad kājām uz Kordes trasi, augšā uzvelku slēpes, zābakus, ar visām somām nobraucu lejā, lejā samaksāju, atstāju mantas, paslēpoju, tad augšā ar pacelāju ar visām somām un tad atpakaļ uz vilcienu.. Ar bērnu tā nesanāks, jo tur hz, kas ar mazo kalnu bērnam, un viņa - ne viņa tur uzbrauks, ne nobrauks pa tādu. Pie tam man stiepjamo mantu daudzums sanāk reiz divi :(( Dusma, besis - uz sevi, uz dzīvi, uz visu pasauli..
  Teiksim 6dien mēs izbraucām kopā kkādu ~170km līkumu, iedevu 20eur. Parēķinot laikam tur sanāk, ka vismaz degvielu es esmu samaksājusi visu par to braucienu (bet bļins, viņš mūs nepilnas 2h gaidīja pa to kalnu, es nejūtos pārmaksājusi ne centa!!!), bet stulbākais, ka tas vienalga sanāk ~2,5x lētāk, nekā man būtu sanācis ņemot Carguu vai Fiqsy auto (kur pie šī visa būtu bijuši 50eur).. Tas ir sviests kaut kāds!!! :(((
  Monday, November 29th, 2021
  1:09 pm
  Kaut kad rudenī veļļoju pēc pāris geokastēm un atradu vecā moba playlistē šo: https://www.youtube.com/watch?v=0XzQBskeEDA

  Atkal pielipa... :))
  Friday, November 5th, 2021
  12:50 pm
  man šodien visu dienu nāk miegs un viss ir slikti..
  un nevaru izdomāt, kur un kā braukt brīvbdienās. bija jau plāns par zoju un enguri/Mērsragu, bet no otras puses - laku sola tādu, ka nez vai līšana slapjos kokos n metru augstumā būtu tas, ar ko es gribētu nodarboties..
  Monday, October 18th, 2021
  3:57 pm
  sazvanīju ģā
  aiziešu vēl pēc cirrus receptes.
  Biju pierakstījusies uz testu, bet šodien nogulēju. Izskatās, ka netaisīšu.
  Ja tiešām paliks slikti un vajadzēs ārstu, tad arī domās.

  Ja godīgi ar šiem visiem deblajiem plānotajiem ierobežojumiem arī negribu taisīt to c19 testu, jo tad noliks stingrajā karantīnā tā ka pat no mājas nevarēs iziet. Tādas redz idejas viņiem..
  Man tā vipār nesanāk nekādas tikšanās ar nekādiem cilvēkiem telpās, un ārpus ļoti reti, pa gabalu, un tā, bet nu te jau pat to grib apgriezt. Idioti!
  Prmkārt, kā viņi iedomājas veicināt vakcināciju, ja visu piegriež visiem (tak nevienam nav noslēpums, ka lielākā daļa to pūļu, kas vakcinējas tagad, to dara tikai tāpēc, ka citādi izmetīs no darba, nekur netiks, viss būs slikti, utt..)? Otrkārt, kāpēc tos ierobežojumus neliek loģiski - tur kur reāli ir lielākās iespējas saslimt (redz joprojām ir plānos atļaut satikties privāti līdz 10 cilvēkiem no 2ām mājsaimniecībām) - kāpēc?? Treškārt - noteikumi par regulāru un pietiekamu ventilāciju telpās/transportā, kur satiekas vairāku mājsaimniecību cilvēki - jebkuras publiskas telpas, utt.. Epidemioloģiski droša vide imho nenozīmē "zaļais sertifikāts" un visi saspiesti barā, bet gan telpas, kurās ir svaigs gaiss un vīrusa pārneses iespēja ir ļoti niecīga.
  Bet realitātē visi joprojām visās iekštelpās elpo viens otra izelpu (ar visiem baciļiem). Skaidrs, ka tur ir viegli saslimt.
  Imho vakcinētajiem epidemioloģiski drošā režīmā (lasīt - svaigā gaisā, tai skaitā telpās, ja ir svaigs gaiss) vajadzēja turpināt ļaut darboties..
  Tuesday, September 28th, 2021
  8:43 pm
  joprojām nelaidiet mani Dekatlonā!!!
  105eur. Par NEKO.
  Es pat nenopirku sev tās pārgājienu bikses, kuras uzlaikoju. Un meitai - arī nē.
  Bet apavu izmēri tur ir kreizī (ja neskaita to, ka visiem baisi šaura lieste). Es meitai nopirku 31(!!!) izmēra apavus. Normāli viņa šobrīd velk kaut ko pa vidu starp 27 un 28.. Nu labi - dažus 29os..
  Wednesday, June 2nd, 2021
  12:58 pm
  rekur tas, par ko te tikko rakstīja: https://sadursme.lv/visticamak-visa-dzive-ratinkresla-sekas-pusaudza-pargalvibai-dzelzcela

