Furious sleep

Furious sleep

of colourless green ideas

of colourless green ideas

Jaunākais 

Svešvalodas

crescendo (crescendo)
Mazā akurāti iemācījusies pateikties, kad viņai kaut ko iedod.

'Aitäh'.

Maziņš ateistiņš aug?

Par vēža cīsiņiem un līdzīgām lietām

crescendo (crescendo)
http://www.vox.com/2015/3/23/8264355/research-study-hype

un jo īpaši šis smukais graficiņš

qotd

crescendo (crescendo)
After going out of my way to keep my kids life from being posted all over the place, I'm actually secretly afraid that it will suddenly bite him in the ass some day when Background Checks Of The Future flag him for not having a statistically-appropriate amount of meta data on file.

The Expanse-reklāmfilma

crescendo (crescendo)
Re kur, iepriekšējā rakstiņā minētā seriāla reklāmas rullītis - Drīkst uzskatīt arī par diezgan spoiler-free grāmatas reklāmas rullīti. (Lai gan jau no rullīša skaidrs, ka seriāls nav 1:1 teksta pārlikums - ir pielikta klāt vismaz viena sižeta līnija 'meanwhile on Earth'). Kas droši vien nav slikti seriālam (lai gan, ja sari tērptā vecmāmiņa parādītos kā aktīvs personāžs jau pirmajā grāmatā, grāmata nez vai būtu tik awesome.) . 

Ak jā... wikipēdijas summary pirms grāmatas lasīšanas gan lasīt nevajag. Sabojās noskaņu.


The Expanse

crescendo (crescendo)
Eu, friendliste, kāpēc es jau gadiem neesmu nobērta ar siltām rekomendācijām izlasīt Leviathan Wakes? Slēpāt, ja, klusiņām priecājoties par noslēpumu?

Vai, tiešām, bez honeybee citi nav lasījuši?

Jo ja vispār mēdz lasīt sci-fi, tad šis ir kaut kas vienkārši awesome.


Tur ir viss, kas sci-fi mēdz būt labs, bez nekādiem 'bet'. Tas ir kā labs Dika gabals, kas neiesprūst garos pārspriedumos par psihes trauslumu, tas ir GRRMa scifi, bet bez pāraizraušanās ar jaunu nomenklatūru. Tur ir noir. Tur ir horrors, labākajās Lovekrafta un Bredberija mantinieku tradīcijās. Tur ir ticība labajam cilvēkos. Un ir skepse par slikto, kas mūs tur atpakaļ.
Jā, tur ir arī kosmiskās flotes, tieši tik, lai nomināli dēvētos par space opera, bet tur nav to slikto lietu, kas parasti nāk līdz kosmiskajam operām. Autori uzstāj, ka esot rakstījuši tieši šo žanru... Nu lai nu būtu.

Ievadnodaļa vien ir jaudīgs, labi lasāms patstāvīga īsstāsts. Un to var izlasīt ātri:)


Vienīgais Leviatāna trūkums? Tā ir pirmā sērijas grāmata. Otrā daļa joprojām ir labāka par vairumu pēdējā laika lasītā sff, bet pēc pirmās iespaidīguma... Ne tik īpaša.
Ā, un seriāls tūlīt būšot, tikko pabeiguši filmēt pirmo sezonu.

Puķes.

crescendo (crescendo)
Kāds pa kluso sācis laistīt manu puķi.

Sieviešdienā/vārdadienās mums ar beibi uzdāvināja katrai pa gaiļbiksīšu prīmulu podam. Vienu aiznesu uz darbu, uz pavasari skatīties, acis pūtināt.

Pēc pāris dienām secināju, ka podiņš, sušķis, dikti high maintenance, grib ūdeni ik pa 36h, vai viss irslikti. Tā nu centos no rītiem atcerēties aiznest līdz labierīcībām, pabāzt tā prātīgi zem krāna.... Bet svētdienā uz dežūrdarbiem ierodoties izskatījās pabēdīgi - neko, aplasīju nokaltušos ziedus, aplēju vēlreiz...
Un pa nedēļu tā ieslīgu darbos un aizmirsu par puķi.

