polija's Journal
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in polija's LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Friday, January 24th, 2020
  10:54 pm
  hmmm
  kkā sajūta, ka pēc šodienas izgājiena manas akcijas darbā būs druskusmagi kritušās..
  Nav jau runa par to, ka es kaut ko gribu/negribu darīt, par kaut kādiem termiņiem, kas jāsarauj, BET man besī, ka 1) visa izstrāde ir balstīta uz termiņiem, kas jāsarauj; 2) tiek darītas bezjēdzīgas lietas tā vietā, lai darītu to, ko zināms, ka toč vajadzēs; 3) darīt darbu to cilvēku vietā, kas atrod savā darba laikā laiku visādām tur tādām vai šitādām izklaidēm (mums ir parādījusies atpūtas telpas, ar visādām atpūtas iespējām, kuras daži kolēģi nekautrējas 3-4x dienā izmantot); 4) tas cilvēks, kuram tie termiņi deg, nav pat papūlējies izdarīt savu "mājasdarbu", bet atnāk ar tekstu, ka "man tagad vajadzēs, lai tu izdari to vai šito..."

  Jā, piekrītu, man ir sūdīgi ar pavēļu klausīšanu, rīkojumu un lūgumu neapspriešanu (esi sveicināta 1ā ģimnāzija, kas pat mietam iemācīs DOMĀT!), bet nu šajā gadījumā krietni vairāk par komandas garu prevalē (ne)taisnīguma izjūta. Pie tam situācijā, kad jau mani tiešie darba pienākumi tikai knapi, knapi ir pagūstami, visādu iemeslu dēļ. Shortage šajos resursos novedīs pie tikai lielāka bardaka tālāk, kad tā vietā, lai normāli ķertos klāt tām jaunajām lietām, kas jātaisa, mēs turpināsim vākt mēslustfu - labot kļūdas..
  Sunday, January 19th, 2020
  10:45 am
  karoče ar to auto bēda kļuva nesaprotamāka
  izskatās, ka kkas ir mainījies automātiskajā auto sīgā un/vai uzstādītajā..
  Tikai jautājums - KĀ? Un ko ar to visu darīt. Un vai gaddienā tas nav tas, kas norij to aķi (tur jauns aķis neglābs - to arī norīs).
  Karoče pēc manas saprašanas un gūgle palīdzības izskatās, ka mans autiņš ir ieslīdzis kaut kādā "Valet" režīmā, tiklīdz atslēga nav aizdedzē, tā mirgo panelī atslēga, un auto oriģinālā imobilaizera lampa VISU laiku!!! Agrāk mirgoja tikai tā viena no lampām, kad durvis bija aizslēgtas, plus retāk. Arī sīgas lampa sākusi mirgot 3x biežāk.
  Sīga gan turpina strādāt - ja atver uz sīgu uzliktai durvis, gaudo, arī bļaustās, ja paliek vaļā durvis, bet kkas tur nav.
  Plus tas jau noteikti ir krietni pasen viss noticis.
  un, ja tā labi padomā, tad neesmu pārliecināta vai mūžīgā grabažnieka automātiskā neatslēgšanās (ar to mūžam dabūju čakarēties manuāli arī, kad TA gāju, btw) ar nav ar šo visu saistīta..
  Hz kas un kad to sīgu ir licis, sīgas master pults man nav, auto atslēgām standarta pogas nestrādā - visi locki ir uz sīgas brelokiem. Nez - mok tur kkas pārprogrammēts, uzstādot sīgu.
  Bet nu ņemot vērā, ka nekādi master locki man bijuši tāpat nav, tad visticamāk kkas tur ir saspaidīts pa to pulti - un vai veiktas nepareizās darbības, nepareizā secībā. Teorētiski būtu jāvar "atspaidīt atpakaļ", bet nu gūglē pieejamā info un piedāvātie varianti nelīdzēja (jo auto pultīm pogas nestrādā, bet sīgas pultij šādu variantu īsti nav, ko varētu veikt, ja nav master pults vai kkāds secret kods pieejams).
  Saturday, January 18th, 2020
  1:59 pm
  kaut kad gada beigās skatījos pag-gad aizgājušos: Aigi un pārējos - zināmos un ne tik ļoti..
  Atcerējos no bērnības, ka bija tāds Miķelis Gruzītis - un, ka patika.
  Pēc ilgiem gadiem uzmeklēju mūziku..
  Un jā- patīk joprojām...

