Mon, Apr. 27th, 2015, 12:04 pm
[i]felipe posting in [i]pajautaa: Analogā fotoaparāta remonts

Labdien!

Kur iespējams salabot analogo fotoaparātu? Aparāts normāls, ne USSR ražots, so visādi pašdarbnieki nederēs.

Paldies!

Mon, Apr. 27th, 2015, 09:11 am
[i]watt:

kādu nesaprotamu marketinga triku apmāts noskatījos "Jupiter Ascending". (varbūt tāpēc, ka viņiem kosmosa kuģi ieturēti Wahammer 4K gotiskajā stilā un man gribējās tos redzēt.)
bet vispār, tik šausmīgi stulbu action es vēl nebiju redzējis. tas ir, pirmā garā action scēna, kur galvenais rīkļu rāvējs ar anti-gravitācijas slidām vālē pa pilsētu un "glābj" galveno varoni, ir tik ļoti emocionāli atsvešināta un iznākums paredzams, ka pilnīgi skatīties negribas.

režisori pa visām varītēm cenšas radīt kaut kādu "spriedzi", vai parādīt "krutus momentus", bet ir pilnīgi, pilnīgi skaidrs kā beigsies - varoņi aizbēgs, sliktie zaudēs. nulle riska visapkārt. pie tam skaidrs, ka viss tas ar kompīti uzzīmēts, stulbi saraustīts un nereāls. tādu "action" var vienkārši pārtīt - sižetam tas dod nulle attīstības, un tikai lieki aizņem vietu un laiku.

visi tie momenti kad pēdējā brīdī "jāpieskrien", "jānoķer", "jāizglābj" ir lēti un paredzami - jā, pieskries, noķers, izglābs. pēdējā-pēdējā sekundē. nu i?

ai, par sižetu pašu arī nav iemesla runāt - klišejisks mēsls ar klišejiskām beigām. tā kā varoņi nevienā brīdī ne ar ko neriskē, un pat Sean Bean paliek dzīvs, nahuja vispār skatīties - arī neskatoties viss skaidrs, kā norisinājās un laimīgi beidzās.

Mon, Apr. 27th, 2015, 11:29 am
[i]mazaa_zive posting in [i]par_velti: panēsāts datorkrēsls

atdodu kādam, kam nav uz kā pasēdēt
http://foto1.inbox.lv/tukli/a/kresls.jpg

Mon, Apr. 27th, 2015, 10:24 am
[i]ld: Skolotāja

Gadu gaitā es esmu te pasūdzējusies par Makša klases audzinātāju.
Tagad tas viss ir tik tālu, ka daži vecāki nevēlas viņai dāvināt atvadu dāvanu. Uzvirmo sarunas un ir doma oficijāli iesniegt kaut kādu depešu. Ne jau par atcelšanu, bet rakstiski formulēt neapmierinātību.

Es tā īsti nezinu, ko lai dara.
No vienas puses, mana būtība ir rīkoties. Es jau toreiz otrajā klasē gribēju iet direktorei sūdzēties. Bet S mani atsēdināja.
Cepos, cepos, bet vienā brīdī pateicu pati sev - galvenais, ka viņa nepataisa manu bērnu muļķāku, pārējo mēs paši pievilksim.
Realitātē, Maksis no zinātkāra bērniņa palicis par.. es nezinu kā to nosaukt. Viņš bieži saka, ka kaut ko nesaprot. Kad sākam runāt, tad izrādās, ka visu saprot gan. Iespējams tur ir vainīga tā izslavētā skolotājas aplinkus vāvuļošana.
No otras puses, S ir taisnība. Tad jau drīzāk toreiz vajadzēja rīkoties. Tagad visi bērni savas ģimnāziju vietas ir dabūjuši, visi drošībā, ka nevarēs ar atzīmi ieriebt, tad beidzot vecāki pulcējas un izsaka kritiku.

