x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Sapņi un sērkociņi

2013. gada 12. marts, 9:43 am, 3 atsauksmes / pievienot vēl

Šodienas dilemma – braukt uz kalnu vai uz jūru. Uz kalna ir kā jau. Pie jūras vajag būt komētai "C/2011 L4 (PanSTARRS)".

Septiņos vakarā tā vēl ir piecus grādus virs horizonta. Zvaigžņlielums ap 0.7. Vajadzētu būt saskatāmai. Vajadzētu pārbaudīt. Vajag tīru horizontu un tīras debesis rietumos.

For those in search of comet L4 PANSTARRS, look to the west after sunset in early and mid-March. This graphic shows the comet's expected positions in the sky. Image credit: NASA

Comets visible to the naked eye are a rare delicacy in the celestial smorgasbord of objects in the nighttime sky. Scientists estimate that the opportunity to see one of these icy dirtballs advertising their cosmic presence so brilliantly they can be seen without the aid of a telescope or binoculars happens only once every five to 10 years. That said, there may be two naked-eye comets available for your viewing pleasure this year.
(..)
"There is a catch to viewing comet PANSTARRS," said Mainzer. "This one is not that bright and is going to be low on the western horizon, so you'll need a relatively unobstructed view to the southwest at twilight and, of course, some good comet-watching weather."

Kemune (kemune)

Kemune: Ojā, jau pie ..

2013. gada 12. marts, 10:12 am, 1 atbilde / atbildēt

Ojā, jau pie [info]laboratorija rakstīju, ka iesaku paskatīties, kā debesis izskatīsies ar Stellarium, tur visu var redzēt jebkurā datumā jebkurā vietā, utt. Un latviski!
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Nu man tā info par..

2013. gada 12. marts, 10:24 am, atbildēt

Nu man tā info par atrašanos un spožumu jau ir no Stellarium. Par kādu nūbu tu mani uzskati? :)
 
(dzēsts komentārs)
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: No augšas tu to,..

2013. gada 12. marts, 4:03 pm, atbildēt

No augšas tu to, iespējams, varētu redzēt – skaties, kur noriet saule, un apmēram to pašu vietu pēc kādām 15-20 minūtēm, blakus jābūt maaaaaaaaaaziņam Mēnesītim.
Paskaties pie [info]laboratorijas, tur ir visādi attēli, kad un kur.