x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Kad mēs augām..

2014. gada 21. oktobris, 5:20 pm, 5 atsauksmes / pievienot vēl

Zāle bija zaļāka, vasaras vienmērīgākas, ziemas sniegotākas un vispār blblblb, bet viens gan noteikti pēdējā laikā ir mainījies.

Es laikam atceros pašu pēdējo reizi, kad redzēju krievu armijas reaktīvo lidmašīnu. Vismaz man tā liekas, ka tā bija pēdējā. Toreiz stāvēju dārzā pie siltumnīcas un noskatījos, kā iznīcinātājs pārlido pāri, dodoties uz dienvidiem un atstājot knapi manāmu pelēku līniju. Nav ne jausmas, vai tas bija kāds MiG vai Su, bet tie visi lidoja diezgan zemu, reizēm pāros.

Atcerējos par to reizi pirms pāris nedēļām, kad pāri un apkārt tai pašai Siguldai divu dienu laikā redzēju lidojam astoņus militāros helikopterus ar visām raķetēm 'n' shit. Troksnis no tiem ir baigs, jo tie laižas ļoti zemu un pa pāriem. Abas dienas vairākas reizes tālumā varēja dzirdēt arī reaktīvos iznīcinātājus, taču ieraudzīt nesanāca, tie bija aiz mākoņiem.

Visu gadu reizēm var dzirdēt dunoņu no mācībām, kas notiek Ādažu poligonā. Parasti tie ir daži sprādzieni ar palieliem intervāliem, taču kaut ko tādu, kā bija šajās brīvdienās, gan vēl nekad nebiju dzirdējis – abas dienas tāda intensīva un ilga bumbošana. Reāli.
Joks tāds, ka man līdz turienei ir kādi 40 kilometri taisnā līnijā..

Kad mēs augām, tā gočpendel gan nebija.

bacillus (bacillus)

bacillus: bērnībā padomju..

2014. gada 22. oktobris, 11:08 am, atbildēt

bērnībā padomju iznīcinātājus un helikopterus varēja redzēt diezgan bieži
 

Da nu: Virs manas mājas..

2014. gada 24. oktobris, 10:51 pm, atbildēt

Virs manas mājas padomju iznīcinātāji mazāk kā pa divi nelidoja. Nebija reti, ka lidoja kāšos pat pa 7 vai 8. Pirms viņi dabūja vākties uz vēsturisko dzimteni viņi lidoja īpaši zemu un bezkaunīgi. Vienīgais labums no viņiem bija malumedniekiem. Tas bija īstais brīdis izdarīt šāvienu. Tajs laikos redzēt "kukuruzņiku" bija daudz lielāka ekzotika nekā kāsi ar reaktīvajām maitu lijām.
 
chloroform in print (gorgona)

chloroform in print: Vai tu to vaajpraatu,..

2014. gada 30. oktobris, 1:34 pm, 1 atbilde / atbildēt

Vai tu to vaajpraatu, kas tagad daraas, dzirdi?
Jau kuro reizi buukshkji taadi, ka maajai logi dreb un.kakjis zem diivaana pamuuk.
Bet aaraa taa dranjkja migla, ka pat preteejaas maajas nevar redzeet un nevar paarliecinaaties, ka atkal poligonaa speeleejas, nevis tepat aiz stuura maajas spridzina.
 
x-ƒ (x_f)

x-ƒ: Mm, šodien ir pilnīgs..

2014. gada 30. oktobris, 2:13 pm, atbildēt

Mm, šodien ir pilnīgs klusums, lai gan iespējams, ka biezā migla visu noslāpē, kamēr tiek līdz šejienei, taču iepriekšējās dienas tiešām bija tā, ka pat te, Siguldā, brīžiem iedrebējās logi.
 

anonīms: kaut kā jau tiem nabaga pilotiem ir jādabon tās lidojuma stundas

2014. gada 1. novembris, 1:44 pm, atbildēt

man ar' bērnībā daudz sanāca redzēt zemos lidaparātus un tad tas likās forši, tagad jau šķiet, ka varētu arī nelidināties pa Latvijas plašumiem un nebiedēt civilos. No otras puses, varbūt dažiem tas sniedz mierinājumu, ka `ja kas, tad palīdzēs tie lidotāji`.
Interesanti, vai tā zemā lidošana daudz ko dod mūsdienās, kad ir satelīti, kas laikam praktiski nosedz visu teritoriju.
/Troller/