MaKo
Draugi 
29.-Jun-2016 08:33 pm
Vispār, es pa šīm dienām ļoti noguru no cibas. Man ir jāved paralēla diskusija ar vismaz 10+ kritiski noskaņotiem lietotājiem, katru jāmēģina pārliecināt par lietām, kurās iebrauc tikai true believeri, eh, tas var nogurdināt. Pēc tam uzrakstīšu par Feijerābendu, par dažām paradigmu maiņas, laukuma izkarošanas metodēm.
Lūk, ko nozīmē, ja izšķiries par bezkompromisa, beznosacījumu (t.i., trakāko) variantu.
29.-Jun-2016 08:16 pm - Par tagadni un nākotni.
Cien. [info]mindbound, piemēram, piedalīšoties diskusijā par šo tēmu. Te, cibā, ir milzums riktīgi prātīgu cilvēku, vēsturnieki, sociālantropologi, sociologi, visa veida analītiķi un savādāk gudri cilvēki. Būšu jums ļoti pateicīgs, ja sniegsiet kaut kādu saprātīgu atbildi uz to, kālab tieši tagad visapkārt novērojamajās pasaules daļās cilvēki ar lielu pārliecību un degsmi slīgst tumsonībā, ezotērikā un perversākajās reliģiju formās. Esmu par šo domājis, ne pie kā neesmu nonācis.
29.-Jun-2016 07:43 pm
Manufacturing of consent: http://www.breitbart.com/london/2016/06/29/media-ignores-soaring-left-wing-hate-crime-focuses-fewer-far-right-events/

Tendence, kas ievērota cibā, kāpēc kreisajiem nepatīk referendumi, uzsaukumu formātos: http://www.dennisprager.com/why-the-left-hates-referendums/

"First, the left cares about “the people” as much as the Soviet Communist Party cared about the workers. For the left, real people are either political fodder or, when they support the left, useful idiots. (..) Since its beginning, the major, if not only interest the left has had in people is to control them.
That is the reason for the left’s fear and loathing of referendums. Every referendum gives people who are not yet controlled by the left the exceedingly rare opportunity to exercise power. (..)
Brexit represents a ray of optimism. But in the long run, even referendums may not matter. As long as the left controls education and the news and entertainment media, brainwashed populations will vote to destroy their nations and Western civilization in general, as is already happening in the institution most controlled by the left: the university."

Eh, man patīk amerikāņi. Viņi ir tik naivi, joprojām mitoloģiski, viss tik vienkārši. Tieši tas, kas vajadzīgs. Starp citu, man nekad nav bijis problēmu amerikāņiem skaidrot latviešu situāciju, varbūt sākumā neko nezin, bet ātri viss pielec un viss skaidrs, kuri sliktie, kuri labie, kas jādara un entuziasms. Ar eiropiešiem man šādi gadās retāk, ilgāk jāskaidro, un viņiem ir šis mūžīgais "nu jā, tur neko nevar zināt, tur var būt gan tā, gan šitā, nav ne balts, ne melns, nu varbūt tik ļoti nekaitiniet tos krievus, tā draudzīgāk, ja," un vēl tāda noskatīšanās no augšas uz latviešiem vispār. Bet amerikāņiem, cik mācies saskarties, viss šis mazais, dīvainais, savatnīgais, eksotiskais ir tāds "oho, kāds retums, so much history, tas ir jāaizstāv".
29.-Jun-2016 06:19 pm
starp citu, paklausījos soulseek records izdotās kompilācijas
ļoti zajebisj, lucifers atpūšas
29.-Jun-2016 03:26 pm
"It follows quite naturally that one who has only a worldly or a merely human conception of what love is, must come to regard as self-love and unkindness precisely that which, Christianly understood, is love."

