Ilse Kahrklis ([info]ld) rakstīja,
@ 2015-04-27 10:00:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Melnās kastes princips jeb nezinātnisks eksperiments pašai ar savu ķermeni
Iedvesmojoties no dažādiem stāstiem un turpinot savu ķermeņa-atmošanās procesu apsvēru atteikties no kādiem produktiem.
uz starta līnijas: cukurs, piens, milti.
Milti. Reti ēdu maizi, bet daudz visādu kūku, kuras pašai man ļoti patīk cept. Atteikšanās pakāpes grūtums - super duper grūti.
Cukurs. Es cenšos ierobežot savu cukura patēriņu, bet tas paliek vien ideju līmenī. Es pat nejūtos vainīga, ka tik daudz cukura lietoju, labsajūta ir pirmajā vietā! Atteikšanās pakāpes grūtums - super duper grūti.
Piens. Pienu es tīru nedzeru, bet lietoju pie tējas vai musli. Jogurtus neēdu, Biezpiens te nekāds sakarīgais nav. Šad un tad paniekojos ar kādu sieru - cuper cieto vai mīksto. Toties es ļoti daudz lietoju sviestu - cepšanai (visu, kur obligāti nevajag eļļu) un mērcēm. Atteikšanās pakāpes grūtums - drusku grūti dēļ cepšanas un mērcēm, bet būtībā paveicami, jo reiz jau to esmu darījusi (Maksis kā bēbītis nepanesa piena produktus).

Tad nu mēģinu atteikties no piena produktiem. Jau otro dienu. Vakar gan bija biezā holandēze mērce ar daudz sviesta pie sparģeļiem.
Sestdien brokastīs drusku apmulsu. Es pēkšņi nezināju vairs ko ēst. Manējie vienmēr ēd maizi ar nutellu. Es vienīgā ar desu vai sieru vai vienkārši tikai ar sviestu. Musli ar pienu arī neder. Uz mirkli palika skumji. Būtībā vajadzētu visai ģimenei pārlikt ēdienkarti, bet ja es tā darīšu, tad būs mega pretestība. izdomāju, ka tā kā es tāpat vienmēr iepērkos, sākšu pirkt šo to citu.
Šorīt brokastīs skumjas izpalika - ēdu medusmaizi :)

P.S. vakar sāka līt lietus un lija visu nakti. Šorīt viss ir ZAĻŠ!

upd.: Es neko nepopularizēju, nepārstāvu nevienu uztura vai diētas novirzienu, es tikai meklēju atbildes uz saviem jautājumiem. Melnās kastes princips.


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]shelly
2015-04-27 11:13 (saite)
Tā ir maize bez miltiem?

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]ld
2015-04-27 11:24 (saite)
vēl nē :)
pagaidām sāku ar lēnītiņu atteikšanos no pieniem. Nevar sevi taču tā uzreiz nobremzēt!

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]antuanete
2015-04-27 11:35 (saite)
Tu varētu izlasīt šo grāmatiņu un drusku atslābt :) https://www.sciencebasedmedicine.org/ancient-origins-of-modern-dietary-demons/

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]ld
2015-04-27 11:53 (saite)
pārskrēju ar acīm un sapratu, ka jāizlasa uzmanīgāk vēlāk, jo izskatās pēc vienkāršas opozīcijas bez faktu atspēkojuma.

Zini, ko man patiešām gribētos - atrast speciālistu, kas spētu atbildēt uz maniem jautājumiem. Vislabāk gan būtu pašai iekārtot laboratoriju un testēt ko kurš produkts, ko es ikdienā lietoju satur ko.

Es esmu pret kaut kādu vispārēju bla-bla-bla. Nu piemēram tie paši brokoļi, kuriem būtu jāsatur selēns daudz. Bet ja te Tīringenā zeme ir ar zemu selēna līmeni, nu kā var būt, ka brokoļi to pēkšņi saturēs daudz?!

