smadzeņu darbības blakusprodukts
mana ģimene un citi zvēri 
6th-Jul-2015 02:06 pm - Pavisam īsi par Grieķiju.
Tomēr ļoti uzsit vīpsnu, kad sanāk redzēt, ka visvairāk sīku blēžu un krāpnieku netiklais dzīvesveids un aplamais pasaules skatījums svētas dusmas, naidu un niknumu izraisa ubagiem, parazītiem un tamlīdzīgiem saulesbrāļiem.
6th-Jul-2015 01:45 pm - Filmu vērotāja piezīmes.
Noskatījos vakar "Interstelleri", biju patīkami pārsteigts. Sen nebiju redzējis tādu ļoti klasisku zinātnisko fantastiku. Tādu, kurā sižets arī ir, nevis datorgrafika vien, biju jau samierinājies ar domu, ka nekā šitāda vairs nekad nebūs.

Protams, bija lērums mīnusu, pirmkārt, pagarš tas gabals, kādu pusstundu vai pat stundu droši varētu izgriezt un neko īpašu filma no tā nezaudētu, otrkārt, mani garlaiko visas tās amerikāņu emocionālās pseidoproblēmas, to blīvums tomēr tāds ļoti pārspīlēts. Treškārt, melnie caurumi, singularitātes un notikumu horizonti kā parādības interpretēti visnotaļ svabadi, taču stāsts pats par sevi labs un kvalitatīvs, rekomendēju visiem, kuriem patīk konkrētais žanrs.
6th-Jul-2015 01:41 pm - angļu valodas sertifikāts
Kāds institūts (ne anglofonā zemē, bet vidē, kur darba valoda ir angļu) no manis pieprasa
apliecinājumu pietiekamām angļu valodas zināšanām (vienkārša aizpildīta, parakstīta lapa, kur piecās ballēs novērtētas runāšanas prasmes, teksta saprašanas prasmes utml.)
Apliecinājumam ir jābūt issued by a university lecturer in English language and literature or by an English language institute.

Es aizrakstīju angļu filoloģijas fakultātes vadībai (= English language institute), viņi palīdzēt negrib, saka, lai dodos take the English language proficiency exam at the Faculty of Humanities, Centre for Applied Linguistics.
Ok, bet tas ir laikietilpīgi un maksā 70 eiro.

Vai nevarat ieteikt kādu pazīstamu, atsaucīgu university lecturer in English language and literature, kas par vīna pudeli vai kaut ko tamlīdzīgu varētu veltīt pusstundu manai eksaminācijai un aizpildīt to lapu?
Paldies.
6th-Jul-2015 10:16 am - baltas miškas
šorīt kāpu pa metāla saliekamajām kāpnēm pie griestiem aizvērt jumtalogus, jo sola lietusgāzes. uzrāpies virsotnē, nevilšus izlasīju, kas rakstīts uz augšējā pakāpiena - muļķīgs ieradums izlasīt visu, kas kaut kur rakstīts. a rakstīts tur bija “kwikkie”, kas labi sasaucās ar manu iekšējo monologu, augšup kāpjot: “nenopisties, tagad tikai nenopisties”. jo mājās biju viens, un kurš mani evakuētu, ja pēkšņi kwikkijs ar saliekamajām kāpnēm?
brīvdenās biju viļņā, kas bija karsta kā elle, tādēļ ļoti ticami uzdevās par kādu vidusjūras valsts pilsēteli. viss bija kruta, daudz visa kā jauna, ali garšīgi, ēst gardi un lēti, cilvēki brīnišķīgi.
6th-Jul-2015 09:53 am - Μολών λαβέ
Tātad drosmīgie hellēņi vakar paziņoja, ka nekā nebūs, iepūt mums, Eiropa, negribam mēs tavu taupību. Tagad komjaunietim Aleksim Cipram nāksies skaidroties ar cilvēkiem, kam prāts galīgi nenesas uz jokiem, savukārt Jānis Varufakis ir izdomājis, ka šitādi joki nav viņam, un šorīt aizgājis no darba. Kā savulaik vienā no manām bijušajām darbavietām, goda vārds: pusdienās aiziet pieci darbinieki, atpakaļ atnāk divi.

