LiveJournal for Tumšo rītu politinformācija.

View:Par lietotāju.
View:Draugi raksta.
View:Kalendāra skats.
View:Izlase.
You're looking at the latest 40 entries. Missed some entries? Then simply jump back 40 entries.

Thursday, January 8th, 2009

Doma:Prieciņš reklāmistiem
Pulkstens:18:40
Posted by:tarantulz.
Pērnā gada nogalē AS "Pasažieru vilciens" (PV) valdē ieceltais Kaspars Upenieks ir satiksmes ministra Aināra Šlesera (LPP/LC) šofera dēls. [..] "Tam nav nozīmes, kam viņš ir dēls. Šis cilvēks tika izvēlēts pēc profesionāliem kritērijiem," apgalvoja Šlesers. [..] "Pieredze, kas ir saistīta ar mārketinga jomu, manuprāt, ir ļoti svarīga šim uzņēmumam". Šlesers uzskata, ka uzņēmumam ir būtiski zināt, ko domā klienti, kādā veidā uzlabot servisu, "un tas būs šī valdes locekļa galvenais uzdevums".

Likumā paredzētajā kārtībā Upenieka mēnešalga būs apmēram 4000 latu mēnesī, skaidroja Šlesers, piebilstot, ka tāds atalgojums ir noteikts, ņemot vērā amatpersonas augsto atbildību.

Šlesera šofera dēls iepriekš ir strādājis par kārtībnieku pašvaldības policijā un referentu Valsts probācijas dienestā, savukārt ministrs apgalvo, ka Upenieks ir ieguvis izglītību, kas saistīta ar mārketinga sektoru.
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Thursday, December 23rd, 2004

Doma:Investīciju piesaistei Baltijas valstu galvaspilsētām veidos interneta portālu
Pulkstens:18:47
Posted by:scibologs.
Rīga, 23.dec., LETA. Investīciju piesaistei Baltijas valstu galvaspilsētām plānots veidot interneta portālu, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dana Hasana.
... tālāk ... )
[info]politbirojs gan gribētu redzēt, cik miljardu investīcijas tiks piesaistītas ar šo pumiljona latu vērto interneta lapiņu. pareizāk sakot- negribētu redzēt, jo labāk gribētu šo naudiņu atdot kādam, kuram tā patiešām nepieciešama.
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Doma:BNS virsraksti
Pulkstens:11:08
Posted by:tarantulz.
10:59 Repše eglīti necirtīs
10:48 Kalvītis iedzīvotājiem vēl piedzīvot Ziemassvētku brīnumu
10:19 Vīķe-Freiberga pauž solidaritāti bijušā Baltkrievijas vēstnieka Latvijā Mariņiča ģimenei

[info]politbirojs secina: acīmredzot prezidente vienīgā vēl skaidrā prātā.
3 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Monday, November 29th, 2004

Doma:Dienas citāts
Pulkstens:14:52
Posted by:tarantulz.
"Mamma teica, un Kalvītis piekrita, ka abi valdībā nevar būt.. Nu abi bijušie premjeri!"
E.Repše
4 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Thursday, November 25th, 2004

Pulkstens:17:53
Posted by:tarantulz.
«Mans kā prezidentes uzdevums nav veikt partiju līderu psihoanalīzi,» sacīja prezidente, vaicāta par patiesajiem valdības gāšanas iemesliem.
Šim apgalvojumam [info]politbirojs diemžēl nevar piekrist. Tieši tāds arī ir jūsu "kā prezidentes" uzdevums.
11 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Wednesday, November 24th, 2004

Pulkstens:11:20
Posted by:tarantulz.
Rīga, 23.nov., LETA. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ar naudas sodu administratīvi ir sodījis Rīgas Brīvostas valdes priekšsēdētāju Gundaru Bojāru (LSDSP) un valdes locekļus Sergeju Dolgopolovu ("Jaunais centrs"), Andri Ameriku (LPP), Jāni Gulbi (LSDSP), Gintu Celmiņu (JL), Viesturu Silenieku (ZZS) un Vladimiru Makarovu (TB/LNNK), jo viņi savā darbībā ir pārkāpuši likumu par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā.
[..]
Kā uzsver KNAB, ostas valdes lēmums attiecās arī uz pašiem lēmuma pieņēmējiem - Bojārs, Dolgopolovs, Ameriks, Gulbis, Celmiņš un Silenieks tika apdrošināti katrs par 12 000 latu gan 2002./2003.gadam, gan 2004.gadam, savukārt Makarovs - par 12 000 latu 2004.gadam.
[..]
Pamatojoties uz minēto lēmumu un saskaņā ar RBP un "Baltikums dzīvība" noslēgto dzīvības apdrošināšanas līgumu šā gada martā Bojārs, Dolgopolovs, Ameriks, Gulbis, Celmiņš un Silenieks saņēma katrs 9000 latu apdrošināšanas atlīdzību par 2002./2003.gadu, norāda KNAB.
[..]
"Amatpersonas kā Rīgas Brīvostas valdes locekļi, iepazīstoties ar RBP darbinieku sarakstiem dzīvības apdrošināšanai un piedaloties tāda jautājuma izlemšanā, kurā viņi bija personiski un mantiski ieinteresēti, realizēja savas valsts amatpersonas pilnvaras interešu konflikta situācijā, neievērojot likumā noteikto aizliegumu," uz ostas valdes locekļu pārkāpumu norāda KNAB.
Ar KNAB kā tajā anekdotē - bezzobains, bet nosūks līdz nāvei. Katru reizi pa 250 latiņiem.

