Furious sleep

Furious sleep

of colourless green ideas

of colourless green ideas

Jaunākais 

Kāpēc atkal?

crescendo (crescendo)
Brr, šermuļus uzdzen šie raksti - http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/629647-latvija_piektdala_bernu_dzimst_ar_keizargriezienu_mediki_iesaka_keizaru_veikt_tikai_ipasos_gadijumos

Piektā daļa ir OK. Piektā daļa ir minimālais drošais ķeizargriezienu procents populācijā. Tie 15% ir atlikums no sena kopsavilkuma, kur vispasaules vidējo pavilka uz leju 80to gadu Rumānijas un Kuveitas dēļ. Tas nekas, ka tām divām valstīm ķeizargriezienu UN nāves gadījumu procents bija aizdomīgi zems, salīdzinot ar visām pārējām.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26624825 (tāds ļoti nopietns pētījums, kas izvelk '19% ir minimālais drošais' cipariņu. Par 'un daram to 39 nedēļās' pat nerunāsim, tie ir jauni, tur lai vēl mediķi izstrīdās, vai ir vai nav ok).
Nu kā var Latvijā, kur jau tā ir visaugstākā māšu mirstība un viena no augstākajām zīdaiņu mirstībām Rietumu pasaulē, turpināt popularizēt šādus mītus?

Simmering.

crescendo (crescendo)
Google apgalvo, šis vārdiņš nozīmējot 'vārīšanās'.
Protams, jebkurš, kas veltījis kaut nedaudz laika angliski uzrakstītu recepšu lietošanai, lieliski apzinās, ka šādi tulkot ir kļūdaini, bet ko padarīsi? (Upd:'karsēt' būs precīzākais apzīmējums latviski)

Bet varbūt simmering popularitātei angliskajās receptēs ir pavisam konkrēts, taustāms iemesls?

AGA.

Kā izrādās, viens no īpašumiem, ar ko briti apliecinot savu piederību izslavētajai vidusšķirai. Britu izgudrots (kādam džentlmenim bija žēl skatīties, kā viņa sieva pie plīts viscaurdienu vergo tāpēc viņš.. izgudroja labāku plīti?), britu ražots, mantojumā nododams īpašums (vidēji viena tiekot lietota 40 gadus, bet senākās laikam jau gadsimtu darbojas).

Čuguna krāsns ar elegantām emaljētām 3..6 durtiņām, aiz kurām slēpjas 2..4 krāsnis (ar dažādiem temperatūras raksturiem - dažādām gatavošanas metodēm paredzētas), kā arī vismaz divi siltie riņķi augšpusē. Viens vārīšanai, otrs... nu šai, ņemot paraugu no labākajām vācu tradīcijām - simmerēšanai.
Nekādas temperatūras regulēšanas. AGA tiek iekurināta, un jau pēc nieka 6 stundām tā ir iesilusi un turpmāk mierīgi lēnā garā uztur to pašu nemainīgo temperatūru katrā no savām krāsniņām.
Protams, tai ir papildfunkcija, kā telpas uzsildītājam (spuldzītēm jau arī ir).

Jā jā, tieši šādas krāsnis mīlot lietot gan Mērija Berija, gan Nidžella Lōsone, gan Džeimijs Olivers. Jo - nu ja, britu vidusšķira. Un visas pārējās receptes ir tikai AGAs tehniku piemērošana parastāku ļaužu virtuvēm.

Plīts daļu imitēt ar indukciju vēl būtu tā vienkāršā daļa (arī daudzas karstās elektriskās virsmas to spējot, gāzes virsmām esot problēmas)- bet vairums gatavošanas, protams, notiek krāsniņās.

Aug.

crescendo (crescendo)
Nu re, pagājšvīkend meitene vispirms nodemonstrēja 'paņemu no tevis ezi ar vienu roku, paņemu ar abām, nepamanu, ka ezi vairs neviens netur', un svētdienas vakarā jau pirmo reizi piecēlās stāvus istabas vidū. Apsēdās, piecēlās vēlreiz, ar lepnu skatu pāri visai istabai.

