Fri, Oct. 31st, 2014, 09:35 pm
[i]biezpientaure:

Happy Hallowe'en!

Fri, Oct. 31st, 2014, 09:15 pm
[i]putnelis:

Sīkbērns izrullējās pa bernudārza zālāju tā, ka arī cepure netīra. Atnākot mājās liku lai visu netīro novelk un sabāž vešmašīnā.
Pēc stundas no vešmašīnas izvilku - cepuri, fufaiku, bikses, zābaciņus.
Raudāt vai smieties?

p.s. Cepure un bikses vel jo projām netīras.

Fri, Oct. 31st, 2014, 09:02 pm
[i]shelly: Girls Just Wanna Have Fun

Šovakar pēc darba vārda tiešā nozīmē baroju zivis*. Tieši tā - zivis. Sēdēju uz neliela ķisena, kājas iemērkusi akvārijā, malkoju zaļo tēju, grauzu kaltētus banānus vai ko tamlīdzīgu, un 40 minūtes, acis iepletusi, skatījos, kā mazmazītiņas raudiņu izmēra zivis skrubina man pēdas. Jūtu, ka šai laikā starp mums nodibinājās patiesa emocionālā saikne.
Zivis bija ārkārtīgi aizrāvušās, mājupejot man bija sajūta, ka uz papēžiem ādas nav palicis vispār, toties mans Ahilleja papēdis - potītes - izskatās Ievērojami Labāk.
* es drusku pārspīlēju, īstenībā zivis vecu ādu nemaz neēd, zivis vienkārši skrubina (visu pēc kārtas).

Fri, Oct. 31st, 2014, 08:38 pm
[i]chaika:

ir joko: mēs pēc savas dabas esam piektdienofīli un pirmdienufobi

Fri, Oct. 31st, 2014, 08:30 pm
[i]almighty_j: Distractify!!!

Šamo atrada [info]emiilia, es tikai padodu tālāk.

Fri, Oct. 31st, 2014, 08:20 pm
[i]sii:

"Sauli zīmē ar ēnām", bet miglu iekšpus miglas pilsētas apgaismojumā zīmē ar tuvākiem un tālākiem kokiem. Stāvu un priecājos.

Fri, Oct. 31st, 2014, 07:07 pm
[i]begemots: 2 pēdējā laika hobijista prieciņiFri, Oct. 31st, 2014, 07:06 pm
[i]martcore:tad šādi izskatās slavenā paelja?
"lufthansa. braunijs jūsu smūtijā."

Fri, Oct. 31st, 2014, 07:03 pm
[i]rasbainieks:

fun fact 2: pie manis pirmoreiz mūžā atnāca trikortrītētāji
tie, kuri pārzina manu virtuvi, uzminiet, ko viņi dabūja?

Fri, Oct. 31st, 2014, 05:58 pm
[i]rasbainieks:

fun fact: tieši 27 dienas pēc vēlēšanām manā pastkastē ir iemesta zzs pirmsvēlēšanu avīze

Fri, Oct. 31st, 2014, 04:28 pm
[i]vistu_zaglis:

Lūk, teiksim, kino biļetes.

Kino biļetes var iegādāties internetos. Un saņemt 2 veidos, izdrukājamu PDF vai SMS formātā.

Izdrukājamais PDF sevī satur: visādus noteikumus un informāciju, svītru kodu divās vietās, biļetes numuru, vēl kaut kādu huiņu, slinkums tagad vaļā vērt un skatīties.

SMS sevī satur: rezervācijas numuru un nopirktās vietas.

Uzmanību — jautājums. A kakova, sobssna, hrena ir vajadzīgs viss tas vājprāts drukas versijā? Kāpēc arī tur nevarēja būt tā pati sešciparu kombinācija, izpildīta ar 42. izmēra Arial? Kāpēc es nevarētu vispār vienkārši šos cipariņus iegaumēt un nepostīt Brazīlijas mūžamežus, tērējot papīru?

Nicht saprōten.

Fri, Oct. 31st, 2014, 05:10 pm
[i]unpy: Sarunabaltsarkanās lentītes norādījumu žņaugos.

"Lāčplēša dienu gaidot, Aizsardzības ministrija (AM) aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju nēsāt pie apģērba sarkanbaltsarkano lentīti, kas norāda uz 1919. gada 11. novembri, kad tika izcīnīta izšķirošā uzvara pār Bermonta karaspēku"

Šeit ir daudz latviešu, visādos veidos Latvijas patriotu un vienkārši cilvēku ar zināšanām vēsturē, kāds man var paskaidrot, kā tieši sarkanbaltsarkanas lentītes nēsāšana pie apģērba ir saistīta ar 1919. gada 11. novembra izšķirošo uzvaru, jo nevarētu taču būt tā, ka Aizsardzības ministrija nērš kaut kādas stulbības par pie apģērba nēsājamām lentītēm Latvijas karoga krāsās?

