Furious sleep

Furious sleep

of colourless green ideas

of colourless green ideas

Jaunākais 

Seveneves. Vēl mazliet

crescendo (crescendo)
Iespējams, poētiskāks nosaukums romānam būtu bijis Hard Rain.
http://www.azlyrics.com/lyrics/bobdylan/ahardrainsagonnafall.html
Nepārsteigtu, ja tas arī kādā brīdī ir bijis domātais nosaukums, lai gan nekas vairāk par vienkārši šiem diviem vārdiem citēts netiek.

Seveneves. Neal Stephenson.

crescendo (crescendo)

Grāmata šobrīd mazliet pāri pusei, bet nagi ieniezējās paskatīties, kā tad šī nav šogad SciFi apbalvojumu nominācijās vai vismaz šōrtlistēs parādījusies - bet izskatās, ka vienkārši iznākusi nākamgada apbalvojumu periodā. Lai nu tā būtu. Jo nu... ja nu balvas saņem Sociāli Pareizi gabali (un man joprojām sajūsmu par Ancillary * grūti izskaidrot kā savādāk), tad šis trāpa arī visos tajos ķeksīšos. Nu, kā minimums šis ir visnotaļ feministisks gabals un bez problēmām izpilda Bechdel testu. Tik, ka autors, redz, nav sieviete, kā mēs tā).

Protams, oficiāli tā nemaz neesot science fiction, bet gan speculative fiction... :) Nē nē, tā norāde laikam vairāk domāta tiem, kam 'fui fui, zinātniskā fantastika, tā ir tāda margināla literatūra, es labāk nopietno literatūru palasīšu - nu tur 1984, Fuko svārstu utml'. (Ok, arī Anatēma oficiāli nebija 'zinātniskā fantastika'. Un ir, kas joprojām strīdās, ka Anatēma nav lāga zinātniskā fantasitka. Par Seveneves īsti strīdēties nav kur, tā ir zinātniskā fantastika, caur un cauri - tikai par ļoti, ļoti tuvu nākotni. Kripucīti, bet ne ļoti tālāku nākotni kā Kritponomikumam (tā iznākšanas brīdī. Šobrīd, protams, Kriptonomikons jau ir nesena pagātne).

Šis nav 'Expanse' stila 'no lappusēm neatrauties' izklaidējošais gabals. Šī ir, tiešām, nopietnā zinātniskā fantastika, par ārkārtīgi tuvu nākotni. Varbūt ne gluži rīt, bet tuvākajos 5 gados - pavisam reāli (nu labi, mēs vēl neurbinam asteorīdus, toties grāmtaas rakstīšanas laikā robots komētu jau ir mēģinājis noķert). Skype/Facebook joprojām ir aktuāli. Visiem, izņemot zinātniekus, riebjas mailinglistes kā saziņas forma, toties patīk Youtube video. Daži viens otru vērtē pēc 'iespēja, ka varētu piedalīties TED' parametra utml. Tāds 'un ja nu rīt mēs uzzinām, ka pēc pāris gadiem būs pasaules gals (tb, visai dzīvībai uz zemes ir kidrik), ko tālāk?' gabals. Pie tam, bez mēģinājuma kaut ko globāli vērtēt, paredzēt un analizēt - tīri skats uz dažiem, inteliģentiem sabiedrības pārstāvjiem, kam šajā situācijā iekrituši tādi vai citādāki uzdevumi.

Starp citu, no Stīvensonam reizēm raksturīgā 'kad beidzot sāksies grāmata' šis darbs necieš - lasāms tas ir jau no sākuma.

Brīžiem lasot šķiet 'ā, šito bezmaz kā obligāto literatūru dažiem vajadzētu uzspiest'- ir, ir te mazliet arī Mušu Pavēlnieka noskaņas, tikai mazāk didaktiski (un vairāk biedējoši). Zināmā mērā - drūms gabals, par to, kā politika ir sabiedrības vēzis un kā zinātnieku (viņu tipisko personīgo īpašību dēļ) nespēja saziņas atraktivitātē mēroties ar politiķiem, iespējams, nolems civilizāciju ja ne bojāejai, tad vismaz problēmām, no kurām būtu bijis iespējams racionāli izvairīties (antivax, anyone?)

