x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Patiess stāsts #727

2012. gada 28. decembris, 12:32 am, 10 atsauksmes / pievienot vēl

Nina Pēršone ar 3:45 mani dzen gulēt, bet šovakar atcerējos, ka pirms dažām nedēļām ar Iemeslu gāju pa Galerijas "Rīga" augšstāvu, ieraudzīju izstādi un iedomājos, nez, kā būtu, ja tajā pēkšņi, ne čiku, ne grabu, ieraudzītu kādu savu fotogrāfiju. Šodien, savukārt, ievazājos grāmatnīcā padirnēt un gandrīz uzkāpu grāmatai, kurā visdrīzāk tiešām ir kāda mana fotogrāfija, lai gan man nebija jaudas par to pārliecināties. Trū, anverifaid stōrī, brou.

Pirms dažām naktīm sapņoju, ka dzīvoju citu iespējamo dzīvi – skatījos milzīgu bilžu grāmatu, par kuru zināju, ka tā ir mana dzīve, un es tajā redzēju tikai kreisās puses lappuses, labajām vienmēr bija kaut kas uzlikts pa virsu. Redzamās bija krāsainas un tīri smukas bildes. Beigās ieraudzīju arī grāmatas labās puses lappuses – bildes bija pavisam savādākas, citas krāsas, tumšākas, tādas siltas, citi notikumi. Neviena puse nebija labāka, vienkārši viena bija mana, otra varēja būt mana, bet pamodos, pirms uzzināju, kādi tur nosacījumi, lai izvēlētos puses. Trū, imedžined stōrī, sis.

Mani nomoka jautājums – kas ir tie cilvēki, kas tic horoskopiem? Es zinu, kāpēc, bet – kāpēc?

lavendera (lavendera)

lavendera: Uztver to vienkārši..

2012. gada 28. decembris, 4:26 pm, 4 atbildes / atbildēt

Uztver to vienkārši kā gigantisku pulksteni, kas rāda laiku, un astrologus - kā cilvēkus, kas māk laiku nolasīt. Pilnīgi droši, ka viņi nepārzina pilnīgi visus rādītājus, bet kādu daļu pazīst. Un laiku mēs arī ikdienā mērām ne tikai ar pulksteni vai kalendāru, bet arī notikumos, uz jautājumu "kad" atbildot "tad, kad es iestājos universitātē", "toreiz, kad bija tā skarbā ziema", "tajā dienā, kad lidmašīnas ietriecās Dvīņu torņos". Līdz ar to laiks mums katram ir citādāks. Tāpat arī astrologi laiku grafē notikumos.
Pundurplanētas un asteroīdus prognozēs iesaista, gan ne visus.
Šaubos, vai statistikas dati šai gadījumā varētu būt objektīvi, jo ne mazāk svarīga ir cilvēku brīvā griba. Piemēram, ja sievietei pareģo, ka šogad viņai ir izredzes satikt savu īsto mīlu, bet viņa vispār neiet ārā no mājas, tad diez vai tā mīla pie viņas ielauzīsies...
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Tad es tomēr nesaprotu,..

2013. gada 2. janvāris, 3:41 pm, 3 atbildes / atbildēt

Tad es tomēr nesaprotu, kāda jēga astroloģijai un horoskopiem, ja nevar teikt, kas būs, jo tas var nebūt [, ja sēdēs mājās], bet nevar jau nebūt, jo "zvaigznēs ierakstīts". Kā tā var būt? Zvaigznes un Visums ir kaut kas tik grandiozs, ka cilvēks taču to nekādi nevar ietekmēt, bet.. Zvaigžņu raksti tiek pārrakstīti?
Ja statistikas nav, tad var stāstīt visu ko, kas varētu būt, faktus nevajag, jo, nu, tā vienkārši jābūt un viss, bet, ja nebūs, tad – brīvā griba visu izjauca?

Vai ir iespējams, ka tu sastādi man horoskopu nākamajam mēnesim, par kura saturu es neko nezinu, un tad februāra sākumā mēs salīdzinām rezultātus – kā vajadzēja būt un kā bija? Vai arī man jāzina horoskops jau iepriekš, lai zinātu, ko darīt, lai tu varētu ar mani manipulēt, un horoskops piepildītos? :)

Man tik un tā neiet kopā "ierakstīts zvaigznēs" un '"brīvā griba".
lavendera (lavendera, eņģelis)

lavendera: Es nestādu horoskopus..

2013. gada 2. janvāris, 3:55 pm, atbildēt

Es nestādu horoskopus par to, kas būs un kad. Mani interesē dzimšanas brīža horoskopi, kas rāda cilvēka iedzimto potenciālu, un sinastrijas, kas rāda attiecības starp dažādiem cilvēkiem; abi šie var efektīvi papildināt vai pat lieliski aizstāt un dažās jomās nepārprotami pārspēt psiholoģiju. Tieši tur arī ir jēga, nevis tajās stulbībās, ko avīzes un interneta lapas publicē kā dienas prognozi.
Ierakstīti zvaigznēs var būt tavas dzīves un personības pamatelementi, bet tieši no tavas brīvās gribas atkarīgs, kādā spirāles lokā tu tos pacel - zemā vai augstā (horoskops ir tikai aplis - šīs spirāles projekcija). Piemēram, ja horoskopā uzrādās tendence uz cīkstiņu partnerattiecībās, tā vieniem var būt dūru vicināšana, bet citiem - intelektuālas sacensības vai kurš kuru prasmīgāk sasmīdinās.
Astrologs tev iedod orientierus un kompasu, bet teritorijā tu dodies un ceļu izvēlies pats.
Lasi starp rindiņām: eņģelis
( (augšup)
lavendera (lavendera)

lavendera: ak, es atcerējos, kā..

2013. gada 2. janvāris, 7:12 pm, atbildēt

ak, es atcerējos, kā ir ar tām prognozēm un brīvo gribu. Parasti nemēdz prasīt "sastādi man prognozi nākamajam mēnesim". Prognozi taisa jautājumiem "ko man darīt" un "vai man to darīt". Un diemžēl tie, kuriem būtu vajadzējis ņemt astrologa padomu vērā, uzskata to visu par stulbumu un kā prātīgi cilvēki ar visu sparu metas iekšā bankrotā vai nāvē.
vai uzskata, ka "būs vēl citas iespējas" un neizmanto to unikālo, kura viņiem tiek sniegta.

Un vēl es atcerējos, ka arī katra individuālais izmantojamās brīvās gribas daudzums ir horoskopā redzams. Ir tādi, kuriem ir kārtīgs rāmis, kura ietvaros var paspert vien mazus solīšus sāņus, un ir tādi, kas lido itin brīvi...
lavendera (lavendera, aizliegts murkelis)

lavendera: lieliska ilustrācija..

2013. gada 3. janvāris, 6:35 am, atbildēt

lieliska ilustrācija par tēmu "ierakstīts zvaigznēs" un "brīvā griba" ir Austrumu līdzība par diviem mācekļiem, no kuriem slinkais un izvirtīgais atrada monētu, bet uzcītīgajam iekoda lapsene.
Lasi starp rindiņām: aizliegts murkelis
( (augšup)