Furious sleep

Furious sleep

of colourless green ideas

of colourless green ideas

Jaunākais 

'Back to sleep, tummy to play'

crescendo (crescendo)
Interesants raksts FB fīdā patrāpījās.
http://www.skintoskincontact.com/supine-sleep-research.aspx Nesaku, ka labs raksts, daļa par autismu tur vēl... daudz research vajadzīgs. Bet interesanta ir daļa tieši par SIDS. Briesmīga lieta, kuras risku būtiski samazinot likšana gulēt uz muguriņas. Mums gan te vecāku kursiņos kaut ko pamurmulē, ka nozīme jau ir arī pārāk biezu segu nelikšanai un pārāk biezu matraču un tā, un varbūt tomēr likt uz sāniņa, bet izmantot (īpašus porolona klucīšus vai pakaviņus vai sarullētus dvielīšus), lai nofiksētu tajā pozā.

Bet, re, izrādās tiek minēts arī pavisam cits mehānisms, kāpēc uz muguras guļot risks ir mazāks - guļot uz muguras tiek traucēti miega cikli (tādejādi mazinot iespēju, ka dziļā miega laikā varēs izpausties attiecīgs smadzeņu defekts). T.i - visa tā īpašā stutēšana liekot uz sāniņa ļoti iespējams situāciju vispār neuzlabo. Jo vajag to traucēto miegu uz muguras liekot.

Pubmeds par uz muguras gulēšanu - http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25268147 (bet tajā pirmajā linkā ir links uz pdf ar pilno šo pētījumu).

Un otra lieta, kas rakstā aizķēr, kas, šķiet, daudz par maz pie mums tiek uzsvērta - cik ļoti lielu nozīmi tieši šim riskam spēlē tabakas dūmi. Tā pierasts, ka visi taču dara, 'cik slikti tad tas var būt' - jo, protams, reāli risku tas rada ļoti mazam procentam populācijas, mazāk kā 1 no 1000 - stipri par mazu, lai risku uztvertu empīriski. Un tabakas dūmi risku rada līdzīgu kā gulēšana uz vēdera.

Par to, ka uz muguras gulēšana zog IQ punktus bija dzirdēts (tāpēc visi tummy time... un tagad īstais brīdi atcerēties, cik ļoti lielajai riebās tummy time... eeees šaubos, vai viņu varētu pierunāt gulēt uz vēdera. Tiešām šaubos. Bet ok, special case).

Par 'uz muguras gulēšana varbūt palielina autisma biežumu' kas ir raksta galvenais punkts neizteikšos. Neteicu, ka tas ir labs raksts.

sešgadnieki.

crescendo (crescendo)
Kā vienmēr, rati pa priekšu ēzelītim.
Jāsāk izglītošana no sešu gadu vecuma.
Nu jā, un pie esošās programmas lielākā daļa sešgadnieku tai nebūs lāga gatavi, tāpēc varbūt būs jāpamaina programmiņa bišku.

Ziniet, ar atbilstošu programmu kaut no 4 gadiem var sākt. Bet tam vispirms vajag kvalitatīvus pedagogus. Kādu mums, protams, nav.

(Pag no 'no 6 gadi pirmā klase' nozīmē 'sagatavošanai skolai no 4 gadu vecuma', tai skaitā nepilnu 4? Eu, es negribu beibei jau nākamgad skolu)

Bērnmīlestība.

crescendo (crescendo)
Biju šodien uz Slikto Mammu māmiņseansu. Nu to, kur šo filmu skatās nevis māmiņas brīvsolī ar kokteiļglāzēm rokās, bet ar zīdaiņiem kopā.

Nedaudz nokavēju, tāpēc varēju paklausīties, kā 'bet es neko tur nedzirdu, bērni bļauj, gaisma nav pavisam nodzisusi, īsi sakot dodiet man naudu atpakaļ'.

Jā, nu šis māmiņseanss bija apmeklētāks nekā daži iepriekšējie, protams.