Ar šādām primitīvām shēmām ir sanācis saskarties jau iepriekš - apdrošināšana vismaz mūsu republikā ir ļoti pateicīgs instruments, jo nevienam nav īsti skaidrs, kas tā tāda ir. Tāpat kā uzticības darījumi.

Vācijā amatpersonas bija spiestas atkāpties no amata dēļ skandāla par frequent flyer bonusjūdžu izmantošanu, lai gan tas tiešus zaudējumus/izmaksas valstij neradīja, un valsts šīs jūdzes iekasēt jebkurā gadījumā nevarētu. Bet tomēr interešu konflikts.

Mūsu valstī amatpersonas atklātā sēdē pieņem lēmumu par krāpnieciskas shēmas īstenošanu, gūst no šīs shēmas labumu, tomēr vienīgais komentārs, ko tās spēj sniegt, - lūgsim precizēt protokolu.

Tad nu lūk, nodokļus maksājošie rīdzinieki. No jūsu nomaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa summas prāva daļa nonāk tieši RD budžetā, ja nemaldos - 76%.  Tā ir jūsu nauda.

Nezinu kā jūs, bet mani ne pārāk iepriecina, ka šogad esmu vienam no iepriekšminētajiem biedriem nofinansējis ~ 20% "apdrošināšanas atlīdzības".
5 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Wednesday, November 17th, 2004

Pulkstens:12:59
Posted by:tarantulz.
Vai tas tikai man šķiet kaut kā dīvaini, ka Emšuks iešķiņķojis Jēkabsonam stroķi par "padarīto 1.septembra pasākumu drošības un kārtības nodrošināšanā" un "terora draudu novēršanā"? 
3 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Friday, November 12th, 2004

Doma:Bez kārtīga aparāta jau nu nekā...
Pulkstens:12:38
Posted by:tarantulz.
LETA atreferē Emša sacīto:
Lielākas iespējas veiksmīgi strādāt esot premjeram, kam ir lielāka partija un lielāks "aparāts", kas var nodrošināt Ministru prezidenta darbu un valdības saliedētību, jo vajag cilvēkus dialoga uzturēšanai ar koalīcijas partneriem.


/"Es biju izbridis diezgan nepatīkamu politisko dīķi un, burbuļus laizdams, mēģināju situāciju stabilizēt," stāstīja Emsis.
5 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Wednesday, November 10th, 2004

Doma:Šlesers un mediji
Pulkstens:11:48
Posted by:shelly.
Vakardienas prieks - "100. pants" ar Šleseru.
Žurnālists nolasa Šleseram citātu par korupciju Latvijā un ārzemēs. Skatās premjerministra amata kārotājā un bargi vaicā - "Vai Jūs zinat, no kurienes ir šis citāts?".
Baigi progresīvi, nodomāju. ASV tā, teiksim, pārbauda prezidenta kandidātus - uzdod visādus jautājumus kā skolā, un tad skatās, cik katrs gudrs.
Šlesers mulst. Skaidri redzams, ka nezina atbildi gan. Visbeidzot saka, ka konkrēto grāmatu laikam neesot lasījis, lai gan doma, protams...
Žurnālists paskaidro - Šlesera kungs, tas bija citāts no "Pirmās partijas" programmas.
Es aizrijos ar vakariņām. Baigi progresīvi! Nu, šitāds pazemojums... Eh, prieks skatīties.
10 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Tuesday, November 9th, 2004

Pulkstens:08:51
Posted by:tarantulz.
E.Jēkabsons:
"Lielākoties terorisma grupējumi ir saistīti ar reliģiju, ar radikālā islāma ticību. [..] Tā ir destruktīva kultūra, ar kuru ir ļoti grūti uzturēt dialogu."
Un šis kungs esot teologs pēc izglītības.
25 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Wednesday, November 3rd, 2004

Pulkstens:10:02
Posted by:scibologs.
rīta avīze latvijai "neatkarīgā", šodien, 2. lpp: "Var pieņemt, ka eiropeiski lēnas karjeras cilvēkus Eiropā pacieš labāk. Jācer, ka Eiropas Parlamentā Latvijas valdības izvirzītais kandidāts Andris Piebalgs tiks uztverts labāk nekā amerikāniski straujās karjeras politiķe Ingrīda Ūdre."

