smadzeņu darbības blakusprodukts
mana ģimene un citi zvēri 
9th-Dec-2016 10:39 am - Laika vērotāja piezīmes.
Šobrīd ir ideāla ziema šiem platuma grādiem. Manis dēļ šitāda varētu vilkties arī līdz maijam vai līdz kuram laikam tur parasti mums ziema ir.
9th-Dec-2016 08:53 am - When the lights go out
Vakar Jelgavā pamatīgi beidzās elektrība. Tik pamatīgi, ka Rimi un visā tirdzniecības centrā izdzisa gaisma. Mazas lampiņas palika degam vien pie kasēm, kur stāvēja normālas rindas. Cilvēku reakcija bija negaidīti rāma - lielākā daļa palika veikalā un tramīgi piesardzīgi, lēni kaut ko domāja. Kāda maza daļa mierīgi, bet determinēti uzreiz devās uz izejām. Es nekur nedevos. Es taisni stāvēju pie alkohola plaukta, kā tad es uzreiz tā aiziešu. Bētnu es apsvēru domu evakuēt sevi un [savācu alkoholu, un] devos kasu virzienā.
Aptuveni četru minūšu laikā pēc gaismas izdzišanas gar visām kasēm nogāja apsargs un informēja ļaudis, ka veikals tiek evakuēts. Visi rātni nolika groziņus un devās prom. Cilvēki sāka kustēt mazuliet steidzīgāk.
Izgāju ārā - a tur tumšs. Gaismas nebija nedz daudzstāvu mājās, nedz luksoforos - tikai mašīnas, kas lielā daudzumā pameta Rimi stāvvietu, deva gaismu. Es piezvanīju uz mājām - elektrība pamatīgi raustījās arī tur - un devos turp. Braucot prom, manīju, ka gaismas atgriežas. Pēc minūtes attapos, ka uz Rimi es devos ne jau tāpēc, lai iegādātos Lego Friends ar 40% atlaidi, kāli un sidru, bet gan lai no Omnivas pakomāta izņemtu kontaktlēcas. Griezu riņķī, atgriezos stāvlaukumā, izņēmu kontaktlēcas, iegāju pilnīgi normāli funkcionējošā Rimi, atradu savu groziņu un pabeidzu iepirkšanos.
Secinājumi: Rimi diezgan nopietni attiecas pret cilvēku evakuēšanu. Es ļoti nenopietni attiecos pret sevis evakuēšanu.
9th-Dec-2016 03:10 am
tvnet: ķīmiskās vielas teritorijā Brīvības ielā 222 glabājušās jau 16 gadus, tomēr bažām par to kaitīgumu cilvēkam vai videi nav, jo tās tikušas izmantotas citronskābes ražošanā
9th-Dec-2016 12:29 am
Šovakar ejot no vingrošanas pie Kapiem nedaudz piepalīdzēju meitenei, kura stutēja zemē nokritušu bomzīti, kamēr atbrauc ātrie. Palīdzēju tik daudz kā pastutēt. Saulesbrālim neklausīja labā kāja, tā ka nemaz, kā nostājās uz tās, tā krita, es domāju, ka viņam bija insults, nevis reibums, lai gan varbūt arī reibums bija komplektā.
Tad es aizdomājos, ka viņi, nabagi, taču ziemā izsalst kā gliemji, no kurienes tad viņi rodas atkal un atkal. Cik ilga ir tāda bomzīša karjera pirms viņus paņem ziema, infarkts, gangrēna un ogļu aizdedzināmais šķidrums? Kā rodas jauni bomži? Izšķiļas no bamšļa mīļotājiem, margināliem nihilistiem-alkoholiķiem?
Kad mācījos kādā no mazajām klasēm, reiz fizkultūras stundas laikā pa logu varēja apbrīnot, kā divi padomjlaiku bomži stūķē mutē skolas makaronus tieši no miskastēm. Visa klase saskrēj skatīties, bet skolotāja mūs visus no loga nodzina un aiztrenca spēlēt tautas bumbu. Droši vien mums nevajadzēja redzēt, kā onkuļi ēd no miskastēm, nemaz nerunājot par to, ka padomju savienībā bomžu nav.
8th-Dec-2016 11:29 pm - Huel & Soylent
Kāda Jums pieredze ar Huel, Soylent vai līdzīgiem produktiem? Pats lietoju Huel, bet gribas zināt Jūsu pieredzi!
8th-Dec-2016 09:01 pm
Kas diez tāds interesants ticis atainots sociālajos tīklos un ziņās?
8th-Dec-2016 07:41 pm
Decembris - tas ir tas straujais virpulis, pirms gada pēdējās paliekas saplūst notekcaurulē. Tāpēc decembros dzīve allažiņ ir tik intensīva un neko nevar jēdzīgi pagūt.
8th-Dec-2016 06:11 pm - Bezdarbnieka pabalsts
JA tu esi nostrādājis un nodzīvojis Lielbritanijā četrus gadus?
Var dabūt pabalstu?
Vai ir kaut kāds pabalsts priekš cilvēkiem, kuri atgriežas? Vienkārši par to, ka atgriežas.
Meklēju netos, bet neko nesaprotu un neatrodu tai marasmā.
Paldies.
8th-Dec-2016 11:15 am - mazs vírusiņš gāž lielu zirdziņu
Apbrīnojami, cik spējīgs ir tāds vīruss šmīruss. Nogāza visuvarošo un darošo zirgu.
Ja nacionālajā gaismas pilī pasākumā šķita, ka pie vēdergraižu un šķērmās dūšas vainīgi ir pusdienu kāposti, tad vēlāk gan viss tapa skaidrs.
Kā man tapa skaidrs? Kurš gan uztaisīja veselu izklāstu par caureju ģenēzi, kur rādīja kāds raksturs vīrusiem, kāds baktērijām? Ironija uzsmaidīja zirgam.
Tad nu ļoti labi sapratu, ka šis ir vīruss. Es domāju, ka epidemioloģiskajā anamnēzē bieži figurējošais Norovalka vīruss arī būs šis. Vienlaikus šķiet savādi, ka krītu pēc gana ilga laika. Vairāki mēneši pavadīti šo vīrusu kara laukā. Pieļauju, atnācis štams, ko nepazīstu.
Lai nu kā arī nebūtu.
Tad vannas istaba kļūst par zirga istabu. Tad sēdi tur un gaidi, pa kuru galu tad šoreiz būs vispirms? Bet tad, čokurā sarāvies, kunksti un gaidi miegu.
Nākamā rītā pasūtīju to pašu zāļu komplektu ar ko sūtu mājā pacientus. Es dievinu mūsdienu farmakoloģijas atklājumus!

