x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Dēt!

2012. gada 6. novembris, 9:29 am, 15 atsauksmes / pievienot vēl

Murmulēšana. Kāds tur brīnums, ka *nix joprojām pēc cik tur padsmit gadiem tā īsti nevar iedzīvoties uz parasta lietotāja galda, ja tam zem pārsega ir tāāāāds sūds?

Es lietoju Mac OS X. Man savajadzējās kādu programmu, kas nav plaša patēriņa produkts, un visām platformām to piedāvā labākajās *nix tradīcijās – koda veidā. Neko ļaunu nenojauzdams, sāku instalēt.

mac:~ xf$ sudo port install gnuradio
Password:
---> Computing dependencies for gnuradio
---> Dependencies to be installed: gnuradio-atsc gnuradio-core gnuradio-gruel boost bzip2 expat icu libiconv gperf zlib cppunit autoconf help2man gettext ncurses p5.12-locale-gettext perl5.12 gdbm m4 perl5 automake libtool fftw-3-single fftw-3 gawk readline xz gsl texinfo guile gmp pkgconfig python26 db46 libedit openssl python_select sqlite3 swig-python swig bison gsed pcre py26-numpy py26-nose nosetests_select py26-distribute gnuradio-audio-jack jack libsamplerate libsndfile flac libogg libvorbis libxml2 libxslt gnuradio-audio-osx gnuradio-audio-portaudio portaudio gnuradio-companion gnuradio-wxgui py26-opengl py26-opengl-accelerate py26-pil freetype lcms tiff jpeg py26-tkinter tk Xft2 fontconfig xrender xorg-libX11 xorg-bigreqsproto xorg-inputproto xorg-kbproto xorg-libXau xorg-xproto xorg-libXdmcp xorg-libxcb python27 xorg-libpthread-stubs xorg-xcb-proto xorg-xcmiscproto xorg-xextproto xorg-xf86bigfontproto xorg-xtrans xorg-renderproto tcl xorg-libXScrnSaver xorg-libXext xorg-util-macros xorg-scrnsaverproto py26-wxpython wxWidgets-python freeglut mesa makedepend py27-libxml2 xorg-dri2proto xorg-glproto xorg-libXfixes xorg-fixesproto xorg-libXi xorg-libXmu xorg-libXt xorg-libsm xorg-libice xorg-libXrandr xorg-randrproto xorg-libXxf86vm xorg-xf86vidmodeproto gtk2 atk glib2 libffi gobject-introspection cairo libpixman libpng xorg-xcb-util gdk-pixbuf2 jasper hicolor-icon-theme pango shared-mime-info intltool p5.12-getopt-long p5.12-pathtools p5.12-scalar-list-utils p5.12-xml-parser xorg-libXcomposite xorg-compositeproto xorg-libXcursor xorg-libXdamage xorg-damageproto xorg-libXinerama xorg-xineramaproto py26-cheetah py26-gtk libglade2 py26-cairo py26-py py26-gobject py26-lxml gnuradio-cvsd-vocoder gnuradio-examples gnuradio-gpio usrp libusb-legacy sdcc29 gputils gnuradio-gsm-fr-vocoder gnuradio-msdd6000 gnuradio-noaa gnuradio-pager gnuradio-qtgui py26-pyqt4 py26-sip qt4-mac dbus libmng qwt-devel qwtplot3d gnuradio-radar-mono gnuradio-radio-astronomy gnuradio-sounder gnuradio-trellis gnuradio-usrp gnuradio-utils gnuradio-video-sdl libsdl

Kāpēc? Kāpēc? KĀPĒC? Kāpēc vienai programmai vajag tik daudz sūdu vilkt līdzi? Kāpēc tai vajag gan Python 2.6, gan 2.7? Kāpēc vajag divas Perl versijas? Kāpēc gnuradio kompilējas tikai ar Boost 1.49, bet jaunākā versija ir Boost 1.51, ko porti arī, protams, dabū, un tādēļ viss apstājas? Kāpēc to visu nevar uzprogrammēt normāli? Kāpēc to visu nevar sakompilēt jau gatavu un izsniegt lietotājam vienā paciņā? Kāpēc uz Mac programmas ir vienā .app failā, bet ar *nix tas ir tāds čakars bez rezultāta divu dienu garumā? Kāpēc? KĀPĒC? Kam tas ir izdevīgi? Man vajag tikai vienu programmu, nevis simtiem megabaitu (nemaz nepārspīlēju) ar citām!

Kemune (kemune)

Kemune: Kuš, kuš, viss ir..

2012. gada 6. novembris, 9:36 am, 5 atbildes / atbildēt

Kuš, kuš, viss ir labi, vienkārši ieberzies uz kaut ko nepatīkamu. Viss atkarīgs no tā, kā sakārto paciņu sistēmu. Es ubuntu šādu dependency murgu neesmu redzējis jau gadus 5. Turklāt gnuradio nemaz nav tik sarežģīti pašam nokompilēt.
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Es esmu parasts..

2012. gada 6. novembris, 9:39 am, atbildēt

Es esmu parasts lietotājs! Es gribu paņemt un lietot, nevis kompilēt, gaidīt un ņemties! Man vispār nevajadzētu redzēt komandrindu.
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: As of September 23,..

2012. gada 6. novembris, 9:44 am, 3 atbildes / atbildēt

As of September 23, 2011, GNU Radio v3.3.0 (and all its dependencies) can be installed directly through MacPorts simply by typing sudo port install gnuradio, thanks to the work of Michael Dickens. This works for Mac OS X 10.5, .6 and .7
http://gnuradio.org/redmine/projects/gnuradio/wiki/MacInstall

Skuju.
 
Kemune (kemune)

Kemune: Vai tad tur ir nepatiess..

2012. gada 6. novembris, 9:46 am, atbildēt

Vai tad tur ir nepatiess apgalvojums? Tev neizdevās uzinstalēt? :)
 
Kemune (kemune)

Kemune: Ok, pamanīju par boost..

2012. gada 6. novembris, 9:47 am, 1 atbilde / atbildēt

Ok, pamanīju par boost bibliotēkām. Well, pasaule varbūt kļūs labāka, ja tu novirzīsi sūdzību pašam Dikensa kungam.
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Varbūt tā arī..

2012. gada 6. novembris, 9:50 am, atbildēt

Varbūt tā arī izdarīšu. Kādam par to ir jāatbild! Par ko tad viņam maksā? Ā.. pag.. :P
 
Kemune (kemune)

Kemune: Gnuradio nu it nemaz nav..

2012. gada 6. novembris, 9:41 am, atbildēt

Gnuradio nu it nemaz nav parastu lietotāju programma :) Parastajiem viss ir sapucēts, izmēzts, parastajiem ir H&M veikali un makdonalds. Ciet un lepojies, ka neesi parastais!
 
Kemune (kemune)

Kemune: Turklāt tos simtus tev..

2012. gada 6. novembris, 9:43 am, atbildēt

Turklāt tos simtus tev saveido tas, ka gnuradio ir ļoti daudz opcionālu komponenšu, kuras visas izskatās portā iekļautas, un tad aiziet - vajag Xorg, tātad n-tās bibliotēkas (guess what, tev ir mac un tur nav Xorg, hahahaha), vajag Qt, jo ir Qt vidžeti, (hahaha, atkal jau mac? pareizi - lādējam visas Qt bibliotēkas), utt. Gnuradio IR monstrs.
 
Kemune (kemune)

Kemune: Ko tu viņam slēgsi..

2012. gada 6. novembris, 1:37 pm, 2 atbildes / atbildēt

Ko tu viņam slēgsi klāt?
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Hah.. Ziņkārība. :)..

2012. gada 6. novembris, 2:55 pm, 1 atbilde / atbildēt

Hah.. Ziņkārība. :)
Klāt slēgšu 2012. gada trendu – RTL-SDR.

Patiesībā es to jau lietoju, bet, nu, ar grūtībām. Man ir uzliktas rtlsdr komandrindas programmiņas no OsmoSDR, kas darbojas, bet problēma ir ar pašu datu saprašanu, atkodēšanu.
Mēģināju rtl_tcp uz Mac un, piemēram, SDR# vai HDSDR uz WinXP, kas darbojas caur VMware Fusion. Viss notiek, bet man kompīt's nav īsti tik jaudīgs, lai to normāli vilktu tādā veidā, skaņa reizēm nedaudz raustās. Tāpēc es gribu kaut ko uz Mac, ar ko darboties, un Gnuradio izskatās pēc vienīgās iespējas. Vismaz manā gadījumā, jo vispār ir vēl pāris alternatīvu, taču visu ierobežo tas, ka man ir CoreDuo – 32bit CPU, kas vairs nav modē. :|

Nezinu, vai tev tas viss kaut ko izsaka, bet, nu, prasīji – paplašināti atbildēju. :)
 
Kemune (kemune)

Kemune: Izsaka, izsaka. Es pats..

2012. gada 6. novembris, 3:01 pm, atbildēt

Izsaka, izsaka. Es pats esmu vienu SDR uztaisījis.
 
None of the Above (artis)

None of the Above: Tā ir PEBKAC problēma,..

2012. gada 6. novembris, 3:37 pm, 2 atbildes / atbildēt

Tā ir PEBKAC problēma, ne UNIX vaina. Ir arī labas kvalitātes porti, tas no porta uzturētāja/izstrādātāja atkarīgs. Uz visām platformām tak var uzrakstīt softu, kas prasa n-tās bilbiotēkas.
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Nemaz ar' nē. Problēma..

2012. gada 6. novembris, 4:25 pm, 1 atbilde / atbildēt

Nemaz ar' nē. Problēma ir tāda, ka man kas tāds vispār jādara – es nevaru novilkt gatavu zip failu ar visu nepieciešamo un sākt lietot.
Un kā tad PEBKAC – es sekoju skaidrām instrukcijām (sk. augstāk), bet man nesanāk.
Problem exists 1) pašā konceptā, dodot tikai izejas kodu lietotājam, un 2) es nečīkstētu, ja viss pēc ilgas gaidīšanas būtu sakompilējies, bet, redz, programmētāji piesējušies konkrētām versijām, tādēļ viss nojūk procesa vidū.
Kur tur BKAC es esmu vainīgs?
 
None of the Above (artis)

None of the Above: Piekrītu, bet tā atkal..

2012. gada 6. novembris, 4:41 pm, atbildēt

Piekrītu, bet tā atkal nav tieši UNIX problēma, jo ir UNIX OS, kur tas ir atrisināts. Piemēra, uz OpenBSD gala lietotājam piedāvā tikai jau sakompilētus binary arhīvus. Pat tiek uzsvērts, ka gala lietotājam nekas nebūtu jākompilē. Manuprāt, tā ir arī uz Debian (apt-get), un RHEL (yum) derivatīviem. Kļūdos? Un kā ar šo? http://guide.macports.org/chunked/using.binaries.html

Es lasu, ka flinks piedāva "pre-compiled" binaries http://www.finkproject.org/about.php?phpLang=en
 
Pats par sevi (wowow)

Pats par sevi: Coz its open, 111!1 :))

2012. gada 6. novembris, 4:40 pm, atbildēt

Coz its open, 111!1 :))