Tad ko nu mums tagad gaidīt?

Kā jau minēju, Grieķijas parāds sākotnēji nebija tāds parāds, kā to pierasts saprast — tā, ka Grieķijai trūkst naudas, ar ko samaksāt valsts gādīgajā azotē mītošajiem sērdieņiem, tādēļ viņa palūdz kādam bagātam onkulim aizsist čiriku līdz algai. Tomēr tagad Grieķijai tāds parāds ir, un pavisam nesen Grieķija nokavēja šī kredīta maksājumu.

Bagātie onkuļi par šādu notikumu pavērsienu it nebūt nav sajūsmā un — kas nav nekāds pārsteigums — īsti negrib grieķiem dot vēl vairāk naudas. Tas ir svarīgi, jo (a) viens no šiem onkuļiem ir Eiropas Centrālā banka, kas līdz šim uzkrītoši atturējusies no īpašiem komentāriem un (b) Grieķijai atkal sāk izbeigties nauda, ko maksāt saviem uzturamajiem. Grieķijā lieto eiro, un eiro drukā ECB. Tāpēc Grieķijā tagad bankomātos var izņemt sešdesmit eiro dienā: bankām nauda sāk beigties, un ECB īsti negrib viņām iedot vēl.

Tieši šādi izskatītos Grexit: vienubrīd Grieķijai vienkārši nepietiek eiro, ar ko samaksāt (turklāt nevis bagātajiem onkuļiem, bet saviem pilsoņiem), tādēļ viņiem nekas cits neatliek kā sākt drukāt pašiem savus papīrīšus. Ja Grieķija izstāsies no eirozonas, viņu no tās neizsviedīs: viņa pati būs spiesta izstāties.

Ir maz to cilvēku, kas gribētu šādu iespēju, un komjaunietis Aleksis Ciprs cītīgi uzsvēra, ka, jūs ko, mēs te nebalsojam par izstāšanos no eirozonas, mēs balsojam par to, lai paliktu tajā uz mūsu noteikumiem. Tas ir, ECB sapratīs, ka Grieķija nepiekāpsies — un piekāpsies pati. Šāda notikumu attīstība, maigi izsakoties, it nebūt nav garantēta, un pilnībā iespējams, ka drosmīgie Grieķijas dēli un meitas nobalsoja ij par izstāšanos no eirozonas, ij par valsts bankrotu.

Protams, pats par sevi bankrots nav nekas briesmīgs, tāpēc jau viņš ir izdomāts, lai cilvēkiem, uzņēmumiem un, kā izrādās, valstīm būtu iespēja norakstīt savu neveiksmīgo mēģinājumu un sākt no sākuma. Bet kaut kā trūkst pārliecības, ka Grieķija pēc bankrota kļūs par ļoti konkurētspējīgu valsti. Drīzāk varētu sanākt tāda mazāka Krievija: nemitīgā birokrātijā slīgstoša un paranoidālu vadoņu vadīta valsts, kas krata dūrīti uz visu pārējo pasauli un brēc, kā jūs man gauži nodarījāt.

Es gan ļoti gribu, lai man nebūtu taisnība.
6th-Jul-2015 07:24 am - atgriežoties no muižas pilsētā
Sirdi priecē tas, ka mans pagalma bruģa saliņas apzaļumošanas projekts sācis dzīt asnus:

6th-Jul-2015 01:50 am - ričuka stūre
Sveikiņi varbūt kādam mētājas vai arī zinat/esat manījuši kautkur Rīdziņā šāda veida stūri?! Apmēram kā bmxiņiem tikai ar zemāku pacēlumu - vēlams 10 - 12 cm (4 - 5")