Tā viņas izaug, ja.

Un arī lielā, nedēļu pa laukiem nodzīvojusies, beidzot skraidīgāka kļuvusi. Nē, nu tūlīt sūdzēšos, ka grūti līdz izskriet, bet vismaz prieks, ka nav pēc mazliet paskriešanas 'piekusu' un 'kājiņas sāp' un 'opā gribu'.


Un, nja, labi, ka vasarā nākamo autokrēslu lielajai paņēmām. Jo līdz iepriekšējā atpakaļsēdēšanas svara limitam vairs tik grami atlikuši. Būs vien jāved atpakaļ uz pilsētu un jāsēdina tajā mazā.

Pirmie vārdi, in order
Dada/papa/tete/tetis
Masa
kaķi
memme
tīģeri

Mīkla.

crescendo (crescendo)
Balts, mīksts un ļoti auksts. Kas tas ir?

Pareizā atbilde )

Kaušļi.

crescendo (crescendo)
Man šķiet, mūsu dārziņā arī izteiktu kaušļu nav, tfu tfu tfu. Gadās pa kādam incidentam, ar tiem tad arī tiek strādāts, bet pārsvarā jau viņi tur skrien apķerties un apvainoties diezgan umprompted, ja sanācis kādam pāri nodarīt... un starp 'gadījās pāri nodarīt' un 'kaušļiem' ir liela atšķirība. Un jā, tā kā vikingprincese divgadniece grib spēlēties ar četr&piecgadniekiem (zin kā, pēc izmēra, nevis vecuma) tad gadās nokrišana un tādas lietas - bet nu, atkal, tas būtiski atšķiras no kaušļiem.

'Jāģērbjas, jāiet uz dārziņu'
'Tas nav mans plāns!' Rokas sakrustotas uz krūtīm, piere savilkta piecās rievās, kāja piesista pie zemes.

Tā arī gadās (un tas izskatās aizkustinoši komiski), bet tā jau nav gluži dārziņa nepatikšana.

'Back to sleep, tummy to play'

crescendo (crescendo)
Interesants raksts FB fīdā patrāpījās.
http://www.skintoskincontact.com/supine-sleep-research.aspx Nesaku, ka labs raksts, daļa par autismu tur vēl... daudz research vajadzīgs. Bet interesanta ir daļa tieši par SIDS. Briesmīga lieta, kuras risku būtiski samazinot likšana gulēt uz muguriņas. Mums gan te vecāku kursiņos kaut ko pamurmulē, ka nozīme jau ir arī pārāk biezu segu nelikšanai un pārāk biezu matraču un tā, un varbūt tomēr likt uz sāniņa, bet izmantot (īpašus porolona klucīšus vai pakaviņus vai sarullētus dvielīšus), lai nofiksētu tajā pozā.

Bet, re, izrādās tiek minēts arī pavisam cits mehānisms, kāpēc uz muguras guļot risks ir mazāks - guļot uz muguras tiek traucēti miega cikli (tādejādi mazinot iespēju, ka dziļā miega laikā varēs izpausties attiecīgs smadzeņu defekts). T.i - visa tā īpašā stutēšana liekot uz sāniņa ļoti iespējams situāciju vispār neuzlabo. Jo vajag to traucēto miegu uz muguras liekot.

Pubmeds par uz muguras gulēšanu - http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25268147 (bet tajā pirmajā linkā ir links uz pdf ar pilno šo pētījumu).

Un otra lieta, kas rakstā aizķēr, kas, šķiet, daudz par maz pie mums tiek uzsvērta - cik ļoti lielu nozīmi tieši šim riskam spēlē tabakas dūmi. Tā pierasts, ka visi taču dara, 'cik slikti tad tas var būt' - jo, protams, reāli risku tas rada ļoti mazam procentam populācijas, mazāk kā 1 no 1000 - stipri par mazu, lai risku uztvertu empīriski. Un tabakas dūmi risku rada līdzīgu kā gulēšana uz vēdera.

Par to, ka uz muguras gulēšana zog IQ punktus bija dzirdēts (tāpēc visi tummy time... un tagad īstais brīdi atcerēties, cik ļoti lielajai riebās tummy time... eeees šaubos, vai viņu varētu pierunāt gulēt uz vēdera. Tiešām šaubos. Bet ok, special case).

Par 'uz muguras gulēšana varbūt palielina autisma biežumu' kas ir raksta galvenais punkts neizteikšos. Neteicu, ka tas ir labs raksts.

sešgadnieki.

crescendo (crescendo)
Kā vienmēr, rati pa priekšu ēzelītim.
Jāsāk izglītošana no sešu gadu vecuma.
Nu jā, un pie esošās programmas lielākā daļa sešgadnieku tai nebūs lāga gatavi, tāpēc varbūt būs jāpamaina programmiņa bišku.

Ziniet, ar atbilstošu programmu kaut no 4 gadiem var sākt. Bet tam vispirms vajag kvalitatīvus pedagogus. Kādu mums, protams, nav.

(Pag no 'no 6 gadi pirmā klase' nozīmē 'sagatavošanai skolai no 4 gadu vecuma', tai skaitā nepilnu 4? Eu, es negribu beibei jau nākamgad skolu)

Bērnmīlestība.

crescendo (crescendo)
Biju šodien uz Slikto Mammu māmiņseansu. Nu to, kur šo filmu skatās nevis māmiņas brīvsolī ar kokteiļglāzēm rokās, bet ar zīdaiņiem kopā.

Nedaudz nokavēju, tāpēc varēju paklausīties, kā 'bet es neko tur nedzirdu, bērni bļauj, gaisma nav pavisam nodzisusi, īsi sakot dodiet man naudu atpakaļ'.

Jā, nu šis māmiņseanss bija apmeklētāks nekā daži iepriekšējie, protams.

Tā kā nākamreiz, kad atkal uzskatīsiet, ka visi, kas uzskata 'bet bērnus vajag reizēm izvest sabiedrībā' ir tie mītiskie vecāki, kas savus raudošos trīsgadniekus stiepj uz operu... Jap, es jūs pieskaitīšu pie šiem - kam zīdaiņi traucē pat kinoseansā, kas paredzēts māmiņām ar zīdaiņiem.

Bērnu izsekotāji.

crescendo (crescendo)
Sejgrāmata sākusi reklamēt bērnu-telefonu pulksteņa formātā - 'lai tavs bērns nekļūtu par kārtējo Hugo' (regio.lv/gps) Reverse image search gan atrod tieši to bildi aliexpresī par trešdaļu cenas + tā cena tak simkartes abonēšanu neiekļauj, ne?


Fikss meklējiens internetos... droši vien šitādam mazsaprātīgajam vecumam jēdzīgākais ir kaut kas šitāds http://lineable.net/product/lineable/ ar piestiprinātu vārdu un vecāku telefona numuru. Disposable, protams, videi nedraudzīgs un neprecīzs, un omg pēc gada jau jauns vajadzīgs. Bet.

Upd. Vēl alternatīva būtu ne gluži pazudušiem bērniem domātais, bet lineable principam līdzīgs - TrackR Paredzēts gan ne specifiski 'kur ir mans bērns', bet visādām situācijām un, šķiet, tehnoloģijas strādāšanai mazliet lielāka iespēja (tb, Rīgā vismaz šī lietotāji ir, lineable, baidos, ka nav). Šai tehnoloģijai būtiski tieši lai būtu citi lietotāji. Štruntam pašam nekādas GPS meklēšanas iespējas nav - tups bluetooth. Paļaujas uz to, ka gudrtelefonu lietotāji ar appu ir vairāki (kaut kur apkaimē), un tad aprēķina ticamāko atrašanās vietu. (+signalizē, kad izskrien no atļautās attāluma zonas + tā ir bļemba, uz kuras iegravēt infu, jautājums tik kā to bļembu pie bērna nekustīgi un pamanāmi piestiprināt (heh, nu tā pati 'pulksteņa' metode jau vien arī būs).

