polija ([info]polija) rakstīja,
@ 2021-03-08 11:34:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Entry tags:li, velo

uzsita dusmu viens tw ieraksts
sūds ar pandēmiju, viņai sportiskais bērns bez treniņiem esot atrofējies, nevarot ar riteni vairs pat 6km bez 5ām pauzēm nobraukt, utt.
Mans bērns bez kādiem treniņiem mierīgi 6dien nobrauca 33km (tai skaitā arī nonstop 3km (4,5g vecumā!), izdancojās un izskraidījās pa purvu laipām 5km garumā (reāli skrēja, nevis gāja!) un bija bēdīga, ka tik ātri tās laipas beidzās, un vēl no trambuļa mājup gonkoja ar velo. un vispār nevienā brīdī man nebija jāsaka, lai brauc ātrāk, nebija neviena pīkstiena, ka būtu noguris, nevarētu pabraukt vai tml..
varbūt tomēr problēma ir tajā, kas tiek darīts pārējā laikā, nevis viss ikurāt uz treniņiem jānoveļ.
Protams, kkādas nianses aizmirstas, ja sports saistīts ar kkādām tur tehniskām lietām, bet sportiskā izturība, ātrums (jo īpaši ar velo) nav tā lieta, ko nevarētu trenēt tāpat, bez treniņiem pie trenera.(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]lauwa
2021-03-08 12:56 (saite)
Daudzi vecāki laiž bērnus uz treniņiem, jo paši nav tik aktīvi, lai ar bērniem skrietu, brauktu un citādi sportotos. Ja nav treniņu, sēž ar vecākiem uz dīvāna. Mūsējie arī ierūsētu, jo mēs ikdienā paši nesportojam un šādos laikapstākļos vispār nelabprāt izejam ārā. Vasarā vēl var.:D
Un ja vecāki ir gana aktīvi, lai bērnu izkustinātu, tad līdz kādai specifiskai sporta sfēras vēlmei mierīgi var iztikt bez treniņiem bērnam. Tavai meitai tu esi viņas personīgais treneris.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]polija
2021-03-08 13:10 (saite)
nu jā, bet nu tad vecākam tomēr jāsāk ar sevi. Skaidrs, ka nevajag uzreiz kkādus sacensību režīmus slēgt iekšā, jo īpāsi nesportiskiem vecakiem. Bet, ja izkustas, tad jau ar lielāku bērnu taču var norunāt, ka "mamma nemāk tik ātri kā tu", nezinu - mamma vienu apli, tu trīs, vai tml..
Protams, ka bērns gribēs kustēt, ja vecāki arī to darīs. Nevis tikai kursēs: dīvāns - ledusskapis - auto beņķis..
Imho cerēt, ka sporta stundas vai treniņi atrisinās bērna nevēlēšanos sportot/kustēties, ja paši vecāki nav neko no tā gatavi ieviest savā dzīvē, ir arī vairāk kā naivi.. Un tādā ziņā vainot pandēmijas dēļ slēgto skolu pie sava bērna "tizluma" - vairāk kā stulbi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]fedrs
2021-03-08 14:27 (saite)
Visdrīzāk viņa tevi nepazīst un nevēlējās aizvainot personiski.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]polija
2021-03-08 15:35 (saite)
wtf? visdrīzāk ir cilvēku kategorija, kuriem jebkurš pandēmijas dēļ uzliktais ierobežojums ir dzīves traģēdija. Un, ja tas sportiskais bērns 15 gados būs norijies līdz 100kg, tad tas noteikti būs tā dēļ, ka ir aizliegts šobrīd sportot iekštelpās klātienē..

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]magnolia
2021-03-08 16:09 (saite)
..nju vispār jau ir tā, ka ir sportiskie (fiziskie) un nesportiskie cilvēki, visbiežāk tas jau bērna vecumā izpaužas un nekādas pedagoģijas un sistēmas neko tur nevar tā ļoti ietekmēt vai izmainīt...un reizēm arī nevajag. vajadzēs, atradīs pats vēlāk.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]polija
2021-03-08 16:46 (saite)
nu bet par to jau nav stāsts.. Vainoti tiek pandēmijas ierobežojumi..

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]shelly
2021-03-08 18:13 (saite)
Tieši tā. Ir cilvēki, kuriem liekas, ka visai pasaulei jāaudzina viņu bērnus, tikai ne pašiem...

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]polija
2021-03-08 21:38 (saite)
labi teikts!

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]daria
2021-03-08 20:27 (saite)
Vēl gan jāpiebilst, ka ne visi ziemā ar velosipēdu braukā (Tu esi izņēmums, tas tak skaidrs) un dažādas slodzes attīsta dažādus muskuļus. Man arī pēc ilgāka laika uz vellapēda liekas grūtāk mīties, kalniņi šķita augstāki kā iepriekš, lai arī skriets ir visu ziemu, tāpat arī slēpots. Tā ka varbūt pat problēma nav slodzes neesamībā. Bet nu pažēloties var vienmēr, protams.

Un par Tavu bērnu nevar teikt “bez jebkādiem treniņiem” :D viņai visa dzīve viens treniņš!

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]daria
2021-03-08 20:43 (saite)
Bet es laikam ieraudzīju tvītu, kas Tevi trigerēja un ļoti saprotu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]polija
2021-03-08 21:44 (saite)
nēnu tas, protams, ka dažāda slodze, dažādas muskuļu grupas, utt. Bet nu tak pulsa treniņiem der gandrīz jebkāda slodze.. Ja vien tā nav čipšu rīšana dīvānā pie TV :D
Mēs netrenējamies. Mēs vnk blandāmies lēnā garā... Kamēr es nepaskatos pulkstenī, kkādā transporta sarakstā un nepaziņoju, ka mums pēc x minutēm atiet vilciens, tramvajs (uz tiem arī bieži sprintojam) xxx metru attālumā. Tad noskan starta šāviens un sākam jozt :D
Vkr arī tieši tā bija - mierīgi ejam no mājām uz trambuli (ķip taču vēl daudz laika), paskatos vienā brīdī pulkstenī un saprotu, ka mums ir 2as minūtes un krietni 300 metri. Nu - uz "uzmanību, durvis aizveras" paguvām ielekt otrajā vagonā beigās :D

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?