Furious sleep

Furious sleep

of colourless green ideas

of colourless green ideas

Jaunākais 

Shoppings.

crescendo (crescendo)
Atruna: vispār, cilvēkiem pārpildīti veikali, kas nav gana plaši, lai no cilvēkiem izvairītos, man liek sajusties fiziski slikti. Un shoppings, kas man patīk, ir klīst pa (iespējams jau labi zināmiem) veikaliem, pārdevēju netraucētai un skatīties uz jaukām lietām. Lietu mainīšana pret naudu un nešana mājās vispār jau ir dziļi sekundāra.

Shoppings ar diviem maziem bērniem ir... interesants. Reizēm tas nozīmē sēdēšanu mašīnā ar divām mazām aizmigušām meitenēm (un knupja turēšanu mutē mazākajai, lai pārāk neapsver mošanos nelaikā), kamēr iepērkas otrs no vecākiem. Reizēm tas ir mazliet nervozs pasākums ar zīdaini rokās/autokrēlsiņā/autokrēsliņā-kas-ir-iepirkumu-ratiņos un todleri (reizēm todleri-kas-grib-sēdēt-tajos-pašos-iepirkuma-ratiņos) kaut kur (cerams) pārskatāmā radiusā tuvumā - operatīvi izskriet caur vajadzīgajām hipermārketa plauktu rindām (stratēģiski izvairoties no, piemēram, mašīnīšu un grāmatu plauktiem) un cerēt uz ne-pārāk-garu-rindu pie kādas no kasēm. Un reizēm mašinā ar abām meitenēm paliek otrs vecāks, kamēr pašai tiek ieskriešana lielveikalā un dažu nozīmētu bodīšu apmeklēšana.

Ar pirmo bērnu tādas 'vī, tiku viena pati veikalā' pirmajos mēnešos likās ļoti kvī pasākums. Nu tāda mazliet izkļūšana no (brīvprātīga) ieslodzījuma.

Bet šodien - tik mājās nonākot pēcpusdienā atcerējos, ka kādreiz taču jutos arī tā. (nu labi, arī šoreiz pirmais izskrējiens, kas bija apvienots ar braukšanu mājās no slimnīcas bija mazliet 'vī, brīvība' - bet tur tas bija arī pamatoti - stacionārs grūtnieces laiž ārā pastaigāties, bet jaunās māmiņas nē. Kuš, neatgādiniet, ka divas dienas pēc major surgery pastaigas ārā nepienākas).

Šodien veikalā - jā, tik, ka gribējās uzturēties ilgāk, bezrūpīgi pamērīt smukās svētku kleitas - gan gliterīgās, gan melnās -bet īpašas 'beidzot atkal uz īsu brīdi esmu cilvēks, nevis tikai Funkcija' sajūtas. Svētkus gribās, smuki saģērbties, saģērbt abas princes un kādu stundiņu miera visiem kopā - ne tikai tad, kad izdevies abas nolikt vakarā gulēt.

Bet par Funkciju runājot - neapmaksāta reklāma. Tā kā tagad mēs Latvijā arī visi svinam ja ne Pateicības dienu, tad vismaz maspatēriņa vīkendu tieši pēc Pateicības dienu, tad vēl šodien līdz vakaram - Change ir 30% atlaide visam. Tai skaitā barošanas krūšturiem no cenas, kas jau ir ~30% zem standartcenas (lai gan nezinu vai par to standartcenu viņi kādreiz pārdod). No pieredzes, tie ir vis-vis-izturīgākie no tiem stīpainajiem, kam ir kāds smukums paskatā arī. (Nevaru spriest par tiem, kam smukuma nav, tādus nelietoju - bet cerams, ja nav smukuma, tad ir vismaz izturība).

Bēbīšsocializēšana.

crescendo (crescendo)
Šodien dabūju pirmo gigignāšanu! Vai nu mazpukse ir sajūsmā par 'vī bijām ārā' vai sajūsmā par 'vī, BEIDZOT esmu mājās', bet uz pārtinamā galda bija plats, sirdi kausējošs smaids, veltīts.. tam kas spīd cauri stikla plauktiņam viņai virs galvas? Nevaru jau sūdzēties, pēc tam pasmaidīja arī man. Bet skaļais 'Gi' bija plauktiņam. Pudelīte-pudelīte-striķītis-kopā sanāk cilvēciņš, ja?

