smadzeņu darbības blakusprodukts
mana ģimene un citi zvēri 
28th-Feb-2017 12:24 am - Plašais, šķelmīgais smaids
J. - We changed the bars and... well we did not have a chance to speak.
B. - Yeah, I know. But I wanted. / pause / B. - You're smart.
J. - Oh. I don't know... Hmm. But you are smart, seriously, you are.
B. - I know.
27th-Feb-2017 10:58 pm - Ētiskā un dabai draudzīgā iepirkšanās
Klau,

Es te tā aizdomājos par iešanu uz lielveikaliem un sapratu, ka laikam ir jēdzīgāk tomēr atbalstīt mājražotāju tirgū, jo viņš vairāk piķi tādā veidā dabūs, nekā caur rīteilu + viņi nemet ārā nesmukos/šķībos dārzeņus un augļus + noteikti, ka ir garšīgāks un krutāks tas dārzenis, jo sezonā tepatās izaudzis bez vešanas pāri okeānam or smth.
Tā patiešām sanāk vai arī es esmu pārskatījusies organic/ethical/blabla youtube videos?

Un ja tā ir, tad vai ir jēdzīgāk pirkt arī piem lēcas, melones, rīsus (t.i. lietas, kas LV neaug) tirgū vai arī tomēr rimčiks šajā situācijā ir ētiski/dabai draudzīgi ok?

Nevaru kkā atrast normālu infu, bet ļoti interesē domāt līdzi par to, kur un kam dodu savu naudu apmaiņā pret labumiem.
Ir jums kādas pārdomas?
27th-Feb-2017 08:48 pm
No rīta iegāju aptiekā palūgt deguna pilienu briesmīgām iesnām.
Iestājos garā rindā, kas, izrādījās, bija izveidojusies, jo aptiekāre mēģināja iestāstīt kādai meitenei, ka nav vitamīnu atmiņas uzlabošanai un smadzenes jātrenē kā muskuļi. Zaudēju patietību un aizgāju prom

Vakarā, dodoties mājās, caur skatlogu ieraudzīju, ka neviena cilvēka nav aptiekā, un gāju iekšā.
Tā pati pārdevēja atteicās man pārdot deguna pilienus, jo nezināju un tāpēc nevarēju viņai izskaidrot, vai man iesnas ir no alerģijas vai saaukstēšanās
27th-Feb-2017 07:41 pm
un vēl es jums visu laiku aizmirstu ieteikt palasīt Plūdoni. tas klasiķis ir asprātīgs! man vienmēr ir patikuši mutes brūķētāji un /piedodiet/ raspizģaji. un Ežulis, tas Ežulis tā! brūķē muti. pirmo reizi lasot es reāli smējos balsī, bērns kļuva dusmīgs. bet tie dialogi! pērle pērles galā
27th-Feb-2017 07:30 pm
pēdējā laikā lasot žurnālus bijuši divi pārsteigumi. viens bija Kiviča intervija ar Tanni. otrs: Ančas intervija ar Karginu. lai gan otrajā jautājumi un valoda bija daudz izsmalcinātāki, pirmā tai salika vienos vārtos. ja lasītājam rodas sajūta, ka sarunas laikā cilvēkiem nevis viedokļi atšķiras, bet viens visu laiku atbild nepareizi, nu tad tā manuprāt nav laba žurnālistika. ja vien žurnālists kā izmeklētājs necenšas pierādīt melus, krāpšanu, nelegālas izdarības vai tamlīdzīgas lietas, kas ļoti piestāv analītiskajai un pētnieciskajai žurnālistikai un nepavisam ne sieviešu lasāmvielai

tās tādas smalkas matērijas, sajūtāmas lietas. tur ļoti trūka tā netveramā, kas, piemēram, Neiburgas "Garāžas" padarīja par burvīgu filmu par interesantiem cilvēkiem ar hobiju, nevis pilsētas dīvaiņiem
27th-Feb-2017 05:59 pm - februāris
februāris )
27th-Feb-2017 03:28 pm
delfi.lv: Policistu-dīdžeju apsūdz par pārsimts eiro liela kukuļa pieņemšanu par "uzliec kaut ko no jumpravas".
vēl versija, ka policists dīdžejs ir tas, kurš vēlā nakts stundā nomaļā ceļmalā uzliek uzliek tev lēno, kamēr tev tā kā uz ātrajām nesas prāts.
27th-Feb-2017 02:53 pm
kautko tik drausmīgu kā laulības dzīves ainas dailē es sen nebiju redzējusi
viens labums, visi atzina,ka turpmāk mani klausīs gan,kad pēc pirmā cēliena teikšu,ka jāiet prom, lai gan,ja godīgi, tad pat man prātā nenāca, kādā feispalmā tur nāksies sēdēt
27th-Feb-2017 01:36 pm - Palīdzības biedrība priekš slāpes ciesdamiem igauņiem
Dāmas un kungi, it's official: vairs neatmaksājas braukt uz Igauniju kaut ko pirkt. Viss, cauri, tas bija skaisti, bet tā vairs nav taisnība.