[info]politbirojs piezīmē: var jau mainīt avīzei galveno redaktoru, var mainīt avīzes galviņu, galu galā, var mainīt avīzes nosaukumu. taču kamēr tās komentētāji pilnā nopietnībā ūdrīti sauks par amerikāniski straujās karjeras politiķi, tikmēr jebkuri mēģinājumi definēt nra kā nopietnu dienas laikrakstu izklausās pēc negaumīga joka.
17 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Sunday, October 17th, 2004

Doma:Vesela un pilsoniska sabiedrība
Pulkstens:14:05
Posted by:shelly.
Pētot "Telegraf", kas ir viena no pieklājīgakajām un valstsvīriem lojālākajam krievvalodīgajām avīzēm, atradu varen skaistu vietu. "Telegraf" ievietojis rakstu par to, ka Veselības Ministrija apsver iespēju padarīt dzemdības par maksas pakalpojumu. Lasītāji ir sašutuši. Taču tikpat sašutusi par publikāciju ir arī Veselības ministrija. Un ne jau tādēļ, ka informācija neatbilstu patiesībai.
Lūk, kā VM izskaidro savu neapmierinātību: esot nekorekti apspriest priekšlikumu, kas vēl nav fiksēts nevienā dokumentā. Zemteksts: Par likumu var spriest tikai, kad tas pieņemts un jāpilda. Viss teksts: http://rus.delfi.lv/news/press/telegraf/article.php?id=9315015
???

Vārdu sakot, darbojas parastā shēma: vispirms pieņemsim likumu, un tad domāsim, ko ar to darīt.
2 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Wednesday, September 22nd, 2004

Pulkstens:09:09
Posted by:tarantulz.
Arī I. Ūdre sola stiprināt saikni ar sabiedrību, rūpīgi apspriest savas kompetences jautājumus pirms to pieņemšanas, kā arī spodrināt Komisijas sabiedrisko tēlu. Topošā komisāre sola aktīvi izmantot interneta sniegtās iespējas un likt lietā pieredzi, kuru guvusi referenduma kampaņā par Latvijas pievienošanos ES.
T.i. stāvot zirgam pie pakaļas un smaidot?
I. Ūdre savās atbildēs norāda, ka jautājumam par vienotas bāzes noteikšanu uzņēmuma nodoklim ir jākļūst par Eiropas Komisijas nodokļu politikas pirmo prioritāti. [..]Vairāki plašsaziņas līdzekļi jau norādījuši, ka I. Ūdres paustais viedoklis ir pretējs Latvijas valdības nostājai, kuru pauduši finanšu ministrs Oskars Spurdziņš un premjerministrs Indulis Emsis.
Te nu mazajiem zaļajiem akurāt vajadzētu ieburkšķēties, ka "komisārs strādā visas Eiropas, nevis tikai savas valsts interesēs" un ka jebkādi iebildumi ir "politisks pasūtījums" un ir saistīti ar ekonomiska rakstura interesēm.

[info]politbirojs tomēr uzskata, ka politiķiem atbildību vajadzētu uzņemties ne tikai par kolēģa nosaukšanu par cūku (nenoformulējot to tēlainiem vārdiem un pieļāvuma izteiksmē). Tik daudz jau mēs būtu iemācījušies, ka visas šmuces ir saistītas ar politisko pretinieku ekonomiskajām interesēm un politiskajiem pasūtījumiem. Varbūt laiks doties tālāk.
12 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Friday, September 10th, 2004

Doma:Katram jauneklim jābūt gatavam ziedot savu dzīvību valsts interesēs
Pulkstens:12:04
Posted by:scibologs.
Katram jauneklim jābūt gatavam ziedot savu dzīvību valsts interesēs, ir pārliecināti deputāti. Pat ja šis jauneklis ir pašu dēls. Irākā dienējošiem karavīriem būs jāpaliek vēl vismaz līdz nākamā gada jūnijam, jo vairākums Saeimas deputātu šodien nobalsoja par misijas pagarināšanu.

[info]politbirojs interesējas- nez cik daudziem deputātiem dēli patreiz dien Irākā. Un cik daudziem dēli vispār ir dienējuši.
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Tuesday, August 3rd, 2004

Doma:Kompromisu meistars, dritvai
Pulkstens:15:09
Posted by:tarantulz.
Emsis norādīja, ka koalīciju veidojošās partijas joprojām atbalsta katra savu kandidātu, tomēr valdībai neesot laika turpināt debates, tāpēc premjers nolēmis izmantot savas tiesības un vienpersoniski izvirzīt šim amatam Ūdri.
Politbirojam tomēr tā kā šķiet, ka beidzot viens atrausies.
[info]politbirojs jau agrāk ir ņirgājies par profesionāļu komandām, bet šis jau ir groteski.
16 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Wednesday, July 7th, 2004

Pulkstens:09:20
Posted by:tarantulz.
Ārlietu ministra pienākumu izpildītājs Rihards Pīks noraidīja Kalniņa priekšlikumu, ka Latvijas institūtam varētu piešķirt atvasinātas publiskas personas statusu, līdzīgi kā Latvijas Nacionālajai operai. Pīks norādīja — lai arī institūta darbs ir uzteicams, vienlaikus «nav vēriena, nav plašuma un kopējas koordinācijas».
Politbirojam vienkārši trūkst vārdu, lai pietiekami paustu sajūsmu par Pīka kunga plašumu, vērienu un kopējo koordināciju, argumentēto viedokli un neapšaubāmo viedumu. It sevišķi deserta izvēles jautājumos. Tomēr situācija, kad valdībā ir viens pīks un divi radzēviči, kļūst arvien mulsinošāka.
6 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Tuesday, July 6th, 2004