manupraat, slepenais bet nu jau atklaatais anglju krutaakuma naids pret iebrauceejiem ir long due, noderiigs jesus-type paarbaudiijums cilveeku sirdiim. tas ir naakamais multikulturaalisma un globalizaacijas pakaapiens, neatdreseetais stuurakmens. mani vienmeer ir maakusi apzinja, ka dalja anglju tikai un vieniigi liidz muuzhu galiem veelas iesleegties aitu piebaarstiitas pljavas ieskautaa greznaa pilii, malkot saldenu, remdenu teeju ar pienu un paceltiem zodiem zhultiigi runaat par to cik viss un visi aarpus shiis pils ir ghastly. bet vinji to nevareeja demosntratiivi dariit deelj eiropas savieniibas hipiju miilestiibas skavaam. tagad vinji to var dariit, un vinji arii var mums kaapt ar zaabaku uz deguna, un taapeec cilveeki tagad varbuut iet pa ielaam ar neomuliigaam sajuutaam dveeselees un ir tramiigi, un varbuut domaa, ka vinji traucee un ir sveshkjermenji. bet shoriit es braucu metro ar mazliet paceltu galvu un mieriigu, daasnu sajuutu par to kaa es esmu cilveeks un vinji ir cilveeki, un vinji var izstaaties no visiem iespeejamajiem klubinjiem, bet vinji nevar aizliegt man vinjus miileet un censties saprast. vinji var nezinaat, ko vinji dara, un ja vinji veelas, vinji var mani stumt projaam un iztumt aaraa, bet mana sirds ir tik skaidra, ka taa turpina eksisteet visur un atbalsoties un unduleeties un caurstraavot visu, un atleekt atpakalj no taas vietas no kuras to iznjem un aizstumj.

griekjija varbuut ir mana jaunaa miiljaakaa vieta. griekjijaa ir ljoti smuki viirieshi, un vinju valoda ir daudz glaasmainaaka un pievilciigaaka par portugaalju valodu (liidz shim portugaale bija mana miiljaakaa vieta peec lavijas). griekju cilveeki ir mieriigi, laipni, nepretenciozi, deviigi un visi izskataas, kaa no sengriekju ziimeejumiem. griekjijas daba ir sausa, bet visur ir viskraashnjaako kraasu pukjes kruumos un kokos, maigas, puukainas, rozaa, tumshi rozaa, oranzhas, aug apelsiinkoki, citronkoki, ir dazhaadu kraasu klintis melnas, sarkanas, dzeltenas, pa klintiim skraida kazas. saulrieti ir saarti. griekjijas uudens ir dzirdi zilzaljsh, gaishi zaljsh. ja ir veejsh, viljnji sitas tumshi zili, tad zalji tad balti puto un apshljaksta seju kaa dzidrs lietutinjsh. griekjijas ielu nosaukumi ir epsiloni un omegas, griekju alus saucas alfa, un lielaako dalju griekju veikalu sauc 'kosmoss', griekju veikalos galvenokaart paardod sausinjus, oliives, tapenaadi, tomaatus un arbuuzus, viigjes, dateles. ir ljoti skalji sienaazhi un nepieluudzami dedzinosha saule. jaa griekjija ir veelviena vieta, kur es labpraat izkaisiiti eksisteetu vazajoties pa promenaadeem, smaidiigi un saapiigi veertos okeaanaa kaa vieniigajaa glaabinjaa no eksistences.

