riteņbraukšana, snovošana, vindsērfings, kompji, sviests, meitenes, pokemoni

Recent Entries

You are viewing the most recent 25 entries.

26th June 2018

12:06am: Jūnijs
Gribēju veikalā pačamdīt e-grāmatu, bet šie tādas vairs netirgo. Tad braucu uz bibliotēku, bet uz tilta smagais manu auto gandrīz iemīcīja apmalē. Metu pa bremzēm. Kā vēlāk sapratu, vienkārši nepamanīja spogulī. Atpakaļ braucu pa svešu ceļu un gandrīz dabūju mašīnu sānos, neievēroju, ka arī no kreisās puses kāds var braukt. Atverot auto durvis, iebelzu bērnam pa galvu. Tik stulbi sanāca, ka gribējās līdzi raudāt. Tiekot mājās, secināju, ka nav kur likt mašīnu ne pie mājas, ne uz ielas, ne īslaicīgi tuvējā sētā, ne kādā no šķērsielām vai to šķērsielām. Nokrāvies vilkos atpakaļ pēc patāla parkinga un ievēroju divas svaigi parādījušās parkinga vietas pie mājām.

Cibā redzu diezgan atbilstošus virsrakstus šai dienai - "piekāst visus" un "es visu ienīstu". Tas gan nav par mani.

Mēdzu iedomāties, ka vajadzētu nomazgāt sirdsapziņu un veikt tādu kā grēksūdzi. Ja padomāju tā pavairāk, saprotu, ka man tas būtu atvieglojums uz īsu brīdi. Pēc tam būtu jāsadzīvo ar sekām, kuras ir diezgan viegli iztēloties, un to es nevēlos darīt. Man liekas, ka tas viss jau reiz ir bijis. Es jau savulaik rīkojos pēc labākās sirdsapziņas. Tas noveda tur, kur es esmu tagad. Nu tad šoreiz es sirdsapziņai neklausīšu. Es tikai justos labāk, ja izdotos par to domāt retāk nekā līdz šim.

14th May 2018

10:58pm: Rīt būs jauna diena un sajūtas, kas man šo dienu padarīja tik īpašu, izbalēs. Parīt tās būs vēl trulākas un aizparīt vai vēl mazliet vēlāk es tās aizmirsīšu pavisam. Īpašās šodienas vairs nebūs. Jūtas būs izgaisušas it kā nekas nebūtu bijis. Labākajā gadījumā saglabāsies kādas atmiņas par tām. Bet varbūt labāk tās nemaz neatcerēties.

Mazliet žēl šo nenovēršamību apzināties, jo šķiet, ka zaudēšu daļu no sevis, kas man šobrīd ir dārga.

10th April 2018

11:35pm: Ļoti dīvaini iedomāties, ka kādreiz mans tēvs bija tāds mazs puisītis, kurš priecājās par savu vārda dienu, gaidīja dāvanas, mīlēja mammu un skatījās nākotnē ar bezgalīgu bērna gaišumu.

20th March 2018

11:44pm: Es gribu, lai viss, ko es daru, ir skaisti kaut kādā ziņā.

6th March 2018

10:43pm: Šis gads jau ir atnesis un turpinās nest visai būtiskas pārmaiņas.
Svarīgākais uzdevums man šobrīd ir saprast, kā turpmākajos apstākļos būt pēc iespējas laimīgākam. It kā elementāri, bet ir tik daudz grābekļu, kaut vai ikdienišķu paradumu veidā. Izmetot par daudz, var zust komforta zona. Un tā tālāk.

No sirds gribas pasūtīt vairākus cilvēkus trīs mājas tālāk. Es to nedarīšu, jo tas ir bezjēdzīgi. Viņi paši tur aizies. Jau iet.

Man ir ļoti laba sajūta par to visu. Es nezinu, ko es izdomāšu un kā dzīvošu tālāk, bet manī ir klusa sajūta, ka šoreiz viss izdosies.

16th February 2018

10:02pm: Meitene, četrus gadus veca, sēž bērnudārzā uz soliņa, viņai pretī notupies kāds vīrietis, kuru nekad agrāk nebiju redzējis, domājams, tētis. Meitene raud un bieži atkārto "Es gribu mājās. Es gribu pie mammas." Vīrietis pārsvarā klusē un pa retam klusi pasaka "ģērbies".