Bēbīšiem socializēšana neesot vajadzīga līdz krietnam todlervecumam - 3 gadiem.
Man vēl nav neviens savs 3gadīgs bērns, bet man tam galīgi negribās ticēt. Jā, ja socializācija ir draudzību veidošana, dzimšanas dienu prātā paturēšana, small talk un aizmuguras aprunāšana, tās lietas droši vien bērnus zem 3 neinteresē. Bet vērot kā cilvēki uzvedas dažādās vidēs, mācīties, mimikrēt, gan pieaugušos, gan citus bēbīšus - motorspējas, emociju izpausme, reakcijas uz tām, skaņas, valoda - to jau nu gan cītīgi mācās arī stipri maziņāki.

Papļāpāšanas aplītis māmiņām )
Izpūšam bronhus pa degunu )

Šobrīd šķiet, ka pagaidām tomēr būšu egoiste, labāk šobrīd nodarbība, kas noderīgāka man šobrīd. Pat ja bēbīts tur pa grīdu dzīvosies apģērbts un citi bēbīši būs arī vairāk kā 7 nedēļas vecāki par viņu. Tikmēr jāpainteresējas, kas labs pieejams no klasiskajiem bēbīšskolu 3 mēnešiem. Yamaha ir izmēģināta (un galīgi nav slikta). Matejaskoliņai uzrakstīts. Jāpaskatās, kur orfi tuvākie un varbūt mums te netālu vēl kaut kas pavisam maziņiem?

Virtuve.

crescendo (crescendo)
Mani joprjām šausmīgi iepriecina pantry plaukta esamība virtuvē. Pieliecies un paskaties, kas mums tur tāds jauks - sīkmakaroni, lielāki makaroni, šokolādes krikši cepumiem, tomātu pastas koncentrāti, lēcas, risotto rīsi, kaltētas dzērvenes, ingvers, lēcas, bulgurs, konservētas pupiņas, zirņi, kukurūza, kondensētais piens. Vajadzētu tam mazliet ē.. organizētāk pieiet, lai tiešām 'var vienu nedēļu paēst no tā, kas skapītī' - bet vismaz vienu dienu var. Un var pat svinamdienas kūku uztaisīt (jo ārā šodien ir mazliet pēkšņi pārāk auksts).

Kaut kas tajā 'pieliecies un paskaties' ir no tiem retajiem brīžiem, kad sajūtos kā pieaudzis cilvēks sev piederošā dzīvesvietā ar sev piederošu dzīvi.

Bērniem pieliekamā skapīti piepilda vecāki.
Pusaudžiem (pusaudzība ilgst līdz vidēji 30, nepārprotiet mani) pieliekamais nejauši aizpildās, tur ielūkojoties vienmēr aizmirsti brīnumi atrodas.
Bet apmēram zināt, kas tur dzīvo un ko no tā varētu uztaisīt - tas ir kaut kas no Lietām Ko Dara Pieaugušie.

Pirmais sniegs, pirmais sniegs

crescendo (crescendo)
Bērniem lielu lielais prieks, ja? Vismaz zināmā vecuma intervālā.
Beibei pirmais sniegs (pirmais viņas dzīvē, ne tajā gadā) bija jau piedzimšanas dienā, bet līdz izraksta dienai bija nokusis, nedabūja viņa to apostīt. Mazpuksei, re, daudz pieklājīgāk, uz pirmo mēnešjubileju. Viss pareizi, ne no vienas, ne no otras pirmajā sniega dienā nekāda reakcija netika sagaidīta.

Pavisam otrādi iznāca ar Staro Rīga. Uz brīdi pat paspēju saskumt, ka kaut kas neštimmē: Beibe tak savā pirmajā Staro Rīga nu labi, ne gluži piedalījās, bet vismaz mēs viņai visu ko rādījām un viņa visādus patīk-nepatīk izrādīja, bet Mazpukse tik guļ tā kā tāds apmierināts susļiks un viņai pilnīgi un galīgi nekas nav parādāms. Decembra sākums&oktobra beigas takš ir līdzīgā gada sektorā, tātad ikgadējos notikumus viņas sagaida apmēram līdzīgā vecumā?