Bet tad es palīdzu Maksim mācīties dabasmācību pārbaudes darbam un tur tie dati nu ļoooooti vispārīgi saraksīti. Piemēram, pie derīgajiem izrakteņiem minēts zelts un urāns, bet kālijs nemaz. Kālija ieguves firmas ķibeles regulāri izskan radio ziņām, bet zelts ir vienā upē minimāli, ko tikai hobijmeklētāji skalo, bet urānu ieguva tikai padomju laikos. Tātad, no kāda viedokļa bērniem ir jāmācās par derīgajiem izrakteņiem? Ja pēc idejas, ka kaut kāds kripsītis atrodas tajā zemē, tad jau pusi Mendeļējeva tabulas būtu jāskandina. Ja pēc nopelnītajiem eiro, tad kāpēc Kālijs vispār nav pieminēts? Tāpat ar upēm un pilīm. Ko dod iekalt nosaukumus, ja nezin kur tas atrodas? Un un un...

Vai skolotāja primārais uzdevums nav veidot izpratni? Vai es par daudz iedomājos? Kāpēc Līnas klases audzinātāja var? Tas trakums, ka Annai pēc 4 gadiem arī tiks Makša skolotāja. Vai nu viņas pāriniece, kas aŗī ir tanta pirmspensijas vecumā.

Mon, Apr. 27th, 2015, 11:19 am
[i]vakardiena: Halp. I'm stupid!

Bļāviens! Gribu jaunu telefonu! Kopš datars sabruka, gribu gudru tālruni,lai varu internetot pa māju, bet jei bogu nesaprotu, ko ņemt. Nekam jau īpaši nevajag: skrullēt cibu mājās, likt smukas tb kvalitatīvas bildes internetos un izmantot nejēdzīgas sporta aplikācijas. Nezinu kāpēc, bet gribu HTC Desire vai CAT triecienizturīgo, bet kopumā padārgi un vaimantovajag (stils nav viss, Tu trieciennodrošinošā, sieviete!)?Un tad- vai ņemties ar atvērto līgumu LMT, meklēt kko jau esošajā Bitē vai riskēt iegrābties ar Tele 2?
Ja nu kādam ir ieteikums par telefonu vai netu telefonā- spread your wisdom!

Mon, Apr. 27th, 2015, 10:00 am
[i]ld: Melnās kastes princips jeb nezinātnisks eksperiments pašai ar savu ķermeni

Iedvesmojoties no dažādiem stāstiem un turpinot savu ķermeņa-atmošanās procesu apsvēru atteikties no kādiem produktiem.
uz starta līnijas: cukurs, piens, milti.
Milti. Reti ēdu maizi, bet daudz visādu kūku, kuras pašai man ļoti patīk cept. Atteikšanās pakāpes grūtums - super duper grūti.
Cukurs. Es cenšos ierobežot savu cukura patēriņu, bet tas paliek vien ideju līmenī. Es pat nejūtos vainīga, ka tik daudz cukura lietoju, labsajūta ir pirmajā vietā! Atteikšanās pakāpes grūtums - super duper grūti.
Piens. Pienu es tīru nedzeru, bet lietoju pie tējas vai musli. Jogurtus neēdu, Biezpiens te nekāds sakarīgais nav. Šad un tad paniekojos ar kādu sieru - cuper cieto vai mīksto. Toties es ļoti daudz lietoju sviestu - cepšanai (visu, kur obligāti nevajag eļļu) un mērcēm. Atteikšanās pakāpes grūtums - drusku grūti dēļ cepšanas un mērcēm, bet būtībā paveicami, jo reiz jau to esmu darījusi (Maksis kā bēbītis nepanesa piena produktus).

Tad nu mēģinu atteikties no piena produktiem. Jau otro dienu. Vakar gan bija biezā holandēze mērce ar daudz sviesta pie sparģeļiem.
Sestdien brokastīs drusku apmulsu. Es pēkšņi nezināju vairs ko ēst. Manējie vienmēr ēd maizi ar nutellu. Es vienīgā ar desu vai sieru vai vienkārši tikai ar sviestu. Musli ar pienu arī neder. Uz mirkli palika skumji. Būtībā vajadzētu visai ģimenei pārlikt ēdienkarti, bet ja es tā darīšu, tad būs mega pretestība. izdomāju, ka tā kā es tāpat vienmēr iepērkos, sākšu pirkt šo to citu.
Šorīt brokastīs skumjas izpalika - ēdu medusmaizi :)

P.S. vakar sāka līt lietus un lija visu nakti. Šorīt viss ir ZAĻŠ!

upd.: Es neko nepopularizēju, nepārstāvu nevienu uztura vai diētas novirzienu, es tikai meklēju atbildes uz saviem jautājumiem. Melnās kastes princips.