Pulkstens:17:30
Posted by:shelly.
Vecas ziņas, bet valdzinošas savā atklātība.
ņemam priekšā Latvijas ceļa pirms EP vēlēšanu lapiņu.
Galvenais virsraksts: "Alga - 2000 eiro/Pensija - 500 eiro. Tas nav sapnis, tas ir mūsu mērķis!".
Komentārs: Nu, par to, ka tas ir Jūsu mērķis, mēs nešaubamies. Tikai mums tā kāds labums no tā?
Ejam tālā: sevi slavē LC lokomotīve Bērziņš: "Beidzot noslēgta aprēķina laulība starp Latviju un ES. Tā nav mīlestības laulība, kas slēgta debesīs, un tā nav brutāla izvarošana kā 1940. gadā. Tās ir vienkāršas aprēķina laulības. Kā liecina statistika, tieši aprēķina laulības ir tās labākās un ilgākās".
Nu šeit jau var komentēt līdz gaisma aust. Sākot ar to, ka ja Bērziņš parādīs man statistiku par aprēķina laulību ilgumu un labumu (nez, kā tas tiek socioloģiski mērīts?) Latvijā un pasaulē, es apēdīšu savas pūkainās čībiņas. Var turpināt ar dzēlīgām piezīmēm par politiķiem, kas lamā socioloģus pēdējiem vārdiem, toties statistiku izgudro paši. Un noslēgt ar indīgiem jautājumiem par to, kādā laulībā tad dzīvo pats Bērziņš - labākajā, vai tajā, debesīs slēgtajā zemākajā zortē?
1 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Doma:piedzēries slakteris
Pulkstens:11:40
Posted by:scibologs.
nevar jau noliegt, ka pielopojies aizsardzības ministrs ir gana amizants notikums, kas demistificē skarbo nato aizstāvju un valsts drošības speciālistu tēlu. tā teikt- valsts aizsardzība nonāk tuvāk tautai. tiesa gan radioswh ēterā tas likās mazāk amizanti, jo nevarēja redzēt to apburbuļojošo slaktera smaidu, kas visu ļauj uztvert nepiespiesti.

[info]politbirojs ierosina turpmāk slakterim un viņa sekotājiem dzērumā sniegt intervijas tikai audiovizuālajiem medijiem.
2 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Friday, June 18th, 2004

Doma:Satriecoši
Pulkstens:16:58
Posted by:tarantulz.
SIA "Merks" ģenerāldirektors Ivars Geidāns aģentūrai LETA pastāstīja, ka būvnieki ir gatavi drīzumā atsākt halles būvniecību.
[info]politbirojs priecīgi dīdās - beidzot, beidzot atkal kārtējo reizi visi ir gatavi. Mums ir augsta gatavības pakāpe, ziniet! Tik ilgi, un vislaik gatavi!
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Tuesday, June 8th, 2004

Doma:Brīnamies un raucam pierītes
Pulkstens:23:20
Posted by:shelly.
"Ruandas tiesa pirmdien piesprieda bijušajam valsts prezidentam Pastēram Bizimungu 15 gadu cietumsodu par kaujinieku grupējuma veidošanu, valsts līdzekļu piesavināšanos un musināšanu uz etnisku vardarbību.
Bizimungu, kurš ir vecumā no 50 līdz 60 gadiem, tika notiesāts par nacionālās drošības apdraudēšanu,"
???
Politbirojs nekomentē. Politbirojs brīnās.
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Monday, May 31st, 2004

Pulkstens:09:53
Posted by:tarantulz.
2002.gadā 25 ES valstīs kultūras jomā darbojās 4,16 miljoni cilvēku, kas ir 2,5% no visiem nodarinātajiem.
Latvijā 2002.gadā kultūras nozarē strādāja 15 000 cilvēku, kas ir 1,8% no nodarinātajiem.
Visvairāk kultūras darbinieku bijis Lielbritānijā - 877 100 cilvēki jeb 3,2% no darbinātajiem, savukārt vislielākais kultūras darbinieku īpatsvars kopējā nodarināto skaitā bijis Igaunijā, kur kultūras jomā strādā 19 900 cilvēku, kas veido 3,7% no nodarinātājiem.
(c) LETA, 31.05.2004.

Ar latviešu valodas daudzpusību, it sevišķi letas izpildījumā, politbiroju jau vairs nepārsteigsi. Pārsteidz tas, ka tādi 1,8% nodarinātāju vēl Latvijā atrodami. Laikam jau pie kultūras jomā darbinātajiem pieskaitīti arī nacionālās programmas "Kultūra" sastādītāji un bibliotekāri, citādi to būtu grūti izskaidrot.
1 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Wednesday, May 26th, 2004

Doma:Quote of the day
Pulkstens:09:08
Posted by:tarantulz.
"Ir jau labi būt atklātam — ja esat apmierināts ar savu sievu, tad būsiet labs valsts darbā," kandidāta pirms vairākiem gadiem sniegto interviju erotiskam žurnālam par savu seksuālo dzīvi atzinīgi komentēja bērnu un ģimenes lietu ministrs Ainārs Baštiks (LPP).
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Tuesday, May 18th, 2004

