smth
kas šodien par dienu? 
25th-Aug-2018 11:35 pm
0825

Nedaudz sajukušas dienas jau. Dzīvoju režīmā - šodien tādi darbiņi, rīt - šitādi. Nav nozīmes dienai, ir svarīgi laikapstākļi un paredzētie darbi. Dzīvo saskaņā ar dabas ritmu. Laikam tieši tādēļ vienmēr savu atvaļinājumu laikā mūku vismaz uz kādu laiku projām no pilsētas. Šeit es rodu mieru. Un šodien sapratu, ka šī atvaļinājuma daļa strauji tuvojas noslēgumam. 23 dienas projām no darba.. Galvu izvēdināju, bet vēl ir mazuma sajūta.
Šodien tāda riktīga virtuves diena sanāca. Vispirms nedaudz tomātus savā sulā uztaisijām un tad jau pusdienas un vakariņas jāsagatavo. Jau vakar domāju par ķirbju kūkas cepšanu, bet vakar nesanāca, jo līdz vakaram visādos darbos bijām. Toties šodien nolēmu patestēt jauno ķirbju šķirni un sagādāt vecākiem prieciņu. :)
Ķirbis vienkārši lielisks!

kirbis

Lai arī miza ir diezgan cieta, tomēr iekšķiņa - pietiekami blīva un ar riekstu garšu! :) Kūkai tieši tas, kas vajadzīgs! Pēc tam arī sacepu vienkārši krāsnī gabalos sagrieztu. Ātri cepas, ir miltains. Mamma smējās, ka varētu pat iesmērtēt kartupeļa vietā. :) Nolēmām, ka šie ķirbji noteikti mūsu dārzā ir uz palikšanu. Jācer tikai, ka labi arī ziemā glabāsies.
Tā kā krāsni kurināju, tad krāsnī arī pāris pannas biešu un kartupeļu uzcepu, lai vakariņās tiešām nav jādomā par to, ko ēdisim. :) Pie sevis jau ķiķinu, ka ar manu atbraukšanu vecākiem sāk parādīties savādāki ēdieni. Atšķaidu viņu ikdienu. ;))
Dienas prieciņš šodien arī saistīts ar ēdienu. Tētis salasīja kārtējos divus litrus aveņu, un es pierunāju vecākus šodien nesaldēt ogas, bet uzvārīt ievārījumu. Nekas daudz jau nesanāk no diviem litriem, bet, ja lasa ik pārdienas pa diviem litriem, tad jau līdz salnām diezgan daudz ogu sanāks. :)) Domāju, ka vēl kādas divas-trīs reizes būtu jāuzvāra ievārījums, jo tas noteikti noderēs ziemā, kad visādi vīrusi apkārt vazājas. :) Un galu galā arī ierastās brīvdienu pankūkas ar aveņu ievārījumu ir gardākas. ;))) Ž.man regulāri jautā, vai mūsu konservu plauktā nav paslēpusies kāda aveņu zaptes burkas. :D
Ja jau ieminējos par Ž., tad jāatzīst, ka gribas jau mājās., bet.. vēl darbi ir darāmi šeit. :( :) Un māsiņās pietrūkst. Mūsu Pušai sācies kaķu laiks un šobrīd ir diezgan traki - visu nakti nabags ņaudējis. Ņaudēt pārstāj tad, kad ēd, guļ vai uzmanība tiek novērsta. :) Šoruden viennozīmīgi ir jānoķer laiks, kad abām nebūs kaķu laiks un jāved operēt. Mierīgāka dzīve būs gan viņām, gan mums.
Par vietējiem kaķīšiem runājot.. mazā Puša atkal istabā pāris reizes bija ienākusi. Vakarā, kad jau braucu projām, sēdēja uz ābeles pie balkona. Mazais Pušiks laikam tiešām nolēmis, ka jāsāk vairāk draudzēties ar cilvēkiem. Strīpiņa kungs ar peli šodien atkal atnāca. Mednieciņš. :)) Bet nu alfa - Domino, šodien tikai pāris reizes redzēts skrienam pa pagalmu. Bet nu saprotams, kāpēc - diena pelēka, nemaz nemudināja izvelties ārā no mājām. :D Tiesa, dienas vidū, kas saulīte vēl nedaudz uzspīdēja, Domino tika manīts taureņus ķeram. :) Smieklīgs tāds.. un mīlīgs! :)

Nu, un beigās vēl viena bildīte. Pipari. No dārza. Pirmo reizi vasara ir bijusi tik gara un silta, ka pipari pagūst arī ārā nogatavoties. Jā, ir bijusi vasara, kad paprika dārzā ir nogatavojusies, bet čilī - pirmā reize.

pipari
Comments 
26th-Aug-2018 09:24 am
Riekstu ķirbji ir visgaršīgākie ķirbji. Kur jūs dabūjāt sēklas? Nevienā veikalā neatradu, tāpēc iesēju no savāktajām.
26th-Aug-2018 10:22 pm
Es pavasarī biju pasūtījusi laikam Mārupes sēklās. Tagad plānojam paši ievākt. Pamatā visu labo vienmēr paši cenšamies audzēt no savām sēklām, jo vismaz par dīdzību var būt zināma pārliecība. :)
26th-Aug-2018 11:37 pm
Jā, pirku Mārupes sēklās. Šķirne: Ķirbji Crown Prince F1 (3 sēklas). Apraksts: Ziemas ķirbju hibrīds. Aug 3-4 kg lieli, ar pelēki-zilu mizu un apelsīna krāsas mīkstumu, saldu riekstu garšu. Lieliski uzglabājas.

