Sat, May. 23rd, 2015, 02:47 am
[i]morraa:

Latvijā bija tā - iestādi kaut ko, paskaties vai uzdīgst, izravē nezāles un atgaiņā suņus.
Japānā ir tā - iestādi kaut ko un visu pārējo laiku tikai laisti un atgaiņā kaitēkļus. Tokijas centra fauna ir daudz bagātāka nekā to var iedomāties no malas. Uz augiem dzīvo dievlūdzēji, skudras, dīvaini balti radījumi ar sariem, naktīs atnāk gliemji un visādi grauzēji, kuri dēj olas zemē un saknes ir saēstas. Audzēt kaut ko Japānā ir tiešām smagi, jo kukaiņu daudzums ir ārpus saprāta robežām. Pērkot mandarīnus veikalā nemaz nedomāju par to, ka dārgi, jo saprotu cik lielas pūles bija vajadzīgas to visu izlolot un lai vēl ir augļi
Pa to laiku mans kociņš, kurš bija kopā kopš pašas atbraukšanas, sāk iet bojā, jo kaitēklis sagrauza tam saknes un kokam trūkst ūdens.

Fri, May. 22nd, 2015, 08:38 pm
[i]wowow:

Iekoda šīgada pirmais ods. Rīti sākas ar iegrimšanu jaunās app peidžranka taisīšanā, turpinās ar otras app apdeitu, pusdienas kā nu sanāk, vakarā iedzeru, naktī blenžu ekrānā/ekrānā vai ekrānā un mēģinu sevi izkustināt no "es te vēl mirkli pasēdēšu stuporā" un piespiest iet mazgāties un gulēt. Ar miegu kā pagadās, reizi nedēļā tāpat nākas apēst pustableti, ja galvā uzkruķījies karuselis.

Thu, May. 21st, 2015, 03:06 pm
[i]bozena: sniegpārsliņas ir dažādas kā mēs

Vakar maģiskajā autobusā garām paspraucās trīs bērneļi, ap 9-10 gadus veci, kas brauca uz ebreju skolu. Divi puikas un meitenīte. Es jau mēģināju saīgt par grūstīšanos, jo visiem bija mugursoms, bet tad atmaigu, jo jaunieši ļoti izturēti diskutēja par savām sekmēm mācību priekšmetos - krievu valodā, latviešu valodā, mūzikā un ivritā. Izklausījās, ka viņi ļoti nopietni nododas mācību procesam. Nekas cits viņus neatšķīra no krievu vai latviešu sīčiem. Vēl vienam puikam rokā bija āra termometrs un mazītiņš kaktusiņš, bet man liekas, ta tas bija vajadzīgs kādām tur dabaszinībām, tāpēc to nevar uzskatīt par īpašu pazīmi.
Kad mans papus bija mazs, vēl pirms kara, viņš mācījās krievu skolā, un skola atradusies tādā laukumā (es slikti pārzinu Liepāju, tāpēc nevarēšu pateikt, kur tas ir), kur pāri pretī bijusi žīdu skola (tāds bijis arī oficiālais nosaukums). Krievu skolas skolniekiem nav bijis lielāka prieka, kā kāpt uz galdiem un pa logu skatīties pa žīdu skolas logiem, kādas viņiem cepurītes un peisas, un kā viņi skaita lūgšanas pirms stundām. Ar žīdu skolas skolniekiem draudzība bijusi galvenokārt tāda, ka abi etniskie grupējumi spēlējuši futbolu- Urugvaja pret Paragvaju un gājuši kāpās boksēties. Manam papiņam vienīgajam bijuši īsti boksa cimdi, kurus viņam nopircis tēvs, attiecīgi mans ģeduška. Tos tad visi vilkuši pēc kārtas.

Fri, May. 22nd, 2015, 10:30 am
[i]daria:

Statistikā tikko bija otrais tests. Kaut kāda nelaba sajūta iekšā, liekas, ka varētu būt kaut ko sajaukusi. Nu, kaut kur ciparus vietām, vai. Ja ne, tad būs labi. Cerams.

