|
|
You are viewing the most recent 25 entries.
27th June 2026
black_robin @ 6:09pm:
  varbūt tā arī varētu būt, tikai, teikšu godīgi, neesmu līdz šim daudz lauzījusi galvu par ekonomikas jautājumiem un tāpēc varbūt dažas atbildes varēja būt drošākas, ja man būtu lielāka, zināšanās balstīta pārliecība. https://britmonkey.com/2020s-political-compass/ja nu kāds no jums iziet šo testu, padalieties, lūdzu, ar rezultātu, man būtu interesanti uzzināt.
missalise @ 12:46pm:
 Klau, cibiņi, varbūt no pieredzes varat ieteikt kādu foršu radošo meistarklasi? Manai brāļameitai ir vārda diena nākošajā dienā pēc manas dzimšanas dienas un ienāca prātā, ka varbūt būtu laba doma kopā ar abām brāļa meitām aiziet uz ko tādu. Lai ir kaut kas kopīgs interesants piedzīvots.
26th June 2026
black_robin @ 6:18pm:
 [sorry gender stuff again. in a bio of this diary is written gender heretic, so no one should be too surprised] Kad notiek kaut kas labs, tas arī ir jāpiemin: Eiropas Cilvēktiesību tiesa ir atzinusi par nepieņemamu prasību, ko iesniegusi sieviete, kas identificējas ar pretējo dzimumu, kura iebilda, ka bērna dzimšanas apliecībā ir reģistrēta kā bērna māte, neskatoties uz to, ka viņai bija Dzimuma [dzimtes] atzīšanas sertifikāts (Gender recognition sertificate) vīriešu dzimumā. Tiesa norādīja, ka tiesības uz dzimuma atzīšanu ir jāsabalansē ar citu personu tiesībām — šajā gadījumā ar bērna tiesībām zināt savu izcelsmi un datus. Eiropas Cilvēktiesību tiesa lēma, ka, gadījumā, kur ir jāpanāk līdzsvars starp tiesībām uz dzimuma atzīšanu un citu personu tiesībām, dalībvalstīm tiek piešķirta plaša novērtējuma robeža (diskrecionāra vara). Šajā gadījumā ierobežojumi dzimuma atzīšanas jomā pilnībā ietilpa Apvienotās Karalistes novērtējuma robežās. Tāpēc Eiropas Cilvēktiesību tiesa secināja, ka pieteikums ir jāatzīst par nepieņemamu saskaņā ar Konvencijas 35. panta 3.a) punktu kā nesaderīgs ar Konvenciju, ka tas ir acīmredzami nepamatots vai ir procesa ļaunprātīga izmantošana. https://www.matrixlaw.co.uk/news/challenge-to-registration-of-transgender-man-as-mother-declared-inadmissible/Tas ir ļoti labi, bet arī 'Dzimuma/dzimtes atzīšanas sertifikāts' ir tāda pati maldos balstīta fiktīvā realitāte kā mātes pieprasījums tikt reģistrētai kā bērna tēvam.
