Fri, Aug. 26th, 2016, 09:18 am
[i]penny_lane:

es esmu pārāk nogurusi, lai šo noformulētu pārāk veiksmīgi, bet visas tā saucamā dabiskā skaistuma kampaņas parasti izgāžas. jo neviens negrib ilgoties vai tiekties pēc kaut kā, kam nav sapņa ietvariņš. un man arī negribas skatīties uz visādiem resniem (jā, jā, nevis resniem, bet normāliem, whatever) cilvēkiem, kuriem rakstīts virsū pseidoiedvesmojošs šits, kad es gribu fantazēt. es mīlu un cienu visus cilvēkus, kas neizskatās pēc sapnīšiem. bet feministu pornogrāfija un plakāti, kas atdemedžos gadsimtu smukumkultu ar pāris riepām ir bulšits.


un ja cilvēkiem tiešām liekas, ka, ja novāktu smukumstandartus uz ielām un lellēm būtu celulīts, tāpēc bāros visi sāktu koļīt nepievilcīgos, bet daudz grāmatas lasījušos cilvēkus vispirms, tad ar to arī apsveicu.

skaistums ir diezgan absurds koncepts. mēs esam diezgan sekli, ja skaistums mums liek noelsties. un visā visumā mēs zinām, ka tas nav nekas īpašs, visas rozes novītīs un visas vēderpreses ar.

bet man šķiet gana nevainīgi, ja skaistums ir rezervēts sapņiem. protams, lūdzu, objificējam (nevārds kaut kāds) abus dzimumus vienādi, esam godīgi, neļaujam tam šķērsot šīs sapņa robežas, pieskatām, lai sapnis nevienu neaizvaino, utt. utvjpr.

un tad klusi un nevainīgi blenžam uz daiļiem cilvēkiem un neskaužam, tikai iztēlojamies, iztēlojamies, iztēlojamies.

Fri, Aug. 26th, 2016, 09:06 am
[i]sirdna:

Tehnoloģiju ceļi ir neizdibināmi. Nomira kaut kas sakarā ar aizdedzi, tā bija interesanta informācijas ķēde pati par sevi.

Meitene pie galda: Jums tur nomira krāms X, mums jāpasūta no kaut kurienes, būs jāpagaida.
Es: OK

Vēlāk sarunā ar autobūves ekspertu es mēģinu mētāties ar terminiem, kuru nozīmi, kā man liekas, es nojaušu. Ievelku pierē diezgan komplicētu rievu, kurai vajadzētu paust vēsti, ka esmu-šo-to-pieredzējis-dzīvē-un-guvis-pieredzi-un-zināšanas-un-liktens-triecieni-mani-tikai-viegli-uzjautrina, un tā nevērīgi piezīmēju, ka man, ziniet, ir palidojis krāms X. Nu, lai izliktos, ka man ir normāla mašīna, kurai viss lūzt un brūk, un tāpēc es to lamatu pazīstu caur un cauri, hehe, vēl vienu viskiju.

Autobūves eksperts man dara zināmu, ka krāms X dabā neeksistē.

Lai gan man šķiet, ka eksperta prasmes pārsvarā plaukst auto uzbūves slāviskajā versijā (perģikalka, ujobina un fiņķifļuška kā detaļu apzīmējumi), tomēr izvēlos atkāpties parastajās pozīcijās, kurās esmu iegaumējis, no kuras puses mašīnā lej degvielu un viss.

Lai nu kā, auto man tiek atdots, un tas pārvietojas bez rīstīšanās un noslēpumainām indikatoru paneļa gaismām. Bet tagad tas ieguvis citu nelāgu niķi. Senās dienās, ieliekot lietas atpakaļgaitā, atpakaļskata spogulī iemirdzējās bilde no autiņa aizmugurē novietotas kameras, aplam praktiska padarīšana, un man vēl tagad skan ausīs divu daiļu dāmu sajūsmas spiedzieni, kad viņas pamanīja šo mazo tehnoloģiju brīnumu. Lūk, un mans beibju magnēts tagad principā darbojas, tikai ar dažu sekunžu aizturi, kas stipri bojā efektu un viegli kaitina.

Kāds sakars aizdedzei ar kameru? Kas zina. Tā ir kā susliks stepē - tu viņu neredzi, bet viņš tur ir.