  Tieši pie mums arī ir, bet nu tur jā - tur ir speciāli daākstījušies :((( Starp Cenukluba pāreju un Dinvidu tiltu :/
  Wednesday, May 5th, 2021
  8:17 am
  ja plānojat iet dabā, draugi
  1ajā bijām Skrīveru pusē. Ar velo. Pa kaut kādām takām pastaigājām, nedaudz pa tādu klaju mežu aizgājām līdz vienai geokaste, pārējais puslīdz pa takām, pie takām, ne pa kādiem brikšņiem, izcirtumiem - bērnam vakarā atradu ērci. Pieķērusies bija. Cik piesūkusies nezinu, ar salveti noņēmu nost/izrv - sanāk, ka dziļi laikam nebija tikusi.
  2ajā Plakanciema pusē iegāju vienā izcirtumā - 10m turp, 10m atpakaļ. Kopā viena minūte. Izejot atpakaļ uz ceļa, nolasīju no biksēm 8as(!!!!) ērces (labi, ka bija gaišas bikses un labi, ka nostopēju bērnu, lai neaizskrien līdzi).
  Vakar Jēkabpils pusē ar vēlo braukājāmies. Tikai pa ceļiem. Tikai pēc pāris geokastēm nobridām nost no ceļiem (i to tikai pāris vietās, un visur pa tādām klajām, skrajām, tīrām, neaizaugušām vietām - nu varbūt kāda maikste vai zāles stiebriņš bija, bet nu nekādas garās zāles vai brikšņu) - pusdienas pauzē bērnam uz biksēm vienu ērci aradu, un sev uz kājas - arī. Bijām nopūtušās ar pretērču līdzekli.
  Ceru, ka nav kāda vēl kaut kur palikusi.

  Paziņas teica, ka 3atā šķērsojuši pļavu Zvārdes pusē. Pēc tā, kopā uz 3 cilvēkiem kopā ap 100 ērcēm no drēbēm nolasījuši. Viena esot arī kaut kad vēlāk vienam piesūkusies.

  Pagājušogad ērču bija daudz (savācām kopā - pa drēbēm rāpojošas/piesūkušās/pieķērušās ap 40pa visu vasaru), šogad izskatās, ka ērču ir vnk drūmais miljons, un tas skaits - 40 varētu krist, nemaz nesasniedzot jūniju.

  Man arī nepatīk, ka sadeg mazie zvēriņi, putniņi, rāpuļi vai tml. Bet man izskatās, ka pret ērcēm nekā labāka par kailsalu vai kūlas dedzināšanu nav.. Tām maitām vispār ir kaut kādi dabiskie ienaidnieki?
  Monday, March 8th, 2021
  11:34 am
  uzsita dusmu viens tw ieraksts
  sūds ar pandēmiju, viņai sportiskais bērns bez treniņiem esot atrofējies, nevarot ar riteni vairs pat 6km bez 5ām pauzēm nobraukt, utt.
  Mans bērns bez kādiem treniņiem mierīgi 6dien nobrauca 33km (tai skaitā arī nonstop 3km (4,5g vecumā!), izdancojās un izskraidījās pa purvu laipām 5km garumā (reāli skrēja, nevis gāja!) un bija bēdīga, ka tik ātri tās laipas beidzās, un vēl no trambuļa mājup gonkoja ar velo. un vispār nevienā brīdī man nebija jāsaka, lai brauc ātrāk, nebija neviena pīkstiena, ka būtu noguris, nevarētu pabraukt vai tml..
  varbūt tomēr problēma ir tajā, kas tiek darīts pārējā laikā, nevis viss ikurāt uz treniņiem jānoveļ.
  Protams, kkādas nianses aizmirstas, ja sports saistīts ar kkādām tur tehniskām lietām, bet sportiskā izturība, ātrums (jo īpaši ar velo) nav tā lieta, ko nevarētu trenēt tāpat, bez treniņiem pie trenera.
  Monday, February 22nd, 2021
  5:41 pm
  ceru, ka manā draugu lokā visid raudzējas ar galvām, bet, ja nu
  https://www.omniva.lv/index.php?article_id=626&article_token=news&page=580&action=article
  šodien uz šo uzrāvos, mēģinot notirgot bērna beņķi.
  vispirms atsūta kkādou jocīgu saiti, kur jāiet apstiprināt naudas saņemšana???? (šajā brīdī sāku guuglēt), un tad jau kad viss bija skaidrs, vēlāk no kompja atvēru arī otru saiti - nu jā - ievadiem kartes datus un tā :D :D //naudas saņemšanai.. :)
  Karoče, uzmanieties, pabrīdiniet savus ne tik advancētos radus.
  12:31 pm
  pirms pāris nedēļām mums ikrīta matu taisīšanas vājprāts meitai beidzās ar šķērēm
  vnk viņa parasti pa nakti tur saveļ dredus un tad bija skandāls teju katru rītu uz 10 minūtēm ar sukai izplīsušiem zariem, asarām un bļaušanu mums abām..
  tgd it kā gaidu frizieri, lai pielīdzina to aizmuguri,jo nu es tur tā hodā - robiem, un tā. Da i vēl šķībi. Palika kkur aptuveni līdz pleciem, tādi
  tgd meita pie katra rīta pinkuļa ķemmēšanas lūdz, lai es apsolu, ka nākamajā rīta vnk ņemšu šķēres un nogriezīšu nost pavisam īsus kā puikiem..
  Pati paņemšot šķēres un nogriezīšot.
  -Jo?
  Jo taču ataugs! Un tak izrādās nemaz nesāpot, kad griež!