Pirms testa aprunājos ar vienu čalīti (tikko pēc videnes) un indiešu sievišķi (ap 50-60, bērnu nav, bet ir papagaiļi). Čalītis stāsta, ka viņam pēc šī testa eksāmens arī iekš calculus un spāņu valodas, uz ko indiešu sievišķis izsaucās, ka divas matemātikas vienā dienā varētu būt šausmīgi grūti. Es saku: "But... It's like high school, right? You had different maths then, geometry and algebra side by side, no?" Čalīša atbilde uz šo bija īsa un vienkārša: "Education in US sucks."
Tā jau ir. Compass testi mani novietoja augstākā līmenī, bet, lai dabūtu to grādu, man ir obligātie kursi jāiziet. Eh.

Un tas viss man atgādināja, kā pēc 9.klases, kad aizgāju uz R1G, satiku vienu klasesbiedreni no trešās. Viņa aizgāja uz Raiņa vakarskolu. Viņa sajūsmā man stāstīja: "Zini, TUR es esmu TU!" Haha. Un es savukārt videnē biju nu tā, normāls, paslinks vidusslānis. Ļoti jocīgi atkal nonākt tur, kur es esmu izteikti augšpusē, pie tam bez īpašas piepūles. Liekas, ka kāds ir kaut ko sajaucis un tūlīt man ņems visu nost un atvainosies par pārpratumu, ka mana vieta tomēr ir pie vidējā rādītāja. Impostor syndrome.

Fri, May. 22nd, 2015, 08:25 pm
[i]unpy: Visai skarbi.

Izlasīju vācijā studējoša krievu jaunieša stāstu par dzimtenes apciemojumu, aizdomājos. Cik, nez, mums vajadzētu laika, lai nogāztos turpat? Trīs gadus? Piecus? Septiņus?

Fri, May. 22nd, 2015, 05:31 pm
[i]kakjux:

Ar ko izceļas Stansteda? Ar to, ka mobilie dati strādā tikai tad, kad stāvi lidostas vidū. Kā paiet malā, kur piesēst, tā pazūd. Pabā pazūd visa zona. Besī man tā jūsu Stansteda.

Fri, May. 22nd, 2015, 07:20 pm
[i]dunduks: Back in the USSR

Tests par sadzīves ierīču/priekšmetu atpazīšanu: 7 no 9. Vienā, kur likās fifty-fifty tomēr netrāpīju.

Fri, May. 22nd, 2015, 07:11 pm
[i]pichshsh posting in [i]pajautaa: Rīgas ielas

Sveicināti,

vai kaut kur internetā ir pieejams Rīgas ielu alfabētisks saraksts?

Fri, May. 22nd, 2015, 05:27 pm
[i]barvins:

Great show, everybody, thank you very much:)

Fri, May. 22nd, 2015, 04:44 pm
[i]lostfoundrepeat posting in [i]autostops: meklēju ceļabriedi!

nākamās nedēļas sākumā (ap otrdienu) pakoju visu atlikušo drosmi un dodos ceļā uz ziemeļfranciju - gribētos gan atrast kādu, kuram varbūt plānos ir līdzīgs maršruts un, līdzīgi man, gribētu doties ar stopiem (diviem tomēr drošāk, jaukāk un interesantāk). galapunktā vēlos nokļūt piecu dienu laikā bez baigās apkārtciemošanās (nu tur sendvičš varšavā, alus berlīnē piederas pie lietas, ja gadās iesprūst). nakšot domāju caur bewelcome/cs/guļammaiss zem zvaigznēm.

(ceļabriedis esmu visnotaļ fantastisks - pie pirmā aukstuma pazīmēm un lietus nečīkstu, ja vajag - birdinu jokus, ja nevajag - klusēju, sviestmaizes taisu lieliskas un var man arī sirdi izkratīt)

ja izklausās arī pēc tava plāna, lūdzu dod zināt!

Fri, May. 22nd, 2015, 04:32 pm
[i]intenormal posting in [i]iztulko: ENG-LV

kauč nosit, nezinu, kā lai normāli latviski atveido:

reflections and refreshments

domāta neliela saruna ar režisoru pēc filmas seansa, un pēc tam vīna glāze un uzkodas.

Fri, May. 22nd, 2015, 04:24 pm
[i]penny_lane:

- ko tu parasti dari festivālos?
-nu kā, ko?
-nu, dejo, čilo, apsities?
-es principiāli nelietoju narkotikas.
-*skumjš smaids* ko tā? ak, tu negribi būt tāāāāda klišeja, ja?


man vajag haštagu manām un danas sarunām ieviest.