Nu jā, ne tad, ja notikums ietrāpās aptuveni pa vidu starp dzimšanas dienām. Gandrīz gads un gandrīz mēnesis tomēr galīgi nav 'apmēram līdzīgs vecums'. Un vispār, nav īstās mērvienības, jāsaka '4 nedēļas' un '11 mēneši', kas izklausās vēl atšķirīgāk. (Labs īkšķa likums sociāli pieņemamo vecuma mērvienību izpratnei esot 'skaiti līdz divi' - līdz 2 diennaktīm vecums ir stundās, līdz 2 nedēļām-dienās, līdz 2 mēnešiem-nedēļās, līdz 2 gadiem-mēnešos, līdz 2 dekādēm-gados, līdz 2 gadsimtiem-dekādēs).

Bet tātad pirmais sniegs uz mēnešjubileju šodien. Iesēju mazo slingā un devāmies ārā sniegpārslas ostīt (un līdz pastam pēc paciņas aiziet). Forši tā, sniegs jau ir, bet apledojums zem kājām visās malās vēl nav, paturēt, pasildīt bērnu. Viņa gulēja Es ostīju. Priecājos, cik ne-invalīds šobrīd jūtos pēc daudzmēnešu vārguma. Centos arī iekadrēt kādu ne pārāk urbāna paskata spirmā sniega selfiju, bet ja vienā pusē ir būvlaukums un otrā betona siena, tad paskats tik un tā sanāk diezgan drūmi pelēks - nebija tā sniega TIK daudz. Nu - neko, ķeksīšbilde ir, smukbildes sniegā būs vēlāk.

Un ja jau mēnešjubileja un ķeksīšbildes... Bērnu gaidot bija doma šoreiz GAN saņemties smukajām ikmēneša bildēm. Ar obligātajām klišejiskajām ikmēneša uzlīmītēm kaut kur uz drēbēm. Paskatījos etsijā ne tikai uzlīmīšu smukumu, bet beidzot arī cenu un... ē, nē, tik ļoti man tādas nevajag. Ja nu vienīgi cena kā motivators atcerēties arī bildītes uztaisīt (not.). Nē, es pat pamēģināju pati uztaisīt Īpaši Smuko Rimbuli, bet tās pāris stundas, ko nebija žēl šim eksperimentam atvēlēt, paskrēja nemanot - un turpināt ieguldīt vairāk laika būtu tikai dzīšanās pēc jau noslīcinātajām izmaksām.

Toties kadrā tika māsas pēdējo dienu zīmēšanas loksne laika piefiksēšanai un balts zaķis augšanas mērogam. Ja vēl būtu kaut viens no fotoaparāta akumulatoriem laicīgi uzlādēts, tad varētu ilgāk ņemties, bet kā būs, būs.

Jaunās prasmes.. Pārsteidzoši, bet savai ikea arkai viņa šodien vispirms nopētīja iegriežamo kvadrātiņu uz malas, bet arī sāka roku vicināt vajadzīgajā virzienā lai to iekustinātu. Un veiksmīgi. Virs galvas piekārtās mantas cītīgi vēro, bet ar roku aiztikt pagaidām nemēģina, tāpat kā apkārt apliktas bildītes. Tā nu tas reiz ir - jaunajiem vecākiem arī šādi nenozīmīgi sīkumi 'vī, pastiepa roku kaut ko iekustināt Ar Mērķi! šķiet Ļoti svarīgi jūdžakmeņi, par ko jāpalielās visiem :)

Un šodienas noslēgumam - 'jūs nezinājāt, ka šādi gadžeti eksistē, pirms jums ieradās bērni un veikali sāka šādas reklāmas piesūtīt' - revolucionāra uzparikte, kas jebkuru gultiņu pārvērtīs šūpulī! Zaļa, ekoloģiska, bez kaitīgiem wifi izgarojumiem! Par pavisam nelielu un godīgu digitālās pirmdienas cenu! http://www.amazon.de/gp/product/B00B1G33EC/ref=s9_qpp_gw_p75_d10_i4?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=desktop-1&pf_rd_r=17YW6WRN6Z7QZJNBFKXP&pf_rd_t=36701&pf_rd_p=585296347&pf_rd_i=desktop#productDetails