  un vēl Lakstīgalu nakts, Pārdomu vējš, un vēl bija vairākas foršas..
  Saturday, January 11th, 2020
  2:33 pm
  ehh
  būs vien jālido ar lidmašīnu - autiņam aķis nosēdies.
  Sataisījāmies jau braukt uz Ieriķiem, un nekur tālāk par iesēšanos auto netikām :(
  Galvenais, ka īsti nav iemesls, auksts nav bijis, īsie braucieni nav bijuši, gaismas nekādas nav palikušas salonā vai tml, rijējus parasti neslēdzu.. :/
  Thursday, January 2nd, 2020
  10:05 pm
  ufff, otrais rounds
  Biju kkad pasen humpīšos meitai priekšdienām nopirkusi tādu rudens kombīti. Neatceros - bija eiro vai pat mazāk, jo rāvējslēdzējam noplīsusi galvai tā ķepiņa. Attiecīgi taisās pats vaļā..
  Nu ilgi domāju ārdīt tur vaļā un mainīt vai kaut kā čakarēt esošo. Sapratu, ka neko es tur nepiečakarēšu, būs vien jāmaina. Noņēmu un tad izrādījās, ka nevienu (!!) no mājās esošajām tā paša (!) izmēra galvām nevaru dabūt atpakaļ. Beigu beigās no mammas dabūju vienu, ko izdevās dabūt virsū, bet viņš TIK grūti vilkās, ka bija skaidrs, ka ilgs mūžs tam nebūs.
  Tā arī bija - 1dien man beidzot(!) bd audzīte palūdza, vai tur kko nevar salabot, jo nu aizvilkt viņu jau varēja ar lielām mokām. Nu mēģināju vēlreiz ar plaķenēm paremontēt, kā rezultātā tā galva sadalījās divās daļās :D
  Nu tad šorīt pa galvu, kaklu meklēju Ķengaragā kādu šūšanas darbnīcu, kas būtu ar mieru nomainīt tikai galvu. Tur tikai pāršuj, citur vaļā no 11iem, utt.. Atcerējos par savu mīļo apavu darbnīcu un aizgāju tur. Sapratu, ka tur neviens nekādu rāvējslēdzēja galvu man iekšā neliks, bet divas galvas uzdāvināt varēja. Nu un tad tikko pēc 40min ilgām mokām (nosvīdu slapja -> labs treniņš :D) dabūju to rāvējslēdzēju ciet (to var izdarīt ar rāvējslēdzēja galvas pusīti, ja kas - ja nu kādam kādreiz vajag) galvu tur vietā (tur lielākais čakars, ka nevar līdz pašam galam dabūt to slēdzi ciet un tas, ka nevar uzmaukt abām pusēm vienlaicīgi).
  Un protams (tieši tāpat kā mainot pirmajā reizē, btw!) eiforijā par to, ka diezgan viegli velkas vaļā un ciet, aizrāvu līdz pašam galam un atkal izrāvu to vienu pusi laukā :D Nu neko, nočakarējos slapja otru reizi, bet nu dabūju visu kopā, aizšuvu ciet galu (lai neizmūk laukā vēlreiz), vēl atradu kaut kādu slēpju vasku, ievaskoju (atceros, ka bērnībā nepaklausīgos rāvējslēdzējus senči zieda ar parafīnu).. Tgd skatīsimies, cik ilgi kalpos. Vēl ir viena galva rezervē.. :D
  Tuesday, December 24th, 2019
  7:00 pm
  meita skaita pirkstiņus
  šis mazais pirkstiņš, šis violetis (zeltnesis), šis vidējais, šis vienradzis (rādītājpirksts) un šis īkšķītis.. :D :D
  ržuņemogu..
  Sunday, December 8th, 2019
  5:43 pm
  Lai slavēts youtube randoms!
  https://www.youtube.com/watch?v=YjBqEomFKx0 - par šādu bērnībā mīļu dziesmiņu pat aizmirusi biju :D
  Tuesday, November 26th, 2019
  9:09 pm
  ok šodien aizbraucu pabraukāties pa Kapseļu ielu. Izvēle noreducējās uz: https://www.gandrs.lv/fitnesa-velosipedi/filter:size:2124 Ko darīt, kā būt?

  upd. Vēl padomājot ir būtībā divi varianti: https://www.gandrs.lv/fitnesa-velosipedi/25160-fitnesa-velosipeds-speeder-100/ vs https://www.gandrs.lv/fitnesa-velosipedi/23565-fitnesa-velosipeds-speeder-300/filter:size:2124/

  Nebūtu jau nev ainas mok tai 1x11 sistēmai. Par priekšējo pārslēdzēju ietaupīto naudu varētu zitērēt 11sp ķēdei... BET es gribu vismaz 48T priekšā. Kas visticamāk nav opcija..
  Friday, November 22nd, 2019
  8:16 pm
  meita mēģina pateikt: "knipuciņumazītiņimais pintiķipinītis" (jo es tā esmu teikusi).
  "pintiķipinītis" jau var :D

