Ilse Kahrklis ([info]ld) rakstīja,
@ 2015-04-27 10:00:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Melnās kastes princips jeb nezinātnisks eksperiments pašai ar savu ķermeni
Iedvesmojoties no dažādiem stāstiem un turpinot savu ķermeņa-atmošanās procesu apsvēru atteikties no kādiem produktiem.
uz starta līnijas: cukurs, piens, milti.
Milti. Reti ēdu maizi, bet daudz visādu kūku, kuras pašai man ļoti patīk cept. Atteikšanās pakāpes grūtums - super duper grūti.
Cukurs. Es cenšos ierobežot savu cukura patēriņu, bet tas paliek vien ideju līmenī. Es pat nejūtos vainīga, ka tik daudz cukura lietoju, labsajūta ir pirmajā vietā! Atteikšanās pakāpes grūtums - super duper grūti.
Piens. Pienu es tīru nedzeru, bet lietoju pie tējas vai musli. Jogurtus neēdu, Biezpiens te nekāds sakarīgais nav. Šad un tad paniekojos ar kādu sieru - cuper cieto vai mīksto. Toties es ļoti daudz lietoju sviestu - cepšanai (visu, kur obligāti nevajag eļļu) un mērcēm. Atteikšanās pakāpes grūtums - drusku grūti dēļ cepšanas un mērcēm, bet būtībā paveicami, jo reiz jau to esmu darījusi (Maksis kā bēbītis nepanesa piena produktus).

Tad nu mēģinu atteikties no piena produktiem. Jau otro dienu. Vakar gan bija biezā holandēze mērce ar daudz sviesta pie sparģeļiem.
Sestdien brokastīs drusku apmulsu. Es pēkšņi nezināju vairs ko ēst. Manējie vienmēr ēd maizi ar nutellu. Es vienīgā ar desu vai sieru vai vienkārši tikai ar sviestu. Musli ar pienu arī neder. Uz mirkli palika skumji. Būtībā vajadzētu visai ģimenei pārlikt ēdienkarti, bet ja es tā darīšu, tad būs mega pretestība. izdomāju, ka tā kā es tāpat vienmēr iepērkos, sākšu pirkt šo to citu.
Šorīt brokastīs skumjas izpalika - ēdu medusmaizi :)

P.S. vakar sāka līt lietus un lija visu nakti. Šorīt viss ir ZAĻŠ!

upd.: Es neko nepopularizēju, nepārstāvu nevienu uztura vai diētas novirzienu, es tikai meklēju atbildes uz saviem jautājumiem. Melnās kastes princips.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]antuanete
2015-04-27 15:48 (saite)
Cik ir gadījies lasīt par ķermeņa baktērijām, tā ir ļoti plaša un maz izpētīta nozare, jo to baktēriju ir fakin daudz (miljoniem SUGU, kas viņas visas var sasistematizēt, ja pat lielāki augi un dzīvnieki visi nav atklāti un sistematizēti?)
Produktu grupu nepanesības (kas nav tas pats, kas alerģija!) visbiežāk diagnosticē, izslēdzot šo grupu uz kādu laiku no uztura un skatoties rezultātus. Bet tas strādā tikai tad, ja tiešām ir konkrētas pazīmes, ka kaut kas nav kārtībā (piemēram, dzerot pienu ir caureja, atsakoties no piena produktiem, tā vairs nav novērojama). Tā kā vielmaiņa ir sarežģīta, tad arī kaut kādas iespējamas problēmas var nebūt diagnosticējamas, jo, piemēram, darbojas pie noteiktas produktu kombinācijas vai tamlīdzīgi (šeit tieši labs piemērs par tēmu https://twitter.com/and_kse/status/592659091388035072)
Ja Tev ir kaut kādi pašpārmetumi, ka ne tā ēdi un dzīvoji un tāpēc tiki pie veselības problēmām - vai tas tiešām ir labākais un perspektīvākais domāšanas veids? Cilvēki ir dažādi un ar dažādu uztveri, bet mani, piemēram, vairāk mierina atziņa, ka daba nav perfekta un shit happens, un iemesls var būt pilnīgi neatkarīgs no indivīda darbībām (ja vien runa nav par tiešām skaidri pieŗādītām cēloņsakarībām, a ļa smēķēšana->plaušu vēzis, kas ir viens no ļoti retajiem vēža veidiem ar zināmu cēloņu-seku mehānismu, un arī tas ne vienmēr īstenojas).

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ld
2015-04-27 15:54 (saite)
daba nav perfekta, tas tiesa. es aŗī neesmu perfekta, bet funkcionētspējīga. Un te kaut kas sabojājās. Tie nav pašpārmetumi, bet vēlme atrast kāpēc. Nekas nenotiek tāpat vien. Ir kaut kāds iemesls.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?