Tas viss notiek ļoti mierīgi. Meitene raudāt nepārstāj, tomēr pamazām saģērbjas un abi dodas prom. Vēlāk redzu, ka vīrietis mazo meiteni pacēlis un nes prom.

--

Cilvēki ir ļoti dažādi un tomēr man šķiet, ka mierā un klusumā, ar kādu norisinājās šī aina, ir kas ļoti biedējošs.

8th February 2018

9:21pm: Es regulāri cīnos ar vēlmi uz apsnigušās man netīkamā kaimiņa mašīnas uzzīmēt lielu dzimumlocekli. Bet es to tomēr nedaru. Būtu liels kauns, ja kāds ieraudzītu.
Varbūt kādreiz nākšu mājās, labi iereibis, un saņemšos.

21st January 2018

12:34am: Ir cilvēki, ar kuriem vieglāk ir būt sliktās, nevis labās attiecībās.

14th September 2017

3:55pm: Jo vairāk lasu, kā citiem dzīvē klājas, jo mazāk gribas rakstīt pašam. Es nezinu, vai tāpēc, ka man sevis piedzīvotais liekas nenozīmīgāks. Varbūt, ka tā arī ir. Es neuztveru dzīvi diez ko dramatiski. Es un mani maznozīmīgie piedzīvojumi man pēdējā laikā nešķiet kaut kas tik unikāls, ka gribētos ar to dalīties. Citi dzīvi uztver citādāk un lai jau tā būtu, tā ir dažādība, kas arī man ir interesanti.

Man reizēm šķiet, ka jāpadomā mazliet vairāk par sevi, bet negribas, tas pat liekas garlaicīgi. Es nezinu, vai tā nav kāda eskeipisma forma, varbūt ir.

*

Šodien ir jubileja samērā nozīmīgai meitenei manā dzīvē, par kuru pēc daudziem virtuāliem zilumiem esmu pārliecinājies, ka nespēju sevī vairs rast spēku uzturēt ar viņu draudzīgas attiecības. Man reizēm šķiet, ka tā var nebūt vienīgā tāda reize manā dzīvē. Atrast pareizo toni, nejokot pārāk skarbi (vai nejokot vispār), izvairīties no dažiem tematiem – tas viss ir zināmā mērā interesanti, bet tikai līdz kādam noteiktam mirklim. Pēc tam sāk šķist, ka viss iet pa riņķi. Atkal atkārtojas tās pašas nepieņemamās lietas, apvainošanās un vēl nez kas. Tā kā tāda manipulāciju spēle. Bet tas man vairs nešķiet interesanti.

28th August 2017

1:47pm: Šad un tad gadās, ka gribas izrakstīt no sevis ārā kādu jautājumu, kurš urda prātu vai sirdi, vai abus, bet nevaru. Tas ir, varētu jau, bet tie ir noslēpumi. Lietas, kuras attiecas uz citiem cilvēkiem un kuras izpaužot kāds varētu tikt sāpināts. Un tad es ciešos.

Grūti ir nevis glabāt noslēpumus, bet paturēt pie sevis savas domas, komentārus utt. par glabājamo noslēpumu.

Nesaistīti, bet varbūt saistīti pagājušajā nedēļā pārliecinājos, ka cilvēks virtuālajā vidē var savu identitāti slēpt par ļoti cītīgi, bet, ja viņam ir kāds tuvs draugs, kurš ir virutāli visai atklāts, tad pūles glabāt savu privātumu var izrādīties veltīgas.

21st August 2017

6:07pm: Dēmoni
Man dzīvē, protams, ir sanācis kļūdīties. Pat diezgan bieži, jo es mēdzu pārbaudīt robežas, lai saprastu, cik tālu var iet savā nekaunībā, egoismā, humorā un tamlīdzīgi. Esmu sāpinājis ne mazums cilvēku un neesmu par to atvainojies. Es gandrīz nekad neatvainojos, es to nemēdzu darīt. Varbūt ne tik daudz tāpēc, ka būtu kauns. Es esmu tendēts rast risinājumu sliktām situācijām. Ja ir kas glābjams, tad rīkojos, ja nē, tad arī mana atvainošanās neko tur līdzēt nevar. Un vispār jau es pats neesmu cilvēks, kurš īpaši tur ļaunu prātu uz citiem par dažādiem nodarījumiem. Cenšos atriebties uzreiz vai nekad.

