Wed, Sep. 2nd, 2020, 07:51 pm
bārgājiena dreskods

[info]bozenas ieraksts par naksnīgo suņu staigātāju tērpiem atgādināja vecos labos laikus Tartu, kur biju iefiltrējies kādā studentu korporācijas ballītē, kur gājām pirtī (puspagrabā, gandrīz vecpilsētā) un bija radusies nepārvarama vēlme iegūt skaidru naudu, lai norēķinātos par patērētajiem korporeļu alus krājumiem. Tā nu manā uzdzīves karjerā ierakstāms arī pārgājiens pa naksnīgu vecpilsētu, kā vienīgo apģērba gabalu izmantojam dvieli ap vidukli, bet vienīgo aksesuāru – bankas karti rokās (nu, un ar papildu ēriku žūksni atpakaļceļā). Eh, tie bija laiki.

Thu, Apr. 30th, 2020, 12:18 pm
Attālinātā dzīve

Poll #21363 mājasdarbi
Open to: All, results viewable to: All

Kā jūs tiekat galā ar bērnu attālināto mācīšanos

View Answers

Man ir brīnumbērns, netraucēju
6 (24.0%)

Viss čikiniekā, mums ir guvernante no Austrumeiropas
1 (4.0%)

Daudzmaz ok, man darba laikā nav ko darīt, palīdzu, kā māku
3 (12.0%)

Mēs esam padevušies, nokušinājām WhatsApp grupas un pieslēdzām Netflix
3 (12.0%)

Gribētu citēt Mārtiņu Braunu, bet nevar skaļi teikt, bērni klausās
2 (8.0%)

Man nav bērnu, toties mans suns attālināti piedalās treniņos un viņam sanāk labi!
10 (40.0%)

Fri, Apr. 3rd, 2020, 08:09 pm
apdeits: we are no longer doomed

Atsaucoties uz iepriekš rakstīto, šodien apmainījos ar daudziem pieklājīgiem e-pastiem ar inbokšiem, esmu atkal kļuvis par apmaksātu lietotāju (jipī!). Mans kautrīgais un uzvedinošais jautājums par komentāriem diemžēl vēl nav atradis dzirdīgas ausis (bū!).

Bet labā ziņa ir tā, ka Inbokss mūs nav pametis, par to mēs varam pacelt glāzes otroreiz! (jipī!)

Upd.: ā, un man nācās manu peijpala maksājumu novirzīt inbokša+ pastkastes iegādei. Tagad domāju, ko tādu varētu sastrādāt ar savu jauno spīdīgo inbokša pastkasti. Varbūt kāds grib saņemt e-pastu no manis?

Upd. nr. 2: izrādās, mēs varam pacelt glāzes arī trešoreiz – arī par salabotajiem komentāriem e-pastā (jipī!).

Fri, Oct. 11th, 2019, 10:02 pm
tā tās nedēļas kaut kā pazib garām, tiklīdz pamirkšķini*

“Heisā, nu mēs padzīvosim zaļi!” teica Emīls, pāris mirkļus, pirms viņu nogrāba aiz auss un pielika pie darba (nu, vai vismaz kaut ko aizrādīja) Kathultas kalps, kura tēla vārdu neatceros, bet iemiesoja viņu (talantīgais) aktieris Plēpis. Man gan šai dienai strādāšanas pietiek, gan jau vēl paspēšu pastrādāt, bet gan jau vēl šai vīkendā man uzsēdīsies kāds dīdītājs uz pleca, kurš piespiedīs pastrādāt.

Bet tagad esmu atkal atvēris frendlisti, atvēris vīnu, atvēris logu ar skatu uz melnu tumsu un jūru un vienu mirgojošu bākas gaismīnas punktiņu. Graužu gardumus un tūlīt sākšu skrollēt frendlisti un komentēt pie veciem ierakstiem. Vārdsakot, esmu atkal atnācis papļāpāt, “komentējiet manu ablomiņu”.

* Man patīk piefiksēt kādus ikdienišķus latviešu valodas vārdus, kur sadrūzmējušies lērums ar līdzskaņiem, kas latvietim parastajam ir tik viegli izrunājami, bet kādam, kuram tā nav pirmā valoda, varētu būt ritīgs šķērslis. Nesen iedomājos, kā apmaiņas studentiem noteikti vārds “augstskola” ar saviem nieka 5 līdzskaņiem pēc kārtas droši vien izskatās biedējoši.

