Sat, May. 25th, 2024, 12:59 pm
[i]watt:

Noskatījos Netflix to Atlas sci-fi. Nav tā ka baigi svaigi un atklāsmju pilni, bet viena doma man radās:

Nākotnē būs pilns ar silicon-based AGI life-form, kuri dzīvo miljoniem gadu ilgi, un ir šausmīgi, šausmīgi nogarlaikoti, dzīves apnikuši un izbesījušies. Būs gan jau visādi matrioska brain, kas pārvērš zvaigžņu (vai melno caurumu) jaudu par computation, un domā ļoti dziļas domas, bet būs arī vidējā līmeņa AI, kuri nav īpaši gudri, bet kuru dzīves ilgums ir neierobežots - kopē tik savu softu uz kādu jaunu procesoru, un turpina domāt un eksistēt.

Šobrīd, un visās media, filmās un stāstos, cilvēki runā par transient state, par pārmaiņu laiku, jo tas ir kad interesantas lietas notiek. Bet vienmēr arī iestājas permanent state, kad nekas īstie nemainās, procesi rit, bet bez krasiem notikumiem un pavērsieniem.

Sat, May. 25th, 2024, 01:34 pm
[i]black_data:

Īss kaķu apdeits.

Neskatoties uz vajadzību atrādīt Junkuru vetārstam, viss ir daudz labāk, kā šķita. Viņš sevi ir sakasījis - for sure. Tur varētu būt akumulētas problēmas, bet ar vienu injekciju (ok, divām, bet otra būs pēc pāris nedēļām) un jaunu porciju pretērču līdzekļa būs dzīvotājs. Kas mani jau iepriekš satrauca, bet es beidzot padevos - es pierakstīju kaķi uz pilno narkozi, un potenciālu ilkņu raušanu. Un aizvedot viņu uz norunāto procedūru, otra vetārste secināja, ka zobi nekustās, iekaisums mazinājies, un nav vajadzības viņam darīt gauži. Tā nu izskatās, ka šī vasara viņam būs medību pilna. Un tas mani iepriecina. Es jau morāli briestu, ka kaķis dēļ vecuma sāks drīzumā irt ārā pa šuvēm, bet izskatās, ka vēl ne. Viņš neizskatās pēc jaunieša, bet nu galīgi nevar pateikt, ka viņš ir vecs.

Savukārt suns vakar drusku drāmoja. Bet iespējams arī mēģināja izrādīt interesi. Katrā ziņā tur notika ļoti jocīga dinamika. Vismaz Junkuru diez ko netraumē suņa emocionālās un nekonsekventās izpausmes. Ja viņš grib sēdēt dīvānā, viņš ies sēdēt dīvānā.

Fri, May. 24th, 2024, 07:17 pm
[i]covid_19: oppā

asjka tu tūuuuu

Fri, May. 24th, 2024, 09:26 am
[i]daria:

Es nevaru sagaidīt, kad beigsies skola - tā celšanās un celšana mani ir nogurdinājusi. Turklāt tagad, karstumā, es nevaru paskriet vakaros, varētu kā agrāk - no rītiem, bet vēl agrāk celties es negribu. Sīki arī noguruši, šīs pēdējās nedēļas ir fckn garas.

Thu, May. 23rd, 2024, 07:24 pm
[i]missalise:

Kāds no jums nav dzīvojis Sarkandaugavā? Apsveru domu nopirkt mazu dzīvoklīti, bet ņemt lielus kredītus negribu.

Thu, May. 23rd, 2024, 05:30 pm
[i]black_data:

Šodien biju "darbiņā", šogad pirmo reizi, un tur blakus tagad izrādās ir milzīgs volejbola laukums. Kaut kas ir tajos darbiņos ar skatiem pāri pļavai, pāri kuplām vīksnām. Bet gan jau ātri apniktu. Un, protams, kas tev mirstīgam cilvēkam dos darbavietu pie loga desmitajā stāvā. Tev pienāktos tikai kruasāns no mikrenes.

