Tue, Jun. 30th, 2015, 10:44 pm
par vīnu

“Nav ko te pērlēm cūkas bārstīt,” norūca [info]pzrk un sāka skaitīt “Oliņ boliņ džimpiņ rimpiņ kājiņ vējiņ bums! viens divi trīs – nu tu esi brīvs!” pie ledusskapja, kas piekrauts ar krutiem atvēsinātiem baltvīniem — jo nevarēja izdomāt citu atlases kritēriju.

Man jau liekas, ka būs jāievieš savs lēto vīnu plauktiņš, citādi prātā ir tik vien kā “Black Books” epizode “Grapes of Wrath” par dārgo vīna pagrabu un dialogiem tādiem kā:
- Old wine... is good wine.
- Yes. But... expensive wine is good wine also.
- Yes! But... the older the wine is... the gooder it is.
- Ah. But by the same token, the more expensive the wine, then the gooder it is also.

Bet vispār es te atpūšos. Jeij!

Fri, May. 29th, 2015, 10:55 pm
tā gadās

Nejauši biju aizgājis padziedāt baznīcā ar korķuviļķi žaketes iekškabatā.

Fri, May. 29th, 2015, 11:52 am
Kā es gandrīz ielikos citam auto sānos

/jāsāk rakstīt ikdienas piezīmes/

Aizvakar biju uz kori aizbraucis ar auto un noparkojies citā vietā (vēl paguvu padomāt, soļodams uz Uni. galveno ēku, cik forši tomēr esmu iekārtojies, ka ikdienā tā savā nodabā pāris reizes nedēļā sanāk soļot pa vecpilsētu), pēc kora devos mājup pa citu maršrutu* un nonācu krustojomā, kur Annuška eļļu jau bija izlējusi. Vārdsakot, pieripinos es pie galvenās ielas, lai brauktu ārā no vecpilsētas bruģa labirintiem, bet tur skats uz dzīvi ir apmēram šāds**: pa labi autobusa pietura, pa kreisi — gājēju pāreja, un tas viss vēl tādā lēzenā līkumā, kur mana bruģētā iela ir iekšmalā. Tad nu tai brīdī, kad piebraucu pie ielas malas, man garām pabrauc autobuss un piestāj pieturā. Man jāgriež pa labi, es palūru kārtīgi uz visām pusēm un ripinos autobusam apkārt. Kad esmu autobusam blakus, vēl uzmetu acis, vai kāds trakais nelec ārā uz ielas no autobusa priekšas, tad pēc acumirkļa skatos atkal uz ielu sev priekšā, un – ko es redzu – viens džigits man tieši priekšā brauc ārā no savas vārtrūmes tā, it kā iela būtu visa viņa rīcībā. Es lieku pa bremzēm un pa tauri, apmainījāmies igauniski mierīgiem žestiem un braucām katrs savās gaitās. Mācība? Padomāt, pirms vārtrūmē dari to. (Man jau pašam liekas, ka pats neko nepareizi tur nedarīju.)

* Ikdienas maršrutu izvēle man vienmēr ir niansēs apdomāts lēmums.
** Google Maps saite, ja nu kādam baigi gribas klikšķināties.

Thu, May. 28th, 2015, 09:24 am
īsumā

Bet es... bet man... Man arī jāpažēlojas, ka kaut kā nav sanācis pēdējā laikā rakstīt cibā, bet man iet labi, jūs man visi patīkat, ciba vispār ir pats labākais sociālais tīkls.

Darbs brīžiem dzen izmisumā un kokā, bet nu jau ir tā, ka ikdienas pašsajūtas apzīmējumiem esmu ieviesis apzīmējumu, ka gaisma tuneļa galā jau spīd, tad jau būs labi. Nezinu, ko darīt tālāk, kad šis darbs būs izbeidzies.

Sestdien dodamies 200 km izbraucienā uz Tallinu, ar riteņiem, vienā dienā. Tāds priecīgs satraukums.

Fri, Mar. 27th, 2015, 03:58 pm
kā piebaidīt bērnu

Pirms dažām dienām vienurīt bija svarīgi precīzā laikā pamosties, tāpēc iepriekšējā vakarā pusaizmidzis klikšķinājos telefonā un savilku no internetiem visādus zvana signālus, kas likās tādi piemēroti modināšanai “nakts vidū” (7:15). Pamodos laicīgi, misija bija izpildīta, bet vēlāk tās dienas gaitā saņēmu telefona zvanu, kas, maigi izsakoties, gandrīz bērnu piebaidīja. Izrādās, biju tonakt puspamiegam [arī] par zvana signālu uzlicis kliedzošo aitu.

