x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Domapmaiņa analogajā rotaļlaukumā

2005. gada 25. oktobris, 1:40 pm, 27 atsauksmes / pievienot vēl

Pirms kāda laika jau rakstīju par cilvēku attiecībām un citām būšanām un nebūšanām šodienā. Tur bija par to, kā dažādi elektroniskie sakaru līdzekļi tiek izmantoti vienkāršākai saziņai dažādos dzīves brīžos, kad labāk būtu izmantot ko citu (pēc manām domām) un tā tālāk, ļur, ļur, ļur. Nu, īsāk sakot, galvenā doma bija tāda, ka elektroniskās saziņas dēļ tiek zaudēts cilvēciskais kontakts (cik gudri). Es citēju arī divus savā starpā pretrunīgus rakstus, viens ieteica sūtīt SMS un meilus mīļotajiem, bet otrs bija drūma statistika, kas notiek, ja tā dara. Lūk.

Nesen arī [info]pzrk satraukājās / sūkstījās, kā gan mūsu senči bija spējīgi satikt savas otrās pusītes, ja tiem nebija moderno tehnoloģiju. Viņš jutās kā laucinieks pilsētā. (Man, piemēram, šķiet, ka laucinieki lielās pilsētās vienmēr jūtas nedaudz izmisuši un pazuduši.)

Un mana pēdējā padomāšanas reize par to, kā cilvēki risina savas attiecības, izmantojot tikai modernās tehnoloģijas, bija, kad man pārsūtīja kādu īsziņu, kas nejauši tika nosūtīta nevis uz parastu numuru, bet gan servisa kodu. Droši vien kāds bija pilnīgā neģīmī.

tu man ta piedirsi dvesele ka mn  tagad ta sap ei tunost man tu salavzi visu kas man bj sirdi pret tevi!

Interesanti, ne? No vienas puses jau smieklīgi, ka tas teksts ir tieši tāds un ka satraukumā nosūtīts uz nepareizu numuru. Bet no otras puses – kā gan cilvēkam jājūtas, lai uzrakstītu (un nosūtītu!)* tādu tekstu, turklāt uz nepareizu numuru. Un ir jau arī vēl trešā puse – tomēr ir labi, ka adresāts to nesaņēma. Zibensnovedējs. Ā, nu jā.. Ceturtais – ja šādas īsziņas nenonāk pareizajā vietā, tad kādas gan par līdzīgu tēmu tiek patiešām arī saņemtas? (Vēlaties padalīties informācijā un pieredzē?)

Tomēr es esmu saticis un noteikti vēl satikšu daudzus jaukus cilvēkus tieši pateicoties tam, ka saziņai tiek izmantots internets un viss kas tāds. Lielākoties tieši Ciba, bet ne tikai – arī citas saziņas formas. Skaidri zinu, ka citādi šos cilvēkus nesatiktu. Kaut gan nevar jau arī zināt, kas, kur un ar ko es būtu, ja to laiku būtu pavadījis bez interneta. Lūk, tā. Šoreiz patiesība patiešām ir kaut kur pa vidu.

Tomēr ir liela atšķirība starp virtuālo (iedomāto) tēlu un to, kāds otrs ir realitātē.

_____________
* pēdējā laikā es diezgan bieži sāku rakstīt asu atbildi uz kādu meilu vai komentāru, taču pietiekami laicīgi apķeros, un manas domas paliek pie manis, bet meils nenosūtīts, komentārs – neuzrakstīts.

jutoņa: es neesmu tas, par ko jūs mani uzskatāt
♪♬: Eels – I'm going to stop pretending that I didn't break your heart
honeybee (honeybee)

honeybee: nu, racionālais..

2005. gada 25. oktobris, 2:49 pm, atbildēt

nu, racionālais pamatojums varētu būt - ja tu esi pārraudājies un histērisks, tad varbūt vieglāk ir to pateikt rakstiski, nevis mutiski - bet parasti jau tik un tā sanāk pārāk histēriski.
otrs racionālais pamatojums - ja cilvēks tevī neklausās, tad jāuzraksta...

bet taisnība jau ir, pirmkārt - pats zaudē cieņu, otrkārt - ja tas notiek publiski - pazemo to otru cilvēku tā, ka izlīgšana ir daudz grūtāka.
no otras puses, publiski kašķējoties, tu vari rēķināties ar "draugu" atbalstu & to, ka atradīsies kāds, kas atzīs tevi par nabaga cietēju un to otru - par kretīnu pēdējo.

nenotiek tas jau tikai elektroniski, ir tak bijuši precedenti, kad cilvēki tādas lietas risina pat, izdodot grāmatu - piemēram, Vika T-Fuctors.