Vai zinājāt, ka Ķīnas viena bērna politika tika īstenota ar obligātām kontraceptīvajām spirālēm? (Tagad, kad šī programma beigusies, valsts laipni piedāvā bezmaksas izņemšanu - viņu spirāles ir modificētas, izņemšana ir operācija).
https://www.nytimes.com/2017/01/07/world/asia/after-one-child-policy-outrage-at-chinas-offer-to-remove-iuds.html?_r=0Ar visu, kas par Ķīnas 'viena bērna politiku' bija dzirdēts, kaut kā tas bija vairāk izskanējis, kā soda naudas, publiskas kaunināšanas, pierunāšanas uz abortiem (un meiteņu pamešana pēc dzimšanas). Bet pavisam garām paslīdējis bija šis aspekts. Un regulārs 'Jūs pārprotat, nemaz TIK strikti jau tas arī nebija'... Hmm.
Par Indijas sponsorētajām sterilizācijām (ar nepieklājīgi augsto komplikāciju skaitu) bija dzirdēts, bet interesantā kārtā, par šo ne.
Man liekas, BBC Chineese school bija fragments, kur puisītis, kuram vienīgajam no klases ir brālis, stāsta, cik forši tas ir & ka brālis viņu aizstāv un ar viņu spēlējas, un nākamajā brīdī saka, ka pašam tomēr būs tikai viens bērns, jo tas ir daudz labāk un pareizāk. Es domāju, ka mēs pat nespējam aptvert tās traģēdijas un ierobežojumu apjomu, it īpaši tādēļ, ka ķīniešiem tradicionāli ir bijušas lielas ģimenes (mans vīratēvs ir no Honkongas un bija septītais dēls savam tēvam & gan jau ka meitas tur nemaz īsti nav saskaitītas un ārpuslaulības dzimušie bērni arī ne).