Mon, Apr. 27th, 2015, 10:44 am
[i]zirka: raidījumā "aiz emmas ielas"

nejauši atradām grāvja baložu māju, par kuru tika stāstīts "ielas garumā" raidījumā par emmas ielu un par kuru man bija ieminējusies [info]chimera
tiesa, tuvumā nenācām, jo pagalmā notika ģimenisks svētdienīgs festivāls un apkārt staigāja draudīga paskata tītars, bet citreiz varētu apbruņoties ar kādu putniem tīkamu ciemakukuli un iet tik virsū

tas, man domāt, bija pēdējais neizpētītais vecmīlgrāvja gals. ar kājām vienmēr bija par tālu, bet tas tagad ir mans jaunais mīļākais rīgas rajons, vissmukākās mājas un vienīgais palikušais nordea bankomāts visā grāfistē

saku vēl simttūkstošo reizi - nekautrējieties, piesakieties ciemos, vēlams ar vellapēdu

Mon, Apr. 27th, 2015, 10:30 am
[i]ninona:

Kas tas ir, ka cilvēki baidās no krāsām?

Kad "skaistas" ir visas dabīgās matu krāsas, izņemot rudo.
Kad apģērbs ir melns, brūns, pelēks, bet krāsas pieļaujamas tik kā atsevišķs akcents.
Kad sienas mājās ir bēšas un mēbeles bēšas vai brūnas.
Kad automašīnas ielās ir visos toņos no sudraba līdz melnai vai brūnas nevis sarkanas, oranžas, zilas.
Un iet pa ielu ar smaidu ir vienkārši stulbums.

Mēs meklējam to ideālo auto eksempāru. 90 procenti mašīnu ir sudraba/pelēkas/melnas, atlikušie 10% citās krāsās, tai skaitā brūnas. Pagaidām vajadzīgajā komplektācijā smukās krāsas nefigurē, tik tās nekādās. Grūti būs no sarkanas mašīnas pārsēsties, piem., melnā. (Mēs vispār melnu krāsu īsti nelietojam.) Bet gaidīt, ka varbūt parādīsies tas, ko vēlamies, nav situācijai atbilstoši.

Mon, Apr. 27th, 2015, 10:27 am
[i]kautskis: There is no denying that it's hip to be square

Eu, tad Kaņepe tagad ir bezalkoholiska iestāde? Nu jauki, ko! Varbūt nu viņu bezalkoholisko dzērienu klāsts kļūs plašāks par nedzeŗami cukurainajām limonādēm (varētu, piemēram, kādu dzeŗami cukurainu limonādi) un vienu vienīgu kvasu. Mēs savai (ap)skaidrībai šodien svinam trīs nedēļu jubileju un varam vien atkārtot to, ko agrāk teicām: tas ir apmēram tikpat grūti kā atteikties no šokolādes, siera, cepumiem vai būlciņām — nu, izvēlieties kaut ko, kas jums tīri labi garšo, un iedomājieties, kā būtu no tā atteikties. Apmēram tā.

Uzreiz ievietosim īpašu disklaimeri triecienniekiem, kuŗu nesauksim vārdā: jā, mēs, protams, zinām, ka skaidrība — tā ir dzīves norma, un tādi apzīmējumi kā "atturība" tikai mudina domāt, ka tu kaut ko ļoti vērtīgu laid gaŗām. Tāpat mēs saprotam, ka bezjēdzīgi ir stāstīt, ar ko aizstāt alkoholiskus dzērienus — jo, pavei, vai ta' jūs prātojat, ar ko aizstāt dzīvsudrabu savā pārtikā, ne ar ko, vai ne, tā takš ir inde. Tomēr mums ir tāda īpatnība: mūs daudz vairāk interesē, kā kaut ko izdarīt mūsu nepilnīgajā dzīvē, nevis tas, kā lietām vajadzētu izskatīties kādā pārpasaulīgā līmenī, kur spriņģo varavīksnes vemjoši vienradži un cilvēkiem nav nekādu trūkumu, īpatnību un sabiedriskās dzīves.