Fri, Aug. 26th, 2016, 06:58 am
[i]jojo:

sagurst no šitā karstuma -
bet jauki uz ielas redzēt cilvēkus vasaras kleitiņās -

Thu, Aug. 25th, 2016, 09:42 pm
[i]kakjux:

Uzminiet, kurš šodien iegādājās sev tiketu uz 5'Nizza Londonā?
Jā, sākumā likās baigi dārgi tie tiketi. Bet tad es ieraudzīju, cik maksā tiketi uz Zemfira. 5'Nizza uz tā fona salikās, ka ir totāls lētais. Varbūt vajadzēja paņemt biļeti arī Dzīvesbiedram? Bet ar viņu jau nevar zināt, vai vispār būs valstī.

Enīvei, bija randiņš šovakar. Dzērām bezalkoholiskos kokteiļus. Nezinu, kas tas man ir ar tām nedzerošajām sievietēm. Bet, cik nedzerošā igauniete bija garlaicīga, tik šitā bija interesanta. Bet tagad gan gribas iedzert.

Thu, Aug. 25th, 2016, 10:37 pm
[i]krii: Mazliet folkloras no draudzīgām, žūpīgām salām

https://www.youtube.com/watch?v=MZ35SOU9HTM

Thu, Aug. 25th, 2016, 09:42 pm
[i]wowow:

Auto nomā pasūtītās kompaktklases manuālās (parasti mazmotora) lančas vai fiata vietā iedeva pilnībā nopakotu Infinity QX30 2.2litru dīzeļa automātu (ļoti patīkams stāvajos mazo Itālijas ceļu kāpumos, kur nereti T veida krustojumā jāiebrauc 15 grādu leņķī) ar 2arpustūkstošu km nobraukumu. Par piecām dienām samaksāju 142 eiro (tik, cik par rezervēto kompaktklasi). Nekad tā nav gadījies, vai tā vispār var gadīties?

Thu, Aug. 25th, 2016, 08:14 pm
[i]etalonfunkcija:

Gribas aizbēgt uz kādu happy place. Kur sāpes pāriet. Kur kāds mīļš paglauda muguriņu. Kur viss ir labi, jauki un pareizi. Kur tagadnei ir priecīga nākotne.

Thu, Aug. 25th, 2016, 08:33 pm
[i]citronz: vēl par fotogrāfēšanu un ne tikai

Ar mani un foto ir kā ar kaķi un karstu putras katlu- staigāju tik riņķī un apkārt.
Šī ir joma, kur man kārtējo reizi traucē mans perfekcionisms, vai kas nu tas ir.
Pilna pasaule fotogrāfu, kāpēc lai to rindas papildinātu ar vēl vienu viduvējību. Ja nevaru būt izcila, tad nav vērts. Tagad jau teju vai katrs, kam ir spogulene, sauc sevi par fotogrāfu. Negribu būt viena no tiem, par kuriem profi iesmīn.

Bet no otras puses- kaut ko iemācīties var tikai darot un nekļūdās tikai tas, kas neko nedara. Visi kādreiz ir sākuši. Protams, es neloloju cerības, ka nu tik būs un nu tik kļūšu par baigo fotogrāfi. Bet kāpēc to nedarīt, ja tas man sagādā tik daudz prieka. Ir gadījies šad tad pafočēt, un tajos brīžos nejūtu, kā laiks skrien, pilnībā nododos procesam.

Es gan nesaprotu, kāpēc šos pāris gadus kopš man ir spogulene, es tā īsti arī nepieķēros to apgūt pamatīgāk. Kaut savam priekam, ne jau lai tur iztaisītos par baigo fotogrāfu. Bet nu šobrīd kaut kas ir mainījies, pēkšņi man ir atnākusi atklāsme- a kāpēc ne? Es gribu un mācīšos! Un, ja kādam manas bildes sagādā prieku, tad pavisam forši. Un, ja kādam nepatīk, nu sorry, es vēl tikai mācos, un vispār- visiem neizpatiksi nekad. Protams, kā jau teicu, ne jau es tagad mainīšu profesiju un pelnīšu ar to naudu, bet vienkārši savam priekam.