Fri, May. 22nd, 2015, 04:21 pm
[i]citronz:

Tā kā neesmu formā, lai uz ātrumu skrietu 10km, sliecos par domu rīt aizlaist uz Cēsu-Līgatnes apvidu paklīst un izvēdināt galvu. Varbūt nāktu par labu.

Fri, May. 22nd, 2015, 03:53 pm
[i]ninona:

Mana pēdējā laika muzikālā aizraušanās (atkārtoti) ir Barenaked Ladies.
Beidzot sāku skatīties/klausīties jūķūbē viņu koncertu ierakstus (tos, kas puslīdz ap divtūkstošo gadu). Iemīļotākais ir šis https://www.youtube.com/watch?v=0vI8ybp6tIw

Es saprotu, ka "na ļubiķeļa", bet tomēr iesaku. Viņi ir kas stipri vairāk par visiem zināmo "If ai had a miljon dola`s". Dziesmas ir stāsti ar odziņu un apmānu, balādes vapše super. Humors starp gabaliem politnekorekts.

Fri, May. 22nd, 2015, 03:33 pm
[i]magnolia posting in [i]vajag: vajag kompāniju pasākumam

varbūt te ir kāds/kādi, kas vēlētos rītvakar atrasties šajās vietās/koncertos:
https://www.facebook.com/231262476927662/photos/a.246892645364645.73585.231262476927662/824690410918196/?type=1&theater

(pirms tam varbūt arī arkādijā "Pērkons" 20.00.)
negribas vienai iet. nav obligāti ar mani ļoti komunicēt, var vnk padzert alu, pasēdēt/
pastāvēt blakus un paklausīties mūziku. roks/metāls utml.

Pūķa gars: https://www.youtube.com/watch?v=WokAypsswLw

Fri, May. 22nd, 2015, 02:38 pm
[i]au: uz kurieni Tu, pasaule???

un vakardien es patiesi sirsnīgi smējos pie joka:

Arbūzs
Bezbūzs

Fri, May. 22nd, 2015, 12:37 pm
[i]rasbainieks:

lai arī stanstedu tagad pārbūvē pēc gatvikas ģīmja un līdzības (līdz departurēm var tikt vienīgi caur dutyfree labirintu, un geitu paziņo tieši tad, kad uz viņu ir jāmetas skriešus, lai pagūtu uz ļoteni – nu kas tas ir, ka samācīties vajag tikai to sliktāko) un tur var, hm, aizraujoši pavadīt laiku
ja jums ir piecas stundas kūkošanai stanstedā, tad viņas brīnumjauki var nokūkot nevis lidostā, nevis pielidostas purviņā un/vai krūmos, bet tuvējā mazpilsētā bishop's stortford
lai uz turieni tiktu, ir vērts aprunāties ar autobusu šoferiem – ar pirmo grabažu neaizbraucām, jo this one takes ages (tā arī ir, 7. autobuss līdz turienei brauc 45 minūtes, 301. brauc 20), ar otro grabažu neaizbraucām, jo pēc 10 minūtēm nākšot cita grabaža, kurā lētākas biļetes, ar trešo grabažu aizbraucām svilpodami, un jau no sarunām ar šoferiem vien sajūta kā laukos, kamēr turpat blakus griežas vienmērīgs konveijers ar visiem šitiem teraviženiem un national express uz megapoli, kā no citas pasaules
mazpilsēta ir maza un jauka, un saulainā maija dienā pavisam brīnišķīga, un tādā vienā kūkojienā var gan izstaigāt centru un atrast, kurā laukumiņā ēst pusdienas un dzert brīvdienu vīnu un aplūkot pilsētas labi audzinātos suņus, gan ieklīst klusajās rindu māju ielās ar maziem pagalmiņiem rindās vien, tur viss pilnīgi ārprātīgi zied un čivina un ir ļoti mierīgs
izgriež pogas torčīšanai lidostā tā, ka sprakšķ vien

un lūk ko es anglijā īpaši mīlu )

Fri, May. 22nd, 2015, 02:16 pm
[i]tutepataas posting in [i]pajautaa: Dobeles ceriņu dārzs 2015

Vai kāds, kas šogad jau bijis, vai mitinās tai apvidū, vai garām braucis, zinātu teikt, vai ceriņi jau ziedos? Gribētos uz nedēļas nogali aizbraukt sasmaržot.

20 most recent