smadzeņu darbības blakusprodukts
mana ģimene un citi zvēri 
22nd-Oct-2016 11:13 am - Marina Abrāmoviča
Ōō, viena no manām mīļākajām māksliniecēm - Marina Abrāmoviča - uzrakstījusi memuāru.

https://www.theguardian.com/artanddesign/2016/oct/22/marina-abramovic-artist-extract-menage-a-trois
22nd-Oct-2016 10:30 am - pasaule ir bēdu leja
rīts. kafija gatava. meklēju savu krūzi.
nav.
žāvētājā nav, plauktā nav. izlietnē nav. nevienā istabā nav, priekšnamā nav, otrajā stāvā nav. sāku domāt - neesmu dzērusi mājās kafiju kopš pirms Itālijas brauciena, dārzā značit nebūs.
pārmeklēju visu vēlreiz. jau rit piecpadsmitā minūte izmisuma.
zvanu vīram, brēcu- kur mana krūze. saka,ka neesot neko izdarījis, viegli šaubos, bet izklausās,ka nemelo.
zvanu mātei, saucu "linča tiesa, nav neviena cita,ko vainot!" ar domu,ka viņa pateiks "oi,ielēju/iebēru tur kautko,noliku tur un tur"
bet mana sirds salūst sīkās druskās - māte saka, jā, uz flīzēm nokrita un čušs. aizmirsu tev pateikt.
normāli cilvēki noteikti,ka neraud, kad saplīst kafijas krūze, bet kā man tagad būt, mēs bijām kopā tik sen, gadus padsmit. mana krūze, kuru neviens cits neņēma, no kuras un tikai dzēru kafiju. kā vispār lai atrod citu vietā?

R.I.P )
22nd-Oct-2016 10:06 am
Kreisās rokas pirksti notirpuši jau stundas četras. Tējkanna nomira. Viss iet uz galu.
22nd-Oct-2016 03:01 am - Vai mūsdienās ir vairāk retardētu bērnu?
Man neizdodas sagūglēt, jo grūti definēt jautājumu tā, lai gūglei pielec.

Tātad, vai tas ir mūsdienu fenomens, ka (šķiet, ka ir?) vairāk mazu bērnu ar visādām problēmām - līkām kājām, šķībiem žokļiem un acīm, augšanas grūtībām, nebeidzamu slimošanu, atpalicību? Vai arī vienkārši manā apkārtnē tādu ir šķietami daudz? Vai arī liela daļa šo mazo retardētību ir pārejoši fenomeni? Kur ir sameklējama kāda statistika un saistīta infa?


Upd.: Paldies par informatīvajiem un neretardētajiem komentāriem!
22nd-Oct-2016 01:18 am - Adam Curtis HyperNormalisation BBC Documentary 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dZ9DridFLCE
22nd-Oct-2016 12:20 am
Pārabērni, nedariet tā, lai būtu jāšķiras. Ir bēdīgi, ka jāšķiras. Vēl bēdīgi ir tas, ka vienam ir bēdīgi pirms šķiršanās, bet otram ir bēdīgi pēc šķiršanās. Vai tas nav bēdīgi? Nedariet tā, lai otram ir bēdīgi pirms šķiršanās. Pašiem pēc tam būs vēl bēdīgāk, un tas būs bēdīgi.
22nd-Oct-2016 12:28 am
Cigarešu kārbiņu bilžu kolekciju papildinājusi viena jauna ar brīdinošu uzrakstu „ Smēķēšana izraisa artēriju pārkaļķošanos”. Attēlā redzama jauka nomelnējusi, acīmredzot, gangrēnas piemeklēta ekstremitāte.
Tiešām prieks iepirkties, ikreiz jauni izglītojoši uzskates materiāli!
21st-Oct-2016 11:11 pm
Noskatījos "Meitene vilcienā" iekš kino teātra. Patika no sākuma līdz galam.
Tagad būtu jāiet ārā krītošās zvaigznes skatīties, bet kaut kā drusku bailīgi iet vienai uz piepilsētas mežu.
21st-Oct-2016 07:13 pm - atšķirībā no P.Strautiņa, šo k-dzi vērts paklausīties
Par gaidāmo bezdarbnieku pieaugumu, un iedzīvotāju ienākumu strauju samazināšanos, kad drīzumā masveidā sāks atlaist visus, kas strādā uz pusslodzi, kā arī par citiem cunduriem...