Diemžēl, baidos ka tie, kuriem gribētu šo grāmatu obligāti uzspiest, to izlasot nonāktu pie nepareizajiem secinājumiem - ieraudzītu tikai vēl vienu apliecinājumu saviem radikāli Randiāniskajiem uzskatiem. (Jo Randiāniska šī grāmata patiesībā nav.. bet šķiet, ka tā ļaujas arī tādai interpretācijai).

Vēl, ar (mūsdienu, ne 70to) Battlestar Galactica varētu salīdzināt - ja atmet visu to, kas mūsdienu BattlestarGalactica kopīgs ar 70to - tālo nākotni, robotus kā galveno draudu, klīšanu kosmosā utml - ja atstāj tieši to iekšējo politku, mēģināšanu sabiedrību padarīt civilizētu.

Un, jā, lasot un domājot, gandrīz jāatceras konspiratoloģijas teorijas 'a ja nu Viņi jau zin, un vienkārši slēpj no sabiedrības'. Mhm, un Patiesību Atklāj caur šitādām te grāmatām. nē nē, atšķirībā no World War Z te nekāda konspiratoloģija nav, viss notiek diezgan godīgi. Diezgan.

Dārziņlietas

crescendo (crescendo)
http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/562368-valsts_partrauks_atbalstu_privato_bernudarzu_un_auklu_pakalpojumiem

Ja kāds Rīgas domes vai Ušakova komentārus par šo tēmu pamaniet, nekautrējieties, padalieties ar informāciju. Skaidrs, ka aukles RD nez vai pēkšņi sāks apmaksāt, bet dārziņus viņi it kā apmaksāja arī tāpat vairāk, nekā strikti likums prasīja.

Interneta cenzūra, tiem, kas neticēja.

crescendo (crescendo)
Bija te draudziņi pārliecināti, ka likums par azartspēļu lapu bloķēšanu Latvijā esot riktīgi svētīga lieta.

Re, dažas nedēļas atpakaļ iaui pamanījās pieprasīt bloķēt tādas ļoti ar azartspēlēm saistītas sīklapiņas HTTPS versiju kā Reddit.
http://kristaps.blogiem.lv/2015/05/2518-ka-iaui-cenze-internetu-bez-saistibas-ar-azartspelem.html ekur vairāk par sāgu, kas īsti līdz galam vēl nav atrisināta - un tas ir diezgan liels saits...
Cik sīklapiņas tiek šādi nejauši nobloķētas? Samērīgi? Parskatāmi? Kaut rājienu kāds ierēdnītis par šo kļūdu saņems?

Bēbjulietas, scienceofMom par piebarošanu

crescendo (crescendo)
http://scienceofmom.com/2015/05/14/starting-solids-4-months-6-months-or-somewhere-in-between/

Kopsavilkums par pētījumiem par laiku, kad sākt iepazīstināt ar cilvēkēdienu. Nedzīvojot Āfrikā, kategoriski gaidīt 6 mēnešus tomēr neesot obligāti.

Zivju Lete

crescendo (crescendo)
Tiem, ka saskuma, kad trīs zivis pārtapa par trīs nažiem un pēc tam par vēl viskaut ko (ugu, sajutos, it kā manu mīļāko kociņu piemājas parkā būtu nocirtuši autostāvvietas būvniecībai), tagad ir jaunatdzīvināts kaut kas līdzīgs.
Gluži trīs zivis ar savu dārglietu veikala šiks+franču bistro plastmasas interjera šiku nav, arī letes ar svaigajām zivīm šobrīd nav (lai gan, iespējams, plānojas?)...

Bet ir zivis, ir jūras mošķi, (un zivju nīdējiem ir cēzarsalāti, cālis un kaut kas on jēra). Dzirnavu ielā, netālu no Lido.

Uuun.. Fish&Chips porcija ir kaut kas nenormāli milzīgs. pēc 3/4 šķīvja pieveikšanas, uz šķīvja joprojām bija 'standarta rīgas centra pusdienu porcija'. Ok, man pietrūka citrons tam visam un kaut kā nesaņēmos paprasīt (ja ĻOTI pietrūktu, tad jau paprasītu). Cenas un ēdienkarte smuki pie sienas uz lielām lapām. Valoda - miksēti krieviski-latviska, ar noslieci uz krievu, bet ļoti centās runāt latviski, tā kā galīgi nesūdzos. Nu un, garšīgi jau :)
http://www.enjoygram.com/zivjulete

Glutēns&such

crescendo (crescendo)
Interesants artīklis par glutēna tabū. http://religiondispatches.org/confront-death-by-avoiding-fritos-the-gluten-lie-fad-diets-foodie-faith/

Par to, kā bailēs no neskaidrās un biedējošās pasaules mēs turpinam radīt savus mītus, reliģijas un dievības. Zinātne, protams, ir mūsu laikmeta relģija, bet daudz biežāk šī relģija ir tāda kargo kulta līmenī. Rituāli ieviesti, liturģiski pareizie vārdi izlasīti, tad taču viss būs labi.

