Furious sleep

Furious sleep

of colourless green ideas

of colourless green ideas

Jaunākais 

Interneta cenzūra, tiem, kas neticēja.

crescendo (crescendo)
Bija te draudziņi pārliecināti, ka likums par azartspēļu lapu bloķēšanu Latvijā esot riktīgi svētīga lieta.

Re, dažas nedēļas atpakaļ iaui pamanījās pieprasīt bloķēt tādas ļoti ar azartspēlēm saistītas sīklapiņas HTTPS versiju kā Reddit.
http://kristaps.blogiem.lv/2015/05/2518-ka-iaui-cenze-internetu-bez-saistibas-ar-azartspelem.html ekur vairāk par sāgu, kas īsti līdz galam vēl nav atrisināta - un tas ir diezgan liels saits...
Cik sīklapiņas tiek šādi nejauši nobloķētas? Samērīgi? Parskatāmi? Kaut rājienu kāds ierēdnītis par šo kļūdu saņems?

Bēbjulietas, scienceofMom par piebarošanu

crescendo (crescendo)
http://scienceofmom.com/2015/05/14/starting-solids-4-months-6-months-or-somewhere-in-between/

Kopsavilkums par pētījumiem par laiku, kad sākt iepazīstināt ar cilvēkēdienu. Nedzīvojot Āfrikā, kategoriski gaidīt 6 mēnešus tomēr neesot obligāti.

Zivju Lete

crescendo (crescendo)
Tiem, ka saskuma, kad trīs zivis pārtapa par trīs nažiem un pēc tam par vēl viskaut ko (ugu, sajutos, it kā manu mīļāko kociņu piemājas parkā būtu nocirtuši autostāvvietas būvniecībai), tagad ir jaunatdzīvināts kaut kas līdzīgs.
Gluži trīs zivis ar savu dārglietu veikala šiks+franču bistro plastmasas interjera šiku nav, arī letes ar svaigajām zivīm šobrīd nav (lai gan, iespējams, plānojas?)...

Bet ir zivis, ir jūras mošķi, (un zivju nīdējiem ir cēzarsalāti, cālis un kaut kas on jēra). Dzirnavu ielā, netālu no Lido.

Uuun.. Fish&Chips porcija ir kaut kas nenormāli milzīgs. pēc 3/4 šķīvja pieveikšanas, uz šķīvja joprojām bija 'standarta rīgas centra pusdienu porcija'. Ok, man pietrūka citrons tam visam un kaut kā nesaņēmos paprasīt (ja ĻOTI pietrūktu, tad jau paprasītu). Cenas un ēdienkarte smuki pie sienas uz lielām lapām. Valoda - miksēti krieviski-latviska, ar noslieci uz krievu, bet ļoti centās runāt latviski, tā kā galīgi nesūdzos. Nu un, garšīgi jau :)
http://www.enjoygram.com/zivjulete

Glutēns&such

crescendo (crescendo)
Interesants artīklis par glutēna tabū. http://religiondispatches.org/confront-death-by-avoiding-fritos-the-gluten-lie-fad-diets-foodie-faith/

Par to, kā bailēs no neskaidrās un biedējošās pasaules mēs turpinam radīt savus mītus, reliģijas un dievības. Zinātne, protams, ir mūsu laikmeta relģija, bet daudz biežāk šī relģija ir tāda kargo kulta līmenī. Rituāli ieviesti, liturģiski pareizie vārdi izlasīti, tad taču viss būs labi.

Jā, nebiju uz 'zinātne ir reliģija' no šī skatpunkta paskatījusies. No šī frāze pat ir pilnīgi loģiska un smieklīgi saprotama. Diemžēl.

Bērns.

crescendo (crescendo)
Bērnam laikam nākamā neatkarības stadija iestājusies tālāk )

Pikniks

crescendo (crescendo)
Ja kādam ir noskaņojums piknikam/pastaigai rīt Rīgā (lielie kapi/zoo/mežaparks/Vērmaņdārzs utml) ar mani un mazu meiteni (kuru, protams, pieskatu es, bet staigājošie, vēl nerunājošie bērni mēdz paģērēt ļoti daudz uzmanības un līdz staigāšanas), ļoti priecāšos par kompāniju:)

Copyright for freedom.

crescendo (crescendo)
Azartspēļu lapu aizliegšana par brīvību!

Tabaka par brīvību no vēža!

Homeopātija par pierādījumos balstītu medicīnu!