Ieguvu neizmērojamu empātiju pret mazuļiem ar gastroenterītu.
8th-Dec-2016 10:50 am - Tumsas varā
Dzīvoklī koridorā jau trešo diennakti izdzisusi spuldzīte. Atceros nopirkt tikai tad, kad vakarā, nākdama mājās, ieveļos pa tumsu iekšā un nočortojos, ka vēl joprojām gaisma pate par sevi nav tapusi. Pazīstot sevi, es šādi varu nodzīvot ļoti ilgi. Tad nu šorīt, pa tumsu taustoties, ģērbjos. Atnācu uz darbu un, protams, konstatēju, ka kājās pie mazās melnās kleitiņas man ir divas dažādas pusgarās zeķes. Abas melnas, bet tomēr dažādas. Un ko man tagadiņ darīt? Jābrauc vēl pēcpusdienā apgaismot jaunatne/Latvijas nākotne.

Citās ziņās:
Nopirkām biļetes uz G.Šmita "Kārkliem". Noskatījos Volmāronkas sižetu, nu patiesībā jau tā ir tā pati Žurka Kornēlija, tikai, domājams, citā (augstākā) kvalitātē. Būs branga smiešanās. Es ceru.
8th-Dec-2016 10:23 am
pēc vilšanās grupas "zāle" jaunajā albumā drusku strjomīgi klausīties jauno dakhabrakhu, bet noturēties līdz vakaram nevaru un negribu. pagaidām liekas skaisti, cik nu no darba datora tumbiņām un otrā skaņdarba albumā var spriest, bet nu mana mīlestība uz viņiem arī ir visnotaļ nekritiska
upd. ir skaisti. mazāk trakošanas un rotaļāšanās ar popsu, lēnāk, pamatīgāk, hipnotizējošāk, karoče, tumšo vakaru mūzika. tas, ko es gribēju no "zāles", ja, un nedabūju
8th-Dec-2016 09:45 am - I have received satisfasction
Berijs Lindons joprojām ir viskrutākā Kubrika filma (un tā ir spēcīga konkurence), svētdien vēl rāda, aizejiet.

