Kemune

Jaunākais

Kemune

View

Navigation

18. Novembris 2022

Add to Memories Tell A Friend
Latvijā svētku dienas man ir visvientuļākās dienas. Šodien Rīga ir jūtami tukša un klusa, vismaz tuvu centram, kur dzīvoju un ikdienā pastaigājos, un kur nu vēl Jāņos, Ziemassvētkos vai Lieldienās. Visi tad dodas uz saviem laukiem, brīvdienu mājām, omulīgajām draugu, radu un dzimtas mājām. Mani pēdējos gados nekur neaicina, lai gan es jau arī gribētu tikai tā pavisam mierīgi, sirsnīgi, klusi, ar tēju, galdaspēli, krustvārdu mīklu, sarunu un omulību, nevis ar pasākumu programmām, bērnu ballītēm un orķestri.

25. Janvāris 2021

Add to Memories Tell A Friend
Pēdējā laikā ļoti biedē neaugšana - vienas un tās pašas trajektorijas, vieni un tie paši cilvēki, saziņa, rises, kalki un klišejas. Murkšķa dienas sajūta un vienatne to visu pastiprina desmitkārt. Es gribētu iesviest sevi pavisam citā orbītā, bet no savas istabas tas neizdodas.

31. Decembris 2020

Add to Memories Tell A Friend
2020. gads man atnesa naudu. Un neko citu. Kā saka, labāk būt nomāktam un ar naudu, nekā nomāktam un bez naudas.

10. Marts 2020

Add to Memories Tell A Friend
Atbildot uz nabaga krii kliedzienu par to, cik viņai ļoti nepatīk viss kas, un kuru komentēt, protams, nav ļauts,

es uzskatu, ka racionāla (proti, matemātiska un uz modeļiem balstīta) analīze, arī, ja biedējoša un "kaismīgi sajūsmināta", tomēr šoreiz ir tieši un nekavējoši noderīga vismaz šādā aspektā: eksponenciālu, briestošu procesu gadījumā jebkura laicīga rīcība (jebkas, kas jau ir darīts "vakar") stipri ietekmē "endgame" rezultātu.

Turklāt pat, ja šobrīd nav konstatēts tas un tas Latvijā, tāpat iekšēji pieņemt, ka slikti ir jau tagad un attiecīgi rīkoties, mazgāt rokas, utml, ir efektīvi, jo tas ļauj
1) laicīgi praktizēties brīdim, kad tiešām būs slikti, pierast pie rutīnas, kurā jāmazgā rokasm jādezinficē priekšmeti utml,
2) dod pietiekamu rezervi gadījumam, ja patiesībā šobrīd (tieši šodien jau) notiek transmisija, bet mēs par to vēl nezinām, jo uzzināsim visu tikai 5-7 dienas vēlāk.

Es piekrītu, ka neprotu šo racionālo analīzi komunicēt un no malas tā varbūt tiešām izskatās pēc kaut kā cita. Bet nolikt kādu pretty much par to, ka viņš iedziļinās (un lielu daļu pētnieku draivo tieši šis bērnišķīgais vērošanas, analīzes un plauktiņos salikšanas prieks, nevis kaut kāds 'āaaa, mēs visi mirsim') varbūt nevajadzētu.

T.i. kā šajā video beigās teikts, "kad neviens neuztraucas, tad ir reāli jāuztraucas", jeb, laicīga "panika" patiesībā ir mums visiem labāka beigu beigās. Jā, tā ir absurda, tā ir nicināma utml, bet samazinās šī procesa seku smagumu. Tā tiešām būtu absurda gadījumos, kad tā neietekmētu mūs visus jebkādā pozitīvā veidā.

16. Decembris 2019

Add to Memories Tell A Friend
Mani garlaiko un nervozē manis satikto meiteņu pareizums.

29. Oktobris 2019

Add to Memories Tell A Friend
Nesen bija tāds dienas moments - ieraudzīju saukli 'radīta, lai iemīļotu'. Nu skaisti, gandrīz vai, lai arī savu lakatu dotu. Bet tas bija par, %^£@@£$^, bankas telefonaplikāciju. Bankas. Aplikāciju. Iemīļotu. Es gribētu redzēt to sanāksmi, kurā šis tika prezentēts un pieņemts. Droši vien galvenais tirgzinis bija saģērbies vāveres kostīmā.

6. Oktobris 2019

Add to Memories Tell A Friend
Ziniet, man ārkārtīgi nepatīk tas saziņas stils, kurā izlaiž vārdu "tu" (vai "jūs"), it kā baidoties no tā, piemēram,
- Vai pats arī kaut ko brīvajā laikā dari?
- Patīk ceļot? (te jau iekrindžoju un gandrīz iekliedzos pretī - KAM?)
Vai arī grāvējs (šis gan kādu laiku nav dzirdēts):
- Brīvdienās brauks uz laukiem? (un te jau ir pilnīga 3. persona, tālāk nav kur, esam atbraukuši)

2. Oktobris 2019

Add to Memories Tell A Friend
Komandu prāta spēles ir visīstākās mocības vientuļam intelektuālim. Pilna telpa spodru acu, gudru dāmu, kurām tu esi dziļi perpendikulārs, jo visas jau ir draudzīgos bariņos un ir taču sacensības. Ja ir elle, tad tā varētu būt aptuveni šāda.

28. Septembris 2019

Add to Memories Tell A Friend
Nedaudz iemīlējos Danielā Zacmanē pēc tam, kad dzirdēju viņu stāstām par kino KinoBizē.

26. Septembris 2019

Add to Memories Tell A Friend
Nez, luksoforu ballītes joprojām kaut kur vispār notiek? Ne obligāti varbūt ar fokusu uz luksoforu un iepazīšanos, bet vismaz kā daļa no pasākuma? Tādas, kur vientuļiem, skumjiem intelektuāļiem uzsākt sarunu ar kādu citu līdzīgu.

16. Maijs 2019

Add to Memories Tell A Friend
Viena no man skumjajām lietām šajā pasaulē ir tas, ka tu nekad nezini, ko varēji dabūt, ja būtu pajautājis. Tas ir, pat nezināji, ka var pajautāt, un nezināji, ka kaut ko tādu var dabūt.

15. Marts 2019

Add to Memories Tell A Friend
FB ir kļuvis par pilnīgu miskasti, kura spiež uz ātru izklaidi. Kaut kā turējos ilgi pie diezgan tīras un kvalitatīvas lentes, bet nu vairs to nav iespējams savākt.

Varētu to nelietot, bet kā lai uzzina retu reizi par kādu labu pasākumu? Un ar manām totāli nesociālajām prasmēm tas nozīmētu vispār došanos mūžīgā klusēšanā.

13. Marts 2019

Add to Memories Tell A Friend
Esmu jau gandrīz pusotru gadu Latvijā. Un nejūtu saknes, nejūtu nākotni. Iepazīšanās kanālos meitenes nāk pretī galīgi ne tādas. Jūtu, ka tur tomēr nav reprezentētas visas, ir kaut kādi tipi, kam tur patīk būt vairāk, un tādi, kas man patīk, tur faktiski neparādās. Vecums arī nepalīdz.

Mocīties, meklēt saknes? Braukt prom atkal uz nezināmo?

Add to Memories Tell A Friend
Kairi noskatos uz tām meitenēm, kas atgādina Antu Aizupi, nu visas tādas jaunas, slaikas, gudras, pietiekami emocionāli savāktas un patstāvīgas, un jā, tās brilles, tas ir tikai megapievilcīgi.

Nu tas nav tā, ka tagad pēc filmas es būtu iemīlējies viņā, vienkārši kaut kā notrāpīja tieši uz tās stīgas, kas man vienmēr patikusi.

2. Marts 2019

Add to Memories Tell A Friend
Skuku es biju saticis tikai vienreiz. Bet toties pie ugunskura. Ballītē, kurā es jutos, it kā kāds būtu kaut ko sajaucis - es taču tur neiederos. Taču tur bija VISI, bija silti, gudri un labsirdīgi. Tieši tā es viņu atceros. Silti, gudri, labsirdīgi.

Tik žēl.

31. Oktobris 2018

Add to Memories Tell A Friend
Mana pēdējā laika nodarbe:

1) pieteikties foršā darbā
2) izturēt atlasi uz urrā un būt gaidītam
3) nobīties
4) meklēt veidu, kā pieklājīgi atteikties
5) atsākt meklējumus

14. Septembris 2018

Add to Memories Tell A Friend
Beidzot pa ilgiem laikiem tik labi izgulējos zem jaunās IKEA segas un uz jaunā IKEA spilvena.

3. Septembris 2018

Add to Memories Tell A Friend
Starp citu, vai vēl kādam šķiet, ka pēdējā laikā latviešu jaunajā mūzikā vērojams akūts lirikas kvalitātes trūkums? Kas mums te pēdējie bija, Manta, kas vēl kaut ko radīja.

20. Augusts 2018

Add to Memories Tell A Friend
Es krindžoju katru reizi, kad kāds pasaka 'ciabatta'. Well done, Rimi. Varētu arī Albēru Kamī saukt par Camusu.

6. Augusts 2018

vesandersoniskas pārdomas

Add to Memories Tell A Friend
Moonrise kingdom ir filma par (gandrīz) manu bērnību. Vismaz prātā un fantāzijā tā man bija. Gandrīz, jo tādu meiteņu vienkārši nebija. Vai varbūt nepratu noturēt. Bet pagaidām esmu izaudzis par tādu Zisū, tādu skumji komisko Mureju ar visiem saviem salauztajiem ziediem un pazušanu tulkojumā.
Powered by Sviesta Ciba