Šodien skatos... kāds viņu pa kluso sācis laistīt un tā sirsnīgi, ne tikai zemi saslapināt, bet vēl centimetru ūdens apakšā atstāt. Hm. Ok. Puķe, izskatās, neiebilst.

par cilvēku vājībām runājot

crescendo (crescendo)
Visā vakardienas cepienā, mani nemērā uzjautrina ļaužu spēja no vienas puses, klārēt (vai vismaz atbalstīt) 'a tu neej strādāt par sociālo dabrinieku, tātad esi daļa no problēmas', vienlaicīgi dikti pārdzīvojot norādī, ka personīgi veiktā alkohola slavināšana arī ir daļa no problēmas, pie tam personīgā līmenī daudz vieglāk modificējama, nekā pārcelšanās strādāt par sociālo vai bāriņtiesas darbinieku.
Ziniet, bet tas dikti izklausās pēc viena cienījama cibiņa regulārajām sūdzībām par smēkētāju apspiešanu.

Protams, ka tā nav problēmas sakne. Bet vēl viens salmiņš uz kamieļa muguras tas ir. Tas, ka dažas dzelžainu mugurkaulu apveltītas jaunkundzes spēj uzturēt veselīgus sociālus kontaktus bez sociālā lubrikanta pat ar etanollietošanu īpaši izslavētos sociumos ir izņēmums no normas, nevis 'katrs tā var, ja tik vienreiz izdarītu šādu izvēli'*.

*Jā, apzināti nelietoju vārdu 'gribētu'. Tas šajā tipiskajā teikumā rada diezgan maldīgu priekšstatu - jo gribēšana ir grūta, un nebūt ne tik ļoti apziņai pakļauta, kā varētu šķist - parasti 'ja vien gribētu' tieši tā arī tiek domāts - it kā pietiktu vienreiz izdarīt izvēli. Cilvēku uzvedība kļūst daudz vieglāk racionāli izprotama, kad paturi prātā šo atšķirību.

Gaismu sauca, gaisma nāca.

crescendo (crescendo)
Šonedēļ pēkšņi uz darbu dodos jau saules gaismā.

Yay.
Tagad māņticīgajam sakarību meklētājam jāpaziņo, ka tas tikai tāpēc, ka hronotestu pildīju pagājšnedēļ un sūdzējos, ka saules gaismu vispār neredzu. Un tam nekādi nav nekāda sakara ar to, ka katru gadu šajā laikā ir saule. Ķecerība!

Bērni un kaķi.

crescendo (crescendo)
Iekārtojot dzīvokli, tika padomāts par kaķa ērtībām. Iekšdurvīm izvēlēts modelis 'četri kvadrātaini stikliņi' ar skaistu plānu vannasistabas durvīm apakšējo izņemt, lai durvis var turēt ciet, bet kaķis jebkurā brīdī mierīgi tiek uz savu kastīti.
Stikliņa izņemšana gan nebija tik eleganta, kā bija cerēs, vienā pusē ('iekšpusē') nācās nolauzt dekoratīvās apmalītes, ar cēlu plānu kādreiz kaut kādas līdzīgas pielikt atpakaļ. Te arī atklājas,ka durvis nav viendabīgas, tur vēl vidū dobjš caurums utt.

Pagaidu risinājumi ir tie paliekošākie. Tagad mājās ir vēl viens uz visām-četrām-pārvietoties-mīlošs radījums, kas arī iecienījis doties uz vannasistabu (un mukt no) izmantojot kā reiz augstākaprakstīto kaķa lūciņu. Parasti, protams, apģērbts, bet kam gan no mums neuznāk vēlme pēkšņi parikšot apkārt pa istabu drēbju neierobežotam. Tik viena nelaime - bez drēbju polsterējuma, mēģinot veikt eleganto slīdējumu caur lūku, nākas iepazīties ar nedaudz asajām malām ap iepriekšminēto durvju svara samazināšanas caurumu.


Sīkās motorikas attīstīšanai meitenei ir atļauts plūkāt vates sejas tīrīšanas ripulīšus. Tā nu šajā kvīkendā radījums, savācis pilnas saujas vates plūksnu, aizrāpoja līdz ļaunajām asajām durvīm un ķērās pie ļaunā dobjā cauruma aizpildīšanas/sapolsterēšanas. Pie viena liekot aizdomāties, ka nu jau laikam cēloņsakarības saprot labāk par kaķi.