Sat, Oct. 5th, 2019, 09:09 pm
Pastrādāt vai pacibot – tāds ir jautājums

Sēdu, sēdu, klausos, kā blakus jaunāka paaudze pa telefonu hibrīdsakariem pļāpā ar draudzeni, it kā vajadzētu pastrādāt, bet iekšē sēd nemiers, laikam jāaizskrien līdz veikalam pēc viena pussaldā. Vārdsakot, gribēju uzdot jautājumu ēterā (sk. subj.), bet domāju, ka es pats jau esmu uz to atbildējis. Vārdsakot, es tūlīt būšu atpakaļ, bet jūs tikmērt sagatavojiet jautājumus, apmēram 2-3 teikumus. Iesniegt brīvā formā. Jums ir 20 minūtes laika, līdz es sākšu atbildēt uz pirmajiem no tiem, un es pat nelikšu zem atslēgas. Aiziet!

Fri, Mar. 8th, 2019, 11:44 am
bėgimas

Gribas papļāpāt, pastāstīšu mazliet, kā man iet. Vispār vajadzētu pastrādāt, bet stipri miegains noskaņojums. (45 min cītīgi pastrādā.) Ok, tā, vēlme strādāt atkal pārgāja.

Parunāsim par skriešanu. Kas šodien par gadu? 2019? Pirms pieciem gadiem mani ar sūdainu koku nevarētu piedabūt uz skriešanu, ok, varbūt pārspīlēju, sūdains koks būtu bijis labs motivators – ar velo labprāt (daudz un dikti), bet skriet kaut kur? Pasarg' dies'!

Tagad... nav jau gluži tā, ka viss būtu mainījies kā diena pret nakti, viss notiek pamazām un ar dažiem atkritieniem (piem., tagad janvārī pa ledu skriet galīgi nebija nebija vēlēšanās, vienkārši potītes sāka sāpēt no tās slidenās slodzes, vairākas nedēļas vispār neskrēju), tomēr tagad pavisam cita lieta. Esmu atklājis pašsaprotamo, ka tas ir lēts un gandrīz vienmēr pieejams veids, kā uzturēt sevi formā, un vienmēr ir vieta izaugsmei, ātrāk, tālāk, ilgāk. Pēdējos 3 gadus skrēju Rīgas maratonā 10K distanci, bet bez īpaša progresa, vienmēr ap 1h, toties pieradinājos pie šī... dzīvesveida, ja tā to varētu nosaukt.

Šogad esmu pieteicies diviem pusmaratoniem, pusi Rīgā un pusi Kauņā, un joprojām esmu pārdomās, cik ilgā laikā būtu reāli sagatavoties līdz pilnam maratonam, droši vien būtu prātīgi ieplānot gada laikā uz nākamo Rīgas maratonu. Bet pirms pāris dienām gāju skriet vakarā un kaut kas šķita nojucis gan ar telefona GPS (un viedaproce vispār noplīsusi un remontā), gan ar iekšējo personīgo kilometru izjūtu, tā rezultātā gāju skriet 9 km un tā vietā noskrēju gandrīz 15 km, savukārt tempa ziņā visu laiku šķita, ka Endomondo (ik pēc minūtes) ziņo par dīvainiem un neticamiem tempiem, pašam visu laiku sajūta, ka kustos pārāk lēni, un tik spiedu tempu, līdz galā izrādījās, ka gandrīz par 5 minūtēm esmu uzlabojis savu 10K personīgo rekordu. Droši vien palīdz tas, ka vairs tiešām nav sniega un ledus. Nu, motivācijas uzturēšanai un kopējai fiziskajai labsajūtai tas noteikti palīdz.

Sat, Mar. 2nd, 2019, 05:48 pm
...

Kad izlasīju LSM ziņu par skuku, vēru vaļā cibu, pilna frendliste... Kā kaut kur komentāros lasīju, cibiņiem tagad noderētu grupas apskāviens, kaut virtuāls.