Papildjautājums - nēsājat/grasaties nēsāt šādu lentīti? Norādīsiet uz ko?

Fri, Oct. 31st, 2014, 04:47 pm
[i]citronz:

Uznāca besis.
Rīt brīvdiena un man nav nekādu plānu. Nē, nu es varētu doties ar suni uz mežu. Izgulēties. Pasportot utt. Man jau ar sevi nekad nav garlaicīgi, ko darīt vienmēr atrodu. Bet man gribas kaut ko aktīvu- laivas, velo vai pārgājienu. Bet atkal viss apstājas pie tā, ka nav, ar ko. Ar laivu man vienai tā kā bailīgi. Ar velo braucu viena un arī pārgājienu teorētiski varētu. Bet besī. Es nesaprotu, kāpēc citiem ir draugi, bet man nav. Nu ir, bet ne LV. Ir cilvēki, ar kuriem kopā šo to daru, piemēram, svētdien man sarunāts kopā skriet. Bet tik un tā, besī, ka man nav savas kompānijas, aktīvi cilvēki. Nu kā kolēģim, piemēram, kurš ar draugiem regulāri iet pārgājienos un rīko pirtis. Nesaprotu. Laikam esmu nesabiedriska un nedraudzīga.

Un šis nāk jau līdzi no bērnības. Atceros, kā savulaik iepirktu basketbola, volejbola un futbola bumbas. Bet nebija jau, ar ko spēlēt. Tā arī sapuva. Tas pats notiek tagad apmēram. Man ir viss nepieciešamais pārgājieniem u.c., izņemot kompāniju. Nē, nu var jau viens. Visu jau var viens. Bet es negribu.

Laikam esmu pārāk prasīga pret draudzību. Jo neesmu tik vientuļa, lai mestos jebkurā izklaidē, ko man piedāvātu. Gribu, tā lai man ērti un interesanti.

Reizēm domāju, ka vajadzētu iepazīšanās portālu draudzībai. Tieši draudzībai, nevis romantikai vai seksam. Tur varētu likt sludinājumus un meklēt draugus. Patiesībā, ja mācētu programmēt, uztaisītu tādu. Bet nemāku.

Fri, Oct. 31st, 2014, 03:48 pm
[i]auksts_entelekt:

mīļie frendlistes zēni (un cipargalvu meitenes), cik liela iespēja piecus (sešus?) gadus vecu portatīvo padarīt drusku ātrāku un ne tik ļoti uz nerviem krītošu? Izdarīt tam pārinstalēšanu, vai kā jūs tur to saucat?
Un cik tas maksā?

Fri, Oct. 31st, 2014, 02:07 pm
[i]etalonfunkcija: Aptrakums

Izpētāmais materiāls )

Nupat kopumā būšu veltījusi jau 12 stundas čehu Ziemsvētku stikla mantiņu vēstures izpētei. Jā, man ir bijušas 12 brīvas stundas savas dzīves, kuras veltīt tieši šādai nodarbei. To sauc par māniju. Vai aptrakumu. Vai iedvesmu.

Viss sākās ar to, ka es iegāju antikvariātā un iegādājos 3 mantiņas (skat. augstāk). Jautāju pārdevējam, vai viņam ir nojausma, no kuriem gadiem tās ir. Viņš diezgan nepārliecinoši teica, ka varētu būt no 30.-40. gadiem, kam es īsti negribēju ticēt, tādēļ nolēmu šī temata izpētei pievērsties pati. Tātad, ir pagājušas 12 stundas, bet es esmu apmēram turpat, kur sāku, tikai noklausījusies 2 čehu radio raidījums, izlasījusi desmitiem rakstu internetā un apskatījusi simtiem un simtiem bilžu.