Paklusēsim uz brītiņu un novērtēsim, cik spēcīgu tradīciju mēs esam zaudējuši. Braucieni uz Igauniju pēc desas jau kopš vismaz divdesmitā gadsimta septiņdesmitajiem gadiem bija skaista Ziemeļvidzemes tradīcija. Kolhozi pirms 1. septembŗa rīkoja autobusu pārbraucienus sapirkties burtnīcas, grāmatu vāciņus un doktordesu. Apķērīgie Igaunijas veikalnieki aizvēra veikalus tieši tajā brīdī, kad ieradās reisa autobuss ar badīgajiem latviešiem. Regulārie Igaunijas izbraucieni papildināja mūsu trūcīgo padomju ēdienkarti ar tādiem eksotiskiem gardumiem kā marmelādi tūbiņās, spilventiņkošļenēm un, ja noveicās, igauņu pepsikolu. Atsevišķi izlēcēji pat pamanījās uz skolu nākt igauņu formastērpā. To gan neatbalstīja, bet arī neaizliedza, un šī nelielā spraudziņa totālitārajā noteikumu un ierobežojumu sienā palīdzēja kaut mazliet saglabāt savu indivīduālitāti.

Bet, lai cik arī spēcīga nebūtu Desas Kustība pa Dzīvības ceļu, tā tomēr šķiet nieks salīdzinājumā ar to, kas panesās deviņdesmitajos. Pēkšņi Igaunijā bija lētāks viss, sākot ar cukuru un beidzot ar veļas mašīnām, un cilvēki jo aši metās to izmantot. Līdz pat pavisam nesenam laikam mazumtirdzniecība Valkā sastāvēja galvenokārt no maziem veikaliņiem, kur ātri ieskriet nopirkt pienu un maizi – visi lielie iepirkšanās centri bija Valgā, ikurāt pie Latvijas robežas.

Tomēr mazpamazām lietas sāka mainīties. Arī Valkā pirms kāda laika uzbūvēja pirmo (diezgan mazu, bet tomēr) lielveikalu, turklāt – kāda sagadīšanās! – arī ikurāt pie Igaunijas robežas. Un turpat pierobežas lielveikalā atvēra arī nelielu alkohola autletu (no vārdu sal. "būt autā"), kas izrādījās pareizais lēmums. Pamazām, tomēr pārliecinoši tieši alkohols kļuva par pirmo nozari, kur Latvijas tirgotāji sāka iedzīvoties uz igauņu rēķina – šķiet, igauņu veikalos alkoholiskus dzērienus pērk tikai latvieši, kam sagribas Cēsu Premium nevis Cēsu, bet A le Coq pildījumā.

Izslāpušie igauņi sāka iespiesties arvien dziļāk iekšzemē. Ir tak tiesa, ja esi atbraucis pēc alus, kāpēc nepaņemt arī desu? Un, ja esi aizbraucis uz Valku, kāpēc neaizbraukt līdz Valmierai? Piebildīsim, tas līdz šim ir igauņu sirojumu tālākais galamērķis, lai gan, būsim godīgi, Cēsu krišana ir tuvāko gadu jautājums. Bet tad arī ir! Varētu šķist, ka Valmieras veikalu izkārtnes igauniski ir tikai tāds mīlīgs labas gribas žests kaimiņu virzienā. Nebūt ne, tā arvien biežāk ir dzīves nepieciešamība. Es, piemēram, sagaidu, ka visnotaļ drīz Valmieras veikals-noliktava Depo sāks vervēt pārdevējus-konsultantus Valgā. Ir taču labi, ka pārdevēji runā pircēju valodā.

Tomēr vienā jomā Igaunija joprojām turējās. Nu labi, ne turējās, bet bija atradusi jauku kompromisu ar Latviju. Latvijā bija lētāka dīzeļdegviela, tas tiesa – bet Igaunijā bija lētāks benzīns. Un tā tīri pamanāmi, par kādiem 5-10 santīmiem litrā. Katru reizi, kad braucām uz Igauniju pēc salmiņiem (tas ir vienīgais kapitālismā izdzīvojušais bērnības gardums), pielējām arī pilnu bāku. Man pat ir benzīnkanna. Tiesa, tas galvenokārt tāpēc, ka viņu ražo Valmierā, un es esmu pārliecināts lokālpatriots. Bet tomēr.