Tā kā nākamreiz, kad atkal uzskatīsiet, ka visi, kas uzskata 'bet bērnus vajag reizēm izvest sabiedrībā' ir tie mītiskie vecāki, kas savus raudošos trīsgadniekus stiepj uz operu... Jap, es jūs pieskaitīšu pie šiem - kam zīdaiņi traucē pat kinoseansā, kas paredzēts māmiņām ar zīdaiņiem.

Bērnu izsekotāji.

crescendo (crescendo)
Sejgrāmata sākusi reklamēt bērnu-telefonu pulksteņa formātā - 'lai tavs bērns nekļūtu par kārtējo Hugo' (regio.lv/gps) Reverse image search gan atrod tieši to bildi aliexpresī par trešdaļu cenas + tā cena tak simkartes abonēšanu neiekļauj, ne?


Fikss meklējiens internetos... droši vien šitādam mazsaprātīgajam vecumam jēdzīgākais ir kaut kas šitāds http://lineable.net/product/lineable/ ar piestiprinātu vārdu un vecāku telefona numuru. Disposable, protams, videi nedraudzīgs un neprecīzs, un omg pēc gada jau jauns vajadzīgs. Bet.

Upd. Vēl alternatīva būtu ne gluži pazudušiem bērniem domātais, bet lineable principam līdzīgs - TrackR Paredzēts gan ne specifiski 'kur ir mans bērns', bet visādām situācijām un, šķiet, tehnoloģijas strādāšanai mazliet lielāka iespēja (tb, Rīgā vismaz šī lietotāji ir, lineable, baidos, ka nav). Šai tehnoloģijai būtiski tieši lai būtu citi lietotāji. Štruntam pašam nekādas GPS meklēšanas iespējas nav - tups bluetooth. Paļaujas uz to, ka gudrtelefonu lietotāji ar appu ir vairāki (kaut kur apkaimē), un tad aprēķina ticamāko atrašanās vietu. (+signalizē, kad izskrien no atļautās attāluma zonas + tā ir bļemba, uz kuras iegravēt infu, jautājums tik kā to bļembu pie bērna nekustīgi un pamanāmi piestiprināt (heh, nu tā pati 'pulksteņa' metode jau vien arī būs).

Olympic.

crescendo (crescendo)
Šajās Olimpiskajās spēlēs dažas valstis saņēmušas savas pirmās medaļas, pēc ilggadīgas piedalīšanās. Vjetnama, Fidži.
Izturība pret slimībām?
Dopinga kontrole?

Vai tas tā katrās spēlēs.... Cik valstis piedalās jau 40+ gadus un vēl bez medaļām?

Par darba vietām.

crescendo (crescendo)
Ciba vēl nešūmējas, bet tikmēr citur jau pāršalcis 'vairs nevarēs noformēt pusslodzes!'.

Ciba nešūmējas, jo pat tā nelielā cibiņu daļa, kuru darbam pretī liek algu, nevis interesantākas nodokļrisināšanas formas, un nelielā daļa no tiem, kas savukārt strādā pusslodzes, laikam jau arī par pusslodzi tomēr saņem vairāk kā valsts minimālo algu, līdz ar to cibiņus tas patiesībā vispār neietekmē.

Cibiņas vairāk varētu ietekmēt cits sīkums - ja līdz šim varēji visus 18 mēnešus BKA neizņemt uzreiz, bet pietaupīt vienkārši noformējamam bezalgas atvaļinājumam kaut kad vēlāk, līdz bērna, cik tur.. 7? 8? gadu vecumam? Tad pēc jaunajiem grozījumiem, sanāk, ja bērnam ir vairāk kā 3, tad par šo bezalgas atvaļinājumu ir jāmaksā sociālais nodoklis no minimālās algas. Ja līdz šim forši darba devēji nebija sajūsmā par 'a es uz vasaru, kad darba tāpat mazāk, aiziešu bezalgas atvaļinājumā' dēļ veselības apdrošināšanas ķēpas, tad tagad, ec, vēl viens iemesliņš. Jā, nu mīlīgi.