Redzēs, kā glabāsies, bet skaidrs ir viens - sēklas tiešām jāievāc! :)
27th-Aug-2018 08:33 am
diemžēl tas, kas man izauga no sēklām, ir vārgs un tomēr ne gluži tas, ko gribēju. Re, pat profesionāļo saka, ka nav vērts:
"Sēklu ievākšana

Ja no šķirnēm tas būtu iespējams, tad no nopirktiem un izaudzētajiem hibrīdu ķirbjiem to vispār nav vērts darīt. Ķirbji ir no pateicīgākajām kultūrām jaunu šķirņu veidošanā, jo ļoti labi krustojas savā starpā. To selekcijas uzņēmumi arī izmanto savā darbā. Ko tas nozīmē sēklu ieguvei ķirbju audzēšanai nākamajā gadā? Vien to, ka, visticamāk, jūs ievāksiet sēklas, kurām jau audzēšanas laikā, pateicoties apputeksnētāju darbībai, būs notikusi krustošanās. Pat ja jums šķiet, ka tuvākajā apkārtnē neviens ķirbjus neaudzē, tas nenozīmē, ka nav notikusi patvaļīga apputeksnēšana. Tāpēc drošākais veids tomēr, lai nodrošinātu šķirnes tīrību, ir iegādāties sēklas katru gadu no jauna."
27th-Aug-2018 09:28 pm
Mamma man ir agronoms, tāpēc daudz lietas viņa zina. :))
Par krustošanos - tiesa! Cenšamies attālāk visus stādīt. ;) Pagaidām nav bijušas vilšanās, bet nu..katram sava pieredze. ;)


26th-Aug-2018 06:41 pm
Ķirbis absolūti lielisks, vai arī es vienīgais šo bildi redzu khm...tā?:D
26th-Aug-2018 10:23 pm
Ķirbju fani tā redz! :D
26th-Aug-2018 09:12 pm
Es vienu pēc skata tādu tieši šodien iesāku. Esot muskatķirbis. Nezinu gan, kā šamiem ar pārziemošanu.
tu mani ar tām plūmēm vienā no iepriekšējiem ierakstiem baltā skaudībā iedzini. :D
taisni gribējās uzrakstīt, ka ja nu ir kaut kas no sērijas āboli/plūmes vai da vienalga kas, kas paliek pāri - nesakonservēts un visiem apriebies jau ēst, droši var atceļā no laukiem ievest tepat ķengaragā :D Mēs ar meitu gardu muti notiesāsim jebko :D
bet nu palasot Tevi - maz ticams, ka jums pāri paliek. viss tiek cītīgi sakonservēts un tu pati arī gatavo tā - nepajokam :)
26th-Aug-2018 10:27 pm
Bumbieri baisi krīt - šis pasākums mums tuvojas beigām.. Spaiņiem nesam uz kompostu. Ātrai apēšanai kādu maišeli nokritušo bumbieru varu otrdien vakarā paķert līdzi.
Dzeltenās plūmes jau principā ir gandrīz beigušās. Rīt vai parīt no rīta brauksim uz laukiem, paskatīties, kas notiek ar zilajām plūmēm. Teorētiski var jau nedaudz cietākas novākt un pa dažām dienām tās būs gatavas.
Āboli pagaidām nav daudz - tikai mani mīļākie, balti un saldi (bet ne dzidrais) :D Āboli būs visdrīzāk septembra vidū-otrajā pusē. :)
Kur Ķengaragā dzīvo? Es parasti pa Lokomotīves ielu iebraucu Rīgā..
27th-Aug-2018 08:14 am
Nu, ja 2dien brauktu, būtu ideāli.. :) Man sanāk Aglonas iela pretī 25.vsk - teorētiski gan no Maskavas ielas, gan - Lokomotīves mazs gabaliņš jāmet līkums. Tā Aglonas iela paralēli abām iet.
Es nezinu, kā man iedot kādu kontaktu Tev. Var pierakstīt numuru divi seši nulle četri četri divi seši seši un noskrīnot šo komentu ;) L
Uzreiz ēšanai droši piesakāmies uz augļveidīgajiem. Meita ēd labprāt un man arī ņemot vērā uznākušo trakumu uz saldumiem, laikam labāk pāriet uz augļiem, nevis štampāt iekšā snikerus.. :)
27th-Aug-2018 09:34 pm
Skatīšos, kā būs man ar izbraukšanu no laukiem. Kā ar mašīnas sakrāmēšanu vēl ies..
Došu ziņu! :)
28th-Aug-2018 01:15 pm
Padod ziņu, mok tgd?, ap cikiem tev tas viss varētu būt? Lai saprotu, vai varu kkur braukt pēc bērna izņemšanas no bd vai rātni jāgaida mājās? Teorētiski, ja kkur braucam, tad jau mokpa ceļam ir arī pieskriet pie Tevis (kgan nav pat nojausmas KUR tas būtu.. ) :)
28th-Aug-2018 02:22 pm
Skat.ziņu wacapā. ;)))
This page was loaded Aug 9th 2020, 8:28 am GMT.