None of the Above (artis)

None of the Above: Busy Bee

šodien, 5:36 pm, 1 atsauksme

Leftists’ news organs will actually “fact check jokes [and] try to rate them false, so they can get them taken down for misinformation,” he explained.

https://thenewamerican.com/trans-tyranny-the-real-1-percent-that-runs-everything/

putukreejums (pajautaa): Kur Rīgā visizdevīgāk..

šodien, 4:56 pm, 1 atsauksme

Kur Rīgā visizdevīgāk samainīt dolārus uz eiro?
aai (aai)

aai (pajautaa): Apavu remonts

šodien, 4:09 pm, 13 atsauksmes

Mani laikam Dieviņš ir apdalījis ar neperfektu kreisās kājas papēdi vai arī es kaut kā šķībi pārvietojos, bet esmu novērojis, ka ātri vien (nu, pēc 2 vai 3 nedēļām), es ar papēdi pamanos nodeldēt ieksējo oderi līdz caurumiem. Pēdējais upuris bija šis: https://www.aboutyou.lv/p/MUSTANG/Zemie-briva-laika-apavi-6675736. Apavu remontos ir tādien niekiem ņemas un ieliek kkādus ielāpus? Apavi jau 100% lietojami un uz āru neko neredz, bet tie caurumi tracina manu OCD. Kā arī meitenes, kas par vīrieti spriež pēc apaviem, tos ieraugot, galīgi nav sajūsmā.

labvakar (pajautaa): dārgā ciba, iesakiet,..

šodien, 2:50 pm, 6 atsauksmes

dārgā ciba,
iesakiet, lūdzu, grāmatas par Jaunlatviešu kustību, par idejām, cilvēkiem, vēsturi līdz Latvijas valsts dibināšanai.
tālāk medīšu ibookā - tā kā, ja ir pašiem kas pārdodams, arī forši. Paldies!
None of the Above (artis)

None of the Above: Aftermath (“This is what happens when the world runs out of toilet paper”)

šonakt, 12:46 am, atsauksmēm

None of the Above (artis)

None of the Above: “As Adrian Vermeule puts..

aizvakar, 5:06 pm, 31 atsauksme

“As Adrian Vermeule puts it, liberalism fears that its dependence on and fundamental difference from democracy will be exposed if a sustained course of non-liberal popular opinion comes to light. The solution is to offer an idealised concept of democracy, sharply distinguished from “mere majoritarianism.” By this device, the liberal may get to preserve his self-understanding as a democrat. This can become quite strained, as in the reflex to call the popularly elected governments of Poland and Hungary “antidemocratic”. When Pew did opinion polling in Afghanistan a decade ago and found that something like 95% of respondents expressed a preference that sharia law should be the law of the land, this was not allowed to interrupt the conviction that making Afghanistan “democratic” would require a feminist social transformation. That is, an explicitly anti-majoritarian revolution.

(..) and it was Rawls who insisted on this crucial point: if you could just establish the right framing conditions for deliberation, the demos would arrive at acceptably liberal positions. We should be able to formalise these conditions, it was thought. And conversely, wherever the opinions of the demos depart from an axis running roughly from the editorial page of the New York Times to that of the Wall Street Journal, it was taken to be prima facie evidence that there was some distorting influ­ence in the discursive conditions under which people were conducting their thought processes, or their conversations among themselves. The result was opinion that was not authentically democratic (i.e., not liberal).

(..) I remember there was one grad student in my department who was running experiments on focus groups, seeing if he could get them to think the right thoughts.

To my unsympathetic eye, this looked like an exercise in self-delusion by aspiring apparatchiks for whom a frankly elitist posture would have been psychologically untenable. I don’t know if that grad student got his subjects to think the right thoughts. But I have little doubt he got them to say the right thoughts, and thereby lend those thoughts the demotic imprimatur he was looking for. Maybe that was good enough. Political correctness might be understood as a device that became necessary for liberalism to continue to claim the mantle of democracy, even as prosecution of its program would require increasingly antidemocratic measures.

(..) One of the central tenets of progressives’ self-understanding is that they are pro-fact and pro-science, while their opponents (often the majority) are said to have an unaccountable aversion to these good things: they cling to fond illusions and irrational anxieties. It follows that good governance means giving people informed choices. This is not the same as giving people what they think they want, according to their untutored preferences. Informed choices are the ones that make sense within a well-curated informational context.

(..) As Eric Schmidt told the Wall Street Journal, “[O]ne idea is that more and more searches are done on your behalf without you having to type. . . . I actually think most people don’t want Google to answer their questions. They want Google to tell them what they should be doing next.”