21st-Oct-2016 07:06 pm - iz zelta uzvedības grāmatas
ПРИКАЗЪ
По Суздальскому Мушкатерскому полку
Ковно 20 августа 1807 г. №372

По случаю назначеннаго сего числа у Польскаго князя Сангушскаго бала и приглашенiя на таковой всъх Штабъ и Оберъ-Офицеров ввереннаго мне полка, предписываю принять къ руководству и непръменному исполненiю слъдующее: Всъмъ Штабъ и Оберъ-Офицерам быть одътымъ в новой парадной формъ при знакахъ, шарфахъ и ранцахъ.
Явиться к Польскаму князю на балъ ровно въ 8 час. вечера.
Прибывъ на балъ осмотръеть исправность своей амуницiи, дабы не было видно сквозь проръзы въ соблазнительных местахъ голое тъло.
Пришедши въ покой не сморкать на полъ, а иметь для того цълые платки.
По стенамъ покоевъ похабныхъ надписей не дълать и соблазнительныхъ членовъ человъческаго тъла не рисовать.
Когда явятся польския женщины, вести себя какъ можно скромнъй. Жопой къ лицу дамъ не поворачиваться, при разговорахъ съ красивыми шляхетками рукъ въ карманахъ панталоновъ не держать и членовъ не наяривать.
Во время танцевъ и контредансовъ ногъ своим дамамъ не подставлять, чтобы падали, къ себъ на колени не сажать и за жопы дамъ не щупать.
Въ буфетахъ до пьяна не напиваться, по углам комнатъ не плевать и пальцами не высмаркиваться.
Во время ужина за столомъ поганныхъ словъ не произносить и под столомъ соседнимъ дамамъ членовъ въ руки не класть. После ужина на балконъ срать не выходить, а отправляться для этого въ отхожiя мъста.
При прощанiи съ дамами дълать трижды поклонъ на французскiй манеръ и вообще вести себя на время бала прилично, яко подобаетъ образованному русскому офицеру.

Подписалъ
Командиръ полка, Полковник Зорублёвъ
----------------------------------------------------------------------
Protams, ka feiks – šajā laikā pulka komandiera vietas izpildītājs, bija apakšpulkvedis Pjaterikovs (Пятериков Василий Ильич), bet pulka šefs bija ģenerālmajors Šenšins (Шеншин Федор Михайлович), savukārt tāda pulkveža Zarubļova nekad nav bijis, – taču vienalga smieklīgi, jo katrā pasaciņā ir sava daļa patiesības. :)
21st-Oct-2016 01:43 pm
Līželei jāreģistrējas kā pašnodarbinātai personai. Vai to var izdarīt caur EDS tagad? Es īsti VID mājaslapā neatrodu soli pa solim, kas tur vajadzīgs un kas jādara. Ja kāds varētu nedaudz apgaismot, es ļoti priecātos.
21st-Oct-2016 01:00 pm
A dreamer who forgot to dream, bļaģ.

Nez, šeit listē ir kāds, kam šobrīd neskan Koens? Nu i paši vainīgi.
21st-Oct-2016 12:33 pm
Nobukojām naktsmītni vīndarītavā, bet nonācām bērnudārzā. Tādā ar Disneja filmu varoņiem visur - uz sienām, traukiem un tualetes poda. Pat paskatoties ārā pa logu, tev pamāj Vinnijs Pūks no piepūšamā baseina. Ir apmācies rīts ungāru ciematā, un ķinķēzi uz sienām par mums manāmi ņirgājas. Jāatzīst, kad airbnb feilo, tas feilo ar humora izjūtu.
Bet nevajag arī kļūt alkatīgiem. Mēs jau vakar bijām vīndarītavā Krkas salā, Vrbnik ciemā. Sekojot [info]starro ieteikumam, sekojām sirdij, un pareizi darījām. Vīndarītavā saimnieko divi Ivani, tēvs un dēls. Mēs satikām Ivanu dēlu, un dabūjām no viņa vīnu un rakiju. Vēl bijām garā pastaigā pa olīvu laukiem kopā ar Manuelu. Gandrīz katram salas iedzīvotājam ir savs olīvu dārzs vai vairāki un tie visi kopā veido kilometrus olīvkoku, kam neredzi ne gala, ne malas. Ejot pa akmeņaino taku, skaties uz simts un tūkstots gadus vecajiem kociņiem, skaties uz jūru un kalniem, un pavisam aizmirsti laiku. Vēders gan laiku neaizmirst, un pusdienās dabūjām kaut ko pārlaicīgi garšīgu ar kalmāra tinti, astoņkāji un garnelēm. Šī maltīte un vēl Dubrovnikā ēstais deserts Lemon, pārbīdīja garšīguma iespējamības robežas.
Mēs paši esam šķērsojuši Ungārijas robežu un dodamies uz Budapeštu. Esam iebukojošies fotogrāfes dzīvoklī pie vietējā Čomska. airbnb, mēs uz tevi paļaujamies, vairāk tā nejoko!
21st-Oct-2016 11:53 am
ja pirms kāda laika mēs te ar dažiem cibiņiem jūsmojām par paralēlo visumu, ko paver veikala Depo apmeklējums, tad ziniet, nē, vēl pavisam cita paralēlā pasaule mums atveras ieejot audumu veikalā. Stabu iela ir audumu veikalu paradīze. Tā siltā vilnas dzijas un gabaliņu smarža, kas apņem ieejot katrā no veikaliem, atsauca atmiņā bērnību. Ne kādus konkrētus notikumus, bet vispārīgas izjūtas par laimīgo, silto un bezrūpīgo laiku. Ome dažreiz šuva, un mums mājās mēdza būt audumi, pat veseliem baķiem, jo omes mamma visu mūžu bija nostrādājusi linu fabrikā, un bija ievākumi nebaltai dienai. Kad ome rosījās pie zingera ar šķērēm un audmiem, man patika maisīties pa kājām. Un tā smarža ir palikusi kaut kur kaulos.
Taču tie visi baķu krāvumi, tās krāsas, tās faktūras, tekstūras un struktūras! Un ārkārtīgi laipnas pārdevējas, kas iedziļinās katrā jautājumā, un velta individuālu lekciju, kas būs piemērotāks, kas nē, kas labāk, no jaunās kolekcijas, no vecās, kādam nolūkam. Un tie audumu nosaukumi! Tur prasās pēc neliela vokālā cikla (ar skaidrojošo vārdnīcu pielikumā)- kreps, organza, buklē, tafts, batists, žakards! ŽAKARDS!
Nebiju tagad pāris gadus šuvusies, ar iepriekšējo šuvēju mēs gājām kopā uz veikaliem, un jau diezgan precīzi uz konkrētu vietu, un diezgan operatīvi izvēlējāmies konkrētos audumus. Šoreiz man bija drusku cits uzdevums pirms iešanas kopā ar šuvēju/tērpu mākslinieci, un tad nu nācās ienirt šajā mazzināmajā pasaulei pašai. Man ļoti nepatīk staigāt pa veikaliem, kad kaut ko jāmeklē (un kad nevar uzreiz konkrēti aiziet un nopirkt precīzu lietu), bet šajā visā bija kaut kas valdzinošs. Jauna pieredze, jauna pasaule, un pat aizraujoši.
Bet tas ŽAKARDS!
un žoržets...
21st-Oct-2016 11:59 am
Es tūlīt teikšu Naida runu, pie tam balstītu starpsugu neiecietībā.
Tātad!
Es ienīstu visas tās drozofilas, kas saviesušās dzīvoklī un gribu, lai viņas nomirst vai izvācas nafig!
Viss sākās ar milzīgu sarkano sīpolu maisu, ar kuru mani apveltīja radi...
21st-Oct-2016 11:34 am
Trauslā robeža starp "interesants cilvēks" un "neglābjami sapists frīks".
21st-Oct-2016 10:35 am
Paņēmu darbā godīgi nopelnītu brīvdienu, jo beidzies intelekts, jebšu, kā teica viena mana kolēģe, kurai arī viss bija beidzies, ņemu brīvdienu, jo galvā ķīselis.
Sēžu virtuvē kā paputējis aristokrāts, ēdu paipalu olas, dzeru kafiju, gaidu, kad iestāsies pl.11.30, tad sākšu dzert arī vīnu. Kaifs!
21st-Oct-2016 10:11 am
Un nē. Es tomēr pateikšu. Es gribētu nosēdināt visus tos smalkos pavārus rindiņā pie galda. Sasiet viņiem rokas aiz muguras, nolikt priekšā bļodiņas ar zemenēm, kurām ir klāt tās zaļās čužas un tad likt viņiem izēst to bļodiņu tukšu. Jo nu es nesaprotu, kāda iksa pēc, ja kaut ko dekorē ar zemenēm, tad tās zemenes pļauj virsū ar visām čužām. Nu kāpēc man, ēdot, tad tā zemene ir jānoripina no kūkas gabala uz šķīva un tad ar karotīti jāprovē meistarīgi atdalīt tā zemene no čužas? Pirms dekorēt, ir tiešām grūti nogriezt ar asu nazīti to čužu?
21st-Oct-2016 09:48 am - In the lobby in ten
Es jums gribēju pastāstīt par to, kā man gāja vienā lielā izstādē (resp., trade fair) iekš Ķelnes Vācijā - man gāja tik aizņemti, ka līdz pat pēdējam vakaram šķita, ka katedrāli es redzēšu vien pa taksometra logu, bet tak nē, tomēr izdevās iešmaukt vienu draņķīgu korporatīvu selfiju telefonā ar Domu fonā pēc tam, kad mūsējs valdes priekšsēdētājs izdomāja, ka pēc šausmīgi stīvām un garlaicīgām vakariņām ar briesmīgi bagātiem ķīniešiem vajag aizdoties uz kaut kādu vietējiem mērogiem leģendāru džeza klubu, ko mēs, protams, arī darījām, kaut arī es, protams, tikai gribēju gulēt un man pēc trešās dienas tai izstādē tik drausmīgi sāpēja kājas, ka salīdzinoši klusākos brīžos es kaucu uz mēnesi halles griestiem.
Man gāja visādi, bet pamatā man nebija itin neviena brīža novērtēt ļoti skaisto un komfortablo viesnīcas numuru (tur bija duša, kas pa īstam gāžas no griestiem, bet nē, es līdz tam netiku, izmantoju tikai parasto), brokastīm - izcili grandiozām viesnīcas brokastīm - es atvēlēju dažas minūtes, lai iestrēbtu vienu kafiju un apēstu kruasānu ar sieru, kaut arī būtu varējusi tur sēdēt, nez, stundu kā minimums un stumt iekšā visus tos gardumus, kas tur bija. Es visu dienu strādāju izstādē un katru vakaru (ēm, nakti?) bija pa 1-2 neformālākiem pasākumiem ar ķīniešiem, amerikāņiem, hiltoniem, lobībāriem, taksometriem, pompozām sarunām par golfu, vīniem, izejmateriāliem un visādu citādu figņu. Visam tam pa vidu es katrā brīvā brīdī vēru vaļā e-pastu un mēģināju kaut cik izdarīt ikdienīgākus darbus, kas man, protams, neizdevās. Un galvenais, man nebija laika pašai izstaigāt izstādi un savākties auduma maisiņus, ko es parasti daru un kas man ļoti patīk.
Un tā nu gala beigās sanāk, ka man tas pasākums tomēr vairāk nepatika nekā patika. Man ļoti daudz kas patika, bet man vienkārši nesanāca laika to novērtēt.
Bet es vismaz vienreiz pabraukājos ar s-bāni - tiklīdz atlidoju, devos uz halli ar visu savu grabošo rokasbagāžu un, tā kā vēl nenojautu, ka piedžoinot vāveres ritenim vajadzēja jau tajā pašā brīdī un lekt taksī, es rāmu garu nopirku biļeti par EUR 2,80 un vēroju pelēko Ķelni.
Man gan patika tas, ka prombraukšanas steigā, kad no darba traucos uz lidostu, es kaut kādā kosmosā darba datoru vienkārši iemetu rokasbagāžā, pilnīgi aizmirstot, ka man taču vajadzēs datorsomu. Tā ja, nākamajā rītā uz izstādi es devos ar pār plecu pārmestu Radisson viesnīcas plastmasas maisiņu, kas oriģināli paredzēts netīrās veļas nodošanai un kas it labi pārnēsāja datoru. Un vēl es no viesnīcas minibāra, kas, starp citu, bija aprīkots ar sensoriem, kas reaģē, ja kaut kas tiek izņemts no turienes, un pieskaita to rēķinam, nozagu trauciņu, lai izstādē mūsu stendā būtu, kur nolikt konfektītes.
21st-Oct-2016 09:38 am
bērns virtuvē novēlās/nošļūca/nobrauca uz muguras no krēsla. virs jostasvietas nobrāzta mugura visā platumā, ir neliels skrāpējums, toč būs zilums. Paracetamolu iedevu, cik ļāva, tik paturēju auksta ūdens kompresi, bet ko lai tur uzsmērē? izskatās, ka nav tik traki, lai tagad skrietu uz poliklīniku. a moš vajag? bet rtg tāpat šobrīd uztaisīt būtu neiespējami
laikam iešu uz aptieku pēc kkāda glābējbalzāma vai tml
21st-Oct-2016 07:56 am - Filmu vērotāja piezīmes.
Jo vecāks palieku, jo infantīlāks un, neslēpsim, arī dumjāks, kas kopumā dzīvi padara tikai komfortablāku, protams. Gan jau tieši tamdēļ ienāca prātā apskatīt filmu "Alise aizspogulijā". Ja tā pavisam īsi, sajūta bija tāda, it kā par savu priekšpēdējo pensiju būtu iztērējis 2EUR un puspudeli odekolona "Šiprs", lai viss tāds saposies aizdotos uz vietējo Kuivižu kultūras namu, jo, kā liecina afiša, tur rādīs 2016. gadā uzņemto "Zvejnieka dēlu". Pēc Viļa Lāča romāna motīviem. Aizeju ieinteresēts, apsēžos, sākas filma - un viss tur ir. Oskars ir. Zenta. Vienā epizodē pat murds un citā - lasis. Bet pati filma ir, piemēram, šī.

Tiešām nesaprotu, kamdēļ kas tāds jādara. Tā vien gribējās balsī iesaukties līdzīgi kā kādreiz iesaucās vilciena pasažieris Kaļiņingradas apgabalā, laikos, kad nekādu robežu vēl nebija, ieraudzījis mūs ar līdzbiedru kāškrustiem nokārtus - "Как вам не стыдно, здесь же женщины и дети!". No citas puses - labi vien ir, ka noskatījos, citādi varētu sanākt tā, ka atbrauc kāddien ciemos draugi ar bērniem vai mazbērniem, saviesīga saruna neviļus novirzās uz Kerola "Alisēm", tie bērni sāk man pārstāstīt sižetus, es tiem viņu vecākiem vai vecvecākiem bažīgi apjautājos par to sīkaļu garīgo veselību un attiecības sabojātas.
21st-Oct-2016 05:51 am - Es to izdarīju.
Pirms uzinstalēt vienu figņu, izlasīju Licence Agreement visā pilnībā.
21st-Oct-2016 12:22 am - Joprojām kabala
Šodien pavisam maģiskā veidā mani panāca stāsts par etrogiem.
Kad citronas dzied, tad danco mācītājs, ķesters un žīds.
Viss ir zīmes, jūs jau zināt. Ar labu nakti.
22nd-Oct-2016 12:38 pm - 4. daļa
no iepriekšējās nedēļas nogales pastaigas

Āgenskalns. Flora, fauna un faktūra )
20th-Oct-2016 07:47 pm
paklau, nebūs nekāda gulētiešana līdz ar vistām un celšanās līdz ar gaiļiem - es reāli sakāroju spageti ar tefteļiem un tomātu mērci. Un es to sev neliegšu šovakar!
This page was loaded Oct 22nd 2016, 2:44 pm GMT.