Bet par cibā aktuālāku tēmu runājot... Viss jau ir forši, kamēr savā starpā diskutē tikai cibiņi, kas visi ir lieliski jomas speciālisti un var jebkurā brīdī pacelt deguntiņu un aizskriet, jo kontā ir pietiekams F***Y** spilvens uzkrāts. Tad, protams, 'ja esi tik neaizvietojams, tad droši, prasi savu neaizvietojamo algu'. Tikai ļoti piemirstās, ka 'neaizvietojams' nozīmē 'uzņēmuam nodarboties ar to, ar ko nodarbojas ir jēga tad, ja nodarbina tādu, kas dara to, ko dari tu, par apmēram tādu algu, kādu saņem. Ja jāmaksā būtiski vairāk, tad šo darbības sfēru var arī atmest'. Kapitālismā sagaidīt, ka visiem darba devējiem ir brīvie līdzekļi, kuri to vien gaida, kā tikt izmaksāti neaizvietojamā personāža atalgojumā ir ļoti interesanta nostāja.

Un šajā aspektā... Pirms pārnedēļām biju Tallinā. Ja pirms gadiem 6-7 ieraugot pašapkalpošanās kases Londonā, tās mani ļoti sajūsmināja, tad šoreiz... uzdzina skumju. Jo paralēli vaļā ir tik pāris kases (ar milzīgām rindām, motivējot, protams, izmantot daudz ērtāko pašapkalošanās kasi), kuras visas apkalpo krievvalodīgie. T.i. ja vēl pirms pāris gadiem Tallinā nebūt ne rets skats bija kasiere ar selektīvo kurlumu uz krievu valodu, tad tagad... nu ja, darbā paturētas tikai tās, kas nesūdzās, jo viņām citu variantu vispār nav. Un sociālais drošības tīkliņš 'ai, iešu maximā par pārdevēju strādāt' lēnām izzūd. Darbus pārņem roboti (un pircēji. bez maksas. Jo preces tāpēc lētākas nepaliks. Drīzāk otrādi, veikalu zudumu skaits pie pašapkalpošanās sistēmām nedaudz vairāk kā dubultojas. Kā man to viltīgi pavēstīja Google Now, nieka 48h pēc tam, kad mutiski sūdzējos par robotiem telefona klātbūtnē). Un pārņems aizvien vairāk darbus.

Kur paliks cilvēki?
Kam par to jāuztraucas? Darba devējiem Kapitālismā, protams, nav īsti motivācijas to darīt.

Semelveiss.

crescendo (crescendo)
Jā jā, tas pats, kas 'izglāba dzemdētājas, liekot studentiem mazgāt rokas' 19. gadsimta otrajā pusē. Šausmīgi populārs stāsts, kuram diezgan populāri dzirdēts arī atspēkojums (nu kā ar 'vai tu zināji, ka coca cola bija zaļa?'.) - bet tā kā atspēkojums ir biš nepopulārāks, tad atkārtošos.

Nav jau tā, ka tie studenti pirms tam nemazgāja rokas. To, ka nedēļnieču drudzis, iespējams, ir lipīga lieta bija novērojuši jau 18. gadsimta beigās (t.i. pusgadsimtu pirms viņa).

Jaunā lieta, ko ieviesa Semelveiss, bija 'nepietiek vienkārši nomazgāt rokas tā, lai izskatās tīras, vajag kārtīgāk, lai neko nevar saost'.

Un izmantojot vēl nebūt ne viennozīmīgus statistiskos rādītājus (gadu gaitā jau izrādijās taisnība, bet ne gluži tik ātri, kā viņš par savu veiksmi pasludināja), viņš aktīvi ķērās pie tā, ko mūsdienās nepareizi, bet tomēr, dēvētu par citu mediķu troļļošanu.
Vai, vienkāršāk - cītīgi rakstīja niknas un publiskas vēstules visiem pārējiem, kurš skaļāk, emocionālāk visus pārējos apsaukā par miesniekiem, bendēm un tumsonīgiem slepkavām, kas nejēdz pat rokas pareizi nomazgāt, tam taisnība. Or not.