(..) More recently, the relative risks of the virus versus the vaccine for different demographics has been dismissed as irrelevant, for the sake of combatting vaccine hesitancy. But such deceptions, however well-intended, can succeed only if you have control over the flow of information. So once you go down this road of departing from the truth, you’re committed to censorship and rigorous narrative enforcement, which is very difficult to do in the Internet era.

(..) Covid is likely to do for public health what 9/11 did for the security state. Going through an airport, we still take off our shoes – because twenty years ago, some clown tried to light his shoe on fire. (..) One tries to put out of mind facts such as this: in independent audits of airport security, about 80-90% of weapons pass through undetected. The microwave machine presents an imposing image of science that helps us bury such knowledge. We have a duty to carry out an ascetic introspection, searching out any remaining tendencies toward rational pride and regard for the truth, submitting them to analysis. Similarly, the irrationality of the Covid rules we comply with has perhaps become their main point. In complying, we enact the new terms of citizenship.”

https://unherd.com/2021/10/the-new-covid-despotism/
None of the Above (artis)

None of the Above: Lack of diversity

aizvakar, 4:39 pm, 3 atsauksmes

Apskatot šo sarakstu, ikviens normāls cilvēks saprot, ka matemātikā/fizikā ir nopietna problēma ar dažādību (diversity):

watt (watt)

watt: par nepieciešamo elektroenerģiju

aizvakar, 11:42 am, 12 atsauksmes

Man pajautāja: ja Latvijā visi pārietu uz elektro auto, ko tas nozīmētu elektrotīkla apgādei? No sākuma, pirmais instinkts ir mēģināt izrēķināt cik enerģijas tiek importēts ar dīzeli, benzīnu, utt, un sarēķināt kāds būtu elektroenerģijas ekvivalents. Bet vieglāk ir vienkārši sarēķināt cik elektrības vajadzēs vispār.

Latvijā 2021. gadā ir reģistrētas 850 000 automašīnas (tostarp smagie un autobusi, bet to nav tik daudz, tikai daži tūkstoši).

Pieņemsim, jāapgādā ar enerģiju 900 000 automašīnas.
Pieņemsim, visi auto ir ar 82 kWh bateriju (apmēram kā Tesla Model 3 Long Range), un ar 82 kWh var nobraukt 500 km. Tas nozīmē lai nobrauktu 100 km ir jāielādē 82 / 5 = 16.4 kWh.

Pieņemsim, katrs auto nedēļā nobrauc 500 km, kas ir apmēram tie 82 kWh, un tas ir enerģijas budžets ko nepieciešams pilnībā uzlādēt. Auto vajaga kaut kādā veidā iesmelt tos 82 kWh nedēļas laikā. (Par veidiem zemāk. Dažiem auto vajadzēs vairāk, dažiem mazāk, pieņemsim ka viss izlīdzinās.)

Latvijai nepieciešamā jauda mēnesī ir: 82 kWh * 4.2 (nedēļas) * 900 000 (auto) = 309 960 000 kWh = 309 960 MWh

Cik tas ir daudz? Savulaik aprunātā Visaginas AES bija plānota uz 3400 MW jaudu. Ja tādu kurina uz pusi jaudas, mēnesī AES saražos 1700 MW * 24 h * 30 = 1 224 000 MWh, kas ir aptuven 4 reizes vairāk nekā nepieciešamais enerģijas budžets lai apgādātu visas automašīnas Latvijā. (Sanāk, AES brīvi apgādātu Lietuvu (1.6 mio auto), Latviju, Igauniju.)

Bet ja ieslēdz uz pilnu 3400 MW jaudu, tad vispār 8 reizes vairāk (!).

***

Kā lādēsies automašīnas?

To var izdarīt vairākos veidos: pieslēgums privātmājā pie visparastākās elektrības rozetes: auto lādējas ar 3 kW jaudu, un 82 kWh ielādēs apmēram 27 stundās. Ja nav privātmāja: 3 kW pieslēgumi Berlīnē tagad ir pie daudzām ielu laternām: tāpēc ka spuldzes nomainīja uz LED, atbrīvojās nopietna jauda, un tur var piestāt un atstāt auto pa nakti lādēties = auto stāv savas 10 stundas, un lādējas. Šādi pieslēgumi varētu būt arī stāvvietās pie darba: aizbrauc strādāt, 8h auto stāv un lādējas. Bet reāli, šis ir vajadzīgs tikai 1 (!) reizi nedēļā!

Var pieslēgt pie ielas stabiņa kam ir 11-22 kW jauda, lādēšanās ātrums tad atkarīgs no auto iebūvētā lādētāja. (Tesla Model 3 ir iebūvēts 11 kW lādētājs, Tesla Model S un citiem monstriem ir 22 kW.) Berlīnē šie ielu "stabiņi" sāk parādīties arvien vairāk. Ir pa brīvu pieeja pie Ikea, pie būvniecības preču veikaliem.