Olympic.

crescendo (crescendo)
Šajās Olimpiskajās spēlēs dažas valstis saņēmušas savas pirmās medaļas, pēc ilggadīgas piedalīšanās. Vjetnama, Fidži.
Izturība pret slimībām?
Dopinga kontrole?

Vai tas tā katrās spēlēs.... Cik valstis piedalās jau 40+ gadus un vēl bez medaļām?

Par darba vietām.

crescendo (crescendo)
Ciba vēl nešūmējas, bet tikmēr citur jau pāršalcis 'vairs nevarēs noformēt pusslodzes!'.

Ciba nešūmējas, jo pat tā nelielā cibiņu daļa, kuru darbam pretī liek algu, nevis interesantākas nodokļrisināšanas formas, un nelielā daļa no tiem, kas savukārt strādā pusslodzes, laikam jau arī par pusslodzi tomēr saņem vairāk kā valsts minimālo algu, līdz ar to cibiņus tas patiesībā vispār neietekmē.

Cibiņas vairāk varētu ietekmēt cits sīkums - ja līdz šim varēji visus 18 mēnešus BKA neizņemt uzreiz, bet pietaupīt vienkārši noformējamam bezalgas atvaļinājumam kaut kad vēlāk, līdz bērna, cik tur.. 7? 8? gadu vecumam? Tad pēc jaunajiem grozījumiem, sanāk, ja bērnam ir vairāk kā 3, tad par šo bezalgas atvaļinājumu ir jāmaksā sociālais nodoklis no minimālās algas. Ja līdz šim forši darba devēji nebija sajūsmā par 'a es uz vasaru, kad darba tāpat mazāk, aiziešu bezalgas atvaļinājumā' dēļ veselības apdrošināšanas ķēpas, tad tagad, ec, vēl viens iemesliņš. Jā, nu mīlīgi.

Bet par cibā aktuālāku tēmu runājot... Viss jau ir forši, kamēr savā starpā diskutē tikai cibiņi, kas visi ir lieliski jomas speciālisti un var jebkurā brīdī pacelt deguntiņu un aizskriet, jo kontā ir pietiekams F***Y** spilvens uzkrāts. Tad, protams, 'ja esi tik neaizvietojams, tad droši, prasi savu neaizvietojamo algu'. Tikai ļoti piemirstās, ka 'neaizvietojams' nozīmē 'uzņēmuam nodarboties ar to, ar ko nodarbojas ir jēga tad, ja nodarbina tādu, kas dara to, ko dari tu, par apmēram tādu algu, kādu saņem. Ja jāmaksā būtiski vairāk, tad šo darbības sfēru var arī atmest'. Kapitālismā sagaidīt, ka visiem darba devējiem ir brīvie līdzekļi, kuri to vien gaida, kā tikt izmaksāti neaizvietojamā personāža atalgojumā ir ļoti interesanta nostāja.

Un šajā aspektā... Pirms pārnedēļām biju Tallinā. Ja pirms gadiem 6-7 ieraugot pašapkalpošanās kases Londonā, tās mani ļoti sajūsmināja, tad šoreiz... uzdzina skumju. Jo paralēli vaļā ir tik pāris kases (ar milzīgām rindām, motivējot, protams, izmantot daudz ērtāko pašapkalošanās kasi), kuras visas apkalpo krievvalodīgie. T.i. ja vēl pirms pāris gadiem Tallinā nebūt ne rets skats bija kasiere ar selektīvo kurlumu uz krievu valodu, tad tagad... nu ja, darbā paturētas tikai tās, kas nesūdzās, jo viņām citu variantu vispār nav. Un sociālais drošības tīkliņš 'ai, iešu maximā par pārdevēju strādāt' lēnām izzūd. Darbus pārņem roboti (un pircēji. bez maksas. Jo preces tāpēc lētākas nepaliks. Drīzāk otrādi, veikalu zudumu skaits pie pašapkalpošanās sistēmām nedaudz vairāk kā dubultojas. Kā man to viltīgi pavēstīja Google Now, nieka 48h pēc tam, kad mutiski sūdzējos par robotiem telefona klātbūtnē). Un pārņems aizvien vairāk darbus.

