Mon, Mar. 27th, 2017, 09:09 am
[i]ninona:

Vakar 18.00 iedzēru nedaudz vieglas kafijas, lai ir enerģija un pacietība vadīt pusaudžiem treniņu.
Pusi nakts nevarēju aizmigt. A viss tāds: tik ilgi tak kafija nedarbojas.

Tāpēc šodien prioritāšu pārdales (prokrastinācijas, aha) nolūkā investigēju kofeīnu )

Sun, Mar. 26th, 2017, 11:52 pm
[i]bozena:

Mūsu virtuvē jau nedēļu saimnieko jaunā tējkanna vārdā Aiviekste. Nezinu, kāpēc Aiviekste, Līze viņu tā nosauca.
Aiviekste ir zema un drukna, un apveltīta ar krietnu svilpi, kas ir labi, jo pēdējo trīs tējkannu darba dzīves ilgums bija labi ja četri mēneši. Neviena neizturēja aizmāršību un piededzinātību.
Novēlēsim, tātad, tējkannai Aiviekstei ilgu un laimīgu mūžu.

Sun, Mar. 26th, 2017, 11:30 pm
[i]ripp:

bet vispār ag 2 dienas, 5dien un 6dien temperatūra turējās ap/nedaudz virs 39. lielākoties palīdzēja nurofens. atskaitot vakarvakaru, kad nekritās 2h, kuru laikā viņš gandrīz nepārtraukti bļāva. šodien bija labāk, iedevu zāles no rīta, pagaidām nav vajadzējis, gulēt aizgāja ar 37.8
citu pazīmju nav.

Sun, Mar. 26th, 2017, 11:04 pm
[i]alefs: Teorija un prakse.

Man bija divas šokolādes. Vienu apēdu, otra ir pazudusi. Tātad teorētiski man vēl ir viena, bet praktiski — nevienas.
Uzdevumi:
1) aprakstīt esošo situāciju vienādojumā
2) atrast risinājumu
  (a) vienādojumam
  (b) praktiskajai problēmai

Sun, Mar. 26th, 2017, 10:42 pm
[i]krii:

Mans mūžīgais persiešu-jūdu-grieķu konflikts.

Sun, Mar. 26th, 2017, 07:13 pm
[i]ripp:

Lūdzu, iesakiet labu zobārstu. Rīgā, ne pārdaugavā. Pieminiet arī cenu kategoriju.

Sun, Mar. 26th, 2017, 07:07 pm
[i]tvarj posting in [i]pajautaa:

pastāstiet par labām firmām, kas uzstāda automātiskos vārtus. interesē personīgā pozitīvā pieredze vai arī pabaidiet ar tiem, kas nav labi performējuši.

Sun, Mar. 26th, 2017, 06:05 pm
[i]chimera:

http://klab.lv/users/sickboy/1131397.html

atkal tiem vīriešiem ir jācieš un jādegradējas bābu dēļ - 2

bišķ gan ņepoņatka sanāk. te vīriec cieš un žūpo, jo nesaņem apčammāšanu un omulību, bet, tiklīdz viņš to sāk saņemt, tā ātri vien deģenerējas un zaudē vīrišķību, jo mīļotās sievas pasaulē ēvelsols nav iedomājams, sk. lejāk.

diez, kas ir vairāk kaitinoši - šāda te vīriešu čīkstēšana vai patriarhālo struktūru, male gaze utt utml apbižoto nabadzīšu vaimanas?

Sun, Mar. 26th, 2017, 03:58 pm
[i]217: Bad timing

Šonedēļ sākām klausīties Creeper no Southemptonas.
Un par vēlu iečekojām, ka viņiem būs koncis nākamceturtdien Londonā, visas biļetes izpārdotas, bet piektdien Southemptonā nesanāk tikt un pēc tam viņi uz Eiropu prom.

Sun, Mar. 26th, 2017, 04:52 pm
[i]vistu_zaglis:

ĀĀAAAAaaaatņemiet viņiem to Wordu un nekad vairs nedodiet atpakaļ, nu vai izlauziet Enter un Space taustiņus, es nezinu, dariet taču kaut ko!

Estēti, estēti visapkārt.