Tad, auto var pieslēgt pie standarta 50 kW lādētāja, tur pilnus 82 kWh ir jālādē nedaudz virs 1.5 stundām.
No otras puses, var bateriju turēt tikai 50% pielādētu un tā braukāt, lādēties kad SoC nokrītas uz kādi 10%. Tad jālādējas savas 20 minūtes - jāsaprot tikai cik tālu jābrauc. Ja tev ir 500 km range, tad 10% SoC ir 50 kilometri range - līdz tuvākajam lādētājam jāvar aizvilkt. Šobrīd biški izpratni bojā tas, ka lādētāji nav uz katra stūra, bet ir pat retāk nekā degvielas uzpildes stacijas...

Beidzot, var pieslēgt pie augstas jaudas lādētāja, bet tad jau jāskatās lādēšanas līkne, jo ar pilnu jaudu lādēties baterija var tikai apmēram no 10% līdz 35% SoC (State of Charge, cik daudz uzlādēts), un tad jau jauda krītas. Šobrīd Tesla Model 3 pilnu akumulatoru var dabūt apmēram 40-50 minūtēs pie Supercharger, bet tas ir tikai svarīgi kad jāmauc reāli garš gabals, nezinot kur nākamais lādētājs: piemēram Polijā starp lielpilsētām. (Vācijā Superchargeri ir daudz, daudz biezākā slānī noklāti un nav nekāda stresa.)

Gargabalniekiem es daudz cerību lieku uz 800V lādēšanās tehnoloģiju, uz 350 kW lādētājiem kas būtu tieši lielceļa malā (kā Ionity), un jaunu bateriju tehnoloģiju, tipa 4680 formāta baterijas.

***

Viens no interesantākajiem veidiem kā risināt fizisko lādēšanās pieslēgumu jautājumu būtu taisīt masīvu infrastruktūras projektu, un pie visām daudzstāvenēm rakt pazemes stāvvietas, kur katra auto vieta ir aprīkota ar elektrības rozeti. Arī pilsētas centrā rakt daudzas pazemes stāvvietas. Piemēram, Drēzdenē ir pieejams šāds apskats ar parkošanās situāciju, un izcenojumi nekož: 1,50 € stundā, bet ar maksimumu dienā 6 €, ja esi vietējais: 3.50 € (dienā), ilgtermiņa lietotājam mēnesī 77,35 - jeb 2.50 € dienā.

Pazemes stāvvietas atbrīvotu ielas kas šobrīd aizparkotas ar stāvošām automašīnām, dotu vietu vairāk velo celiņiem un sabiedriskā transporta joslām.

Salīdzinoši, Rīgas centrā uz ielas atstāt ir 2.50 € stundā un laiks tikai tikšķ. Cik tā viena pazemes stāvvieta uz Dzirnavu/Blaumaņa ielas(?) maksāja, vai nebija 9 € dienā? Kāsēji. Bet ja var pielikt lādēties, vinnē visi: gan stāvvietas operatoram nedaudz peļņa, gan auto vadītājam labi.
lavendera (lavendera)

lavendera: Nopirku beigtu kazu...

22. oktobris, 10:01 pm, 2 atsauksmes

Nopirku beigtu kazu. Sportisks lops! Cūka kokos nekāpj, bet kaza kotletēm ir ar kaut ko jāsapāro. Vai arī vajadzēja noturēt kādu lsiku ārpus saldētavas un kļūtu mīkstāka?
watt (watt)

watt: par polijas infrastruktūru:..

22. oktobris, 2:33 pm, 3 atsauksmes

par polijas infrastruktūru: ceļš no Berlīnes līdz Belostokai (un atpakaļ) ir gatavā bauda, labāks par vāciešu autobāni. Vācija vispār ir ilgi uz sava "pamatīguma" lauriem gozējusies, viss ir noplucis un nojāts, un būs nepieciešams smags darbs lai atkal uzpucētu. Polijā viss tikko pabeigts būvēt un foršs, jauns un smuks.

Varšavai cauri braucot gan bija tīras šausmas. Turpceļā trāpījos ap vakara pīķa stundu: visi nobrauktceļi no lielceļa bija aizsisti ciet, rindas uz luksoforiem iestiepjas kilometrus uz lielceļa. Kārtējais pierādījums ka transporta artērija cauri pilsētas sirdij ir absolūts stulbums. Varēja jau no LA ar viņu I-5 biški pamācīties. Atpakaļceļā bija pretējā joslā 3 uztaisījuši vilcieniņu: tās joslas stāvēja daudzu, daudzu kilometru garumā. Mana plūsma stāvēja dēļ "rubbernecking" efekta. Bet sūds ar Varšavu.

