visi runā - par/pret.. bet par to, kas notiks praktiski, ja ir par? cik daudzi ir aizdomājušies par to, kā to "par" ieviest dzīvē. un nevis pēc desmit gadiem, bet uzreiz? cik naudas šai valstij būs jātērē, lai nodrošinātu reālu divvalodību?
jau pirms pāris mēnešiem par šo domāju, cik tā ir nereāli liela nauda, kadru rotācija etc, ko pilnīgi nav saprotams, no kādiem līdzekļiem varētu paveikt...
Es par to nedomāju, paļaujos tomēr uz to, ka nevar savākt pietiekoši daudz balsu, lai būtu "par".Vismaz tā politgudri onkas skaidroja, ka pat ja nobalsotu visi balsot tiesīgie,tā saucamās minoritātes nevar savākt pienācīgu skaitu.Bet var jau būt, ka es visā savā naivumā ceru, ka letiņu vidū, vismaz šoreiz, nebūs Kangaru un tie balsos pret.:)
es teiktu tā šajā gadījumā - katram ir jāizdara sava izvēle. katram ir jāsaprot sava lēmuma konsekvences. nav pareizi un nepareizi - jo katrs balso no sava torņa raugoties.
es ļoti daudz domāju par savu ģimeni šobrīd. mājās ikdienā runāju krieviski. un man no tas nerada nekādas problēmas. esmu izaugusi bilingvālā vidē - skolā un ar vecākiem latviski, bet ielas draugi - krievi. un pie tā visa, grasos izteikt savu viedokli - pret. vairāk praktisku un pragmātisku iemeslu dēļ. izmaksu, ko tas radīs, veicinās, dēļ. un pie visa tā, mājās mums par šo manu lēmumu nav nekādu problēmu. jo ikdiena valoda vienalga lielākoties mums būs krievu.
Es neuzskatu par savu trūkumu to, ka zinu papildus kādu svešvalodu.Šajā gadījumā krievu valodu.Un, ja es aizceļotu uz kādu citu zemi, tad uztvertu kā pašsaprotamu iemācīties tās zemes valodu, nevis sistu kulaku galdā, ka klau, šeitan būs ieviest manu dzimto valodu.Un ar visu to, es noteikti balsošu pret.:)Kā citādi nosargāt šo valodu no izmiršanas vēl kādu brīsniņu.:)