dziivot pasaulee, bet vispaar tai nepieskarties, liidz ko pasaule meegjina pieskarties tev, ljaut tai tevi visaadi aiztikt un tai dot vieniigo kas tev pieder - veelmi saprast un attaisnot, miilestiibu. jau sen ar 'miilestiiba' nesaprotu taadu glorificeetu, fluffy sajuutu, bet gan sapratni un pienjemshanu, bezgaliigu, neizsiikstoshu, neremdinaamu, neapturamu veelmi attaisnot, saprast, pienjemt, atziit, iekljaut. neveeleeties ietekmeet pasauli un pasniegt tai bullet points par to kas tai buutu vislabaak jaadara, bet veerot, saprast un pienjemt, ljaut jebko. tikai taa mana sirdsapzinja kaut cik paliek tiira
29.-Jun-2016 05:05 pm - Tikai naciķiem šito nerādiet
Aiz loga ritēja tā kunga 2016. gads.
29.-Jun-2016 03:52 pm
Tā jau ir, tā jau ir. Ja banerī nebūs rakstīts "uzzini vairāk" – neviens uz viņa nespiedīs.
29.-Jun-2016 04:52 pm - PayPal
Kādi būtu ar "Ieņēmumu Dienestu" saistītie riski, ripinot kāpostu no PayPal uz Bankas kontu? Darīšana ir ar trīsciparu skaitļiem.
Pieredze?
MinKaba noteikumi?
29.-Jun-2016 04:17 pm
Vnk eleganti: e-krāns
29.-Jun-2016 03:57 pm - Principi principā
Cenšos būt principiāla. Ja man ir milzu vēlme iet uz kādu pasākumu, bet tajā pašā laikā iekrīt tikšanās ar kādu draugu, es izvēlos draugu. Lai gan visos svētkos dāvanas ar augstāko vērtējumu ir biļetes uz pasākumiem, ceļojumiem utml. Lai gan varētu būt arī tā, ka pasākumu un tikšanos ar draugu var apvienot, bet tad tas visdrīzāk ir pavisam citādāks pasākums un draugs, kas principā varbūt arī nav nemaz tik slikti.
29.-Jun-2016 03:44 pm - "smaržu ainava"
Paejot garām krogam ar atvērtām durvīm, paejot garām frizētavai ar atvērtām durvīm, ziedu veikalam un "ražots ķīnā" apavu veikalam, vecām mājām mitrās vietās un jaunajiem projektiem, smaržu ainava līdzīgi kā instrumentu uzskaņošana pirms koncerta, izklausās stihiska, taču ir ļoti likumsakarīga.
29.-Jun-2016 02:52 pm
[14:47] Shulcs: Bļaķ, čo ta līdz šim nebiju iedziļinājies šitajā obligātajā tekstā
[14:47] Shulcs: Viņi paši ir pārlasījuši?
[14:48] Shulcs: Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta
[14:48] Shulcs: Kaut kā divējādi mazliet lasās tomēr, ja tā padomā
[14:48] perkons: hmmm
[14:49] perkons: čota normāli lasās
[14:49] Shulcs: Nē nu no vienas puses - jā
[14:49] Shulcs: No otras - tas par tām nepilngadīgajām personām šķiet kā neatkarīgs elements teikumā, kuru var izņemt ārā un paliek fakts, ka vispār nedrīkst ne pirkt ne pārdot
[14:50] perkons: no otras viss kaut kā stulbi lasās
[14:50] perkons: atgeilzia ri mānosrep māgīdagnlipen anašodon nu sānašādāgei ,anašodrāp uneirēzd oksilohoklA
[14:50] perkons: riktīgi huiņa kaut kāda
[14:50] Shulcs: Tiešām murgs kaut kāds, hehe
29.-Jun-2016 01:28 pm
Viena no lielākajām ES problēma ir slikts PR un ideoloģijas trūkums. Lūk, piemērs ar burtisku jaunieša neizpratni par “What’s the EU ever done for us?”: https://www.theguardian.com/uk-news/2016/jun/25/view-wales-town-showered-eu-cash-votes-leave-ebbw-vale Gluži vai ņemts no Paitonu "Braiena dzīves". Remain kampaņas lukewarm entuziasms ir cits simptoms tam pašam - gandrīz vai likās, ka briti tiek aicināti balsot par mazāko ļaunumu. Tādus argumentus kā, piemēram, "kas notiks ar Ziemeļīrijas robežu" pirms referenduma vispār nedzirdēja.

Putins kopumā saprot to daudz labāk un vinnē ideoloģijas jomā. Iespējams, Krievija vinnē arī stratēģiskās gatavības jomā - to varēs redzēt pēc gadiem 10-15. Pastāvēs, kas pārvērtīsies? Vai ES arī vajadzētu pielietot apmaksātu troļļu armiju, aizmirst par ieguldīšanu reģionu attīstībā un uzsākt agresīvu ārpolitiku? Grāmatās un filmās ir tāda trope kā moral penalty - "sliktajiem" uzvarēt ir vieglāk, jo viņi var pielietot visus līdzekļus, kamēr pozitīvie tēli ir ierobežoti palikt ētiski pareizu darbību robežās. Narrative bias dēļ pozitīvie parasti tomēr uzvar. Dzīvē ir citādi - nevis uzvar pozitīvie, bet uzvarētāji raksta vēsturi un izmaina definīciju tam, ko tieši nozīmē pozitīvais.

