MaKo
Draugi 
23.-Jan-2019 06:12 am - Izdevēju uzraudzība?
Olā, komrādi. Vai kāds zin teikt, kāda iestāde pārrauga izdevniecības? Ir situācija, ka izdevējs par sen izdotu grāmatu nemaksā, domāju kā risināt?
Līgums, protams, ir, bet vai tiesa ir vienīgais ceļš?
22.-Jan-2019 10:31 pm
Starp citu, 22. februārī spēlēsim kopā ar grupu X "Republikā". Visiem patīk grupa X pamatotu iemeslu dēļ, hehe! Gaidam, kad Republika izziņos pasākumu, tad metīsim nost mistērijas plīvuru.
22.-Jan-2019 10:00 pm - Ž live @ Aptieka 02.01.19
Beidzot publiskojām atlikušās dziesmas no Aptiekas koncerta. Behold, Tomiņš, Inga, Grass, Varat Cerēt un visbeidzot jau dzirdētā Zaķīts.

Patiesībā milzu prieks par to, kā tas viss beigās izdevās. Vispār izcili spontāni sanāca - es ar [info]rkktzd sarakstījos par notikumu dokumentēšanu kino manierē, kaut kā aizdomājos par to, ka varētu dokumentēt šo koncertu, ņemot vērā tā nozīmīgumu (pēdējā iespēja uzspēlēt "Aptiekas" pirmspēdējā pastāvēšanas nedēļā), pastāstīju par grupas plānu izmantot vairākas gopro kameras, taču Kārlis man ieteica pavaicāt Matīsam S., vai viņš gadījumā nevēlas to nofilmēt (ar kvalitatīvu aparātu). Tas tika izdarīts, un Kārlim bija taisnība par Matīsa ieinteresētību. Un tad uzreiz tika vaicāts mūsu rezidentālajam sound guy Gatim K., vai viņš varēs pie reizes arī ierakstīt šo koncertu (viņš parasti pilda skaņotāja/pultsvīra funkciju, ieraksti nav viņa specialitāte, taču izklausās, ka ir). Mierīgi. Abi kungi ir savu nozaru profesionāļi, kuri ar to pelna maizīti (ja jums kādreiz vajag video guy vai sound guy pakalpojumus - iedošu kontaktus). Jāpiebilst, ka šo ierakstu gadījumā viss notika amatieriskā manierē, ja runājam par kapitāla esamību jeb neesamību, kā šajā gadījumā.