Bet reizēm man uznāk iekšēji pārmetumi sev pašam par lietām, kuras droši vien cietušie jau sen ir aizmirsuši. Tad man it kā gribas atvainoties, izrunāt visu, bet es tāpat saprotu šīs procedūras bezjēdzību un nedaru neko.

No vienas puses ir labi, ka man mēdz atkal parādīties šie pašsāpīgie jautājumi. Mazāk sakāpj galvā.

13th August 2017

10:51am: Rokādes
Bērnībā mana mīļākā krāsa bija dzeltena. Tāda saulaina, skaista un priecīga. Nepatika sarkanā.

Agrajos pusaudža gados man ļoti patika melnā krāsa un pavisam nepatika baltā. Likās, ka būtu baigi forši staigāt tikai melnās drēbes. Melns man šķita noslēpumains un mazliet biedējošs.

Beidzamajos pusaudža gados mani ļoti uzrunāja sarkanās krāsas spēks. Man šķita, ka tā sasaucās ar tā laika mani - mazliet neapdomīgu, impulsīvu un viegli eksplozīvu.

Pēdējās divas dienas esmu pavadījis ar pindzeli un rullīti rokās, krāsojot lodžiju savā pēdējo, nez, 5-10 gadu iecienītākajā - baltajā krāsā. Mani uzrunā tās vēsums un elegance. Es varētu bezmaz visu dzīvokli nokrāsot baltu. Dzīvesbiedrenei pret to ir zināmas pretenzijas, bet dzīvojamajā istabā baltās krāsas klātbūtne ir ļoti manāma. Par lodžijas krāsu arī viņai bija iebildumi, bet kā man reiz viena draudzene teica - tu vienkārši paņem un nokrāso.

Pirmo reizi dominējošu balto krāsu istabā redzēju pirms daudziem gadiem ciemos, kur draudzenes istaba bija izkrāsota melnbalta. Man tas šķita skaisti. Un vēl jau Lenona Imagine.

Nez, vai uz vecumu nemetīšos visu krāsot brūnā krāsā, jo šobrīd tā būtu pati pēdējā mana izvēle.

17th July 2017

11:08am: Šodien ar dzīvesbiedreni spriedām, ka mums abiem ir tādi draugi, kuri bez ēšanas nekustas. Tas ir, nav izvilināmi no mājās ārā. Turklāt, jo vairāk gadu paliek, jo izteiktāka šī tendence paliek.

Man ir trīs draugu kompānija, kuru nekad nekur nevar dabūt, ja nav ieplānota kāda pieēšanās. Pēdējo reizi, kad man tas brīnumainā kārtā izdevās, viņi vienalga atrada iespēju novirzīties no kursa un iedreifēt picērijā. Laikam lieki piebilst, kurš no mūsu četrotnes ir ar vismazākajām liekā svara problēmām. Man besī ārā šī neiztrūkstošā pieēšanās. Liekas, ka viņiem kopsanākšanas ir kā attaisnojums sevis aizvilkšanai uz kārtējo neveselīgās pārtikas iestādi un ļauties pieēšanās grēciņam, kuram citādi nepietiek drosmes. Man tikmēr ir garlaicīgi, jo, ja ēst negribu, tad neēdu. Diezgan ierasta aina mums ir - mani draugi katrs loka iekšā sevis pasūtītās gastronomiskās izvirtības, es tikmēr sūcu aliņu vai pat to nē un vienkārši drusku garlaikojos.

Dzīvesbiedrenei draudzene ar tik izteiktu tendenci ir tikai viena, toties tāda, ka ne par ko nav pierunājama satikties kur citur bez ezīša. Jo tur varot paēst. Argumenti, ka paēst var arī citur, īsti neiedarbojas un ēdelīgā, samērā apaļīgā draudzene allaž atjautīgi atrod veidu, kā atkal draudzenes sapulcināt ezītī.

UPD. Plānojot brīvdienas, atcerējos vēl vienu ēdelīgo personu, šoreiz radu lokā. Nu, no vienas puses jau es saprotu, ka tajās retajās tikšanās reizēs varbūt tāpat neko daudz citu neiesāksi, turklāt vēl ar mazu bērnu pulciņu. Bet no otras - nepavisam nav tā, ka es šīs tikšanās reizes lidiņā gaidītu ar prieku un sajūsmu. Drīzāk kā tādu apnicīgu pienākumu.