Noskaidrotie fakti:
* Pūstā stikla mantiņas (bumbuļus un figūriņas) Čehijā sāka masveidā ražot tikai pēc 1931. gada, pirms tam tās ieveda no Vācijas, kura savu preci sāka plaši eksportēt ap 1840. gadu.
* Līdz 30tajiem čehi savas eglītes greznoja ar pūstām stikla pērlītēm, kuras ar drāti savija dažādās neglītās figūriņās. Nu, tas bija pēc tam, kad viņi pārstāja eglītes greznot ar žāvētiem augļiem un saldumiem.
* Stikla egļu mantiņas Čehijā aizvien taisa tradicionālajā metodē - sakarsē stikla trubiņu (kuras aizvien iepērk no Vācijas) un izpūš no tās burbuli. Pēc tam to no iekšupes sudrabo (subdraba nitrāts + amonjaks), lai būtu izturīgāks un necaurspīdīgs. Angļu pasaulē dominējošais "mercury glass" apzīmējums šim procesam saistībā ar egļu mantiņām ir pilnīgs sviests, jo ne tur sakars ar dzīvsudrabu, ne ar īsto "mercury glass" tehniku, bet lai. Pēc tam bumbuli ar roku apglezno un pārdod. Mūsdienās izmanto arī sietspiedes tehniku ļoti skrupuloziem, bagātīgiem darbiem.
* Bumbuļi tehnoloģiski ir visvienkāršākie. Lai izpūstu perfektu bumbuli, darbinieks mācās dažus mēnešus. Lāstekas ir jau sarežģītākas, nemaz nerunājot par egļu galotnēm. Tomēr vissarežģītāk ir pūst figūriņas formās, tehnikas slīpēšana varot ilgt pat 5 gadus.
* Līdz 80tajiem Čehijā bija 5 bumbuļu pamatkrāsas, kuras jauca savā starpā, lai iegūtu toņus, bet kopumā tie bija apmēram 13, balstoties uz vienu no rakstiem. Mūsdienās esot ap 1500+ krāsu/spīduma variācijām (un tās ieved no Vācijas).
* Pagājušogad bija grandioza vēsturisko Ziemsvētku mantiņu izstāde Prāgā, uz kuru es neaizgāju.

Par izpētāmo materiālu:
* Visas 3 figūras ir pūstas formās. To var redzēt pēc raksturīgās sadalošās strīpas uz mantiņas. Nu, un pēc tā, ka tās ir figūras, jā.
* Mājiņai pa labi uz metāla cepurītes ir rakstīts "Czechoslovakia". Tātad tā vismaz ir vecāka par 1990. gadu.
* Krāsojumā vienkāršas krāsas, tomēr tas var arī neko nenozīmēt. Sarkanā visām vienāda, dzeltenās un zaļās mazliet atšķiras.
* Vienkāršas "cepurītes". Mūsdienās izmanto savādākas.
* Konkrēto formu meklējumi neko datēšanai nedeva. Visus 3 paraugus internetā atradu, bet čehi ir tādi tradicionālisti, ka reiz uztaisītu formu viņi lieto mūžīgi, tikai krāso trendīgās krāsiņās. Pūci, piemēram, var nopirkt pilnīgi jaunu, bet savādāk dekorētu.
* Neko neatradu par stikla krāsu izmantojuma vēsturi.

Tā, lūk. Viss. Eju dzīvot tālāk savu dzīvi.

Fri, Oct. 31st, 2014, 02:32 pm
[i]mazeltov:

Interesanti, tie, kuriem ir beerni, ir iedomaajushies par to, cik koruptiivaa videe naaksies izdziivot vinju beerniem, kad shie buus jaalaizh dziivee? Juus jau gatavojiet vinjus tam, ka vinjiem var naakties nespeeleet godiigi, jo buus jaaspeelee pret vienliidziigaakajiem, kuriem ir nauda vai gali vai abi kopaa?

Fri, Oct. 31st, 2014, 03:16 pm
[i]helvetica posting in [i]par_velti:

lietot iesākti/palietoti, bet neizlietoti sekojoši ķermeņa kopšanas/kosmētiskie līdzekļi:

1) "Faith in Nature" ķermeņa losjōns, ar ķirbja kaut kādu tur ekstraktu 150 ml. Riebjas kā smaržo - šķiet, pēc vecas eļļas. citiem tā nešķiet, līdz ar ko citi var to ņemt un lietot.

2) "Dove" ķermeņa losjons ar iedeguma efektu, fair to normal skin, 250 ml. Tā pati smaržas/smakas problēma.

3) "Logona" kompaktais pūderis. 01 - Light Beige (fair). aplikatora nav.

bonusā var dabūt Bioderma krēma paraudziņus jutīgai/kuperozai sejas ādai. Pēc izvēles - ar pūderkrēma efektu vai bez. Kā arī Garnier paraudziņus jauktai/taukainai ādai.

Fri, Oct. 31st, 2014, 02:55 pm
[i]chaika:

ingvera sukādes - zeme, atveries!

Fri, Oct. 31st, 2014, 02:46 pm
[i]zirka:

ja varētu iekonservēt apņēmības uzplūdus un noglabāt dienai, kad no tiesas būs vajadzīgs

Fri, Oct. 31st, 2014, 01:28 pm
[i]unpy: Tā diena.

Ahā, tad šodien ir diena ar iespēju, ja vakarā pie durvīm zvanās kaut kādi dīkdieņi, sakliegt uz šiem diktā balsī - "Kādi, pie velna, heroīni? Lasaties prom, nolādētie narkomāni, kamēr policiju neesmu izsaucis!"

20 most recent