MaKo
Draugi 
1.-Sep-2014 10:24 am
Principā, ja tuvākajos 3 gados pie mums nebūs karš (vai kārtējā "Jūs paši pievienojāties mūsu Visu Tautu Tēva vadītajai paradīzei!"), tad mums būs ļoti paveicies.
1.-Sep-2014 10:00 am
Es tiešām esmu sajūsmā par veloceliņiem uz Lāčplēsenes. Tagad, braucot virzienā no centra, līksmi vēroju štoperus virzienā uz centru, kuri nekad tur tajā diennakts laikā līdz šim nebija. Faktiski Lāčplēsene bija viena no retajām, maģistrālajām ielām Rīgā, kuru varēja izbraukt salīdzinoši raiti. Un vēl es nebeidzu līksmot, ka šie veloceliņi tika sazīmēti uz rudens pusi nevis velosezonas sākumā aprīlī, piemēram. Jo kad tad jautājums par veloceliņiem kļūst aktuāls? Pareizi - rudens un ziemas sezonai tuvojoties. Un ja kāds tā cer uzlabot gaisu pilsētā Rīga, tad risinājums ir vienkārši ģeniāls. Un tagad iedzeram. Par tiem Rīgas satiksmes departamentā strādājošajiem. Lai viņiem raita braukšana zem promilēm ziemas sezonā, elpojot sastrēgumā stāvošo automašīnu izplūdes gāzes!
1.-Sep-2014 09:52 am
Veltīju trīs minūtes pētījumiem un izskatās, ka Rīgas skolnieki kaut kur pazuduši.

Tuvējā Brīvzemnieka pamatskolā no 805 skolēniem 2003.gadā palika 296 skolēni 2013.gadā. Rīgas Valsts 1.ģimnāzija braši turas, no 921 uz 1068, bet tas ir izņēmums, kamōn, pirmā ģimnāzija.

Citas prestižākas skolas tāpat iet lejā. Rīgas Valsts 3.ģimnāzijā nokritis no 1073 uz 912. Rīgas Franču licejs - no 927 uz 748. Āgenskalna Valsts ģimnāzija - no 732 uz 690, nekas liels, bet tomēr. Vidusskolās bez "Valsts-Ļeņina-ordeņa-sarkankarogotā-gvardes-ģimnāzija" titula skolēnu skaits krīt svilpdams.
1.-Sep-2014 09:58 am
   No biotopu mācību semināriem, tā vien šķiet, apjomā palielinās gan smadzenes, gan viduklis. Smadzenes tāpēc, ka tik daudz jaunas informācijas kā mežu seminārā sen nebija nācies apstrādāt un uzglabāt (ķērpji! sūnas! kukaiņu izskrejas! atcerieties, kā izskatās bioloģiski veca egle!...), savukārt, viduklim par labu nenāk barošana Valdemārpils viesu namā. Ja uz pirmajiem semināriem līdzi ņēmu cepumus, jo barošana dažā labā vietā bija tāda, ka no pusdienām līdz vakariņām neizvilkt, tad Valdemārpilī starp pusdienām un vakariņām vēl nesagribas ēst, bet tik un tā gribas dubultu porciju, jo viss tik garšīgs.
   Šo svētdienu pavadīju gultā ar grāmatu, izlasīju visu "Vēja vārdu" (ap 700 lappuses), jo skaidrs, ka tuvākajā laikā vēlreiz pieķerties grāmatām nesanāks. Mājā krājas entropija, jo piespiesties kaut ko piekārtot un padarīt vienkārši ir neiespējami, ņemot vērā, kādā stāvoklī caurmērā atgriežos no darba un semināriem. Kaut kā jāizdzīvo līdz novembrim.
1.-Sep-2014 09:46 am
vasara beidzas tad, kad lauku āres jau gribas nomainīt ar kultūras notikumiem stundas brauciena attālumā. un nevis vienkārši nomainīt, bet braukt uz turieni zābakos.
kad spāru svētkos pirmo reizi tajās sienās ieskanējās mūzika, manī ieskanējās šermuļi. patiešām. es nezināju, ka mani ir tik viegli sa-emocionalizēt
1.-Sep-2014 08:30 am
Sveicināti. Jautājums nodokļu un veselībsistēmā zinošajiem:

