smth
It kā pēdējā šī gada karstā diena 
24th-Aug-2018 10:06 pm
0824

Šodien sanāca gana gara diena. Silta, saulaina un darbīga. Ar rītdienu solu lietaināku un vēsāku laiku, tādēļ šodien vairāk iespringām. :)
Jāatzīst, ka mūsu lauku Top`s mani regulāri spēj pārsteigt. Reizēm pozitīvā nozīmē, reizēm negatīvā. Šodien bija pozitīvā pārsteiguma diena. Ielūkojos saldētavā un pamanīju laša zupas izlasi. Smuki viss iepakots, diezgan labi var redzēt saturu. Kad atkausēju, tad sapratu, ka ir ne tikai asakas vien, bet diezgan daudz arī smukās gaļas. :) Sanāca garda zupa, un pat tētis atzina, ka šādu izlasi var droši pirkt. :) Viņš vēl noprasīja, kur tieši šo iepakojumu paņēmu, lai citreiz viņš pats tādu varētu nopirkt. :)
Bet atgriežoties pie rosīgās dienas.. Atkal dienas pirmā daļa sulas zīmē. Šoreiz salda sula sanāca, jo ir bumbieri un saldie āboli. Garda sanāca. Ziemā varēs dzert un priecāties. :) Norunajām gan, ka pagaidām laikam pauze iestāsies attiecībā uz sulām. Bumbieru-ābolu sulas jau ir aptuveni 100 litri. Vēlāk, septembrī, varēs vēl varbūt pāris reizes izspiest tīro ābolu sulu. Bet pagaidām miers.
Kad sakopāmies pēc sulu gatavošanas, sapratu, ka šodien kaut kā ātri noguru. Var jau būt, ka ir nedaudz miega trūkums, jo eju gulēt diezgan vēlu un ceļos tomēr pietiekami agri. Var būt vienkārši sāku just tuvojošos laika maiņu. Vilks viņu zina. Tomēr skaidrs ir viens, ka stunda šūpuļtīklā ar grāmatu bija nepieciešama. Pēdējā karstā diena (līdz pat +30) (kā sola Toms iekš radio) bija lietderīgi jāizmanto. Vējiņš viegli pūš, ik pa brīdim nokrīt kāds bumbieris ar skaļu "Pakš!".. Ir labi, ir mierīgi, ir patīkami..
Pēc mazās atpūtas aizbraucām uz laukiem pupiņas novākt. Tētis gan sākumā burkšķēja, ka jau krietnā pievakarē gribam braukt ar mammu izraut visas atlikušās pupiņas. Tomēr labi, ka visi aizbraucām. Visu novācām diezgan ātri. Sausās pupiņas - nedaudz vairāk nekā grozu, atvedām jau uz mājām. Tomēr vairāk tika sasietas slotiņās un sakārtās šķūnī. Pamazām, pamazām arī tās pupiņas atbrauks uz mājām. :)
Kamēr rāvu pupiņas, ik pa brīdim atmiņā uzpeldēja dažādas bērnības ainiņas. Kā pievakarēs skatījos uz vienu vai otru ceļu, cerot ieraudzīt mammas mašīnu. Gaidīju, kad viņa atbrauks man pakaļ. It kā jau nebija slikti pie vecāsmammas, bet man kā bērnam pietrūka televizors, ūdens krānā, tualete mājās un ledusskapis. :D Dīvainākais ir tas, ka badā jau nekad pie babas nebiju, bet ledusskapis kaut kā tobrīd likās tāds kā stabilitātes garants. :D Baba man vairāk nekā vecāki ļāva lasīt grāmatas. Mājās esot, krietni biežāk mani dzina pie darbiem, prom no grāmatas. :D Pie babas man īpaši patika sēdēt zem dzeltenajām plūmēm pagalmā - grauz plūmes, lasi grāmatu..forši! :)
Un vēl vakar kaut kā pilnīgi sajūta bija, ka tūlīt, tūlīt baba izies gar kūtsstūri un pasauks ēst vakariņas. Jau padsmit gadi pagājuši, bet atceros viņu ļoti spilgi.. Pietrūkst man viņa..
Bet vispār šodien bija laba diena. Lai arī nogurums ir liels. Turklāt šis siltums! Es zinu, ka man ļoti pietrūks šādas siltas, saultainas dienas un vakari. Runājot par siltumu, jau vakarā ap pusdeviņiem, kad atbraucu uz dzīvokli, vēl +23 bija. Mierīgi šortos un lenču krekliņā varēja tusēt apkārt. Tik labi!
Un vēl par kaķiem. Visi trīs ir sabildēti, lai gan Strīpiņa kungs bija visizvairīgākais. Domino divreiz aiz muguras noķēru, tomēr rokās nepaņēmu. Pamazām, pamazām cenšos viņus pieradināt piet tā, ka tas, ka kāds tiek noķerts, nenozīmē neko sliktu. Puša ir vienīgais kaķēns, kas arī viens pats cenšas regulāri mājās ieiet. Atnāca šovakar uz virtuvi dabūja nedaudz vārīta laša. :) Pēc tam aptuveni pusstundu ar viņu spēlējāmies. Puša uz blakona, es pie, lejā. Tā kā rokas nedaudz pēc zivīm oda, tad kaķabērns saņēmās un atnāca apostīt manas rokas, pat iekodās pirkstā pāris reizes. Kad kaķēns zaudēja modrību, pāris reizes paglaudīju, bet var redzēt, ka baidās vēl. :) Gan jau ar laiku izdosies arī viņu pieradināt pie rokām. ;) Eh, kā gribas visai trijotnei atrast labas mājas.. Lai gan Pušu labprāt paņemtu sev, tomēr.. tomēr man jau divu kaķu komanda priekšā. Vienkārši nedrīkstu ņemt vēl kādu, jo mājās jau tā reizēm ir maziņš haoss.
This page was loaded Aug 21st 2019, 3:03 pm GMT.