Thu, Dec. 2nd, 2021, 04:18 am
[i]skafandrs posting in [i]pajautaa: Dzīve nerīgā

Čau, cibiņi!
Te kāds varbūt var padalīties pieredzē, kā ir ar maziem bērniem pārcelties uz dzīvi citā pilsētā, ja darbi paliek turpat Rīgā? Darbi gan tādi, kas mūsdienās mierīgi darāmi arī attālināti, bet tas var mainīties.
Man vienmēr gribējies prom no Rīgas, bet tagad, kad ir iespēja un apsveram dzīvi Ogrē, sāku raustīties - ja nu nebūs ērti un kasturvēl.
Pastāstiet, kā jums ir gājis ar Rīgas pamešanu!

Wed, Dec. 1st, 2021, 04:56 pm
[i]aai posting in [i]pajautaa: ViiPiiEn

Sveiki,
Kurus no VPN servisiem jūs ieteiktu privātai lietošanai? Express VPN, Surfshark... kādu citu?
Neesmu privāti aktīvi lietojis un īsti nezinu, kas skaitās value for money?

Mon, Nov. 29th, 2021, 01:43 pm
[i]saccharomyces posting in [i]pajautaa:

klau, vai jūs varbūt zināt kādu, kas kopš jūlija atlaists no nepilnas slodzes darba, kurā saņēma mazāk par 500 EUR/bruto mēnesī, jo darba devējs pēc nodokļu reformas vairs nevar nomaksāt nepieciešamos nodokļus?

Thu, Nov. 25th, 2021, 10:03 pm
[i]ze posting in [i]iztulko:

Labvakar.

Ir kāds puslīdz oficiāls tulkojums šovam "Jackass"? Google uzmet "Trakuļi", bet varbūt ir vēl kas dzirdēts?

Thu, Nov. 25th, 2021, 01:42 pm
[i]lavendera posting in [i]pajautaa: atvērt failus

Es varbūt esmu nezinoša kā omīte, bet kāpēc dažkārt no epastiem varu atvērt pievienoto failu uzreiz, citreiz pieprasa to vispirms lejupielādēt?
Man ir daudz tādu, kas jālieto tikai vienu reizi, un to bāšana iekšā datorā nudien kaitina.

Wed, Nov. 24th, 2021, 01:16 pm
[i]m_x posting in [i]pajautaa: Nodokļi eBay pirkumiem

Jau otru reizi ir veikts pirkums eBay no ne-ES valsts, nodokļi samaksāti uzreiz (jo eBay vienmēr piestāda) un tagad saņemta īsziņa no pasta, ka jāatmuito sūtījums. Iepriekšējā reizē sazinājos ar selleru, kā VID savos FAQ raksta, bet šis neko nezināja. Un teorētiski jau selleris tagad ir eBay, jo nauda tiek aizskaitīta viņiem. Pieņemu neesmu vienīgā, kam šitā gadījies. Vai ir vērts kaut kur, kaut kam, kaut kā cīnīties, lai nebūtu jāmaksā nodokļi 2x? Ir kādam izdevies? Iepriekšējā reizē mīļā miera labad samaksāju otrreiz, bet nekāds miers nesanāca, jo uz pasta sistēmu šis apmaksas fakts tā arī neaizgāja. Pilnīgi vai bail ko atkal pirkt no ne-ES vai Ķīnas (no ķainiešiem problēmu nav bijis).

UPDATE: paldies par palīdzību! ja nu kādam noder, uzrakstīšu, ko man atbildēja no muitas. sūtītājam obligāti pasta sistēmā IOSS laukā esot jānorāda IOSS numurs! ja nebūs, tad pasts uzskatīs, ka nav samaksāts. turklāt šajā gadījumā sūtītājs (laikam labāk gribēdams) norādījis kā dāvanu, bet pasts nav ticējis, tāpēc prasa samaksāt. turklāt IOSS var būt tikai komerciāliem sūtījumiem, tā ka aizpildīt to dāvanām nevar. un, vai jāmuito vai nav, to izlemj pasts nevis muita.

Sun, Nov. 21st, 2021, 11:27 pm
[i]neetiski posting in [i]pajautaa: Veselības apdrošināša

Lūdzu, palīdziet atrast "Cibas" ierakstu, kur pirms mēneša, diviem tika apspriesta privātpersonu veselības apdrošināšana!

Sun, Nov. 21st, 2021, 01:28 pm
[i]aai posting in [i]pajautaa: Tugriki un šekeļi

Klau, no kurienes latviešu valodā (nu, vismaz manā draugu/paziņu lokā šad un tad) ir ienācis tas niķis, ka vietējās valūtas (tagad, eiro) vietā teikt/rakstīt "tugriki" vai "šekeļi".
Tiek lietotas arī citas valūtas, lai tā neformāli teiktu, ka kkas maksāja nevis 50 eiro, bet 50 tugrikus? Es, šķiet, vārdu "tugriks" lietoju reizi nedēļā vai reizi divās.

Sat, Nov. 20th, 2021, 04:44 am
[i]scaramouche posting in [i]pajautaa:

Ja LV nepilngadīgs (14) puika tiek pie seksa no 30+ dāmas (un co) - tā ir izvarošana vai vismaz pavešana?
Pat ja ir, tad ar ne- vai īsu noilgumu?