Ja jums patīk veci objektīvi, noteikti pamanīsit dažas tehniskās detaļas, turklāt dažas pavisam negaidītas (rādās, Kubriks ar saviem ļoti varenajiem diafragmas atvērumiem labprāt filmēja arī ārā, bet ko tur, ikvienam, kam patrāpījies ļoti gaišs objektīvs, šad tad uznāk vēlme viņu lietot arī tad, kad gaismas pietiek). Taču tehnikas detaļas ātri aizmirstas -- un paliek ļoti skaisti, asprātīgi un beigu galā arī neticami skumji pastāstīts stāsts par kāda jaunskunga ambīcijām, gatavību soļot cauri dzīvei paceltu galvu, ņemt, ko sagribas, un nelāgo galu. Taču nelāgais gals nešķiet tāds didaktiski piešūts, redziet, nedariet tā, beigsies slikti. Līdz tam rāmi, nesteidzīgi un neizbēgami nonāk trīs stundu laikā. Un, kad tas notiek, ambiciozā jaunskunga neizbēgami ir žēl. Ne tāpēc, ka viņš būtu ļoti jauks cilvēks, kam nepelnīti neveicas -- bet nav iespējams trīs stundas stāstīt par kādu cilvēku un beigās nejust vismaz kaut kādu līdzjūtību.

18. gadsimta cilvēki parasti šķiet kaut kāda tāla, viendabīga masa, kā mūzejos, nolikti aiz stikla un samta virvēm. Lūk, dzīvoja viņi tādās mājiņās, darīja tādas lietas, kādam taču uz šīm šikajām mēbelēm bija jāsēž, viņi arī sēdēja. Gleznās un mūzejos dubļus nerāda, tāpēc var rasties tāds maldīgs priekštats par kaut kādiem senajiem zelta laikiem, kad viss bija tik skaisti, saskanīgi un pareizi. Savukārt Berijā Lindonā ir dubļi, daudz dubļu, visa filma ir piesūkusies mitras, dubļainas greznības.

Varbūt tieši tā pēkšņā pretruna -- kā, mēs taču esam pieraduši, ka pa parketu jāiet plēves čībās, nevis sabristos armijas zābakos -- palīdz nojaukt atšķirību starp "viņiem" un "mums". Jo, protams, filma nav par 18. gadsimtu. Jā, tolaik ar cilvēkiem notika lietas, kas tagad vairs nenotiek, pasaule ir mainījusies. Taču cilvēku vēlmes, centieni, uzvedība, veiksmes un neveiksmes -- tas viss ir tik tieši saprotams. Tas nav par viņiem, tas ir par mums -- jo nav jau nekādu "viņu" un "mūs".

Vārdu sakot, noskatieties. Ja netiekat uz kino, paprasiet Lielajā Videonomā -- lai gan jebkuŗā gadījumā ieplānojiet trīs stundas lēnas skatīšanās, kur visu laiku jādomā līdzi. You will receive satisfaction.
8th-Dec-2016 07:17 am
Vajadzētu aizliegt cilvēkiem mosties pirms saules, ja vien viņi neiet makšķerēt, nodarboties ar jogām un rakstniecību. Sevišķi ziemā. Tāds pirms saules pamodināts ļautiņš ir tikai tāds izmisis zombijs, kurš velkas, kur autopilots un gribas paliekas viņu nes.
8th-Dec-2016 12:30 am - i love you love you not, ko tu par to zini, Fromm?
"Mīlestība ir noslēpums. Un, jo vairāk mēs par to runāsim, jo stulbāki paliksim. Par to vajag nevis runāt, bet tas vienkārši ir jājūt, jāmēģina vismaz." Vladislavs Nastavševs, komentējot izrādi "Peldošie - Ceļojošie, II daļa Dailes teātrī)

Jo, kas gan cits mums atliek, vai ne? :))

Veltījums filosofiem un citiem humanitāro zinātņu zvēriņiem :))))
7th-Dec-2016 11:20 pm
Griezu sieru Maasdamer, ražotu Nīderlandē, ja tic uzrakstam. Uz siera miziņas gan kirilicā bija rakstīts, ka tas ir siers. Atcerējos, ka bērnībā siera miziņās dažreiz varēja atrast plastmasas cipariņus un burtiņus, kas sīkajiem bija milzu vērtē. Cipariņus un burtiņus varēja krāt, mainīties, vienkārši turēt kārbiņā, laiku pa laikam vilkt laukā, priecāties un cerēt, ka kādu dienu būs sakrāts vesels alfabēts un varēs salikt vārdus.
7th-Dec-2016 10:58 pm
Gribētos kādreiz aptaustīt tūka uzvalku.
Aizbraukt līdz džakūzim, ielīst tajā un palikt uz 3 stundām. Nepaskaidrot, kāpēc man Tāda Seja.

Lūk.

Pagaidām manā baketlistā nekā cita nav.
7th-Dec-2016 09:35 pm
Mans dzīvesstāsts īsumā: sviedriem vaigā lipinu golemu, pēc tam šausmās mēģinu no tā aizbēgt vai to iznīcināt; līdzko sajūtos puslīdz droša, sāku lipināt nākamo, un tā arvien.
7th-Dec-2016 08:02 pm
"As for Donald Trump’s argument during the presidential campaign that America’s richer allies should pay adequately for their protection, it was a fair point in principle, but a fatal thing to say in public. It made clear that America’s commitment to NATO would not be unconditional under President Trump; and if America’s commitment is not unconditional, then fairly obviously it will not extend to nuclear war. The cat is out of the bag. Seen from Moscow, the West has not been in such inviting disarray since the Suez crisis of 1956. Whatever constraints Putin may now feel upon his land-grabbing instincts, they must be entirely domestic in nature. NATO is no longer one of them."

http://www.nybooks.com/articles/2016/12/22/russia-nato-trump-the-shadow-world/
7th-Dec-2016 07:34 pm
nemiers spēlē prāta vētru. skoļzkije bļe ūļici.
7th-Dec-2016 06:47 pm - Pazīsti savu klientu
Ļoti sajūsmina tās reklāmas visādās lapās, kur kaut kāda huiņa tiek mēģināta lokālizēt. "Pensionāre no Liepājas nejauši atklāj dīvainu veidu, kā ietaupīt skābo krējumu", "Raitis no Rīgas: nekad neticēju, ka spēšu pagarināt sava cirvja kātu", tādā garā, tikai tizlāk. Pārsvarā sajūsmina tas, cik ļoti aizšauj greizi ("Pāris no Rīgas", kur kungs ir sniegbalts un kundze indusu cilmes, nav pāris no Rīgas, nu nav). Bet "Latvijas miljonāri vēlas aizvākt šo video no interneta" aizkustina ar to, ka nevilšus trāpīts. Nez, kas tur varētu būt, vai ne. Lemberga saruna pirtī ar Šķēli? Savickis ar Godmani apspriež enerģētikas polītiku? Varbūt pat -- uh, sapņosim lielus sapņus -- Mottes smiekli?

Tiesa, klikšķināt gan negribas, kaut kas saka priekšā, ka sanāks vilties.
7th-Dec-2016 05:39 pm
"The physical world, not theories based on wishful thinking, have always determined the outcome of economic life on Earth. There are 7 billion people on Earth all seeking to thrive. Even if these new economies are 40% more efficient that the US and Europeans in their marginal energy use...their demand for physical material and energy will be far larger than anything humans have experienced in the past. The current Anglo-Euro fantasy for energy efficiency (wind and solar) will work to an extent, but requires so much land use, that it is impractical at scale in the population density of Asia (passive solar and geothermal is different). Current Euro fantasies of running all of Europe from solar farms in war-torn Africa....are....well.....let's say "curious". The reality is that 7-9 billion humans, in order to avoid war, will need high density, transportable energy at much larger volumes than at present.

"Oil" is slow motion, genetically modified biomass. (Dead dinosaurs). It was genetically modified, slowly, by many microorganisms over millions of years. The same process can can now be done in hours with lab-level technology. Given that the entire infrastructure of the world economy already has an established "bio fuel" system in operation...known as "the oil industry"...new bio forms of matter-to-energy-to-matter conversion can be better applied to...oil...than to millions of hectares of hard-to-recycle solar panels and wind farms. These genomic solutions are already scaling globally in human waste treatment and e-waste systems."
7th-Dec-2016 03:00 pm - Pirmsziemassvētku bardaka vērotāja piezīmes.
Šķiet, ka mūsdienās nepelnīti aizmirsta iespēja, ka Ziemassvētku vecītis prasītās planšetes vietā žagarus atnes.
This page was loaded Dec 9th 2016, 11:42 am GMT.