4th July 2017

6:20pm: Reiz pie viena sava raksta, kur nebiju norādījis profesiju, izlasīju komentāru, ka cilvēks zinot vairākus manus vārda+uzvārda brāļus un katrs savā nozarē esot cienījams profesionālis.

Šodien uzzināju profesiju vēl vienam no saviem vārda+uzvārda brāļiem. Preču izkārtotājs lielveikala dzērienu nodaļā. Puisis dzimis gandrīz tajā pašā datumā kad es, tikai 20 gadus agrāk.

12th June 2017

5:44pm: Šodien paralēli darbiem paklausījos, kāpēc nevajagot nodarboties ar seksu pirms kāzām. No sākuma brīžiem nāca smiekli un apsvēru domu, ka vajadzētu izslēgt. Ko tad es kolēģiem teiktu, kāpēc darba vietā smejos? Loģika tur apmēram tāda - puisis, kad ierauga meiteni, tad pirmajās 10 sekundēs novērtē viņu, vai ir skaista un vai gribētu ar viņu mīlēties. Ja ir skaista, tad gribot mīlēties. Bet ne jau precēties.
Tad es paklausījos, ko stāsta raidījuma viesi. Pirmā viesa, kurš nebija nogaidījis līdz kāzām, stāsts īpaši nepārliecināja. Otrajam, kurš bija nocieties, sanāca pārliecinošāk.

Lai cik tālu es arī ikdienā no kristiešu lietām nebūtu, man daudz kas no viņu vērtībām šķiet sakarīgs. Viņi dzīvo tādā pasaulē, kur ar ticību tiešām ir vieglāk. Forši, ka viņiem tas izdodas. Es viņus mazliet apskaužu par iespēju dzīvot sakārtotā pasaulē, bet man pārāk svarīga šķiet iespēja saprast dzīves melnās, baltās un pelēkās puses bez reliģijas palīdzības.

15th May 2017

10:03am: Stāvēju trolejbusā, nospiedu podziņu, lai nākamajā pieturā laiž laukā un iedomājos par hokeju. Šodien jāspēlē ar krieviem, dodam līderiem atpūtu. Vai tā ir pareizi? Droši vien. Laikam nekad tā neesam darījuši. Krieviem jau arī it kā neko nevajag un, pat ja uzvaram, neko lāgā nevaram iegūt...

Un tā es pirmo reizi dzīvē pabraucu garām savai pieturai.

8th April 2017

6:36pm: Ja dzīvē visur meklē pozitīvo, var atrast arī 50 sūda nokrāsas.

10th March 2017

2:24pm: Ir bijis, ka mēģinu pierakstīt kādu emocionāli nozīmīgu notikumu savā dzīvē. Bet nesanāk. Nav īsti sajūtas, ka rakstu patiesību. Tad paskatos pēc kāda laika uz uzrakstīto un vispār visu gribas izdzēst ārā. Jo tā ir tikai drusku piepušķota tā brīža interpretācija.

Reiz vajadzētu iestāties brīdim, kad tā vairs nenotiek. Kad tā interpretācija tiešām liekas patiesa un daudz maz pieņemama arī pēc ilgāka laika. Tam droši vien vajag, lai ilgāku brīdi nemainās individuālā vērtību sistēma.

Bet vispār, lai cik muļķīgi tas arī nebūtu, es ticu, ka vienā brīdī tā interpretācija kļūst par patiesību. To ļoti labi var redzēt labā teātra izrādē vai izcilā literatūrā. Ka tu ar prātu saproti, ka tā ir fikcija, bet visas maņas kliedz, ka patiesība. Kā tādu efektu var panākt?

24th February 2017

10:34am: Velbeks Elementārdaļiņās pieminēja, ka ir dažas tik skaistas sievietes, kurām ir bail pat tuvoties. Tāpēc to dara tikai vislielākie kretīni. Jo viņiem nav bail.

Un tad es iedomājos par L. Es viņu gandrīz nemaz nepazinu, bet nepamanīt viņu bija neiespējami. Gara, gaišmataina meitene ar izcili pareiziem, ja tā var teikt, sejas vaibstiem. Ja viņa būtu modele vai aktrise, tad droši vien ļoti slavena. Es nevarēju saprast, ko viņa vispār dara mūsu uzņēmuma administrācijā. Turklāt vienā no pieticīgākajiem amatiem, ja tā var teikt.

Ja es viņu redzēju uz ielas, tad bija grūti uz viņu neskatīties. No viņas bezmaz staroja spēks, noteiktība, iekšējs miers un pārliecība par sevi.

Man ar viņu gandrīz nekad nekādu kopēju darīšanu nebija. Bet tajās vienīgajās reizēs es vienmēr kaut ko pamanījos izmest no rokām, aizmirst, sajaukt vai saputrot. Un es neesmu no cilvēkiem, kuriem tādas neveiklības būtu ikdiena. Nekādu tur sevišķu jūtu man nebija. Es taču viņu nepazinu. Bet to, ka meitene ir neparasti skaista, es nevarēju neredzēt.

To, ka viņa apprecējās, es uzzināju, kad saņēmu ēpastu par uzvārda maiņu. Drīz pēc tam viņa laikam aizgāja no darba. Vai arī es aizgāju, neatceros.

Iedomājos, ka vajadzētu kaut ko pameklēt par viņu gūglē. Atradu vienīgi galeriju, kur viņa ar vīru un bērniem aizbraukusi atpūsties. Vīrs viņai ārzemnieks aptuveni divreiz vecāks par L. Bērni kā bērni. Un L. kā jau L. Piepeši atcerējos, ka laikam taču nekad neesmu redzējis viņu pasmaidām. Arī tajās bildēs nē.

8th December 2016

1:24pm: Kad man nākamreiz uzkritīs uz nerviem kāds no lasītajiem cibiņiem, man jāmēģina atcerēties, ka te pamatā tomēr ir virtuāla psihiatriskā klīnika. Arī tajā nozīmē, ka klīnika ir iestāde, kurā slimajiem cenšas palīdzēt.
Current Music: pirts sadeg neparasti

21st August 2016

10:27pm: Galu galā izdomāju, ka bērnībā man bija pavisam citi vērtēšanas kritēriji. Daudz lielāka nozīme nekā tagad bija, kad kāds tev nopērk kaut ko ilgi kārotu. F40 modelīti, lego vai ko tamlīdzīgu. Tagad es daudz vairāk uzmanības pievēršu cilvēku saskaņai vienam ar otru, draudzīgumam, labām attiecībām. Bērnībā tas arī bija svarīgi, bet diezgan ātri no manis tika izsistas ilūzijas par šī sapņa iespējamību. Biju pavisam mazs, kad vēl ticēju kam tādam. To laiku atmiņas ir pavisam blāvas. Labāk atceros nesenākus laikus, bet tad jau vairs nebija to ilūziju.

Ar šodienas kritērijiem, raugoties uz pagātni, redzama dziļa bēdu leja.

18th August 2016

1:02pm: Mistērija
Man ir ļoti grūti atcerēties kaut ko pozitīvu no savas bērnības. Negatīvu - ķīpām vien. Bija jau slikti, bet vai tik ļoti? Es nezinu, neatceros.

15th August 2016

12:53pm: Komforta zona
Komunicēšana ar draugiem bieži ir kā iziešana no savas orbītas, lai palidotu līdzi viņējai. Parasti tas ir interesanti, bet ar laiku kļūst šausmīgi nogurdinoši.

No tā izriet, ka es vairāk pieskaņojos citiem nekā mēģinu panākt, lai citi pieskaņojas man. Tā ir un tā es jūtos ērtāk. Reizēm, kad lasu vai redzu filmā, kā cilvēki atveras psihoterapeitam, es brīnos, jo zinu, ka pats tā nevarētu. Es nejūtu nepieciešamību atklāties un, visticamāk, justos visai nekomfortabli, ja kāds mēģinātu "mani saprast". Tāds risks gan ir minimāls, jo, tā kā cilvēki parasti ir ļoti egocentriskas būtnes, tad viņus nekas daudz bez viņiem pašiem nemaz neinteresē.

11th August 2016

5:36pm: Jāatzīst, ka diezgan dīvaina sajūta potēt sev pašam dibenā pirmo reizi dzīvē. No sākuma grūti saņemties. Bet tad es atcerējos Jāni Strengu.
Powered by Sviesta Ciba