Tātad. Jūs neticēsit, bet tā tas tiešām ir — vislabākais alkohola aizvietotājs saviesīgos pasākumos ir minerālūdens, tāds ar burbulīšiem un gana izteiktu garšu (jo pudelēs sapildīts krāna ūdens ir apgrēcība pret cilvēci un visu labo, skaisto un tikumīgo.) Ierodies uz ballīti ar Boržomi pudeli, malko un it nebūt nejūties atstāts novārtā. Skābpiena produkti vispār ir viens no izcilākajiem cilvēces izgudrojumiem. Savukārt mīkstajiem dzērieniem mēdz būt tāda nelāga īpašība: viņus dzeŗot, tu skaidri jūti, kā tev birst laukā zobi, turklāt viņi, kā zināms, ir kalorijām bagāti. Bet par kalorijām nav īpaši jāpārdzīvo, jo arī alkohols ir kalorijām bagāts. Kā visiem (tas ir, ļoti retiem entuziastiem) zināms, kilokalorija ir tāds enerģijas daudzums, kas nepieciešams, lai uzsildītu litru ūdens par vienu grādu. Ja kādreiz esat sildījuši ūdeni uz spirta plītiņas, noteikti būsit pamanījuši, ka spirts ar šo uzdevumu ļoti labi tiek galā. Lūk, kalorijas.

Un kāds no tā labums? Nu, ja tā ļoti uzmanīgi ieklausās, aknas ja ne gluži dzied līksmu dziesmiņu, tad noteikti ir ļoti apmierinātas ar savu vietu dzīvē. Piesolītais kognitīvo spēju saasinājums, šķiet, tik tiešām ir tepat, tepat aiz stūŗa un tūdaļ būs klāt. Ja kādu rītu sāp galva, tad ir skaidrs, ka tas ir vienkārši tāpat, nevis no skarbās pieliešanās — un ātri pāriet, nav jāpavada sestdienas mājās, baidoties pakustēties. Un, ja ļoti nemaldāmies, pat humora izjūta īsti nav zudusi, lai gan noteikti kļuvusi riebīgāka.

Un tas mūs noved pie galvenā ieguvuma: nedzeršana būtiski mazina iecietību. Kā zināms, iecietība mūsdienu Latvijā ir izteikti nevēlama un apkaŗojama parādība, daudz nevēlamāka par tādiem sīkumiem kā korupcija vai stulbums. Tradīcionālajā Latvijas vērtību sistēmā nekādas iecietības nekad nav bijis; to deviņdesmitajos ievazāja visādi sorosīti. Iecietība mēdz rasties no tāda maldīga pieņēmuma, ka tu neesi cilvēces attīstības augstākā iespējamā virsotne un arī citiem viedokļiem ir tiesības pastāvēt — kazi, varbūt viņi uzķēruši ko tādu, kas tev paslīdējis gaŗām. Savukārt tad, ja tu nedzer, tu citu ļaužu viedokli uzreiz vari atmest kā nederīgu — ko jūs, žūpas, spējat pateikt, dzēruma murgus, neko citu.

Turklāt nedzeršana tradīcionālajā Latvijas vērtību sistēmā tiek vērtēta ļoti augstu. Vispār mūs sarūgtina, ka Latvijā tikumību beidzamā laikā saista gandrīz tikai ar seksuālo uzvedību, bet par to citreiz. Katrā ziņā nedzeršana (un jau labu laiku piekoptā nepīpēšana) mūs padara par augsti tikumīgiem. Ja mēs atturētos arī no pēclaulību dzimumsakariem, nebūtu gan īpaši daudz cilvēku, par kuŗiem mēs nejustos pārāki.

Tas ir tik vienkārši! Atliek vien nedzert — un viss, tu esi pārāks par ikvienu, kas dzeŗ. Viņi izčurā savas smadzenes un pakļaujas sorosītu pakaļskrējējiem, bet ne mēs! Tavi sasniegumi dzīvē var aprobežoties ar to, ka tu raksti nīgrus komentārus cibā — bet tas nekas, tu uzreiz esi pārāks par tiem, kam ir veiksmīga karjera, burvīga ģimene un plašs draugu loks, jo, hei!!! Tu nedzer!!!

Un cilvēki cenšas taisnoties!!! Viņi stāsta, nujā, es arī jau kādas trīs dienas neesmu dzēris. Trīs dienas, phe.

Vārdu sakot: nedzeršana ir ļoti labs veids, kā Latvijā vairot neiecietību. Un tad, kad Latvijā būs vairāk neiecietības — tad mūsu valsts un tauta uzplauks neredzēti krāšņiem ziediem.

