polija's Journal
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are 20 journal entries, after skipping by the 20 most recent ones recorded in polija's LiveJournal:

  [ << Previous 20 -- Next 20 >> ]
  Sunday, December 27th, 2020
  10:46 pm
  uztaisījām Zsvētku brīvdienas
  un šīgada nodevu Liepājai.
  Aizbraucām ar meitu uz Liepāju uz 4ām dienām, paņēmām dzīvokli, izstaigājāmies, izbraukājāmies, pilsētu Ziemassvētku rotā paskatījāmies, kastes izmeklējāmies, izliedējāmies, izslidinājāmies, slapju sniegu redzējām (tur nekā nebija, Rīgā viss balts šovakar atbraucot). nu tā - forši. Mini brīvdienas :)))
  Mierīgi varētu uz nākamajām brīvdienām vēl kaut kur šādā pat garā. Vienīgais, ka der tikai Vilcienu galamērķi, jo busā mani neviens tgd pie laba prātā iekšā uz 1h+ braucienu nedabūtu - pie šiem covid cipariem.. vilcienā šovakar izplēsos ar pusi vagona, jo logu attaisīju. :D

  Bet apbrīnoju savu bērnu - nostaigā pa padsmit km kājām katru dienu - un ņefiga nav ne nogurusi, ne no kājām gāžas.. :D :D
  Wednesday, December 9th, 2020
  9:59 pm
  Protams.
  Kad es pirms pusotra gada vai diviem lasīju par 4,5adniekiem, kas mierīgi ar velo turot līdzi saviem vecākiem ~10-15km izbraucienos, man tas šķita kosmoss. Tgd skatos uz savu 4,5gadnieci, kura mierīgi tur man līdzi 30km izbraucienos un nezinu, kur ir tas kosmoss..
  Jādomā tikai siltāki apavi - gan man gan viņai. Jo nu pagaidām visos pēdējos velobraucienos izdevies tikt man līdz nejutīgiem kāju pirkstiem dažiem.. Bērns arī kādā brīdī sāk pīkstēt, ka salst. Bet tā kā mēs braucam un dzīvojamies laukā visu dienu - pat ~10h (arī šāda laikā), tad pie apģērba un apaviem laikam jādomā par kripatiņu vairāk.
  Jo man pagaidām šķiet, ka neesam pēc šitiem visiem mūsu weekendiem saslimušas drīzāk par spīti, nevis pateicoties mūsu centieniem.. :D
  Friday, November 13th, 2020
  2:22 pm
  deg vaigi
  aprunā?
  Bet nu, ja nopietni - sāku uztraukties.
  2dien drusku kkas palika sārts tajās vaigu pusēs, kas abās pusēs augšlūpai.. Ne ta sausa āda, ne ta kas. Sarkans, karsts. Aizvakar vakarā pamanīju, ka viens vaigs sarkans un karsts. Vakar visu dienu tā. Šodien - abi vaigi jau.
  Nekādi jauni produkti ēsti nav (pat zirteku jau izdzēru - jēgas nekādas), nekādas jaunas kosmētikas arī - nē. Praktiski vispār nekādas kosmētikas nav, jo nelietoju gandrž neko. Nekas tāds pirmdien toč nav darīts kas kkko varētu izsaukt..
  Temperatūru tikko samērīju 36,9C. Pulss it kā normāls. Tgd sēžot pie kompja 63-73. Neesmu gan parasti mērījusi, cik man ir, bet nu nekas krimināls šis nav.
  Asinsspiediens? Man gan pa žizņi pazemināts. Mērītāja nav. Kas vēl tas var būt?? Tie vaigi sarkani, reāli karsti. Un vēl uz zoda maziņš pleķītis jau arī vakar vakarā parādījās sarkans un karsts, šodien arī..
  Protams, 5dienas pēcpusdiena. Ģā vairs nestrādā.