Nē, nē, autortiesības vienkārši nav gana aizsargātas, mums nepieciešama vēl stingrāka aizsardzība, pat, ja tas traucē mums aizsniegt daļu potenciālo maksājošo patērētāju, pag, ja tas rada absurdas situācijas, vajag vajag vajag. Jo autortiesības nodrošina vārda brīvību!!!

Srsly, kur vēl vairāk doublespeak?

Copyright, starp citu, jau kopš sākuma ir uzņēmēju, izdevēju tiesības. Tās atšķiras no franču skolas, kas tiešām aizsargāja autorus (un izpildītājus) un krietni mazāk apgrūtinot publiku.

Bet galvenais jau skaļš slogans. Par brīvību!

Ķeizariņi

crescendo (crescendo)
skaists kopsavilkums par riskiem un benefitiem VBAC vs atkārtots ķeizars.
http://consensus.nih.gov/2010/vbacstatement.htm


Viss ir vēl sliktāk nekā šķita.

Brīdinājums: bērns.

crescendo (crescendo)
Kad bērns jau ceturto stundu cenšas iestāstīt, ka gulēt galīgi nevajagot, viņa jau mašīnā esot izgulējusies un tik stiepj grāmatiņas, fērbijus, miegaaitas, čaukstošus maisiņus un visu pārējo (pie viena organizējot savu mīļāko 'pārāk nāk miegs' spēli - stāvēt kājās vecāku gultā un gāzties random virzienos)

Pareizā atbilde - vecākiem, abiem noignorēt visu un sākt nogurušiem snaust. Panēsājās vēl mazu brītiņu ar čaukstošo papīra maisiņu ar Dārgumiem, ierāpās (savā!) gultā ar visu un ātri vien aizmiga. Pa laikam miegā iečaukstinot maisiņu, sevi uzmodinot, ieīdoties, pārveļoties citā pozā un snaužot tālāk.

Kāpēc viņai, neatkarīgi no gulētiešanas laika, brīvdienās ir jāuzmostas neilgi pēc septiņiem, darbadienās mierīgi guļot līdz 7:45 (un gulētu ilgāk, ja aizkars netiktu atvilkts un mūzika ieslēgta), joprojām nav ne jausmas. Vismaz kopš gultas malas atcelšanas, rets tāds rīts kā svētdien, kad mūs uzmodina ar ūdens pudeli zvetējot pa gultu, parasti kādi laiku pēc pamošanās mierīgi spēlējas savā nodabā, lai ar sajūsmu sveiktu vecākus, kad nu tie beidzot izrāda mošanās pazīmes (bet nekāda 'vēl pasnaušana' pēc tam.

The Three Body Problem

crescendo (crescendo)
Recent big-budget films all have rustic themes. The setting is always green mountains and clear water, with handsome men and pretty women of some indeterminate era living in harmony with nature. To use the words of the directors, they ' represent the beautiful life before science spoiled nature' . (..) There was also this science fiction contest with a top reward of five million for the person who'd imagine the most disgusting possible future. They spent another few hundred million to turn the winning stories into movies (..) Everything that' s happening is coordinated by someone behind the scenes with one goal: to completely ruin scientific research. (..) They want to ruin science' s reputation in society.Spoiler alert: 'Plot' sadaļu wikipēdijā nekādā gadījumā lasīt nevajag, tas apstāsta pēdējos 10% un zinot pēdējos 10% jau sākumā, šai grāmatai zudīs ļoti daudz.

Mazliet citas kategorijas sci-fi. Šo droši var dot lasīt arī tiem, kas 'scifi&fantasy principā nelasa, jo Reālā Dzīve ir Daudz Interesantāka' - aptver laika periodu no Ķīnas Kultūras Revolūcijas 60to beigās līdz +/- mūsdienām, joprojām no Ķīnas perspektīvas, un lielākajā daļā grāmatas sci-fi elementi ir ievīti tik nemanāmi, ka tos viegli palaist garām un uzskatīt par vēl vienu Lasītāja Iepazīstināšanu ar Vispārzināmām Mūsdienu Zinātnes Problēmām. Zinātne tur ir diezgan nopietna un fundamentāla... un tā varētu būt problēma tiem, kas sci-fi lasīt nemīl, abstrakcijas spējas prasa arī šis darbs, lai gan te nekādu hobitu un džedaju nav. Stilistiski kaut kas starp Nīlu Stīvensonu un Denu Braunu (varētu jau teikt vienkārši Dens Brauns, ja viš būtu mazliet intelektuālāks, mazāk aizrautos ar trillera daļu un pievērstos matemātikai, datorzinātnēm un fundamentālajai fizikai, nevis lingvistikai&teoloģijai, un ja vēsturē aprobežotos ar dažām dekādēm, nevis gadsimtiem - no Stīvensona liekvārdības šis gabals nesirgst (nieka 300 lappuses). Atvērtās beigas gan... bet šī arī ir triloģijas pirmā daļa).