Tā, nu, koncerts tika gan nofilmēts (neaizmirsām par gopro, kuri tomēr sniedz unikālus leņķus), gan ierakstīts pārsteidzoši kvalitatīvā manierē. Es nemācēšu teikt, kas, atskaitot laptopu, tika izmantots, lai veiktu šo ierakstu, bet, cik saskatīju, tas bija reks (rack) ar 3-5 ierīcēm, no kurām viena vai pāris noteikti bija kompresori. Mēs jau pateicām paldies Gatim un Matīsam, taču sapratu, ka jāpasaka paldies arī Kārlim par rekomendāciju, jo tas tomēr nebūtu tas, ja šis koncerts tapu ierakstīts uz 3 gopro, bez frontālās good quality kameras. Plus, vēl pro montāža. Un visbeidzot - paldies Kristapam par aizgājušajām ballītēm. Visu cieņu, visu cieņu.
22.-Jan-2019 08:46 pm
mana čehvalodas skolotāja arvien biežāk lieto spāņvalodu, lai kaut ko pārtulkotu vai paskaidrotu. šodien arī gramatikā viņa man kaut ko paskaidroja spāniski. so far tieku līdzi. bet problēmiņa no tā radusies un aug, jo vispār man gribas mācīties spāniski.
22.-Jan-2019 09:20 pm
E: es esmu vienīgais bērns klasē, kam nav flomasteru
es: tu gribi flomīšus?
E: nē, nē, es varu iztikt. Ingmars teica: stay hard
22.-Jan-2019 05:37 pm
labas dienas! kā var paskatīties tos atdraugotājus/piedraugotājus? google nekā nav, tur taču nevar zināt, kādā formā iepriekš pasniegts jautājums.
22.-Jan-2019 02:28 pm
LA. Izlozētas četras ģimenes, kas saņems bezmaksas palīdzību neauglības ārstēšanai
22.-Jan-2019 01:20 pm
Ronaldu tika vainots par izvairīšanos no 14,8 miljonu eiro nodokļu nemaksāšanas.
(Leta)
22.-Jan-2019 12:23 pm
Sabīne zīž Simo rociņu, viņš kādu laiku ļauj un tad saka: tā, tagad es tevi bučošu, un atdara viņai ar to pašu šmakstinādams.
22.-Jan-2019 11:43 am
DELFI. Mežaparka estrādes pārbūve nerimst
22.-Jan-2019 11:12 am - jauns gads, jauns pulciņš
iesaistījos vēl vienā pulciņā - tagad mākslas vērošanas. vakar vērojām veru muhinu (filmu un darbus), bija labi un pareizi.
22.-Jan-2019 10:32 am
Žurnālā ir atvērums ar eiroparkamenta deputātu reklāmu. Katram 3 punkti. Vaiderei tā visai konkrēti nosauktas 3 lietas, ko izdarījusi, Kariņam piesaukts augstais novērtējums starp kolēģiem un tas, ka ir vairāku likumu autors, Kalnietei un Šadurskim viens no augstākajiem panākumiem deputāta darbā bijusi pozēšana fotogrāfam kopā ar Manfrēdu Vēberu. Tas ir tas, ko viņi paši uzskatījuši par tik svarīgu, lai apmsksātu publikāciju.
22.-Jan-2019 08:29 am - vidi vērojot
Ceturto mēnesi dzīvoju bērnības vietās, Āgenskalnā. Akurāt 30m bites lidojumā no Bišu ielas namiņa, kur tālajos 1880. gados apmetās mani senči, ienākuši pilsētā no Kalnmuižas. No dzīves pilsētā šejienes vide visai krasi atšķiras ar to, ka nekur pie namu sienām nav miskastes (visā Nometņu ielas garumā no Slokas ielas līdz tirgum būs labi ja kādas 3). Otrais punkts: mīlīgie koka namiņi ir jauki un uomulīgi tikai no ārpuses... Principā tos vai nu jājauc nost, vai visus jārenovē un jāsiltina. Tā perspektīvā raugoties izskatās, ka pēc gadiem Āgenskalns būs tāds pats "mirušais kvartāls" kā Ķīpsala, kuru savulaik padarīja par centram vistuvāko guļamrajonu. Divas maximas viena otrai blakus nozīmē mazbodīšu neizbēgamu bankrotu. Nekādu citādu vērojumu nav.
22.-Jan-2019 08:14 am
šis te pilnmēness mani dara raudulīgu (par dzīvi, sadirsto un velto)

nekas
rīt salasīšu savas izbirušās daļas, salikšu kā puzli kopā un dzīvošu tālāk.
22.-Jan-2019 08:13 am - Iz klasiskās literatūras sižetiem (kā vēsta interneti, lasīšana darot labāku un empātiskāku
Dzīvoja reiz galvaspilsētā sīkuzņēmējs, mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs, kuram piederēja apģērbu un higiēnas preču bodīte. Bizness gāja no rokas, sieva piepelnījās kā istabene, bankā maziņš uzkrājumiņš, un nu jau palēnām kalt plānus par paplašināšanos un bērnu laišanu pasaulē. Vēl viņam piederēja arī dzīvoklis - par nākotni domājot, bija izmantiojis iespēju un ieguldījies nekustamā īpašuma iegādē, - kuru viņš nolēma izīrēt, lai vismaz NĪN un komunālos maksājumus segtu. Diemžēl tieši ar šo dzīvoklīti, kas bija ieplānots kā "drošības spilvens" katram gadījumam, sākās viņa problēmas.