  Friday, October 30th, 2020
  10:42 am
  nutego
  šķiet pirmo (un vienīgo) reizi zemesriekstu sviestu biju noprovējusi kkad pirms 15gadiem Kiprā dzīvojot. Nu i nafik! Nesapratu, negaršoja. Fujpē!
  Tā nu uz visiem tiem produktiem vnm skatījos ar aizdomām un nekārojās pamēģināt nu it nemaz.
  Tad kkā izdomāju tomēr nopirkt to Nutego, parasto - bez visādiem cukuriem un citiem brīnumiem. Parastie zemesrieksti ar gabaliņiem iekšā. Viss. Nopirku (Akropoles Maximā tgd pa 1.99) un ziniet - nu ņamma! :) Ziežu uz maizes, ēdu un priecājos. :) Bērnam arī garšo..
  Monday, October 26th, 2020
  9:17 pm
  runājot par gaisa kvalitāti
  Šodien sarunāju ar bd vadītāju, iedevu savu co2 mērītāju pamērīt telpās tos rādījumus, attiecīgi drusku pamatotāk uzstāt uz to vēdināšanu.
  Redzēs - būs kāds labums? Nu es vismaz ceru. Jo diemžēl tā ir, kamēr cilvēkam acu priekšā nekas bezmaz nepīkst visu laiku, tikmēr visiem gaisa pietiek, tas nekas, ja galva sāp, miegs nāk un jādzer 5ā kafija pēc kārtas..
  Jā - es tiešām nezinu, ko es darīšu skolas laikā, bet nu man ir plāns par šo cīnīties. Pozitīvā covid blakne ir tā, ka vēdināšanai un ventilāciaji sāk pievērst papildus uzmanību arī šajā kontekstā. Es ar uzskatu, ka labāk sēdēt kaut vai āra jakā, bet svaigā gaisā, nevis izmesties maikā pie 1500ppm (un es esmu izteikts siltuma mīlis, kam visu laiku salst).
  Thursday, October 1st, 2020
  10:35 am
  vai ir kāds manu paziņu lokā, kas kko saprot no galdniecības un var izpalīdzēt?
  Sanāca ieberziens nopērkot no rokas bērnam pagarināmo koka gultu.
  Pārdevēja sastāstīja vienus izmērus, realitātē izrādījās citi, sastāstīja, ka regulējas uz 160cm, izrādījās ka nē.
  Vēl apakšējās "restes" izjukušas - kaut kā jāsaskavo klāt pie šķērslatas.
  Vēl kaut kas jāizdomā atvilktnei (kastei) uz riteņiem, jo tur apakšai viena mala drusku izplīsusi..
  Ir kāds, kaut kas, kas varētu atnākt uz vietas un to sataisīt: izurbt divus ~1cm diametrā caurumus gultas sānu daļās; pieskavot klāt pie finiera latas (2-3mm) finiera "loksnes" (vajag, lai skavvas izietu cauri tai pirmajai latai un turētos iekšā tai finierī); un ideāli kkā salabot tai kastei dibenu (vai nu jānomaina apakša, vai arī nez - kaut kā jāpiestiķē tai izplīsušajā pusē klāt esošā)...
  Monday, September 28th, 2020
  6:53 pm
  man šķiet, ka mūsu projektā tiek ieviests princips: "katram programmētājam savu projekta vadītāju!"
  Diemžēl jāatzīst, ka (diezgan paredzami) tas kopējo produktivitāti un kvalitāti īsti neuzlabo.
  Jo īpaši, ja tam visam pa vidu parādās visādi wannabe "centrālās institūcijas" darbinieki kādās tur jomās, ar kuriem tad jāsaskaņo viss iespējamais.
  Tuesday, September 22nd, 2020
  10:59 pm
  emancipēto visuvarošo* sieviešu izklaides
  Pēdējo gadu man lēni mira ventilators vannasistabā. Tad dega gaismiņa, tad nedega, tad strādāja, tad nē, līdz pavasarī nobeidzās pavisam - reāli dead. Noņēmu virsējo vāciņu, neko nesapratu, tā arī atstāju. Dzīvoju bez ar domu, ka man tak sauss gaiss, gan nekas nebūs. Un tad aizvakar mazgājoties dušā pacēlu skatienu uz griestiem un pamanīju PELĒJUMU!!!!!!