No mana mazā viedokļa tāpēc liekas, ka status quo ir lokālais optimums šim laikam un vietai. Es nevēlos, lai ES nolaistos līdz impēriju līmenim "ideoloģijas ražošanas" un uzspiestas integrācijas ziņā. (Tālākā perspektīvā, kopējas identitātes izveidošanās pie status quo saglabāšanās notiks dabīgā veidā.) Tikai pēdējie gadi pierāda, ka decentralizēta, apolitiska savienība nestrādā.

Brexit ir jāapzīmē nevis ar politiķu šobrīd iemīļoto laulības šķiršanas metaforu, bet viena indivīda atkrišana no 28 personu grupņika. Loģiskai, ka tāda savienība nevar būt stabila, un tai atliek kļūt par īstu ģimeni vai arī izjukt. Visticamāk, kļūt par ģimeni pēc tam, kad liekie un gadījuma personas būs atmestas.
29.-Jun-2016 12:40 pm - Migrācija
Šķiet, migrācija mūsu vai vismaz tuvāko radinieku dzīvē ir kaut kas tikpat neizbēgams kā nāve.
29.-Jun-2016 11:36 am
Šonakt uzmodināja Lēdijas šņuksti. Izrādās, ka miegā smējās. Šorīt jautāju, vai atcerās par ko. Esot izdomājusi anekdõti.

«Kāpēc necelt klausuli, kad zvana Džekijs Čans? Tāpēc, ka viņš vienmēr paspēs nolikt pirmais, pirms tu esi pacēlis.»

*BA DUM TSSS*
29.-Jun-2016 11:28 am - Popstar: never stop never stopping
29.-Jun-2016 10:49 am - dienišķā politekonomiskās informācijas deva no alternatīvajiem medijiem
Tā kā esmu pieteicis partizānu karu EU, šodien turpinu. Man liekas, viens no galvenajiem Brexit pienesumiem ir tas, ka Brexits notika par spīti visu banķieru, finansistu, ekonomistu, soc-zinātnieku, birženieku utt apokaliptiskajiem draudiem. Skat, ja starptautiskais lielkapitāls sašumējies, tas vien ir signāls, ka solis pareizajā virzienā:

http://www.breitbart.com/london/2016/06/28/soros-brexit-overturned/
http://www.breitbart.com/london/2016/06/28/billionaire-branson-calls-nonbinding-brexit-vote-rejected/

Sorosa izteikumi vispār ir interesanti, var redzēt, ka šoreiz viņš atļaujas vairāk nekā parasti, tātad zināmas rūpes ir. Tas, protams, iet roku rokā ar vietējiem sorosītiem, atcerieties Kažokas "ar EU viss kārtībā, EU visu dara pareizi, tā ir pašas Britānijas vaina" utt. Turklāt jums lieliska iespēja pārliecināties, kā starptautiskajam lielkapitālam reāli nospļauties par politiku, demokrātiju, jebkuru politisko rīcību pakārtojot ekonomiskajam determinismam.
Lūk, ko Soross saka (pilnīgs NWO, ja es būtu sikbojs, šie izteikumu būtu visuzskatāmākais pierādījums tam, ka Soross ir ķirzaka):

"The billionaire also spoke about a recent article he had written, which said ‘Brexit’ made the disintegration of the EU “inevitable”. Mr Soros said the point of the article was to advise that, to stop this from happening, the political and economic union must be “reconstructed from the ground up”. He pointed to “national interests” as being what has “gone wrong” in the bloc. (izcēlumi mani)

The international hedge fund manager stated it’s best for the unelected (sic!) European Commission to have much of the power because it advances EU, rather than national, interests. (..)

Mr Soros said that in order for the union to survive, it must be rebuilt with a transferral of powers from national governments to EU bodies.

“Europe is genuinely doomed to fall apart unless we pull together. This is not the time for compromises, we need a fundamental reform to reconstruct it from the ground up”, he told the audience."