Un - pārsteigums, kādu brīdi viņu neuztvēra īpaši nopietni. Jo tonim ir nozīme.

Es takš jau teicu.

crescendo (crescendo)
Pat ne tik sen, vēl maijā rakstīju par ticībiņām un patiesībiņām. Un re, uzšalkojušas atkal.

Protams, žēl, ka šādu lietu dēļ interesanti ieraksti noiet aizatslēgu pagrīdēs :( Vai vispār no galvām līdz cibām nenonāk.

Vairums no mums ticam, ka esam saprātīgi, racionāli cilvēki, kas vienmēr rīkojas loģiski, vienmēr sajūt, kad ar mums tiek manipulēts un vienmēr no šādām manipulācijām izvairamies.
Un ir lietas, ko mēs ikdienā daram, esam pieraduši ievērot un nekas slikts taču nekad nav noticis (jo mēs esam racionāli cilvēki un saprastu, kurā brīdī tā vairs nevajadzētu darīt).
Ergo - tas, ko mēs darām, ir racionāls, nevis 'ticība'.

Tad, kad kāds sper pa šādu ticību, tas ir sāpīgi.

Tad, kad tā nu sanāk, ka uzzinot jaunu informāciju pašam nokrīt zvīņas no acīm un saproti 'ārprāts, kā es varēju būt tik muļķīgs' - tās ir ļoti, ļoti nepatīkamas sajūtas.

Suicide Squad

crescendo (crescendo)
Kvī, pa ilgiem laikiem kinoblogeru seansā biju, vietējā interneta slavenības redzēju.

Filma, par spīti no minūtes minūtē negatīvākiem kritiķu vērtējumiem ir laba. Izklaidējoša, pavelkoša. Jā, Deadpools tas, protams, nav, bet vismaz man izklaidēja vairāk un lika galvu neticībā grozīt mazāk par Cptn America:Civil War.
(Un Hārlija Kvinna, oh, sry, Arle Kīna - lai cik ļoti neticami tas šķistu pēc reklāmfilmiņām, bet šajā interpretācijā un inkarnācijā tiešām pavelkošs tēls, krietni vairāk par acīmredzamu eye-candy funkciju. Lūk.. Vils Smits, oh wait.. Deadšotam bija arī vārds? Nu jā, tur... Kaut kur krietni vairāk Sin City pārspīlētā stoicisma spēli būtu gribējies. Un Deadšots filmā ir daudz. Un ir vēl daudzi citi, kas arī paņem jau tā 'ups visam laika nepietiek' laiku) - bet kopā tas viss tomēr turās.

No pēc-Nolana DC filmām šī viennozīmīgi ir veiksmīgākā.

How can you have any pudding if you don't eat your meat? 😝

End of The world as we know it.

crescendo (crescendo)
Paskatījos John Oliver.

Palika bail. Jo Trumpa opozīcija nav mācījusies no Brexit - emocijām saskaroties ar faktiem, fakti zaudē.
:/

Alumīnijs pret tējas koku.

crescendo (crescendo)
Gandrīz katru reizi, kad kāda izmisīgi apvaicājas* par labākajiem šobrīd tirgū pieejamajiem antiperspirantiem, komentāros uzradīsies kāda, kas biedē par ļauno ķīmiju, kas aizķepina poras un izraisa krūšu vēzi, alcheimeru vai, kā minimums, briesmīgus karbunkuļus padusēs, un silti iesaka iztikt tāpat, ar regulāru mazgāšanos un homemade dezdoranti no sodas un tējas koka eļļas 'jo tas nobeigšot visas baktērijas un smaka ir tikai no baktērijām'. (Šai brīdī pilnīgi ignorējot faktu, ka antipersiparntu parasti meklē nevis dēļ smakas, bet dēļ neglītiem slapjiem pleķiem padusēs labākajā gadījumā un kutinošām sviedru upītēm no paduses līdz plaukstai sliktākajā. 'tad aizej pie ārsta'. Ok, aizej, ārsts pateiks 'nja, jutīga veģetatīvā nervu sistēma, droši vien sarksti arī bieži?' - to neārstē).