Sun, Mar. 26th, 2017, 05:02 pm
[i]ripp:

Nodrupa liela daļa zoba. Eh.

Sun, Mar. 26th, 2017, 02:41 pm
[i]brookings: That's Mad Bro!

Varbūt esmu bijis parāk skārbs... situācija ir sarežģīta, smieklīga un bedīga (pat extremely British). Katrs var izdarīt savus secinājumus.

Sun, Mar. 26th, 2017, 02:24 pm
[i]black_data:

Veltījums visām cibas "man veikalā dokumentus paprasīja". Šodien arī man paprasīja. A man kā reiz bija doma, ka varbūt šodien jānoskujas.

Sun, Mar. 26th, 2017, 02:15 pm
[i]simamura:

vispār tā varētu būt, ka tas kosmiskais nogurums, ideju krīze, atsvešināšanās, par ko tik bieži dzird pēdējā laikā, ir psiholoģiska blakne, kas nāk komplektā ar zināšanām par Zemes un Visuma vecumu un evolūcijas visvarenību. Lai gan būtu jābūt otrādi, mēs taču šajā ģimenē piedzimām tikai piecas sekundes pirms pusnakts. Vēl būs jauna diena, tā varētu domāt. Bet sajūta ir, ka mēs veci esam piedzimuši. Mūžveci un jau noguruši. Un, iespējams, vieni. Bez brāļiem un māsām un bez vecākiem.

Bet ja jāiztēlojas mūžvecs bērns, tad tas ir kaut kas tik pašironisks kā Filips Džonsons. Kad viņam aptuveni ap "vēstures beigu" laiku jautāja, kas paliek, kad sabrukušas visas ilūzijas, viņš teica: "Oh, a perfectly delightful sense of living in a real world."

Sun, Mar. 26th, 2017, 10:04 am
[i]watt:

"Tas gan nenozīmē, ka [...]. Prasmīgi, zinoši konsultanti būs tieši tas arguments, kāpēc cilvēki dosies iepirkties."

Eh, riebj pat saiti likt uz tādu ūdens liešanu. Izpušķotas frāzes, ļengana nākotnes vīzija. Bet komentārs labāks: ar tādam perspektīvām, patiešām, vispieprasītākā profesija būtu eigenikas speciālisti, kas izvēlēsies kurus cilvēkus iznīcināt (nākotnes vārdā), un automātu/bruņmašīnu operatori, kas braukās apšaudami cilvēces nevajadzīgo daļu.

***

Man kāds ieteica pasakatīties uz "Jauno konservatīvo partiju". Sak, šie esot godīgi cilvēki. Bet manuprāt, jebkura partija ar "konservatīvie" savā nosaukumā ir garām. Jo viņi neko nevar piedāvāt: var tikai turēties pie esošā, atpakaļrāpulīgā.

Vienīgais brīdis, kad konservatīvie varēja būt noderīgi, bija tas, kad "progresīvie" sasmērēja savu vārdu: sausais likums ASV. Bet, protams, tikko kā alkohols bija aizliegts, tā konservatīvie uzreiz met kažoku uz otru pusi, un visiem veidiem pretojas tā atcelšanai. Viņu vienīgā misija dzīvē: pretoties izmaiņām.

Tā pat kā šobrīd - kas pretojas kanabisa legalizācijai, War on Drugs (kas pēc saviem "rezultātiem" robežojas ar humanitāro katastrofu) atcelšanai, saprātīgai cietumu un apcietināšanas politikas reformai ASV? Konservatīvie.

Un ja mēs runājam par nākotni, par UBI (Universal Basic Income) ieviešanu, kas būs bļaudami pretī? Konservatīvie. Jo viņiem no jebkādas nākotnes bail, un galvenais nekad pensiju sistēmu nereformēt, galvenais nekādi nereformēt esošo means tested pabalstu sistēmu ar pavadošo birokrātu armiju kas kontrolē kam pabalstus nogriezt (un kuriem varbūt algās izmaksā vairāk nekā viss pabalstu budžets kopā...), viņiem ir labi viss kas brūk, tikai lai paliek pa vecam.