5th-Jul-2015 06:41 pm
Cilvēks tak varētu runāt un rakstīt nepareizi vismaz par naudu! Kā maksas pagrieziens. Samaksā 2.50 EUR un neliec nekādus komatus. 3.50 un raksti "izstaba" vai "atdzīties". Samaksā kredītā 10 EUR un raksti muļķības ar atlaidēm visu mēnesi.
5th-Jul-2015 10:43 pm
fantastisks, fantastisks vīkends. brīnišķīgas ainavas un patīkams diennakts režīms. paldies iesaistītajiem un svaigi iepazītajiem cibas personāžiem
5th-Jul-2015 10:03 pm
Fuh, festivālu beigas. Piektdien, sestdien Bauskas kantrī mūzikas festivāls (septiņpadsmitais pēc kārtas, astotais, kuru apmeklējam). Šodien gan ļoti mierīgi, bet tomēr izbraukums, jūra, viļņi un mājupceļš. Garais vīkends uzskatāms par izbeigtu un tagad atliek uzvarēt slinkumu, aiziet līdz virtuvei iejaukt lielu krūzi tējas ar pienu, lai tas būtu galīgi pienaglots pie sienas.
5th-Jul-2015 09:59 pm - Mākslas akadēmijas maģistrs
Labsvakars,
gribu mazliet paklačoties ar kādu, kurš mācās LMA maģistros, īpaši superīgi būtu, ja tas kāds/kāda mācītos vizuālo komunikāciju. Bet derēs arī jebkurš cits :) Lielspaldies!
5th-Jul-2015 09:10 pm
Arī šovakar strādāju, uzslējusi traumēto kāju uz datorgalda. Izskatās diezgan smieklīgi.
5th-Jul-2015 04:01 pm - jūlijs
saļikā raiņielas malā mētājās drēbju kaudze, kas izskatās tā, it kā cilvēks būtu izkusis, bet drēbes palikušas
5th-Jul-2015 03:35 pm - Informācija polārajām mitrenēm.
IrkutskāVorkutā putenis un rīt uzsākšot apkures sezonu. Izklausās pēc labas vietas, kur pārlaist derdzīgo Latvijas karstumu pāris nedēļu garumā tā vietā, lai par to vaimanātu, vai ne?

Jauki taču tagad būtu jums būt tur, nevis šeit - https://youtu.be/EM1jTLtlVis
5th-Jul-2015 01:35 pm
Vēl, dārgie draugi, lūdzu, atcerieties, ka salikteņu daļas "vis-" un "pus-" vienmēr raksta kopā, pavisam cieši kopā ar vārdu, tā ka ūdens cauri netecēja. Turklāt raksta ar vienu "s", bet tas ir cits, tikpat dramatisks stāsts. Ticiet man, ka visi šie "pus gadu viņa jutās kā viss skaistākā" ir nenormāla, pretīga, acis plosoša kroplība. Nerakstiet tā nekad, pat mājās zem deķa nē! Lūdzu! Valkājiet zeķes zandalēs, leopardraksta legingus, bāziet džemperus biksēs, kaut vai apenēs, tie visi ir nieki, pārejošs mirkļa iespaids, ko garāmgājējs ierauga un aizmirst, taču nekad nekādos apstākļos neatdaliet vis- un pus-, kā arī nekabiniet tiem klāt lieko "s", kas tos pārvērstu patstāvīgā vārdā vai neidentificējamā mutantā. Citādi visi šie vārdiem norautie visi un pusi ellē knābās jūsu acis, plosīs jūsu aknas un lies kausētu svinu jums rīklēs. Esmu jūs brīdinājusi.
5th-Jul-2015 12:40 pm - joprojām tiek atdotas Her Golden Secret - Antonio Banderas smaržas 50 ml
Sveiki! Nesen no šīs komūnas paņēmu iepakojumu ar Banderasa smaržām, bet izrādījās, ka tās ņemu nepareiziem lietošanas mērķiem (kas gan nebija aprakstīti sludinājumā, tāpēc nejūtos vainīgs) un tiku brangi nosodīts. Tomēr ir bijusi meitene no cibas, kas šīs smaržas vēlējusies, lai ar tām ikdienā vai svētkos iesmaržinātos, bet man netiek atsūtīts viņas e-pasts. Tādēļ lūdzu šo meiteni atsaukties uz poaaa@inbox.lv, smaržu savākšana joprojām Rīgas centrā. Smaržas kopā izpūstas aptuveni 7 reizes.

5th-Jul-2015 12:32 pm
vombatējam, vombatojamies, vombatiņājamies.
labi būt sagājušam vombatiņā.
5th-Jul-2015 11:10 am - Nāc ar mani padejot
Vai kaut kur internetā var apskatīties šo:
https://www.facebook.com/nacarmanipadejot?fref=nf

(var par maksu, DVD manā eiroģerevņā nav pieejams, LMT straume tāpat).

Paldies!
4th-Jul-2015 08:35 pm
Kur ir tāda forša un dzīvelīga dzīvā mūzika? La bamba stilā un tml... ?

Paldies.
4th-Jul-2015 08:34 pm
Man nevajag vīriešus, man vajag bērnus

Sēžu mierīgi pludmalē, uzgāžas viens slapjš un bez koordinācijas, saber smiltis aiz dekoltē un apvainojas, ka es nenovērtēju? Nobrāzis kāju - pasaules kara veterāni nervozi pīpē stūrītī -, nes vienu peldriņķi un dvieli ap pleciem un saka "Tu nenovērtē, cik man ir grūti?" Piecu minūšu laikā no sarkastiskām piezīmēm eskalējas līdz kliegšanai un draudiem?

Well, ja tas ir bērns, tad: paaugsies un būs jau okei izbaudi, kamēr maziņš.
4th-Jul-2015 08:02 pm
Lai laime nebūtu pilnīga un es nesajuktu prātā, gādīgie sargeņģeļi mani šodien ievirzīja bedrainajā A.Kalniņa ielā, kur es, saules apreibināta, piemiegtām acīm, slāju, līdz vienā no daudzajām bedrēm iekāpu, sazvārojos, nogrīļojos un sastiepu potīti. Tagad esmu kliba, skriet rīt nevarēšu, jāsteberē vien uz pagalmu saplūkt ceļmallapas un dadžu lapas. Fui, Rīgas Dome, liels, liels fui!
4th-Jul-2015 07:57 pm
atcerieties to basņu par balodi. šodien tas nekauņa gandrīz ielidoja istabā. kamēr dzīvesbiedrs neko ļaunu nenojauzdams blakus istabā mierīgi guļ!
4th-Jul-2015 04:34 pm
nu, vakar vēl varbūt varēja ari mīlēties. šodien te (pat ar visiem aizvilktajiem aizkariem, jo citādāk saule vispār mūs izcepītu) ir 29 grādi. sekasu? kādu sekasu? gulēt kā amēbai un skatīties kā zāle aug. vai varbūt tupēt vēsā vannasistabā. diemžēl tas nav iespējams, tā nu daudz dzeru un kausēju taukus.
lai kaut drusciņ vieglāk, junioram izsniedzu ūdens pudelīti, nav man tik daudz spēka, lai vēl papildus vairāk piena ražotu
4th-Jul-2015 11:46 am - "Rīgas ritmi" šovakar 19:00
2 biļetes uz šīvakara "Rīgas ritmu" koncertu Kongresu namā plkst. 19:00: amerikāņu džeza vokālists Alans Hariss ar Latvijas Radio bigbendu "Tribute to Nat King Cole" + 2. daļā kubiešu pianists Ramons Valle.


http://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/festivals/visi./rigas-ritmi-festival-ramon-valle-allan-harris-and-lrbb-160604/
4th-Jul-2015 11:33 am
nevaru izvēlēties, ko lai ņem līdzi lasīšanai vilcienā: keruaka "lonesome traveler" vai ādamsona "sava ceļa gājēju". abas plānas, abas oriģinālvalodā un abas, pēc nosaukumiem spriežot, par vienu un to pašu
This page was loaded Jul 6th 2015, 2:24 pm GMT.