Furious sleep

Furious sleep

of colourless green ideas

of colourless green ideas

Jaunākais 

'Grūtniecība nav slimība'

crescendo (crescendo)
http://www.patheos.com/blogs/lovejoyfeminism/2017/01/my-pregnancies-cost-me-my-hearing.html

Labāk oža, nekā dzirde.

Bērni. Ķīna.

crescendo (crescendo)
Vai zinājāt, ka Ķīnas viena bērna politika tika īstenota ar obligātām kontraceptīvajām spirālēm? (Tagad, kad šī programma beigusies, valsts laipni piedāvā bezmaksas izņemšanu - viņu spirāles ir modificētas, izņemšana ir operācija). https://www.nytimes.com/2017/01/07/world/asia/after-one-child-policy-outrage-at-chinas-offer-to-remove-iuds.html?_r=0

Ar visu, kas par Ķīnas 'viena bērna politiku' bija dzirdēts, kaut kā tas bija vairāk izskanējis, kā soda naudas, publiskas kaunināšanas, pierunāšanas uz abortiem (un meiteņu pamešana pēc dzimšanas). Bet pavisam garām paslīdējis bija šis aspekts. Un regulārs 'Jūs pārprotat, nemaz TIK strikti jau tas arī nebija'... Hmm.

Par Indijas sponsorētajām sterilizācijām (ar nepieklājīgi augsto komplikāciju skaitu) bija dzirdēts, bet interesantā kārtā, par šo ne.

Jaunā gada apņemšanās.

crescendo (crescendo)
Naids pret 'nejēdzīgajām jaunā gada apņemšanām' mani pēdējos gados ir mazliet uzjautrinājis. Nē, protams, nav labi atlikt jauno labās dzīves sākumu uz mistisko jauno gadu - bet tad, kad jaunais gads ir lieliski iesācies, kāpēc gan neizmantot to par papildus motivāciju? Protams, ja vien plāni nav patiesībā nerealizējami (jo mūsu gribasspēks nav nemaz tik stiprs, kā mēs domājam), un regulāra atskatīšanās uz to neizpildi nebūs regulāra saskumšana.

Nu, neko. Jauns gads, jauna dzīve.

 • Ieviest kalendāru bērnu aktivitātēm. Mēģināt kalendārā plānot lietas. (Jāpaskatās vēl custom atgādinājumi iepriekšējā dienā/divas dienas iepriekš nosūtīt ziņu auklei/bērnudārzam par bērnu kaut kur nebūšanu)
 • Ieplānot kalendārā laiku arī bezbērnu aktivitātēm. Jo cerēt, ka sanāks tāpat kaut kur pa vidu... Nesanāks. Jā, dzīve bērnam parādoties nebeidzas, bet ar diviem bērniem 'dzīvei' laiks ir jāieplāno, citādi dzīve iesprūst bezgalīgā bērnu gulēt likšanas riņķī.
 • Pierunāt ieplānot 'sev laiku' (bez palīdzēšanas bērnu pieskatīšanā) arī mātei.
 • Vairāk mērķtiecīgas plānošanas darbā.
 • Bērniem - Podiņmācība. Runa. Burti. Skaitļi. Mūzika. Ja vēl saprastu, kā palīdzēt lielajai tikt pāri 'man nesanāk', kas neļauj pat ar krītu zīmējamā grāmatā zīmē.
 • Kaut kur atrast to gatavošanas iedvesmu, kas bija pagājušajā janvārī. Protams, tas bija janvāris ar jau divmēnešnieci pa māju dzīvojot, kamēr šis ir jau trešo mēnesi atpakaļ darbā. Bet nu mēģināšu -parakstīt līdz apēsto, pabildējot.
 • Atcerēties nofotografēt bērnus. Mēneša čekliste:
  Portreti.
  Jauna Izteiksme/poza.
  Abas māsas kopā.
  Aizspēlējušies bērni.
  Slapji,miegaini&tīri bērni.
  Mēneša mīļmanta.
  Ārā.
  Svarīgā prasme.
  Kopā ar mani.
  Kopā ar tēti.
 • Lasīt vairāk žurnālistiku, mazāk facebook.
 • Lasīt/skatīties lietas izklaidei&dvēselei. Mēģināt atrast 1x mēnesī kino.
 • Saorganizēt kādu ārpusmājas vakaru ar pasēdēšanu/galdaspēlēm (ar vienu vai abiem bērniem).
 • Vismaz 7000 soļus dienā. Jā jā, 10k būtu labi, bet būsim reāli. Vismaz 10k.
 • Vismaz 4h dziļā miega diennaktī.
 • Ak cik labi būtu saņemties, un beidzot nopārdot vairs nevajadzīgās bēbīšmantas - tā arī nelietotās pudelītes, ļoti foršo barošanas spilvenu, adīto kūniņu, pirmās ziemas jaciņas un kombinezonus, un vispār mazdrēbītes, droši vien arī vismaz dažus no atlikušajiem slingiem.