Kur paliks cilvēki?
Kam par to jāuztraucas? Darba devējiem Kapitālismā, protams, nav īsti motivācijas to darīt.

Semelveiss.

crescendo (crescendo)
Jā jā, tas pats, kas 'izglāba dzemdētājas, liekot studentiem mazgāt rokas' 19. gadsimta otrajā pusē. Šausmīgi populārs stāsts, kuram diezgan populāri dzirdēts arī atspēkojums (nu kā ar 'vai tu zināji, ka coca cola bija zaļa?'.) - bet tā kā atspēkojums ir biš nepopulārāks, tad atkārtošos.

Nav jau tā, ka tie studenti pirms tam nemazgāja rokas. To, ka nedēļnieču drudzis, iespējams, ir lipīga lieta bija novērojuši jau 18. gadsimta beigās (t.i. pusgadsimtu pirms viņa).

Jaunā lieta, ko ieviesa Semelveiss, bija 'nepietiek vienkārši nomazgāt rokas tā, lai izskatās tīras, vajag kārtīgāk, lai neko nevar saost'.

Un izmantojot vēl nebūt ne viennozīmīgus statistiskos rādītājus (gadu gaitā jau izrādijās taisnība, bet ne gluži tik ātri, kā viņš par savu veiksmi pasludināja), viņš aktīvi ķērās pie tā, ko mūsdienās nepareizi, bet tomēr, dēvētu par citu mediķu troļļošanu.
Vai, vienkāršāk - cītīgi rakstīja niknas un publiskas vēstules visiem pārējiem, kurš skaļāk, emocionālāk visus pārējos apsaukā par miesniekiem, bendēm un tumsonīgiem slepkavām, kas nejēdz pat rokas pareizi nomazgāt, tam taisnība. Or not.


Un - pārsteigums, kādu brīdi viņu neuztvēra īpaši nopietni. Jo tonim ir nozīme.

Es takš jau teicu.

crescendo (crescendo)
Pat ne tik sen, vēl maijā rakstīju par ticībiņām un patiesībiņām. Un re, uzšalkojušas atkal.

Protams, žēl, ka šādu lietu dēļ interesanti ieraksti noiet aizatslēgu pagrīdēs :( Vai vispār no galvām līdz cibām nenonāk.

Vairums no mums ticam, ka esam saprātīgi, racionāli cilvēki, kas vienmēr rīkojas loģiski, vienmēr sajūt, kad ar mums tiek manipulēts un vienmēr no šādām manipulācijām izvairamies.
Un ir lietas, ko mēs ikdienā daram, esam pieraduši ievērot un nekas slikts taču nekad nav noticis (jo mēs esam racionāli cilvēki un saprastu, kurā brīdī tā vairs nevajadzētu darīt).
Ergo - tas, ko mēs darām, ir racionāls, nevis 'ticība'.

Tad, kad kāds sper pa šādu ticību, tas ir sāpīgi.

Tad, kad tā nu sanāk, ka uzzinot jaunu informāciju pašam nokrīt zvīņas no acīm un saproti 'ārprāts, kā es varēju būt tik muļķīgs' - tās ir ļoti, ļoti nepatīkamas sajūtas.
This page was loaded Okt 21. 2016, 4:06 pm GMT.
hackers counter system TunT counter v=0.09