Par atmiņu iekonservēšanu.

crescendo (crescendo)
Iekonservētas atmiņas nav tas pats, kas svaigs piedzīvojums. Nav labi vislaik sēdēt aiz kameras un tik konservēt, konservēt, konservēt - tāpat kā ogas foršāk ir ēst svaigas.

Bet tad, kad svaigais jau pagājis... konservētais noder.

Te, idejas ikmēneša konserviem.
http://www.popsugar.com/moms/photo-gallery/22456013/image/22456037/Portrait

(Kamēr es joprojām cenšos uztaisīt Smuko Pareizo aplīšu kolekciju mēnešbildēm. Galvenais neatlikt mēnešbildes līdz kamēr aplīši būs gatavi. Un... lai jau ir ar telefonu un sliktā gaismā. Jo citādi jau abas grūtniecības galām palaidām gaidot īsto apgaismojumu un apstākļus :)

3.5 nedēļas (Bērnkopība, kas gan vēl)

crescendo (crescendo)
augšana )
visas vainas no salīdzināšanas )
četras sienas )
Miegs. Gadžeti )
prasmes )

Bērnkopība, diena numur daudz.

crescendo (crescendo)
Laikam jābūt (mazu) bērnu vecākam, lai saprastu nepieciešamību iegādāties klusāku lukturīti.
skaidrojums )

Vaina vs Laime

crescendo (crescendo)
[info]f pirms laika jautāja par apbrīnu par ķermeņa dzīvības radīšanas spējām. Nu jā, ko tad es, man divi bērni ir, bet tā pareizi, sabiedrības priekšstatiem atbilstoši radīt - t.i. piedzemdēt stacinārā, klusiņām klausot vecmāti, standartpartogrammai ideāli atbilstošās dzemdībās - man nav izdevies.

Labi, ka 21. gadsimtā mums ir Tehnoloģijas, kas ļauj dzīvību radīt arī tādām, kā man.


Varbūt man par to neizdošanos būtu jājūtas skumjākai un vainīgākai, nekā jūtos.

vēl teksts )

Bet pirmā pusotra bērna nedēļa, ja ir iespēja to pilnībā netraucēti izbaudīt, veltoties gandrīz tikai bērnam... tas ir visskaistākais, vislaimīgākais, vismaģiskākais laiks dzīvē. Un tieši tajā nedēļā arī dzimst childfree nonievātie 'bērns ir svarīgākais, ko šajā dzīvē esam radījuši'... Jo tas nozīmē pavisam ko citu, nekā izklausās. Mēs esam dzīvas būtnes. Dzīvībai jāturpinās. Dzīvība ir viss nākotnes potenciāls. Nekā svarīgāka gluži vienkārši nav.

Tiešā pirkšana.

crescendo (crescendo)
Nja. Te nu bija mans sapnītis, par to, kā es pirmajos mēnešos varēšu lopsēt kazas jogurtus un neuztraukties, ka 'tas tak arī piena produkts un Ja Nu Bērnam Govs Ob Alerģija'.

Lejnieku kazām arī, redzieties, kazlēni, līdz februārim vairāk piena produktu nebūšot.

Tātad... kur man tagad dabūt savu 'biezs nepārsaldināts jogurts ar mellenēm' fiksu? :(

Kino.

crescendo (crescendo)
Beidzot izdarīju to, ko tā arī nesaņēmos izveikt ar beibi - aizgāju uz kino ar bērnu. Notestēju kas-tas-tāds māmiņseanss. (Prāta Vētras filma likās tīri labs testa objekts - 'noskatīties var, bet ja arī jāmūk prom/neko neredzu-nekas traks).

