smadzeņu darbības blakusprodukts
Virtuve 
5th-Apr-2019 03:52 pm - piezīme uz lapas malas
Manis novērotajā pārdīķa burbulī cilvēki sāk satraukties par audzēto košumaugu izcelsmi un mēģina dārzos stādīt vietējās sugas. Nez cik reāli to būtu darīt arī te?
28th-Mar-2019 08:07 am - Pavlovs nesnauž
Kad dzīvoju Vācijā, smīnēju par vāciski nopietno piezīmi uz ēdienkartes - ja nepieciešams viesmīlis, paceliet roku! Mūsu viesmīļi ir trennēti uz paceltas rokas pamanīšanu.

Atcerējos šo stāstu, kad bija jāpiesēž pie jauniešiem, kas lēja šķidrumus mērcilindros ar augsti paceltu stikla pipeti. Es tak nepārtraukti perifērajā redzē piefiksēju to pacelto roku un metos atbildēt uz neeksistējošu jautājumu.
22nd-Mar-2019 08:13 am
Aizstiepu kaķi pie veta paranojas uzplūdā. Vets paskatījās un teica, ņemsim asins analīzes. Kādu brīdi apsvēru Pikseli pārsaukt par vismaz Pavaroti, jo viņa dvēseles sāpe skanēja skaņi cauri visai klīnikai un uzpurnim. Uzpurnis skaņu slāpēja daļēji. Kad to uzlika, no kaķa iznāca ārā tāda skaņa kā izslēdzot urbi, bet tad dzīvnieks saprata, ka, lai gan gaismas padeve ir izslēgta, skaņai viss ir kārtībā.

Kamēr zvaigzne atguvās, ārsts ieradās ar pilnas asins ainas un 14 bioķīmiskajiem marķieriem izdruku. Es biju pārsteigta par to, cik ātri viss notika. Uz šī pārsteiguma fona vets ņēmās skaidrot, ko katrs marķieris nozīmē - te aknu veselības rādītājs, te amilāze - aizkuņģa dziedzera veselības rādītājs... Pie amilāzes man, tikko 60 kolokvijus izlabojušai par amilāzes nozīmi diagnostikā, izlauzās "es zinu", ar ne mazāku dvēseles sāpi kā Piksim. Sabaidīju ārstu, nācās atvainoties par profesionālajām deformācijām.
18th-Mar-2019 10:08 am - sienāžu bieds
Minesotā esot liels somu pēcteču pulks. Kad kāds īrs prasījis šiem, vai jums ir savs svētais, soms izdomājis svēto Ūro . Ja svētais Patriks esot izdzinis čūskas no Īrijas (kas gan tur nekad nav bijušas), tad svētais Ūro, izdzinis sienāžus no somu vīna dārziem.
Svētā Ūro diena, pavisam nejauši iekrīt 16. martā, vienu dienu pirms Patrika dienas.
6th-Mar-2019 10:52 am - empīrika
vakar pirms miega, galudot kaķus konstatēju divas lietas - kaķiem elektrību vislabāk vada ausis un roku āda no spirtošanas ir kļuvusi visnotaļ sausa un nevada elektrību.

+ tikko izlasīju, ka kseroksam arī izmanto statisko elektrību
5th-Mar-2019 05:53 pm
Kāpēc bērniem tik ļoti patīk dinozauri?
25th-Feb-2019 09:08 am - unpy iedvesmots
Pie rīta kafijas atvēru wiki šķirkli par sudrabino zvīņeni (to mazo, dikti ātro sudrabaino kukainīti). Kad biju maza, viņi mums dzīvoja tualetē. Klases puiši šos lopus nesa sērkociņkastītēs uz skolu un rīkoja skriešanās sacensības. Izrādās, viņi var dzīvot līdz astoņiem gadiem un aktīvi un sarežģīti flirtē.

Before silverfish reproduce, they carry out a ritual involving three phases, which may last over half an hour. In the first phase, the male and female stand face to face, their quivering antennae touching, then repeatedly back off and return to this position. In the second phase, the male runs away and the female chases him. In the third phase, the male and female stand side by side and head to tail, with the male vibrating his tail against the female.
30th-Jan-2019 10:37 pm - Par to oranžo zeltu
Fiziķi ir burvīgi cilvēki. Ir piemēram ukraiņu cilmes kungs Andrejs Varlamovs (Varlamov, A), kas pēta supravadītājus, bet tai pašā laikā spēj radīt ko šādu un šādu

[..] To illustrate the physical principles involved in baking pizzas, let us consider a common example of how heat is transferred. Imagine when you were a child and had a fever, but no thermometer at hand. Your mother would put her hand on your forehead and quickly say: “you have a high temperature, no school for you tomorrow”. To investigate this process scientifically, we start with simplifying the problem. Let us imagine that your mom is touching your forehead with her own forehead rather than her hand.[..] Now let us assume that your mother’s head is made of steel, and her temperature is the same – 36° С.[..]
17th-Dec-2018 07:29 pm - Majestātiskais sniegs
Šodien apdzinu tēvu, kurš apņēmīgi ragutiņās vilka divus bumbuļus, kuri pilnā balsī dziedāja Latvijas himnu.
21st-Nov-2018 02:29 pm - Ja man būtu bērni, es viņiem lasītu šo
T. Kingfisher Summer in Orcus

citāts no manas vakara grāmatas )
This page was loaded Apr 22nd 2019, 5:04 pm GMT.