Izīrēja uzņēmējs to kādam jaunam cilvēkam - it kā solīds, strādā "spēka struktūrās" (tātad likuma kalps ar stabiliem ienākumiem), nupat ieradies no provinces. Kā visai drīz izrādījās, tā bija kļūda. Īrnieks, kā lai to tā politkorektāk pateikt, nu nebija pats likumbijīgākais pilsonis šaipus Himalajiem. "Orgānos" iekārtojies par "blatu", pateicoties tēva draudzībai ar ietekmīgiem ļaudīm uzplečos. Izturējās derdzīgi: rupjš, netīrīgs, mēnešiem nemaksāja īri, toties regulāri pļēguroja ar draudziņiem, postīja īpašumu, traucēja kaimiņiem. Nu nelaime, ne īrnieks!

Kad nu saimnieks vairs nevarēja izturēt un sāka uzstājīgāk prasīt, lai īrnieks pilda savus pienākumus, sākās it kā nejaušu nelaimju virkne. Vispirms tika arestēta viņa sieva, kuru apsūdzēja valsts nodevībā. Valsts nodevībā, Karl! Istabeni! Gan veikalā, gan dzīvesvietā notika kratīšana, viss izvandīts, spoguļi sadaudzīti, skaidrā nauda no lādītes pazudusi. Pēc tam arestēja arī pašu uzņēmēju – izmisumā šis aizskrēja pēc palīdzības pie sava uzplečotā īrnieka, taču tas pats viņu arī nodeva dienesta kolēģiem. Un ko domājat? Arī nabaga sīkuzņēmējam "piešuva" valsts nodevību!

Ciešanu mērs bija pilns: apcietinājumā viņu dauzīja, pazemoja, turēja vienā kamerā ar recidīvistiem, kas par viņu augu diennakti ņirgājās, stiepa uz konfrontāciju ar kaut kādu uzplečoto, kas beigu beigās izrādījās ne tas, par ko uzdevās. Pie tam kamēr viņu mērdēja karcerī, tikmēr īrnieks piespieda viņa sievu stāties seksuālos sakaros.
Beigu beigās, izsistiem zobiem un sagrautu veselību palaida vaļā, pirms tam liekot parakstīties par brīvprātīgu sadarbošanos ar izmeklētājiem un kļūšanu par ziņotāju.

Taču ne uz ilgu laiku. Visai drīz atkal arestēja gan viņa sievu, kura bija cerējusi ar savu ķermeni paglābt ģimeni, gan viņu pašu. Sabija ieslodzījumā vairākus gadus, tā arī bez apsūdzības uzrādīšanas un tiesas. Viņu vienkārši mērdēja iepriekšējās izmeklēšanas izolatorā. Kad beigu beigās palaida brīvībā, tad mūsu sīkuzņēmējs bija pilnībā izputināts: veikals bankrotējis, dzīvoklis atņemts. Tā visai īsā laika sprīdī stabils vidusslāņa pārstāvis tika padarīts par bomzi, kas nu pārtika no žēlastības dāvanām. Savukārt viņa īrnieks īstenoja spožu karjeru apsardzes dienestā. Bet uzņēmēja sievu vienkārši nogalināja, lai nemaisās pa kājām un lieku nerunā.

Kas tālāk notika ar bijušo galantērijas bodnieku Bonasjē, Dimā vecākais klusē.
22.-Jan-2019 08:12 am - Iz sarunas pie konjaka glāzes
- Interesanti, ka neviens filosofs nav bijis dendijs.
- Nu nevispārināsim. Par hellēņiem mēs tomēr nezinām nekā. Visnotaļ iespējams, ka Platōns špacierēja rūpīgi pomādētām ūsām, tērpies krāšņā no Austrumiem importētā stīmpanku zīda kimono. Bet tendence uz noplukumu, ko šie par atbrīvošanos no konvencionālisma dažkārt dēvē, vērojama gan. Taču drīzāk tas suns aprakts pašos cilvēkos. Dendijs, kā jau to norāda Hosē Ortega i Gasets, ir dzīvespriecīga personība ar tendenci uz hedonismu, līdz ar er kaifu no dzīves sīkumiem un stila. Savukārt ar filosofiju, tāpat kā ar dzeju un psiholoģiju, tendēti aizrauties ļaudis ar kādām nebūt dvēseles traumām. Nu tie, kas nespēj atrast sevi, cītīgi taustās pa pašrefleksijas tumsu un meklē, bet tā kā Maslova piramīda ir arī viņu pamatu pamats, tad arī ar nepārvaramu vēlmi misionāriski dalīties ar apkārtējiem ar tām nedaudzajām sevis druskām, ko atraduši.
22.-Jan-2019 08:05 am
Kaut arī sniegs un sals ir sodība, janvārim ir viena ļoti laba lieta - dienas strauji kļūst garākas, ir vieglāk no rītiem celties.
22.-Jan-2019 06:37 am
And

there's the moon, there is something faithful and mad


-e.e.cummings
22.-Jan-2019 12:59 am
Nesaprotu, kāpēc uztrauc, ka pazūd kaut kas, kas tik tiešām nemaz nav vajadzīgs? Kaut kāds krājēja sindroms?
22.-Jan-2019 12:14 am - ditto
22.-Jan-2019 08:02 pm - Kurts un Es

Man šķiet, ka es kaut cik saprotu, kā Kurts jutās savos pēdējos dzīves gados. Un arī ka labi saprotu, kāds viņš bija kā personība. Un kā tas negatīvi ietekmēja viņa profesionālo darbību. Spriežot pēc visām tām intervijām, videomateriāliem ar viņu, grāmatām, kas sarakstītas par viņu (no kurām esmu lasījis tikai 1, kā nosaukumu neatceros) un, galvenais, zemāk esošās suicīda vēstules, man labpatīkas uzskatīt, ka mēs esam baisi līdzīgi emocionāli-jutīgajā. Ļaujiet man paskaidrot.

Kurts uzskatīja, ka ir pārāk empātisks un emocionāls, taču reizē, esot noguris no nepārtrauktās tūrēšanas/spēlēšanas un visām tām substancēm, kas nepieciešamas, lai tam izietu cauri, viņš nespēja vairs izbaudīt savu dzīvi, savu mūziku, savus kārtējā koncerta aurojošos fanus, kas, attiecīgi, viņam lika justies vēl sliktāk. Vainīgam. Jo, spriežot pēc pieejamās informācijas, viņš patiesi mīlēja cilvēkus, bet nicināja visu neīsto, uzspēlēto. Un, vienkārši izsakoties, tāpēc Kurts nevēlējās smaidīt visu priekšā, kamēr viņa krūtīs mita ciešanās sažņaugta sirsniņa. Un tā viņš, maldīgi sapratis, ka atpakaļ uz jušanu un dzīves-kāda-tā-bija-agrāk baudīšanu nav nekāda ceļa, viņš darīja sev galu.

Kāpēc uzskatu, ka viņš maldījās, darot sev galu? Vispirms es pastāstīšu mazliet par iemesliem, kāpēc man šķiet, ka es viņu saprotu un ka vispār esam sasodīti līdzīgi.

Izskatās, ka viņš tāpat, kā es, nebija iemācījies sadzīvot ar savu šķietamo empātiju un kretīnisko spēju just pārāk daudz. Kretīnisko? Jā, ja tu kaut ko nespēj kontrolēt, tad parasti tev izveidojas riebums pret šo elementu. Tāds cilvēks pārāk labi (varētu teikt "slimīgi labi") pamana visus sīkumus lietās, dažādās situācijās un cilvēkos - bez aizspriedumiem tiek uztverts viss to nesvarīgais, mazišķais, klaji pretīgais. Un tad tas viss tiek nodots detalizētai, sīkumainai analīzei. Un tās visas piedzīvotās negatīvās situācijās, dzirdētie pārmetumi un aizrādījumi, viņu paustā mīmika - tas viss, kas citu prātos parasti neuzkavējas ilgāk par pāris mirkļiem vai minūtēm, vai varbūt stundām, šī cilvēka neveselīgajā prātā katru reizi veiks tādu kā nelielu revolūciju, ik reizi izaicinot šī cilvēka būtību un ideoloģiju, pārbaudot tās noturīgumu un pamatotību. Kā arī uzkavēsies tur daudz ilgāk. Tas viss ar nosacījumu, ja cilvēks nav centies dzīves laikā atrast kādu veidu, kā atbrīvoties vai vismaz kā neciest no šiem it kā esenciālajiem personību definējošajiem elementiem. Viņš nebija. Es? Ar mani tomēr ir mazliet citādāk, jo, lai arī šajā ziņā esam ļoti līdzīgi, man laikam tomēr piemīt tāda kā iedzimta ticība labajam. Ticība tam, ka, ja es lietā x ieguldu laiku un darbu, tad lieta x mani gandarīs. Un šī vienkārša formula postulē ideju, ka viss ir manās rokās. Ka viss ir izdarāms. Ka viss ir apgūstams. Ka viss ir saprotams. Un pāri visam galvenais jautājums ir - vai tas tev ir nepieciešams? Lai vai kā, tomēr vissvarīgākais elements, kas man ļāvis saglabāt veselo saprātu un nedarīt sev galu, ir vienatne (atpūta no citiem, nodošanās tikai savām savtīgajām, triviālajām interesēm).

Redziet, patiesībā jau Kurta situācija nav salīdzināma nedz ar manu, nedz tavu situāciju. Tur ir citi nosacījumi. Mēs patiesībā nemaz nespēj iedomāties, kā tas ir - dzīvot tādu dzīvi, kāda pēdējos gados bija viņam. Tā ir dzīve ātrājā līnijā (jā, runāju par nepārtraukto tūrēšanu/nebūšanu mierā, vienatnē). Un tajā sadegt ir daudz vieglāk, nekā šajā mierīgajā eksistencē, ko baudam mēs. Jā, man ir maz ticības, ka Kurtam nozīmīgākajos personības definēšanās dzīves posmos bija pietiekoši daudz laiks pašam ar sevi un ar citiem viediem, dzīvesgudriem indivīdiem (vai attiecīgu literatūru).

Sanāca vairāk par viņu, nevis sevi, taču tas arī der.

Kobeina pirmssuicīda vēstule )

21.-Jan-2019 10:32 pm
apbrīnojami
viss besī šodien, nu tā globāli, kur vien paskaties, kaut kas besī.
21.-Jan-2019 10:30 pm
šodien man dārziņš simonu atdeva atpakaļ, jo viņam ir klepus un sarkanas actiņas. vienīgi klepus viņam bija jau sen, un acis sarkanas no sarkaniem sejas krītiņiem, ko grūti notīrīt. un tagad man viņš pieklājības pēc vismaz kādu dienu jāpatur mājā.
21.-Jan-2019 10:17 pm - nejautājiet vai satīra, nav ne jausmas XD
21.-Jan-2019 04:55 pm - Filipīnu MILF atbalstītāji?
mazliet bail vērt to galeriju vaļā:

Foto: Filipīnu MILF atbalstītāji plebiscītā balso par pašnoteikšanos

https://www.delfi.lv/news/arzemes/foto-filipinu-milf-atbalstitaji-plebiscita-balso-par-pasnoteiksanos.d?id=50759449
This page was loaded Jan 23. 2019, 7:01 am GMT.