Un šobrīd, kā redzam, tieši to pašu saka visi Junkeri, Merkeles, franči, utt. Un liljabrik, Eiropas ierēdne, vakardienas diskusijā izsakās šādi: "ES ir sociālās ekonomikas modelis, vienīgā vieta pasaulē, kur tas ir veiksmīgi iedzīvināts". Lietotājs "artis" tikko rosināja domāt virzienā "mums nevajag kopīgo pārvaldību, bet gan brīvo tirgu", taču visu Sorosa, Brensona, ekonomistu mafijas utt izteikumu rezultātā es aicinu divreiz apdomāt, kas ir domāts ar šo "brīvo tirgu", un vai tas maz vajadzīgs, un vai ES kontekstā tiešām ir tik viegli politisko atdalīt no ekonomiskā. 
Višegrada visam psihopātu minētajam iebilst, tas ir neliels cerību stariņš. Kāpēc latvieši neko nesaka?

Mans secinājums ir šāds - nacionālās valstis un etniskās kopienas ir vieni no pēdējiem bastioniem pret starptautiskā kapitāla nihilismu un visa nonivelēšanas uzvaras gājienu, kas pilnīgi visu pakārto tīrai naudai un biznesa interesēm. Nacionālās valstis, tautības, etnosi (arī reliģijas, starp citu) ir totāli neizdevīgas Sorosa tipa kapitālismam. Ne velti Markss jau pirms 160 gadiem rakstīja, ka tieši kapitāls tiecas izšķīdināt visas robežas. Nebrīnieties, ka tagad piepeši parādījies jau implicītais, noklusētais saspīlējums starp britu megapolēm un laukiem. Jo megapolēs, kur kapitāls apgrozās, visas robežas, tautas utt tiek izkausētas, izšķīdinātas, sapludinātas vienā lielā ražotāju un patērētāju masā, neko vairāk jau sorosveidīgajiem nevajag. No šī ieraksta varat izdarīt divus taktiskus, praktiskus stratēģiskos secinājumus - nacionālisms, reģionālisms un lauki ir ieroči, polemikas rīki pret lielkapitāla cinismu, unificēšanos un novienādošanos. Galu galā, šajā vienādojumā, nacionālisms, etnosi un lauki arī pārstāv brīvību. Jo Sorosa "top-down" versijai nav nekāda sakara ar brīvību (bet lietotāja "virginia_rabbit" raksta: "ES man liekas tuvākais iespējamais daudzu individuālu brīvību pastāvēšanas modelis" - tā nav, vismaz ne Sorosa un patreizējo Eiropas līderu versijā).

Visu manu 'centienu' mērķis (šobrīd, starp citu, Ādama Kērtisa iedvesmots) ir izraut varu no ekonomistu (vai muļķu, apātiķu) rokām par labu reālai, politiskai rīcībai un izvēlei indivīda, kopienas un sabiedrības kolektīvo interešu vārdā. Kā redzam no Sorosa, kapitāls regulāri atduras pret kopienas interesēm, kopiena tam traucē.

***

P. S.
Citās ziņās, īsi, Tramps. Tātad viņš izspēlē antiglobālisma kārti, protams, viņš spēlē uz zināmu vēlētāju, tai skaitā uz mani. Bet Tramps principā arī ir lielkapitāls, tāpēc līdz galam nenoticu. Protams, Hilarija ir vairāk globāliste, viennozīmīgi. Kas interesanti, visi Trampa izteikumi, un vispār nemitīgā "Ķīnas retorika", liek atcerēties. Žižeka ideju par patreizējo pasaules sadalījumu, kurā ASV uz pasaules kartes reprezentē Kapitālu, bet Ķīna - Strādniecību. Tomēr Tramps, šķiet, diezgan pamatoti, ar Ķīnu runā pavisam citādāk nekā ar strādniecību. 


29.-Jun-2016 10:23 am
dienas laikā līdz Ikaunijas ziemeļiem un atpakaļ tomēr manām vecajām miesām ir par skarbu, šodien sajūta kā no gaļmašīnas.
29.-Jun-2016 10:15 am
V: - Bērnībā pie mums, kad pirmo reizi tai gadā ēda kādu ēdienu, tad sita ar karoti pa pieri.
D: - Bet pie mums sita ar karoti pa pieri, kad pie galda runāja.
L: - Pie mums gan neviens nekāvās.

(Tā kā jaunos karpeļus ar gaileņu mērci karotēm neēd, tad tradīciju saglabāšanas vārdā vajadzētu iegrūst dakšiņu acī.)
29.-Jun-2016 10:11 am
Žēl, ka ES ar PSRS salīdzinošos sklerotiķus un vēstures analfabētus nav iespējams ar laika mašīnu nosūtīt kādus 30-40 gadus senā pagātnē. Vēlams, vismaz uz kādu mēnesi.
29.-Jun-2016 09:17 am
http://www.diena.lv/latvija/viedokli/ikstens-brexit-iznakuma-nepareizi-pretnostatit-dazadu-socialo-limenu-veletajus-14145623


"Runājot par "stulbajiem pensionāriem". Personīgi esmu bēdīgs par balsojuma rezultātu, tomēr man griež ausī šī pretnostādīšana - "pensionāri" un "mazāk izglītotie" ar savu "nepareizo" balsojumu "nozaguši nākotni" jauniešiem.

Tas tiešām ir pilnīgi idiotisks arguments. Ja sāk lietot argumentu par to, cik ilgi kuram valstī ir un būs jādzīvo, tad mēs nonākam pie tēzes, ka kaut kādā vecumā balsstiesības ir atņemamas. Kurš būs tas, kurš noteiks šo vecumu? Vai tā vispār demokrātijā var darīt? Šis pretnostādījums ir slims un idiotisks. Manā skatījumā te vienkārši socioloģija par balsotājiem tiek izspēlēta tā, lai zaudējusī puse varētu teikt, ka pretējā ir "vakardiena".

Man likās amizanti, ka "mūsdienīgie", "atvērtie" utt. izrādās tik neiecietīgi pret atšķirīgu viedokli.

Par liberāļiem, kuri dedzīgi karo pret citādi domājošajiem, mēs varētu ilgi runāt...

Jo, ja sāk lietot tādus nošķīrumus kā "zemāks izglītības līmenis", "zemāks ienākumu līmenis", tad mēs esam XIX gadsimtā, kur balsstiesības ilgu laiku saistīja ar ienākumu līmeni.

Ja ne vēl tālākā pagātnē. Tādas runas ir pilnīgi nepieņemamas. Līdzīgi kā par balsošanu tik reižu, kamēr tiek dabūts "pareizais" rezultāts."
29.-Jun-2016 09:05 am
re, parcikpartik, man šodien bija jākļūst par cilvēku, kas portālos diņģē kaķēniem jaunas māmiņas un tētiņus, aiz tā vienkāršā iemesla, ka asistēju pie dzemdībām ezernieku bēniņos, tā tēlaini izsakoties, jo, asistēšana izpaudās tikvien kā kandžas pauzes uzskriešana trepaugšā, pārliekšanās pār māmuļu un fakta konstatācija "aha, mhm, laukā ir", tāka šmigā faktiski kļuvu tāda kā feju krustmāmuļa. ko es gribēju teikt. Kaķīts vaig? ja ņem divus, ta dāvanā galošas
vispār, es gribēju teikt, ka nupat pīpētavā izdomāju labu vārdu kādam mājdzīvniekam, vēl neesmu īsti izdomājusi kādam, bet, parcikpartik, ja labi kārtis saguls, mans personīgais dzīvoklis tūdaļ iekritīs man taisni rokās, ta kautkādu siltu kumšķīti jau vajadzētu, moška, sesku, moška kaktusu. ā. tas vārds, tas vārds ir ŠTEPSELS.
29.-Jun-2016 08:54 am
Tautas mērs sen pilns kā vadzis,
Sodīs katru, kas te zadzis –
Būros ieslodzīs kā zvērus,
Augstākos dos soda mērus.

Feministēm, dibenrastiem
Tīties laiks no mūsu krastiem.
Gana perverso mums spaidu –
Ellē lai sev rīko praidu!

Jauna Atjēga mūs liedēs
Atgriezt tēvu zemi sliedēs.
Nost ar mantas, varas kāri!
Laid lai zied tai tauta pāri!

Savu zemi ņemsim svešiem,
Bankas tīrīsim no bešiem,
Sauksim trimdas tautu mājās,
Tēvzemē lai rušinājas.

Bērnu bendes malā vāksim –
Bērnus beidzot atgūt sāksim.
Ministrijās vai uz ielas
Tīrīšanas sāksies lielas.

(Kaspars Dimiters)
This page was loaded Jun 29. 2016, 9:18 pm GMT.