x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Dārzāzija #7: atpakaļ pie saknēm

2018. gada 7. aprīlis, 10:23 pm, 2 atsauksmes / pievienot vēl

Šodien izlasīju, ka sakņu dzīšanai vislabāk nepieciešami tropiski apstākļi ar patīkamu temperatūru un mitrumu, tāpēc nolēmu izmēģināt visu pēc noteikumiem. Eksperiments notiek, protams, ar upenēm, jo tās ir upenes, un filadelfiem (jasmīniem), jo tos varētu sastādīt gar ielu. Jāizmanto pagājušā gada dzinumi, ko jasmīnam atradu tikai trīs, jāsagriež pa diviem pumpuriem un jāsprauž zemē, burka virsū, lai miniatūra siltumnīciņa. Jāmitrina bieži un, kad parādīsies lapas, tad vēl pēc kāda laika tos varēs vairs neturēt zem stikla. Pat ja tie tiešām izdzīs saknes, tas būs ilgs process, līdz varēs stādīt vajadzīgajās vietās. Bet – tas neko nemaksā. Tikai izskatās smieklīgi.

Kritiski padomāju un nolēmu, ka nozāģēšu četras ļoti vecās plūmes – no tām jau sen nav jēgas, arī vairs neizskatās labi un tikai aizņem vietu. Tur varētu atrasties dārza pīlādžu pāris (tiem jābūt vismaz diviem, lai būtu ogas).

Sakopu puķudobi, iesēju kliņgerītes un puķuzirņus, paretināju ābeli, daudz raku un atradu joprojām sasalušu zemi, tagad man viss vienalga, kaķis klēpī un jāiet gulēt.

anonīms: Vai nav par ciešu?

2018. gada 8. aprīlis, 1:43 am, 1 atbilde / atbildēt

Vai nav par ciešu?
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Lauzt nav celt. Ravēt..

2018. gada 8. aprīlis, 9:21 am, atbildēt

Lauzt nav celt. Ravēt nav stādīt.
Man beidzās burciņas – ja sameklēšu vēl, tad paretināšu, bet vēl negribējas neko jau sagriezto mest prom.