x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Mēs dzīvojam nepareizajā laikā

2018. gada 20. decembris, 3:24 pm, 10 atsauksmes / pievienot vēl

Kas ir tie cilvēki, kuriem tik ļoti, TIK ĻOTI traucē ikgadējā pāreja uz ziemas un vasaras laiku, ka nu pilnīgi acīs cērtas? Kāpēc viņu dēļ tagad visā Eiropā ir jāatceļ gauži saprātīga un jau sena ideja, kā lietderīgāk izmantot dienas gaišo laiku? Jā, tā tika ieviesta pēc kara, lai efektīvāk izmantotu knapos energoresursus. Jā, mūsdienās jau atzīts, ka elektrības patēriņš tāpat tikpat kā nemainās. Taču ieguvumi no dienas gaišā laika saprātīgas izmantošanas ir ne tikai naudā mērāmi.

Somijas parlamenta komiteja secināja, ka pulksteņa rādītāju pagriešana divreiz gadā izraisa cilvēkiem īstermiņā miega traucējumus, pasliktina darba spējas, kā arī var novest pie nopietnām veselības problēmām. Somiem šī prakse var šķist sevišķi apgrūtinoša, jo viņi tajās nesaskata lielu labumu.

Tā kā pulksteņa laika pāreja no ziemas uz vasaras un otrādi izjauc cilvēku bioloģisko ritmu, kas visvairāk ietekmē mazus bērnus, cilvēkus gados un cilvēkus ar hroniskām slimībām, tad kopumā sabiedrība iegūs mazāk nevajadzīga stresa.
manabalss.lv: visu gadu vasaras laiks, neveicot pāreju uz ziemas

Cilvēki ceļo uz citām laika joslām. Cilvēki atgriežas savā laika joslā. Cilvēki iet atvaļinājumos. Cilvēki atgriežas no atvaļinājumiem. Cilvēki paši izdomā mainīt dienas ritmu, pārcelties dzīvot tuvāk vai tālāk no darbavietas, dažas dienas strādāt attālināti. Cilvēkiem ir nedēļas nogale. Tas viss ir bīstami, to nedrīkst pieļaut – tas ir nevajadzīgs stress īstermiņā!

Un tad ir divas stundas gadā. Gadā ir 8760 stundas, līdz ar to tās divas sastāda tikai 0.02%. Ja pieņem, ka "bioloģiskā ritma izjaukšanu" cilvēks jūt kādu nedēļu (būsim godīgi, pēc nedēļas neviens vairs neatceras, ka bija jāgriež pulkstenis), tā tik un tā ir ļoti niecīga daļiņa no visa gada laika. EK aptaujā par to izlēma četri no 513 miljoniem ES iedzīvotāju – 0.8%.

Paliksim ziemas laikā, savā īstajā joslas laikā. Tad vasarā saule rietēs jau pusdesmitos, toties lēks 3.30 (TRIJOS-IDRITVAI-TRĪSDESMIT).

Pāriesim uz mūžīgo vasaras laiku. Ziemā saule lēks tikai desmitos no rīta, būs superīgi, ņemot vērā arī to, ka ziemā lielākoties jau tāpat ir apmācies un tumšs. Rietēs stundu vēlāk – puspiecos, bet cik daudzi to vispār pamanīs, tai laikā sēžot darbā?

polija: Es arī esmu 100% par..

2018. gada 21. decembris, 1:14 pm, atbildēt

Es arī esmu 100% par palikšanu pie vasaras laika! Kāds arī bija lv oficiālais viedoklis.
Ja jau tu darbā sēžot tāpat nepamani, vai saule riet 16:30 vai 15:30, tad kā tu darbā sēžot pamani, ka tā lec pēc 9iem vai pēc 10iem? Kāds tam sakars ar apmākušos laiku vispār? Tu takš tāpat sēdi darbā!

Bet tie cilvēki, kas izvēlas darbā nesēdēt visu savu dzīvi, tomēr vairāk iegūst no tā, ka pēc darba vēl pa gaismu vismaz var uz mājām vai citur nokļūt.
Arī csn skaits - statistika pat ir ptāda, ka vairāk negadījumu notiek tieši tad, kad tumšās diennakts stundas sakrīt ar darba laika, skolas sākumu, beigām, kad DAUDZ cilvēku mēģina nokļūt uz darbu/uz mājām.
Sākumam tā pulksteņgriešana NEKO nedod, jo tai laikā, kad ir gaišs tāpat jau visi ir skolās, darbos, bet beigām gan - ja negrozītu pulksteni, tad DAUDZ vairāk cilvēku Latvijā ieraudzītu arī dienasgaismu arī ziemas periodā! Jo ir jau daudz skolēnu, studentu, ne tikai 8-17, 9-18 strādājošo.