Tagad pāris dienas dzīvoju ar tādu zvana signālu, diezgan rēcīgi, es jums teikšu.

Mon, Mar. 2nd, 2015, 08:49 pm
ko tarīt

Atbraucu vakar mājās pēc mēneša Rīgā. Izmazgāju daļu drēbju, bet beidzās veļas pulveris, tagad esmu pārdomās, vai turpināt sēdēt netīrās drēbēs un gaidīt, kad izžūs izmazgātās, vai arī iet atkal uz veikalu (vienreiz jau tur biju — pēc pārtikas minimuma un kafijas gatavošanas pamatsastāvdaļām) pēc veļaspulvera pirms veikala darbalaika beigām.

Poll #20343 ko tarīt
Open to: All, results viewable to: All

Vēl ir varianti

View Answers

darīt neko
2 (12.5%)

turpināt nejaušo klikšķināšanos pa jūtūbi*
7 (43.8%)

paēst kaut ko vairāk par plastmasas trauciņu salātiem
1 (6.2%)

kārtot māju
1 (6.2%)

iet skaldīt malku (šis būtu ekstrēmi, nez kāpēc šodien tā liekas)
1 (6.2%)

kapāt vanagu (īstenībā man ir no Latvijas atvesti užavnieka krājumi)
2 (12.5%)

iet gulēt (haha)
1 (6.2%)

pievērsties kādam čatam par eksistenciālām tēmām
1 (6.2%)

meklēt jaunu darbu
2 (12.5%)

izrīt saldumu krājumus
3 (18.8%)

lasīt par politiku un saulaino Nākotni (Glūdas pagastā)
2 (12.5%)

cits lielisks variants, par kuru es neesmu iedomājies
4 (25.0%)* šobrīd esmu ticis līdz Nirvana unplugged ierakstiem

/kā es tā neiedomājos balsošanas variantiem pievienot tomēr to sasodīto iešanu uz veikalu?

Tue, Feb. 3rd, 2015, 02:52 pm
#esmu_cibiņš

Ciba ir atpakaļ, lai dzīvo ciba!

Profilaktiski (pirms nākamās reizes, kad ciba nogāžas) iesaku apdomāt iespēju kļūt par apmaksātu lietotāju, lai Inbokss jūt, ka lietotāji ir pateicīgi (es esmu). 8 eiro gadā nav nemaz tik daudz, ja tā padomā, cik daudz gada laikā iztērējam citām līdzīgām vajadzībām.

Šis vispār atsauca man atmiņā ieskatīties savā jūzerinfo, man tak cibai rīt jubileja, apaļi 12 gadi... (Ārprāts, cik ātri laiks iet.)

Mon, Jan. 26th, 2015, 11:58 pm
iepūtiet

Rubrikā "kas ar mani noticis pirmo reizi" pastāstīšu, ka svētdien man pa Igaunijas ceļiem dzinās pakaļ ceļu policija.

Šitā vēl nebija bijis, Igaunijā noteikti tā bija pirmā reize, nekādi neatceros, kad un vai man policija būtu tā dzinusies pakaļ, kad vēl dzīvoju Latvijā.

Savā ziņā viņus saprotu — svētdienas pēcpusdienā braucām mājās no kora nometnes kaut kādos Ziemeļigaunijas laukos, numurzīmē nodevīgi skaidri redzams, ka neesmu vietējais (bet gan Tartu reģistrēts), pilna mašīna ar cilvēkiem un šis auto tā aizdomīgi lēni čunčina cauri viņējam miestam. (A ko man darīt, Waze skaidri brīdināja, ka tur ir policijas postenis.) Ilgi gan viņi domāja, kamēr izdomāja, ka mēs no tusiņa braucam (kā arī bija), bet tad nu metās mums pakaļ ar visām ugunīm, nodzina vēl malā kādu citu braucēju, kas šamos neinteresēja.

Paprasīja dokumentus un iepūst trubiņā, tomēr beigās novēlēja laimīgu ceļu un palaida brīvībā. Satraucoši gan.

Tas arī atgādināja, ka man šovasar būs jāiziet kāzuss un jāatrisina rēbuss ar termiņu notecējušās vadītāja apliecības maiņu, Latvijā nepienākas (vismaz ne legāli — kā citas valsts rezidentam).

Sat, Jan. 17th, 2015, 03:51 pm
vakardiena

Iepostēju iekš [info]mana_diena.

Fri, Jan. 2nd, 2015, 12:13 am
His Majesty King Raam

Jaunais gads nav peļams laiks, lai atskatītos uz padarīto un kūrētu plānus nākamajam periodam. Parasti neko īpaši neapņemos, lai nebūtu sev jāsagādā vilšanās, bet šoreiz kaut kā prātā (pašas) nāk reālistiskas idejas un virzieni, pie kā vajadzētu strādāt. Tad nu iedzersim par idejām un to piepildīšanos!

Fri, Dec. 26th, 2014, 12:32 am
pa kuoka tauriņiem

Ā, vēl tāds jautājums jaunajiem un hipsterīgajiem (jei bogu, sajutos vecs, pat brālis ierēca par mani šajās brīvdienās, ka internetu brauzēju kā tāds onkulis, pa vienai lapai pārskatot blogu arhīvus, nevis lietojot Ctrl+F).

Vārdsakot, švāģeris uz Zsv uzdāvināja koka tauriņu (to tauriņu, kas iet komplektā ar glaunu uzvalku / smokingu, bāc arī par to vēl tagad jādomā, ar ko iet kopā tauriņu nēsāšana). Pirmajā brīdī padomāju, ka brangi pajokojuši, bet pēc tam dārgie radi (kuri, protams, ir jaunāki par mani un dzīvo strādā un atpūšas galvaspilsētā) visā nopietnībā skaidro man, ka tā tagad esot jaunākā mode.

Kā tur ir — ja/kad es iziešu sabiedrībā ar koka tauriņu, jūs a) par mani smietos, b) līdzjūtīgi noskatītos nopakaļ, c) apbrīnā un atzinībā elstu? (Haha.)

Bet nu, protams, taisos to notestēt darba ballē uz kolēģiem, kuri gan jau ir arī informējuši mani, ka hipsteri vairs nav modē (vai arī es kaut ko jau pamanījos pārprast). Ja nu baigi vaj'g, varu ziņot par rezultātiem.

P.S. Reāli vecs onkulis — pat aizmirsu, ka cibā tak ir pollu taisīšanas iespēja.
P.P.S. A polli vairāk nestrādā?

Thu, Dec. 25th, 2014, 11:51 pm
Dark & Long *

Atbraucām apakaļ no Latvijas, tad nu uzreiz aizfīrēju meitu pie auklītes un pats tagad sildu mūsmājas: krāsns kuras, elektriskie sildītāji rūc, termofors/грелка teorētiski bija paredzēts manu kāju sildīšanai, bet praktiski to ir okupējis kaķis (lai jau tiek), pats toties sildos ar kolu, kas ir atšķaidīta ar rumu. Ja nu uz beigām burtiņi sāk jukt, sitiet pa pirkstiem, lai zinu, kad jāpārtrauc muļķības rakstīt un jājiet gulēt.

Jau otro ziemu dzīvojam šajā mājā un pa visiem maniem pieauguša cilvēka dzīves gadiem (lasīt: kopš aizvācos no mājām līdz ar 12. klases beigšanu/studiju uzsākšanu) reāli tā man ir pirmā pieredze ar malkas apkuri. Es jums teikšu, visus sveikšu, nav nekāda izprieca, bet nu tagad pie otrās ziemas man jau ir amats rokā un vairs nav tik traki. Arī elektrības rēķini pagaidām turas normas robežās (kautski, kā būtu pareizi — turas vai tuŗas?). Lielos vilcienos es vēl domāju, kā būt tālāk (vecums nāk, apnicis katru (otro) gadu pārvākties), it kā šis miteklis būtu pieejams pirkšanai, bet ir vairāki "bet" — ziemās ir makani auksts, te būtu viss jāsiltina un jāvelk kaut kāda apkures sistēma (īsti neder esošais iekārtojums ar ķieģeļu krāsni un inverter/siltumsūkni/kondicionieri viesistabā un pārējās istabās "buj duj" tipa nekas īpašs), virtuve būtu jāpārbūvē, lai likvidētu pelējumu (pieņemot, ka tas palīdzētu). Nu un vēl sadzīviskie iemesli — iespējams, jāpārvācas kaut tā iemesla dēļ, lai meitai tiktu labāka skola (jaunākie dati liecina, ka šai pilsētā tomēr strikti skatās dzīvesvietu, un netālu esošā skola esot viduvēja, es taču esmu buržujs, nevar laist meitu viduvējā iestādē), vispēdīgi, kas gan nav mazsvarīgi, jāievieš lēmumpieņemšanas procesā sieviete, kas potenciāli uzliktu visam veto. :) Bet nu tas tā, liriska atkāpe.