  Nu man sacēlās visas spalvas degunā (tās, kas atbild par šķaudīšanu un alerģiju) un sapratu, ka KAUT KAS jāda IR! Izņēmu laukā ventilatoru no sienas, sapratu, ka viss slikti, skrūves neskrūvējas, vadi nopuvuši. Pēc telefoniskām un virtuālām konsultācijām ar brāli nomainīju nopuvušās vietas. Nocīnījos, bet nu tāpat neiet. Vakarā sirdsmieram apstrādāju to pelējumu ar dezinfekcijas līdzekli (tam rakstīts, ka var lietot šādiem mērķiem). Tad nu griezu pasākumu pavisam nost, bāzu vēl rozetē vada galus, lai saprastu, vai nesāks iet "pa taisno"- nē, joprojām neiet. Ņēmu šodien līdzi uz Depo. Depiņā iepirku jaunu, vienkāršu, līdzīgu ventilatoru.
  Esot jāskrūvē kaut kā pareizi: fāze pie fāzes, nulle pie nulles. Hmm - kur man tā fāze, kur tā nulle. Paralēli zvanu brālim, lai kko saprastu (atbraukt uz vietas kko palīdzēt šis atteicās). Kaut kā ne tā tas mērītājs, kaut kā ne tā tie vadi (baigi tuvu laikam klāt) vai kas - nu blīkš blākš, zibens pleķis 5x2cm un iestājas tumsa :D To, ka roka bik tirpst, sajutu tikai pēc tam. Te pa tumsu bērna panika un kliegšana. Es pa tumsu, paralēli vēl ar brāli runājot mēģinu atrast korķus, ko nomainīt. Izskatās, ka izbliezti nevis dzīvoklī iekšā korķi, bet korķis, kas ir uz visu dzīvokli - 16A.

  Beigu beigās tomēr izdevās kaut kā to visu nomainīt salabot, salikt kopā, ventilators rūc, pie sienas ir. Drusku šķībi (jo nu urbt flīzē citur caurumu vadam negribējās). Fū!!.. Vēl tik jāapstrādā kādu lieku reizi tie griesti ar to dezinfekcijas līdzekli..

  *jo nu bļin, fakin nav citas izvēles kā visu varēt!
  Sunday, August 16th, 2020
  12:32 am
  Tgd tikko vakarā posmā no Elejas uz Bausku vienā brīdī pamanīju metrus 20 priekšā uz ceļa beigta stirna. Tik daudz paguvu noreaģēt, ka palaist pa vidu. Bija skaidrs, ka neizies - TIK augsta tomēr tā mašīna nav, bet labāk pa vidu, nevis kkur strauji raut stūri, vai ar riteni virsū..
  Līdz mājām tikām, bet benzīnbākā caurums, diezgan labi pil benzīns ārā..

  7dienas nakts. Labs jautājums, ko ar šo visu situāciju tgd darīt. Bākā ~25litri benzīna. Stāv bļoda apakšā pagaidām.

  Mamma (sēdēja blakus un visu redzēja) mierina, ka es tur esot izdarījusi visu labāko, ko varēju - tieši bija līkums, tieši bija pretī auto ar gaismām, iepriekš ātrāk redzēt itešām NEVARĒJA. Visa mašīnas apakšā ar asinīm un spalvām. Ja būtu zemāks auto, laikam tur arī būtu palikuši. Foresteris tomēr pāri tika.
  Friday, August 14th, 2020
  2:52 pm
  hmm - kā Tērvetē ir ar peldvietām?
  Tā ūdenskrātuve - jā, bet tai no kuras puses ir peibrišana? Plus nav kkas tuvāk tā tērvetes parka ieejai? Cik diez tajāparkā karsts/ēnains? Rīt nessola nevienu mākonīti, bet sola 28-29C.. Hmm. Cik prātīgi? Bija ķecerīga doma paliast mamu ar meitu uz parku un es pati varētu pa kastēm un tad pēc tam kkur pelst. Bet nu pie 29C iespējams pelst vajadzētu arī pirms parka.
  Monday, August 3rd, 2020
  1:43 am
  Monday, July 27th, 2020
  12:04 pm
  maniem sportiskajiem draugiem :D
  Mīts: Jo vairāk nodarbojies ar sportu, jo labāk
  Dānijas pētnieki ne tikai iznīcina šo mītu, bet arī secina – cilvēki, kas sporto pārāk daudz, var iegūt pretēju rezultātu vēlamajam. Dāņu veiktajā pētījumā tā dalībnieki tika pētīti 12 gadus, un rezultāti atklāj – tiem, kas ik nedēļu straujā tempā skrēja vairāk nekā četras stundas un vairāk nekā trīs reizes, bija tāds pats nomiršanas risks kā tiem, kas neizkustējās nemaz. Kāda ir optimālā skriešanas intensitāte un biežums, lai dzīves ilgumu nesamazinātu? Lēns vai mērens temps ne vairāk kā trīs reizes nedēļā un ne ilgāk kā vienu līdz 2,4 stundas.

  Nēnu galvenais jau ir intensitāte. Ja jau te visi tiešām skrien ar puslu aerobajā zonā, tad jau ok.. :) Es savulaik kustējos pa 20+h nedēļā. Pārsvarā velo un čill režīmā..
  Friday, July 24th, 2020
  10:48 pm
  bet TĀDA sajūta, kad visi skriemeļi vietā. nu TĀDA!
  Parasti pie kompīša sēžu tomēr drusku salīkusi un sašļurkusi un tad atceros, iztaisnojos un tad atkal pēc laika sagumstu.. Vai pie galda ēdot, vai jebkur.
  Kopš man to muguru šodien sarihtēja, sēžu kā slotaskātu norijusi un nemaz nejūtu, ka būtu grūti, mugura pati turas taisni, smuki, nekur negribas sakrist, vai sagumt. Drīzāk jāpiedomā, lai sagumtu :D
  Noteikti tur arī pēdējo pāris dienu sāpes dara savu, jo sagumt divas dienas vnk fiziski nevarēju, attiecīgi iestrādes taisnai mugurai jau radās. Bet nu tās divas dienas nesagumt bija grūti. Nu tik grūti, ka vēl tgd musīši arī pēc masāžas jūt, CIK bija grūti. Kamēr tgd sēžu taisni, forši, pleci atliekti, lejā, un nemaz nav nekas grūti.. Wow!
  Tuesday, July 7th, 2020
  1:19 pm
  stuck in a loop
  es jau divus mēnešus gribu atvaļinājumu, kurš man dafiga arī ir uzkrāts un pienākas, bet vislaik ir visādi darbi darbā, kas jāpiebeidz, un tad sāk ņemt atvaļinājumus kolēģi.. Gribēju jūnija pa tiek siltajiem laikiem, bet tad toč bija kkas jāpabeidz. Un tā nu loops ir tāds, ka neko nevaru jēdzīgi pabeigt, jo nevaru normāli pastrādāt, esmu vnk izbesījusies no tā visa bezsakara, kas tur notiek, visām tām kļūdām un nepilnībām un no savas nespējas normāli saņemties, bet tas tikai noved pie tā, ka nevaru nonākt līdz punktam x, kurā tīru sirdsapziņu varētu pateikt, ka vsjo - man tgd vajag atvaļinājumu, to var pārņemt tas, to - šitas, es atpūšos.
  Nu un plus vēl aizkavē arī fakts, ka vasara nobeidzās. Mani plāni, ko varētu darīt brīvdienās, ir tusēt pie jūras, peldēties, blandīties pa Latviju, bet laikā, kad jāģērbjas 5os džemperos man kkā pat negribas.. Da i negribas, protams, cūcības likumu - tgd paķert brīvu a tad, kad jāatsāk strādāt, piepeši atkal būs +30C.
  Karoče besis.
  Monday, June 29th, 2020
  5:19 pm
  savedu auto kārtībā
  taisni nagi niez kur aizbraukt.. :)
  Saturday, June 27th, 2020
  12:06 pm
  šodien gribas aizbraukt uz kādu ezeru (jūrā nesolās būt siltais ūdens, imho), bet negribu tuvo pierīgu. Bet gribas arī kādu kasti atrast.
  Vot tā. ko darīt, kā būt?
  Thursday, June 18th, 2020
  5:20 am
  kā jūs dariet meitenēm pie ūdeņiem vasarā ar tām peldenēm/apenēm?
  Vkr jau padzīvojāmies pie Daugavas, izpeldējāmies, tad meita tur sāka ar mantām pa smiltīm un visu spēlēties. Nu neko nepārvilku, jo it kā tāpat iet ūdenī drusku, pietupjas, viss pārvilktais arī slapjš..
  Nu un tad problēma - nez citiem meiteņiem (puikiem laikam mazāks risks) arī tā ir, ka jau sākas, ka biežāk jāskrien čurāt, it kā kkas jau būtu apsaldēts? Tgd jau naktī arī piecēlās (normāli pa naktīm čurāt ceļas, nezinu - 2x gadā.. Labi, ka piecēlās, vkr jau vakarā sačurājās, nepaguva, man bija pārliecība, ka šonakt gulta pludos).
  Zinu, ka nav labi, ja tur auksts, slapjš peldeņu audums ap dupsi, vējā (da i nav arī mums te nekādi 35C, ka viss ātri izžūst). A kā darīt? Pārvilkt sausu katru reizi kā slapjš. 3 peldenes man ir, teorētiski varu mainīt, bet nu tad tas ir 5min jautājums. Laist pliku negribas arī. Nu tgd jau lielāka, bet tāpat - negribas, ka visos savos caurumos dabū smiltis - piemēram, apsēžoties ūdenī/smiltīs (ar puikiem ar šo pluss). Plus lv izskatās, ka vismaz publiskaš peldvietās arī tādus mazos bērnudārzniekus plikus reti kurš laiž..

  Man jau pašai arī, ja pastaigāju ar slapjām peldenēm ilgāk vējā, ar līdzīgi, ka varu principā jau tās pašas dienas vakarā sākt skairīt pa katrai mazai čuriņai. nekādi iekaisumi, nopietni apaukstējumi tfux3 bijuši nav, bet šis jau ar ir gana nepatīkami, ka tiklīdz savajagas, ir jāskrien. Un tad pēc dienas, divām - pāriet. Izskatās pēc pagaidām novērojumiem, ka meitai tas pats. Tāpēc pati agrāk braukāju uz nūdistiem - tur jautājums atkrīt (vismaz man).
  Bet ko tam bērnam darīt? Cik redzēts meitenes baigi ar neviens nepārģēbj - skraida kāds nu tas peldikis/peldenes ir. Tiešām mēs te vienīgās ar tādām čuru "problēmām"? :D
  Saturday, June 13th, 2020
  4:21 pm
  par velo
  katru reizi, kad izbrauu ar to savu Speederīti, iemīlos vēl vairāk. Ja iepūš vējš mugurā, tāda sajūta, pats brauc uz priekšu (un brauc jau arī, jo, ja ripinos, neminu, tad šitā pūšot vējam mugurā, mierīgi ātrums palielinās pat pa dažiem km/h).
  Viegls, ātrs, ar 32c riepiņām vajadzības gadījumā var arī pa meža takām izbraukt, nav tik traki. Esmu braukusi ar pa kūdras purvu un priežu saknēm - nav ne vainas.
  Vispār jau sen esmu rakstījusi, ka man šķiet lv ir krietni pārspīlēta platu pumpainu riepu un mīkstās dakšas nozīme ikdienas braucējiem.
  Ja vien negrasies braukt downhilu vai nopietnos mtb sačos par pirmajām vietām cīnīties, mierīgi var iztikt ar cieto dakšu un krietni vien šaurākām riepām. Attiecīgi: lētāks, vieglāks, mazāk čakaru ar apkopi.
  Salīdzinājumam šorīt pie veikala ieraudzīju kaut kādu brīnumu - lētā resna mīkstā dakša (aļa nu nopietnam mtb), komplektā ar v bremzēm (nu ok, var jau), resnas riepas (manam zieminiekam ir tievākas), priekšā klaņu sistēma - lielais zobrats tiešām lielais (nu tur uz 48 izskatījās) - nu labi, pieņemsim, mok cilvēks arī pa ielu grib pabraukt ātri (tur gan lielāku labumu dotu 3x tievākas riepas un iespējams cietā dakša, domāju baigi jākapā, lai to traktoru ar lielo zobratu uz priekšu vispār padzītu), kronis visam - aizmugurē zobrati - no rihtīga šosejas kasete. Lielie zobrati tādi, ka tur būs par mazu jebkuram stāvākam kalniņa! Nu kas tas par murgu vispār?! Bet cilvēki pērk un brauc...
  nu, ja gribi universālu velo, tad vismaz saliec visus galus pietiekami universāli. Tb lai der gan pa mežu, gan pa štrāsi. Je nebrauksi pa kalniem (jo nu apparently neuzbrauksi), tad nu nafik tev tā mega platā smagā riepa un dakša?
  Tuesday, June 9th, 2020
  11:39 pm
  houston we have a problem
  jaucējkrāns virtuves izlietnei.
  Vajag laikam nomainīt pret kaut kādu jaunu&normālu. Jo esošais laiž garām ūdeni (blīves beigtas) arī aizvērtā stāvoklī jau :((
  Jautājums - kādu? Tb forma man būtu skaidra un visas dizainiskās prasības, bet nu no ilgmūžības viedokļa. Var nopirkt pa 15eur, var pa 150+ eur.
  Uz kādiem parametriem būtu jāskatās, lai nenopirktu sūdu uz kociņa par 75eur?
  Galīgo lētuci negribas ņemt, jo pati nomainīt nemāku, attiecīgi mainīt ik pa 2i gadi ar nav nekāda iekāriena.. Velkomētas idejas, kurš māk/var (Ķengarags), plus piekļuve ir absolūti debīla - viertuves izlietnes, virtuves stūrī, iebūvētā izlietne, piekļuve ar garām rokām šķiet tikai uz tausti tur iespējama :((
  Monday, June 8th, 2020
  9:51 am
  psc
  nu tik vedīšu uz bd, nu tik strādāšu.
  Pati pamodos 8:50. Bērns pamodās 9:20. Ar tekstu "man sāp pirksts". Rādītājpirksts reāli piepampis un drusku sārts.
  Visvairāk sāpot tieši tā lielā locītava pirkstam. Piepampis kkur sākot no vietas zem naga līdz pat pirksta "apakšējam" galam. Nags un ap nagu kā reiz izskatās ok (tieši jau uzgooglēju, ka bieži esot naga iekaisumi, bet tad jau būtu pie naga).
  nu mok vkr kāds ods iekodis, bet vai tāpēc būtu TIK briesmīgi VISS pirksts piepampis?? Locīt var, nekas cits kodis neesot, neatceras vismaz neko tādu.
  Vkr gar jūru gājām. Grāba visādas smiltis rokās vēl kko. Mok kāds kukainis iekoda un tika kāda baktērija? Ko darīt? Gaidīt? Likt kko virsū? Ko? Iet pie ārsta? Pie ģā vai pie ķirurga? āāā!!!!
[ << Previous 20 -- Next 20 >> ]
About Sviesta Ciba