Vienmēr ir interesanti lasīt sci-fi, kas kaut kādā mērā paņem kādu sociālu iespējamību, izspēlē, tad domu eksperimentā izveic civilizācijas tālāku attīstību pēc šādas iespējamības un uzmodelē sabiedrību, kas ir ticami atšķirīga no mūsējās (tādejādi uzverot kādu ikdienā garām palaistu sabiedrības/cilvēcības aspektu). Atšķirība šajā darbā (kas, noteikti, ļooooti patiks zvērinātiem sci-fi nīdējiem) - šeit 'mūsējā' ir +/- 'eiropas', un 'apskatītā atšķirīgā' ir nevis domas eksperiments, bet Ķīna, tāda, kāda nu tā ir. Kultūras revolūcija un pāri darīšana zinātniekiem par tādu milzīgu grēku, kā noziedzīgā Einšteina Relativitātes Teorijas patvarīga mācīšana iespaidojamiem prātiem, tā novedot viņus no pareizā Revolūcijas ceļa - ir pavisam konkrēti, reāli notikumi. Arī Ķīnas naidīgums pret PSRS vēstures grāmatās it kā pieminēts, bet šeit, no Ķīnas viedokļa lasot ieņem pavisam citu nokrāsu. Savdabīgi, ka autors pēcvārdā amerikāņu lasītājiem īpaši norāda, ka viņš neizmanto sci-fi, lai kritizētu pastāvošo civilizāciju/iekārtu.. Ok, labi, tikai analizē, pavisam nopietni liekot apsvērt jautājumu, vai nebūtu labāk civilizāciju iznīdēt pa tīro. Tā, protams, nav nekāda kritika.

Katrā ziņā, šī ir grāmata, ko ir vērtīgi izlasīt. Vairāk uz 'nopietno' literatūru, nevis izklaidējošo pretendējoša (atšķirībā no Skin Game un Ancillary Sword, kas tak arī Hugo nominanti).

un vēl, šai grāmatai ir pāris pilnīga sci-fi aspekti, kas man ļoti, ļoti sci-fi patīk, diemžēl tos apspriest nozīmē pieļaut to pašu kļūdu, kas wikipēdijas apskatā. Laiku pa laikam kāds kaut kur kaut kādu iemeslu pēc veido sarakstiņu ar sci-fi darbiem, kas kaut mēģina šim jautājumam no šī viedokļa pieskarties - un tie sarakstiņi ir ļoti, ļoti īsi... Bet lāga ieteikt tā dēļ šo grāmatu ar nevar, jo SPOILERS.

Par grāmatiņām parunāsim.

crescendo (crescendo)

Expanse


The Expanse turpinājumi ir jauki lasāmas grāmatiņas, bet tā WOW faktora, kas Leviathan Wakes tām nav. Ja kaut cik patika otrā grāmata, tad droši trešo un ceturto arī var lasīt, līdzīgas, bet biš labākas - nav tā 'kādu mēs foršu characteru lomu spēlei uzbūvējām, bet ko mums ar viņu tagad iesākt?' efekta. Bet, bet, bet Expanse pēc Leviatāna ir space opera caur un cauri, viss tas skaistais pārējo žanru piejaukums ir nost.

Diemžēl, man bail, ka tas nozīmē, ka arī seriālā no tā skaistuma būs atlikusi tikai muļķīga cepure. Žēl, ja tā.

Ancillary Justice/Ancillary SwordZinu, ka bija te, kas par Ancillary Justice sajūsminājās... Man ir aizdomas, ka daļa sajūsmas iemesla ir no tā paša skapja, kur mana nemirstošā sajūsma par Iron Dragon's Daughter. Personīgos sāpīgos tarakānus smuki pa spalviņai glauda tā, ka tie aš sāk dziedāt un paziņo, ka Meaning of Everything beidzot sapratuši. Bez tieši tāda tarakānu veida, grūtāk (lai gan, nu re, balvas tak visas iespējamās grāmatiņai piešķirtas, tā kā laikam jau ir kāda vērtība arī bez tarakāniem. Androgīnisms? Feminisms? Sci-fi like it used-to-be?)