25th June 2026
black_robin @ 7:28pm:
 Nereti kreisie intelektuāļi demonstrē augsta līmeņa virtuozitāti, kad jāžonglē ar dažādiem smalkiem filozofijas konceptiem, savukārt, kolīdz runa ir par materiālo realitāti ārpus filozofiska teksta, skatam paveras viņu pārsteidzoši augstā līmeņa aprobežotība. ( ... )
black_robin @ 3:30pm:
 "..tāpēc šodien viena daļa, liekas, dzīvo tikai nākotnē, tikai šim brīdim. Un tad vienā brīdī tu atdursies pret sienu un tu nezināsi, ko iesākt. Ja tu kaut ko zini par tradīciju, tu zināsi, ka tas nav pirmo reizi, un, ka jau pirms tevis priekšteči ir meklējuši un atraduši izeju. Bieži tā ir tradīcijas zināšana." mani ļoti iedvesmoja šī intervija ar Janīnu Kursīti https://www.youtube.com/watch?v=jnCsXKqB96U
methodrone @ 11:04am:
 "picky bits for tea is now the law of the land for the oven is too cruel a beast to awaken"
24th June 2026
black_robin @ 9:36pm: 1st world problems
 Tagad mājupceļā iegāju veikalā. Pie pašapkalošanās kases, noskanējot pirmo lietu, parādījās uzraksts, ka nepareizs svars, tas nav nekas neparasts, neko par to īpaši nedomāju, gaidīju darbinieku. Darbinieks atnāca un...pārlika manu grozu pareizajā pusē. Es sastingu [dead inside]. Esmu tur pie tās un blakus kasēm iepirkusies neskaitāmas reizes, zinu, kurā pusē jāliek grozs, bet laikam biju so spaced out vai arī man bija tā pārvārījušās smadzenes, ka nepamanīju (ārā +35, iekšā +31, bet veikalā taču bija patīkami vēss un es nevajadzīgi ilgu laiku vazājos gar saldētavu rindu) "Oh.. i'm sorry.. i'm an idiot" - bija tas, ko es nomurmināju, bet - pats fakts, ka noliku grozu nepareizajā pusē man nešķita tik baiss (nekas traģisks, neviens no tā necieta, varbūt tikai mana pašapziņa) cik darbinieka reakcija: "it's fine" - viņš sacīja un viņa balsī varēja saklausīt kontrolēti aizkaitinātu toni. Es nezinu, cik gara bija viņa maiņa un ar cik sakarsušiem idiotiem viņam jau šodien bija darīšana, iespējams, ka es biju idiots nr 37 un varbūt tāpēc man vēl paveicās ar atbildi, tikpat labi tā varēja būt "yeah, totally" vai "you got that right". Tā nu tajā brīdī es jutos kā sociāli akceptēts stulbenis, kuru sabiedrība ar sakostiem zobiem kaut kā piecieš. Izgāju laukā ar nodurtu skatienu un uzliku Radiohead mažorā. Ļoti dīvaini izklausās, bet man patīk. Kad 'right place' tiek izdziedāts optimistiski, it sounds right, even tho it's wrong. "Weird to think that in a parallel universe someone posted "Everything in its right place but its in a minor key" and people are weirded the fuck out" vēstīja viens komentārs. https://www.youtube.com/watch?v=lMB90EacHPA
methodrone @ 4:12pm:
 Ok heatwave life is definitely worse in the city. Jo aaraa ir little solace - vareetu nosleepties parka eenaa zem koka tajos 35C un priecaaties par veesminjaam, bet tad ir sviedrainais celjsh maajup, kur uzacis izraucaas cauri galvaskausam no dusmiigaas raukshanaas pret sauli (jaa, es neneesaaju saullesbrilles jo esmu Aleks Dzhouns). Plus beernus aaraa palaist nevar, jo vinji nesaprot, kas ir heatwave, liidz vienaa briidii vienkaarshi attapsies vemjot no heatstroke (me as a child). Bet dziivoklis.. dziivoklis ir cita velna vobla.. Pashreizeejaas temperatuuras: Dziivojamaa istaba: 29.6 Gaitenis: 28.4 Vannasistaba: 27.3 Virtuve: 27.1 Guljamistabas 27.5 and the day is not over yet. Liidz ko tu izsleedz ventilatoru, taa kjermenis paarklaajas ar sviedriem, kas nenozhuust, tu vienkaarshi leenaam kuusti un vaaries kaa varde katlaa. Tad katru riitu tu pamosties ceriibaa, ka aaraa gaiss buus pietiekami atdzisis, lai atrautu visus logus valjaa un izlaistu sho saatana dvashu. Bet shoriit piemeeram, aaraa laikam bija kaadi 25C par spiiti tam ko Alexa vai BBC apgalvo, un iekshas temperatuura nokritaas tikai liidz 25-26C. Tad saulleekts knapi aktualizeejies un tev jau jaataisa ciet visi logi un visas zhaluuzijas, lai Mordoras acs tevi nepamana. Tad tu taads sviedrains un bezmeerkjiigs visu dienu seedi maajaas un refresho BBC Weather London simts reizes ceriibaa, ka kaads graads buus panjemts nost, vai kaadam no naakotnes maakoniishiem paraadiisies lietuslaase apakshaa, bet protams nee - the heatwave gets unlimited extensions. Tad ap 4-5pm kad saule aiziet aiz maaju bloka, tad es varu beidzot attaisiit zhaluuzijas un redzeet, ka aaraa iisteniibaa ir zalji koki un zilas debesis - looks kinda nice. Tad naivaa miiliibaa es atveru loga shkjirbinju un izbaazhu pirkstu just to check - well, fuck me.
