smadzeņu darbības blakusprodukts
Virtuve 
23rd-Oct-2019 05:31 pm - NSFW trivia
Mating Act )
23rd-Oct-2019 04:29 pm - Random trivia
Tās mazās uzlīmītes uz kafijas pupiņu paciņām nav tādēļ, lai paostītu kā smaržo kafija, bet, lai izlaistu ārā CO2, kas izdalās no svaigi grauzdētas kafijas.

Neostomazāns - blusu inde - ir viela, kas ir ļoti līdzīga vielai pyrethrum, kuru iegūst no margrietiņu ziedlapiņām (diemžēl ne mūsējām, Chrysanthemum cinerarifolium). Viela darbojas uz kukaiņu nervu sistēmu, lielās devās radot paralīzi, mazās "sensory overload". Blusa uzlec uz apstrādāta kaķa un pēkšņi viss tik gaišs, skaļš un kustīgs! Vēl blusām ķermeņa aizmugurē ir speciāls jušanas orgāns - sensilum - zona ar matiņiem un receptoriem, bet pagaidām vēl nav skaidrs, ko tieši blusas "sajūt" ar šo orgānu.
12th-Aug-2019 11:30 am - Spīžo
Vakar skatījos filmu par visādām dzīvām būtnēm, kas spīd. Ļoti, ļoti aizraujoši.

Tajā skaitā uzzināju, ka ir sliekas, kas spīd. Francijā šīs sliekas esot pamanītas, kad kāda dāma esot pa nakti gājusi saukt iekšā suni. Suns pa tam pagalmā izracis bedri, kurā iekšā kūņojušās šīs spīdīgās sliekas. Ja es esmu visu pareizi sapratusi vēlākajā interneta smēlienā, tad šīs sliekas ir Microscolex phosphoreus un ir parasti sastopamas Jaunzēlandē un Austrālijā, bet Francijā un Apvienotajā karalistē ievazātas ar krāšņumaugiem. Šīs sliekas spīd pašas, ja kāds tās satrauc, piemēram suns, kurš ar truliem nagiem kasa virs galvas.

Savukārt Amerikā ir sliekas Diplocardia longa, kuras satrauktas apgļotojas, un gļotas spīd ar zilu gaismiņu. Pašlaik pieņem, ka sliekas tā dara, lai apžilbinātu plēsējus, kuri mēģina viņas apēst, jo sliekas dzīvo augsnē un augsnē, kā zināms, ir tumšs.

Cita starpā uzzināju, ka jāņtārpiņu kāpuri ir plēsīgi un ēd gliemežus. Ja gribat jāņtārpiņus savā dārzā, atstājiet pāris gliemežus un pagaru zāli uz kura sēdēt jāņtārpiņu dāmai un spīžot. :) Nu lab, ja jums dāzs ir mitrā vietā, tad.
Lietuvieši un igauņi ir bijuši saprātīgāki par latviešiem apsaukājot jāņtārpiņus, viņi ir pamanījuši, ka tā ir vabole, nevis tārps. Latviešu aizstāvībai gan jāsaka, ka abi spīdvaboļu pārstāvji, kas ir Latvijā, ir vai nu ar reducētiem spārniem abiem dzimumiem (mazais jāņtārpiņš), vai mātītēm, kuras spīd, nav spārnu vispār (parastais jāņtārpiņš).
11th-Jul-2019 05:15 pm - kārtība, tīrība
Kādu laiku pa dzīvokli lidinās kodes. Meklēju avotu, izrādās sākušas grauzt kaķa vēlīgi pagultē atstātos matus. Nē, nu viss pēc grāmatas, bet aaaa.
20th-May-2019 03:35 pm - šonakt
šonakt mana smadzene mani izklaidēja ar vareniem sapņiem. Tomēr epizode, kas man iepatikas visvairāk, ir šāda.

Gaidu autobusu lauku pieturā. Iekāpju, sniedzu šoferim piečuku, sak, man lūdzu tādu un tādu biļeti. Šoferis dod biļeti un 15 naudiņas, sakot, tūlīt mūs aplaupīs, paslēp kabatā. Es diezgan neizpratnē paņemu arī un eju sēsties. Drīz vien arī mūs aptur cits autobuss, ar grafiti appūsts, MadMax estētikā. No MadMax autobusa mūsu autobusā ieveļas vīriņi un tantītes tādā centrāltirgus planktona paskatā. Viens apstaigā pasažierus ar maisu, kurā jāmet nauda. Nākamais, ar maisu, kurā visi samet savu ēdamo. Pēc tam nāk vīriņš un piedāvā visiem nopirkt pudeļu mazgājamās birstītes. Man blakus sēdošās tantiņas apspriežas, ka labas birstītes, bet naudu taču jūs mums tikko ATŅĒMĀT!
5th-Apr-2019 03:52 pm - piezīme uz lapas malas
Manis novērotajā pārdīķa burbulī cilvēki sāk satraukties par audzēto košumaugu izcelsmi un mēģina dārzos stādīt vietējās sugas. Nez cik reāli to būtu darīt arī te?
28th-Mar-2019 08:07 am - Pavlovs nesnauž
Kad dzīvoju Vācijā, smīnēju par vāciski nopietno piezīmi uz ēdienkartes - ja nepieciešams viesmīlis, paceliet roku! Mūsu viesmīļi ir trennēti uz paceltas rokas pamanīšanu.

Atcerējos šo stāstu, kad bija jāpiesēž pie jauniešiem, kas lēja šķidrumus mērcilindros ar augsti paceltu stikla pipeti. Es tak nepārtraukti perifērajā redzē piefiksēju to pacelto roku un metos atbildēt uz neeksistējošu jautājumu.
22nd-Mar-2019 08:13 am
Aizstiepu kaķi pie veta paranojas uzplūdā. Vets paskatījās un teica, ņemsim asins analīzes. Kādu brīdi apsvēru Pikseli pārsaukt par vismaz Pavaroti, jo viņa dvēseles sāpe skanēja skaņi cauri visai klīnikai un uzpurnim. Uzpurnis skaņu slāpēja daļēji. Kad to uzlika, no kaķa iznāca ārā tāda skaņa kā izslēdzot urbi, bet tad dzīvnieks saprata, ka, lai gan gaismas padeve ir izslēgta, skaņai viss ir kārtībā.

Kamēr zvaigzne atguvās, ārsts ieradās ar pilnas asins ainas un 14 bioķīmiskajiem marķieriem izdruku. Es biju pārsteigta par to, cik ātri viss notika. Uz šī pārsteiguma fona vets ņēmās skaidrot, ko katrs marķieris nozīmē - te aknu veselības rādītājs, te amilāze - aizkuņģa dziedzera veselības rādītājs... Pie amilāzes man, tikko 60 kolokvijus izlabojušai par amilāzes nozīmi diagnostikā, izlauzās "es zinu", ar ne mazāku dvēseles sāpi kā Piksim. Sabaidīju ārstu, nācās atvainoties par profesionālajām deformācijām.
18th-Mar-2019 10:08 am - sienāžu bieds
Minesotā esot liels somu pēcteču pulks. Kad kāds īrs prasījis šiem, vai jums ir savs svētais, soms izdomājis svēto Ūro . Ja svētais Patriks esot izdzinis čūskas no Īrijas (kas gan tur nekad nav bijušas), tad svētais Ūro, izdzinis sienāžus no somu vīna dārziem.
Svētā Ūro diena, pavisam nejauši iekrīt 16. martā, vienu dienu pirms Patrika dienas.
6th-Mar-2019 10:52 am - empīrika
vakar pirms miega, galudot kaķus konstatēju divas lietas - kaķiem elektrību vislabāk vada ausis un roku āda no spirtošanas ir kļuvusi visnotaļ sausa un nevada elektrību.

+ tikko izlasīju, ka kseroksam arī izmanto statisko elektrību
This page was loaded Nov 19th 2019, 9:45 am GMT.