MaKo
Draugi 
9.-Okt-2015 12:35 pm
gaiss ārā smaržo pēc tā sniega , kas sakrīt uz dzeltenām lapām
9.-Okt-2015 12:31 pm
programmā "palutini sevi tagad un tūlīt"
man ir ķiršu virtuļi (giltīpležers no būdiņas pie tirgus), glāze svaiga piena un klopa presene
klops ir pilnīgs awwww, tiešām charismatic as fuck, un tagad mēs viņu pazīstam kā the normal one (žurnālisti, protams, pajautāja, kā viņš sevi sauktu pa muriņju modei, un lūk kā viņš atbildēja)
9.-Okt-2015 10:12 am
Sūds ar to kopā-būšanu. Vakar arī es atklāju šerija sezonu (citviet sauktu arī par heresa sezonu). Izglītoju Mazo Puiku, ka šerijam nav obligāti jābūt saldam. Ir arī trakoti garšīgas ninnītes (hello, vārds no pagātnes!).
9.-Okt-2015 11:21 am
Citkārt es vairs tik vēlu necilātu bijušus notikumus, bet man tomēr gribas pastāstīt par saviem iespaidiem par Operas sezonas atklāšanas koncertu, kas notika pirms vairāk kā mēneša 4. septembrī.

Iemesls, kāpēc es tur vispār tiku, bija diezgan nepamatots, es vienkārši iztulkoju 2-3 teikumus uz angļu valodu. Nu ok, mana draudzene izdarīja nedaudz vairāk, tāpēc par pateicību saņēmām divus ielūgumus, kurus vajadzēja saņemt Operā pirms koncerta. Pirms iešanas nolēmu nepārģērbties un aizgāju tajā pašā balti-zil-pelēki rūtotajā kreklā, kas izskatījās diezgan casual, bet, manuprāt, bija pietiekoši formāls priekš operas. Pirmais pārsteigumiņš bija saņemot ielūgumus uz kuriem bija rakstīts ”Dark suit / tumšs uzvalks”. Hehe, nu nekas, uzvalku vairs nedabūšu, turklāt man nemaz nav tumša uzvalka. Pie kāpnēm satiekot vienu prezidentu un operas mājā otru (kā vēlāk izrādījās, bija arī trešais turpat), es tikai tad patiesi atskārtu šī pasākuma nozīmīgumu un to, ka atradīšos starp sabiedrības krējumu, un uz brīdi pat sajutos neērti, ka neesmu ievērojis dreskodu.

Visapkārt man bija vīrieši tumšos uzvalkos un, ejot iekšā, redzēju, ka netālu stāv un par kaut ko aktīvi runā Zigmārs Liepiņš, un es jau uz brīdi iztēlojos kā viņš mani ievēro un sāk strostēt par to, ka neesmu pienācīgi saģērbies. Tas, protams, nenotika un es, kā izrādījās vēlāk, nebiju vienīgais, kas nebija ievērojis dreskodu, visspilgtāk no publikas izleca kungs izteikti gaišā uzvalkā, kas bļāva ”Bravo” pēc koncerta septītās un devītās labākās performances (Maija Kovaļevska ar savu ~11 minūšu Oņeginu viņam nešķita tik laba*), par kuru pēc tam ”Privātajā Dzīvē” uzzināju, ka tas ir kādas operas madāmas jaunais piegulētājs.

Ar prieku konstatēju, ka mums ir tikušas labākas vietas nekā Ilzei Jurkānei, kura sēdēja rindu aiz mums, tajā pašā laikā jutu viņai līdzi par to, kāds Jānis Jurkāns ir kretīns un domāju, ka nelaime nenāk viena – ne tikai viņš viņu čakarē, bet es arī dabūju labākas vietas par viņu sezonas atklāšanas koncertā. Saukt pazīstamos cilvēkus, kas tur bija, šķiet nav vērts, jo tādu bija ļoti daudz, svarīgi pieminēt, ka 3 cilvēki, divas tantes un viens vīrietis mums aiz muguras, nebija mums zināmi.

Koncertam bija divas daļas – balets un opera. Es, kārtīgs vecis būdams, esmu normāls baleta heiteris, bet galā koncerta (izrunājāt nepareizi, lūdzu vēlreiz, ar uzsvaru uz ”ā”**) pirmā daļa atmaidzināja manu sirdi šajā jautājumā. Priekšnesumi bija izteikti dažādi, no ņirbošiem tērpiem klasiskās dejās, kuri man izklaidēja acis, līdz melniem tērpiem modernā dejā ar skaistu mūziku un skaisti sakompozicionētu horeogrāfiju. Un es tādas lietas tikpat kā neievēroju, bet tā viena modernā deja ar 3 pāriem visiem melnā bija tiešām kruta, tur bija interesanti dejas elementi, skaista mūzika un perversu prieku sagādāja (te ir vārds, kas apzīmē to, ka kaut kas sākas un beidzas ar to pašu ainu, what is that – ’cikliskums’, ’apļveidiskums’?). Biju patiesi pārsteigts par faktu, ka man patika balets un varbūt pat būtu jēga aiziet uz kādu moderno izrādi, klasiskie gabali bija interesanti tikai tāpēc, ka vislaik mainījās izrādes, kuru fragmenti bija programmā un attiecīgi mainījās arī tērpi.