***

Poznaņas supercharger ir biški dīvains, viņš tādā pirkstus mētājošā kvartāliņā ievietots, un navigācija uz to ved nepareizi: lai būtu pareizi, ir jāiebrauc tālākajā ieejā (!) un tad uzreiz jānogriežas pa labi, tad viss ir ērti. Ja iebrauc tuvākajā ieejā, tad nākas diezgan stresaini pariņķot līdz atrod kur tas sūds paslēpies. Turpbraucot tikai pieslēdzāmies, palādējām un pastaigājām pa un ap kvartālu, atpakaļbraucot stress bija mazāks, pieslēdzos, noskaidroju Yelp ka ir pieklājīga ēstuvīte ("Lars, Lars & Lars") un tur uzēdām.

Pie otra superchargera, kas atrodas nosacīti Łódź tuvumā, bet tehniski ir tādā Lućmierz miestā, ir ļoti pieklājīgs restorāniņš Porto Fino, ceptie kartupeļi kā piedeva ("backed" vietējā izloksnē) bija super garšīgi. Ļoti iesaku restorāņu: bet skatieties atsauksmes. Esot personas kas saēdušies Bigoš stila kāpostus pēc tam aizpirž visu mašīnu.

Pēc tam jādudina līdz Belostokai: tur supercharger ir plānots, bet nav pabeigts. Izlīdzējos ar vietējo GreenWay lādēšanu. Darbojās perfekti, bet mērogs diemžēl nav tas.

Nakti jāpaliek Belostokā, pēc tam uz Kaunas - tur supercharger ir perfekts, un pie tam bez maksas. Lādējam līdz 100% tātad :) Neilgi pēc Latvijas robežas šķērsošanas auto brīdina: esam nekurienes vidū, neviens supercharger vairs nav aizsniedzams. Raksturīgi: lietuvieši var, latvieši (plānotais Salaspils supercharger) sūkā ķepu.

***

Latvijā lādējos 1x ar Elektrum un 1x ar e-mobi.

Elektrum aplikācija strādā OK, bet ir biški stulbums ar to vai vajaga spiest "Uzsākt" podziņu aplikācijā pirms vai pēc CCS vads ir pieslēgts pie auto. Nācās zvanīt uz atbalsta dienestu, tie pārstartēja kasti (lādējos tajā vietā iepretim bibliotēkai) un tad jau sāka darboties.

Vēl viena dīvainība: Elektrum aplikācijā pirms lādēties jāizvēlas naudiņas par cik lādēsies, tad sāk lādēties un tad neuzlādēto atskaita atpakaļ. Lādējos 2 piegājienos, vispirms 10 eur, uzlāde beidzas ap 9.98, Latvenergo atskaita 2 centus kā "refund". Sākam vēlreiz, pie apmēram 6 euro pielādēts pilns, Latvenergo atskaita 4 euro par refund. Kaut ko tādu es neesmu redzējis nekur. (Lai gan taisnību sakot, es ar aplikācijām neaizraujos, lietoju ADAC EnBW lādēšanas karti. Tāpēc nezinu kā vēl aplikācijas mācētu izvirst.)

Ar e-mobi stāsts bija vēl skumjāks: izlasot ka aplikācija nestrādā ne pagalam, nolēmu paņemot to karti. Sacīts, darīts, bet tad šie izsūta karti ar kautkādu "eksprespastu" - tipa ceturtdien "izsūtīja" bet pienāca reāli tikai pirmdien. Viss tādēļ ka strādājot "attālināti" un vienkārši ofisā piebraukt, izsniegt/paņemt karti ir nepārvarami grūti. Dirsēji.

Un arī lādēšanās tāda pašķidra: uz Dzirnavu ielas (pie Tet ofisa) nevarēja pieslēgties jo no stūra kautkāds Reno Zoe savu 22kW pa kluso sūca, bet viens cits lādētājs nebija pieejams jo kāds to CCS spraudni bija nosviedis zemē, un, laikam, kautkādu plastmasu nošķīlis, vai vēl kautkāda cita problēma uzsākt lādēt. Pa to laiku Zoe bija atvienojies un Dzirnavu ielas lādētājs bija pieejams, tad tur viss notika. (Tas, salīdzinoši ir pluss e-mobi pieejai, ka lēnos slauc, bet ātri lādēties ir izdevīgi. Un arī vada galā karāties, izmantojot kā stāvietu, nav izdevīgi.)

Tas, ka e-mobi lādētājam ir 3 spraudņi (CCS, Chademo, un "Type2" zemas jaudas), bet darboties vienlaicīgi var tikai viens no tiem arī ir tāda unikāla dīvainība. Nekur tādu gājienu redzējis neesmu.