Zem viena ieraksta radās ideja par klātienes tikšanos arī tādiem, kas līdz šim varbūt tik virtuāli viens otru pazīstam. Ienāca prātā, ka varētu arī svētdienas pēcpusdienā (pirms es dodos uz Ventspili) iedzert kafiju mūsdienu literatūrā apspēlētā vietā - autoostas kafejnīcā (ja nemaldos, JRT "Latviešu mīlestībā" bija fragments, kur darbība notika tajā/tādā), un tādējādi simboliski pieminēt skuku. Varbūt vēl kāds cibiņš būtu gatavs pievienoties? Jebkurā gadījumā es tur būšu (Rīgas autoostas otrais stāvs, rīt sākot no plkst. 14-iem).

Wed, Jan. 2nd, 2019, 11:56 pm
nozagtās aitas

Sabakstīju kalendāru nākamajam pusgadam, izskatās raibāks par dzeņa pakaļu. Kā es to visu paspēšu? Drošības pēc sāku skatīties seriālu par studentu dzīvi, “Fresh Meat”, tiktāl uzmundrinoši.

Iešu pačurāt atkal tīrīt sniegu no ielas.

Sun, Jul. 15th, 2018, 12:04 am
Pabakstīšu burtiņus šajā formātā

Pēdējā laikā kaut kāds nemiers, lai gan pavisam pēdējā laikā ir mazliet labāka sajūta nekā, teiksim, pirms dažām nedēļām, kad bija reāli drūmi iekšā. Tagad kaut kā lietas virzās uz priekšu, pats kaut ko čubinos un ģenerēju idejas, un apkārtējie apstākļi arī attīstās. Zinu, ka šitik abstraktas piezīmes nelasās, bet man to vajadzēja pierakstīt.

Patērēju sūri grūti pelnīto naudiņu, pasūtīju kaut kādus random štruntus no amazones. Telefona lādētāja vadu striķa paskatā, telefonam arī vāciņus no ādas / statīvu video vērošanai, un un un, kaut kādu lasāmvielu sevis izglītošanai. Pamazām čubinos ar saviem pasaules iekarošanas plāniem, lai nebūtu visu laiku pašam jāfrīlanso, lai gan tagad beidzot, ar visu savu pieredzi, beidzot sāk nākt kaut kādi augļi un sāk rasties sajūta, ka, šitā turpinot, varētu arī nostabilizēt dzīvi. Kas uzreiz arī uzlabo iekšējo mikroklimatu vienpersoniskajā “uzņēmumā”, bet pamazām jau briest arī domas, kā šo kolektīvu paplašināt.

Ziņas no autodroma. Mans šoseju kuģis ir beidzot sasniedzis nirvānu. Maija beigās bija pirmie zvani, kad pirmo reizi tehniskā apskate to izbrāķēja, sak', pārāk neekoloģisks tas dzelzs rumaks, un vispār – nomainiet to priekšējo stiklu beidzot, es jau pirms gada jums teicu, ka nevar braukt ar tādu mega plaisu vadītāja redzes laukā (es jau biju pieradis, bet nu), kaut ko tur vēl par rūsēšanu piemetināja, bet nu tad jūnijā es paciemojos pie meistara, kurš tur pabakstījās-pabakstījās, beigās pateica verdiktu, ka to atgāzu izmešu problēmu pa lēto nevarēs atrisināt un principā ar to arī šis jautājums tika izsmelts. Vienkārši vairs neatmaksājas remontēt, un man tagad ir skaidrs pamatojums, ka beidzot ir laiks no tā auto atbrīvoties. Vēl gan viņš te stāv pagalmā un aizsedz sauli zālājam zem tā. Darīšanas vaina.

Tā nu tagad intensīvāk pārvietošos ar velo, par ko jau pašam arī prieks. Klusībā plānoju, ka vajadzētu augustā izveikt atkal kādu garāku izbraucienu ar velo uz nedēļu vai divām, esmu diezgan stingri apņēmies neplānot maršrutu, bet braukt, kur acis rāda, un pat apsveru domu, ka varētu brauciena sākumpunktu randomizēt, teiksim, aizbraucot uz Rīgas centrālo dzelzceļa staciju un tad sēsties pirmajā reisā un braukt līdz gala stacijai, lai kurā virzienā un lai cik tālu tas ar būtu (ja vien tur nevajag kādu speciālu atļauju/vīzu. Nesen man gan kaut kāds ceļotājs iebakstīja [man] pārsteidzošu informāciju, ka Baltkrievijā kaut kādā (pierobežas?) dabas parkā varot iebraukt bez vīzas. Tas varētu būt incanti!