Jā, nebiju uz 'zinātne ir reliģija' no šī skatpunkta paskatījusies. No šī frāze pat ir pilnīgi loģiska un smieklīgi saprotama. Diemžēl.

Bērns.

crescendo (crescendo)
Bērnam laikam nākamā neatkarības stadija iestājusies tālāk )

Pikniks

crescendo (crescendo)
Ja kādam ir noskaņojums piknikam/pastaigai rīt Rīgā (lielie kapi/zoo/mežaparks/Vērmaņdārzs utml) ar mani un mazu meiteni (kuru, protams, pieskatu es, bet staigājošie, vēl nerunājošie bērni mēdz paģērēt ļoti daudz uzmanības un līdz staigāšanas), ļoti priecāšos par kompāniju:)

Copyright for freedom.

crescendo (crescendo)
Azartspēļu lapu aizliegšana par brīvību!

Tabaka par brīvību no vēža!

Homeopātija par pierādījumos balstītu medicīnu!

Nē, nē, autortiesības vienkārši nav gana aizsargātas, mums nepieciešama vēl stingrāka aizsardzība, pat, ja tas traucē mums aizsniegt daļu potenciālo maksājošo patērētāju, pag, ja tas rada absurdas situācijas, vajag vajag vajag. Jo autortiesības nodrošina vārda brīvību!!!

Srsly, kur vēl vairāk doublespeak?

Copyright, starp citu, jau kopš sākuma ir uzņēmēju, izdevēju tiesības. Tās atšķiras no franču skolas, kas tiešām aizsargāja autorus (un izpildītājus) un krietni mazāk apgrūtinot publiku.

Bet galvenais jau skaļš slogans. Par brīvību!

Ķeizariņi

crescendo (crescendo)
skaists kopsavilkums par riskiem un benefitiem VBAC vs atkārtots ķeizars.
http://consensus.nih.gov/2010/vbacstatement.htm


Viss ir vēl sliktāk nekā šķita.

Brīdinājums: bērns.

crescendo (crescendo)
Kad bērns jau ceturto stundu cenšas iestāstīt, ka gulēt galīgi nevajagot, viņa jau mašīnā esot izgulējusies un tik stiepj grāmatiņas, fērbijus, miegaaitas, čaukstošus maisiņus un visu pārējo (pie viena organizējot savu mīļāko 'pārāk nāk miegs' spēli - stāvēt kājās vecāku gultā un gāzties random virzienos)

Pareizā atbilde - vecākiem, abiem noignorēt visu un sākt nogurušiem snaust. Panēsājās vēl mazu brītiņu ar čaukstošo papīra maisiņu ar Dārgumiem, ierāpās (savā!) gultā ar visu un ātri vien aizmiga. Pa laikam miegā iečaukstinot maisiņu, sevi uzmodinot, ieīdoties, pārveļoties citā pozā un snaužot tālāk.

Kāpēc viņai, neatkarīgi no gulētiešanas laika, brīvdienās ir jāuzmostas neilgi pēc septiņiem, darbadienās mierīgi guļot līdz 7:45 (un gulētu ilgāk, ja aizkars netiktu atvilkts un mūzika ieslēgta), joprojām nav ne jausmas. Vismaz kopš gultas malas atcelšanas, rets tāds rīts kā svētdien, kad mūs uzmodina ar ūdens pudeli zvetējot pa gultu, parasti kādi laiku pēc pamošanās mierīgi spēlējas savā nodabā, lai ar sajūsmu sveiktu vecākus, kad nu tie beidzot izrāda mošanās pazīmes (bet nekāda 'vēl pasnaušana' pēc tam.
This page was loaded Jul 4. 2015, 1:41 pm GMT.
hackers counter system TunT counter v=0.09