Vispār gribēju taisīt gada kopsavilkumu (FB piedāvātais "viss ir zaibis" manām vajadzībām neder), bet noklājās darba dators, kuru pa šiem 4 gadiem jau biju pamanījies apdzīvot kā galveno/vienīgo savu datoru. Tagad velku visas savas bildītes no mākoņiem un tad jau būs arī ilustratīvais materiāls, bet tikmēr varētu mēģināt pierakstīt vārdiski. Citos gados labi palīdzēja cbas arhīvs, šogad neesmu bijis baisi aktīvs cibotājs, kaut kā uz laiku bija pierimusi cibošanas vēlme (bet nu tagad tak ir atjaunojusies!). Vārdsakot, jāvelk no citiem avotiem ārā info, kas tieši noticis šogad. Pagaidām to vēl tikai apdomāšu, tad varbūt apdrukāšu.

* No Spotify dziļumiem izvilku Underworld albumu Dubnobasswithmyheadman (Deluxe / 20th Anniversary Edition), labiņi atceros, ka šis albums man dikti gāja pie sirds aš pirms 10 gadiem, kad biju jaunāks gurķis un nesen kā iesācis cibošanu. [1] [2] [3] [4] [5] [6]

Sat, Dec. 20th, 2014, 04:08 pm
karogs rokā

Pēdējā laikā tulkoju vienu maģistra darbu par uzņēmējdarbības iespējām e-vidē, un tad nu pamazām pats arī esmu iegājis režīmā visur saskatīt (vai "aizņemties", kā raksta konkrētais autors) biznesa idejas. Lūk, kādā prokrastinācijas brīdī redditā uzgāju ideju, ka katras universitātes teritorijā nepieciešams bārs ar nosaukumu "Bibliotēka".

(Tā nu gan ir viena uzņēmējdarbības forma, kuru grūti realizēt tiešsaistē, bet ponta pēc varētu tai maģistra darbā šo pievienot pie secinājumiem/ieteikumiem beigās. Innovative as fuck.)

Tue, Dec. 16th, 2014, 09:00 pm
smejies ar zvaigzni

[info]dienasgramata vēl nav paspējis, padalīšos viņa vietā ar burvīgu ziņu:

DELFI. Internetā izsmej Kaimiņa mežonīgo rēcienu.

Sun, Dec. 14th, 2014, 11:32 pm
izklaidība nenāk viena

Nejauši uztaisīju sev kafiju tējas vietā. Nu labi, tad jau būs vien jāpastrādā.

Fri, Dec. 12th, 2014, 08:58 am
kas šodien par dienu?

Visu rītu tāda sajūta, ka es būtu pamodies stundu par agru, čekoju pulksteņus un vēroju citas pazīmes, kas varētu par to liecināt (rādio biju ieslēdzis, bet šādā rīta agrumā nepiefiksēju fona info). Bērnudārzs bija vaļā, kolēģi arī jau sākuši kapāt. Nu neko, būs jāpaguļ diendusa, lai atjaunotu kārtību uz šīs pasaules.

Sun, Dec. 7th, 2014, 10:47 pm
tā mums te iet

Viss pasaules lepnums ir tevī, kad tu profilā stāvi.

https://www.youtube.com/watch?v=Bx5MAHrSoAI

(Nesen principiāli atjaunināju maksas lietotāja statusu, pēc tam aizdomājos, ka to vajadzētu apgriezti lietderīgi izmantot un biežāk kaut ko ierakstīt.)

Sun, Nov. 16th, 2014, 02:33 am
labrīt, kur ir mans karogs?

Parunāsim par eksistenciāliem jautājumiem.

video tematisks )

Ja rīt pēdējā stundiņa klāt, vai varēsi teikt, ka esi dzīvi piepildījis ne vien sev, bet arī citiem, valstij? Var skraidīt kā vāvere ritenī, var taisīt biznesu un pārdot bulkas, bet kas paliek pēc tam?

Šovakar cita starpā nejauši nokļuvu kādā autoservisā, kur ārpus darbalaika vīri liek kopā bezceļu transportlīdzekli kādai ekspedīcijai (eh, vajadzēja pierakstīt), uz tādu dzīves piepildījuma variantu arī es varētu parakstīties. Šis gan tagad ir laiks, kad apdomāt savu ieguldījumu sabiedrības, Latvijas izaugsmē.