Arī tā letiņu izpratne par darbību secību, kuras pogas vispirms jāspiež un kurā brīdī lādētāja vads jāpievieno ir jokaina. Salīdzinājumam, lādējoties ar GreenWay lādētāju darbību secība ir šāda: 1) Izvēlies vadu, un iespraud to auto. 2) Nospied uz lādētāja pogu ar savu izvēlēto pieslēgumu (CCS) - pieslēgums jau ir iekrāsots, jo lādētājs zina ka vads ir paņemts. (Tehniski šis solis ir vajadzīgs tikai tāpēc ka teorētiski var reizē lādēties vairāki auto un tu negribi apmaksāt kaimiņa Chademo.) 3) Noskanē savu RFID karti, lādēšana sākas.

Pats svarīgākais ir ka vadu pie auto piesprauž uzreiz, un pēc tā brīžā par to var vairs nedomāt.
missalise (missalise)

missalise: Diez, ja tiem, kas ir pret..

22. oktobris, 3:47 pm, 10 atsauksmes

Diez, ja tiem, kas ir pret vakcināciju, vajadzētu parakstīt iesniegumu, ka saslimšanas gadījumā ar Covid viņi atsakās no mediķu palīdzības un hospitalizācijas, viņi tādu parakstītu? Lai ārstiem nav jāizdara smagā izvēle? Tas, protams, būtu ļoti nehumāni. Un tas radītu naidu nevakcinēto radinieku vidū, jo noskatīties, kā neviens nepalīdz tavam mirstošajam tuviniekam - pat ja viņš pats daļēji ir pie sava stāvokļa vainīgs, būtu drausmīgi. Man atliek tikai lūgt Dievu, lai mani tuvinieki, kurus pārliecinājuši, ka vakcīnas ir ļaunums, tiek tam cauri. :( Un jācer, ka manas ar Covid nesaistītās veselības problēmas nekļūs akūtas tieši tajā brīdī, kad slimnīcās vairs nebūs vietu. :(
watt (watt)

watt: lokdauns: Latvijas valdība..

22. oktobris, 11:43 am, 7 atsauksmes

lokdauns: Latvijas valdība nolēmusi nevakcinējošos cilvīšu vārdā sadedzināt tās atlikušās ekonomikas paliekas, kas vēl it kā vilka dvašu. Personīgi, man nav skaidra motivācija: iespējams, man piemīt ir empātijas trūkums, un pārāk auksts aprēķins sirdī. Es tiešām neizprotu, kāpēc, kas īsti motivēja tā darīt? Kā vārdā?

Īstenībā, domāju ka lokdaunam trūkst leģitimitātes: tie kas vīrusam un/vai potēm netic, tie nekādu lokdaunu negrib, pat maskas atsakās vilkt, vai vismaz savu brīvo degunu noteikti atstāj ārā - tie ir pret.
Tie, kas ir vakcinējušies, un joprojām maskas nēsā, un pat pāri degunam: tiem nevajag, un būtu jābūt pret.
Kas īsti ir par?

***

Biju ar auto uz apmēram nedēļu: bija domāts palikt ilgāk, bet notinos jau trešdien. Apskatīju Rīgu, apskatīju cilvēkus. Rīga smukāka palikusi, īstenībā pirms dažiem gadiem bija daudz drūmāks skats. Respekt par Ikea, Decathlon, un visu to Dreiliņu kvartālu. Vācijas vakcīnas QR kods strādā bez problēmām. Cilvēki sab.trans. gan izskatās pēc sūda. Ja Vācijā (Berlīnē) transportā visi tikai ar FFP2 maskām, un tikai pāri degunam. Tas, kas Latvijā (Rīgā) darās, auduma maskas, un pat tās zem zoda, ir neaprakstāms pohujisms.

Lai gan: Polijā vispār cilvēki bez maskām pa veikaliem staigā. Nekādus kodus nepārbauda, neko. Viņiem tur kaut kāds "freedom day" pasludināts? Lietuvas kolēģis min ka vnk poļi testē mazāk, lai cipari mazāki. Iet vaļā tā vai šā, tikai īpaši par to nerunā. Bet cilvēki neko, ļoti patīk viņiem tā brīvība, viss it kā normāli.

***

Par robežām: virzienā uz Latviju neviens neko vispār. Virzienā uz Vāciju, apstādināja uz poļu robežas, bet tikai paskatījās pasi, un palūdza bagāžnieku atvērt - pēc tam "laimīgu ceļu". Citur neviens neko.
pelnufeja (pelnufeja)

pelnufeja (pajautaa): Kur internetā nopirkt..

22. oktobris, 11:33 am, 5 atsauksmes

Kur internetā nopirkt krāsainus puķpodus? Vēlams, LV, jo negribas ilgi gaidīt.
P.S. (lietuveens)

P.S. (n_komentari): Īsts dirsuļa ieraksts.