- Vai cilvēks, kas vienlaicīgi strādā divās valstīs un arī nodokļus maksā abās valstīs, var vienā valstī (Vācijā) izmantot garantēto veselības apdrošināšanu operācijas veikšanai, vienlaicīgi izmantojot otras valsts (Latvijas) darba devēju/valsts apmaksātu slimības lapu?

Paldies liels
1.-Sep-2014 12:31 am - Vasara...
1.-Sep-2014 12:17 am
Bet varbūt es vienkārši esmu padomjlaika bērns un neticu valstij kā tādai, gribu turēt to no sevis pa gabalu; zinot, ka esmu pārāk gļēva, lai kostu rokā, kas mani baro, vienkārši neņemt barību.
31.-Aug-2014 11:35 pm
Viena doma, kas mani ļ. aizķēra "Akmeņos manā kabatā" bija par vēlmi klausīties tikai tajās balsīs, kas pašai galvā, nevis tajās, ko rada apkārtējā pasaule. Jo tā ir tāda šimbrīdim - ja ne šaidzīvei - ļ. atbilstoša doma.
Mani, piemēram, uzaicina uz kāzām vai uz vārdadienu, skaidrs, ka cilvēki lieliski un pasākumi kruti, un slepenībā es vienmēr esmu par to sapņojusi, bet es nekur neeju, vienkārši sēžu mājās un turpinu kaut ko sapņot, jo tā vispār ir vienkāršāk, bet iet cilvēkos - tas vienmēr ir kā lekt aukstā ūdenī, baisi un bailīgi, un ne vislaik patīkami.
Un man ļ. patika, ka "Akmeņi manās kabatās" vismaz uz mirkli lika noticēt, ka, iespējams, pat ja to nevar uzvarēt, tomēr cīnīties ar to gan var. Un vajag.
31.-Aug-2014 11:35 pm
Lasu internetā, ka Einars Repše 17 gadus ir uzmācies vecai skolniecei!
31.-Aug-2014 11:28 pm
Izrādās, "Hristist!!!" nozīmē "Sakratīt!!!"
31.-Aug-2014 08:52 pm - peerkons, saule, vientuljsh kurmis
es nekad nezinu vai sirdii ir maz bet smagas lietas vai miljons siiku pulseejoshu lietu, kas ir nenotveramas uz zuudoshas. ja sirdii ir dazhas smagas lietas, tad taas ir tik smagas, ka taas tavu sirdi nogremdee dzilji un tu sev tad shkjieti uzskreejis augstu un taalu debesiis, rezultaataa tu esi ieslodziits ellee un debesiis reizee, un elposhana un sirds sishanaas sho visu tikai eskaleito.
varbuut sirdii ir miljons siikas lietas, bet man driizaak shkjiet, ka tas miljons ir tikai dazhu lielu un smagu lietu detaljas.
un cik svariigi prieksh manis ir izdomaat atshkjiriibu? tik svariigi, kameer viss paareejais shkjiet smiekliigi un tik absoluuti attaali un nesvariigi, ka traucee dziivot kaa pareejiem.
un es gribeetu dziivot ne taa kaa paareejie, bet man ir gan bailes gan slinkums un visuzstaajiigaakaa pasaules iluuzija, ka laika ir bezgaliigi daudz.
govju augusts, vientuliibas augusts, paarmainju augusts, garlaiciibas augusts, atzinju augusts, miera augusts, naakamais augusts, septembris
31.-Aug-2014 10:05 pm - Izbrauciens
Zilā kalna svētvieta man tiešām ļoti patika. Tur ir tik debešķīga, vīrišķa enerģija. Likās, ka tas runā pa tiešo ar manu dvēseli, sakārto tur to, ko es nevaru. Patika jocīgais večuks, kas mūs izvadāja ekskursijā pa akmeņiem. Protams, ka nebija laika tiešām kaut ko ar tiem pasākt, bet iemest aci to enerģētikā varēja. Mežs tur arī ir ļoti skaists un mums paveicās ar laikapstākļiem.
Tālāk bija tikšanās ar Burtnieku, manu mīļoto ezeru. Protams, man kā haizivij īpaši neiepriecina ūdens virskārta un viļņošanās, tas arī iemesls, ko atkodu tik trīs gadus atpakaļ, kāpēc man pie jūras nav tā sajūsma, kas citiem. Tomēr laivā bija ļoti jauki.
Burtnieks ir mans slīkoņezers, manas slīkoņu romantikas viens no diviem centriem. Bieži esmu sapņojusi, vēl pirms apmeklēju to dzīvē (šī bija tikai otrā reize), ka noslīkstu Burtniekā. Protms, ar to viss nebeidzas, un es nokļūstu slīkoņu valstībā, kas ir kā starpplāns starp šo un pēcnāves pasauli, kur nonāk visi pašnāvnieki un dažkārt arī citi, kas miruši ūdenī. Vēl citreiz esmu nāra tur.
Šis ezers mani ļoti pievelk. Tumša romantika, bet reizē tāda kā par nogrimušām pilīm un apslēptām zināšanām, kas ir reizē atrautas no dzīves un prasa augstāko upuri - dzīvību.
Patiesībā man tā ir. Es esmu daļēji tik vieda un spējīga šajās jomās, jo nedzīvoju normāla cilvēka dzīvi, un tam ir gandrīz vairāk mīnusu kā plusu. Tomēr, ir arī plusi. Esmu ēteriska, nemateriāla, pārpasaulīga personība.
Katrā ziņā Burtniekā un lietus lāsēs, kas mūs sveica pēdējos metrus braucot laivu (cik sakritīgi), es nomazgāju akmentiņu, ko izmantot talismana pagatavošanai.
Un vispār šis bija ļoti jauks izbraukums pie dabas. Paldies Dievei, ka mums ir tik bieza kopas biedrene, kas spēj mūs visur izvadāt un vēl apmaksāt mums pusi pusdienu un visādas laivu nomas. Burvīgi, ka kāds tā var.
31.-Aug-2014 06:33 pm
vienmeer shkjiet, ka laime un dziive nedziivo viena otrai liidzaas bet kaa divi vilcieni, kas nevar vien atrast kopeeju aatrumu, viens uz otru noraugaas vienmeer no nepaarvarama attaaluma
31.-Aug-2014 07:54 pm
sanāk, ka pa divām dienām esmu bijusi mežā trīsreiz, nē, pat četrreiz, ja mēs skaitām katru mežu atsevišķi
nav sliktākais brīvdienu rādītājs
31.-Aug-2014 06:56 pm - nelaid māte bērnus mežā
visas nedēļas garumā es mēdzu vecākiem pa laikam cieti piekodināt, ka svētdien braukšu malkas darbos, nekādas sēnes. nē, nekādā mežā, zinām mēs to elli pēc tam, jo, kamēr es, lasāmo limitu sasniegusi, varu pa mežu pastaigāt ar spainīti un paelpot meža gaisu, tad šie nepagalam - kamēr visi desmit līdzpaņemtie spaiņi nav pielasīti pilni un vēl bagāžniekā sabērta visāda drebeģeņ, tikmēr mājā nebrauc
protams, ka mani aizveda uz mežu. es protestēju. pretojos diezgan ilgi. redziet, malkai vēl jāpažūstot, vēl nevarot zāģēt. nu tad kam es te kūlos caur visu rīgu, viltnieki? nu neko, vilku gumijniekus un braucu vien līdz. vismaz izdevās pierunāt vecākus lasīt tikai bekas un citas ātri cepamās sēnes, nekādas drupenās bērzlapes, pusindīgos vilnīšus un citas vārāmās, marinējamās un sālāmās sēnes. šo to jau nošmauca tāpatās, esot pielasījuši vairāk par mani, hahā un hoho, mājās skatos - aha, drebeģeņ tomēr. nezinu, kur tās jūsu tūkstoš baravikas uz hektāru, ne misā, ne baldonē nebija, katrā vietā pa vienai izcēlu, vienu turklāt tārpainu. visādas sūdubekas un purvabekas gan pilnus spaiņus pielasījām, es gan viņas necik neatšķiru
beigās māte man piebēra pilnu tarbu ar piemājas trijās priedēs-četrās apsēs salasītām baravikām, sev saldēšanai atstāja šodien salasīto. tad nu lūk, mīļie kulinārcibiņi, jums ir pāris dienas laika, līdz mēs piebeidzam gulaša zupu, padalīties ar savām lieliskākajām baraviku zupas receptēm
31.-Aug-2014 06:29 pm
Virs Garciema nupat aizlidoja pieci lieli militāi helekopteri. Mazliet apsāpējās vēdera rajonā.
31.-Aug-2014 05:42 pm
slikti iemigu
modos 5:38
 biju mežā
tur viss smuki,
 mašīnu laikam vairāk kā Rīgā
 bet ar visu to -iemanījos apmaldīties 4 krūmos, tā ka pa īstam
saule paslēpās - un apgāju vienu riņķi
sasmēlu kājas - 2 reizes

31.-Aug-2014 05:07 pm - pirms skaipa un internetiem31.-Aug-2014 04:56 pm
pēc vakardienas negausīgā kāzu prieka, man vēl jo vairāk bail no "rīt bija karš"
kaut dzīve nebūt nav bez grumbām, miera apstākļos organizēt zituāciju tomēr būtu patīkamāk.

Bēēēēt, yes, yes, yes! Asīne tomēr ir A klasē, baumas izrādījušās tikai baumas.
31.-Aug-2014 04:11 pm
Runājot par http://www.wings-phoenix.org.ua/en tad ir ziņa

В День авиации Украины, на военном аэродроме Борисполя состоялся демонстрационный полет военно-транспортного самолета Ан-26, восстановленного при содействии благотворителей.
http://army.unian.net/957284-samolet-an-26-feniks-podnyalsya-v-nebo.html
31.-Aug-2014 03:58 pm
Brauc vilcienā Gunārs Cilinskis un Sofija Lorēna...
31.-Aug-2014 02:10 pm - Praktiskie jautājumi
Hm, pirms diviem gadiem, vēl par mierlaiku cenām pirktais etalons apgalvo, ka viņā vēl esot palicis viens brauciens. Nez, realitātē ir derīgs, vai nē?

Un kas vispābā izdevīgākais, lai transportētos 6 dienas, katru dienu vismaz divreiz?
31.-Aug-2014 01:57 pm
Kā jums šķiet, ir cerība/jēga iet uz aptieku ar tukšu zāļu iepakojumu un stāstu par to, kāpēc man nav receptes, un ne tikai spēt pārliecināt, lai man šīs zāles pārdod bez receptes, bet arī par to, ka man tām parasti ir 100% atlaide, ja es apsolu, ka recepti atnesīšu, tiklīdz tikšu pie ārsta, vai arī nav vērts pat mēģināt? Ja tās būtu parastas recepšu zāles, es īpaši nešaubītos, ka, apstaigājot vairākas aptiekas un izstāstot situāciju, kmādā man tās pārdotu, bet ar valsts apmaksātiem medikamentiem jau, droši vien, ir krietni citādāk.
31.-Aug-2014 01:51 pm
šķiet, arī turpmāk pankūkmīklu taisīšu ar "Piena spēku", sanāk tieši manā gaumē.
kviešu miltu vietā droši vien varētu izmēģināt arī amaranta pārslas.
This page was loaded Sep 1. 2014, 10:34 am GMT.