Lietas, par ko neviens nebrīdināja.

crescendo (crescendo)
Oža.

Tā ir dīvaina pasaule, kurā ofisa ziemassvētku eglīti saod tikai brīžiem un negaidīti.
Nav tā, ka oža būtu pazudusi pavisam. Nav arī tā, ka šobrīd nebūtu kārtīgas sezonālās iesnas....

Bet kopš 15. gada rudeņa, ar visu akūto degunasiņošanu, oža ir kaut kur noslēpusies un izlien tikai pa brīdim.

Par lūšiem.

crescendo (crescendo)
Spilgts piemērs tam, kāpēc tiem darboņiem, kas tviterī pseidonīmos cītīgi ignorē, nav taisnība.

Cerējāt, ka tad, kad cilvēki internetos parakstīsies ar vārdiem, uzvārdiem un ģimenes fotogrāfijām, mazāk negācijām spļaudīsies? Bet taču nē.

Toties vārda/uzvārda pieprasīšana no visem stipri samazina informācijas brīvību. Domājošie cilvēki negācijas nerakstīs arī pseidonīmi, nedomājošos arī paraksts neattur.

Svētki.

crescendo (crescendo)
Vienīgā neveiksmīgā svētku diena bija brīvā pirmdiena. Plāni plāniem - uz mežu varbūt, uz zoo varbūt, ciemos vēl aizbraukt... un tad nonāc dienā, kurā visi guļ uz maiņām. Lielais atnāk pasūdzēties, ka viss ir slikti. Lielais tiek aiznests. maziņais pamostās, tiek nošušināts. Pamostās. vēlreiz. Vēlreiz. Vēlreiz. Dodamies spēlēties.
Pamostās lielais. mazais jau miegains rīta miedziņam. Lielais grib spēlēties, nāk māsai 'palīdzēt aizmigt' nesot mantiņas, runājoties... nu neaizmieg tā mazi bērni, neaizmieg.
mazais aizmidzis.
mazais pamostās.
Pusdienlaika laiks lielajam. no kājām gāžas, bet gulēt negrib.
Midzinam.
Midzinam.
Midzinam.
Aizmieg lielais.
Jāmidzina mazais.
Aizmidzini mazo, pamostās lielais.

Jā, nu varbūt režīmiņu kādu derētu, ne?

Kalendāram tematiska lasāmviela

crescendo (crescendo)
http://www.vox.com/2016/12/26/14005484/bad-science-health-myths-dead
Jā, svarīgi to neizlasīt nepareizi. (t.i. 'sports nepalīdz nomest svaru' nenozīmē vēl nenozīmē 'tātad ir OK sēdēt dīvānā', tas tikai nozīmē, ka ar sporta zāles abonamentu vien ir par maz, un 'gribas spēks mums nepalīdz', nenozīmē, ka nevajag mēģināt... tieši otrādi - nevar paļauties uz 'tad, kad es tā riktīgi sagribēšu, tad gan sanāks'. Cilvēki ar 'spēcīgu gribasspēku' ir tie, kam gribasspēkam jautājumus nemaz nav jāuzdod. Jāmaina ir vide. (arī 'gribasspēks ir limitēts resurss' neesot gluži pareizi).

Bonusnedēļa

crescendo (crescendo)
Nu ko, sākusies tā pēdējā gada nedēļa, kura īsti nekādos plānos nefigurē, jo uz to, no abām pusēm skatoties, izskatās, ka tās nemaz nav. Pauzīte starp svētkiem. Gada izvērtēšana.

Nja.

crescendo (crescendo)
http://apollo.tvnet.lv/zinas/izsutiti-gandriz-200-bridinajumi-par-iespejamu-inficesanos-ar-c-hepatitu-no-donora-asinim/780855


Nu, beigsim vienreiz viktimizēt ar 'paši vainīgi, ka iet pie kaut kādiem kaktu zobārstiem'?

Nu re, arī zinātnieki par to

crescendo (crescendo)
http://www.bbc.co.uk/news/amp/38210837

Ķeizargriezieni strauji ietekmē cilvēku evolūciju.