Un tā nu es mācīšanās nolūkos pafočēju te mazliet citus cilvēkus. Un atsauksmes bija pārsteidzoši pozitīvas. Jā, es pati redzu savas kļūdas, vēl daudz jāmācās, bet brīžiem man sanāk :) Galvenais noticēt sev! Un, protams, tehniskie ieguldījumi. Vispirms jau normāls kompis, jo uz šī, kā jau minēju, kaut ko darīt ar bildēm ir murgs. Pat apskatīt normāli nevar, jo krāsas neattēlojas korekti. Šai sakarā vēl vienas pārdomas. Man ir žēl naudu sev. Varbūt žēl nav īstais vārds, bet es kaut kā jūtos vainīga, ja tērēju SAVU naudu SEV. Nē, nu nav runa par sīkumiem. Tomēr tādi lieli pirkumi kā kaut vai tas pats fotoaparāts man vienmēr ir nākuši ar kaut kādu vainas izjūtu, nesaprotu. Citi savos hobijos ieliek tūkstošus, bet es? Un tagad arī, man tiešām vajag kompi, desmit gadi ir gana cienījams vecums tehnikai, bet es kaut kā bremzēju. Protams, nav jau tā, ka man nauda no gaisa krīt, īpaši šobrīd, kad esmu bka un man ir jādomā ne tikai par sevi, bet arī bērnu. Taču nav jau gluži tā, ka galīgi santīms pie dvēseles nav, pie tam es dzīvoju tiešām taupīgi, neesmu pirkusi bērnam ratus par štuku utt. Un atkal es taisnojos, psihtantei būtu ko teikt par šo :D

Thu, Aug. 25th, 2016, 07:27 pm
[i]heda:

Vakar Ukrainas neatkarības diena un Хода Нескорених (Neuzvarēto gājiens). Latvijas medijos par to neviena vārda.

Хода Нескорених

Thu, Aug. 25th, 2016, 07:47 pm
[i]bozena:

Beigšu prokrastinēt arī es. Iešu pļaut.
Zāli. Atcerējos, ka senāk mums dārzā bija brūnas vardītes (es zinu, ka zinātniski viņas nesauc par Brūnajām Vardītēm, bet ērtības labad es teikšu Brūnās Vardītes), bija jāuzmanās pļaujot. Tagad jau gadiem nav nevienas. Toties parādījās Zaļās Vardītes upē. Vai nu Zaļās izspieda Brūnās, vai nu tām kāda kaite piemetās, vai vides tīrība nebija varžu gaumē. Žēl.
Arī zalkšu ģimene kādu laiku nav redzēta.

Thu, Aug. 25th, 2016, 06:52 pm
[i]vistu_zaglis:

Fragments no ideālās pasaules likumdošanas:

"Vijoles un pūšamo instrumentu spēles iemaņu apgūšana veicama tam speciāli paredzētās, ar atbilstošu skaņas izolāciju aprīkotās telpās, kas atrodas ne mazāk par 5 kilometriem no tuvākās apdzīvotās vietas."

Thu, Aug. 25th, 2016, 06:49 pm
[i]pistole:

Visu nakti mocījos ilgās pēc opermūzikas. Atcerējos savu operdziedāšanas klasi, pastalkoju ex kursa biedru panākumus. Daži jau dzied uz skatuves, citi pa koriem, viens otrs vispār atmetis ar roku...
Kad man jautā, kāpēc pametu Mediņus, visbiežāk atbildu, ka nevēlējos sevi piesaistīt žanram, kas balsi nostāda vienā, ļoti konkrētā veidā, formā. Man patīk popsuha, transs, ipaps, aizrauj džezs, 40'to gadu balādes, 50'to rokenrols - es nevaru iedomāties sevi dzīvojam tikai vienā žanrā. Es nomirtu.
Bet tad es pēkšņi apjautu arī otru patiesību, ko biju dziļi dziļi aprakusi sevī - tik ļoti, ka apjausma pārsteidza mani pašu. Mans toreizējais draugs bija greizsirdīgs uz visu, kas kust, bet it īpaši uz manu kaislību - mūziku visās tās formās, uz manām klavierēm, uz manām vokāla stundām. Viņš mani varmācīgi izrāva gan no ģimenes, gan no skolas, un arī burtiski bija varmācīgs. Naiva un pirmo reizi iemīlējusies, nespēju pretoties šim vīrietim un padevos kā lupata. Tiesa, iekšējā pretošanās tomēr izpaudās vienā ļoti zīmīgā veidā - pa kluso klausījos pārdošanā esošos kompaktdiskus mūzikas veikalā "Randoms". Kamēr viņš neredz...

Varbūt noīrēt klavieres, varbūt iet uz vokāla stundām? Varbūt vienkārši šovakar paklausīties Traviatu?

Thu, Aug. 25th, 2016, 06:42 pm
[i]hilda posting in [i]pajautaa: Psihoterapeits, kas zinās, kā ārstēt bailes no vardarbības

Dzimtā parādījies viens smags gadījums ar nepārvaramām bailēm no vadarbības. Ar visām negatīvajām pieredzēm un tādā garā.
Varbūt zināsit kādu pārbaudītu speciālistu, kas to lietu palīdz pārvarēt?
Pacients nav idiots, saprot, no kurienes šaizes nāk un gatavs darīt jebko, lai vērstu lietu uz labu, bet tomēr pats galā netiek.