Wed, Jun. 13th, 2018, 04:13 pm
Par godu futbola čempionātam* un Trampa-Kima draudzībai

Maaaazliet NSFW )

Sat, May. 5th, 2018, 11:08 pm
if there's something strange in the neighborhood – hu ju gonna call?

Šodien kaut kāds slinks un pikts garastāvoklis, varbūt bik apaukstējies pa vakardienas dārza ballīti (ā, un šorīt brokastīs apriju vienas aizdomīgas kūkas pārpalikumus – labāk nebūtu ēdis, vēders mazliet protestēja, jau vakar tak tās ogas neizskatījās labas, bet nu neko (iet gūglēt “vai pelējums ir kaitīgs”) (bērniem to kūku nedevām, tā bija aizķērusies ledusskapī no iepriekšākas ballītes).

Meita gan šodien gribēja kaut kur ciemos, bet kur nu vairs, vesela nedēļa jau bijusi ciemošanās un viesošanās pilna. Tad nu tādi pikti un nosaluši braucām uz Baronielas bērnu rotaļlaukumu (11 km vienā virzienā un sanāk braukt gandrīz tikai un vienīgi pa izdaudzināto Rīgas velo infrastruktūru) – pie sevis jau priecājos, ka audzinu vēl vienu velobraucēju, lai būtu kompānija tālajiem nākotnes velobraucieniem.

Bet tagad skatīšos oriģinālos “Ghostbusters”, man nez kāpēc ir aizdomas, ka neesmu tos iepriekš redzējis, lai gan tik daudz kas par tiem redzēts/dzirdēts. Līdzīgi man ir ar Montiju Paitonu, piemēram, filmu par svētā grāla meklējumiem esmu tikai fragmentāri (un daudzkārtēji) skatījies, bet nez kāpēc ne reizi no A līdz Z. Lūgums nemest ar tomātiem un vecām olām.

Sat, May. 5th, 2018, 02:16 am
bērni un lādētāji

Acīmredzot es no bērna ballītes esmu atgriezies ar četriem telefona lādētājiem. Četriem.

Divi no tiem ir derīgi manam tagadējam telefonam, viens... ir paredzēts Nokia (lai miers tās pīšļiem) un pēdējoreiz izmantots mazās portatīvās tumbiņas lādēšanai, bet ceturtais... ceturtais ir vienkārši vads. Gan jau arī Nokijas, bet citādi vienkārši vads.

Bet kā es esmu pamanījies savākt tos visus četrus vienuviet? Eh.

Bet bērnu ballīte bija diezgan lieliska, bērns ir diezgan laimīgs.

Man kā tēvam sirdi silda tas, ka man izdevās viņai uzdāvināt ko tādu, kas viņai ļoti patīk, un tas pat nebija kas tāds, par ko mēs būtu runājuši vai viņa būtu pieminējusi.

Tālāk var nelasīt.

No citas operas, pagājušajā naktī man bija sapnis, kur man bija par vienu bērnu vairāk, un Positivus festivālā es pazaudēju jaunāko. To meklēdams, es sev pārmetu, ka nebiju pietiekami noraizējies par to — pamodos noraudājies, turpat sapnī biju saticis kādu no saviem reālās dzīves draugiem, kuram pašam ir divi bērni, viens no tiem ir mans krustbērns, bet es neesmu pildījis savus krusttēva pienākumus. Un es zinu, ko zemapziņa domā par to Positivus pazaudēto bērnu, kurš gan sapnī atradās. Šī rindkopa bez konteksta nemeiko sensu, es saprotu, bet man vajadzēja pierakstīt.