Bet nu arī tas ir cauri. Kopš jaunā gada Valkā arī benzīns maksā lētāk nekā Valgā. Viss, cauri, paldies, Igaunijas mazumtirdzniecība, tu mums palīdzēji pārlaist smagus gadus, bet nu mums tevis vairs nevajag. In fact, tagad tev vajag mūs.

Es ieteiktu Valgas Rimi, Selvera un Nestes īpašniekiem mēģināt kaut kādā veidā izbīdīt tā samērā niecīgā zemes pleķa, kur viņi visi sacelti, pievienošanu Latvijai. Neies tak tādu labu infrastruktūru laist postā tikai tāpēc, ka Igaunijā akcīze lielāka.

Bet Ziemeļvidzemes mazumtirgotājus es apsveicu ar pēkšņo laimi, kas viņiem uzkritusi. Es jau iepriekš biju izteicies, ka latviešiem vajadzētu kļūt par Igaunijas karstajiem dienvidu kaimiņiem, un man tiešām ir prieks, ka tas tik tiešām tā notiek. No Valkas sanāks lieliska ziemeļu Tihuāna, igauņu kantrīdziedoņi dziedās par Rūjienas lēto šņabi un karbonādēm, savukārt vārdu salikums "Valmieras grupējums" atkal atgriezīsies ikdienas sarunvalodā, taču nu jau ar jaudīgāku jēgu.
27th-Feb-2017 11:31 am
bažas un besis drusku atkāpās, kad iedzēru ibumetīnu un galvā vēlreiz pašķirstīju visas jaukās februāra dienas, kurās es sev izdarīju kaut ko labu
un ziniet, šis tiešām bijis itin jauks mēnesis, un to es pēdējā gada laikā varu apgalvot pirmoreiz, tāpēc tādas vienas nakts beša epizodes var neņemt vērā
27th-Feb-2017 11:08 am - Bastīlija
Līdz Bastīlijas ieņemšanas dienai vēl jāgaida (atšķirībā no latviešiem, kas visu ievērojamo veic slapjdraņķī vai sniegputenī, un attiecīgi visi valsts svētki šādā laikā, francūžiem patīk valstis dibināt un revolūcijas taisīt vasarā, kad saulīte silda), taču nenoturējos. :)

Interesanti bija pamanīt rakstos, ka šajā pasaulslavenajā brīvības cīnītāju cietumā ķēdēs sakalts bijis ieslodzīts arī kāds mūsu novadnieks, proti, paša Viņa Gaišības hercoga Pētera miesīgs jaunākais brālis Karls (Karl Ernst von Biron, 1728-1801), kuru 1768. gadā Parīzē apcietināja kā naudas un vekseļu viltotāju un kabatzagļu bandas vadoni. Ģimenei, zobus sakožot, sev par nelaimi nācās "melno avi" izpirkt, citādi sēdētu līdz revolūcijai.


Karl Ernst von Biron (1728-1801)

T.i. ne tikai brašie latvju anarhisti visādās tur londōnās un bostonās iekļuvuši vēstures annālēs ar kriminālām aktivitātēm ārzemēs. ;)
27th-Feb-2017 11:02 am
Katru reizi sanāk savādāk. Sestdien trijatā mēģinājām piesist mošķi, tak tas mani trīs reizes apēda un ceturtajā noēda pavisam un pēdējais varonis knapi paguva mošķim iespļaut vienā no divpadsmit acīm, kad arī pazuda nebūtībā, vāri izkliegdams Marseljēzas pirmās rindas.

Vakar tas pats mošķis tika iebradāts stāvus komposta kaudzē viegli, ātri un efektīvi, ar ko arī visus apsveicu, jo, ziniet, Yog-Sothoth jums nav nekāds Sīrijas migrants no Albānijas, kurš atnāk uz Latviju un steidzīgi aizbēg, jo te tādi neizdzīvo.
27th-Feb-2017 09:14 am - Pašvaldību vēlēšanas ārzemēs
Mēģināju internetā sagrābstīt informāciju, vai un kā tas darāms, bet neko daudz svaigāku par 2014. gadu īsti neatradu. Ja pareizi saprotu, ārzemēs esošie var balstot tikai par Rīgas sarakstiem. Tas mani pārāk neuztrauktu, bet kur un kā es to varu izdarīt un vai man tas kaut kur jāpiesaka iepriekš? Ja tas kaut ko maina, konkrēti interesētu balsošana Parīzē.