UPD. Paldies par ieteikumiem!

Thu, Aug. 25th, 2016, 05:54 pm
[i]str:

Thu, Aug. 25th, 2016, 05:29 pm
[i]tikko_pamodos: interese

Problēma visdrīzāk tajā, ka mani nekas vairs neinteresē. Neinteresē kultūra, nav ne mazākās vēlēšanās doties uz radošas iniciatīvas bagātu cilvēku veidotiem pasākumiem, negribu apmeklēt koncertus, negribu satikt draugus, lai nebūtu jāstāsta vai jāuzklausa. Protams, visvairāk mani neinteresē darbs. Par sapulcēm, plāniem, idejām, pamācībām izvēlēšos iespēju paklusēt, kā tagad galvaspilsētā esot moderni teikt. Pamazām arī attiecības sāk neinteresēt. Ideāla būtu tā diena, kurā neko nedarīt, tomēr arī nekā nedarīšana mani vairs neinteresē. Izpaliek aktīvas attieksmes pret dzīvi, ieinteresētības. Neinteresē uzturēt attiecības ar ģimeni, būt iecietīgai pret mazizglītotību, aizspriedumiem, nav vēlmes būt ieinteresētai atšķirīga viedokļa uzklausīšanā, diskutēt. Negribas lasīt grāmatas, uzņemt jaunu informāciju, radoši izpausties nevēlos, sportot ne tik. Izmēģināt jauno, atsvaidzināt veco, neko es negribu. Apvaldīt iekšējo agresiju negribas, lietot apreibinošās vielas, īstenot jebko no iecerētā. Mans iekšējais dzīvnieks šobrīd ir kartupelis.

Thu, Aug. 25th, 2016, 04:56 pm
[i]ninona:

Pēcpusdiena tik lēna, ka paskrien nemanot.

Pārbraucām ar P no Rīgas. Nolikos uz lodžijas pasauļoties. Dziļi sasilu un tad ātri vien pamodos, jo poza nebija ērta. Pārvācos uz gultu un atkal atplīsu.
Tagad jau pusotru stundu lēnāmlēnāmlēnām cenšos pamosties un iekustināties.

Ja M nebūtu pusslima, varētu pat rīt uz karjeru aizriteņot...

Thu, Aug. 25th, 2016, 03:38 pm
[i]bozena:

Man ir atkal pusotrs kartupeļu grozs sēņu.
Un mēs atradām dzīslkāta bekas, kas esot no Ziemeļamerikas vispār. Izskatās pēc tādas dzeltenas baravikas.
Mūspusē ir tāds īsts pasaku mežš, tāpēc mēs ar Jaunkundzi neko daudz nebrīnījāmies, vietējā mazlielveikalā ieraugot rūķveida tēvoci. Tikai rūķis var iedomāties uzvilkt svītrainas zeķes (līdz ceļgaliem, ja!) pie pusgarām biksēm, pie kam viņš bija apmēram manā (tātad krietna hobita) augumā.

Thu, Aug. 25th, 2016, 03:13 pm
[i]saldumi posting in [i]pajautaa: windows 10

Ko var mēģīnāt darīt, ja dators jau kādu laiku ir uzkāries uz windows is getting ready loga? Es zinu, ka ir uzkāries nevis vienkārši getting ready un man nav pacietības, jo šī nav pirmā reize, kad tā notiek.

Es pirms laiciņa izveidoju usb recovery drive, kas, cik saprotu, šādā situācijā varētu noderēt, bet es nezinu, kā to lietot.

Es priecātos un būtu ļoti pateicīga par ļoti konkrētām norādēm, ja tas ir iespējams, jo man ir tiešām ekstrēmi maz laika, un es neko no šīm lietān nesaprotu.

Thu, Aug. 25th, 2016, 01:58 pm
[i]sirdna:

Šodien braucu ar taksi. Liekas, pirmo reizi mūžā. Ļoti satraucoši.

Thu, Aug. 25th, 2016, 01:18 pm
[i]putnupr posting in [i]pajautaa:

čau.
klau, cik apmēram jāmaksā remonta meistaram par darbu - parastais remonts, nekas īpašs - kaļķa noņemšana, jaunas krāsas uzlikšana, neliela posma saflīzēšana un tml. Parasts kosmētiskais remonts, ko citi gan jau ka paši var veikt.

Jautājums, cik adekvāta ir maksājamā summa par darbu? telpā 8 kvadrātmetri.

Kādi 200 eiro, 300? vairāk? mazāk?


Ja cibā vispār kāds ko tādu zina. nav jau literatūra un māksla ;)

20 most recent