polija's Journal
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in polija's LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Wednesday, June 2nd, 2021
  12:58 pm
  rekur tas, par ko te tikko rakstīja: https://sadursme.lv/visticamak-visa-dzive-ratinkresla-sekas-pusaudza-pargalvibai-dzelzcela

  Tieši pie mums arī ir, bet nu tur jā - tur ir speciāli daākstījušies :((( Starp Cenukluba pāreju un Dinvidu tiltu :/
  Wednesday, May 5th, 2021
  8:17 am
  ja plānojat iet dabā, draugi
  1ajā bijām Skrīveru pusē. Ar velo. Pa kaut kādām takām pastaigājām, nedaudz pa tādu klaju mežu aizgājām līdz vienai geokaste, pārējais puslīdz pa takām, pie takām, ne pa kādiem brikšņiem, izcirtumiem - bērnam vakarā atradu ērci. Pieķērusies bija. Cik piesūkusies nezinu, ar salveti noņēmu nost/izrv - sanāk, ka dziļi laikam nebija tikusi.
  2ajā Plakanciema pusē iegāju vienā izcirtumā - 10m turp, 10m atpakaļ. Kopā viena minūte. Izejot atpakaļ uz ceļa, nolasīju no biksēm 8as(!!!!) ērces (labi, ka bija gaišas bikses un labi, ka nostopēju bērnu, lai neaizskrien līdzi).
  Vakar Jēkabpils pusē ar vēlo braukājāmies. Tikai pa ceļiem. Tikai pēc pāris geokastēm nobridām nost no ceļiem (i to tikai pāris vietās, un visur pa tādām klajām, skrajām, tīrām, neaizaugušām vietām - nu varbūt kāda maikste vai zāles stiebriņš bija, bet nu nekādas garās zāles vai brikšņu) - pusdienas pauzē bērnam uz biksēm vienu ērci aradu, un sev uz kājas - arī. Bijām nopūtušās ar pretērču līdzekli.
  Ceru, ka nav kāda vēl kaut kur palikusi.

  Paziņas teica, ka 3atā šķērsojuši pļavu Zvārdes pusē. Pēc tā, kopā uz 3 cilvēkiem kopā ap 100 ērcēm no drēbēm nolasījuši. Viena esot arī kaut kad vēlāk vienam piesūkusies.

  Pagājušogad ērču bija daudz (savācām kopā - pa drēbēm rāpojošas/piesūkušās/pieķērušās ap 40pa visu vasaru), šogad izskatās, ka ērču ir vnk drūmais miljons, un tas skaits - 40 varētu krist, nemaz nesasniedzot jūniju.

  Man arī nepatīk, ka sadeg mazie zvēriņi, putniņi, rāpuļi vai tml. Bet man izskatās, ka pret ērcēm nekā labāka par kailsalu vai kūlas dedzināšanu nav.. Tām maitām vispār ir kaut kādi dabiskie ienaidnieki?
  Monday, March 8th, 2021
  11:34 am
  uzsita dusmu viens tw ieraksts
  sūds ar pandēmiju, viņai sportiskais bērns bez treniņiem esot atrofējies, nevarot ar riteni vairs pat 6km bez 5ām pauzēm nobraukt, utt.
  Mans bērns bez kādiem treniņiem mierīgi 6dien nobrauca 33km (tai skaitā arī nonstop 3km (4,5g vecumā!), izdancojās un izskraidījās pa purvu laipām 5km garumā (reāli skrēja, nevis gāja!) un bija bēdīga, ka tik ātri tās laipas beidzās, un vēl no trambuļa mājup gonkoja ar velo. un vispār nevienā brīdī man nebija jāsaka, lai brauc ātrāk, nebija neviena pīkstiena, ka būtu noguris, nevarētu pabraukt vai tml..
  varbūt tomēr problēma ir tajā, kas tiek darīts pārējā laikā, nevis viss ikurāt uz treniņiem jānoveļ.
  Protams, kkādas nianses aizmirstas, ja sports saistīts ar kkādām tur tehniskām lietām, bet sportiskā izturība, ātrums (jo īpaši ar velo) nav tā lieta, ko nevarētu trenēt tāpat, bez treniņiem pie trenera.
  Monday, February 22nd, 2021
  5:41 pm
  ceru, ka manā draugu lokā visid raudzējas ar galvām, bet, ja nu
  https://www.omniva.lv/index.php?article_id=626&article_token=news&page=580&action=article
  šodien uz šo uzrāvos, mēģinot notirgot bērna beņķi.
  vispirms atsūta kkādou jocīgu saiti, kur jāiet apstiprināt naudas saņemšana???? (šajā brīdī sāku guuglēt), un tad jau kad viss bija skaidrs, vēlāk no kompja atvēru arī otru saiti - nu jā - ievadiem kartes datus un tā :D :D //naudas saņemšanai.. :)
  Karoče, uzmanieties, pabrīdiniet savus ne tik advancētos radus.
  12:31 pm
  pirms pāris nedēļām mums ikrīta matu taisīšanas vājprāts meitai beidzās ar šķērēm
  vnk viņa parasti pa nakti tur saveļ dredus un tad bija skandāls teju katru rītu uz 10 minūtēm ar sukai izplīsušiem zariem, asarām un bļaušanu mums abām..
  tgd it kā gaidu frizieri, lai pielīdzina to aizmuguri,jo nu es tur tā hodā - robiem, un tā. Da i vēl šķībi. Palika kkur aptuveni līdz pleciem, tādi
  tgd meita pie katra rīta pinkuļa ķemmēšanas lūdz, lai es apsolu, ka nākamajā rīta vnk ņemšu šķēres un nogriezīšu nost pavisam īsus kā puikiem..
  Pati paņemšot šķēres un nogriezīšot.
  -Jo?
  Jo taču ataugs! Un tak izrādās nemaz nesāpot, kad griež!