Pa laikam domājot par opcijām, ko darīt tālāk dzīvē, vienmēr gribas piedomāt, bet kas būs pievienotā vērtība, vai es būšu apmierināts ar dzīvi.

Daļu savu trūkumu un kļūdu apzinos, bet nereti atceros kādu dzērušu sarunu kādā vasaras naktī, kad nekurienes vidū Igaunijas salās satiku kādu Latvijas latvieti, vārdu neatceros un nevarētu teikt, ka mēs būtu šķīrušies kā draugi, bet pavilkos uz viņa argumentu, ka īstens latvietis ir tikai tas, kurš dzīvo Latvijā, kaut urla, kaut nodokļu nemaksātājs, kaut netolerances iemiesojums. Ik pa laikam par to domāju un, lai gan argumentu saprotu, īsti nevaru tam piekrist, kaut vai robežu relativitātes dēļ (skaidrs, ka laika gaitā tās mainās; vai Abrenes latvieši vairs nav īsteni latvieši?), kaut vai valstiskā statusa dēļ (vai Padomju Savienībā dzīvojot, svešai varai kalpojot, mūsu vecāki nebija latvieši?)

Sun, Nov. 16th, 2014, 01:16 am
es līdzi ceļos

Turpinot apcerēt, ko tādu varētu pastāstīt, piebildīšu, ka vakar aizsēdējos pie brāļa, kurš ticis pie starptautiskas draudzenes, tā nu vakars/nakts pagāja aizraujošā trijstūrveida komunikācijā čatā ar abiem jauniešiem. Rīts gan bija pagrūts, jo brāļa piedāvātais amerikāniskās izcelsmes alus bija nevien fašistiski cūcisks, bet arī nejēdzīgi stiprs un rīta galvassāpes rosošs.

Šķiet, es gribēju kaut ko par zinātniekiem stāstīt, bet ko?

Sun, Nov. 16th, 2014, 12:26 am
ar Latviju sirdī, konspekts

Neko daudz nezinu par to Auroru, kuru jūs te pēdējā laikā apdziedat, bet šodien uzzināju, ka viens no viņiem ir man radinieks. Aiz kājas pievilkts gan ir, bet tomēr — likumīgs radinieks. Ačgārnā svarīguma secībā tam jāpiebilst, ka par to uzzināju, viesojoties pie cita, miesīga radinieka, kas nesen ieradies priecēt mūs visus šai saulē.

Viens no 100 iemesliem, kuru es tūlīt tikpat eleganti aiz kājas pievilkšu pārējam sarakstam par iemesliem, ka'pēc man patīk dzīvot šeit, tagad, kad esmu iegādājis auto un beidzot savedis to tehniskā kārtībā (publiska pateicība iziet manam tēvam par atbalstu), es šodien braucu mājup no Rīgas un domāju, forši, tagad varēšu laimīgs braukāt starp Rīgu/Latviju un Tartu. Vārdsakot, iemesls: man tak patīk braukt.

Drīz varētu meitai mācīt braukt pa kādām lauku pļavām, lai tak aug īsta tēvameita. Tas tā, vēl ir laiks, bet lai tik sāk. Tikmēr viņa rosina tēvā lepnumu, mācoties lasīt un rakstīt, skaitīt un rēķināt, un augot par bilingvālu cilvēku.

Atgriežoties pie otrā punkta un turpinot aiz matiem pievilkt lietas pēc saviem ieskatiem, ielēju sev glāzītē/krūzītē pārpalikumus no Halovīna pasākuma dzērieniem — biju ietrāpījies tematiskā pasākumā, igauņiem, kā zināms, ņabi sauc par viin, līdz ar to Haloviin pasākuma tēma tika modificēta uz (pipra)viin, un tad nu panesās. Starp citu, lūk, tematiska bilde ar jūsu padevīgo kalpu:
bilde )

Oriģināli es biju pasākumā ieradies bez tās Dārta Veidera maskas, tik tādā kraukļa tērpā, bet nu pasākuma gaitā... Jā un, protams, ievērtējiet igauniski lielisko humoru uz tāfeles pasākuma namatēvumāšu dzīvoklī — kur nu vēl igauniskāk pajokot par krievu valodu?

Vai man ir vēl kas sakāms? Domāju, ka ir. Ielejiet sev, izejiet varbūt uzpīpēt, pēc starpbrīža sekos turpinājums.

skipped back 20