Mon, Apr. 9th, 2018, 11:12 am
digitālā pēda

Ilgi biju neizpratnē, kāpēc nekādi radikāli pasākumi nepalīdz atbrīvot vietu uz Dropbox. Šodien sapratu (arī_cirslītis!), ka taču tālajā 2014. gadā esmu kaut kādus darba arhīvus nobēdzinājis interneta dzīlēs un atzīmējis, lai tos arhīva folderus nesinhronizē. (Lokāli neparādās.) Tad nu tagad taisu rokādes, stumdu failus un lejuplādēju '13. un '14. gada arhīvu gigabaitus, esot kaut kādi 20 tūkstoši failu un failiņu.

Fri, Apr. 6th, 2018, 04:48 pm
jaunāko vai vecāko?

Man ir tāds pats vārds un uzvārds kā manam tēvam. Pagājušajā gadsimtā, kad dzīvoju pie vecākiem un mājās bija tikai stacionārais tālrunis (1 gab.), tad diezgan bieži bija ņemtne ar vārdiem, it sevišķi manos pusaudža gados. Zvanīja telefons un tad, ja jautāja pēc [mana vārda], tad – ja vien runātājs nebija tūlītēji atpazīstams pēc balss vai pats nebija priekšāstādījies – tad notika identifikācijas process ar uzvedinošiem jautājumiem: jaunāko vai vecāko?

Nāca jauni laiki, visiem pamazām ieviesās mobilie tālruņi ar numura noteicējiem un pats nedzīvoju pie vecākiem, līdz ar to šāda veida neērtības kļuva diezgan retas un diezgan tolerējamas. Reizēm kaut kādi pasta sūtījumi vēl rada neskaidrības, bet nu tas tā.

... tālāk ... )

Wed, Feb. 21st, 2018, 12:14 pm
I'm not forty!

Vispārējai dzīves kvalitātes (lasi: garastāvokļa) uzlabošanai esmu sev ieviesis Community rewatch pa vakariem. (Ja pieraksti mani neviļ, tad iepriekšējā piegājienā tiku līdz ceturtās sezonas sākumam, bet tas man neliedz sākt atkal no sākuma, reizēm tāpat daru ar iesāktām un nepabeigtām grāmatām.)

Vārdsakot, vakar skatījos kārtējo sēriju, tiku līdz kārtējam Troy & Abed segmentam (man vispār tie ļoti piedur), līdz vienā brīdī smējos tā, ka meita pārsteigti aizrādīja, ka neesot dzirdējusi mani smejamies. (Gan jau ir dzirdējusi, tikai acīmredzot sen nav bijis.)

Lūk, konkrētais fragments.

Vispār jāsāk pierakstīt kaut kādu rezumējumu par pēdējiem pāris gadiem, jāmēģina saprast, kā es esmu nonācis tur, kur esmu (un kurp doties tālāk).

Mon, Jan. 29th, 2018, 10:58 am
Melnais ledus

Sestdienas vakarā bija jāizbrauc līkums pa Rīgu, pirms braukšanas runāju ar tēvu, viņš tā labi piekodināja braukt mierīgi, jo slidens – bet vai es klausīšu tēva padomiem? Nu nē, braucu kā parasti.

Mārupes pusē vienuviet jātaisa labais pagrieziens, tāds samērā plašs krustojums, kur jāgriežas nost no galvenā ceļa, un turpat uz izgriešanos gaida divas mašīnas. Es griežos iekšā kā parasti un līkuma vidū jūtu, ka mašīna aiziet pa pieskari, vienkārši slīd tieši sānos otrajai mašīnai.... Ar skaļu fuuuuuck pareizi nostrādāja intuitīvā reakcija un iztaisnoju stūri, un pēdējā brīdī priekšējie riteņi atguva saķeri un ar pāris centimetru rezervi apbraucu to stāvošo mašīnu un iebraucu pretējā joslā, vēl kreisā sāna spogulītī noskatījos uz tās mašīnas bamperi. Ja tur būtu gaidījusi vēl trešā mašīna, tad būtu bez variantiem vai nu vienā vai otrā, vai abās, un pats būtu bijis 100% vainīgs.

Smieklīgi, ka meita kaut ko stāstīja man tai laikā (šķiet, par kaut kādu filmu) un īpaši nelikās traucēta, turpināja stāstījumu it kā nekas nebūtu bijis.

Mon, Jan. 22nd, 2018, 11:25 am
Nameja leģenda

Sestdien noskatījos "Nameja gredzenu". Trāpījās pabūt provincē uz suņu izstādi un ar brīvo laiku tieši uz seansa sākumu, likās grēks neizmantot iespēju.