  Es tgd pat nezinu, ko darīt. šķēres viņai pašai nedodu :D
  Thursday, January 21st, 2021
  7:35 am
  wow, ku Grīziņkalnā feini! Vkr bijām pašļūkāt ar "padirseņiem". Aizmināmies, abas pašlūkājām, tad ar līkumu mināmies mājās. Atpakaļ sākās baigais putenis, sapratu, ka ir jau 20 vakarā, a mēs abas ēdušas tikai brokastpusdienas pēc 12iem, sēdāmies busā braucām mājās ar visiem velo. Negribējās dzīt bērnu vēl tos 5,5km, jo īpaši, ja ietves vietām ir diezgan štruntīgi izbraucamas, jo ir kkādā 10cm šlurainā/pieblietētā sniegā iemīts iesalis pēdas platuma grubuļains singletrack. Es vietām nevarēju izbraukt, meita smuki izbrauca, tikai pāris vietās sanesa viņu.. :) Katrā ziņā tas nav kruīzēt pa sausu tīru, gludu veloceliņu.. :) Kopā vakar 13,5km velo kilometri, bet nu ņemot vērā apstākļus - vairāk kā pietiekami 4,5gadniecei. Kad būs smuks laiks, atkal brauksim 30+ :D
  Sunday, December 27th, 2020
  10:46 pm
  uztaisījām Zsvētku brīvdienas
  un šīgada nodevu Liepājai.
  Aizbraucām ar meitu uz Liepāju uz 4ām dienām, paņēmām dzīvokli, izstaigājāmies, izbraukājāmies, pilsētu Ziemassvētku rotā paskatījāmies, kastes izmeklējāmies, izliedējāmies, izslidinājāmies, slapju sniegu redzējām (tur nekā nebija, Rīgā viss balts šovakar atbraucot). nu tā - forši. Mini brīvdienas :)))
  Mierīgi varētu uz nākamajām brīvdienām vēl kaut kur šādā pat garā. Vienīgais, ka der tikai Vilcienu galamērķi, jo busā mani neviens tgd pie laba prātā iekšā uz 1h+ braucienu nedabūtu - pie šiem covid cipariem.. vilcienā šovakar izplēsos ar pusi vagona, jo logu attaisīju. :D