Par miltiem - ne īsti glutena dēļ, bet miltu pārstrādes dēļ. Mūsu veikalā maizes cenas ir pieaugušas divkārtīgi, bet produktu kvalitāte mūsuprāt ir kritusies. Es jau labu laiku apsveru maizi cept pati un pirkt tādus miltus, kurus es uzskatu par labiem, kur nav kaut kāds baltinātājs pielikts klāt, bet vienkārši samalti.

Visvairāk mani visā šinī jautājumā satrauc tas, ka ja es ar kādu runāju par šo jautājumu, tad cilvēki uzvelkas nevis atbild. Kapēc? Es nemēģinu neko popularizēt - es meklēju atbildes.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]antuanete
2015-04-27 12:02 (saite)
Grāmata vispār ir par to, kādā veidā sabiedrības apziņā veidojas kādu produktu "tēls", respektīvi, kāpēc vienā brīdī "sliktie" ir tauki, bet pēc laika - milti. Un spēlē iesaistās visai daudz faktoru, piemēram, "nocebo" efekts (ja tici, ka no miltiem ir slikti, tad arī būs slikta pašsajūta), brīnumdiētu ātrie rezultāti, kurus piedēvē kaut kādam brīnumproduktam vai grupai, bet patiesībā tas ir elementārs kaloriju (sliktākajos gadījumos - organismā esošā ūdens un glikogēna daudzuma) samazinājums u.t.t. Jāpiebilst, te ir runa par caurmērā veselīgiem indivīdiem, nevis tiem, kam patiešām ir medicīniski konstatētas nepanesības, alerģijas vai autoimūnas slimības.
Maizi cept pašrocīgi vienmēr ir vērts kaut vai tāpēc, ka sanāk garšīgi (ja ir iespēja nopirkt labus miltus).

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ld
2015-04-27 12:32 (saite)
es nevaru izvēlēties cepšanas automātu :) un man būtībā nav tam vieta mājās.
No otras puses Holgeram maizes automāts stāv uz ķeblīša pie virtuves durvīm, tāda vieta aŗī man atrastos :)))

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]antuanete
2015-04-27 13:06 (saite)
Var jau iztikt arī bez automāta; es vienu laiku cepu maizi no ierauga, bet tad dzīvesbriedis noņēmās ar bezmiltu diētu un nebija kas to maizi ēd, tā arī ieraugs aizgāja bojā. Bet ir gana daudz vienkāršu veidu, kā izcept maizi cepeškrāsnī - ja esi mājās vismaz kādas dienas nedēļā un vari pieskatīt garo rūgšanas procesu, tad atliek tikai atrotīt piedurknes un darīt :) Apskaties šeit sadaļā "Bread" http://www.joepastry.com/, ir visādas gan ar raugu, gan ieraugu taisāmās maizes (un ieraugu var pats pagatavot).

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ld
2015-04-27 14:49 (saite)
man un raugam ir nesaderība. Es pati ļoti viegli "sarūgstu", "uzpūšos" un "sacepjos" :D Bet maizes mīkla man nepūšas :/ Savulaik mēģināju vairākus variantus un visi palika bez sekmēm, tāpēc vienkārši atmetu ar roku. paskatīšos Tevis ieteikto linku.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]antuanete
2015-04-27 15:38 (saite)
Tad jāskatās uz "soda bread" - maizi, kam irdinātājs ir soda vai cepamais pulveris.
Ar lēnajiem ieraugiem nekad neesi mēģinājusi? Vai arī likt raudzēties pa nakti ledusskapī? Tad nav svarīgi, vai māja pietiekami silta un tamlīdzīgi, lēnītēm process tik un tā notiek.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ld
2015-04-27 15:41 (saite)
nē, to gan nemēģināju. es variēju ar dažādiem raugiem, temperatūrām, sāli.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]antuanete
2015-04-27 16:36 (saite)
Vari pamēģināt šīs http://www.joepastry.com/category/bread/pita-bread/
Man gan nav tāda krāsns, lai sanāktu smuki uzpūtušās, es cepu pannā un sanāca garšīgi. Receptē ir minēts "instant yeast", bet es lietoju parasto granulēto raugu, kas pēc amerikāņu standartiem ir "active dry yeast" un tāpat uzrūga.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]kihelkonna
2015-04-27 12:24 (saite)
sis ir sensitiivs jautaajums, apmeeram taapat kaa par religiju un orientaaciju. bet nekas, pieradiisi :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]kihelkonna
2015-04-27 11:42 (saite)
ja uztraucies par sviestu, tad ir taada lieta kaa kauseetais sviests, gii sviests, ghee, clarified butter, var pats viegli uztaisiit, skaitaas pareizais produkts un loti uzlabo eediena garsu