22. oktobris, 9:01 am, atsauksmēm

Īsts dirsuļa ieraksts.
Ever After (bauda)

Ever After (muzons): SYNTH OF THRONES

21. oktobris, 1:13 am, atsauksmēm

Normāls pilnmēness, tāpēc uztaisīju tizlu (īsu) miksteipu no 10 seriāla «Troņu Spēles» galvenās tēmas amatieru sintezatorviļņa versijām. WYSIWYG:


None of the Above (artis)

None of the Above: Gaismas stariņš prime time [LTV 1 raidījums 1:1]

20. oktobris, 10:21 am, 1 atsauksme

missalise (missalise)

missalise: Lasu Autortiesību likumu un..

20. oktobris, 9:51 am, 2 atsauksmes

Lasu Autortiesību likumu un īsti nesaprotu. Filmu un fonogrammu producentiem tie kritēriji likumā ir atšķirīgi. Kas īsti skaitās manu dziesmu producents? Es vai tas džeks, kas aranžēja manas dziesmas? Iniciatīvu par dziesmu ierakstīšanu (kā arī ierakstīšanas finansēšanu) uzņēmos es pati, pati arī publicēju. Tajā pašā laikā tas džeks, kurš iepriekš bija aranžējis vienu citu manu dziesmu, bija to ielicis Spotify bez manas ziņas - kā savu fonogrammu. Tā nu tagad esmu apmulsusi.


6) filmas producents — fiziskā vai juridiskā persona, kura finansē un organizē filmas radīšanu un ir atbildīga par tās pabeigšanu;


8) fonogrammas producents — fiziskā vai juridiskā persona, kura uzņemas iniciatīvu un ir atbildīga par izpildījuma skaņu, citu skaņu vai skaņu atveidojuma pirmās fiksācijas veikšanu;
None of the Above (artis)

None of the Above: Can you build anything “down”? You cannot.

20. oktobris, 1:09 am, atsauksmēm

lavendera (lavendera)

lavendera (pajautaa): Vai kāda valkā moon boots?..

19. oktobris, 1:16 pm, 10 atsauksmes

Vai kāda valkā moon boots?
Un kā ir?
missalise (missalise)

missalise: Man liekas daudz, daudz..

19. oktobris, 8:01 am, 12 atsauksmes

Man liekas daudz, daudz krutāk ir nevis aizbraukt dzīvot uz vietu, kur ir forši dzīvot, bet uztaisīt to vietu, kurā tu dzīvo, par tādu, kurā ir forši dzīvot.
None of the Above (artis)

None of the Above: 💀 Prāta Patogēns (Artūrs Rudavs, 2021) 💀

18. oktobris, 7:15 pm, 74 atsauksmes

polija: sazvanīju ģā

18. oktobris, 3:57 pm, 2 atsauksmes

aiziešu vēl pēc cirrus receptes.
Biju pierakstījusies uz testu, bet šodien nogulēju. Izskatās, ka netaisīšu.
Ja tiešām paliks slikti un vajadzēs ārstu, tad arī domās.

Ja godīgi ar šiem visiem deblajiem plānotajiem ierobežojumiem arī negribu taisīt to c19 testu, jo tad noliks stingrajā karantīnā tā ka pat no mājas nevarēs iziet. Tādas redz idejas viņiem..
Man tā vipār nesanāk nekādas tikšanās ar nekādiem cilvēkiem telpās, un ārpus ļoti reti, pa gabalu, un tā, bet nu te jau pat to grib apgriezt. Idioti!
Prmkārt, kā viņi iedomājas veicināt vakcināciju, ja visu piegriež visiem (tak nevienam nav noslēpums, ka lielākā daļa to pūļu, kas vakcinējas tagad, to dara tikai tāpēc, ka citādi izmetīs no darba, nekur netiks, viss būs slikti, utt..)? Otrkārt, kāpēc tos ierobežojumus neliek loģiski - tur kur reāli ir lielākās iespējas saslimt (redz joprojām ir plānos atļaut satikties privāti līdz 10 cilvēkiem no 2ām mājsaimniecībām) - kāpēc?? Treškārt - noteikumi par regulāru un pietiekamu ventilāciju telpās/transportā, kur satiekas vairāku mājsaimniecību cilvēki - jebkuras publiskas telpas, utt.. Epidemioloģiski droša vide imho nenozīmē "zaļais sertifikāts" un visi saspiesti barā, bet gan telpas, kurās ir svaigs gaiss un vīrusa pārneses iespēja ir ļoti niecīga.
Bet realitātē visi joprojām visās iekštelpās elpo viens otra izelpu (ar visiem baciļiem). Skaidrs, ka tur ir viegli saslimt.
Imho vakcinētajiem epidemioloģiski drošā režīmā (lasīt - svaigā gaisā, tai skaitā telpās, ja ir svaigs gaiss) vajadzēja turpināt ļaut darboties..
Ever After (bauda)

Ever After (muzons): In Memoriam Andrea Nebel (1969–2021)

18. oktobris, 11:22 am, atsauksmēm

Pagājušo trešdien Norvēģijā ar loku un bultām bruņojies musulmanis izdzēsa noteiktu melomānu aprindās labi pazīstamas un ietekmīgas mākslinieces dzīvību. Aizgājējas piemiņai sastādīju stundu garu viņas mūzikas izlasi ar šķipsniņu no katra soloprojekta, kurā Andrea savulaik izpaudusies. Paldies par interesi!


silent wings (sw)

silent wings (iztulko): Jautājums cilvēkiem ar..

17. oktobris, 9:21 pm, atsauksmēm

Jautājums cilvēkiem ar bekgraunda zināšanām publiskajās? tiesībās:

"should the government not be bound at all by laws or court decisions in all instances to be able to work unhindered?"

1. Valdībai pie mums taču būtībā būs saistošs tikai vienas tiesas, Satversmes tiesas, nolēmums, tāpēc to "tiesu" var rakstīt vienskaitlī? Vai tik vienkārši nav un ir gadījumi, kad valdības darbu ietekmē arī zemākas instances tiesas spriedumi?

2. Ar šo ir saistīts arī jautājums par "all instances" - ja tiesa, kas var ietekmēt valdības darbu, ir tikai viena, tad jau tas "all instances" droši vien būs domāts kā "visos gadījumos" un tā nav norāde uz tiesas visām instancēm? Šo es pirmdien varēšu pajautāt teksta izstrādātājiem, taču par to, vai mūsu valstī valdības darbam saistoša ir tiesa vai tiesas, viņi gan nezinās, jo viņiem ar LV nav sakara. Teksts ir rakstīts supranacionāli, taču ir jātulko, to pielāgojot lokālajai LV auditorijai.
cimone (cimone)

cimone (par_velti): atdodu sulu spiedi

17. oktobris, 4:38 pm, 5 atsauksmes

Lietota nu jau vairākus gadus, viss darbojas. Vēlos atdot, jo tiku pie citas. Modelis šis: https://www.princesshome.eu/en-gb/princess-202041-vitapure-juicer-01.202041.01.001
šī sviests (virginia_rabbit)

šī sviests (iztulko): plakātisms

17. oktobris, 1:16 pm, 4 atsauksmes

bāc, kāds zina labu vārdu, ar ko angliski aizstāst "plakātisks"/"plakātisms", kad tas ir domāts labā nozīmē - speciāli izmantoti plakātiski elementi mūziklā
watt (watt)

watt: Kā pareizi "ticēt"..

15. oktobris, 9:41 pm, 2 atsauksmes

Kā pareizi "ticēt" zinātnei.

Citreize pienāca ātrāk nekā domāts: forši sagadās, ka Professor of History of Science at Cornell University, Suman Seth uzraksta to, ko es gribēju lai kāds uzraksta.
this is a ransom demand (kakjux)

this is a ransom demand: man ir jautājums: kāpēc ar..

15. oktobris, 7:53 pm, 2 atsauksmes

man ir jautājums: kāpēc ar vāgenu aizbraukt ārpus savas mītnes pilsētas tīri tā pastaigāties tajā galā, piesēst konkrētā barčikā, tad tajā pašā dienā braukt mājās skaitās norm un ok, tā dara, bet, ja brauc ar sabiedrisko, tad vairs nē?
es saprotu Latvijās vlaki netiek uzskatīti īsti par sab tr. jo nu.. viņi nekur īsti neved :D bet nu ir citi tak starppilsētu transporta līdzekļi. kāpēc tas ir tik abnormāli, ka man gribētos aizbraukt ar vlaku uz Dečīnu, pastaigāties, piesēst pie Karla un tad tajā pašā dienā braukt mājās? vai kā tur Brno visi frīkojās, ka es atbraucu uz vienu ballīti - ierados ar vlaku tās dienas vakarpusē, sataisījos, uzballēju pa sūdīgākā ever ķiņa pirmizrādi un nākamajā rītā braucu mājās. piezīmēšu, ka ar vlaku aizbraukt uz Dečīnu varētu būt ātrāk, energoefektīvāk un lētāk nekā ar vāgenu.

also, ballītes orgkomiteja atkal kaut ko definējusi dienās te bija.

VZ: Nu – tagad mēģina apēst, arī samērā neizbēgams brīdis
kaķ: es nez. have you tried running away from being eaten? :D
...
VZ: Vot, tur nav skaic, vai tu skaities aizbēdzis, vai nē. Vai tie ir atsevišķi bēgšanas instances, vai viens bēdziens ar slēpšanās elementiem :D
kaķ: nu jā, tur paliek tā tricky saprast, kurā brīdī tas resetojas un kļūst par atsevišķu notikumu jau. hmmm.. moš, kad izlien no aizbēgtuves un kaķītis nemetas uzreiz virsū, bet kaut kād vēlāk sāk rotaļu no sākuma? jo kakbe kaķītis ir the game master te, ne?
VZ: Jā, tur laikam atkarīgs, vai kaķītis ir joprojām on a mission, vai distraktējies un dara kaut ko citu, un pēc tam nāk ēst no jauna :D
kaķ: vot. man liekas, ka that's kind of the def of success for slēpšanās / aizbēgšana. vai tavs ķērājs ir izbeidzis konkrēto ķeršanas procesu vai nē :D
VZ: O, tas arī kakbe laikam nodefinēts. Mazums noder definīcija :D
kaķ: nu! ļ norm def imo :D tiešām, ja nu noder :D kaut kur bezmaz jāpieseivo :D

un vēl pēdējā lieta, aizvakar bija pirmā diena šajā rudenī, kad es uzvilku zeķbikses ejot ārā.
jutoņa: samiegojos graizot matus
♪♬: Nadine Shah - Place Like This
src (src)

src: Šonakt fotografēju WNBA..

15. oktobris, 9:08 am, 1 atsauksme

Šonakt fotografēju WNBA treniņu un pēc tam bija jāfočē ballīte kaut kādā krīpīgā villā, pieņemu, Kalifornijā, bet šī sapņa daļa ātri izplēnēja.
Nikolass A. Dērsingtons (kisswithafist)

Nikolass A. Dērsingtons (pajautaa): Datorserviss attālināti

14. oktobris, 4:58 pm, 2 atsauksmes

Iesakiet datorservisu attālināti! Skatos, ka daži tādu pakalpojumu piedāvā, kādam ir pieredze?

(Dators regulāri aiziet pilnīgā dedlokā un līdz tikai cietais restarts. Bišķiņ apnicis jau, neko TĀDU es ar šamo nedaru, 3 tabi atvērti un vords, dators gadu vecs, kur pirku, nenesīšu, nav laika un draņķis pēdējais)
briesmiigz miilniekz (arkls)

briesmiigz miilniekz (pajautaa): windows printscreen

13. oktobris, 8:33 pm, 8 atsauksmes

pēc 13 gadu pārtraukuma daļēji jāsāk darboties atkal windows vidē. Nu jau kādus trīs mēnešus jūtos tā, kā ar kreiso roku visu darītu.

Interesē ērta aplikācija priekš printscreen ar nosacījumu (diezgan identisku mac versijai CMD+Shift+4 ):

1. ar shortcut palīdzību uzreiz ir iespēja iezīmēt daļu ekrāna (win+shift+s)
2. automātiski tas saglabāts datorā faila formātā (iebūvētā app tikai piedāvā clipboard)
lavendera (lavendera)

lavendera: tas nerada draugus dzīvībai

13. oktobris, 3:49 pm, 4 atsauksmes

tas nerada draugus dzīvībai

lasitajs_nr1 (iztulko): Residential

13. oktobris, 2:57 pm, 2 atsauksmes

Sakiet, kā varētu sakarīgi pateikt "residential"? Piem., residential school vai residential treatment.
Ever After (bauda)

Ever After (muzons): La Réplicante Fatale 2 (2020–2021)

13. oktobris, 11:33 am, 3 atsauksmes

Sveiki! Es veidoju miksteipus portālā Mixcloud. Ievērtējiet manu jaunāko dejojamā ciparpretņa izlasi ar kvalitatīviem sieviešu vokāliem un spēcīgiem ritmiem. 16 gabali, 61 minūte un 16 sekundes. Paldies! <616efgaa (f_g)

efgaa: stresa līmenis

12. oktobris, 10:43 pm, atsauksmēm

Parasti neēdu šokolādi. Man labāk garšo konfektes. Bet šodien izvilku šokolādi. No pēdējā BRU komandējuma. Vēl ēdama. Laba! Ar ananāsiem un kokosiem. Pavisam melna.
lavendera (lavendera)

lavendera: Lidlā lieli, pavisam gatavi..

12. oktobris, 10:23 am, 4 atsauksmes

Lidlā lieli, pavisam gatavi mango ar esktraplānu kauliņu, saldie kartupeļi par 99 centiem kilogramā, laša fileja par 7 eiro... Nudien, ir vērts 20 minūtes pastāvēt rindā uz iekšātikšanu. Nez, vai viņiem arī turpmāk būs jaunas atlaides ik pēc 4 dienām?