Doma:Iveta Mediņa rullē
Pulkstens:19:44
Posted by:shelly.
Turpinu fanot par "Rīgas Balss" diskusijām - vienkārši dzeja!
"RB - Kurā gadā bija iestrādāti grozījumi grozījumi likumā par īres griestu atcelšanu? Koncepcija ir?
Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Staņislavs Šķesteris - Tas jautājums varbūt nav tieši man.
RB - Kāpēc gan ne? Jūs Saeimā esat atbildīgās komisijas priekšsēdētājs.
S.Š. - Jā...Khe, khe."
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Sunday, May 16th, 2004

Doma:Izpalīdzīgā SIA baltā kumeļā
Pulkstens:22:33
Posted by:tarantulz.
Rīga, 16.maijs, LETA. SIA "Fort" ir vērsusies Rīgas domes Vides komitejā ar lūgumu atbalstīt divstāvu paviljona būvēšanu Bastejkalna virsotnē, kur tiktu izvietota kafejnīca.

Kā norādīts Rīgas domniekiem sagatavotajos materiālos, SIA "Fort" plāno izvērst savu darbību Bastejkalna virsotnē, kur 1887.gadā ir izbūvēts paviljons "Vīnes kafejnīca", kas pēc projekta bija divstāvu celtne ar kolonādi un kupolveida jumtu.
[..]
Ja Rīgas dome atļaus būvēt paviljonu, uzņēmums sola investēt šajā projektā Ls 60 000-70 000 un nodrošināt ar darbu 18 cilvēkus.

Uzņēmēju priekšlikumu būvēt paviljonu atbalsta Rīgas domes Vides departaments. Tā atzinumā norādīts, ka, veicot kanālmalas apstādījumu rekonstrukciju, Bastejkalna laukuma un celiņu atjaunošanas darbi netika ieplānoti ierobežoto naudas līdzekļu dēļ.

[info]politbirojs izmisīgi cenšas atsaukt atmiņā, precīzi cik miljoni tika izsviesti par kanāla izgrābšanu ar karotīti un par ekskluzīvajām zaļajām bantēm, kas apstādījumu rekonstrukcijas gaitā tika novilktas kanālmalā. Žēl gan, ka šajā summā neietilpa tie milzu līdzekļi, ko gatava investēt iepriekšminētā SIA.
2 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Wednesday, May 12th, 2004

Pulkstens:14:20
Posted by:tarantulz.
Db ziņo:
Var pieteikties uz liellopu prēmijām
[info]politbirojs secina: nekas vairs nav kā agrāk, personālvadības pamatprincipi arī laikam krasi mainījušies...
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Friday, May 7th, 2004

Pulkstens:17:14
Posted by:tarantulz.
Kreituss pastāstīja, ka IIHF kongresa delegātus ar Latvijas veikumu iepazīstinājis Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans, kā arī 2006.gada pasaules hokeja čempionāta rīcības komitejas vadītājs Guntis Ulmanis.
(c) LETA
[info]politbirojs secina: nopietns pienākums, ar tāāāāāāāāādu veikumu iepazīstināt...
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Thursday, May 6th, 2004

Pulkstens:09:18
Posted by:tarantulz.
"Zāļu firmās vien A.Lejnieks kopumā saņēmis vairāk nekā Ls 16 000 — summu, kas gandrīz divkārt pārsniedz ienākumus slimnīcā, liecina viņa ienākumu deklarācija par 2003.gadu.
[..]
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pārbaudīs A.Lejnieka deklarāciju, lai noskaidrotu, vai ienākumi ir samērojami ar izdevumiem, informē KNAB pārstāvis Andris Vitenburgs."
Un ja nesakritīs, tūlīt pat liksim viņam to visu iztērēt!

Nu varbūt kļūdos, bet šī metode nudien nešķiet no efektīvākajām gadījumos, kad aizdomās turamais jau ir deklarējis prāvas summas. It sevišķi ar KNAB visai ierobežoto pārbaudes instrumentu loku.

Nu ko, vismaz jautri.
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Wednesday, April 21st, 2004

Doma:Shajaa saitaa cenzuura neeksistee
Pulkstens:13:40
Posted by:smejmoon.
Mood:lupusisks.
Yeah, right ;D
Man ir tas prieks pazinjot ka [info]lupus ar [info]wattonkulja sveetiibu cibu vairs nevar lietot. Vismaz ne iztiekot bez izvirtiibaam.
detaljas: http://journal.bad.lv/users/lupus/685435.html
Vai nav nekrietni ko?

1) Shajaa saitaa cenzuura neeksistee... ;P

Ar cienju - [info]lupus. Piedod smej par lietotaaju ;D
2 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Tuesday, April 13th, 2004

Doma:Līdz iestājai ES pāris nedēļas, bet MK pa tam lāgam...
Pulkstens:14:18
Posted by:tarantulz.
Pēc premjera Induļa Emša (ZZS) ierosinājuma, Ministru prezidenta un viņa biedra algas tiks samazināta tāpat kā pārējiem ministriem - par 200 latiem, "jo visa valdība ir vērtējama koleģiāli". Tādejādi ministru prezidenta atalgojums būs 2000 latu, bet premjera biedra alga - 1900 lati.
[..]
Jau ziņots, ka pagājušā gada sākumā Einara Repšes (JL) valdība nolēma trīskāršot sev algas, premjera algu nosakot 2200 latu apmērā, premjera biedra darba samaksu - 2100 latu, bet ministru algu - 2000 latu apmērā. Pirms tam premjera un viņa biedra alga bija 650 lati pirms nodokļu nomaksas, savukārt ministri saņēma 615 latus.