Nē. Ja visu atstāt pa vecam, nākotne būs totāla distopija. Un pensiju arī nebūs - jo strādnieku nebūs, un nebūs algu.
Viens, kas nākotni* var glābt ir UBI sistēma, kas valsts resursus izdalīs visiem, dodot visiem iespēju kaut ko ar to pasākt.

***

Uz naudu es skatos kā uz valstī pieejamo kopējo resursu atspoguļojumu: un naudas aprite attēlo enerģijas apriti. Tāpēc es vairs neuztraucos par "negodīgajiem" nodokļiem vai to ka valsts aparāts dzīvo uz privāto kakla. Tas ir nebūtiski - svarīgi ir tas, lai valstī notiktu enerģijas aprite.

Lai valsts saražo daudz enerģijas, lai ļauj iedzīvotājiem šo pamata enerģiju transformēt un pavairot, radīt vairāk pievienotās vērtības un dzīvot labāk. (Jā, ja pie silēm sēd birokrātu armija kas enerģiju strebj un to ne par ko pozitīvu netransformē, pat otrādi - rada grūtības un spaidus pārējai tautas daļai, tad iedzīvotāji dzīvos sliktāk. Jo, piemēram, kāds kas varētu vadīt jogas nodarbības, tā vietā kancelejā skricelē stratēģijas un konceptus kurus neviens nelasīs un nekad neviens nepildīs - viņš nerada vērtību. Viņš ar savu bezjēdzīgo aktivitāti padara valsti nabadzīgāku.)

__________________
* Ne Latvijā. Latvijā viss būs dirsā, jo valsts ir pārāk nabadzīga lai par UBI kaut kā runātu. Tas ir, ja vien Latvija nesaņemsies uz Rīgas aglomerācijas projektu, kas visus 2'000'000 iedzīvotāju saliktu ģeogrāfiski viens otram tuvu, un ļautu viņiem izmantot modernus enerģijas pārvaldīšanas rīkus. Lai visiem ir elektrība, lai visiem ir internets, lai visiem ir tekošs ūdens, apkure, transports, sociālās saiknes.

Un, piemēram, netērēt vairs naudu ceļu uzturēšanai visas Latvijas teritorijā, bet tikai ceļiem un sabiedriskajam transportam pa mega-Rīgu.

Sun, Mar. 26th, 2017, 08:46 am
[i]au:

plānoju nākamnedēļ aizdoties un nopirkt sev jaunu telefonu. un te pēkšņi ābolītis izlaiž telefonu pasaules skaistākajā krāsā. uzreiz saprotu, ka tas ir manējais, sarkans vienmēr ir manējais!
bet
mazākā ietilpība viņiem ir 128gb. 128!!! ko tur var salikt, ko tur glabāt, kas tas vispār par nāvējošu apjomu!
pie tam, telefonus maina ik pa laikam, es neticu, ka spēšu, piemēram, trīs gadu laikā kaut attāli izmantot šo speisu. un tā nu man vairs negribas sarkano, diemžēl, bet ļoti gribas sarkano!

pirmāspasaulesproblēmas

Sun, Mar. 26th, 2017, 08:30 am
[i]citronz:

Pamosties un dzirdēt dzērves kliedzam. Nu jā, vakar divas tepat pļavā ganījās pavisam tuvu.

Upd.ganās vēl šorīt, vēl tuvāk mājai. Un buciņš ar atnācis, piecus soļus no mājas kaut ko ēd. Kā man patīk dabā!

Sat, Mar. 25th, 2017, 07:15 pm
[i]nastja:

Laik - esi rīt saulains. Nu lūdzu.

Sat, Mar. 25th, 2017, 06:07 pm
[i]paarpratums posting in [i]pajautaa:

Sveiki!

Man īrētā dzīvoklī izīrētājs liek maksāt par saplīsuša boilera nomaiņu, aizbildinoties ar to, ka līgumā tas atrunāts. Man tas liekas kaut kāds absurds.
Vai kādam ir līdzīga pieredze?

Līgumā ir punkts par pienākumu uzturēt telpas un aprīkojumu kārtībā un punkts par to, ja notiek kāda avārija, jāveic pasākumi tās likvidēšanai. Vairāk gan nekas.

20 most recent