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]smille
2015-04-27 11:48 (saite)
es tieši gribēju piebilst, ka pat parasts sviests ne gii, no piena produktiem skaitās vis"nepienīgākais"

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ld
2015-04-27 11:55 (saite)
Toreiz, kad Maksis bļāva stundām, tad viņš bļāva tik ilgi kāmēr nebiju izslēgusi pilnīgi visus pienus. Sviests bija arī toreiz pēdējais, ko izslēdzu, jo bija grūti atteikties.

Nu redzes kā man ies. Šis viss ir nezinātnisks eksperiments pašai ar savu ķermeni.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]antuanete
2015-04-27 12:04 (saite)
Ja problēmas ir no piena olbaltumvielām, tad gī var būt risinājums, jo tā pagatavošanas procesā olbaltumvielas tiek maksimāli aizvāktas (tās putas, kas paceļas sviestu karsējot). Tāpēc arī dzidrinātais sviests ilgāk glabājas (latviešu saimnieces tādu ir pazinušas gadsimtiem :)), ka tur ir tikai tīri tauki bez olbaltumvielām, kas var bojāties. Tāds sviests vairs nav izmantojams smalkākiem konditorejas izstrādājumiem, bet cepšanai un uz maizes mierīgi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ld
2015-04-27 12:39 (saite)
Pēdējais, ko es lasīju par pienu, ka homoganizēšanas (nezinu vai pareizi uzrakstīju) un pasterizēšanas procesos pienā tiek likvidēti fermenti, kas palīdzētu pienu ķermenim pārstrādāt.

Es nezinu vai tā patiesība, bet es zinu kā garšo īsts piens un īsts biezpiens. Abi man garšoja. Visvairāk man gan garšoja saldais krējums nosmelts pa taisno no piena. Ak, tie labie laiki... Tagad paku pienu tīru nedzeru - negaršo.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]antuanete
2015-04-27 13:03 (saite)
Pasterizēšanas procesā iet bojā baktērijas, tai skaitā pienskābās, bet vispār jau baktēriju kultūra ir mums katram gremošanas traktā un palīdz piena produktus pārstrādāt (ja nav, tad tās jau atkal ir medicīniskas problēmas). Homogenizēšana ir MEHĀNISKS process, kam ar fermentiem īsti nav sakara. Tā ka šādi apgalvojumi man ļoti izklausās "reliģiski", respektīvi, tiek idealizēta pagātne, kurā pienu dzēra pa taisno no slauktuves :) Tai pašā laikā, ir cilvēki, kuri tieši nepasterizēto pienu nevar iedzert, jo negaršo, un lauku piena produktu garša vispār ir ļoti atkarīga no tā, cik labi pagatavots.
Jums veikalos vai tirgos nepasterizēts piens vispār nefigurē? Latvijā ir viens ražotājs, kas piedāvā "lauku pienu", ja pareizi atceros, tad tas ir nepasterizēts (ar attiecīgi īsu derīguma termiņu un augstu cenu). Gan jau ir kāda niša arī Vācijā, kur var dabūt mazāk apstrādātus piena produktus.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ld
2015-04-27 14:59 (saite)
Ne rakstā bija abi procesi atsevišķi.
Jautājums - vai es varu pārbaudīt savas baktērijas? t.i. kādas man ir un kādas nav?
es redzēju vienu interesantu TED talk par ķermeņa baktērijām.

Tu ļoti sakarīgi raksti - tā ka es saprotu. Mana problēma ir, ka es kaut ko lasu, mani tas sāk interesēt, es gribu pielietot attiecībā uz sevi, bet man trūkst zināšanu kā un pats svarīgākais - šobrīd man trūkst izpratnes kā visi tie mazie pužļu gabali kopā sabīdas. Es neuzskatu, ka milti vai piens ir slikti pēc būtības, es gribu zināt kāds ir tas piens, ko es dzeru un vai tas manam ķermenis dod kaut ko labu vai arī ir vēl viena lieta ar ko cīnīties.

Mana izpratne par ķermeni ir aptuveni kā dzīve ar trīs bērniem un vīru. Ja viens no viņiem streiko vai pieprasa papildus uzmanību, es tieku ar to galā, ja divi, tad ir grūti, bet īstermiņā izvelku. bet ja problēmas ir ilgstoši vai pēkšņi visi 3-4 sadumpojas, tad es uzsprāgstu un pati aizeju pa gaisu. Tāpatās ķermenis - ar vienu slikto var tikt galā, bet ja slikto savairojas, tad kaut kur kaut kas sāk streikot. Un mācība no žokļa problēmu laikiem - ja pēkšņi nevaru pakustināt roku, tas nenozīmē, ka tā ir lauzta vai paralizēta. vnk muskuļi nodeva sāpes tālāk un tās "izlauzās uz āru" nākošajā vājajā posmā.

es ar melnās kastes metodi gribu atrast kāpēc mans vājais posms - vairogdziedzeris - salūza. Iespējams utopiski, bet es domāju, ka sakārtojot ķēdīti, sekas pazudīs.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]antuanete
2015-04-27 15:48 (saite)
Cik ir gadījies lasīt par ķermeņa baktērijām, tā ir ļoti plaša un maz izpētīta nozare, jo to baktēriju ir fakin daudz (miljoniem SUGU, kas viņas visas var sasistematizēt, ja pat lielāki augi un dzīvnieki visi nav atklāti un sistematizēti?)
Produktu grupu nepanesības (kas nav tas pats, kas alerģija!) visbiežāk diagnosticē, izslēdzot šo grupu uz kādu laiku no uztura un skatoties rezultātus. Bet tas strādā tikai tad, ja tiešām ir konkrētas pazīmes, ka kaut kas nav kārtībā (piemēram, dzerot pienu ir caureja, atsakoties no piena produktiem, tā vairs nav novērojama). Tā kā vielmaiņa ir sarežģīta, tad arī kaut kādas iespējamas problēmas var nebūt diagnosticējamas, jo, piemēram, darbojas pie noteiktas produktu kombinācijas vai tamlīdzīgi (šeit tieši labs piemērs par tēmu https://twitter.com/and_kse/status/592659091388035072)
Ja Tev ir kaut kādi pašpārmetumi, ka ne tā ēdi un dzīvoji un tāpēc tiki pie veselības problēmām - vai tas tiešām ir labākais un perspektīvākais domāšanas veids? Cilvēki ir dažādi un ar dažādu uztveri, bet mani, piemēram, vairāk mierina atziņa, ka daba nav perfekta un shit happens, un iemesls var būt pilnīgi neatkarīgs no indivīda darbībām (ja vien runa nav par tiešām skaidri pieŗādītām cēloņsakarībām, a ļa smēķēšana->plaušu vēzis, kas ir viens no ļoti retajiem vēža veidiem ar zināmu cēloņu-seku mehānismu, un arī tas ne vienmēr īstenojas).

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ld
2015-04-27 15:54 (saite)
daba nav perfekta, tas tiesa. es aŗī neesmu perfekta, bet funkcionētspējīga. Un te kaut kas sabojājās. Tie nav pašpārmetumi, bet vēlme atrast kāpēc. Nekas nenotiek tāpat vien. Ir kaut kāds iemesls.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]kihelkonna
2015-04-27 16:31 (saite)
ld rakstīja par fermentiem, tu par baktērijām. runāšana par baktērijām jau ir tā kā pagātne. tagad runā par fermentiem, kuru bojāejas dēļ kalcijs no piena tiek uzņemts būtiski mazāk. cilvēks dzer pienu un domā, ka tas ir kalcija avots, un rezultātā dabū rahītu vai osteoporozi.

http://www.journalofdairyscience.org/article/S0022-0302%2810%2900612-0/abstract

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]smille
2015-04-27 20:03 (saite)
Par to idealizēto pagātni man dikti gribas piebilst.. Tikai pieredze, nekādi vispārinājumi. Es kā bērns (un vēl aizvien) nevaru iedzert pasterizēto pienu no pakām, mamma visādos veidos padomju laikos mēģināja iemānīt, bet nekā. Un man bija milzu pārsteigums, kad laukos kaimiņiene iedeva padzerties tikko slauktu pienu un man tas ļooooti garšoja. Tāds vēl silts, par ko daudzi vaikstās, ka vēl silts esot pats briesmīgākais. Tolaik man bija gadi 9, noteikti nebija nostaļģijas var vecajiem, labajiem laikiem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]smille
2015-04-27 12:10 (saite)
Oi, traki jums. Es sviestu tā arī neizslēdzu un MM nebija lielu iebildumu.

Kad Maksim pārgāja tā nepanesamība un kā pārbaudīji?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ld
2015-04-27 12:34 (saite)
Bija tikai pirmos 6 mēnešus. Parastais, ka nav fermentu ar ko šķelt. Kopš tā laika viss oki doki.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ld
2015-04-27 11:57 (saite)
paskatīšos

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]kihelkonna
2015-04-27 12:06 (saite)
ir latviskas loti konkreetas diskusijas kaa taisiit gii (ar garumziimi) sviestu

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]spuldziite
2015-04-27 13:48 (saite)
mēs no cukura ļoti humāni aizgajām. čirkainajam ļoti garšo saldums tur un šitur, bet vienā dienā izlēma, ka vairāk cukura nevajag. sāka aizstāt ar xylit, jo tas zobiem draudzīgs. bet mēs tā kā necepam nekādas tur švarcvaldeskirštortes, tad tās xylit pakas tiek vien pa puskarotei kafijā viņam un vaniļas mērcē izlietotas. ir arī xylit šokolāde, ļoti garšīga pat un nelieši no sortimenta izņēma schokodrops, kuras es labprat ar zemenēm un pienu ēdu. dārgais pārsvarā izlieto zobus tīrot, jo reizē ar cukuru aizgājām arī prom no fluorīdu saturošām zobu pastām, un kariesa baktērijas nespēj xylit sagremot un atmirst. dozēšana 1:1 ar cukuru. no sākuma pirmās dienas bišķiņ patīra arī vēderu, bet pie tā ātri pierod.

re, te nedaudz infa:
http://de.wikipedia.org/wiki/Xylit

pērkam parasti pa tiešo no šitiem (jo ātra piegāde un nav gmo mais&birken)
https://www.xucker.de/

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]ld
2015-04-27 15:03 (saite)
paldies - paskatīšos.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]methodrone
2015-04-27 15:01 (saite)
tu jau muslim vari likt klaat kokosriekstu, mandelju vai sojas pienu. vai sojas jogurtu. very yummy

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]ld
2015-04-27 15:02 (saite)
soja ir ģenētiski modificēta, mandeļu piens man negaršoja, rīsu arī ne, bet par kokosriekstu pienu man trūkst informācijas, cik labs tas patiesībā ir. mūsu druagi lietuvieši mušļus ēd ar aukstu ūdeni.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]methodrone
2015-04-27 15:10 (saite)
fair enough, pati veel neesmu meegjinaajusi, bet gribu pameegjinaat hemp milk, veel arii oat milk. man arii mandelju ne iipashi. jebkuraa gadiijumaa, ja gribas pienu tad in any case jebkursh piens anytime buus labaaks par govs pienu. veel arii, kaapeec mushlju vietaa nepameegjinaat uzvaariit putru no auzu paarslaam, seeklinjaam, mandeleem, roziineem vai zhaaveetaam pluumeem, banaana un kaneelja? mazliet steevijas. veel arii sablendereejot banaanu ar mazliet uudens, ljoti laba meerce ar ko paarliet musli.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ld
2015-04-27 15:19 (saite)
man nav nekas pret govs pienu, es vnk gribu zināt, ka tas piens ir labs. Un šobrīd es neesmu, tāpēc labāk atsakos.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]echoes
2015-04-27 22:37 (saite)
cilvēku pārtikai paredzētā soja nemēdz būt ģmo.
ģmo soja pārsvarā tiek dota dzīvniekiem


mušļus var ēst ar sulu

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ld
2015-04-28 00:06 (saite)
"In 1997, about 8% of all soybeans cultivated for the commercial market in the United States were genetically modified. In 2010, the figure was 93%."
(c) wikipedia

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]spuldziite
2015-04-28 11:02 (saite)
alnatura etc savos sojas produktos izmanto tikai eu audzētu soju, lai garantētu, ka tā ir bez gmo. tāpat ar kukurūzu un, piemēram, kichererbsen.

http://www.alnatura.de/de-DE/ueber-uns/biolandbau/gentechnik

asv tā problēma nedaudz lielāka, eiropa vēl, paldies dievam, tilējas pret to monsanto ārprātu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]spuldziite
2015-04-27 16:11 (saite)
izlasīju vēlreiz mierā tavu diskusiju te. pāris piemetumi no manas puses-

dm ar aprīli ir iegūstams dinkel un hafer drink, kafijā ir super, milchreis etc ar ģimenē ir vārīts un forši un bez gmo.
http://www.dm.de/de_homepage/ernaehrung/ernaehrung_essen_und_trinken/alnatura/produkte/getraenke/soja-getreidedrinks/

par baktērijām un pasterizētiem produktiem un (ne)garšošanu-
pirms laika noklausījāmies darm mit charme audiobūku. ļooooti interesanti. iesaku.
http://www.amazon.de/Darm-mit-Charme-Alles-untersch%C3%A4tztes-ebook/dp/B00GS02SEC

piena produkti pa taisno no bauer, viena no pēdējajiem yeit magayin bija interaktīva karte, kur katra tuvumā var pa tiasno no bauer piena un gaļas produktus un dārzeņus sapirkt. ar trim bērniem maybe ikdienā ir par daudz klapatu, bet varbūt ir vērts apskatīties, kur tuvumā kāds demeter hof, kur i govi izslaukt var palīdzēt, i pienu ņemt kannā nedēļas vajadzībām līdzi. nezinu gan, kā pie jums tur uz ziemeļu pusi, bet te tādu sētu daudz, kā izrādās. un daži pat svaigo pienu pie durvīm pieved. varbūt ir vērts ekskursijā aizdoties, kai kāds īsts piena zemnieks pastāsta, kas un kā ar tām pasterizēšanām utt.
ja girbas kvalitāti, iesaku demeter. padārgi, bet mēs šitā mācamies mēru- labāk mazāk, bet labāk.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]ld
2015-04-28 00:08 (saite)
interaktīva karte - wow!
mūsu gals gan vienmēr tiek ignorēts, bet vismaz ir gals no kura sakt skatīties.
demeter hof man pagaidām ir svešs termins. eju guglēt :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]spuldziite
2015-04-28 10:46 (saite)
http://www.zeit.de/zeit-magazin/2015/16/regional-einkaufen-deutschlandkarte

demeterhof nesabisties visu steinera ezoteriku, shajas leitas var par daudz sadomaties. bet parastajam pircejam demeter vel ir, manuprat, pedeja iespeja iegadaties produktus, kurus audzejot cilveks vel respekte dabas ritmus un ir, emm, in naturkreislauf inkludiert statt als ottonormalverbraucher die natur einfach nur zu erschöpfen.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?