Thu, May. 23rd, 2024, 03:53 pm
[i]black_data:

Balstoties visādos matemātiskos aprēķinos, arvien biežāk izskan hipotēzes par vairāku visumu eksistenci. Zinātnieki, protams, vēl nav tik tālu tikuši, lai kaut ko apgalvotu ar kaut cik vērā ņemamu varbūtību, bet ir piesardzīgs pamats domāt, ka tas ir laika jautājums. Jau viena visuma ietvaros cilvēkam ir iemesls sajusties niecīgam, bet ja mums pēdējo vieninieku (viens visums) aizstās ar kārtējo bezgalību, cilvēka kā sugas pašvērtējumam vajadzētu nolaisties atpakaļ uz visu pārējo dzīvo būtņu līmenim uz šīs planētas. Domāju, ka kaķi sevi nešausta ar jautājumu par savu vietu visumā, viņi to vietu paņem savu iespēju robežās.

No otras puses es kaķim nevaru pajautāt, ko viņš domā par iespēju, ka mēs dzīvojam vienā no bezgalīgi daudzajiem visumiem, un pieņemu, ka tā nav tikai valodas barjera. Līdz ar to ir zināms pamats domāt, ka šis izzināšanas process spēs atnest ļoti daudz jaunu faktu ar kuriem operēt, ja vien cilvēce turpinās pastāvēt. Un tas varētu notikt daudz straujāk, kā varētu iedomāties. Vēl ir dzīvi cilvēki, kas akmeņus no mēness ir pētījuši, kamēr citi šobrīd mēģina aprēķināt notiekošo melnajos caurumos, vai kaut ko tik pat abstraktu. Vai arī otrā virzienā - ķer kvarkus, un mēģina šīs divas fizikas apvienot vienā jaunā fizikā. Tomēr tas cilvēces pastāvēšanas fakts nav garantēts, un tas ir drusku bēdīgi. Pie tam tas ir bēdīgi neskatoties uz to, ka lielākā daļa zināšanu tiks iegūtas tad, kad manis šeit nebūs. Tā ir diezgan jocīga un neracionāla nožēla, bet viņa tur ir.

Thu, May. 23rd, 2024, 12:39 pm
[i]watt:

Noskatījos Netflix "The Antisocial Network" par 4chan, dibinātājiem, un sacelto jezgu. Vispār diezgan traki.

Tauta "for the lulz" postē visādas fašistiskas tēmas, bet jau gandrīz otrajā IRL satikšanās reizē visa istaba pilna ar bona-fide neonacistiem kas sāk "sieg heil" mētāt. 4chan: surprised pikachu face.

For the lulz iet tālāk un sāk postēt visādas absurdas teorijas par un ap Trampu. Bet, elektorāts izrādās pavelkas, Trampu ievēl. Un kad jāpārvēl atkal, mauc "stop the steal", ielaužas kapitolijā, utt, utt, labticīgais elektorāts.

Thu, May. 23rd, 2024, 12:07 pm
[i]shelly:

Prokrastinēju, cenšoties atrast vannas dēli. Pirmo reizi par tādu dzirdat? Nu, lūk, te arī problēmiņa - nav ne jausmas, kā nosaukt to, ko man vajag.
Problēmas būtība - man dzīvoklī ir tikai viena izlietne, kas ir mūžam pilna ar traukiem. Līdz ar to visu veļu, ko jāmazgā ar rokām, es mazgāju vannā. Tas ir, bļodā, kas ielikta vannā. Un baidos, ka vienā jaukā dienā mans mugurkaulks šo izklaidi neizturēs un vienkārši ar krakšķi pārlūzīs uz pusēm.
Senos laikos mūsmājās bija burvīgs koka dēlis ar divām īsām, bet masīvām "kājiņām". Dēli uzlika uz vannas augšas, kājiņas to nofiksēja no iekšpuses, tad uz dēļa lika bļodu un vešerēja tā, ka šļakstēja vien.
Man vajag kaut ko tamlīdzīgu. Nu, vai varbūt kādu vieglu, bet izturīgu un nemirkstošu soliņu vai tabureti, vai pakāpienu, uz kura uzlikt bļodu, lai... Nu, jūs saprotat.
Esmu caurskatījusi medicīnas preču veikalus, bērnu veikalus, beidzamais atradums - kāpnes, ko "Var izmantot, lai iekāptu vannā vai jebkurā citā situācijā" (diemžēl šo es neizdomāju, tā tiešām ir rakstīts https://220.lv/lv/majai-un-remontam/santehnika/cilvekiem-ar-ipasam-vajadzibam-/kapnes?id=19688532&feat=search&keyword=pakapiens)
Kādas konstrukcijas šādam nolūkam tiek izmantotas Jūsmājās?
ps - nupat atradu speciālu "pakāpienu treilerim" https://220.lv/lv/sports-turisms-un-atputa/turisms/turisma-preces/citas-turisma-preces/pakapiens-treilerim-fiamma?id=23260526&feat=search&keyword=pakapiens Smalki!

Wed, May. 22nd, 2024, 09:38 pm
[i]brookings:

Arse hurts from 140 km on the velo, looking for a car. Used-car salesmen have got an answer for everything: even smoke coming from the engine. Are they like that at home? There must have been a skit based on them: 'It's normal for your wallet to be empty - especially if it's been standing on the table for a few days'.

Wed, May. 22nd, 2024, 03:17 pm
[i]mufs:

kad mēs te tā par saules krēmiem ieskrējāmies, maybe ir kas labs iesakāms uz paštonējošajamajiem? manas daiļās baltās kājas galīgi neiet man pie sirds, bet es savos 40+ konstanti baidu cilvēkus, staigājot īsajos šortos.

Wed, May. 22nd, 2024, 12:34 pm
[i]viipsna: Putnu barotavā šopavasar neparasti

Kādas divas nedēļas bufeti aktīvi lietoja bariņš ķivuļu (nebiju iepriekš zinājusi par tādu putnu eksistenci).
Tik koši dzelteni mazputniņi, es, kad pirmoreiz ieraudzīju, domāju, ka pamukuši kanārijputniņi.
Bija dzenis! Iedomājaties, pilsētas vidū, uz centrālās ielas. Bet man ir aizdomas, ka viens dzenis dzīvo tuvējā parkā, jo tur to esmu nereti dzirdējusi.
Un tagad. Liekas jau, barošanas sezona cauri, bet nē - zīlītes un zvirbuļi lido joprojām. Vairāk kā martā/aprīlī.

Wed, May. 22nd, 2024, 12:16 pm
[i]black_data:

Lai gan runā, ka laiks ir sociāls konstrukts, laiks tomēr ietekmē mūsu apziņu diezgan nepārprotami. Ir diezgan briesmīgi skatīties filmu par genocīdu Kosovā, bet tu izej no kino zāles, un nodomā - nekad ko tādu nedrīkstētu vairs pieļaut. Kad tu skaties kādu filmu, kas meklē jaunus veidus, kā parādīt holokaustu, tev paliek neomulīgi par to, ka cilvēki kādreiz ir bijuši spējīgi uz ko tādu. Kad tu skaties ainu Drošsirdī, kur galveno varoni dzīvu un pie samaņas šķērž vaļā, tu nodomā - tie tik bija skarbi laiki, un ir labi dzīvot mūsdienās.

Un tad tu aizej uz Zaļo Robežu, un pēc filma ej pa izgaismoto un mierīgo Rīgu kā pa virtuālo realitāti, nespējot pieslēgties atpakaļ šeit un tagad. Un, protams, tas pat nav karš Ukrainā, tā ir tikai sekas dažādiem kariem visā pasaulē, no kurienes cilvēki bēg. Un šeit vairs nav laika distances, kas spēj pasargāt tavu apziņu.

Wed, May. 22nd, 2024, 11:04 am
[i]au:

tviterī jau izrunāts, gadu gadiem jau cibā izrunāts, bet atkal atkal man ir mūžsenais jautājums:

labākais spf sejai?
viegls, nesedzošs, efektīvs?