Man patika un tā, ka palicis atmiņā. Protams, tā ir tāda skaista pasaka mazliet uz "Troņu spēļu" pusi, bet ne tai sliktākajā nozīmē. Vizuālais izpildījums man patika, leģendas ideja arī. Vārdsakot, tāda izklaidējoša leģenda, brīžiem gan tāda... pārspīlēta, bet ok. 8/10

Sat, Jan. 13th, 2018, 09:55 pm
regulārais ieraksts par pazudušo laiku

Nesen, haha, nesen, septembrī, aprunājos ar vairākiem cilvēkiem no tiem pašiem laikiem, kad reģistrējos cibā. Daži no viņiem absolūti nav mainījušies, daži no viņiem nosirmojuši. Kur tas laiks skrien...

Kaut kāds psiholoģijas žurnāls ieteica vakaros veikt pierakstus, lai labāk iemigtu. Tas esot secināts pētījumā. Tad nu tagad klabinu taustiņus. Vēl gan vajadzētu filmu paskatīties.

Thu, Feb. 23rd, 2017, 09:16 pm
klavieres

Šodien izmēģinājām meitai citu klavierskolotāju. Līdzšinējais ir jauns puisis, mūziķis, kam mēģinājumu telpas ir tādā savdabīgā vietā, baptistu baznīcas pagrabā iekārtotā mūzikas studijā. Studija pati par sevi ok, bet tādas pretrunīgas sajūtas pārņem, atstājot meitu tur baznīcas pagrabtelpā, bez logiem. Un vēl tādā ne pārāk ērtā laikā, darbadienas vidū, bet tas tā subjektīvi un sekundāri. No otras puses, pēc apmēram pieciem mēģinājumiem progress bija manāms un kopumā meitai tās klavierstundas patīk.

Tagad pamēģinājām citu skolotāju, arī tāda jauna meitene, kas citā skolā māca mūziku — resp., ar pedagoģiskāku bekgraundu un gatava nākt uz mājām un ērtākā laikā. Bet vismaz sākotnējais kontakts no malas / aiz durvīm izklausījās ne tik labs kā ar to jauno puisi/mūziķi. Vēlāk vakarpusē jautāju meitai, kā viņai likās – rādīja starptautisko žestu, kas angļu valodā interpretējams kā "so so".

Jāpadomā, kā pieņemt lēmumu.

Wed, Feb. 22nd, 2017, 10:46 pm
tā starp citu

Labvakar, cienījamie lasītāji un augsti godātie pārējie! Esmu atvēris cibu un vēlos pavēstīt, ka man iet relatīvi labi.

No līdzšinējā darba man visvairāk pietrūks kolēģi, ar kuriem var dzīt velnu, ražot neskaitāmus "skrienošos jokus", reizēm izlietot trīs skoča ruļļus kolēģa krēsla saskočošanai un nekautrēties no apgādes pasūtīt jaunus skoča krājumus vietā, reizēm iedzert alu, bet vienlaikus arī vienmēr labi padarīt darbu. Pietrūks arī lielas organizācijas relatīvā stabilitāte un tikpat relatīvā organizētība. Kas man nepietrūks – vāja iekšējā komunikācija (un man nav vienas pareizās atbildes), zemjostas joku pārbagātība (kas par daudz, tas par skādi), un iekšējās attiecībās pārmērīgā subjektivitāte un personīgā attieksme, kas ņem virsroku pār loģisku un racionālu rīcību. Nepietrūks arī apsolītās, bet neiespējamās izaugsmes iespējas.

Kopš iesniedzu atlūgumu, galvā tāda brīvības sajūta (jau divas nedēļas pagājušas kopš fakta), un uz darbu tagad piestaigāju ar gaisīgu pofigismu (bet joprojām turpinu bārties uz kolēģiem, kuri lažo darbos, kas mani vairs neskars).

Par nākamo darbu publiskā ēterā vēl nestāstīšu, bet gan jau uzzināsiet. Grasās būt ļoti aizraujoši. Pilsētu pagaidām nemainīšu, apkārt gan kustēšos vairāk, apsolu.

20 most recent