  Neatceros, no kuras grāmatas tas (vai kkas tamlīdzīgs) bija..
  Tuesday, November 19th, 2019
  10:35 am
  Saturday, November 16th, 2019
  4:16 pm
  Blīkšķis un bļaušana no otras istabas. Atnāk.
  -Mammu, es sasitu galvu.
  -Kā?
  -Krēsls nokrita.
  -Bet ko tad tu darīji, ka krēsls krita?
  -Arī kritu..
  Tuesday, November 5th, 2019
  7:40 am
  šis ir tas, par ko reiz kkur iekomentēju
  https://twitter.com/urbanthoughts11/status/1191295205187686400

  Jā - ja blakus tur dzīvo cilvēki, tad visticamāk viņi tomēr labāk priecātos, ja tur būtu viena josla 30km/h un blakus ganītos govis :D
  6:03 am
  Vrb man vienkārši vajag kaut ko šādu?
  Cik es saprotu, viņš vnk nebūs jaudīgs. Necik.. :D Kas vrb nemaz nav slikti. Šībrīža ar nav jaudīga, bet nu 2.0 Gāze ar 4x4 un pazeminātajiem pārnesumiem laikam tomēr jaudīgāk nekā 1.0 benzīns.

  Sskā papētot lietotas, izskatās, ka bezmaz jēdzīgāk ir jauna, jo cenas atšķirība maza, bet nu 5i gadi kaut kāda garantija ir krietni labāk nekā nekāda garantija..

  Būtībā mani interesē auto, kuram ir/bez lieka čakara var dabūt jumta stieņus, isofix, kam NAV daudz nekādas elektronikas un fīču (kas maksā un mēdz nobrukt un man absolūti nav vajadzīgas, jo būtībā manam padsmit gadus vecajam autiņam šobrīd ir drusku vairāk fīču nekā man ikdienā vajadzīgs, jaunie imho atgādina kosmosa kuģus jau :D), kas ir pietiekami augsta, lai varētu izbraukt pa manu pagalmu un magnētu, attiecīgi neatstājot pa ceļam visu iespējamo.
  Vēlams ar pēc iespējas mazāk rūsu un potenciālu nenorūsēt. Attiecīgi tur jauna JAU teorētiski ir 2us soļus priekšā (vai arī lietotai tad jāceļ augšā un jāprasa cenas atlaide par katru rūsas pleķīti (salabošanas cenas apmērā)).

  Jautājums, protams, kā vispār ar Daciām ir. Uz ielām redzētas gana, sskā maz, tas nozīmē, ka visi brauc līdz pēdējam, jo neviens normāls cilvēks nepērk? Vai arī brauc, jo ir ok autiņš. Vai arī visi sapirkuši jaunas un vēl garantijas termiņš nav iestājies, tpc nepārdod?
  Thursday, October 31st, 2019
  10:31 pm
  Saturday, October 26th, 2019
  8:35 am
  kāpēcītis
  -Mammu, kāpēc biezpienam ir šitāds papīrs (nopirku saldo biezienu ar rozīnēm tajā vēl padomjlaika iepakojumā);
  -Tāpēc, ka ir, vajag papīru.
  -Bet kāpēc vajag?
  -Nezinu..
  -Tāpēc, mammu, lai veikalā plaukti nepaliktu netīri.
  Friday, October 18th, 2019
  6:53 am
  stulbā gūgle ar saviem adiem
  ieraudzīju šīs un iemīlējos.
  Es, kas ielas (ne sporta/funkcionālos) apavus nopērk reizi 10-15 gados, tad nonēsā līdz kliņķim, un tad mājās mēģina salabot. Vai arī vispār staigā ar botēm un ar velo braukā ar darba aizsardzības apaviem..
  Sunday, October 13th, 2019
  9:14 pm
  note to self
  nelaist negulējušu bērnu svešā vietā autopilotā kkur braukt ar velo, ja pati eju kājām.
  Šodien tas beidzās ar to, ka bērns ieskrējās līdz gandrīz Juglas kanālasm (no Berģiem). Mums vajadzēja Brīvdabas muzeju. Problēma tā, ka es tiem tempiem netiku līdzi un biju pie pagrieziena uz Brīvdabas muzeju, kamēr mans bērns 400m tālāk un ij nedomāja stāties. Plus vēl pa kalnu uz leju diezgan labā šusē gāja.
  Izmisumā mēģināju balsot mašīnas (ar domu, apstāties aizbraukt priekšā un tā noķert, jo kājām - es TIK ātri nevaru paskriet, lai viņu līdz Juglai noķertu. Ar tur tālāk jau viņa varēja aizbraukt sazinkur.).

  Beigu beigās pamanīju sievieti uz velo, palūdzu, lai lūdzama brauc ātri un aptur tur kkur tālu priekšā braucošu tādu pavisam mazu bērnu, es skriešu pakaļ un kkad līdz turienei aizskriešu..