Tue, May. 21st, 2024, 10:13 pm
[i]inese_tk: maijs

vienu pēc otras izlasīju "Pa stāvu liesmu debesīs. Nenotveramā latviešu anarhista Pētera Māldera laiks un dzīve" un Ugas Skulmes "Atmiņu grāmatu". abas divas kaut kā ļoti iet kopā. viena ar otru un arī ar manu Grīnbergu kvestu.

man aizvien vairāk kārojas lielu, tukšu telpu, kuras viena siena ir balta magnētiskā tāfele. likt uz tās Grīnbergu labirintu, cerot kaut kad ieraudzīt kaut kādu kopskatu. skaidrs, ka ne viens, ne otrs nav iespējams. kad mācījos 2. kursā, Briedis teica, ka tie Grīnbergi noteikti vēl kaut kur parādīsies. jā. viņi īstenībā ir visur.

Tue, May. 21st, 2024, 01:14 pm
[i]missalise:

Svētdiena izvērtās par manu personīgo maratona dienu. Biju tramvajā nobraukusi jau pāris pieturas, kad konstatēju, ka koncerta svārkus esmu atstājusi mājās. Nu ko - lēcu laukā no tramvaja, sākumā domāju sadabūt Boltu - bet izrādījās, ka neviena Bolta tuvumā nav. Tad nu braucu atpakaļ ar tramvaju un tad atkal līdz Tallinas ielai un pēc tam naskā solītī rikšoju uz AVE Sol.

Bet nu koncerts bija ok, vienīgi jutos visai piekususi vēlāk. Bet tā jau ir labi, ka ir koris. Vasarā būs kora nometne, mācīsimies jaunu programmu.

Mon, May. 20th, 2024, 09:04 pm
[i]covid_19: kurš tur meklēja virpuļiem dažādiem nosaukumus

izrādās bez putekļu velniņiem ir arī velna slotas
https://jauns.lv/raksts/zinas/606015-ko-sitadu-tu-riga-nemuzam-neredzesi-soctiklos-dalas-ar-iepaidigiem-velna-slotas-video

Mon, May. 20th, 2024, 10:28 am
[i]black_data:

Šorīt es jūtos kā jaunais vecāks, un šīs nakts divās, trijās negulētajās stundās es sev uzdevu visādus filozofiski ētiskus jautājumus. Par atbildību, par apziņu, par brīvību, par kaimiņiem, par vibrējošām kakla siksnām, un par vecākiem, kas bērniem dod alkoholā mērcētus cukurgraudiņus, lai viņi naktī "labāk gulētu". Gan jau arī par dzimumu stereotipiem. Nav, protams, nekā pārsteidzoša, ka nocturnal predator ir viens pats nogarlaikojies četrās sienās, un visu nakti brēc. Tā noteikti nav viņa vaina un atbildība, ka viņš ir nonācis ieslodzījumā, pat ja mēs kā cita veida būtnes uzskatām, ka dabūt infekciju brīvā dabā nav labāka alternatīva. Es tikai ceru, ka turpmākās naktis viņš būs mazliet relaksētāks, vai arī prasīs uzmanību tikai pa dienu. Protams, kur viņš ir šobrīd, man nav ne jausmas, jo apkārt ir klusums un miers.

Bet cilvēki, kas pie pilna saprātu un brīvas gribas izvēlas radīt bērnus, viņiem drošvien ir nopietna misijas apziņa. Vai arī neizsmeļamas cerību rezerves, ka viņiem visās situācijās atradīsies sustainable risinājumi. Es, protams, par to, ka ir jāsaudzē sava fiziskā un garīgā veselība. Es pagaidām paredzu, ka šis būs smags treniņš, un vai trešdien mani vairāk interesēs deju grīda, vai gulta, to mēs vēl redzēsim.

Mon, May. 20th, 2024, 08:57 am
[i]brookings:

slovakia... iran...

Sun, May. 19th, 2024, 11:57 pm
[i]black_data:

Uz kādu brīdi māja būs pārvērtusies par vietu, kur suns satraukti skraidīs pakaļ kaķim. Nekas tāds, bet tomēr mazliet smieklīgi.

20 most recent