Paldies!

UPD: Sazinājos ar CVK un te ir atbilde, ja nu kādam noder.

Paldies par Jūsu interesi piedalīties pašvaldību vēlēšanās, tomēr piedalīties šajās vēlēšanās, uzturoties ārvalstīs, nebūs iespējams.
Pašvaldību vēlēšanās iecirkņi ārvalstīs netiek veidoti, jo katra pašvaldība ir atsevišķs vēlēšanu apgabals. Pavisam ir 119 vēlēšanu apgabali, kuros katrā ir savi deputātu kandidātu un vēlētāju saraksti, un iepriekš nav zināms, kuru pašvaldību vēlētāji varētu vēlēties balsot attiecīgajā ārvalsts iecirknī.

Arī nobalsot pa pastu pašvaldību vēlēšanās nevarēs. Lai gan Centrālā vēlēšanu komisija pagājušajā gadā sagatavoja un iesniedza šādu priekšlikumu parlamentā, parlaments to neatbalstīja.

Līdz ar to piedalīties 3.jūnija pašvaldību vēlēšanās Jums varētu būt iespējams tikai tajā gadījumā, ja būsiet Latvijā kādā no iepriekšējās balsošanas dienām – 31.maijā, 1. vai 2. jūnijā.
27th-Feb-2017 09:46 am - "in good days I make internet look better, in bad days I make it suck less" (c)
Vai Tu jau izteicies par SEB ibankas tā dēvēto jauno saskarni? Vēlos iepazīties ar to, kurš sevi sauc par šīs lietotnes dizaineri vai arī, ar "mārķetinga un zīmolvedības un lietotājpieredzes seniorviceprezidentu ibankas attīstības jautājumos". Ā, nē, šis pārāk Swedbancīgs tituls,
SEBā bija bišķi cita arhitektūra.

Tātad, ticamāk, vēlos iepazīties ar SEB bankas

Lietotājpieredzes (vice)prezidentu
Zīmolvedības nodaļas
Mārketinga daļas
Klientu servisa pārvaldē
[te varētu būt vēl kaut kāds apgabals, Boltic/CIS/CE]

Valdlauči, Latvijas Republika.

Modri, eto ti?
26th-Feb-2017 11:40 pm
un vispār, ciba, man ļoti patīk lasīt tavus ierakstus (un kaislīgās diskusijas) par lietām, kurās vispār neorientējos, pilnīgi neko nesaprotu vai vispār pirmo reizi dzirdu
iedomājieties kā tas notika, piemēram, Apgaismības laikmetā. izlasi, uzraksti un ja vienlaikus par šo tēmu diskutē ar vairāk nekā vienu cilvēku, paiet pusgads līdz diskusija pusē un gadi (GADI!) kamēr pasta ratu nesti un baložu lidināti tie komentāri kolapsējas
26th-Feb-2017 11:09 pm
un vēl līdz ar pirmajām saulainajām dienām un mātes pārlaimīgumu pēc permakultūras lekcijas mani ir pārņēmis dārza trakums. tik ļoti, ka jau esmu sākusi griezt uz pusēm un apakšā sadurstīt piena pakas un jau nedēļas trīs visu laiku cenšos atcerēties iesēt tos nabaga nelaimīgos kressalātus

vēl man par to permakultūru jāpalasa, jo trakums mani jau ir skāris, citādāk mūsu vairāku saimnieku dārziņā kāds labu gribot ņems un izravēs visus 'nepareizos' principus ārā. bet es gribu skaistil krāšņi, jēdzīgi un pēc iespējas slinkāk. nez, jāpaprasa lai man tēs piešķir īpašu parauglaukumu, tāpat vismaz 3 dažādu šķirņu ķirbji, kas jāsēj katrs savā galā lai nesaziedas
26th-Feb-2017 10:34 pm
es nevaru izstāstīt kā man jāsit pa pirkstiem lai neprasītu jums visādas smukas un krāsainas (vēlams neprātīgi krāsainas, spīguļainas, izšūtas, košas u.tml) vecās drēbes jo man ir uznācis šūšanas trakums un izmisīgi vajadzīga krāsu terapija. tik ļoti, ka esmu gatava nogriezt sporta biksēm galus, izjaukt samta jaku un sašūt tiem bērniem divus miega kurmīšus. jo nu krāsas tādas nekādas tiem konkrētajiem audumiem. un ja man tiešām izdosies saņemties un šonedēļ to šujmašīnu savest kārtībā, nav zināmi rezultāti. jo mani tas trakums ir pārņēmis un nelaiž ciet. un vēl mani ir pārņēmis planētas glābšanas trakums, tādēļ es savas drēbes cītīgi sagriežu strēmelē lai māte var ieaust lupatu deķī pirms man uznāk nostaļģija un es ielieku atpakaļ skapī (man drēbju ļoti daudz, bet no mīļākajām šķirties grūti. ļoti ļoti grūti.) un arī ideju ko gribas uztaisīt un kas viss j
apamēģina ir tā, ka maz neliekas
26th-Feb-2017 09:06 pm - ...psihopāti...
Iedomājieties, Islandē nav odu! Nemaz.

Mīlīga ir arī tā zinātnieka atbilde. Kur sākumā pastāsta gadījumu, kad mēs lidmašīnā atradām odu, tad rāmi pastāsta par iespējamiem iemesliem, kādēļ odu nav, tad tikpat rāmi tos apgāž. Tad pastāsta dramatisku stāstu par pusauga oda cīņu par dzīvību sūrajā Islandē. Tad, lai visi saprastu, ka Islande ir drūma vieta, pastāsta par visiem citiem asinsūcējmošķiem, kas Islandē IR. Un beigās random faktoīds par to, kā odus pievilināt ar sauso ledu.

Nu, kā var nemīlēt tādus cilvēkus.:)

Autora piezīme. Nosaukumā izmantotais citāts oriģinālavotā bija veltīts viendienītēm
26th-Feb-2017 05:32 pm
Kāpņu telpā pie rorēm stāv sāls paka. Jau kādu nedēļu. Ražots Baltkrievijā.
Domāju, nez, ko tā stāv bez iemesla. Ka tikai nav novārdots.
26th-Feb-2017 05:11 pm
Lūk, ko mums Vikipēdija stāsta par līvu Vastlāvja tradīcijām:

"Vastlāvji mums ir augsti svētki (..). To otrdienas vakaru pēc saules noiešanas meitas to Vastlāvju sāk dzīt. Tad tās skraida no vienām mājām uz otrām un dzied tādas bezkaunīgas dziesmas, ko kaunos še ierakstīt. Kad tās labu brīdi priekšnamā izbļaustījušās, tad saiminiece atver durvis un ielaiž istabā, kur tās vēl jo trakāki dzied. Ja ierauga vīrieti, tad plēš, rausta to zemē un vazā pa plānu apkārt. Nama māte pa tam uz galda salikusi lielu čupu pīrāgu (ar zivīm ceptus raušus), brandvīna blašķi un alus ķipi, un lielu bļodu ar vārītām pupām un zirņiem klāt, ved tad tos godīgos viesus pie tā piekrauta galda un lūdz, lai ēd un dzer, cik sirds saņem. Jo zināms, ja šos viesus labi nemielo, tad jēri un kazlēni visi klibos. Labi izmielots gāžas viss meitu tracis atkal projām uz citām majām un taisa tur tādus pašus godus".

(No Kolkas jūrmalas. "Ziņas un stāsti par Dieva valstības lietām." 1852.)
26th-Feb-2017 04:54 pm
Tajā nesasniedzamajā dzīves posmā, kad man būs daudz naudas un arī daudz brīva laika, es noteikti rīkošu meteņu karnevālus draugu un paziņu lokā. Ar lielu ēšanu, dzeršanu, kaut kādām neprātīgām orģijām, ugunskuriem, uguņošanām, zirgu peldēm šampanietī, klasiskās mūzikas koncertiem, tverkinga sacīkstēm un visu citu, kas nu tur piederas.Protams, tad kad mani ievēlēs par prezidenti (nevis parlaments, bet visa tauta, cerams, lai pilnvaras attiecīgi būtu lielākas), mans pirmais rīkojums būs par Meteņa brīvdienu izsludināšanu un ierakstīšanu Satversmes Preambulā.
Jebšu šis gada depresīvākais laiks bez ugunīm, orģijām un alkohola nav panesams, patiesi, patiesi.
26th-Feb-2017 03:10 pm - Donald Kagan on War and Human Nature
https://www.youtube.com/watch?v=v7i1X4jh7oQ
26th-Feb-2017 02:52 pm
"If you want to make big improvements in communication, my advice is – hire physicists, not communications people from normal companies and never believe what advertising companies tell you about ‘data’ unless you can independently verify it. Physics, mathematics, and computer science are domains in which there are real experts, unlike macro-economic forecasting which satisfies neither of the necessary conditions"

https://dominiccummings.wordpress.com/2016/10/29/on-the-referendum-20-the-campaign-physics-and-data-science-vote-leaves-voter-intention-collection-system-vics-now-available-for-all/
This page was loaded Feb 28th 2017, 5:03 am GMT.