Filmiņas.

crescendo (crescendo)
Tie, kas neesat principāli pret ekrānu rādīšanu bērniem - sameklējat Beat Bugs. Paldies var pateikt vēlāk ;)

(Netflix@LV ir. Youtube var paskatīties mazus gabaliņus. Nē, latviski nav, ir krieviski, ir angliski). Jauks, mīlīgs, pozitīvs multeņseriāliņš par bītlu dziesmām. Jā, tai skaitā Walrus un Lucy in the Sky of Diamonds. Beibei īpaši patīk Help! un laikam Strawberry Fields.

Vēl no tēmas 'iemācīt todlerim dungot populāras melodijas' - Beibe reizēm brauc ar skrejriteni. Viņas drošības aprīkojumā ir melnbalti ceļu sargi, uz kuriem uzzīmēti Zvaigžņu Karu baltie bruņotie (gdvārds neiedziļināšos storm trooperi, clone trooperi vai vēl kādi) Meitene apgalvoja, ka tās esot pandas (nu, pieradusi visādas ģeometriskas zvēru stilizācijas skatīties, principā es viņu saprotu), tā nu iemācīju viņai dziesmiņu par pandām, kas sargā no kritieniem, dziedamu SW tēmas melodijā (nē, ne impērijas maršu, bet klasisko, mažorīgo tēmu) - galvenokārt, lai mazinātu diskusijas par ceļusargu nepieciešamību.

Fast forward, vakar viņa tika pie pie-gultas paklājiņa ar pandas ādas zīmējumu. Tagad viņa meklē veidus, kā krist no augstuma uz paklājiņa jo 'pandas taču sargā no kritieniem', un, ja vien viņa piezemēsies uz paklājiņa, tad grīda viņai neiesitīs.... ('grīda man iesita', pēc visa spriežot, nāk no bērnudārza džudo nodarbībām). Jācer, ka sapratne par lietu kārtību tomēr nāks bez pārāk nopietnām traumām....

Un jūs mani par pesimistu saucāt.

crescendo (crescendo)
Ha!
Kas strādāja mazā mērogā LV un jo īpaši Rīgā, kā redzat, brīnišķīgi strādā arī valstīs ar dziļām un senām demokrātijas tradīcijām.

Mākslas Muzejs ar meitenēm.

crescendo (crescendo)
Lielā kļūda - ļauties lielās aicinājumam uzreiz doties pie aicinošajām skulptūrām ar gaismiņām (Zemes Saimnieki - skulptūrās par darbarīku rokturiem izmantotas dienasgaismas lampas, spīd pāri zālei), tādejādi nonākot LNNM nosacīti modernās mākslas sadaļā. Un tad nedaudz mulsums, kad meitene pie 'Spāņu strēlnieki nogalina nodevēju' uzdod to pašu jautājumu, ko pie citām, nedaudz vienkāršāk skaidrojamām gleznām 'a kas šeit'?... Nu neko, jautāju viņai pastāstīt pašai. Onkuļi esot bēdīgi, samelots, viņiem sāp. (interesanti, ka daudzskaitlī, jo acīmredzamais jau būtu, ehm, nazis galvā vienam konkrētam, bet varbūt šeit tikai gramatika ieklibo).

Vēl trāpīgāks komentārs izklausījās pie Šķiltera 'Maziņš biju neredzēju" - 'Puisītis ļoti raud. Viņam pazudusi māmiņa'. (lai gan ja šeit faktiem ļaujam tikt priekšā labam stāstam - viņa jau labu laiku, ja redz kādu ļoti, ļoti bēdīgu un nezin, kāpēc, tad min 'pazudusi māmiņa'. Kas jau agrāk reizēm ir bijis pārsteidzoši trāpīgi - jo arī bērnu filmiņās lielā bēda mēdz būt kā reiz noklīšana no vecākiem).

Pozitīvie iespaidi - klavierskaņošana augšā trešajā stāvā - tur bija jāpasēž un jāpaklausās. Kāpņu margas, durvju kokgriezumi. Esmu pilnīgs dunduks latviešu mākslas vēsturē - bet tie ģeometriskie telpiskie veidojumi telpā, kur Kluča plakāti izlikti. Tīri interesanti gāja arī ar LNNM aplikācijā piedāvātā 'meistardarbu maršuta' sākumu - kur iekļautas ainavu gleznas un 'Tirgus Jelgavā' ar visu interaktīvo fīču - telefonā ķert bildi atrast punktiņus, un uzzināt par tiem mazliet vairāk.

Pavisam mazā interesantas emocijas demonstrēja pie Bēgļu bildes - ej nu sazini, tur krūtsbarojošā māmiņa vairāk uztrauca, vai bildes kopējais drūmais noskaņojums bilde ) un pēc tam ar Maskām kaut ko cītīgi gribēja sarunāties -
This page was loaded Jan 16. 2017, 12:47 pm GMT.
hackers counter system TunT counter v=0.09