Furious sleep

Furious sleep

of colourless green ideas

of colourless green ideas

Ikgadējais. 

crescendo (crescendo)
'Halovīns, āāāmurikāņu ievazāta tradīcija'.

Svēto dienas priekšvakars.
Samhains (Soen). Martinmaa. Martinstag. Mārtiņdiena. Saukt to par Halovīnu, jā, protams, amerikāņu tradīcija - tas kā ziemassvētkus pārsaukt par Iksmasiem, kas nenotiek tikai tāpēc, ka starp amerikāņiem parādās novirziens tos xmasus saukt toleranti par ziemas svētkiem).
Svinēt to tieši 31. oktobrī - nu arī it kā, jā, no rietumiem ievazāta tradīcija. Apmēram kā jauno gadu svinēt 31. decembra vakarā, nevis kā pienākas, 20tajā decembrī.

Ķekatas, budēļi, čigāni. Ar vilka masku kā nāves personifikāciju. Ar dancināmo lāci, kā baiļu personifikāciju. Ar obligāto nāves masku. Staigājošā miroņa masku (nu to, kur uz pleciem liek rāmi, kam galā pēdiņas - tāds guloši staigājošs iznāk). Laimes vēlot, ļaunos garus aizbaidot.
'Ēdiena ziedošana senču gariem.
Un ēdiena ziedošana ķekatniekiem. Lai ļaunie gari ko sliktu nenodara.

Jā, protams, bez ķirbīšiem. Zobus no kāļiem taisīja un mutē lika, lai nomaskētos, ne tik daudz trauciņu no apaļa dārzeņa, kurā lampiņu ielikt. Bet kaut kādas ugunsnēsāšanas jau tāpat bija. Un pabiedēšanas.

Oranžā ir mūsu mīļākā krāsa. Un nav nekā slikta bērniem pārģērbties par sikspārnīšie un zirneklīšiem. Vai mērkaķīšiem un velniņiem.

Spoku mafinus jau sataisīju svētdien, šorīt tika noēsti pēdējie.

Comments 

31.-Okt-2017 08:32 pm
Lūk, lūk.
This page was loaded Maijs 28. 2020, 4:20 am GMT.
hackers counter system TunT counter v=0.09