smth
Rīgas gredzens 
6th-Dec-2019 11:26 pm
1206

Ir pabeigtības sajūta! Šodien ar mammu apmeklējām pēdējo koncertcikla uzvedumu. Rīgas gredzens. Ar mammu braucām mājās un vienojāmies, ka nav tādas viennozīmīgas sajūtas par šo koncertu. Bija mirkļi, kas ļoti patika, bet nu par daudz dzeršanas un nāvju uz skatuves. Tomēr jāatzīst, ka man patika 50to-60to gadu noskaņa mūzikā. Un patika vokālais ansamblis. Un Keišs ir vienkārši lieliks! :) Tomēr, ja salīdzina visus piecus "gredzenus", tad šis bija, manuprāt visvājākais!
Un liels ir prieks man par to, ka šos visus piecus koncertus piedzīvoju kopā ar mammu. Ceru, ka arī viņai šis bija patīkams pārmaiņu mirklis, kas ļauj pamainīt ikdienu. Pasmējāmies ar mammu, ka viņa visdrīzāk nebija domājusi, ka tādā vecumā vēl brauks uz Rēzekni uz koncertiem. :)
Bet vispār ir tik laba sajūta, jo šodien ir brīvdiena, jo šodien varēju gulēt līdz astoņiem rīta, jo nekur nevajadzēja steigties.. Mierīgi piecēlos, sakārtojos un izbraucu pie vecākiem. Ceļš lielisks, jo piektdienas priekšpusdienā vēl nav tik liela plūsma mūsu virzienā. Man patīk mierīgs, tukšs ceļš.
Un ir tik labi būt atkal tajās manās mājās. Jā, mēnesi tur neesmu bijusi, jā, biju paguvusi sailgoties. Un tagad atkal ir labi. Tās ir manas mājas.
Un visdīvainākā sajūta tomēr ir tā, ka vēl priekšā ir divas atpūtas dienas, lai gan jau šodien ir sajūta, ka diezgan pamatīgi esmu atpūtusies. Jūtos atkal normāls cilvēks, kuram nav izēstas smadzenes. Nav tas briesmīgais nogurums, kas ir darba dienu vakaros un piektdienas pēcpusdienā. Viss ir labi!

Nu, un beigās neliels apraksts par šī vakara koncertu.
Koncertuzvedumu cikls Latvijas Gredzens četros konceptuāli atšķirīgos veidos izstāstījis, izdziedājis, izspēlējis un izdejojis katram novadam svarīgo un raksturīgo, atklājot atšķirīgo identitāti, kas dziļi iesakņojusies tur mītošos cilvēkos, valodā un kultūrtelpā.
Bet Latvijas sirds - Rīga?
Kā senā teika vēsta - Rīga nekad nebūs gatava. Pilsēta, kas mainās, skrienot laikiem līdzi un ar savu mainību ietekmējot visu Latviju. Rīga - milzīgs, daudzu nozīmīgu notikumu un cilvēku satikšanās punkts. Kā magnēts, kas pievelk un cieši ievelk savos apskāvienos. Rīga - daudzšķautņainu raksturu apveltītā galvaspilsēta, kas spējusi saglabāt un saudzēt sev tik raksturīgos vaibstus un noskaņas. Rīga - mākslas metropole, kurā cauri laikiem pulcējušies un ar pasaules vērienu strādājuši visdažādāko mākslas mūzu kalpi.
Bet kas ir Rīgas savējie? Tie dižie un romantiskie, kas veidojuši pilsētas neatkārtojamo seju, kas pārdzīvojuši, skumuši un cietuši par tās postīto godību un zudušajiem cilvēkiem, piedzīvojuši vēsturisku notikumu virpuļus un sapņojuši par ideālo nākotnes pilsētu.
Dzejas, mūzikas, dziesmas un teātra valodā ir radīts stāsts - koncertuzvedums par Rīgu un tās lielajiem dziesminiekiem.
50./60. gadu Rīga. Sapņi un mīlestība, pārdzīvojumi, zaudēti ideāli, skumjas, laime un cerības.. Ojāra Vācieša īpašajā dzejas valodā sakot – PAVISAM. Iekļaujoties VEF Kultūras pils autentiskajā vidē un atmosfērā, stāstīsim stāstu par Rīgu TĀ laika valodā! Par pilsētu, kurai cauri plūstošā Daugava jau ģeogrāfiski piešķīrusi tai divas atšķirīgas sejas, ļaujot radīt šo abu seju jeb krastu stāstus – par Vācieša/ Maskata un Čaka/Stabulnieka dažādo Rīgu. Un kā savienojošs, simbolisks elements - laika un iedomu TILTI, uz kuriem satiksimies cilvēciski sirsnīgos un arī ļoti personiskos stāstos. Muzikālajā saspēlē ieraudzīsim, kā atdzīvojas vārds, abiem komponistiem tiekoties ar lielo meistaru dzejas rindām, rezultātā iegūstot atšķirīgu mūzikas un emociju gammu. Kur Rīgas centra spozme, skaņa un smarža tiekas ar Pārdaugavas šauro, kluso ieliņu romantisko gaisotni. Un šajā alegoriju pasaulē - uz iedomātajiem laika tiltiem, DZEJNIEKS sastop pretējā krasta amata brāli, kas izrādās paša otrais es. Dzīves sists un bružāts, bet joprojām nezaudētu sapņotāja un meklētāja ilgu pārpilns.
Piedalās:
Latvijas Radio koris
Diriģents Sigvards Kļava
Jānis Strazdiņš - balss
Andris Keišs – balss
Agate Pooka, balss, vijole
Gundega Krūmiņa, balss
Artūrs Noviks - akordeons
Romāns Vendiņš - kavieres
Toms Poišs - kontrabass
Kaspars Kurdeko – perkusijas
Sieviešu vokālais ansamblis ‘‘Rīga‘‘
Režisors Viesturs Kairišs
Scenogrāfe un māksliniece Ieva Jurjāne
This page was loaded Nov 25th 2024, 5:11 pm GMT.