smadzeņu darbības blakusprodukts
pedagogi 
30th-Nov-2012 09:54 am
Izglītība bieži vien ir lieta, par kuru visiem ir viedoklis, bet pārsvarā tas ir uz personīgo pieredzi balstīts. Es arī neesmu diplomēts pedagogs un pat pedagoģijas teoriju neesmu lasījusi. Tomēr atļaušos iekāpt šajā pašas izraktajā upē.

Pie raksta par skolotāju iekšējo kultūru bija sastopams šāds komentārs: "Es jau iepriekš esmu minējusi, ka negribētu skolā redzēt bezbērnu pedagogus, jo ir piedzīvots, ka tāds jaunais uberkrutais speciālists vienkārši neizprot bērnu. Ar grāmatām un stratēģijām vien ir par maz, reizēm ir vajadzīga vienkārši kaut kāda nedefinējama mātišķības deva. Nejaukt ar pārspīlētu čomiskumu!" (citēta daļa no komentāra)

Ir kaut kāda iekšēja nepareizības sajūta pie šī citāta. Kā jums, dārga frendliste, it īpaši bērnu "turētājiem"?
Comments 
30th-Nov-2012 10:13 am
Jā. Kaut kas nav pareizi. Ir dzīvē sastapti lieliski bezbērnu pedagogi un traģiski pedagogi, kuriem pašiem ir bērni. Tas noteikti nav kritērijs. Nereti sievietes, kurām kaut kāda iemesla dēļ pašām nav bērnu, lieliski savas mātes jūtas kompensē strādājot par pedagogiem un mātišķims no viņām plūst pār pārēm un bērni to novērtē. Vispār man ir sajūta, ka bērni ļoti novērtē, ja skolotājs spēj godīgi un cilvēcīgi paust savas emocijas, cienīt viņus, kaut vai laikus painformējot, ka nenotiks, piemēram, sports un ķeseles ar kedām nav jāstaiba līdzi. Tas ir it kā sīkums, bet bērni uzreiz jūt, ka par viņiem tiek domāts un gādāts kā par līdztiesīgiem cilvēkiem un attiecīgi sāk cienīt pieaugušo arī no savas puses.
30th-Nov-2012 10:21 am
Un vēl. Tas ka man pašai ir bērni, nebūt nenozīmē, ka man bērni kā tādi patīk. :( Nebūt ne. Pat atklāti jāsaka, ka kopumā nepatīk (izņemot atsevišķus indivīdus), kad viņi ir ārā no kaut kāda zīdaiņu perioda.
30th-Nov-2012 10:27 am
Viss ir gaužām vienkārsi un sarežģīti vienlaikus, skolotājam ir jāūt tai slavenajai "harizmai", jo uz šito visa veida bērni ļoti uzķeras. Var būt pilnigs maita un kretīns, ja ir ar harizmu, viss bus diķti ok, visu ko piedos.

Ak, jā - godīgamtaisnīgam jābūt, šito dikti novērtē, manuprāt.

Bērnu, bezbērnu, tas jau nu gan pie kājas, kā jau [info]milda teica, bezbērnīgie mož to iekrāto maigumu izgāž par skolojamiem, iespejams, vairāk, nekā daudzbērnīgie, bet tas jau kaut cik būtiski, varbūt, ir kaut kādās pirmajās klasēs, no kādas trešās, ceturtas vai piektās klases nevienam tas mātišķums nav vajadzīgs, visi pieauguši cilvēki, kuriem skolotājs kā skolotājs ir vajadzīgs, nevis zīdītaja.
30th-Nov-2012 10:52 am
lūk, arī mani dara tramīgu gan skolotāju segregēšana pēc bērnu skaita (nez, ko tad ar skolotājiem vīriešiem darīt), gan vēlme pēc mātišķuma. Man vairāk koleģiālu attieksmi gribētos, nevis mātišķumu.
30th-Nov-2012 10:48 am
nu, es, protams, nezinu. varbūt tagad bērni ir savādāki kā "manā laikā" un viņi kaut kā vairāk jāizprot. tiešām nezinu. bet man pašai ir bijuši daži bezbērnu skolotāji, dažādu vecumu, kas nebija "pārspīlēti čomiski", bet vienkārši interesanti cilvēki, kas mācēja sīkajiem saprotamā valodā gana aizraujoši pastāstīt savu priekšmetu. bet tas ir gandrīzteicamnieces viedoklis, ja. :D
30th-Nov-2012 11:14 am
vērturiski skolotājas un guvernantes parasti bija bezbērnu sievietes. viņas uzaudzināja lielāko daļu pasaules gudrāko cilvēku. sievietes mātes bija mājsaimnieces un vairs nevarēja par skolotājām būt. kā bērnu turētāja domāju, ka skolotāja māte ir aizņemtāka un sarežģītās situācijās izvēlas nevis galvas lauzīšanu vai informācijas meklēšanu, bet ļaušanos rutīnai vai acu pievēršanu.
30th-Nov-2012 03:33 pm
kaut kā mēdz būt, ka tie bezbērnu radījumi ar bērnu saprotas labāk nekā tie, kas ir apbērnojušies. bet tas atkal ir iz manas persōniskās pieredzes.
30th-Nov-2012 05:51 pm
Vot - plus visam augstākminētajam.
Vēl varu piebilst, ka vairumā gadījumu ar bērniem lieliski saprotas tie, kas paši uzauguši daudzbērnu, sākot no 3 uz augšu, ģimenē. Sevišķi vecākie bērni.
30th-Nov-2012 06:20 pm
No tā citāta par visu vari dveš aizvainojums, ka neizprot MANU (tobiš, komentētājas) bērnu (nevis visus citus), manu pucipuci kunkulīti. Mātišķuma deva varbūt lieti noder 1. klasītē, bet ko labu tā ģeld darbojoties ar 11. klasi? Viņi jāpabaro ar krūti, vai ko?
Es teiktu, ka skolā cīši pietrūkst lietišķuma skolēnu-skolotāju attiecībās. Visās manis piedzīvotajās manu bērnu klases audzinātājās izņemot vienu mani dikti kretinēja pārspīlētais emociju daudzums. Aiz tam man patiktu, ja skolā būtu vairāk vīriešu kārtas skolotāju neatkarīgi no bērnu skaita.
18th-Dec-2012 11:23 am
Var būt talantīga učene, bet šausmīga māte. Tas nekādi nekorelē.
This page was loaded May 12th 2024, 10:25 am GMT.