Pašreizējais premjers Emsis Repšes valdības noteiktās algas uzskatīja par nepamatotām.
(c)LETA
[info]politbirojs atkal zviedz, punci turēdams. Kārtējo reizi gribējām kā labāk, sanāca kā parasti. Muti par algu palielināšanu dabas draugs jau bija palaidis, nu tā kā būtu jādemonstrē sava nesavtība. Bet no otras puses - škrobe tā kā, ne? Samazināt līdz iepriekšējiem apmēriem būtu galīgi bēdīgi... Nu tad cik? Nu, 100 latiņus nometīsim? Aj nu davai 200, gan jau tik daudz visi pavilks.

[info]politbirojam mēle tā vien niez pajautāt - nu bet kamdēļ 2200 lati ir tik nesaprātīga un nepamatota summa, bet 2000 lati jau ir pavisam normāli un pamatoti?
3 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Thursday, April 8th, 2004

Pulkstens:17:59
Posted by:tarantulz.
Rīga, 8.apr., LETA. Uzbekistānas prezidents Islams Karimovs, šodien tiekoties ar Saeimas Ārlietu komisijas vadītāju Arti Pabriku (TP), paudis atbalstu Latvijas dalībai NATO.
Nu, ko tur vēl piebilst. Nu lielais paldies viņam.
1 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Thursday, April 1st, 2004

Doma:1.aprīlis
Pulkstens:12:39
Posted by:tarantulz.
Aprīļa jociņi LETA. Atzīmēti ar zilo krāsu parastās zaļās vietā.
Būtu mēs īpaši ciniski, šo virsrakstu arī varētu zilā atzīmēt: "Par vidēji Ls 2,5 palielina pensijas".

Būtu mums kaut drusku humora sajūtas, ar zilu atzīmētu arī: "Premjers sola veicināt iedzīvotāju labklājību laukos"
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Wednesday, March 24th, 2004

Doma:KM reloaded
Pulkstens:18:08
Posted by:scibologs.
Turpinot sarunas par sadarbību un atbalstu jaunās Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) projektam informācijas tehnoloģiju (IT) jomā, LR kultūras ministre Helēna Demakova rīt, 25.martā, tiksies ar Latvijas uzņēmumu "Tilde" un "Dati grupa" pārstāvjiem.

Ministre aicinās abus uzņēmumus kļūt par LNB projekta atbalstītājiem. Sarunas par sadarbību LNB projektā IT jomā ir plānotas arī piektdien, kad H.Demakova tiksies ar Latvijas Informācijas tehnoloģiju un telekomunikāciju asociācijas (LITTA) pārstāvjiem.


[info]politbirojs ir sajūsmā par KM aparatčiku straujo reakciju, saprotot kādos mēslos draud ieķēpāties cien. Demakovas k-dze. Respect!

[info]politbirojs ir sajūsmā arī par to, ka Ciba ir kļuvusi par mediju, ar kura palīdzību kultūras cilvēkiem gūt dažu labu padomiņu grūtās un nepierastās situācijās.
2 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Doma:mazs un mīksts atbalsts gaismaspilei (vai lāča pakalpojums)
Pulkstens:14:05
Posted by:scibologs.

Kultūras ministre Helēna Demakova otrdien vienojās ar ASV uzņēmuma "Microsoft" vecāko viceprezidentu Žanu Filipu Kurtuā (Jean-Philippe Courtois) par uzņēmuma atbalstu Latvijas Nacionālajai bibliotēkai (LNB) informācijas tehnoloģiju (IT) jomā.

Ministre un "Microsoft" pārstāvis vienojās par darba grupas izveidi, kurai divos mēnešos būs jāsagatavo sadarbības līgums. Tajā būs paredzēts gan programmatūras un tehnoloģiju atbalsta apjoms, gan "Microsoft" piedalīšanās LNB projektā ar savām zināšanām un pieredzi IT jomā, aģentūru BNS informēja ministres preses sekretāre Gunda Ignatāne.


[info]politbirojs atzīmē: lai gan apsveicama ir Demakovas k-dzes aktīva iesaistīšanās Gaismaspils projekta reanimēšana, tomēr uz nupat gaidāmo sankciju fona, kuras Eiropas Komisija noteiks Microsoft par brīvās konkurences normu pārkāpumiem, šie ministres paziņojumi izskatās labākajā gadījumā dīvaini.

Bez žurnālistiem tik saprotamās MediaPlayer atdalīšanas no Windows, apsūdzībā figurē divas daudz nozīmīgākas lietas. Viena- oficiāli uzturētā par Microsoft radītajiem tehnoloģiskie ierobežojumiem serveru tehnoloģiju ražotājiem, kas liedz tiem radīt labu alternatīvu Windows 2003 un SQL server produktiem. Otra- neoficiāli virzīta (iespējams ka būs vēl papildus sankcijas par šo) un pagaidām īsti neskatīta- par Microsoft piegājienu izmantojot savu dominējošo stāvokli, jaunattīstības valstu valdībām izteikt "lielisko" piedāvājumu- dodot atlaides un bezmaksas labumus, monopolizējot veselu jomu un sektoru informatizāciju. Par cik līdzšinējie gadījumi formāli ir bijuši ārpus ES valstu loka, Eiropas komisija šo apsūdzību oficiāli neuzturēja. Bet šitais nu jau sāk izskatīties pēc tipiskā jaunattīstības valstu scenārija.

Acīmredzot ministres kundzei ir sūdīgi padomnieki, kas neorientējas ne Eiropas, ne informācijas tehnoloģiju jautājumos, secina [info]politbirojs.
6 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Saturday, March 20th, 2004

Doma:Par grilētajiem zilonīšiem
Pulkstens:12:31
Posted by:tarantulz.
"Rimi" hipermārketu tīkla vadītājs Valdis Turlais aģentūrai LETA sacīja, ka reklāma esot jāuztver kā sava veida mākslas darbs un "tā, protams, ir metaforiska". Viņš pauda viedokli, ka sabiedrība ir pietiekami saprātīga un jau ilgāku laiku pieradusi pie reklāmām, lai vairs neuztvertu tās pilnīgi tieši un spētu saprast arī simbolu pārnesto nozīmi.

"Bieži reklāmas ir saistītas ar paradoksālām un humora situācijām. Tādu piemēru ir ļoti daudz. Metaforu un humora izpratne ne vienmēr ir vienāda, bet tā ir humoram raksturīga īpašība.[..]" teica Turlais.
Gan kārtējam reklāmistam, gan arī Valdim Turlajam no pārmērīgas alkohola lietošanas galva ar dirsu vietām samainījušās. Bet lūdzam uztvert to metaforiski un pamanīt slēpto humora elementu.

Ētikas mācība skolā bija izvēles priekšmets, ko?
4 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Monday, March 15th, 2004

Pulkstens:21:04
Posted by:scibologs.
neklausieties viņu vārdos, skatieties uz viņu darbiem

[info]politbirojs nemaz nebrīnas, ka svarīgākais no jaunās valdības darbiem ir KNAB vadības maiņa. tas taču ir tik valstiski svarīgi. protams, ka tam nav nekāda sakara ar zs, lpz, zzs finansu pārkāpumiem. un kas par to, ka Emsis pirms mirkļa, savu valdību stiķējot vēl teica, ka Strīķe ir gana piemērota kandidatūra.
1 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Sunday, March 14th, 2004

Pulkstens:23:36
Posted by:shelly.
"Maskavas centrā izcēlies milzu ugungrēks" - DELFI
Politbirojs konstatē: Gardas atriebība ir briesmīga.
1 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Wednesday, March 10th, 2004

Doma:Ovācijas!
Pulkstens:11:41
Posted by:tarantulz.
Db raksta:
"Pozitīvi vērtējams fakts, ka uzņēmējiem svarīgajās nozarēs par ministriem ir iecelti cilvēki, kuriem ir pietiekami liela politiskā pieredze. Premjera biedrs A. Šlesers, ekonomikas ministrs J. Lujāns un zemkopības ministrs M. Roze ir saglabājušies no iepriekšējās valdības[..]"
Arī [info]politbirojs priecājas par šādu pieredzējušu komandu. It sevišķi ņemot vērā visus būtiskākos pārmetumus iepriekšējai valdībai, piemēram, saistībā ar lauksaimniecības normatīvo aktu izstrādi (kur Roze nu būs jau ļoti kompetents palicis, ja jau pat uz valdības sēdēm nebija jānāk, kad šos jautājumuz izskatīja), vai arī saistībā ar hokeja halles būvniecību, kur Šleseram varētu būt vērtīga pieredze. Vēl varam ņemt vērā Lujāna labo slavu saistībā ar iespējamām dāsnajām kredītu izdošanām savai draudzei, par ko gan, iespējams, viņam nelietīgā kārtā palūdza no bankas aiziet. Vēl ir arī tādi viedokļi, ka viņam ļoti piestāv misionāra darbs, ja jau cenšās pievērst kolēģus ticībai...

Tāpat esam arī sajūsmā par brāļiem Radzēvičiem, it sevišķi brāli Andrejiņu, viennozīmīgi gribas un rīcības cilvēku, ja jau tādu drosmīgu lēmumu bija spējis pieņemt, pārmest visus iepriekšējos biedrus un lauzt zvērestu, lai tikai varētu kā lauva attīstīt reģionus.

Un kur nu nenopriecāties par Jēkabsonu iekšlietu ministra amatā! Kāda stāja, kādi tikumi! Vīrs un vārds!

Lieliski, tiešām lieliski.

Un vēl viens prieciņš politbirojam - pēc pusotra mēneša stāsies spēkā visi noteikumi par free movement of people, kurus nu būs vēl jo vairāk iemeslu izmantot.
2 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Tuesday, March 9th, 2004

Doma:Aktrise Ragārēs
Pulkstens:19:09
Posted by:shelly.
Kantāne (JL) Saeimas debatēs par jauno valdību ar pārgrieztu seju nebalsī ķērc:
- Es gribu Jūs kā cilvēkus! Es gribu! Es gribu Jūs sajust! Es gribu Jūs saprast! Bet es nesaprotu! Es nesaprotu!!!! Kā cilvēkus! Paldies!
Politbirojs izvairas komentēt, vien klusi nosten - ak, kungs.
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Doma:nu kā var nesolīt?
Pulkstens:16:44
Posted by:scibologs.
Emša veidotā valdība savā deklarācijā sola Eiropas Savienības piešķirto līdzekļu pilnīgu apgūšanu, labklājības pieaugumu un drošību.

Jaunā valdība sola panākt katra Latvijas iedzīvotāja labklājības pieaugumu, palielinot minimālās algas un pensiju apmēru, pakāpeniski paaugstinot ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamo algas daļu jeb minimumu. Tiek solīts arī palielināt nodarbinātības līmeni, izskaužot nabadzību un samazinot dzīves līmeņa atšķirības reģionos, īpaši atbalstot jaunu darba vietu rašanos attīstības jeb depresīvajos reģionos.

Pensijas tiek solīts indeksēt vismaz divas reizes gadā atbilstoši inflācijai. Lai nodrošinātu valsts sociālās sistēmas stabilu turpmāko darbību, Emša valdība no privatizācijas ieņēmumiem dzēsīs sociālā budžeta parādu valsts budžetam.

Jaunā valdība sola samazināt kopējo nodokļu slogu, paaugstinot ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamo ieņēmumu minimumu, vienlaikus uzlabojot nodokļu iekasēšanu. Tiek arī solīts nodrošināt rūpniecības konkurētspējas palielināšanu un augstākas pievienotās vērtības produktu ražošanu, īstenot pasākumus administratīvo regulējumu samazināšanai būvniecībā, nodrošināt godīgu un vienlīdzīgu konkurenci, kā arī aizsargāt patērētāju intereses.

Jaunā valdība sola stiprināt demokrātiju, pilsonisko sabiedrību, iedzīvotāju un valsts drošību, tai skaitā izvēršot aktīvu cīņu pret korupciju, kontrabandu </b>un noziedzības pieaugumu</b>.

Valdība sola stiprināt pašvaldības, ievērojot Eiropas vietējo pašvaldību hartā ietvertos principus, ar valsts atbalstu veicināt brīvprātīgu administratīvi teritoriālo reformu, izveidot tieši vēlētas reģionālās jeb apriņķu pašvaldības.

Valdība sola radīt nosacījumus, lai turpinātos strauja un ilgtspējīga ekonomikas izaugsme, budžeta deficītam nepārsniedzot 2% no iekšzemes kopprodukta robežu, ieviest vidēja termiņa jeb trīs līdz piecu gadu budžeta plānošanu, līdz 2006.gadam dubultot valsts investīciju programmas apjomu, novirzot tās infrastruktūras projektiem, pašvaldību projektiem, projektiem inovatīvās nozarēs un projektiem, kuri nodrošina ātrāku atdevi.

Veselības aizsardzības jomā tiek solīts ieviest taisnīgu un stimulējošu ģimenes ārstu apmaksas kārtību, palielināt valsts finansējumu medicīnai ne mazāk kā par 15% no iepriekšējā gada līmeņa.

Jaunā valdība sola līdz 2008.gada beigām Latvijā uzbūvēt mūsdienīgu Nacionālo bibliotēku, koncertzāli un laikmetīgās mākslas muzeju. Tiek solīts nekavējoties atjaunot Valsts kultūrkapitāla fonda pilnīgu neatkarību no politiskās varas un ar likumu nodrošināsim tā finansējuma ikgadēju pieaugumu par 10%.

[info]politbirojs secina: mums būs mūsdienīga kultūra, projekti atdosies ātrāk, visas reformas būs brīvprātīgas, noziedzība tiks saglabāta iepriekšējā līmenī, līdzko tiks apkarots tās pieaugums, nabadzība tiks izskausta un nauda- apgūta. un par to pēdējo (atšķirībā no visa pārējā), nudien, [info]politbirojs nešaubās.
1 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Saturday, March 6th, 2004

Doma:tautas partijas cilvēki (5dienas panorāmā)
Pulkstens:18:46
Posted by:scibologs.
vai nu a. slakteris tiešām ir ģeniāls aktieris (kuram a. skrastiņš labākajā gadījumā ir cienīgs tikai mazgāt zeķes) vai arī tiešām valstvīrs. neskatoties uz to, ka merkantili izmantojis iespējas, ko sniedz ministra amats.

tā vai citādi, [info]politbirojs cieņā noliec galvu.

savukārt a. kalvītis- ruksis kas ruksis- sekls, trekns un tā vien lūkojas pēc siles.
2 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Visi šajā lapā ietvertie raksti uzskatāmi vienīgi par viedokli, nepretendējot uz patiesumu vai apgalvojuma statusu. © attiecīgie censoņi un citēto rakstu autori.