methodrone @ 10:47am: When it comes to God and his design.
 Kaapeec gan cilveekiem vajadzeetu veel ko vairaak par Jauno Deriibu prieksh ticiibas? Kaapeec klausiities tuukstoshos vaardu un teikumu, kas naakoshi no Dieva iedvesmotiem kritushajiem, ja var vienkaarshi uzklausiit un paklausiit pashu Dievu? Labi dazhas lietas, ko Jeezus teica ir mazliet kriptiskas, bet pat tad es neuzticeetos citu cilveeku tulkojumiem, bet gan ieklausiitos dabiskajaa gaismaa caur sirdi. Just don't trust any humans guys.
black_robin @ 8:42am: vakar, šodien, rīt

black_robin @ 6:52am:
 "Ghanaian witch doctor Nana Kwaku Bonsam has vowed to put a curse on Harry Kane for Tuesday’s England vs Ghana" "I am working on Harry Kane. I have shown what I am capable of before so I know what work I must do to stop him. I am not wishing him serious injury. It will be just enough to stop him against my country. I will do my work so that it can help Ghana" It clearly worked, he could not do shit
22nd June 2026
black_robin @ 8:13pm:
 "The court was told Rigby sent three emails in the same week to the three single-sex schools about targeting female pupils and staff who he claimed were "misgendering" trans girls. In the email to Holly Lodge on 19 January, he said he was "inside the school, hiding with a sword and crossbow", adding that he was "going to injure and kill as many girls as I can" and anyone who "tries to stop me will also be shot". [..] He then emailed Belvedere Academy three days after that, stating that he was "going to kill every girl and woman staff member I come across". https://www.bbc.co.uk/news/articles/c0e20ll9gz2okas mani šoreiz pārsteidz diemžēl nav tas, ka agresīvi noskaņots, psiholoģisku problēmu nomākts vīrietis izmanto transaktīvismu, lai izpaustu savu naidu pret sievietēm - tas nepavisam nav nekas neparasts, mani pārsteidz drīzāk tas, ka bbc ar savu rakstu nevalidē viņa maldus un nelieto viņa paša izvēlētos vietniekvārdus, bet pieturas pie faktiem - that's a new one. nez kādēļ tā, kas ir noticis? jo līdz šim viņi arī pēc tiesas sprieduma nejutās traucēti un noziedznieka fiktīvās identitātes atspoguļošanu uzskatīja par savu galveno prioritāti.
methodrone @ 12:46pm:
 Hello heatwave (hence darkness, as you cannot possibly simply keep curtains open when eye of Sauron wants to burn through) my old friend. Peedeejo reizi tuvu 40C sheit bija 20goddamn22. gadaa - it was hell.