Gundars Āboliņš eleganti vadīja pasākumu un viņš viltīgi izvairījās pateikt cik gara būs pauze starp daļām. Un viņš pareizi darīja, jo pauze, šķiet bija kādu stundu – kamēr sanesa visu nepieciešamo uz skatuves priekš operas orķestra. Otrā daļa ar operas priekšnesumiem varēja sākties. Pirmā dziesma bija neaizmirstama, diemžēl ne tāpēc, ka to izpildīja Krišjānis Norvelis (vajadzēja iegūglēt, kurš tas bija), bet tāpēc, ka dziesmas vidū dāmai aiz muguras sāka zvanīt telefons. Kas pats par sevi nebūtu nekas briesmīgs, šķiet, ka katrā otrajā koncertā kādam iezvanās telefons. Šo gadījumu padarīja īpašu dāmas inovatīvais piegājiens problēmas risināšanai. Viņa nebija piekritēja standarta risinājumam – ”es drudžaini meklēju telefonu somiņā, tad izvelku to ārā un izslēdzu”. Viņas uzlika rokas uz somiņas, kas skaņu noslāpēja par kādiem 7% un sašutusi pārsprieda ar blakussēdētāju, kurš muļķis šādā svarīgā brīdī viņai zvanot (sarunu nedzirdēju, bet man grūti iztēloties ko citu šādā brīdī var sašutis pārspriest). Telefons turpināja zvanīt, viņa turpināja būt par to sašutusi, līdz brīdim, kad zvanītājam apnika gaidīt un Krišjānis Norvelis uz skatuves atkal bija vienīgais, kurš uzstājās.

Līdz brīdim, kad telefons iezvanījās vēlreiz. Zvanītājs acīmredzot vēlējās teikt kaut ko svarīgu un bija piemirsis, ka tante šovakar dodas uz svinīgu koncertu (es domāju, ka tas bija visiem viņas draugiem zināms). Nu lūk, iztēlojieties to mirkli – tu esi zālē ar trīs prezidentiem, daudz prominencēm, Ilzi Jurkāni un operas dīvas piegulētāju, ir operas sezonas atklāšanas koncerts, uz kuru jāierodas tumšā uzvalkā, kuru patīkami un profesionāli vada Gundars Āboliņš, kur viss ir tik svinīgi cik vien iespējams, tik svinīgi, ka vārdam "galā" ir mainījusies izruna, tik svinīgi, ka tu centies pārāk daudz nerosīties sēdvietā, lai netraucētu citiem klausīties, lai gan dažreiz tirpst dibens un kļūst neērti – un tev aiz muguras tantei sāk otro reizi zvanīt telefons ar skaņu, kas šķiet piepilda visu telpu tikpat labi kā Krišjānis Norvelis (vismaz tieši blakām sēžot tā tev šķiet) un tantes risinājums šai problēmai ir uzlikt abas rokas uz somiņas.

Sāk atskatīties cilvēki, kas sēž priekšā vairākas rindas, es esmu saliecies kūkumā ar rokām uz sejas, es to faking nespēju izturēt, bet tante enerģiju tērē sašutumā pret zvanītāju. Es nezinu kā tas būtu beidzies, ja nebūtu iesaistījies vīrietis, kas viņai sēdēja blakām, kas piedāvāja revolucionāru risinājumu – telefonam izslēgt skaņu. Izklausījās, ka tante ar šādu opciju nebija pazīstama (kas izskaidro viņas problēmas risināšanas metodi līdz šim), tāpēc kungs (sauksim viņu par Telefonu Ekspertu) piedāvājās paņemt telefonu un pēc brīža zvans nebija dzirdams. Es biju izsvīdis litru no intensīvākā fremdschämen savā mūžā un lēnām sāku nomierināties. Tante bija telefonu saņēmusi atpakaļ un Telefonu Eksperts aicināja viņai skaņu izslēgt pavisam, ko viņa sāka mēģināt darīt. Tajā brīdī Krišjāni Norveli no skatuves sāka papildināt īsi pīkstieni no aizmugures, jo telefona taustiņi izdvesa īsu ”PIK” skaņu, brīdī, kad tie tika nospiesti. Varēja just, ka tante neizmanto īsāko iespējamo ceļu, līdz klusuma režīma uzstādīšanai. Ja sākumā tas nebija pārāk smieklīgi, tad pēc trīsdesmitā PIK, tas kļuva konkrēti rēcīgi, jo situācija bija izteikti absurda. Dažādos intervālos PIK turpināja skanēt no aizmugures, īsas pauzes starp tiem sniedza maldīgu priekšstatu, ka ir atrasta īstā opcija, līdz beidzot pēc vēl aptuveni trīsdesmit PIK problēma tika atrisināta.