No otras puses.. dažiem degu arī bija novērojama izpratne par līdzīgu problēmu risināšanu. (Tas, ka gandrīz visiem degu primārā metode līdzīgas problēmas risināšanai būtu 'nograuzt malas, līdz paliek gludas' ir atsevišķs stāsts. Es te par tiem eksemplāriem, kas tieši 'ja nevar nograuzt, var nopolsterēt' tehniku pielietoja).

Tā kā.. apsveicu bērniņ, esi sasniegusi gudra degu inteliģences līmeni? :)

Cibas tēmas

crescendo (crescendo)
ļoti interesanta infografika dažu pēdējo dienu diskusiju kontekstā.


Izrādās, ne tikai mēs te tādi ne ļoti ticīgi, bet vieni no konkrētam, personificētam neticīgākajiem Eiropā.

Food

crescendo (crescendo)
Beidzot atradu, kas bija tas kaut kad pagaršotais turku zirņu indiešu ēdiens, kas man garšoja. Chana masala.
Jo ar tažīnas un kariju pieeju pie maisījumiem to turku zirņu specifisko garšu, kas man nepatīk, nomākt neizdevās. Tagad vēl saprast, kas ir tā atšķirība, kas humusu no riebīga padara par brīnišķīgu....

Dziedātāju tauta.

crescendo (crescendo)
Mazā vakar pēc ciemošanās sagurusi, pati sev apnikusi, nervoza šuneļa sabaidīta, sēdēja mašīnā, ne gluži ar dzīvi apmierināta... Un sāka dungot. Grūti pateikt, kurā brīdī no monotonās viena toņa vilkšanas (un, reizēm, Miega Vilcieniņa piedziedājuma frāzes atkārtošanas) tikusi līdz eksperimentēšanai ar augstumiem - bet tagad tā jau izklausās pēc dungošanas - vēl harmoniska melodija nav, bet melodijas mēģinājumi ir.

Kaut kā tieši vakar tas tik ļoti atgādināja, kā pati biju cerējusi dzemdībās sāpes izdziedāt, izdungot. Ko neatļāva... Tik ļoti gribējās mazo būtni paņemt klēpī un samīļot un pasargāt no visas lielās briesmīgās pasaules, kas mēdz iebilst pret diskomforta risināšanu ar skaņu. Pat, ja tā ir dziesma. Dziesmas mēģinājums.. Jo skaņa palīdz. Lai cik muļķīgi tas nebūtu.
Paglāstīju galvu, drīz jau aizmiga. Es viņai blakus arī.

Zobi

crescendo (crescendo)
Tx [info]honeybee par impulsu pašiedrošināšanai, beidzot izrāvu nelaimīgo raujamo.

Vispār... šitā es vēl ticību zobārstiem atgūšu. Pabaidīja, protams, pēc rentgena apskates, ka nez kā te būs, visticamāk jau vajadzēs griezt un kaulu urbt, vai es tam esot morāli gatava, varbūt citu dienu piekāpšu...
Protams, špricītes. Protams, ne tik uzmanīgi un saudzīgi, ar 'tagad elpojam' un atvainošanos, ja kaut kas ne tā, kā pie ierastās zobārstes (kas ir lieliska).

Bet pēc tam - es domāju, ka viņš tur vēl tikai ar instrumentiem pēta potenciālo darba vietu, gribēju jau pabrīdināt, ka man jau drusciņ sāpēja (jo, loģiski, drusciņ sāpēšana pie pētīšanas - OMGLAIDIETMANIPROTM sāpēšana, kad sāk kaut ko darīt pa īstam)... un man palūdz apsēsties pie galda. Morāli gatavojos, ka teiks, ka re, pamēģināja, bet tagad būs jāiet uz kādu Nopietnāku Telpu Nopietnākam Pasākumam (ar Nopietnāku Anestēziju Cerams?) - bet nē, jau sāk skaitīt instrukcijas apkopei. Pārsteigti pārprasīju, vai tiešām jau viss - atkārtoja instrukcijas.. jā, viss....

Stunda ceturtā, narkoze vēl gluži nav izgājusi, tāpēc es te tāda visa priecīga un optimistiska pagaidām.
This page was loaded Mar 30. 2015, 1:24 am GMT.
hackers counter system TunT counter v=0.09