Vispār, māmiņseansi ir visnotaļ lietojama lieta, kā reiz ar šitādiem mazulīšiem, kas daļu filmas ēd, daļu guļ un daļu klusi skatās. Grūtāk gāja rāpotājiem nestaigātājiem - bet, protams, viens pamanījās nesmuki velties lejā pa zāles vidus trepēm, kā gan savādāk. Protams, ka filmas vidū puse klātesošo bērnu rīkoja raudāšanas kori. Protams, ka tieši virs galvas sēdošais bija neapmierināts ar atrašanos tur.

Bet tik un tā, pasākums likās tik foršs, ka jau pēc viena izmēģinājuma gribās par tradīciju pārvērst. Nākamnedēļ māmiņseansā - Bonds.
Esot kas līdzīgs arī multikino, bet tas nu reiz nekādi nav aizsniedzamības attālumā. Forumcinemas piedāvājumu pat neesmu pētījusi.


Beibei mazā (gan kripatiņu lielākā) vecumā bija pārtijs. Mazpuksei toties - re, kino.

*Nepirkt biļetes pirmajās divās rindās (tās tāds free-for-all) *Pirkt biļetes vienu vietu no vidus ejas (vai tieši pie vidus ejas) - ir kur kāju izstiept un uzlocīt. *īsti nezinu, vai pat vajag vēl kādu kompāniju līdz pašai filmai... bērns ir visa kompānija, ko vajag. Lūk, pa veikalu pastaigāt pēc filmas ar labi paēdušu bērnu - tur jā. (eh, kāpēc Alfā nav nevienas costa/coffee inn/cita ērta, nedaudz no burzmas noslēgta vieta, kur tikt pie Lielas Krūzes Kafijas un uz vietas arī izdzert. Doublecoffee gaidīšana ir par ilgu, Lāčiem un Lage iekārtojums ir nekāds, Narvesenā vienkārši nav kur sēdēt.

Tā kā.. droši vien mani nākamceturtdien varēs satikt tur.

Dīvainās budžeta prioritātes.

crescendo (crescendo)
Kad pirmo reizi dzirdēju par 'Drošo Apmetni', nopūtos, ka tikai tagad līdz tam mūsu valstī aizdomājušies, bet nu prieks, ka vismaz tagad, labāk vēlu nekā nekad.

Tā ir programma, kuras mērķis - mazliet pastiprinātāk uzraudzīt priekšlaicīgi dzimušos līdz 2 gadu vecumam. Pie tam, joprojām tur nav nekas daudz - mazliet vairāk neontaloga konsultācijas arī pēc izrakstīšanās no BKUS un papildus fizioterapija.


Vakar ieraudzīju visdīvaināko šai programmai.

Tā nav valsts programma.
Tā ir labdarības akcija, kurai tagad tikai sāk vākt līdzekļus. 60 000.

Pat šādas lietas tiek apmaksātas no labdarības ziedojumiem....http://www.lsm.lv/lv/raksts/gimene-un-veseliba/dzive/labdaribas-akcija-drosais-apmetnis-aicina-palidzet-priekslaikus-dzimusajiem-berniem.a149310/

Tūristi.

crescendo (crescendo)
Nez kāpēc, bija sajūta, ka atmiņā aizķēries attēls no 'Everest' reklāmkacekļa, kas liecina par filmas saistību ar 'Into Thin Air'.

Izrādās, ka laikam gluži nē - Krakauers galīgi nejūtoties, ka viņa viedoklis filmā būtu attēlots Pareizi. (Lai gan pēc iebilstamās ainas apraksta... izklausās, kā reiz pēc Bukrejeva versijas, nu tas tā, dodot filmai benefit of the doubt - ja jau vairāki viedokļi ņemti vērā, rezultāts būtu pat akurātāks un neitrālāks?). Lai gan pēc reklāmkacekļa uzsvariem neizskatās.


Bet, ec, Everesta problemātika, tik mazākā mērogā arī mūsu ziņportāliem negaidīti aktuāla kļuvusi. Nav jau tā īsti tur tehniskais alpīnisms, tikai pozitīviem piedzīvojumiem pilns pārgājiens - pie pareiziem laika apstākļiem un sagatavotības.