Operas daļa man kopumā ne pārāk patika, grūti pamatot kāpēc, bet es laikam tomēr neesmu liels operas fans. Nekas vairs nesniedza pacilātas izjūtas, lai gan ’hidden track’ Maijas Kovaļevskas (kura bija slepenais viesis) izpildījumā bija īpašs, tāpēc, ka es zināju ka viņa ir īpaša, pats gabals man ne pārāk patika. Šķiet, ka kopumā patīkamākais pārsteigums no otrās daļas bija brīdis, kad Telefonu Ekspertam iezvanījās telefons.

*Es šeit izklausos tā, it kā kaut ko saprastu no operas, nē, nē, pasarg dies. Es, kā sacīt, pēc tam klausos, ko citi saka un tad saprotu, kas skaitās labs un kas ne
**Nezinu kāpēc ir tāds vārds jālieto, laikam patapināts no franču valodas
9.-Okt-2015 11:40 am - #daily inspirational quote
pelnīt naudu. man nav nekādu citu mērķu.

(c)juris gulbis
9.-Okt-2015 11:42 am - Hades gonna hade
Well, sod them to Hades!

Stīvens Frajs par grammarnažiem.
9.-Okt-2015 08:57 am - CNC
skatos, ka aug pieprasíjums péc dazáda límena CNC speciálistiem.
mosh jásák domát par darbíbas virziena mainu? ;)

PS algas neminéshana darba sludinájumá rada nenopietníbas iespaidu, un sludinajums netiek lasíts.

update: CNC stands for computer numerical control.
In modern CNC systems, end-to-end component design is highly automated using computer-aided design (CAD) and computer-aided manufacturing (CAM) programs. The programs produce a computer file that is interpreted to extract the commands needed to operate a particular machine by a post processor, and then loaded into the CNC machines for production. Since any particular component might require the use of a number of different tools – drills, saws, etc., modern machines often combine multiple tools into a single "cell". In other installations, a number of different machines are used with an external controller and human or robotic operators that move the component from machine to machine. In either case, the series of steps needed to produce any part is highly automated and produces a part that closely matches the original CAD design.
9.-Okt-2015 10:34 am - I dream of Jeannie with the light brown hair
avantūra
9.-Okt-2015 10:07 am
Vakar savā mūžvecajā cepeškrāsnī izcepu mafinus ar upenēm, mafinus ar āboliem un čiekurus.
And then she bakes the pine cones. SEE WHY!! )
9.-Okt-2015 10:01 am
sapnī sāku dziedāt korī, sanāca ļoti labi
9.-Okt-2015 09:54 am
bļaģ, pat tagad zem logiem pļauj zāli
nu, ejiet vēl visus kokus nozāģējiet
9.-Okt-2015 09:39 am
cirslis sakapā vakariņu piedevai svaigu čili piparu, iemet katlā un tad dodas uz vannasistabu izņemt kontaktlēcas. brēciens no vannasistabas seko ļoti drīz.

paskaidrosim, ka ķepiņu mazgāšana pirms darbībām ap acīm neko daudz ciešanas nemazina, lai gan ko cirslis zina - ar nemazgātām taču nemēģinās..
9.-Okt-2015 09:41 am
latvijā mirušie guļ zem zemes aukstos un neapsildītos zārkos
9.-Okt-2015 08:51 am
Her plan calls for removing crosses and other Christian symbols while setting up a prayer room inside the church that marks the direction of Mecca. The idea is to have rooms within the church that cater to people of other religions, thereby accommodating Muslim visitors. It would also make the church less offensive to the tens of thousands of Muslims entering Sweden from the Middle East and North Africa as refugees.
xx

laikam apsveicama iniciatīva, lai arī es ne līdz galam spēju ierubīties, vai islāmticīgie vispār var apmeklēt kristīgo baznīcu, šādi neaizskarot savu reliģiju
9.-Okt-2015 08:33 am - Seriāls turpinās
Apgabaltiesa "Liepājas pedofilu" lietas spriedumu atcēlusi un nosūtījusi pirmās instances tiesai atkārtotai izskatīšanai ar pierādījumu pārbaudi. Tas nozīmē, ka apgabaltiesai ir radušās šaubas par lietā esošajiem pierādījumiem (vai nu apsūdzēto vainu kā tādu, vai par būtiskiem nozieguma apstākļiem). Citādi nebūtu bijusi problēma pašai apgabaltiesai pakoriģēt spriedumu uz bargāku vai mazāk bargu.
9.-Okt-2015 08:13 am
Ļoti uzmundrinośi, rīta pasjansā izbira gulta ar sirdi un zārks, labi, ka vismaz secība tāda
9.-Okt-2015 07:59 am
Dienas moments vakar, kad ar vienu cīņubiedru runājāmies. Mums ir bērni. Es vakar nav darbā, jo bērni vemj. Viņš šodien nav darbā, jo bērns precas.
Forši.
Un vispār.
Pēc tam, kad divgadnieks vairākkārt pievēmis visu bez brīdinājuma un neatejot no kases, patiešam var novērtēt, cik disciplinēti vemj sešgadnieks - brīdinot un izlietnē.
------

Jā, un apsveicieni Anetēm vakardienā!
9.-Okt-2015 01:38 am
lai atpūstos, nepietiek ar izgulēšanos

...
miega bads gan arī mēdz traucēt
9.-Okt-2015 12:57 am - lielais kristaps: izlase
izlaižot animāciju un TV doķenes, viss puslīdz noskatīts. būtu tas bijis jādara tikai kino, jūs mani varētu apciemot kapos, bet tomēr šis tas godīgi ieteicams ir. pavisam īsumā:
mans tēvs baņķieris: 1 of a kind, nenokopējams favorīts
segvārds vientulis: partizāni, mācītājs... stingrs, konsekvents un skarbs inscenējums skarbām lietām
4. maija republika: nekāds kino, bet pārsteidzoši aizraujošs saturs no ļoti, ļoti plašas materiālu bāzes
kurši: history channel cienītāji nebūs vīlušies. izglītojoši un ļoti estētiski

no spēles īsfilmām:
teritorija: drosmīga, muļķīga, pārsteidzoša, pretencioza, jautra, stilīga, neveikla. visāda, bet ne garlaicīga. iespējams, visprecīzāk sajustais žanrs
king of the wild things: 7 min shipsi videoklips pēc lv. folkloras motīviem. tik īss, ka nekas nav sabojāts, un ekselents soundskeips visu satur kopā
vaļera vispār negrib boršu vai arī lidojošo cilvēku meklējot: ne viena, ne otra nav laba, bet labs ieskats iepriekš rakstītajam par kino kirilicā.
9.-Okt-2015 12:28 am - lielais kristaps III
incanti, krieviņi šķiet asāki soc. reālitātes tvērumā un attēlojumā. lai gan kirilicā filmu ir maz un nebūt ne tās labākās, bet rada sajūtu par tīrāku mantu.
9.-Okt-2015 12:06 am
Devītais oktobris ir pienācis un man ir pamests mīlīgs glābšanas riņķis. Ja tas pārvilks mani pāri 29.oktobrim - ne gluži dzīve, bet daži pēdējie mēneši nebūs veltīgi nodzīvoti.
8.-Okt-2015 11:59 pm
man vienmēr ir licies, ka linča kino ir par to, cik afigenna skaista ir dzīve
8.-Okt-2015 11:12 pm - In H We Trust
8.-Okt-2015 10:23 pm
Poll #20518 sdgsdgsgdsgsgd
Open to: All, results viewable to: All

es arī gribu cilvēkus pārbaudīt uz erudīciju! vārdi: " Šos līķus aiznesiet! / Šāds skats tik kaujaslaukam der: šeit tas nav vietā/ Lai karavīri salutē!" ir no

View Answers

ibsena "pēra ginta"
2 (7.1%)

šekspīra "hamleta"
24 (85.7%)

senekas "mēdejas"
2 (7.1%)

beketa "gaidot godo"
0 (0.0%)

8.-Okt-2015 09:44 pm
par ķinīti

ungāru white god - laikam jau viena no gada labākajām filmām, tāds baltais bims, melnā auss nemanāmi pāriet horrorā. abiem dvīņu suņiem, kas tēloja galveno varoni, droši var dot oskarus. pārsteidzoši daudz scēnu, kas paliek atmiņā, bet tāda ir balkānu černuhas uzvarošā koncepcija
vēl savādāka ir the duke of burgundy, par kuru man vispār ir grūti kaut ko sakarīgu pateikt, diezgan psihopātiska lesbiešu erotiskā drāma. kurā tomēr kaut kas ir
kas vēl, ā, song one ar annu hetveju par singeriem-songraiteriem, kas ļoti cītīgi turējās, lai man kaut kādā momentā nepaliktu slikti. no singeriem-songraiteriem. žanrā "ar cirvi uz sandēnsu" laikam
This page was loaded Okt 9. 2015, 1:31 pm GMT.