Mon, Apr. 27th, 2015, 10:27 am
[i]chaika:

Mon, Apr. 27th, 2015, 10:27 am
[i]martcore:

microsoft malware remover redz 0 aizdomīgus objektus
malwarebytes redz 450
pie tā arī paliksim

Mon, Apr. 27th, 2015, 10:18 am
[i]ninona:

šodien tāds laiks, ka saņemties strādāt ir. Ļoti grūti.

Ātri jānobeidz mazdarbiņš un vienkārši jāiet sēdēt uz lodžijas.
Varētu pat mēģināt kaut ko aktīvi pavingrot, kaut gan nav labi pārspīlēt: 2,5+km skrējiens jau bija, dibenvingrojumi arī, un vakarā vēl badmintons.

Šorīt pirmoreiz man mežā skriešanas laikā bija bailīgi - kokos bija daudz nelabi ķērcošu kraukļu. Baidījos, ka neuzbrūk, ja nu tuvumā izdomājuši ligzdot...

Mon, Apr. 27th, 2015, 09:13 am
[i]jojo:

šonedēļa: Agnesei lielie dejošanas mēģinājumi & koncerts, man prezentācija fr.v., ārsts kaut kad, T., liekas, viss kā parasti.

šodienas plāns:
sākt prezentāciju par mācīšanos fr.v.
pieteikums uz auditoriem
vingrot un abonoments nākamajiem diviem mēnešiem
izmazgāt grīdas (pēcbrīvdienas)

Mon, Apr. 27th, 2015, 10:08 am
[i]emiilia posting in [i]es_shobrid_lasu:

Mon, Apr. 27th, 2015, 10:01 am
[i]chaika:

kas var sabojāt lieliski saulainu pirmdienas rītu?
tas, ka nav ko vilkt mugurā!

Mon, Apr. 27th, 2015, 09:57 am
[i]anonymous:

"Daugavpils cietumā izcēlies pamatīgs dumpis"

Mon, Apr. 27th, 2015, 08:59 am
[i]jojo:

pieteikties vai nepieteikties uz auditoriem?

Mon, Apr. 27th, 2015, 09:56 am
[i]divi_g:

Lieliski: ... tālāk ... )

Mon, Apr. 27th, 2015, 09:51 am
[i]chimera:

priecīga nolēkāju intermediate workout with dumbbells un biju nejēgā ar sevi lepna, līdz manīju, ka 10-gadīga talkas pāriniece braši stiepj aš veselus divus maisus kopsummā uz kilogramiem 70-80. kopumā talkas devīze varētu būt - sievietes un bērni=mūsu spēks.

ziemassvētku egli uz zemlogu mauriņa atstāju, jo tas ir ORGANISKS atkritums, turklāt pret estētiku kā jēdzienu izjūtu vieglu nicinājumu.

Mon, Apr. 27th, 2015, 09:48 am
[i]meness_berns: ---

Svētdiena. Lielais (nu labi - vidējs) loks ar riteņiem pa Rīgu:

Pa mazajām Torņkalna ielām līdz Salu tiltam, pa Salu tiltu pār upi, pa Maskačku šurp turp gar Manēžu, pa Mazo Kalna ielu, Līksnas ielu, Viļānu ielu, Ebreju, Jersikas utt, pa Lomonosova un Lubānas ielu pāri dzelzceļam, pa Dārzciemu līdz Vietalvas ielas pārbrauktuvei, pa Matīsa kapiem, pa Pērnavas ielu līdz Grīziņkalnam, zigzagos pa Grišķeni, pa Lauku, Vārnu, Zvaigžņu, gar Sporta namu pa pagalmiem uz Tallinas ielu, pa Miereni uz Lielajiem kapiem, krustu šķersu Candera, Pumpura, Berga un citi slavenu nelaiķu obelliski, pa Zirņu, Tomsona, Vesetas ielām, pa Kluso centru, pa kanālmalas apstādījumiem, kur pieminekļi Brastiņam, Sudraba Edžum, Ulugbekam, Puškinam, pa Vanšu tiltu, pa Daugavgrīvas un Kuldīgas ielām uz Botānisko, pa Elvīras un Gregora uz Zasulauka staciju, pa mazām Zasulauka ieliņām, pa Krūzes ielu un Ulmaņa gatvi mājup.

20 most recent