No vienas puses - ceļojuma apraksts kalnpastaigai septembra beigās iesaka tik vien, kā slēgtus apavus ar protektoru un jaciņu pret vēju, klātesošie stāsta, ka bijuši bez cimdiem, jo 'sniegs tak tik pēc pāris dienām plānojies' Protams, cilvēkam, kas nav īpaši interesējies ir grūti aptvert, , ka ja lejā forša atvasara ar +20 augšā būs nevis 'mazliet vējš', bet tuvu nullei un slapjš - t.i. par siltu apģērbu ir nopietni jāpiedomā - un pirktas tūres gadījumā tas ir tūrfirmas pienākums šo patiesību padarīt visiem saprotamu.

No otras puses, no 40 tikai 15 tā īsti to taku gājuši- tad laikam jau visi pārējie gana iebaidīti ar 'sorry, apstākļi šodien nav tie labākie, ja neesat kārtīgi sagatavojušies, varbūt nevajag' - tad var jau būt, informācija bija, daži vienkārši spītīgi vēlējās to ignorēt?

Nezinu, man ceļošana grupā ar grafikiem vispār šķiet kaut kas diezgan biedējošs un briesmīgs, pietika skolas laika vasaras nometnēs izklaidēties ar 'nav sliktu laikapstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs' piekritēju organizētiem kolektīviem purvbridieniem.

Speedreading

crescendo (crescendo)
Un tomēr, ir mazliet uzjautrinoši lasīt rakstus ar šādiem virsrakstiem -

Big Question:Is Speed Reading Really Possible?http://www.wired.com/2015/09/big-question-speed-reading-actually-possible/?mbid=social_fb

Arguments viens - biežākais ieteikums ātrlasīšanas apguvei esot subvokalizācijas atslēgšana. Un viņi esot izpētījuši, ka subvokalizācijas nav iespējams atslēgt, neiedragājot teksta izpratni... (nē, ja tu 40 gadus lasi subvokalizējot, tā droši vien ir. Ja tu 40 gadus lasi velkot pirkstu līdz katram burtam, tad arī pirkstu aizvācot kādu laiku būs švaki ar izpratni).

Arguments divi - 'bet ziniet, SPRITZ un tamlīdzīgi arī bojā teksta uztveri, jo tu nevar vēlreiz pārlasīt to, ko jau lasīji iepriekš'... Ok, šim es piekristu. Bet tāpēc, ka tas daudz vairāk attiecas uz podkāstiem. Ko papildus sarežģī fakts, ka podkāsti ir pārāk lēni, un ik pa brīdim atjēdzies, ka pēdējos X teikumus vispār nedzirdēji, jo nogarlaikojies domāji par pavisam ko citu. Palīdz podkāsti ar transkriptu vai podkāsti ar ātrumkontroli (vai sēdēšana mašīnā pusmeditatīvā stāvoklī ar 'nedomāju ne par ko citu, tikai par ebooku/podkāstu ko klausos'). Spritzam ir ātruma kontrole. Joprojām gan nogurdinoši - jo lasīšanas ātrums patiesībā nav konstants, brīžiem izlasi fiksi gabalu, tad atpūties, ideālajam spritzam būtu jāsaprot, kad tu gribi atpūsties bez poga spiešanas.

Un tad beigu skumjais secinājums, ka speedreading tak esot tas pats skimming, tātad neskaitās. Protams. Bet jebkura lasīšana ir skimming, vai lasīšanas brīdī, vai īstermiņa->ilgtermiņa atmiņā ierakstīšanas procesā, atšķiras tikai smalstīšanas dziļums. Iemesls, kāpēc ir grūti labot kļūdas paša rakstītā tekstā - tāpēc, ka ir ļoti, ļoti grūti atcelt smalstīšanu un piespiest sevi izlasīt katru vārdu un burtu tieši tā, kā tas ir uzrakstīts.

Ir kaut kas ļoti atšķirīgs lasīšanas metodēs. Un ļoti gribētos zināt, kā tad pareizi jāmāca lasītprasme, lai tā uzreiz būt normāla, bez ilgstošas subvokalizēšanas fāzes. Kā dot lasītspējas dāvanu bērniem.
This page was loaded Nov 29. 2015, 11:16 pm GMT.
hackers counter system TunT counter v=0.09