21st June 2026
black_robin @ 7:18pm:
 Yamal glaze by commentators is just never-ending, he's good, i get it, but it's not like it's just him only, it started to get a bit annoying
19th June 2026
black_robin @ 11:52pm:
 Ja kāds izvērstā jautājumā vēlas zināt kā audzināt bērnus un tiek cēli atbildēts ‘ar mīlestību’ man tā izklausās pēc klišejiskas bs atbildes, tieši tādas, kuru dotu vai nu kāds, kurš pats pārāk maz ir bijis klāt bērnu audzināšanā, lai saprastu šīs atbildes absurdumu, vai arī vienk kāds, kuram tikumsignalizēšana ir svarīgāka par visu. Bet, protams, ka bērni tiek audzināti ar mīlestību, bērni saņem mīlestību, mātes [jautājumu uzdeva māte] mīl bērnus, viņas viņus aijā, šūpo, ceļas neskaitāmas reizes naktī augšā, zīda, baro, pieskata katru viņu soli, mierina viņus no murgiem, izmisumā dara visu, kad viņi saslimst, iepriecina viņus kā vien māk, uzklausa katru viņu sāpi un bēdu, cenšoties tās dziedēt, par viņiem krīt un ceļas, viņas viņus mīl, saproti? Ar beznosacījuma mīlestību. Jautājums ir kā pareizi rīkoties – bērnu mīlot – kā palīdzēt viņam attīstīt krietnu raksturu. Ja tu šeit kā atbildi pasaki ‘ar mīlestību’ un tad pārmet kkādu nesekošanu Jēzum, tad tu man esi vienk random trollis un nekas vairāk.
black_robin @ 6:12pm:
 "Ja cilvēkiem ir jāmaksā reparācijas par verdzību, tad briti tās varētu pieprasīt par trīsarpus romiešu kolonizācijā aizvadītajiem gadsimtiem un 300 gadus ilgo franču kolonizāciju. Tas mums būtu izdevīgi, jo mēs bijām vergi daudz ilgāku laiku, nekā pastāvēja mūsu kaunpilnā impērija. Apliecinājums musulmaņu tālredzībai ir tas, ka viņu piekoptās vergu kastrēšanas prakses dēļ nepastāv nekādi kandidāti reparācijām par viņu ilgajiem verdzības periodiem."
black_robin @ 5:49pm:
 mani otrie onigiri ( ... )
Current Music: fruits basket ost - i will become a cat
missalise @ 2:52pm:
 Mūsu kaimiņi ilgu laiku bija kāds pensionēts pāris - Nellija un Zigfrīds. Viņu mazbērni bija mani īstākie bērnības draugi, ar kuriem mēs sirsnīgi draudzējāmies un tikpat sirsnīgi ik pa brīdim plēsāmies un naidojāmies. Un tad pēc kāda laika atkal tikpat sirsnīgi salabām. Nellija bija smalka kundze, kurai piemita kaut kas no pirmskara Latvijas laiku elegances, viņā bija kaut kas aristokrātisks. Tas, cik skaisti viņa bija iekopusi savu dārzu, atstāja uz mani tik lielu iespaidu, ka laikam pat pirmā vēlamā profesija - kļūt par dārznieci, man radās tieši viņas iespaidā. Viņas vadībā mēs kādreiz kopā ar viņas mazbērniem lasījām jāņogas un vārījām ievārījumu, es arī dabūju tādu mazu burciņu, ko pēc tam aiznesu savai mammai. Nellija bija mazliet atturīga, bet ļoti jauka sieviete un nekad neizturējās pret mani nejauki, viņa vienmēr bija ģērbusies ļoti akurāti un viņai bija mazliet sirmi, cirtaini mati līdz pleciem. Viņai bija skaista un moderna virtuve ar baltām flīzītēm, reizēm viņa mēdza cept vafeles tajā padomju laiku vafeļu pannā. Kas visu darīja īpašu - pirms tam viņa iepilināja mīklā kaut kādu šķidrumu no mazas caurspīdīgas pudelītes, ko viņa bija dabūjusi no radiem ārzemēs - laikam no Vācijas, pēc kā visā virtuvē izplatījās burvīga smarža. Ar tagadējo prātu es saprotu, ka tā, visticamāk, bija vaniļas esence. Es tikai nupat sapratu, ka viņa, iespējams, ir atstājusi visai lielu iespaidu uz mani. Tas, kā viņa ietekmēja manu uztveri. Jo viņai bija sakārtota māja un sakārtota vide un tas man likās kas tāds, uz ko man gribējās tiekties. Tāda klusa elegance. Un ar viņu es laikam pavadīju daudz vairāk laika - vēl jo vairāk - jēgpilna un piepildīta laika, nekā ar saviem īstajiem vecvecākiem.
black_robin @ 8:24am:
 "Burglar who nicked baroness's wellies could not be sentenced because none of the 15 Kurdish translators contacted by the court were available."
18th June 2026
black_robin @ 8:33pm:
 nesen, saistībā ar sieviešu pārstāvniecību STEM, uz vietējo skolu nāca ~20 gadīgas studentes no universitātes un stāstīja visu ko, tostarp par seksismu, kā viņu skolā visus STEM priekšmetus pasnieguši vīrieši. es tagad domāju par to kā bija man un vai tas ir seksisms. visupirms jau, manuprāt, ir jāvērtē skolotāja spējas. man šķiet, ka ideāls nav panākt 50/50 dzimumu attiecību skolotāju vidū, bet gan panākt, lai pasniedz labi skolotāji. nevienam nav jāatsaka viņa dzimuma dēļ. manā gadījumā - [ārkārtīgi tradicionāli patriarhālajā] Latvijā vīriešu skolotāji bija liels retums. viens pasniedza fiziku, otrs informātiku. fizikas skolotājus reāli visp nevarēja dabūt, kad vienu - ļoti labu - atlaida kaut kāda konfilkta dēļ, tad ar pūlēm no kaut kurienes izvilka otru un viņš, piedodiet, bija tiešām tāds kā nez no kurienes izvilkts (vienk sēdēja un lasīja avīzi). matemātikā un ķīmijā bija labas skolotājas. vairāk vai mazāk. tad vienīgā lieta, kur, kad biju vidusskolā, varētu tiešām runāt par seksimu, bija mājturības un darbmācības iedalījums. es toreiz par to nedomāju neko - man nebija ne mazākās intereses kaut ko zāģēt vai sist ar āmuru, taču gadiem vēlāk es sapratu, ka nebūtu nācis par ļaunu, tāpat kā pavisam noteikti nebūtu nācis par ļaunu, ja ēst gatavošana kā praktiska nodarbība būtu bijusi visiem, kas to vēlas. saprotu, ka ne visiem varbūt ne vajag un ne gribas apgūt šūšanu - nesen runāju ar vienu vietējo kungu, kurš teica, ka būtu bijis gandarīts, ja viņa jaunībā (70tajos) UK skolās zēniem būtu iespēja šūt, jo viņš tolaik to ļoti vēlējies, bet tas viņam bija liegts. nu, vismaz tagad vietējās skolās tādas iespējas nav nevienam. bērns stāsta, ka vienīgais priekšmets šobrīd skolā, kurā ir izteikti liels kāda dzimuma pārsvars, ir computer science, kuru ap 90% izvēlas zēni. man šķiet, ka mums nav jālien laukā no ādas, lai panāktu tur 50/50, vienk, tāpat kā līdz šim, ir jādod brīva izvēle.
methodrone @ 12:31pm:
 Honestly, deelj muusdienu pasaules es nezinu kaa audzinaat beernus - as nice, flowery christian sweeties, or combat ready tough dudes? Like, what am I supposed to do God.
black_robin @ 10:11am:
 Vai kāds atpazina sievieti manā iepr ierakstā? Tikai relatīvi nesen uzzināju, ka viņa pirms 6 gadiem mirusi :/
Powered by Sviesta Ciba
|