Ja Leviatāns ir kosmiskā opera, kas pamanās izvairīties no kosmiskās operas mīnusiem, tad Ancillary Justice ir kosmiskā opera, kurā ir viss tas, kas kosmiskajās operās ir, labais un sliktais. Tik, ka nav skarbo džeku ar pistolēm, gabaliņš tomēr tāds feministiski androgīns. "Kaut kur nezin kur, kaut kad nezin kad', bez atsauces uz Zemi, ar daudz jaunvārdiem un terminoloģiju, kurā fiksi jāielaužas, tehniskiem aprakstiem - tai pašā laikā izlaižot to tehnisko aprakstu, kas kā smuki ieēnotu lielo Plot Twist beigās. Kulturālā ekspansija, šķiriska sabiedrība (oficieri un pārējie), politiskās ietekmes spēlītes (par laimi ar servīzēm, ne kleitām.. oi, šis jau no Sword ne Justice).

Pirmā daļa, godīgi, lasās pagrūti. Jā, ir interesantas worldbuilding idejas, bet aprakstošas, bez komentāra, bez tā domu eksperimenta faktora 'iedomāsimies, kā būtu, ja'. Otrā (par spīti servīzēm :) ) tomēr ir lasāmāka, vieglāk uztverama, vairāk padomāt par sabiedrību liekoša - Ancillary Justice tāda gara, mazliet haotiska prelūdija pirmajam cēlienam.

~~~


Ko tālāk labu palasīt? Mongoliādu iesāku, bet... mani-biedē-biezums un pagaidām galīgi Stīvensoniska neliekas (lai gan Stīvensons reizēm sāk Stīvensonisks likties pēc pirmajām 600-700 lappusēm, nebūtu nekas neparasts). Ir kāds riktīgs must-read šobrīd? Kas tur ar tiem šī gada Hugo īsti noticis, pavisam politisku idejiņu ietekmēts saraksts, ko nav vērts tālāk pētīt? Lai gan ja tic tam apgalvojumam, tad jāpieņem, ka arī Skin Games tur ir politiskās pārliecības pēc, bet Skin Games takš galīgi nav slikts gabals, kuru izlasot nominācijas pēc vien būtu žēl iztērētā laika. Piemēram, par Wise Mans Fears man patika mazāk (piedodiet fanes). Tāpat tas gabals pilnīgi noteikti nav sliktāks par Ancillary Sword (kas tak ir nominēts PAR SPĪTI politikai). (un vēl, Drēzdenes Failu piecpadsmitā sērija ir krietni labāka par dažām iepriekšējām sērijām. Varbūt pat pagaidām veiksmīgākā sērija savā seriālā. mazliet American Gods atsit, un Ameircan Gods man ir, paši ziniet Ze Mēraukla attiecīgajam žanram)

Tātad, kas ir lasījuši - kas ir ar pārējiem trim nominantiem, kuru meklēt rokā pirmo?
Upd: Laikam Three Body Problem jāķerās klāt. Ņemot vērā pirms-daž-gadu Fantastu Piknikā autora tautietes ieteikumu kā, cik sapratu, labāko, ko varenā Ķīna pēdējos gados sci-fi ir radījusi.

Baznīca nu jau pret izglītību..

crescendo (crescendo)
Bīskapi norādījuši, ka likums papildināms, jo "cilvēku izglītošana nav šķirama no viņu tikumiskās attīstības, jo netikumisks cilvēks, apgūstot izglītību un asinot prātu, kļūst sabiedrībai vēl bīstamāks savā rafinētajā rīcībā".

http://www.delfi.lv/news/national/politics/cina-par-tikumibu-skolas-iesaistas-ari-religiskie-lideri.d?id=45819425#ixzz3XP2WjrlV


Nja, šis 'netikumīgos izglītot ir bīstami' jau velk uz 'masām izglītību nevajag, tikai īpaši atlasītajiem un izvēlētajiem'. Skumji, ka tas iespējams 21.gadsimtā. Vai šie reliģiskie līderi nesaprot, cik aizvainojoša šī frāze ir tiem, kas apzinās savu neatbilstību baznīcas tikumības normām?

Un, ja pavisam godīgi, ja pirms gada 150. kl pants nebūtu izmainīts, šis jau velk uz to...

Tikmēr publiskajā tv -http://www.delfi.lv/izklaide/televizija/zaiga-un-raimonds-atzistas-viniem-vienigajiem-sova-ir-sekss.d?id=45822187&com=1®=1&no=0&s=1
This page was loaded Maijs 28. 2015, 9:08 pm GMT.
hackers counter system TunT counter v=0.09