polija's Journal
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in polija's LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Thursday, June 2nd, 2022
  10:27 am
  Jaunākās izklaides
  https://co2.mesh.lv/home/dashboard

  Visi, kam bērni iet skolā var pačolēt, kā tad ir ar to gaisu viņu skolās un telpās.

  Tekošos datus nav vērts skatīties (jo tak nekas tur nenotiek šobrīd), bet vēsturiskos gan ir vērts papētīt (var redzēt no CO2 mērītāju uzstādīšanas brīža).
  Mans dienas pārsteigums: Rīgas Franču licejs (pāris telpas ko skatīju bija tīri ciešami pat). Bet sapratu, ka bērns būtu jālaiž kaut kādā Ādažu sākumskolā - tur vispār viss bija ideāli (vismaz apskatītajās telpās) - arī stundu laikā - laikam jau, ka ir ventilācija.
  Piemājas skola - ir aptuveni 3x trakāk nekā biju iedomājusies. Tādā obstanofkā mans bērns toč nemācīsies. Taisnības labad jāsaka, ka visādās apskatītās skolās ir stipri līdzīgi - atšķiras tikai traģiskuma pakāpe. Es nezinu, ko darīt.

  Reāli gribētu atrast vēl kādus domubiedrus vecākus, ar ko kopā mēģināt par šo cīnīties kaut vai IZM līmenī. Jo ko dod mērīšana, ja MK noteikumos ir rakstīts: "vēdina 5/10min starpbrīža laikā" un kamēr MK noteikumos neierakstīs atsauci uz reāliem CO2 rādījumiem, tikmēr KLASES telpās CO2 ir un būs arī 4500-5400ppm (atgādināšu, ka pēc PVO vadlīnijām jāvēdina jau no 800-1000ppm, no 1500pp skaitās "kaitīgs gaiss", no 5000ppm - bīstami veselībai). Tajās klasēs kā CO2 20min laikā no stundas sākuma uzkāpj līdz 2000ppm plus, tā tik visu dienu turpina kāpt un pirmo reizi zem 1000ppm nokrīt 22os vakarā.
  Un tādos apstākļos cilvēki sagaida, lai bērni mācās, apgūst jaunas zināšanas, ir aktīvi, veseli??? Srsly?
  Friday, April 29th, 2022
  6:21 pm
  šis ir tas (aptuveni) par, ko rakstu
  Netīšām uzskrēju virsū kkādam podiņmācības rakstam, un pēc tam šim:
  https://www.mammamuntetiem.lv/berns/zidainis/36471/berns-bez-autinbiksitem-podinmaciba-jau-zidaina-vecuma

  es neko nebiju vispār par šito dzirdējusi. Izlasīju ko līdzīgu tikai, kad bērns jau sen uz poda gāja.
  Jā - ķip tā nav "podiņmācība", bet nezinu - lēna pāriešana no pamperiem uz podu? Bet galvenais, ka "works", un nevajag 3g vecumā sutināt bērna dibenu paša čurās/kakās.. No raksta vislabāk patīk doma, ka vispirms vecāki IEMĀCA bērnu, ka pamperi = podiņš, un tad piepeši vecumā x, kad bērns to ir labi apguvis, izdomā, ka tgd to visu pārmācīt..

  Kopš pavisam bebja vecuma meita parasti taisīja skandālu pirms pačurāšanas. Tad pačurāja un miers. Attiecīgi bija samērā viegli saprast, kad grib čurāt. Kad gribēja "pa lielam", tad tur bija tāda sejas izteiksme, ka ar sajaukt nevarēja :D
  Nu un tad kaut kā tā bija viegli saprast, kad jāmaina autiņbikši (mums bija mazgājamie), retu reizi virs izlietnes ar bērns ir turēts. Attiecīgi bija viegli arī saprast bieži, KAD pačurā/pakakā..
  Nu un tad, kad jau mācēja pati sēdēt (kkur 7-8mēn. vecumā), liku uz podiņa tajos brīžos, kad izskatījās, ka tūlīt būs vai varētu būt (teiksim no rīta pēc gulēšanas), pēc ēšanas, utt.. Un tās visas reizes arī kaut kas tur bija tai podā.. Attiecīgi bērns tika bezjēgā saslavēts, utt. Un tā pamazām ātri vien sāka saprast saistību ar sajūtām un rezultātu. Pēc 1g vecuma tad vasarā metu nost autiņbikses un pa māju laidu apenēs, kuras tad vislaik bija piečurātas, jo nu tik bieži nespēju noķert un uz poda uzlikt :D Vislaik mājās žāvējās apenes, bet nu pa kādu mēnesi pieleca un sāka arī saprast, kad BŪS, nevis tikai, kad IR. 1g un 3mēn jau stabili nesa man podu, kad viņai vajadzēja (pati nemācēja vēl ne bikses novilkt, ne uzvilkt, neko). Atceros, pat ciemojoties pie radiem, pietika parādīt, kur ir podiņš un svešā vietā(!), kad vajadzēja, tad pati rāvās uz turieni, kur podiņš, stiepa man..
  1,5gados jau (ar avārijām, protams), bet iztika bez kādiem podiem. 1g un 10mēn arī uz nakti vairs neliku neko. Arī ir bijis vēlāk, ka gulta sačurāta vai tml., bet nu tas drīzāk kā izņēmums, kad slima, utt..
  Thursday, April 21st, 2022
  8:59 am
  nepopulārs viedoklis
  Par akciju, par protestu, pat atbalstiem - nu jā no vienas puses vajag parādīt, ka atbalstām, utt. No otras - teiksim Krievijai no tā ne silts ne auksts. Tur sabiedriskās domas nav, a valsts vadībai tas neintereē - ne tā mājsaimniecības priekšmetu akcija, ne tas, ka izvaroja, nošāva vai tml. Viņi apbalvo tos marodierus, slepkavas un izvarotājus. Un nekādas akcijas pat pie visām pasaules vēstniecībām viņus nekavēs to darīt atkal un atkal. Tas, kas reāli varētu apturēt - ir pamatīga militārā palīdzība. Nevis tikai ieroči, bet reāla militārā palīdzība. Viņiem ir tupa jādabū pa purnu.
  A kodolkarš, ko te visi piesauc. Skatosties uz RUS un to sabiedrības vājprātu un naidu, ir skaidrs, ka tas tāpat ir bezmaz nenovēršami - jautājums tikai, kur un cik drīz. :(
  Wednesday, March 16th, 2022
  6:47 pm
  būtu smieklīgi, ja nebūtu traģiski
  pierunāju/piespiedu, ka jālasa katru dienu viena lapaspuse kādā grāmatā. Nu īsa, kaut vai 3 teikumi tāda..
  Paņēma kaut kādu "Bembijs" Disneja brošūru (atdeva mums te tādu no senseniem laikiem).
  Izlasa lappusi, kur rakstīts, ka Bembijs ar Felīnu (ķip viņa sieva) kopā ar Bembija tēvu karali ziemu pārlaida kaut kur kalnos neviena netraucēti.
  Izlasa, skaļi, atnāk pastāstīt (tāda doma, ka arī jāpastāsta, lai nav tā ka tekoši lasa un neko nesaprot).
  Atnāk stāsta: "Es sapratu to, ka Felīna apmierinājās".
  Monday, February 28th, 2022
  12:13 pm
  citās ziņās
  Siguldas pusē vkr bija TĀDA sērsna, TĀDA.. Ka mans bērns ar velo vienkārši aizbrauca pa lauku pāri slalomojot gar sniegā iemītajām ~30cm dziļajām cilvēku un zvēru pēdām..
  Visur nē, bet ēnā tas viss pasākums izturēja arī manu padsmit kg smago velo, ar visu 67kg mani pa virsu, plus vēl somu, drēbes.. un galvenais, ka varēja arī uzsākt braukt pavisam ekselenti.. :O
  12:06 pm
  slēpošanas prasmju uzlabojums vai kritums?
  Pirms nedēļas bijām Ozolkalnā. Iepriekš bažījos, kā meitai tur ies.. Kā lielā!
  Par krēslu pacēlājiem sajūsmā, bija gatava braukt vēl pēc tām 2h..
  bet nu nogurums jau bija tāpat - iestājās atkal viss ir slikti traģēdijas, palīdzēt novilkt slēpes nedrīkst, kad eju uz auto, jo nu pašai jau uz wc gribas un esmu pārsalusi, tad apsēžas sniegā un raud, utt.. Kad nāku atpakaļ no wc jau pazudusi - izrādās paraudājusi un tad izdomājusi, ka neies uz auto, bet aizies notīrīt slēpes no sniega.. ak mans mazais susuriņš!

  Šo 6dien tad nospīdēja iespēja ar jau zināmu kompāniju aizbraukt uz Milzkalni vēlreiz. Te jau man pat gandrīz vairs neizdevās piespiest meitu līkumot. 30 sekundēs lejā, pa visu trasi uztaisot šķiet pāris piespiedu līkumiņus (tā uz 1m). Sāka mācīties (pati!!) braucot kaut ko darīt ar tām slēpju kantēm..

  Vakarā vēl parādīju video no olimpiskajām spēlēm, kā tur sievietes gāž pa kalniem lejā. Meitai āķis lūpā - viņa arī tā gribot. Un mācīšoties pie instruktora un klausīšot.. :D
  Tuesday, February 15th, 2022
  5:14 pm
  nēnupaldiescibai
  Jeb espešalī vienam cibiņam..
  Aizlaidām weekendā vēlreiz uz Riekstukalnu. Vajadzēs atkārtot arī šajā weekendā.. Un tad tālāk atkal meklēt, kā tur palika ar tām "kopābraukšanām", kuras tieši visas kā reiz nobira uz šo weekendu... 5as reizes jau bijām šogad paslēpot. Meitai progress acīm redzams. Bezmaz jādomā varbūt par instruktoru vēl kādu reizi?
  Jo nu šobrīd arī ar slēpēm ir sasniegta tā stadija, kad braucu aizmugurē un sirmoju. Jo nu ātrums iet pussoli priekšā prasmēm un uzmanībai. Kau gan atceroties, kā pati teju pirms 20 gadiem mācoties slēpot žāvos, šķiet, ka meita salīdzinoši nekrīt nemaz.
  Bet nu arī skaidrs, ka Alpi nebūs. Tieši viena pazīstama bija pielikusi pilnu FB ar bildēm/video, viņi abi ar meitu. Nu jā - ja man būtu vēl kāds pieaugušais, ar ko to rūpi dalīt, būtu citādi. Cik meita izturēs? 2h? Ok, ar pauzītēm, mok arī 3-4h sakasīs pa kalnu kopā. Mok uz vispārējās eiforijas pamata par ātrumu, trasēm, kalniem arī bik vairāk. Bet tāpat - ne katru dienu, ne visas dienas pēc kārtas. Tērēt to mega naudu, dzīties uz Alpiem un tad sēdēt kaut kur zem eglītes ēdot līdzi paņemtās sviestmaizes un druuusku uzslēpojot? Nu to jau var darīt arī tepat - Žagarkalns, Riekstukalns, utt..
  Jāpagaida kā minimums vēl kāds gads un jauns izturības līmenis. Lai tāds brauciens būtu prieks, nevis kā zobu sāpes nemitīgi mēģinot 5gadnieci pierunāt braukt...
  Fiziski jau arī grūti. Pati zinu, kā man ir sāpējuši muskuļi pēc 3 dienu nodragāšanas nonstop no pirmajiem pacēlājiem līdz pēdējiem. Bērns tak vēl nav tik izturīgs!

  Bet nu jā - šis un iepriekšējais brauciens man pierādīja, ka tomēr to auto man vajag. Un tad paskatos sērijā "kā rūsē tas vai šitas" un pārgribas. Bet braukt patīk. Tiešām varētu par kaut kādu šoferi strādāt, jo nu tiešām patīk.. Laiks likt lietā savu C un D1 kategoriju varbūt? ;D
  Tuesday, January 11th, 2022
  3:28 pm
  Ielīda galvā un nelien laukā. Melodiju vairs nemāku netā atrast:

  "Sauksim kopā jaunos un vecos,
  lēkšiem vien skriesim ar Eiropu plecos.
  Skriesim un skriesim un skriesim cik spēsim,
  beigās vēl rumpi uztrenēsim.

  Vinnēsim futenē, visādās tiesās
  Pieaugsim prātā un pieaugsim miesās.
  Ja jums liekas, ka es tikai lecos,
  Kas cits man atliek ar Eiropu plecos".

  Current Mood: bouncy
  Sunday, January 9th, 2022
  8:53 am
  karoče apraudājos kā tāda dura
  domāju šodien - labi, štrunts ar to transportu, aizkulsimies kaut kā uz to Kaķīškalnu ar sabtransu.
  Sāku pat visu krāmēt. Pat paņēmu savus bleidus nevis garās slēpes (lai mazak un vieglāk), saliku somāt tikai zābakus abām un mēģināju kaut kā pieķimerēt klāt slēpes. Un tad sapratu, ka nebūs.. :/ Tas viss pašākums jau sver tonnu, izjuks pie pirmās pakustēšanās. un tur vēl nav ielikts iekšā nekas no paikas, nekādi cimdi, nekādas zeķes, vēl kas nu tur būtu vajadzīgs. Vēl meitai ķivere. Protams, kaut kau jau L arī panestu, bet ne jau tak x kg smagas slēpes 2x3+km.
  Un tas jau vēl nozīmētu iet uz trolejbusu, tad iet uz vilcienu no trolejbusa, tad iet ar to visu 2,5km pa Siguldu. Un pēc slēošanas to pašu visu atpakaļ.. Pacēlu somu, pagāju 5m pa dzīvokli, sapratu, ka tur iekšā būs vēl 5kg, kas juks un bruks uz visām pusēm, un, ka es to nevaru.
  teicu meitai, ka nebūs, ka nebrauksim.. - Bet es gribu braukt slēpot!
  Un jā - tad es saku raudāt. Jo es arī gribu, bet es redz esmu tiks stulba, ka 45eur par tikai nomas auto šādam pasākumam es tomēr tērēt negribu (tā man sanāk šķiet aptuveni dienas alga), ar sabtransu es šādi aizkulties nevaru/nemāku. Pati pirkt auto, lai tas nedēļu stāvētu pie mājas, lai vienreiz nedēļā izbrauktu, arī kaut kā nesaprotu jēgu.. Un, jā - tā kā mums, lai kkur vispār nokļūtu, vajag auto, kura man nav, tad varu tikai sēdēt un raudāt. Stulbene vnk.
  Monday, January 3rd, 2022
  7:17 am
  atkal reāli izmisums
  gribu samācīt meitai to slēpošanu.
  Pagājušogad vēl nu izdevās kaut kā sažmiegties un par 78 eur vienam braucienam tomēr izbraukāt uz kādu kalnu paslēpot. Sanāca auto noma 42eur, bērnam instruktors laikam 25eur, un tad vēl pacēlāja biļete man, bērnam slēpju noma.
  Šogad cenas augušas, vajag arī bērniem visur pacēlāja biļeti, instruktoru cenas ar daudzviet augušas un ir pat 30+eur..
  Carsharing auto cenas arī augušas un nu jau pats, pats minimālais, kas sanāku, braucot uz kādu kalnu un ņemot instruktoru (a neņemot instruktoru man pašai vispār nesanāk ne drusku normāli paslēpot, tikai ganīt un mācīt meitu un plūkties, jo edagoģisko spēju man jorpojām nav), būtu 45-47eur par auto nomu.
  Nu tas pat vairs nav "zaba dušit", vnk ap 100eur cena vienam 2h paslēpojienam - nu vairs galīgi nesanāk adekvāts price/performance (nav tak pat "visa diena" iespējas nevienam no Rīgas <100km rādiusā esošajam kalnam, a tālāk, tad uzreiz dramatiski palielinās auto nomas izdevumi).
  1ajā sarunājām ar to geokolēģi, ka vispirms mūs aizved paslēpot uz Kaķīškalnu, un tālāk braucam kādas kastes meklēt. Bija vispār doma par to Kaķīškalna bērnu grupu, bet nu 1ajā sapratu, ka tas viņu troses pacēlājs ir tik tizls, ka bērns tur pats vēl vismaz vairākas reizes neuzbrauks, attiecīgi nespīd tik ātri tā grupa. Tas būtībā ir vienīgais kalns, ko varu sazīmēt, kur varētu aizbraukt ar vilcienu, tad pārsēsties vietējā busā un aizbraukt ar sabiedrisko līdz tam kalnam. Teiksim uz Reiņa trasi labākajā gadījumā jāiet 1,3km kājām vienā virzienā (stiepjot inventāru 2iem cilvēkiem, btw), citur - vēl tālāk.. Taču te ir problēma, tur buss svētdienās neiet :(
  6dienās savukārt gribas tomēr vienreiz nedēļā kādu nelielu geolīkumu izbraukt, jo ziema arī ir tik cik ir, teiksim uz visādām salām aiziet var tikai pa ziemu. Vasarā jau tad jāstaipa laiva pa krūmiem, utt..
  Bija pat doma, štrunts ar tām svētdienām, paņemšu nedēļā vienu dienu kā atvaļinājumu un varam darba dienā braukt ar meitu šitā, lai pamācās kaut vai pa dārgo ar 1:1 instruktoru tās 50minūtes (ja reiz uz grupu, kas lētāk) netiekam, bet paskatoties to pašu Kaķīškalnu, izskatās, ka mazais kalns darba dienās vismaz šonedēļ vispār nestrādā :(

  Es vnk nevaru! Reāli besis, ka jā - 21.gadsmts, bet, ja Tev nav sava auto, tev ir jābūt vai nu ļoti bagātam, lai varētu visur izbraukāt ar carsharing vai auto nomām, kas ņemot uz 1u dienu tāpat nesanāks lētāk, vai arī drausmīgi daudz laika un fizisko spēju visur pa 2h sagaidīt visādus transportus un tad no tiem vēl 5km kājām noiet.
  Es pati arī noietu. Esmu tā senāk darjusi, ka ar vilcienu uz Siguldu un tad kājām uz Kordes trasi, augšā uzvelku slēpes, zābakus, ar visām somām nobraucu lejā, lejā samaksāju, atstāju mantas, paslēpoju, tad augšā ar pacelāju ar visām somām un tad atpakaļ uz vilcienu.. Ar bērnu tā nesanāks, jo tur hz, kas ar mazo kalnu bērnam, un viņa - ne viņa tur uzbrauks, ne nobrauks pa tādu. Pie tam man stiepjamo mantu daudzums sanāk reiz divi :(( Dusma, besis - uz sevi, uz dzīvi, uz visu pasauli..
  Teiksim 6dien mēs izbraucām kopā kkādu ~170km līkumu, iedevu 20eur. Parēķinot laikam tur sanāk, ka vismaz degvielu es esmu samaksājusi visu par to braucienu (bet bļins, viņš mūs nepilnas 2h gaidīja pa to kalnu, es nejūtos pārmaksājusi ne centa!!!), bet stulbākais, ka tas vienalga sanāk ~2,5x lētāk, nekā man būtu sanācis ņemot Carguu vai Fiqsy auto (kur pie šī visa būtu bijuši 50eur).. Tas ir sviests kaut kāds!!! :(((
  Monday, November 29th, 2021
  1:09 pm
  Kaut kad rudenī veļļoju pēc pāris geokastēm un atradu vecā moba playlistē šo: https://www.youtube.com/watch?v=0XzQBskeEDA

  Atkal pielipa... :))
  Friday, November 5th, 2021
  12:50 pm
  man šodien visu dienu nāk miegs un viss ir slikti..
  un nevaru izdomāt, kur un kā braukt brīvbdienās. bija jau plāns par zoju un enguri/Mērsragu, bet no otras puses - laku sola tādu, ka nez vai līšana slapjos kokos n metru augstumā būtu tas, ar ko es gribētu nodarboties..
  Monday, October 18th, 2021
  3:57 pm
  sazvanīju ģā
  aiziešu vēl pēc cirrus receptes.
  Biju pierakstījusies uz testu, bet šodien nogulēju. Izskatās, ka netaisīšu.
  Ja tiešām paliks slikti un vajadzēs ārstu, tad arī domās.

  Ja godīgi ar šiem visiem deblajiem plānotajiem ierobežojumiem arī negribu taisīt to c19 testu, jo tad noliks stingrajā karantīnā tā ka pat no mājas nevarēs iziet. Tādas redz idejas viņiem..
  Man tā vipār nesanāk nekādas tikšanās ar nekādiem cilvēkiem telpās, un ārpus ļoti reti, pa gabalu, un tā, bet nu te jau pat to grib apgriezt. Idioti!
  Prmkārt, kā viņi iedomājas veicināt vakcināciju, ja visu piegriež visiem (tak nevienam nav noslēpums, ka lielākā daļa to pūļu, kas vakcinējas tagad, to dara tikai tāpēc, ka citādi izmetīs no darba, nekur netiks, viss būs slikti, utt..)? Otrkārt, kāpēc tos ierobežojumus neliek loģiski - tur kur reāli ir lielākās iespējas saslimt (redz joprojām ir plānos atļaut satikties privāti līdz 10 cilvēkiem no 2ām mājsaimniecībām) - kāpēc?? Treškārt - noteikumi par regulāru un pietiekamu ventilāciju telpās/transportā, kur satiekas vairāku mājsaimniecību cilvēki - jebkuras publiskas telpas, utt.. Epidemioloģiski droša vide imho nenozīmē "zaļais sertifikāts" un visi saspiesti barā, bet gan telpas, kurās ir svaigs gaiss un vīrusa pārneses iespēja ir ļoti niecīga.
  Bet realitātē visi joprojām visās iekštelpās elpo viens otra izelpu (ar visiem baciļiem). Skaidrs, ka tur ir viegli saslimt.
  Imho vakcinētajiem epidemioloģiski drošā režīmā (lasīt - svaigā gaisā, tai skaitā telpās, ja ir svaigs gaiss) vajadzēja turpināt ļaut darboties..
  Tuesday, September 28th, 2021
  8:43 pm
  joprojām nelaidiet mani Dekatlonā!!!
  105eur. Par NEKO.
  Es pat nenopirku sev tās pārgājienu bikses, kuras uzlaikoju. Un meitai - arī nē.
  Bet apavu izmēri tur ir kreizī (ja neskaita to, ka visiem baisi šaura lieste). Es meitai nopirku 31(!!!) izmēra apavus. Normāli viņa šobrīd velk kaut ko pa vidu starp 27 un 28.. Nu labi - dažus 29os..
  Wednesday, June 2nd, 2021
  12:58 pm
  rekur tas, par ko te tikko rakstīja: https://sadursme.lv/visticamak-visa-dzive-ratinkresla-sekas-pusaudza-pargalvibai-dzelzcela

  Tieši pie mums arī ir, bet nu tur jā - tur ir speciāli daākstījušies :((( Starp Cenukluba pāreju un Dinvidu tiltu :/
  Sunday, May 16th, 2021
  8:29 pm
  vakar izgājām divus geotreilus Kurzemē, Rendas pusē.
  Nezinu, kas bija par vainu - nepareizais gaisa spiediens, dienas stunda, mēness fāze vai kas, bet mums uzbruka vnk tūkstoši ērču. Nolasīju no bērna un sevis pa tiem 16km un ~9,5h nepārspīlējot kādu pusotru, divus simtus ērču. Pēc kāda simta, kas pienāca ātri, nojuka skaiti.
  Kopumā man paguva pieķerties kādas 5as, meitai - 3. Tās maziņās. nu es ceru, ka nav nekur vairāk, jo šitik atradām kopumā pa visu dienu jau pieķērušās bet ne tā stipri, varēja noņemt tāpat ar salveti vai plikām rokām.
  Džīzasfakinkraist! Mēs bijām tik daudz pretērču pūšamā sapūtušas, kam vajadzētu pietikt līdz vasaras beigām. Nulle efekta. Kaut arī tā draza ir speciālā mednieku veiakalā pirkt aun man to ir daudzi ieteikuši.
  Cerams, ka pietiekami ātri norāvu un par laimu nebūs jābaidās.. Pret ērču encefalītu vismaz esam potējušās. Šogad nepotētam līst vispār nost no asfalta toč nebūs prāta darbs..
  Wednesday, May 5th, 2021
  8:17 am
  ja plānojat iet dabā, draugi
  1ajā bijām Skrīveru pusē. Ar velo. Pa kaut kādām takām pastaigājām, nedaudz pa tādu klaju mežu aizgājām līdz vienai geokaste, pārējais puslīdz pa takām, pie takām, ne pa kādiem brikšņiem, izcirtumiem - bērnam vakarā atradu ērci. Pieķērusies bija. Cik piesūkusies nezinu, ar salveti noņēmu nost/izrv - sanāk, ka dziļi laikam nebija tikusi.
  2ajā Plakanciema pusē iegāju vienā izcirtumā - 10m turp, 10m atpakaļ. Kopā viena minūte. Izejot atpakaļ uz ceļa, nolasīju no biksēm 8as(!!!!) ērces (labi, ka bija gaišas bikses un labi, ka nostopēju bērnu, lai neaizskrien līdzi).
  Vakar Jēkabpils pusē ar vēlo braukājāmies. Tikai pa ceļiem. Tikai pēc pāris geokastēm nobridām nost no ceļiem (i to tikai pāris vietās, un visur pa tādām klajām, skrajām, tīrām, neaizaugušām vietām - nu varbūt kāda maikste vai zāles stiebriņš bija, bet nu nekādas garās zāles vai brikšņu) - pusdienas pauzē bērnam uz biksēm vienu ērci aradu, un sev uz kājas - arī. Bijām nopūtušās ar pretērču līdzekli.
  Ceru, ka nav kāda vēl kaut kur palikusi.

  Paziņas teica, ka 3atā šķērsojuši pļavu Zvārdes pusē. Pēc tā, kopā uz 3 cilvēkiem kopā ap 100 ērcēm no drēbēm nolasījuši. Viena esot arī kaut kad vēlāk vienam piesūkusies.

  Pagājušogad ērču bija daudz (savācām kopā - pa drēbēm rāpojošas/piesūkušās/pieķērušās ap 40pa visu vasaru), šogad izskatās, ka ērču ir vnk drūmais miljons, un tas skaits - 40 varētu krist, nemaz nesasniedzot jūniju.

  Man arī nepatīk, ka sadeg mazie zvēriņi, putniņi, rāpuļi vai tml. Bet man izskatās, ka pret ērcēm nekā labāka par kailsalu vai kūlas dedzināšanu nav.. Tām maitām vispār ir kaut kādi dabiskie ienaidnieki?
  Monday, March 8th, 2021
  11:34 am
  uzsita dusmu viens tw ieraksts
  sūds ar pandēmiju, viņai sportiskais bērns bez treniņiem esot atrofējies, nevarot ar riteni vairs pat 6km bez 5ām pauzēm nobraukt, utt.
  Mans bērns bez kādiem treniņiem mierīgi 6dien nobrauca 33km (tai skaitā arī nonstop 3km (4,5g vecumā!), izdancojās un izskraidījās pa purvu laipām 5km garumā (reāli skrēja, nevis gāja!) un bija bēdīga, ka tik ātri tās laipas beidzās, un vēl no trambuļa mājup gonkoja ar velo. un vispār nevienā brīdī man nebija jāsaka, lai brauc ātrāk, nebija neviena pīkstiena, ka būtu noguris, nevarētu pabraukt vai tml..
  varbūt tomēr problēma ir tajā, kas tiek darīts pārējā laikā, nevis viss ikurāt uz treniņiem jānoveļ.
  Protams, kkādas nianses aizmirstas, ja sports saistīts ar kkādām tur tehniskām lietām, bet sportiskā izturība, ātrums (jo īpaši ar velo) nav tā lieta, ko nevarētu trenēt tāpat, bez treniņiem pie trenera.
  Monday, February 22nd, 2021
  5:41 pm
  ceru, ka manā draugu lokā visid raudzējas ar galvām, bet, ja nu
  https://www.omniva.lv/index.php?article_id=626&article_token=news&page=580&action=article
  šodien uz šo uzrāvos, mēģinot notirgot bērna beņķi.
  vispirms atsūta kkādou jocīgu saiti, kur jāiet apstiprināt naudas saņemšana???? (šajā brīdī sāku guuglēt), un tad jau kad viss bija skaidrs, vēlāk no kompja atvēru arī otru saiti - nu jā - ievadiem kartes datus un tā :D :D //naudas saņemšanai.. :)
  Karoče, uzmanieties, pabrīdiniet savus ne tik advancētos radus.
  12:31 pm
  pirms pāris nedēļām mums ikrīta matu taisīšanas vājprāts meitai beidzās ar šķērēm
  vnk viņa parasti pa nakti tur saveļ dredus un tad bija skandāls teju katru rītu uz 10 minūtēm ar sukai izplīsušiem zariem, asarām un bļaušanu mums abām..
  tgd it kā gaidu frizieri, lai pielīdzina to aizmuguri,jo nu es tur tā hodā - robiem, un tā. Da i vēl šķībi. Palika kkur aptuveni līdz pleciem, tādi
  tgd meita pie katra rīta pinkuļa ķemmēšanas lūdz, lai es apsolu, ka nākamajā rīta vnk ņemšu šķēres un nogriezīšu nost pavisam īsus kā puikiem..
  Pati paņemšot šķēres un nogriezīšot.
  -Jo?
  Jo taču ataugs! Un tak izrādās nemaz nesāpot, kad griež!

  Es tgd pat nezinu, ko darīt. šķēres viņai pašai nedodu :D
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba