Furious sleep

Furious sleep

of colourless green ideas

of colourless green ideas

Jaunākais 

1. septembris.

crescendo (crescendo)
Nu ko, pēc 11 gadu pārtraukuma, 1. septembris atkal attiecas arī uz mani. Protams, ja viens no iemesliem pat neskatīties vietas A virzienā, jo 'tur māca ex-klasesbiedrs', bet iestāties vietā B un tad uzzināt, ka ē... tagad konkrētais ex-klasesbiedrs māca tur ir biš LOL, bet nu gan jau, gan jau.

Mazliet kognitīvā disonanse, facebook atverot - stūrītī 'kokteiļvakars pirmkursniekiem! bet pirms tam pa pilsētu, ja?', kamēr lapas vidū 'mammas pērk un pārdod' sludinājums par zābakiem bērndārzniekam. Un visa fonā lēnā garā skrien indeks analīzes skripts, bet par datubāzu moduļa atzīšanu vēl lāga vienojušies ar skolu neesam.

Nezinu. Pagaidām nezinu kā tas būs, Bet vismaz kaut kas jauns.

Filmas. Valerian.

crescendo (crescendo)
Ok, par šo droši vien vērts uzrakstīt, visiem, kas min - tiešām tik slikti, vai tomēr nē?

Filma ir jauka. Vismaz izskatās glīti, izklaidējoši, bez kādas čerņas (pat ja pozitīvisma messadžs no agrākas, nevainīgākas pasaules ir biš uzkrītošs).
Jā, nepamet sajūta, ka tā būtu daudz jaukāka, ja par tāda Avatara eksistenci pat dzirdēts nebūtu, kur nu vēl redzēts, jo same old, same old sajūta diemžēl nepamet. (Un samaitātā iztēle, kas negrib ticēt pozitīvajām beigām, bet vislaik gaida, kā, gribēto dabūjuši, labie-svešie tagad ņems, uztaisīs 180pagriezienu un izmantos savu tehnoloģisko pārākumu).

Nav tik samulsinoša un 'bet kur filma palika' kā Lūsija, vai tik 'ok, smuki, bet šitais smukais jau ir galaicīgi' kā Jupiter Ascending.
Un, jā, galvenajā lomā specefekti - ne tāpēc, ka te būtu garas horeogrāfiskas ainas (kuru te nav! Izņemot Rihannu un par tās ainas pārāk-garumu nevienu sūdzamies nemana), bet tāpēc, ka ļoti ļoti daudz pasaules. Un, atmetot avatarīgās būtnes, ir pietiekami daudz visa-kā-cita, lai tas atstātu svaigu un kvīī iespaidu.

Nē, īpaši domāt filma neliek. Un necenšas likt.

Titullomas aktiera izvēli gan man nesaprast.

Streika nianse.

crescendo (crescendo)
Valsts, protams, riebīga, naudu dot negrib, visi jūtam līdz ģimenes ārstiem.
Ok, pieņemsim, eveselības ieviešanas pārraudzīšana arī neizceļas ar efektivitāti - 2017 tādai bija jāatbalsta arī androīda aplikācijas utml (note for self: kādā brīdī beidzot parādīt ģimenes ārstei, kā whatsapā var rakstīt no datora).

Bet ir vēl viena niansīte:

Proti, ģimenes ārsti iebilstot arī pret aicinājumu apvienot prakses un kopīgi organizēt dežūras vakaros un nedēļas nogalēs. Šis gan no žurnālistu pārstāsta, jo oficālajā prasību sarakstā ir tikai 'neatbalstīt reformu, tāda kāda tā ir. Reforma paredz arī katru dienu atvēlēt laiku uz epastiem/elektornisko konsultāciju pieprasījumiem atbildēt, starp citu).

T.i. kļūt pieejamiem ne tikai hroniskajiem 'man tāpat nav nekā labāka ko darīt, jāaiziet papļāpāt ar doku' , bet arī cilvēkiem, kam tomēr darba laikā rindā pie ārsta sēdēt nav forši.

Ja tiešām tā, tad šis ir brīdis, kur protests ieslīgst tajā pašā 'aizsargājam mazās skolas' (kurās bērni nesasniedz pat 20% centralizētajos eksāmenos, par spīti vairāk par 1 personālu uz 1 skolēnu) dublī. Žēl, ja tā.

Žurciņas

crescendo (crescendo)
https://www.sciencedaily.com/releases/2016/03/160329112425.htm#.VwQgIaIU4Bw.twitter

Interesanti - gan tas, ka depresīvas žurkas ūdenī iemestas vnk planē bezcerībā, gan tas, ka viņu stāvokli uzlabo vienkārši mēnesis plašā spēļistabā ar rotaļlietām.

Kā tādu spēļistabu uz cilvēklīmeni pārtulkot?

Diskriminācija.

crescendo (crescendo)
Visa pēdējā haja gadījumā, gribētu vērst uzmanību uz šo norakto likumprojektu, par jauna, 1403.a panta iebadīšanu Civillikumā.

'Publiski piedāvājot preci vai pakalpojumu, kā arī taisot tiesisku darījumu, kas saistīts ar publiski piedāvātas preces atsavināšanu vai pakalpojuma sniegšanu, aizliegta atšķirīga attieksme atkarībā no personas dzimuma, vecuma, rases, ādas krāsas, valodas, reliģiskās pārliecības, politiskajiem vai citiem uzskatiem, sociālās izcelsmes, tautības, izglītības, sociālā un mantiskā stāvokļa, nodarbošanās veida, veselības stāvokļa, seksuālās orientācijas vai citiem apstākļiem.
Atšķirīga attieksme ietver personas tiešu vai netiešu diskrimināciju, personas aizskaršanu vai norādījumu to diskriminēt.
Tieša diskriminācija pastāv, ja salīdzināmā situācijā attieksme pret personu saistībā ar kādu no šā panta pirmajā daļā minētajiem apstākļiem ir, bija vai var būt mazāk labvēlīga nekā pret citu personu. Netieša diskriminācija pastāv, ja salīdzināmā situācijā šķietami neitrāls noteikums, kritērijs vai prakse rada vai var radīt nelabvēlīgas sekas personai saistībā ar kādu no šā panta pirmajā daļā minētajiem apstākļiem.
Personas aizskaršana šā likuma izpratnē ir personas pakļaušana tādai no šīs personas viedokļa nevēlamai rīcībai, kas saistīta ar kādu no šā panta pirmajā daļā minētajiem apstākļiem, ja šādas rīcības mērķis vai rezultāts ir personas cieņas aizskaršana un iebiedējošas, naidīgas, pazemojošas, degradējošas vai aizskarošas vides radīšana.
Atšķirīga attieksme (izņemot personas aizskaršanu) saistībā ar kādu no šā panta pirmajā daļā minētajiem apstākļiem ir pieļaujama tikai gadījumā, ja šāda attieksme ir objektīvi pamatota ar tiesisku mērķi, kura sasniegšanai izraudzītie līdzekļi ir samērīgi.
Aizliegts sodīt personu vai citādi tieši vai netieši radīt tai nelabvēlīgas sekas tāpēc, ka persona īsteno savu tiesību aizsardzību saistībā ar atšķirīgas attieksmes aizlieguma pārkāpumu.
Ja strīda gadījumā persona norāda uz apstākļiem, kas varētu būt par pamatu tās tiešai vai netiešai diskriminācijai, personas aizskaršanai, norādījumam minēto personu diskriminēt vai nelabvēlīgu seku radīšanai, aizskārējam jāpierāda, ka atšķirīgas attieksmes aizliegums vai aizliegums radīt nelabvēlīgas sekas nav pārkāpts."'

http://www.saeima.lv/L_Saeima8/lasa-dd=LP1291_0.htm


Tehniski arī šobrīd šo var izmargot, kā spēkā esošu saskaņā ar Satversmes 1. panta, 91. panta un varbūt preambulas ceturto/piekto rindkopu, un pantiņš būtu tik tā, precizējums.
Atslēga visā hajā ir 'publiskais piedāvājums'. Ne jebkurš darījums ir saistīts ar publisku piedāvājumu, bet konkrētais, pēc visa spriežot, bija gan.

Bērni. Krāsas.

crescendo (crescendo)
'Mammīt, kāpēc tev nav sakrāsoti mati?' - 3gadniece, pēc māšanas telefonā follijmatainai bildei no frizētavas.
'Viņai taču vienkārši tumši brūni nokrāsoti' - vīrs.
"bet, bet, bet.."
'Nav rozā, zaļi un dzelteni?' - pasaku priekšā.
'Jā!'.
--seko paskaidrojumi par to, ka ir gan sakrāsoti, tumši brūni un oranži, un re kur jāskatās, lai redzētu utml
---nākamais rīts

'Es ieraudzīju kā mammītei ir sakrāsoti mati! Mammītei mati sakrāsoti balti!'
(svaigi krāsoti un saserumoti mati labi spīd lampas gaismā. Balta svītra. Nu jā, matu krītiņi jau arī uz matiem atstāj krāsainu strīpu...')

Is this Ok?

crescendo (crescendo)
Tematisks viedokļraksts.

My Daughter Is Not Transgender. She’s a Tomboy. https://nyti.ms/2pA8zn5

Vai ir OK, ja cītīga etiķešu līmēšana noved pie ļoti sašaurinātas izpratnes 'kas ir meitene'? Nav rozā kleitā, bet biksēs, spēlējas ar mašīnām un kāpj kokos- tad regulāri jāapjautājas, vai nejauši nejūtas tomēr kā puiškāns? Bet varbūt tagad?

Bērni. Miegs.

crescendo (crescendo)
Tas brīdis, kad naktī pamosties, secini, ka mazais bērns gultiņā NAV un dodies pa visu dzīvokli viņu meklēt.

Lai vēlāk atklātu, ka viņa palīdusi zem mūsu gultas un nomaskējusies. Un, pēc nedēļas izcili saraustīta miega, beidzot mierīgi guļ tālāk, arī pēc izvilkšanas no pagultes un nolikšanas atpakaļ mazajā gultiņā.

(Gultiņa ar noņemto redeli, meitene nepilnu mēnesi? laikam guļ tā. Reizēm naktī kaut kur pastaigā un atkal atgriežas. Ar šo bērnu viss ne-kā-ar-iepriekšējo, vecākā ap šo vecumu jau bija pārvākusies gulēt pati savā istabā).

Vakcinācija ir vienīgais veids, kā pasargāt no difterijas!

crescendo (crescendo)
Starp citu, tie ir meli. Vakcīna ir ļoti labs veids, bet tas nav vienīgais un tas nav pietiekams.
Vienīgais ko, neizvairoties no sabiedrības pilnībā, vari darīt pats, bet ne vienīgais, ko var darīt sabiedrība. Kontaktu apsekošana. Analīzes, profilaktiskās antibiotikas, karantīna. Starp citu, ir iestāde, kas ar to nodarbojas.

Bet pie mums SPKC nedarbojas gluži tā kā citās valstīs. Atkal kārtējais gadījums. Šoreiz Legionella. Viļņā - ārkārtas stāvoklis. Aizkrauklē?
http://apollo.tvnet.lv/zinas/apstiprinats-smagu-plausu-infekciju-izraisosas-slimibas-uzliesmojums-aizkraukle/788916 baktērija atrasta pagraba ūdensvadā un dzīvoklī. Citur pilsētā paraugi netiek ņemti, jo normatīvie akti to neprasa (kam gan būtu pienākums tos normatīvos aktus veidot tādus, lai tie būtu adekvāti sabiedrības pasargāšanai? Nē, es būtu ar mieru noticēt, ka vairāk nav nepieciešams - bet tad tā arī vajag skaidrot, nevis uz normatīvaijem aktiem atsaukties.
'Signāli par saslimšanu' no citiem iedzīvotājiem ar nav saņemti... un šo informāciju sniedz pat ne SPKC bet pašvaldība.
(Atzīmēsim, ka Aizkraukle nav arī 'gripas un augšējo elpošanas infekciju' monitoringā iekļauta teritorija. Tuvākā būtu Gulbene, kur pneimonijas gadījumu skaits pat ir paagustināts, bet tiek skaidrots ar paaugstu gripas gadījumu skaitu).

'Biežāk dezinficēt vannu un krānu uzgaļus'.
Un instrukcijas, kā tad pareizi veikt šo dezinfekciju? Izrādās, tas nav nemaz tik vienkārši, un ar vannas noliešanu ar cillitbang nebūs līdzēts. http://businessdatabase.indicator.co.uk/business_advice_directory/articles/legionella/how_to_clean_your_showers/UKTAHSAR_EU13060601/74/topArt

Skumji, bet, protams, ka šajā gadījumā kā reiz jaundzimušie tiek īpaši pakļauti riskam - vienkārši tāpēc, ka vecāki vairākas dienas bijuši prom no mājas, slimnīcā... Vai tu katru reizi atgriežoties no atvaļinājuma noskrūvē dušas uzgali un ļauj pa dušas trubu patecēt maksimāli karstam ūdenim? Me neither. Jo tas tomēr ir paranojiski. Vismaz, ja nesen nav bijis brīdinājums par viss-ir-slikti. Un brīdinājums... kāds brīdinājums? Pie mums taču pat pēc ūdensvadu remontdarbiem pabrīdina par 'iespējamiem uzduļķojumiem', nevis 'ē, nākamo diennakti krāna ūdeni bez novārīšanas dzert nevajadzētu, tajā nonākusī augsne un visādas baktērijas, līdz izskalosim'.

UPD, tas ir vēl episkāk, mums nav tikai viens izolēts mediķu pamanīts gadījums ar jaundzimušo Aizkrauklē. Mums ir sliktāk nekā Viļņā. Bet tas viss tā klusiņām. http://www.delfi.lv/news/national/politics/legionaru-slimiba-sogad-latvija-sasirgusi-11-tris-cilveki-mirusi.d?id=48622383

Rokraksti.

crescendo (crescendo)

Ik pa laikam šur tur uzpeld kāds žēlabraksts par to, kā jaunā paaudze vairs nemāk rakstīt, bet tā vietā tik sēž ieurbuši degunus ekrānos. Skumjas par zaudēto rokrakstu.I can’t recall the last time I saw students passing actual paper notes in class, but I clearly remember students checking their phones (recently and often). In his history of handwriting, The Missing Ink, the author Philip Hensher recalls the moment he realized that he had no idea what his good friend’s handwriting looked like. "It never struck me as strange before… We could have gone on like this forever, hardly noticing that we had no need of handwriting anymore."


Bet
Articles about the decline of handwriting date back to at least the 1960s—long after the typewriter, but a full decade before the rise of the home computer.

Vairāk - https://www.theatlantic.com/technology/archive/2015/08/ballpoint-pens-object-lesson-history-handwriting/402205/ ļoti interesants raksts par to, ka ekrāni pie mūsdienu sliktajiem rokrakstiem varbūt pat īsti nav vainīgi. Īstais vaininieks ir lodīšu pildspalva. Kas pēc savas būtības nav diez ko ērta rakstīšanai skaistā rokrakstā - lodīšu pildspalva (un visbiežāk lietotie zīmuļi) ir ērti rakstīšanai ar nesavienotiem, 'drukātajiem' burtiem, bet ne rokrakstā.
(Un tiem, kas skumst, ka viņu bērniem nav daiļrakstīšanas nodarbības, bet viņiem gan bija... Nu nez, es skolu sāku barikāžu gadā un nebija man daiļrakstīšana. Bija regulāras atzīmju samazināšanas uzvedībā par nekārtīgu dienasgrāmatu slikta rokraksta dēļ utml, bet ne daiļrakstīšana. Protams, mēs totāli esam ekrānu paaudze, jo informātika gan mums bija jau sākumskolā - bet tur nu mēs tiešām bijām special, tas vairāk dēļ mūsu pilsētiņas silikonielejas sapņiem.)


Ir jau, protams, dzirdēts par izglītošanas metodēm, kas arī tagad mazajiem skolnieciņiem pieprasa rakstīt ar flomīšpildspalvām, nevis lodīšpildspalvām. Tādā veidā, iespējams, ir arī kāda jēga. Bet daiļrakstīšana ar lodīšpildspalvu ir muļķīga un, kā izrādās, pat rokai neveselīga lekšana aizgājušā vilcienā. To var saglabāt kā mākslu, bet kustību veicināšanai - varbūt tomēr vairāk sportu un vairāk hands-on dabas/zinātnes mācīšanu?

Our new overlords

crescendo (crescendo)
Kāpēc neviens skaļāk nerunā par šo - http://www.reuters.com/article/us-europe-robots-lawmaking-idUSKBN15V2KM

T.i. EU noraidīja ieteikumu ieviest pienākumu darbaspēka aizrobotizētājiem apmaksāt darbaspēka tālākapmācīšanu.
Geitss iesaka iet vēl tālāk - vienkārši likt maksāt soc un ienākuma nodokli arī par robotiem, tāpat kā par jebkuru darbinieku.

(Kur beidzas robots un sākas dators?)

Valentīndiena. Pozitīvāk.

crescendo (crescendo)
Jo meitenēm vajag dāvināt puķes.

Atlidojot no 'Yay, pabondošos ar pirmdzimto, būs mums kopīgs piedzīvojums' ceļojuma, vīrs mūs lidostā sagaidīja ar puķi katrai.
Gerberas, kā reiz puķes, kuras pēdējā laikā mīl likt bērnu grāmatiņš zem šķirkļa 'puķe'. Kopā ar bitēm, kas vāc medu.
Meitene cītīgi izvaicāja, vai bitei ļauts kārtīgi medu savākt un bite aizlidojusi, pirms puķe savākta.

Un tad nēsājās apkārt ar savu puķi. Nē, tiešām - pat gulēt ņēma blakus Bruno, Loti, Kitiju un puķi. Forši tā. Labi, ka gerberas ir gan diezgan izturīgas, gan nedurīgas.

Jo meitenēm vajag dāvināt puķes.

Īpaši Valentīndienai

crescendo (crescendo)
Urbānie mīti - tad, kad tu vientuļais Valentīndienas nīdēj pēkšņi atstiepsi pekas, tavs mīļais šunelis skumji sēdēs blakus un badosies. Kaķītis toties nepārdzīvos un ķersies pie vakariņām. http://nypost.com/2014/08/03/a-million-ways-to-die-in-new-york-medical-examiners-days-of-gory/

Lai gan, vispār jau sunīši ar neesot labāki. Vienkārši tad, kad to dara sunīši (pacientam vēl dzīvam, tikai ar pārāk daudz promilēm organismā esot), tad sunīšiem saka paldies par palīdzēšanu diabētu diagnosticēt http://abcnews.go.com/Health/Diabetes/dog-eats-toe-man-diabetes/story?id=11322244
Un vispār, sunīši nav nekādi rīmas, viņi noteikti tikai gribēja pamodināt saimnieku palaizot un paskrubinot sejiņu, tad niknāk paskrubinot. https://en.wikipedia.org/wiki/Isabelle_Dinoire - ekur, kā reiz gadījums ar labradoru un dzīvu saimnieci.

Jo sunīši tak inteliģenti bet kaķi ļauni.
(Nu labi, kaķīši vienkārši ir gaļēdāji, ne dresējami visēdāji. Sanbernāra svara kaķīti sauc par leopardu. Tu turētu mājās leopardu?).
This page was loaded Sep 25. 2017, 5:48 am GMT.
hackers counter system TunT counter v=0.09