Bet tādi nu mēs esam, atklājam kaut ko foršu, gribas ar visiem padalīties un parūpēties, lai mūsu nodokļmaksātāju nauda netiek lietota viņu nepareizo izvēļu ārstēšanai utt utjp. Tātad tējas koks.

Sen nebiju tējas koku ostījusi. Kopš tīņa gadiem patiesībā, kad zaļais tējas koka zīmulīts bija galvenais pretpumplīdzeklis.

Tā sanāca, ka kādā no izpārdošanām savam pirkumam biju klāt dabūjusi tējas koka eļļas bāzes matējošo toniku. Šorīt atskrūvēju, uzlēju uz vatītes, nobraucīju pieri.

Kāpēc es pēkšņi saožu tik izteiktu sviedru smaku? Kas par lietu?

Paostu vēlreiz produktu... Yup.
Vai nu apkārt ir tik daudz 'tējas koks nogalina sviedru smaku' adeptu, ka smadzene noasociējusi tējas koku ar sviedriem un šobrīd arī pliku tējas koku uztver kā 'sviedri ar vieglu skuju noti fonā'. Vai arī tējas koks tiek lietots, jo ir dabīgā smarža, kas ir tik līdzīga sviedriem, ka ikdienā lietojot vairs savus sviedrus arī nesaodīsi (dēļ ožas noguruma - smaržas, kuras pats lieto ikdienā, nejūt un atfiltrē).

Šā vai tā, bet tējas koks kā sviedru smakas novērsējs tomēr būs ļoti slikta doma. Un ko tieši jūs ar to sodu darat padusēs es nemaz negribu zināt.

*P.S. Es nemeklēju antiperspirantu ieteikumus. Ja nu kādam te vajag ieteikumus - uretkram šķidrais rullītis ikdienai ir tīri foršs un bez smaržas Smagākiem veģetatīvās nervu sistēmas uzdarbošanās periodiem - driclor (gan jau aptieku maxim utml ir līdzvērtīgs) - tikai instrukcija jāievēro, citādi būs ķīmiskais apdegums (pozitīvā puse: un kādu pusgadu-gadu par svīšanu varēs aizmirst. Negatīvā - kādu nedēļu gulēšana būs sarežģīta un sāpīga). Baltas drēbes gan ar to nevalkāt.

Peak Summer

crescendo (crescendo)
Šķiet, sestdien piedzīvojām Peak Summer. Gulēju uz sedziņas zem ābeles, grauzu ķiršus, bēbītis viss tāds mīlīgs rāpoja pāri, nosiekaloja vispirms elkoni, tad degunu, zodu, tad pūta gaisu man degunā un smējās, kad deguns pūta viņai mutē.

Vīrs mūs par nūdistu pludmali nosauca.

Bet tas ir skaisti. Līdz asarām skaisti.

Par avārijām.

crescendo (crescendo)
http://www.tvnet.lv/auto/satiksme/615388-tragiska_ecolines_autobusa_no_latvijas_avarija_polija

Iepriekšaprakstītās ekskursijas laikā Igaunijā sanāca braukt pa piepilsētas šoseju. Vētra, intensīvs, brāzmās vāji caurredzams lietus.

Un šajos apstākļos autobuss nervozi apdzina pārējos, mazliet zem atļautā maksimālā braucošo kolonnu. Samazināt ātrumu sliktu apstākļu dēļ? Tikai ne ar LV reģistrācijas numuriem. Jo, protams, LV numuri.

Jautājumi par LV autobusu avārijām Igaunijā atbildējās paši.
This page was loaded Aug 29. 2016, 1:22 am GMT.
hackers counter system TunT counter v=0.09