  Es tgd pat nezinu, ko darīt. šķēres viņai pašai nedodu :D
  Thursday, January 21st, 2021
  7:35 am
  wow, ku Grīziņkalnā feini! Vkr bijām pašļūkāt ar "padirseņiem". Aizmināmies, abas pašlūkājām, tad ar līkumu mināmies mājās. Atpakaļ sākās baigais putenis, sapratu, ka ir jau 20 vakarā, a mēs abas ēdušas tikai brokastpusdienas pēc 12iem, sēdāmies busā braucām mājās ar visiem velo. Negribējās dzīt bērnu vēl tos 5,5km, jo īpaši, ja ietves vietām ir diezgan štruntīgi izbraucamas, jo ir kkādā 10cm šlurainā/pieblietētā sniegā iemīts iesalis pēdas platuma grubuļains singletrack. Es vietām nevarēju izbraukt, meita smuki izbrauca, tikai pāris vietās sanesa viņu.. :) Katrā ziņā tas nav kruīzēt pa sausu tīru, gludu veloceliņu.. :) Kopā vakar 13,5km velo kilometri, bet nu ņemot vērā apstākļus - vairāk kā pietiekami 4,5gadniecei. Kad būs smuks laiks, atkal brauksim 30+ :D
  Sunday, December 27th, 2020
  10:46 pm
  uztaisījām Zsvētku brīvdienas
  un šīgada nodevu Liepājai.
  Aizbraucām ar meitu uz Liepāju uz 4ām dienām, paņēmām dzīvokli, izstaigājāmies, izbraukājāmies, pilsētu Ziemassvētku rotā paskatījāmies, kastes izmeklējāmies, izliedējāmies, izslidinājāmies, slapju sniegu redzējām (tur nekā nebija, Rīgā viss balts šovakar atbraucot). nu tā - forši. Mini brīvdienas :)))
  Mierīgi varētu uz nākamajām brīvdienām vēl kaut kur šādā pat garā. Vienīgais, ka der tikai Vilcienu galamērķi, jo busā mani neviens tgd pie laba prātā iekšā uz 1h+ braucienu nedabūtu - pie šiem covid cipariem.. vilcienā šovakar izplēsos ar pusi vagona, jo logu attaisīju. :D

  Bet apbrīnoju savu bērnu - nostaigā pa padsmit km kājām katru dienu - un ņefiga nav ne nogurusi, ne no kājām gāžas.. :D :D
  Wednesday, December 9th, 2020
  9:59 pm
  Protams.
  Kad es pirms pusotra gada vai diviem lasīju par 4,5adniekiem, kas mierīgi ar velo turot līdzi saviem vecākiem ~10-15km izbraucienos, man tas šķita kosmoss. Tgd skatos uz savu 4,5gadnieci, kura mierīgi tur man līdzi 30km izbraucienos un nezinu, kur ir tas kosmoss..
  Jādomā tikai siltāki apavi - gan man gan viņai. Jo nu pagaidām visos pēdējos velobraucienos izdevies tikt man līdz nejutīgiem kāju pirkstiem dažiem.. Bērns arī kādā brīdī sāk pīkstēt, ka salst. Bet tā kā mēs braucam un dzīvojamies laukā visu dienu - pat ~10h (arī šāda laikā), tad pie apģērba un apaviem laikam jādomā par kripatiņu vairāk.
  Jo man pagaidām šķiet, ka neesam pēc šitiem visiem mūsu weekendiem saslimušas drīzāk par spīti, nevis pateicoties mūsu centieniem.. :D
  Friday, November 13th, 2020
  2:22 pm
  deg vaigi
  aprunā?
  Bet nu, ja nopietni - sāku uztraukties.
  2dien drusku kkas palika sārts tajās vaigu pusēs, kas abās pusēs augšlūpai.. Ne ta sausa āda, ne ta kas. Sarkans, karsts. Aizvakar vakarā pamanīju, ka viens vaigs sarkans un karsts. Vakar visu dienu tā. Šodien - abi vaigi jau.
  Nekādi jauni produkti ēsti nav (pat zirteku jau izdzēru - jēgas nekādas), nekādas jaunas kosmētikas arī - nē. Praktiski vispār nekādas kosmētikas nav, jo nelietoju gandrž neko. Nekas tāds pirmdien toč nav darīts kas kkko varētu izsaukt..
  Temperatūru tikko samērīju 36,9C. Pulss it kā normāls. Tgd sēžot pie kompja 63-73. Neesmu gan parasti mērījusi, cik man ir, bet nu nekas krimināls šis nav.
  Asinsspiediens? Man gan pa žizņi pazemināts. Mērītāja nav. Kas vēl tas var būt?? Tie vaigi sarkani, reāli karsti. Un vēl uz zoda maziņš pleķītis jau arī vakar vakarā parādījās sarkans un karsts, šodien arī..
  Protams, 5dienas pēcpusdiena. Ģā vairs nestrādā.
  Friday, October 30th, 2020
  10:42 am
  nutego
  šķiet pirmo (un vienīgo) reizi zemesriekstu sviestu biju noprovējusi kkad pirms 15gadiem Kiprā dzīvojot. Nu i nafik! Nesapratu, negaršoja. Fujpē!
  Tā nu uz visiem tiem produktiem vnm skatījos ar aizdomām un nekārojās pamēģināt nu it nemaz.
  Tad kkā izdomāju tomēr nopirkt to Nutego, parasto - bez visādiem cukuriem un citiem brīnumiem. Parastie zemesrieksti ar gabaliņiem iekšā. Viss. Nopirku (Akropoles Maximā tgd pa 1.99) un ziniet - nu ņamma! :) Ziežu uz maizes, ēdu un priecājos. :) Bērnam arī garšo..
  Monday, October 26th, 2020
  9:17 pm
  runājot par gaisa kvalitāti
  Šodien sarunāju ar bd vadītāju, iedevu savu co2 mērītāju pamērīt telpās tos rādījumus, attiecīgi drusku pamatotāk uzstāt uz to vēdināšanu.
  Redzēs - būs kāds labums? Nu es vismaz ceru. Jo diemžēl tā ir, kamēr cilvēkam acu priekšā nekas bezmaz nepīkst visu laiku, tikmēr visiem gaisa pietiek, tas nekas, ja galva sāp, miegs nāk un jādzer 5ā kafija pēc kārtas..
  Jā - es tiešām nezinu, ko es darīšu skolas laikā, bet nu man ir plāns par šo cīnīties. Pozitīvā covid blakne ir tā, ka vēdināšanai un ventilāciaji sāk pievērst papildus uzmanību arī šajā kontekstā. Es ar uzskatu, ka labāk sēdēt kaut vai āra jakā, bet svaigā gaisā, nevis izmesties maikā pie 1500ppm (un es esmu izteikts siltuma mīlis, kam visu laiku salst).
  Thursday, October 1st, 2020
  10:35 am
  vai ir kāds manu paziņu lokā, kas kko saprot no galdniecības un var izpalīdzēt?
  Sanāca ieberziens nopērkot no rokas bērnam pagarināmo koka gultu.
  Pārdevēja sastāstīja vienus izmērus, realitātē izrādījās citi, sastāstīja, ka regulējas uz 160cm, izrādījās ka nē.
  Vēl apakšējās "restes" izjukušas - kaut kā jāsaskavo klāt pie šķērslatas.
  Vēl kaut kas jāizdomā atvilktnei (kastei) uz riteņiem, jo tur apakšai viena mala drusku izplīsusi..
  Ir kāds, kaut kas, kas varētu atnākt uz vietas un to sataisīt: izurbt divus ~1cm diametrā caurumus gultas sānu daļās; pieskavot klāt pie finiera latas (2-3mm) finiera "loksnes" (vajag, lai skavvas izietu cauri tai pirmajai latai un turētos iekšā tai finierī); un ideāli kkā salabot tai kastei dibenu (vai nu jānomaina apakša, vai arī nez - kaut kā jāpiestiķē tai izplīsušajā pusē klāt esošā)...
  Monday, September 28th, 2020
  6:53 pm
  man šķiet, ka mūsu projektā tiek ieviests princips: "katram programmētājam savu projekta vadītāju!"
  Diemžēl jāatzīst, ka (diezgan paredzami) tas kopējo produktivitāti un kvalitāti īsti neuzlabo.
  Jo īpaši, ja tam visam pa vidu parādās visādi wannabe "centrālās institūcijas" darbinieki kādās tur jomās, ar kuriem tad jāsaskaņo viss iespējamais.
  Tuesday, September 22nd, 2020
  10:59 pm
  emancipēto visuvarošo* sieviešu izklaides
  Pēdējo gadu man lēni mira ventilators vannasistabā. Tad dega gaismiņa, tad nedega, tad strādāja, tad nē, līdz pavasarī nobeidzās pavisam - reāli dead. Noņēmu virsējo vāciņu, neko nesapratu, tā arī atstāju. Dzīvoju bez ar domu, ka man tak sauss gaiss, gan nekas nebūs. Un tad aizvakar mazgājoties dušā pacēlu skatienu uz griestiem un pamanīju PELĒJUMU!!!!!!
  Nu man sacēlās visas spalvas degunā (tās, kas atbild par šķaudīšanu un alerģiju) un sapratu, ka KAUT KAS jāda IR! Izņēmu laukā ventilatoru no sienas, sapratu, ka viss slikti, skrūves neskrūvējas, vadi nopuvuši. Pēc telefoniskām un virtuālām konsultācijām ar brāli nomainīju nopuvušās vietas. Nocīnījos, bet nu tāpat neiet. Vakarā sirdsmieram apstrādāju to pelējumu ar dezinfekcijas līdzekli (tam rakstīts, ka var lietot šādiem mērķiem). Tad nu griezu pasākumu pavisam nost, bāzu vēl rozetē vada galus, lai saprastu, vai nesāks iet "pa taisno"- nē, joprojām neiet. Ņēmu šodien līdzi uz Depo. Depiņā iepirku jaunu, vienkāršu, līdzīgu ventilatoru.
  Esot jāskrūvē kaut kā pareizi: fāze pie fāzes, nulle pie nulles. Hmm - kur man tā fāze, kur tā nulle. Paralēli zvanu brālim, lai kko saprastu (atbraukt uz vietas kko palīdzēt šis atteicās). Kaut kā ne tā tas mērītājs, kaut kā ne tā tie vadi (baigi tuvu laikam klāt) vai kas - nu blīkš blākš, zibens pleķis 5x2cm un iestājas tumsa :D To, ka roka bik tirpst, sajutu tikai pēc tam. Te pa tumsu bērna panika un kliegšana. Es pa tumsu, paralēli vēl ar brāli runājot mēģinu atrast korķus, ko nomainīt. Izskatās, ka izbliezti nevis dzīvoklī iekšā korķi, bet korķis, kas ir uz visu dzīvokli - 16A.

  Beigu beigās tomēr izdevās kaut kā to visu nomainīt salabot, salikt kopā, ventilators rūc, pie sienas ir. Drusku šķībi (jo nu urbt flīzē citur caurumu vadam negribējās). Fū!!.. Vēl tik jāapstrādā kādu lieku reizi tie griesti ar to dezinfekcijas līdzekli..

  *jo nu bļin, fakin nav citas izvēles kā visu varēt!
  Sunday, August 16th, 2020
  12:32 am
  Tgd tikko vakarā posmā no Elejas uz Bausku vienā brīdī pamanīju metrus 20 priekšā uz ceļa beigta stirna. Tik daudz paguvu noreaģēt, ka palaist pa vidu. Bija skaidrs, ka neizies - TIK augsta tomēr tā mašīna nav, bet labāk pa vidu, nevis kkur strauji raut stūri, vai ar riteni virsū..
  Līdz mājām tikām, bet benzīnbākā caurums, diezgan labi pil benzīns ārā..

  7dienas nakts. Labs jautājums, ko ar šo visu situāciju tgd darīt. Bākā ~25litri benzīna. Stāv bļoda apakšā pagaidām.

  Mamma (sēdēja blakus un visu redzēja) mierina, ka es tur esot izdarījusi visu labāko, ko varēju - tieši bija līkums, tieši bija pretī auto ar gaismām, iepriekš ātrāk redzēt itešām NEVARĒJA. Visa mašīnas apakšā ar asinīm un spalvām. Ja būtu zemāks auto, laikam tur arī būtu palikuši. Foresteris tomēr pāri tika.
  Friday, August 14th, 2020
  2:52 pm
  hmm - kā Tērvetē ir ar peldvietām?
  Tā ūdenskrātuve - jā, bet tai no kuras puses ir peibrišana? Plus nav kkas tuvāk tā tērvetes parka ieejai? Cik diez tajāparkā karsts/ēnains? Rīt nessola nevienu mākonīti, bet sola 28-29C.. Hmm. Cik prātīgi? Bija ķecerīga doma paliast mamu ar meitu uz parku un es pati varētu pa kastēm un tad pēc tam kkur pelst. Bet nu pie 29C iespējams pelst vajadzētu arī pirms parka.
  Monday, August 3rd, 2020
  1:43 am
  Monday, July 27th, 2020
  12:04 pm
  maniem sportiskajiem draugiem :D
  Mīts: Jo vairāk nodarbojies ar sportu, jo labāk
  Dānijas pētnieki ne tikai iznīcina šo mītu, bet arī secina – cilvēki, kas sporto pārāk daudz, var iegūt pretēju rezultātu vēlamajam. Dāņu veiktajā pētījumā tā dalībnieki tika pētīti 12 gadus, un rezultāti atklāj – tiem, kas ik nedēļu straujā tempā skrēja vairāk nekā četras stundas un vairāk nekā trīs reizes, bija tāds pats nomiršanas risks kā tiem, kas neizkustējās nemaz. Kāda ir optimālā skriešanas intensitāte un biežums, lai dzīves ilgumu nesamazinātu? Lēns vai mērens temps ne vairāk kā trīs reizes nedēļā un ne ilgāk kā vienu līdz 2,4 stundas.

  Nēnu galvenais jau ir intensitāte. Ja jau te visi tiešām skrien ar puslu aerobajā zonā, tad jau ok.. :) Es savulaik kustējos pa 20+h nedēļā. Pārsvarā velo un čill režīmā..
  Friday, July 24th, 2020
  10:48 pm
  bet TĀDA sajūta, kad visi skriemeļi vietā. nu TĀDA!
  Parasti pie kompīša sēžu tomēr drusku salīkusi un sašļurkusi un tad atceros, iztaisnojos un tad atkal pēc laika sagumstu.. Vai pie galda ēdot, vai jebkur.
  Kopš man to muguru šodien sarihtēja, sēžu kā slotaskātu norijusi un nemaz nejūtu, ka būtu grūti, mugura pati turas taisni, smuki, nekur negribas sakrist, vai sagumt. Drīzāk jāpiedomā, lai sagumtu :D
  Noteikti tur arī pēdējo pāris dienu sāpes dara savu, jo sagumt divas dienas vnk fiziski nevarēju, attiecīgi iestrādes taisnai mugurai jau radās. Bet nu tās divas dienas nesagumt bija grūti. Nu tik grūti, ka vēl tgd musīši arī pēc masāžas jūt, CIK bija grūti. Kamēr tgd sēžu taisni, forši, pleci atliekti, lejā, un nemaz nav nekas grūti.. Wow!
  Tuesday, July 7th, 2020
  1:19 pm
  stuck in a loop
  es jau divus mēnešus gribu atvaļinājumu, kurš man dafiga arī ir uzkrāts un pienākas, bet vislaik ir visādi darbi darbā, kas jāpiebeidz, un tad sāk ņemt atvaļinājumus kolēģi.. Gribēju jūnija pa tiek siltajiem laikiem, bet tad toč bija kkas jāpabeidz. Un tā nu loops ir tāds, ka neko nevaru jēdzīgi pabeigt, jo nevaru normāli pastrādāt, esmu vnk izbesījusies no tā visa bezsakara, kas tur notiek, visām tām kļūdām un nepilnībām un no savas nespējas normāli saņemties, bet tas tikai noved pie tā, ka nevaru nonākt līdz punktam x, kurā tīru sirdsapziņu varētu pateikt, ka vsjo - man tgd vajag atvaļinājumu, to var pārņemt tas, to - šitas, es atpūšos.
  Nu un plus vēl aizkavē arī fakts, ka vasara nobeidzās. Mani plāni, ko varētu darīt brīvdienās, ir tusēt pie jūras, peldēties, blandīties pa Latviju, bet laikā, kad jāģērbjas 5os džemperos man kkā pat negribas.. Da i negribas, protams, cūcības likumu - tgd paķert brīvu a tad, kad jāatsāk strādāt, piepeši atkal būs +30C.
  Karoče besis.
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba