Furious sleep

Furious sleep

of colourless green ideas

of colourless green ideas

Jaunākais 

Bonusnedēļa

crescendo (crescendo)
Nu ko, sākusies tā pēdējā gada nedēļa, kura īsti nekādos plānos nefigurē, jo uz to, no abām pusēm skatoties, izskatās, ka tās nemaz nav. Pauzīte starp svētkiem. Gada izvērtēšana.

Nja.

crescendo (crescendo)
http://apollo.tvnet.lv/zinas/izsutiti-gandriz-200-bridinajumi-par-iespejamu-inficesanos-ar-c-hepatitu-no-donora-asinim/780855


Nu, beigsim vienreiz viktimizēt ar 'paši vainīgi, ka iet pie kaut kādiem kaktu zobārstiem'?

Nu re, arī zinātnieki par to

crescendo (crescendo)
http://www.bbc.co.uk/news/amp/38210837

Ķeizargriezieni strauji ietekmē cilvēku evolūciju.

Filmiņas.

crescendo (crescendo)
Tie, kas neesat principāli pret ekrānu rādīšanu bērniem - sameklējat Beat Bugs. Paldies var pateikt vēlāk ;)

(Netflix@LV ir. Youtube var paskatīties mazus gabaliņus. Nē, latviski nav, ir krieviski, ir angliski). Jauks, mīlīgs, pozitīvs multeņseriāliņš par bītlu dziesmām. Jā, tai skaitā Walrus un Lucy in the Sky of Diamonds. Beibei īpaši patīk Help! un laikam Strawberry Fields.

Vēl no tēmas 'iemācīt todlerim dungot populāras melodijas' - Beibe reizēm brauc ar skrejriteni. Viņas drošības aprīkojumā ir melnbalti ceļu sargi, uz kuriem uzzīmēti Zvaigžņu Karu baltie bruņotie (gdvārds neiedziļināšos storm trooperi, clone trooperi vai vēl kādi) Meitene apgalvoja, ka tās esot pandas (nu, pieradusi visādas ģeometriskas zvēru stilizācijas skatīties, principā es viņu saprotu), tā nu iemācīju viņai dziesmiņu par pandām, kas sargā no kritieniem, dziedamu SW tēmas melodijā (nē, ne impērijas maršu, bet klasisko, mažorīgo tēmu) - galvenokārt, lai mazinātu diskusijas par ceļusargu nepieciešamību.

Fast forward, vakar viņa tika pie pie-gultas paklājiņa ar pandas ādas zīmējumu. Tagad viņa meklē veidus, kā krist no augstuma uz paklājiņa jo 'pandas taču sargā no kritieniem', un, ja vien viņa piezemēsies uz paklājiņa, tad grīda viņai neiesitīs.... ('grīda man iesita', pēc visa spriežot, nāk no bērnudārza džudo nodarbībām). Jācer, ka sapratne par lietu kārtību tomēr nāks bez pārāk nopietnām traumām....

Un jūs mani par pesimistu saucāt.

crescendo (crescendo)
Ha!
Kas strādāja mazā mērogā LV un jo īpaši Rīgā, kā redzat, brīnišķīgi strādā arī valstīs ar dziļām un senām demokrātijas tradīcijām.

Mākslas Muzejs ar meitenēm.

crescendo (crescendo)
Lielā kļūda - ļauties lielās aicinājumam uzreiz doties pie aicinošajām skulptūrām ar gaismiņām (Zemes Saimnieki - skulptūrās par darbarīku rokturiem izmantotas dienasgaismas lampas, spīd pāri zālei), tādejādi nonākot LNNM nosacīti modernās mākslas sadaļā. Un tad nedaudz mulsums, kad meitene pie 'Spāņu strēlnieki nogalina nodevēju' uzdod to pašu jautājumu, ko pie citām, nedaudz vienkāršāk skaidrojamām gleznām 'a kas šeit'?... Nu neko, jautāju viņai pastāstīt pašai. Onkuļi esot bēdīgi, samelots, viņiem sāp. (interesanti, ka daudzskaitlī, jo acīmredzamais jau būtu, ehm, nazis galvā vienam konkrētam, bet varbūt šeit tikai gramatika ieklibo).

Vēl trāpīgāks komentārs izklausījās pie Šķiltera 'Maziņš biju neredzēju" - 'Puisītis ļoti raud. Viņam pazudusi māmiņa'. (lai gan ja šeit faktiem ļaujam tikt priekšā labam stāstam - viņa jau labu laiku, ja redz kādu ļoti, ļoti bēdīgu un nezin, kāpēc, tad min 'pazudusi māmiņa'. Kas jau agrāk reizēm ir bijis pārsteidzoši trāpīgi - jo arī bērnu filmiņās lielā bēda mēdz būt kā reiz noklīšana no vecākiem).

Pozitīvie iespaidi - klavierskaņošana augšā trešajā stāvā - tur bija jāpasēž un jāpaklausās. Kāpņu margas, durvju kokgriezumi. Esmu pilnīgs dunduks latviešu mākslas vēsturē - bet tie ģeometriskie telpiskie veidojumi telpā, kur Kluča plakāti izlikti. Tīri interesanti gāja arī ar LNNM aplikācijā piedāvātā 'meistardarbu maršuta' sākumu - kur iekļautas ainavu gleznas un 'Tirgus Jelgavā' ar visu interaktīvo fīču - telefonā ķert bildi atrast punktiņus, un uzzināt par tiem mazliet vairāk.

Pavisam mazā interesantas emocijas demonstrēja pie Bēgļu bildes - ej nu sazini, tur krūtsbarojošā māmiņa vairāk uztrauca, vai bildes kopējais drūmais noskaņojums bilde ) un pēc tam ar Maskām kaut ko cītīgi gribēja sarunāties -

Bez pāra mēnešiem trīsgadniece.

crescendo (crescendo)
Tas vecums, kad katrs gājiens maršutā māja-dārziņš nav vienkārši nonākšana no punktā A uz punktu B, tas ir piedzīvojums. Ar turēšanos pie vēja, paceltu roku, apskatīšanos, kā klājas celtniekonkulīšiem pa ceļam, apvaicāšanos, kā klājas onkulīšu bērniņiem, lietus piles izslaucīšanu no acs, līdzsvarstaigāšanu pa dzelteno apmali,(ne)ielēkšanu peļķē un dusmošanos par to, apstāšanos un gribēšanu, lai kāds paiet pa priekšu un pagaida (tā īpaši, zvaigznītē nostājoties pagaida).

Grūti pielāgoties tam ritmam. Grūti. Lai gan droši vien ļoti veselīgi.

Kāpēc atkal?

crescendo (crescendo)
Brr, šermuļus uzdzen šie raksti - http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/629647-latvija_piektdala_bernu_dzimst_ar_keizargriezienu_mediki_iesaka_keizaru_veikt_tikai_ipasos_gadijumos

Piektā daļa ir OK. Piektā daļa ir minimālais drošais ķeizargriezienu procents populācijā. Tie 15% ir atlikums no sena kopsavilkuma, kur vispasaules vidējo pavilka uz leju 80to gadu Rumānijas un Kuveitas dēļ. Tas nekas, ka tām divām valstīm ķeizargriezienu UN nāves gadījumu procents bija aizdomīgi zems, salīdzinot ar visām pārējām.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26624825 (tāds ļoti nopietns pētījums, kas izvelk '19% ir minimālais drošais' cipariņu. Par 'un daram to 39 nedēļās' pat nerunāsim, tie ir jauni, tur lai vēl mediķi izstrīdās, vai ir vai nav ok).




Nu kā var Latvijā, kur jau tā ir visaugstākā māšu mirstība un viena no augstākajām zīdaiņu mirstībām Rietumu pasaulē, turpināt popularizēt šādus mītus?

Simmering.

crescendo (crescendo)
Google apgalvo, šis vārdiņš nozīmējot 'vārīšanās'.
Protams, jebkurš, kas veltījis kaut nedaudz laika angliski uzrakstītu recepšu lietošanai, lieliski apzinās, ka šādi tulkot ir kļūdaini, bet ko padarīsi? (Upd:'karsēt' būs precīzākais apzīmējums latviski)

Bet varbūt simmering popularitātei angliskajās receptēs ir pavisam konkrēts, taustāms iemesls?

AGA.

Kā izrādās, viens no īpašumiem, ar ko briti apliecinot savu piederību izslavētajai vidusšķirai. Britu izgudrots (kādam džentlmenim bija žēl skatīties, kā viņa sieva pie plīts viscaurdienu vergo tāpēc viņš.. izgudroja labāku plīti?), britu ražots, mantojumā nododams īpašums (vidēji viena tiekot lietota 40 gadus, bet senākās laikam jau gadsimtu darbojas).

Čuguna krāsns ar elegantām emaljētām 3..6 durtiņām, aiz kurām slēpjas 2..4 krāsnis (ar dažādiem temperatūras raksturiem - dažādām gatavošanas metodēm paredzētas), kā arī vismaz divi siltie riņķi augšpusē. Viens vārīšanai, otrs... nu šai, ņemot paraugu no labākajām vācu tradīcijām - simmerēšanai.
Nekādas temperatūras regulēšanas. AGA tiek iekurināta, un jau pēc nieka 6 stundām tā ir iesilusi un turpmāk mierīgi lēnā garā uztur to pašu nemainīgo temperatūru katrā no savām krāsniņām.
Protams, tai ir papildfunkcija, kā telpas uzsildītājam (spuldzītēm jau arī ir).

Jā jā, tieši šādas krāsnis mīlot lietot gan Mērija Berija, gan Nidžella Lōsone, gan Džeimijs Olivers. Jo - nu ja, britu vidusšķira. Un visas pārējās receptes ir tikai AGAs tehniku piemērošana parastāku ļaužu virtuvēm.

Plīts daļu imitēt ar indukciju vēl būtu tā vienkāršā daļa (arī daudzas karstās elektriskās virsmas to spējot, gāzes virsmām esot problēmas)- bet vairums gatavošanas, protams, notiek krāsniņās.

Aug.

crescendo (crescendo)
Nu re, pagājšvīkend meitene vispirms nodemonstrēja 'paņemu no tevis ezi ar vienu roku, paņemu ar abām, nepamanu, ka ezi vairs neviens netur', un svētdienas vakarā jau pirmo reizi piecēlās stāvus istabas vidū. Apsēdās, piecēlās vēlreiz, ar lepnu skatu pāri visai istabai.

Tā viņas izaug, ja.

Un arī lielā, nedēļu pa laukiem nodzīvojusies, beidzot skraidīgāka kļuvusi. Nē, nu tūlīt sūdzēšos, ka grūti līdz izskriet, bet vismaz prieks, ka nav pēc mazliet paskriešanas 'piekusu' un 'kājiņas sāp' un 'opā gribu'.


Un, nja, labi, ka vasarā nākamo autokrēslu lielajai paņēmām. Jo līdz iepriekšējā atpakaļsēdēšanas svara limitam vairs tik grami atlikuši. Būs vien jāved atpakaļ uz pilsētu un jāsēdina tajā mazā.

Pirmie vārdi, in order
Dada/papa/tete/tetis
Masa
kaķi
memme
tīģeri

Mīkla.

crescendo (crescendo)
Balts, mīksts un ļoti auksts. Kas tas ir?

Pareizā atbilde )

Kaušļi.

crescendo (crescendo)
Man šķiet, mūsu dārziņā arī izteiktu kaušļu nav, tfu tfu tfu. Gadās pa kādam incidentam, ar tiem tad arī tiek strādāts, bet pārsvarā jau viņi tur skrien apķerties un apvainoties diezgan umprompted, ja sanācis kādam pāri nodarīt... un starp 'gadījās pāri nodarīt' un 'kaušļiem' ir liela atšķirība. Un jā, tā kā vikingprincese divgadniece grib spēlēties ar četr&piecgadniekiem (zin kā, pēc izmēra, nevis vecuma) tad gadās nokrišana un tādas lietas - bet nu, atkal, tas būtiski atšķiras no kaušļiem.

'Jāģērbjas, jāiet uz dārziņu'
'Tas nav mans plāns!' Rokas sakrustotas uz krūtīm, piere savilkta piecās rievās, kāja piesista pie zemes.

Tā arī gadās (un tas izskatās aizkustinoši komiski), bet tā jau nav gluži dārziņa nepatikšana.

'Back to sleep, tummy to play'

crescendo (crescendo)
Interesants raksts FB fīdā patrāpījās.
http://www.skintoskincontact.com/supine-sleep-research.aspx Nesaku, ka labs raksts, daļa par autismu tur vēl... daudz research vajadzīgs. Bet interesanta ir daļa tieši par SIDS. Briesmīga lieta, kuras risku būtiski samazinot likšana gulēt uz muguriņas. Mums gan te vecāku kursiņos kaut ko pamurmulē, ka nozīme jau ir arī pārāk biezu segu nelikšanai un pārāk biezu matraču un tā, un varbūt tomēr likt uz sāniņa, bet izmantot (īpašus porolona klucīšus vai pakaviņus vai sarullētus dvielīšus), lai nofiksētu tajā pozā.

Bet, re, izrādās tiek minēts arī pavisam cits mehānisms, kāpēc uz muguras guļot risks ir mazāks - guļot uz muguras tiek traucēti miega cikli (tādejādi mazinot iespēju, ka dziļā miega laikā varēs izpausties attiecīgs smadzeņu defekts). T.i - visa tā īpašā stutēšana liekot uz sāniņa ļoti iespējams situāciju vispār neuzlabo. Jo vajag to traucēto miegu uz muguras liekot.

Pubmeds par uz muguras gulēšanu - http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25268147 (bet tajā pirmajā linkā ir links uz pdf ar pilno šo pētījumu).

Un otra lieta, kas rakstā aizķēr, kas, šķiet, daudz par maz pie mums tiek uzsvērta - cik ļoti lielu nozīmi tieši šim riskam spēlē tabakas dūmi. Tā pierasts, ka visi taču dara, 'cik slikti tad tas var būt' - jo, protams, reāli risku tas rada ļoti mazam procentam populācijas, mazāk kā 1 no 1000 - stipri par mazu, lai risku uztvertu empīriski. Un tabakas dūmi risku rada līdzīgu kā gulēšana uz vēdera.

Par to, ka uz muguras gulēšana zog IQ punktus bija dzirdēts (tāpēc visi tummy time... un tagad īstais brīdi atcerēties, cik ļoti lielajai riebās tummy time... eeees šaubos, vai viņu varētu pierunāt gulēt uz vēdera. Tiešām šaubos. Bet ok, special case).

Par 'uz muguras gulēšana varbūt palielina autisma biežumu' kas ir raksta galvenais punkts neizteikšos. Neteicu, ka tas ir labs raksts.
This page was loaded Maijs 1. 2024, 9:56 pm GMT.
hackers counter system TunT counter v=0.09