  Ilgi skrēju, ilgi viņa gaidīja, bet nu, ja mērķis nepārvietojas ar lielāku ātrumu kā es pati, noķert ir vieglāk.

  Paldies viņai.

  Ja pati būtu ar velo, tad jau tak mēs būtu blakus, bet šitā kājām - tas nav nopietni :(

  Uz jautājumu, kur viņa brauca šitā svešā vietā, un kāpēc neskatījās, kur es esmu, un, ka es vispār tur pat redzamības attālumā vairs neesmu, meita atbildēja, ka meklēja kastaņkoku..
  Monday, September 30th, 2019
  3:17 pm
  karoče bēdu ieleja ar to auto
  Nu tb pagaidām kaut kā sataisīja tos sliekšņus, bet nu tur viss ir slikti. Ja sāks kkas vēl maitāties, tad vairs nav vērts taisīt.
  Tgd jautājums - skriet uz skati tūlīt vai gaidīt to oktobra vidu?
  Un nākamais jautājums kad/ja (tfux3) iziešu skati, mēģināt tirgot par puslīdz braucamu cenu vai vilkt līdz nākamajam gadam, cerot, ka nekas liels neizlīdīs pa to laiku?
  Ja tirgo uzreiz, tad visticamāk tomēr vajadzētu kko vietā. Bērns vēl nav tik liels, lai gribētu iztikt ar padirseni, bet citādi ar bērnu kkur izkrāmēties - neiespējamā misija, ja komplektā vislaik nāk padsmit kg smags beņķis..
  Ja pēc gada (kaut vai uz šrotu) - tod mok arī varētu iztikt bez, jo nu var nopirkt kkādu padirseni un vadāt uz tā. 4+ gadi jau būtu arī tas vecums, kad varētu vairs TIK ļoti neiespringt arī uz vadāšanu atmuguriski. Protams, ja savs auto, tad mok jāskatās uz kādu Minikid sēdekli vai tml, jo ar šito toč atmuguriski būs par īsu tūlīt, tūlī..

  Nu lūk un tgd stundu stāvu par šo visu domādama. Jo nu arī šodien ar brāli parunājām - tā arī netapa skaidrs, kādu auto vispār var pirkt, lai nesāktos bēdu ieleja. grābt pa dārgo 3-5 gadi vecu, kad beidzas visam ražotāja garantija, tur tad sākās loterija. Pirms 10 gadi vecu - tieši tas pats, plus vnk vairāk lietu, kas var nobrukt.
  20 gadu vecām jau ir rūsas kaite (kas arī principā ir mana auto gadījums, jo citādi pagaidām tfux3 vainu nav), ko atkal vienā brīdī vairs neatmaksājas risināt..
  Turklāt arī man pat vēl nav skaidrs, kādas kategorijas auto pirkt. Jā, ikdienā man nebūtu vajadzīgs tāds visurgājējs kā šis, bet nu patīkami, ka mežā varu rullēt kā lielā, nevis pie katras bedrītes aš apstāties.. Ok, bet nu uz Magnētu ziemā pa pusmetrīgu sniegu brauc arī ar sēdinātām kupejām, tā kā nu izbraukt kaut kā var ar bezmaz jebkuru auto..

  Saprotu, ka man tomēr IR grūti - pierodu, pieķeros LIETĀM, kas it kā nav pareizi. Bet nu jā - šitam auto jau viss ierasts. Ar velo arī turpinu braukt ar sarūsējušu tērauda tonnu, jo pierasts. Nemeklēju jaunu/citu.

  Bet nu labi - par auto prasībām - jumta reliņi is a must. Cik forši ir tomēr uzcelt velo uz jumta un nečakarēties ar kkādu pusizjaukšanu un likšanu bagažniekā.. :)
  Friday, September 20th, 2019
  8:07 am
  lūk tāpēc mans bērns ēd visu :D
  Aizvakar Magnētā:
  - Meitiņ, brauksim mājās, varēsi pa ceļam mašīnā ĒST maizītes!
  - Nē, es negribu maizīti!
  - Labi, tad tu varēsi mašīnā NEĒST maizītes!
  - Nē, bet es GRIBU!
  - Nu tad tu varēsi ēst!
  :)
  Sunday, September 1st, 2019
  11:00 am
  taisu zupu, iedevu bērnam dēlīti, nazi, lai griež papriku gabaliņos.
  skatījos, skatījos, komentēju, kodu mēlē, līdz sapratu, ka abpusējas garīgas veselības saglabāšanas labad man labāka izgriezties uz otru pusi un mizot kartupeļus :D

  mierināju sevi ar domu, ka TIK ass, lai pirkstus nogrieztu, tas nazis nav, bet pārējais jau ir glābjams.
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba