Piektdiena, 2004. gada 11. jūnijs

x-ƒ (x_f)

x-ƒ: "Top!" jeb "RFC"

2004. gada 11. jūnijs, 3:09 pm, 8 atsauksmes

(Subj. domāts kā darbības vārdi)

Man vaidzīgi jūsu padomi, kritiskās / indīgās piezīmes un uzbraucieni "ne pa tēmu". Nu.. Gandrīz "ne pa tēmu". :)
Es tā kā it kā gandrīz esmu pabeidzis savu S2 stilu (lūk), un tagad gribētu uzzināt, kā tam vēl trūkst, ko varētu izdarīt labāk un kas vispār ir garām. Un beigās vēl aptauja par visu šo.

Tagad vairs nebūs grūtību ar manis citēšanu. :) Aizvācu <!DOCTYPE html.. Žēl gan bija, taču neko darīt. Tas tiks atlikts vietā tikai divos gadījumos – ja mans slānis kļūs par sistēmas slāni (jo tad būs iespēja pievienot <?xml.. draņķībiņu) vai ja MSIE 6 pēkšņi kļūs ļoti nepopulārs (naivi cerēt).

Katram žūrnāla skatam es varu elementāri noteikt savu tekstu pārlūka loga nosaukumam, kas mainās atkarībā no lapas satura (piem., pievienojot puksta tēmu). Nu, īsāk – ērtāk.
Un beidzot varu arī redzēt savu draugu jūzerpicus draugu lapā. Un pie komentāriem tie vairs tā nenovērš uzmanību no paša teksta.

Beidzot saņēmos un pilnībā pārrakstīju komentāru izvadīšanas funkcijas. Nost ar defoltua! :) Grūti nebija, jo viss kods jau turpat degungalā ir. Grūti ir izdomāt, ko es vēlos. Centos nešpikot, tāpēc nevaig teikt, ka tas ir kaut kur jau redzēts. Es iedvesmojos no MSOE. :)
Izdomāju, kā īpaši izcelt manu draugu rakstītos komentārus.
Domāju, ko vēl tādu inčīgu izdarīt.
Izdomāju, ka pilnībā iztikt bez tabulām tomēr nevar. Nav taču nekādi iespējams, neizmantojot absolūto pozicionēšanu, nolikt blakus divus divus :) (divus <div>). display: inline man neder, jo vaig, lai tie otrie div būtu vienādā atstatumā no pirmo div kreisās malas un būtu atkarīgi no visu pirmo div lielākā div platuma. (nu gan saputrojos, divas kolonnas.) Btw, defoltajam stilam info par komentāru atrodas tikai 18. tagā!
Mjā, man radās divi jautājumi. Vai ir kaut kādīgi iespējams to komentāra pelēcīgo virsraksta joslu padarīt puscaurspīdīgu? Ar MSIE filtriem, protams. Es neizdomāju, kā. Man nestrādā.
Un otrs – vai kāds varētu man norādīt saiti uz kādu pukstu, kuram būtu vairāk kā 100 komentāru? Vienalga, kurā žūrnālā un par kādu tēmu. Nepieciešams tikai testēšanas nolūkos.

Ir trīs domas, kuras vēl vēlos realizēt savā žūrnālā.
Pirmā. Dažus žūrnāla ierakstus padarīt redzamus tikai cibiņiem. Vienalga, vai tie ir mani draugi vai nē. Ja nav ielog iežurnalējies, :) tad ieraksts nav redzams. Izdarīt to nav grūti, bet nav īsti vēlēšanās tam ķerties klāt. Darbotos tas tā, ka, ja es kādam pukstam norādu, ka man oma [uama] ir, piem., "s/h", tad ne-cibiņš šo pukstu manā žūrnālā neierauga. (Ir iespējams uzlikt savam žūrnālam vai pukstam drošības līmeni "friends-only", šis nav tas pats.) Ir pavisam vienkārši izdarīt tā, lai žūrnāla ieraksti būtu redzami tikai cibiņiem, bet man vaig izaicinājumu. :)
Otrā. Atradu veidu, kā tikt pie Cibas servera laika. Pamocījos ar asociatīvajiem masīviem (bveh..) un tagad ir iespēja izvadīt katras dienas vārdadienas. (mana testu lapa) Cik nu tas ir noderīgi, nezinu, taču moš iemočīšu tos zem kalendāriņa.
Ja būtu iespēja izmantot JavaScript'us, tad varētu piekļūt arī laika ziņām (ho-ho, man būtu portāls :) ). (↓RSS→PHP→JS→HTML↑)
Hmm.. tagad es varu izdarīt tā, ka mana žūrnāla izskats ir atkarīgs no, piemēram, gadalaika. Vai pat seko līdzi dienas gājumam (stundām). Vai vienk random'ā. Vai vajag..?
Trešā Pievienojot žūrnāla adresei, piemēram, "?.skats=drukat", attēlot printerim draudzīgu žūrnāla versiju. Nu, tas nu ir elementāri. Tikai CSS rakstīšanas vaina. :)

Iešāvās prātā – ja nu kāds arī domā sev izveidot pašam savu S2 stilu, tad šeit ir četras lietas, ar kurām es sāku:

(Pie mana stila koda varēja piekļūt divas meitenes. Neizskatās, ka viņas to būtu izmantojušas, tāpēc šaubos, vai vēl kādam došu iespēju. Tirgus ekonomika.)

Mjā, mans S2 kods tuvojas 2500 rindiņām un 100K (protams, daļa ir komentāri dokumentēšanai), vēl nedaudz un es sākšu to vairs nepārzināt. Sākumā bija 8 reizes mazāk. Vairs core slānī nav atlicis daudz funkciju, kurām es nebūtu pieskāries. Un šķiet, ka es pamazām kļūstu par normālu programmētāju (nelepojos) – diezgan pamatīgi mainīju kodu, nokompilēju un.. nevienas kļūdas! Parasti ir kaut dažas, kur esmu pārrakstījies vai kas tāds. Par to arī aptauja.

Kritiskā puse
Vai es jums liekos tāds.. nūū.. sausiņš?
Kāpēc man tā liekas? Nu, es šeit ik pa laikam kaut ko ierakstu par programmēšanu un tamlīdzīgu gīkī stafu, esmu izveidojis [info]style kopienu, kur arī lielākoties par to (lai gan it kā negribētu). Un arī šis puksts. Un vispār..

Poll #2836
Open to: All, results viewable to: All

Un tātad..

View Answers


1 (12.5%)

Ne-e
4 (50.0%)

No sirds
0 (0.0%)

Mazdrusciņ
3 (37.5%)

jutoņa: aiz-domīgs
♪♬: Scritti Politti – Umm
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: SOS – Some Old Smiles

2004. gada 11. jūnijs, 3:13 pm, 11 atsauksmes

Ziniet, es te tā nedaudz padomāju.. Nu, tā kā [info]klukucis ir izdzēsies (un [info]mikstmiesis arī!), tad kādam ir jādomā. Un vispār – kāpēc [info]politbirojs par to klusē?
Lai nu kā, es tā nedaudz padomāju un sapratu, ka nav smieklīgākas lietas par e-pasta vēstuli. Un ar to es domāju tieši pašu vēstuli. Tā taču nekas nav. To pat par vēstuli nevar īsti saukt. Un tomēr to dara. Bet tā taču.. nekas nav. Neliela elektroniska ziņa. Nullītes un vieninieciņi kaut kur uz servera cietā diska. Nekāda privātuma, personības, uzmanības vai vērtības. Uzraksti dažus vārdus translitā defoltajā fontā, pieļauj dažas pareizrakstības kļūdas, paraksties ar niku un aizsūti. Un tomēr pat tādā veidā cilvēki pamanās to visu personificēt un mēģināt nodot jūtas un sajūtas. Ar smailijiem ( :) -.- {} ), tīšām pareizrakstības kļūdām (āpāc!) un citiem paņēmieniem.

Bet vai Tu atceries, kad pēdējoreiz rakstīji vēstuli? Uz papīra. Personīgu. Nevis oficiālu vai lai piedalītos kādā konkursā. Piedomājot pie vārdiem un rokraksta. Domājot par to, kam raksti. Tik daudz ko var atstāt uz papīra, to nemaz neuzrakstot – pildspalvas krāsa, rokraksta slīpums un piespiediens, svītrojumi, cepumu drupačas..

Un vēl viena dīvainība, lietojot ī-meilus – P.S. Jā, kāda jēga ir no Post Scriptum? Elektroniskam tekstam taču nav beigu. "Pabeigtas un parakstītas vēstules beigās pierakstīts teksts." Padarbojies ar bultiņām un Backspace un izlabo, ko vajag. Uz papīra tam ir jēga, bet elektroniskā vēstulē.. Tā nav nostaļģija. (Tas varētu būt modernās pasaules blakusefekts – laika trūkums. Maz ticams.)

(Divi labumi meilam gan ir – ātrums un failu pārsūtīšana. Bet tas ir.. techniski un viss.)

She just laughed and said: «Ha, ha! You're so funny.»
I said: «Yeah..»

Es arī esmu viens no "common people". Trīs lietas. Un vēl – šķiet, ka esmu beidzot izdomājis, ko vēlos. Es vēlētos iekustināt / aizkustināt visu un visus, satricināt / satracināt pasauli (grrr), tad mirklīti klusi pastāvēt malā (csst), paskatīties uz to visu un pazust (škc). Līdz nākošajai reizei. Ā, tās trīs lietas.

Pirms daudziem jo daudziem mēnešiem es biju izdomājis trīs lietas, ar ko vēlētos saistīt savu dzīvi. Tās bija mūzika, labdarība un kaut kas. Es vairs neatceros, kāpēc trīs, kāpēc tieši šīs, un vispār – kas bija trešā. Tikai to, ka tā nebija nekas tāds, kas saistītu kopā pirmās divas. Un tāpēc– nekā.

Un vēl es iedomājos – kāpēc jūs mani turat savās frendlistēs? Tiešām – kāpēc? Kāds gan varētu būt prieks lasīt (vai nelasīt / laist garām) manus drūmos apcerējumus par dzīvi? Nu, labi, ne tik daudz drūmos, kā ne pārāk sakarīgos. Jums taču ir savas dzīves, savi stāsti, savas problēmas. Priekš kam jums lasīt un sekot līdzi manai dzīvei? Es dzīvoju pavisam otrā pasaules malā, zaļajā zonā, starp savējiem. Tad.. kāpēc? (Uz pretjautājumu neatbildēšu.) Šķiet, ka man ir zināma vienīgi [info]platinum aptuvenā atbilde.

Diplomātiskās attiecības
Ik pa laikam ziņās var lasīt, ka, kādai valstij izraidot citas valsts diplomātu, seko pretreakcija – otrā valsts arī izraida kādu pirmās valsts diplomātu. Nekas, ka viņš nemaz nav vainīgs. Atriebība ir salda.
Ja es tāpat vien izmestu no draugiem visus, cik daudzi no tiem izmestu mani?
(Ja nebūtu lasījuši šo pukstu. Tas nenozīmē, ka es to darīšu. Es tikai domāju. [info]klukucisir prom. Kādam jābūt. Vispār jau diez vai daudzi šo lasīs. Tā apjoms tālu pārsniedz Cibas vidējo statistisko.)

(Subj. no [info]platinum)

♪♬: Röyksopp – Röyksopp's Night Out