  Bet apbrīnoju savu bērnu - nostaigā pa padsmit km kājām katru dienu - un ņefiga nav ne nogurusi, ne no kājām gāžas.. :D :D
  Wednesday, December 9th, 2020
  9:59 pm
  Protams.
  Kad es pirms pusotra gada vai diviem lasīju par 4,5adniekiem, kas mierīgi ar velo turot līdzi saviem vecākiem ~10-15km izbraucienos, man tas šķita kosmoss. Tgd skatos uz savu 4,5gadnieci, kura mierīgi tur man līdzi 30km izbraucienos un nezinu, kur ir tas kosmoss..
  Jādomā tikai siltāki apavi - gan man gan viņai. Jo nu pagaidām visos pēdējos velobraucienos izdevies tikt man līdz nejutīgiem kāju pirkstiem dažiem.. Bērns arī kādā brīdī sāk pīkstēt, ka salst. Bet tā kā mēs braucam un dzīvojamies laukā visu dienu - pat ~10h (arī šāda laikā), tad pie apģērba un apaviem laikam jādomā par kripatiņu vairāk.
  Jo man pagaidām šķiet, ka neesam pēc šitiem visiem mūsu weekendiem saslimušas drīzāk par spīti, nevis pateicoties mūsu centieniem.. :D
  Friday, November 13th, 2020
  2:22 pm
  deg vaigi
  aprunā?
  Bet nu, ja nopietni - sāku uztraukties.
  2dien drusku kkas palika sārts tajās vaigu pusēs, kas abās pusēs augšlūpai.. Ne ta sausa āda, ne ta kas. Sarkans, karsts. Aizvakar vakarā pamanīju, ka viens vaigs sarkans un karsts. Vakar visu dienu tā. Šodien - abi vaigi jau.
  Nekādi jauni produkti ēsti nav (pat zirteku jau izdzēru - jēgas nekādas), nekādas jaunas kosmētikas arī - nē. Praktiski vispār nekādas kosmētikas nav, jo nelietoju gandrž neko. Nekas tāds pirmdien toč nav darīts kas kkko varētu izsaukt..
  Temperatūru tikko samērīju 36,9C. Pulss it kā normāls. Tgd sēžot pie kompja 63-73. Neesmu gan parasti mērījusi, cik man ir, bet nu nekas krimināls šis nav.
  Asinsspiediens? Man gan pa žizņi pazemināts. Mērītāja nav. Kas vēl tas var būt?? Tie vaigi sarkani, reāli karsti. Un vēl uz zoda maziņš pleķītis jau arī vakar vakarā parādījās sarkans un karsts, šodien arī..
  Protams, 5dienas pēcpusdiena. Ģā vairs nestrādā.
  Friday, October 30th, 2020
  10:42 am
  nutego
  šķiet pirmo (un vienīgo) reizi zemesriekstu sviestu biju noprovējusi kkad pirms 15gadiem Kiprā dzīvojot. Nu i nafik! Nesapratu, negaršoja. Fujpē!
  Tā nu uz visiem tiem produktiem vnm skatījos ar aizdomām un nekārojās pamēģināt nu it nemaz.
  Tad kkā izdomāju tomēr nopirkt to Nutego, parasto - bez visādiem cukuriem un citiem brīnumiem. Parastie zemesrieksti ar gabaliņiem iekšā. Viss. Nopirku (Akropoles Maximā tgd pa 1.99) un ziniet - nu ņamma! :) Ziežu uz maizes, ēdu un priecājos. :) Bērnam arī garšo..
  Monday, October 26th, 2020
  9:17 pm
  runājot par gaisa kvalitāti
  Šodien sarunāju ar bd vadītāju, iedevu savu co2 mērītāju pamērīt telpās tos rādījumus, attiecīgi drusku pamatotāk uzstāt uz to vēdināšanu.
  Redzēs - būs kāds labums? Nu es vismaz ceru. Jo diemžēl tā ir, kamēr cilvēkam acu priekšā nekas bezmaz nepīkst visu laiku, tikmēr visiem gaisa pietiek, tas nekas, ja galva sāp, miegs nāk un jādzer 5ā kafija pēc kārtas..
  Jā - es tiešām nezinu, ko es darīšu skolas laikā, bet nu man ir plāns par šo cīnīties. Pozitīvā covid blakne ir tā, ka vēdināšanai un ventilāciaji sāk pievērst papildus uzmanību arī šajā kontekstā. Es ar uzskatu, ka labāk sēdēt kaut vai āra jakā, bet svaigā gaisā, nevis izmesties maikā pie 1500ppm (un es esmu izteikts siltuma mīlis, kam visu laiku salst).
  Thursday, October 1st, 2020
  10:35 am
  vai ir kāds manu paziņu lokā, kas kko saprot no galdniecības un var izpalīdzēt?
  Sanāca ieberziens nopērkot no rokas bērnam pagarināmo koka gultu.
  Pārdevēja sastāstīja vienus izmērus, realitātē izrādījās citi, sastāstīja, ka regulējas uz 160cm, izrādījās ka nē.
  Vēl apakšējās "restes" izjukušas - kaut kā jāsaskavo klāt pie šķērslatas.
  Vēl kaut kas jāizdomā atvilktnei (kastei) uz riteņiem, jo tur apakšai viena mala drusku izplīsusi..
  Ir kāds, kaut kas, kas varētu atnākt uz vietas un to sataisīt: izurbt divus ~1cm diametrā caurumus gultas sānu daļās; pieskavot klāt pie finiera latas (2-3mm) finiera "loksnes" (vajag, lai skavvas izietu cauri tai pirmajai latai un turētos iekšā tai finierī); un ideāli kkā salabot tai kastei dibenu (vai nu jānomaina apakša, vai arī nez - kaut kā jāpiestiķē tai izplīsušajā pusē klāt esošā)...
  Monday, September 28th, 2020
  6:53 pm
  man šķiet, ka mūsu projektā tiek ieviests princips: "katram programmētājam savu projekta vadītāju!"
  Diemžēl jāatzīst, ka (diezgan paredzami) tas kopējo produktivitāti un kvalitāti īsti neuzlabo.
  Jo īpaši, ja tam visam pa vidu parādās visādi wannabe "centrālās institūcijas" darbinieki kādās tur jomās, ar kuriem tad jāsaskaņo viss iespējamais.
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba