polija's Journal
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in polija's LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Monday, February 24th, 2020
  7:35 pm
  turpinām gastronomiskās izvirtības virtuvē
  https://praktiski.la.lv/sams-pec-senlatviesu-receptes-parejos-edienus-nogarso-jekabpili
  ņammm.
  Maximā gan bija bez galvas, bet tāpat sanāca ņammmmmmm :)))

  Bija doma tvaicēt, bet nebiaj pārliecības, ka samu var tvaicēt - tb, kas tur sanāk rezultātā.. Mok kkāds bezgaršīgs glumeklis?
  Ar zivīm vispār reti riskēju nodarboties ar pašdarbību, jo zivis manu senču mājās bija reti, attiecīgi to gatavošanā neko neesmu noskatījusies ne no viena, un arī attiecīgi nav kam īsti padomu prasīt, ka'ar kuru zivi drīkst/nedrīkst izrīkoties.. :)
  2:12 pm
  uztaisīja rtg - akūts haimorīts - nu tieši tas pats, ko jau domāju.
  Noprotestēju AB (jo temp. nav TIK augsta, šorīt pat bija nokritusies līdz normālai, bet aizvedot bērnu uz bd atkal uzlēca), izrakstīja kkādus pilienu. Abās nāsīs (tas nekas ka iekaisums ir vienā tikai).
  Ar to pipeti skuju sapratīsi, cik esi īsti iepilinājis. Izlasīju aprakstā, ka pieaugušajiem vispār vajagot 4-5 pilienus. Un izdomāju, ka gāzīšu 3 (ārste uzrakstīja 2us). Jēzus, mīļais!!!! Es pat nesaprotu, viņi kož vai dedzina, vai kas tā par sajūtu. šķita, ka smadzenes izsprāgs laukā vai nu pa acīm vai ausīm.. Apmēram tas, kas man rādījās acu priekšā (tad kad galva beidza reibt) bija, kā man deguns ar visu savu blakusdobumu vnk sakūst vienā putrā. Pagulēju vēl, "pabaudīju" sajūtu, bik pačinkstēju, sāp reāli pretīgi, tad drusku sāpe beidzās, tgd tikai drusku jūtu tādu spiedienu tai degunā (mok vēl viss tomēr kūst kopā?).. Otrā nāsī nebija dūšas iepilināt pat 1-2 pilienus. Izdomāju, ka pagaidām pilināšu tikai tai "beigtajai" pusei, kur arī RTG bija iekaisums redzams.. Un varbūt tomēr tikai tos 2us...
  Un šito man vajadzēs izveikt 3 dienā??!!! omgomgomg

  Labākais, kas aprakstā rakstīts, ka nelietot bērniem līdz 8u gadu vecumam. Es gribētu redzēt kādu bērnu (vienalga kādā vecumā!!!), kuram šos pilienus varētu iepilināt degunā 2x!! Reāli gribētu redzēt un roku paspiest...
  Friday, February 21st, 2020
  8:13 am
  Nu, kam ir vairāk bērnu -
  šis strādā?
  Wednesday, February 19th, 2020
  11:41 pm
  un šo es pagaidām pasludinu par gada kapeikpišanas marasma 1o vietu!!!
  https://calis.delfi.lv/forums/tema/18403203-uzturlidzekli-proporcionali-dienam-kuras-ciemojas-pie-manis/

  Gan sākotnējā tēma, gan tālākie autora komentāri..
  Friday, February 14th, 2020
  9:25 pm
  bērniņš uzsila :O
  Kkādas dienas bija drusku krekšķis, bet nu drusku citādāks nekā ierasts, vkr vakarā ju nolikās gulēt un sāka test ne pa jokam.. Bet nu tāds jocīgais klepus, ka pēc skaņas spriežot arī nevar izklepoties, bet kaut kas iekšā ir gan, un pietiekami biezs...
  Vakar izdzenāju ar dzeršanu, beigās iedevu Stodālu (nezinu, uz kāda pamata, bet parasti līdz), pēc tā drusku plika vieglāk un aizmiga. šodien bd cik saprotu arī pa dienu nepajokam tesusi, bet tā kā šis galīgi nav tas "puņķi tek kaklā, kairina rīkli" klepus, bet tāds krietni dziļāks un nesaprotamāks, aizgāju drošs paliek nedrošs pie dežūrārsta. Kamēr viņa elpo, nekādus trokšņus nesaklausīja, bet kad palūdzu paklepot un klepojot, lai paklausās, tā sadzirdēja gan visu ko.. :/ Katrā ziņā viņai ar tas klepus drusku nepatika..
  Man vēl tas vecais storijs pirms nepilniem 2 gadiem ar to plauškarsoni, kas sākās praktiski vispār bez klepus, kur arī 3 ārsti klausījās bērnu 3 dienas, neviens neko nedzirdēja, kamēr bērns katru dienu uzkarsa par 1u grādu vairāk.. šodien pirmo reizi pēc taustes šķita, ka ir siltākā piere. 37,5C samērījām pie ārsta kabinetā.. :O Un tad ar riteni atraucām mājās (jo nu a kādi bija varianti?) Pa ceļam aurēju, ka dieva dēļ, lai VISU LAIKU minoties tur muti ciet, nerunā, neklaigā, utt..
  Mājās iedevu kaut kādu klepus sīrupu, piespiedu izdzert daudz tējas, kārtīgi papūtām burbuļus (vienīgais laika posms, kad vispār neklepoja, bija kamēr pūtām burbuļus). Vēl svārstos, dot AB vai nē. Dežūrārste sākumā domāja nerakstīt, tad tomēr uzrakstīja, es uzrakstīju sms savai ģā, precizējot, vai tās AB, kas man mājās no seniem laikiem arī vēl der. Tgd nesaprotu, dot/nedot. Jau safārējos dot, bet pēc ēšanās, pēc ēšanas izdomāju, ka mok pagaidīt. Tgd svārstos starp "labāk padošu drusu vēl to klepus sīrupu, un, ja rīt vēl kāps temperatūra, tad došu AB" un dot un miers asap (kā dežurārste teica)..

  Kā ir no ārsta viedokļa - tāds bronhīts/plauškarsonis vai tml. var pazust pats no sevis? Nav jau arī gluži tā, ka būtu apstiprināta diagnoze. Un, vai, ja temperatūra nokrītas normāla (pati, nurofēnus ij netaisos dot ņemot vērā mūsu līdzšinējo 3,5 gadu pieredzi), tas nozīmē, ka vnk bijis kāds nelāgs bacilis, nevis karsonis?
  Sunday, February 9th, 2020
  5:17 pm
  -Mammu, izvilksi man tur iekšā ir zīmulis?
  -Kāpēc tu bāzi flautā zīmuli??!!
  -Es nebāzu, viņš pats tur ielīda....
  Tā laikam aug nākamie politiķi...
  1:36 pm
  divi raidījumi par bērnu treniņiem šeit

  tas par tēmu "kā jūs visu pagūstat ar tik un tik bērniem".. varbūt dažreiz ir labāk tik daudz tomēr nepagūt? :)
  Tuesday, January 28th, 2020
  7:09 pm
  veģetārisms ir kaitīgs veselībai
  bērns tikko ēdot "skolas kāpostus" tā iekoda sev pirkstā, ka dabūja puscentimetru garu pušumu un asinis notecēja pa visu plaukstu.. :O
  Friday, January 24th, 2020
  10:54 pm
  hmmm
  kkā sajūta, ka pēc šodienas izgājiena manas akcijas darbā būs druskusmagi kritušās..
  Nav jau runa par to, ka es kaut ko gribu/negribu darīt, par kaut kādiem termiņiem, kas jāsarauj, BET man besī, ka 1) visa izstrāde ir balstīta uz termiņiem, kas jāsarauj; 2) tiek darītas bezjēdzīgas lietas tā vietā, lai darītu to, ko zināms, ka toč vajadzēs; 3) darīt darbu to cilvēku vietā, kas atrod savā darba laikā laiku visādām tur tādām vai šitādām izklaidēm (mums ir parādījusies atpūtas telpas, ar visādām atpūtas iespējām, kuras daži kolēģi nekautrējas 3-4x dienā izmantot); 4) tas cilvēks, kuram tie termiņi deg, nav pat papūlējies izdarīt savu "mājasdarbu", bet atnāk ar tekstu, ka "man tagad vajadzēs, lai tu izdari to vai šito..."

  Jā, piekrītu, man ir sūdīgi ar pavēļu klausīšanu, rīkojumu un lūgumu neapspriešanu (esi sveicināta 1ā ģimnāzija, kas pat mietam iemācīs DOMĀT!), bet nu šajā gadījumā krietni vairāk par komandas garu prevalē (ne)taisnīguma izjūta. Pie tam situācijā, kad jau mani tiešie darba pienākumi tikai knapi, knapi ir pagūstami, visādu iemeslu dēļ. Shortage šajos resursos novedīs pie tikai lielāka bardaka tālāk, kad tā vietā, lai normāli ķertos klāt tām jaunajām lietām, kas jātaisa, mēs turpināsim vākt mēslustfu - labot kļūdas..
  Sunday, January 19th, 2020
  10:45 am
  karoče ar to auto bēda kļuva nesaprotamāka
  izskatās, ka kkas ir mainījies automātiskajā auto sīgā un/vai uzstādītajā..
  Tikai jautājums - KĀ? Un ko ar to visu darīt. Un vai gaddienā tas nav tas, kas norij to aķi (tur jauns aķis neglābs - to arī norīs).
  Karoče pēc manas saprašanas un gūgle palīdzības izskatās, ka mans autiņš ir ieslīdzis kaut kādā "Valet" režīmā, tiklīdz atslēga nav aizdedzē, tā mirgo panelī atslēga, un auto oriģinālā imobilaizera lampa VISU laiku!!! Agrāk mirgoja tikai tā viena no lampām, kad durvis bija aizslēgtas, plus retāk. Arī sīgas lampa sākusi mirgot 3x biežāk.
  Sīga gan turpina strādāt - ja atver uz sīgu uzliktai durvis, gaudo, arī bļaustās, ja paliek vaļā durvis, bet kkas tur nav.
  Plus tas jau noteikti ir krietni pasen viss noticis.
  un, ja tā labi padomā, tad neesmu pārliecināta vai mūžīgā grabažnieka automātiskā neatslēgšanās (ar to mūžam dabūju čakarēties manuāli arī, kad TA gāju, btw) ar nav ar šo visu saistīta..
  Hz kas un kad to sīgu ir licis, sīgas master pults man nav, auto atslēgām standarta pogas nestrādā - visi locki ir uz sīgas brelokiem. Nez - mok tur kkas pārprogrammēts, uzstādot sīgu.
  Bet nu ņemot vērā, ka nekādi master locki man bijuši tāpat nav, tad visticamāk kkas tur ir saspaidīts pa to pulti - un vai veiktas nepareizās darbības, nepareizā secībā. Teorētiski būtu jāvar "atspaidīt atpakaļ", bet nu gūglē pieejamā info un piedāvātie varianti nelīdzēja (jo auto pultīm pogas nestrādā, bet sīgas pultij šādu variantu īsti nav, ko varētu veikt, ja nav master pults vai kkāds secret kods pieejams).
  Saturday, January 18th, 2020
  1:59 pm
  kaut kad gada beigās skatījos pag-gad aizgājušos: Aigi un pārējos - zināmos un ne tik ļoti..
  Atcerējos no bērnības, ka bija tāds Miķelis Gruzītis - un, ka patika.
  Pēc ilgiem gadiem uzmeklēju mūziku..
  Un jā- patīk joprojām...

  un vēl Lakstīgalu nakts, Pārdomu vējš, un vēl bija vairākas foršas..
  Saturday, January 11th, 2020
  2:33 pm
  ehh
  būs vien jālido ar lidmašīnu - autiņam aķis nosēdies.
  Sataisījāmies jau braukt uz Ieriķiem, un nekur tālāk par iesēšanos auto netikām :(
  Galvenais, ka īsti nav iemesls, auksts nav bijis, īsie braucieni nav bijuši, gaismas nekādas nav palikušas salonā vai tml, rijējus parasti neslēdzu.. :/
  Thursday, January 2nd, 2020
  10:05 pm
  ufff, otrais rounds
  Biju kkad pasen humpīšos meitai priekšdienām nopirkusi tādu rudens kombīti. Neatceros - bija eiro vai pat mazāk, jo rāvējslēdzējam noplīsusi galvai tā ķepiņa. Attiecīgi taisās pats vaļā..
  Nu ilgi domāju ārdīt tur vaļā un mainīt vai kaut kā čakarēt esošo. Sapratu, ka neko es tur nepiečakarēšu, būs vien jāmaina. Noņēmu un tad izrādījās, ka nevienu (!!) no mājās esošajām tā paša (!) izmēra galvām nevaru dabūt atpakaļ. Beigu beigās no mammas dabūju vienu, ko izdevās dabūt virsū, bet viņš TIK grūti vilkās, ka bija skaidrs, ka ilgs mūžs tam nebūs.
  Tā arī bija - 1dien man beidzot(!) bd audzīte palūdza, vai tur kko nevar salabot, jo nu aizvilkt viņu jau varēja ar lielām mokām. Nu mēģināju vēlreiz ar plaķenēm paremontēt, kā rezultātā tā galva sadalījās divās daļās :D
  Nu tad šorīt pa galvu, kaklu meklēju Ķengaragā kādu šūšanas darbnīcu, kas būtu ar mieru nomainīt tikai galvu. Tur tikai pāršuj, citur vaļā no 11iem, utt.. Atcerējos par savu mīļo apavu darbnīcu un aizgāju tur. Sapratu, ka tur neviens nekādu rāvējslēdzēja galvu man iekšā neliks, bet divas galvas uzdāvināt varēja. Nu un tad tikko pēc 40min ilgām mokām (nosvīdu slapja -> labs treniņš :D) dabūju to rāvējslēdzēju ciet (to var izdarīt ar rāvējslēdzēja galvas pusīti, ja kas - ja nu kādam kādreiz vajag) galvu tur vietā (tur lielākais čakars, ka nevar līdz pašam galam dabūt to slēdzi ciet un tas, ka nevar uzmaukt abām pusēm vienlaicīgi).
  Un protams (tieši tāpat kā mainot pirmajā reizē, btw!) eiforijā par to, ka diezgan viegli velkas vaļā un ciet, aizrāvu līdz pašam galam un atkal izrāvu to vienu pusi laukā :D Nu neko, nočakarējos slapja otru reizi, bet nu dabūju visu kopā, aizšuvu ciet galu (lai neizmūk laukā vēlreiz), vēl atradu kaut kādu slēpju vasku, ievaskoju (atceros, ka bērnībā nepaklausīgos rāvējslēdzējus senči zieda ar parafīnu).. Tgd skatīsimies, cik ilgi kalpos. Vēl ir viena galva rezervē.. :D
  Tuesday, December 24th, 2019
  7:00 pm
  meita skaita pirkstiņus
  šis mazais pirkstiņš, šis violetis (zeltnesis), šis vidējais, šis vienradzis (rādītājpirksts) un šis īkšķītis.. :D :D
  ržuņemogu..
  Sunday, December 8th, 2019
  5:43 pm
  Lai slavēts youtube randoms!
  https://www.youtube.com/watch?v=YjBqEomFKx0 - par šādu bērnībā mīļu dziesmiņu pat aizmirusi biju :D
  Tuesday, November 26th, 2019
  9:09 pm
  ok šodien aizbraucu pabraukāties pa Kapseļu ielu. Izvēle noreducējās uz: https://www.gandrs.lv/fitnesa-velosipedi/filter:size:2124 Ko darīt, kā būt?

  upd. Vēl padomājot ir būtībā divi varianti: https://www.gandrs.lv/fitnesa-velosipedi/25160-fitnesa-velosipeds-speeder-100/ vs https://www.gandrs.lv/fitnesa-velosipedi/23565-fitnesa-velosipeds-speeder-300/filter:size:2124/

  Nebūtu jau nev ainas mok tai 1x11 sistēmai. Par priekšējo pārslēdzēju ietaupīto naudu varētu zitērēt 11sp ķēdei... BET es gribu vismaz 48T priekšā. Kas visticamāk nav opcija..
  Friday, November 22nd, 2019
  8:16 pm
  meita mēģina pateikt: "knipuciņumazītiņimais pintiķipinītis" (jo es tā esmu teikusi).
  "pintiķipinītis" jau var :D

  Neatceros, no kuras grāmatas tas (vai kkas tamlīdzīgs) bija..
  Tuesday, November 19th, 2019
  10:35 am
  Saturday, November 16th, 2019
  4:16 pm
  Blīkšķis un bļaušana no otras istabas. Atnāk.
  -Mammu, es sasitu galvu.
  -Kā?
  -Krēsls nokrita.
  -Bet ko tad tu darīji, ka krēsls krita?
  -Arī kritu..
  Tuesday, November 5th, 2019
  7:40 am
  šis ir tas, par ko reiz kkur iekomentēju
  https://twitter.com/urbanthoughts11/status/1191295205187686400

  Jā - ja blakus tur dzīvo cilvēki, tad visticamāk viņi tomēr labāk priecātos, ja tur būtu viena josla 30km/h un blakus ganītos govis :D
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba