pajautaa

Vakcinēšana

« previous entry | next entry »
Dec. 3., 2018 | 06:21 pm
posted by: emiilia in pajautaa

Man ir jautājums par bērnu vakcinēšanu.

Kādi ir argumenti tam, lai bērnu nevakcinētu?

Draudi imūnsistēmai? Kaut kāda sazvērestību teorija? Kas īsti?

Neko nesaprotu.

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {28}

Nepabeigtā dienasgrāmata

from: [info]dienasgramata
date: Dec. 3., 2018 - 06:30 pm
#

nekvalitatīvas vakcīnas, speciāli indīgi piemaisījumi vakcīnās, ebreju ārstu sazvērestība, starp citu, nav zināms, kādu ietekmi vakcinēšana atstāj ilgtermiņā uz populāciju, iejaukšanās dabiskajā atlasē un dabiskā organisma attīstībā, vispār iejaukšanās liktenī, karmā un Dieva gribā - vai nu mazums

Atbildēt


Nepabeigtā dienasgrāmata

from: [info]dienasgramata
date: Dec. 3., 2018 - 06:34 pm
#

turklāt ārsti bieži ir kļūdījusies, savulaik nolaida asinis pret lepru vai izrakstīja elektrošoku pret homoseksualitāti, kāpēc lai tagad mēs viņiem ticētu?

Atbildēt


A

from: [info]klusums
date: Dec. 3., 2018 - 06:47 pm
#

Sazvērestību teorijas, ka Pastērs ir melis un visa statistika arī. Un to visu pastrādājusi big pharma. Es biju pazīstama ar vienu trača cēlēju - dziedniece, kura info meklē internetos. Un tur var atrast visu ko. Turklāt antivakcinētāju info ir interesantāka kā garlaicīga statistika par to, ka (un kā) vakcīnas darbojas.

Atbildēt


Andris

from: [info]degeneralis
date: Dec. 3., 2018 - 07:03 pm
#

Idiotisms

Atbildēt


Uzmanību, viss šeit lasāmais ir autora fantāzija.

from: [info]ulvs
date: Dec. 3., 2018 - 07:26 pm
#

Jāatzīst, lielākā daļa cilvēku, kuri fano par tēmu "vakcīnas ir nāve, nelieciet tās veikt savām atvasēm" ir dumji cilvēki. Taču mums būtu jāuzdod vairāk jautājumu speciālistiem par tēmu "vakcīju potenciālais kaitīgums un ietekme uz gēniem". Tomēr medicīna ir krietni attīstījusies kopš laika, kad tapa īstenota pirmā ideja par vakcīnu (19. gs. sākums). Būtu jāiegulda nauda info kampaņās par to, kā darbojas vakcīnas, par vakcīnu vēsturi, etc.

Īsumā: draudi ir overrated. Mēs dzīvojam laikā, kur cilvēki ir tendēti neuzticēties establishmentam, lai arī kāds tas nebūtu. Ja man tagad būtu bērni, es izrunātos ar pēc iespējas neitrālākiem speciālistiem, apspriežot tēmu "farmācija kā milzu bizness", konkrētāk ideju "apzināti sabojāt cilvēkiem veselību, lai vēlāk varētu pārdot medicīnu, kas uzlabo viņu dzīves kvalitāti". Izklausās pēc normālas sazvērestība, taču vienmēr jāatceras, ka tas ir milzu bizness un milzu biznesi ir kā astoņkāji, tikai ar neskaitāmām kājām, to grupām operējot dažādās jomās un līmeņos, sākot no visnetīrākajiem darbiņiem, beidzot ar cēlām, humanitārām vīzijām.

Protams, es vakcinētu savus bērnus, lai viņi nah nenomirst no kaut kādas muļķīgas, sen izskaustas slimības. Un visa pasaule tad mani par to neienīst. Tas galīgi nebūtu forši.

Atbildēt


putnu novērotājs

from: [info]_re_
date: Dec. 3., 2018 - 07:50 pm
#

šķiet, izplatītākais arguments ir, ka vakcīnu blakne dažkārt izraisa autismu. es gan nezinu kā to sasaista, jo, imho, autisms parādās samērā vēlu - pēc gada vecuma un pakāpeniski (tb nav strauji un vienkārši diagnosticējams). tas nav tā, ka iepotē šodien un pēc nedēļas parādās autisms.
ir citas kaites, kas parādās pēkšņi un zīdaiņa vecumā, piemēram, krampju lēkmes 6 nedēļu vecumā, izraisītas gēnu mutācijas dēļ. nu un attiecīgi secina, ka nekas cits krasi līdz tam veselīgā zīdaiņa dzīvē nebija mainījies, vienīgi saņēma vakcīnu, tātad tā ir vainīga.
ir vecāki, kas uzzinot šos pieņēmumus, nolemj savu bērnu nepotēt pret kaut kādām simts gadus neredzētām slimībām, lai nepakļautu iespējamām vakcīnu blaknēm.
blaknes gan tiešām varot būt, anotācijās esot uzskaitīti visi veidi, tai skaitā ļoti briesmīgie un ļoti retie.

Atbildēt | Diskusija


žube nežube

from: [info]putnusieva
date: Dec. 4., 2018 - 11:05 am
#

šeku mans palags - atipiska autista pusaudža māmulītes viedoklis :)

šis te "autisms parādās samērā vēlu - pēc gada vecuma" ir pilnīgas muļķības.

tas, ka LV pat klasiski un konkrēti izteiktu autismu, šķiet, vēl aizvien nespēj diagnosticēt ātrāk par 2-3-4-5 gadu vecumu, ir vienkārši traģiski. ir ļoti vienkāršs un burtiski visiem autistiem raksturīgs īpatnību kopums, ko var novērot jau ļoti agrīnā vecumā, kad mazulim ir 3-6 mēneši. un autismam, kā jau jebkurai kondīcijai ar smadzeņu bojājumiem - jo ātrāk sāks terapiju, jo labāki rezultāti.

autiskā spektra traucējumu gradācija ir diezgan plaša (no salīdzinoši "vieglā" asperbergera līdz "smagajam" kanneram), bet es pati izšķiru 2 autisma veidus: ģenētiskais (hromosomu) un tāds, ko izraisa citi faktori, piemēram, smadzeņu bojājumi.

par pirmo nerunāšu, tā ir ļoti smaga tēma. otrais ir mana nu jau 15-gadīgā puikas gadījums. kā vēlākos gados atklājās, no dzemdībām viņam bija n-tie pilienveida asinsizplūdumi smadzenēs (iegadījās stulba vecmāte dzemdūzī). taču šodien varu teikt, ka mums paveicās, tie, protams, bija smadzeņu bojājumi, bet atgriezeniski!, respektīvi, atbilstoši strādājot, kaut ko varēja vērst par labu.

man ir pieaugusi meita, es ar viņu sēdēju mājās līdz 3 gadu vecumam, tātad man bija pieredze ar pilnīgi veselu zīdaini visās viņas attīstības stadijās, tāpēc diezgan ātri safiškoju, ka ar puiškānu kaut kas nav riktīgi.

tiesa, diezgan ilgi "valsts ārsti" man stāstīja, ka viss kārtībā, viss kompensēsies, atšuva un ieteica dzert nervu tējas pašai. pēc tam viņi atjēdzās un 5 gadu vecumā sadeva puikam kaudzi ar diagnozēm (atipisks autisms, udhs, juvenīlās šizofrēnijas iezīmes, miega apnoja, kas tur vēl un īsi pirms skolas notestēja, ka atsevišķās jomās ir c līmeņa atpalicība). beigās vienkārši ierakstīja "jaukti specifiski attīstības traucējumi". un tas - brīdī, kad es lielāko daļu darba ar n-tajām rehabilitācijām, terapijām un programmām jau biju paveikusi un panākusi milzu soļus bērna attīstībā, respektīvi, kad vairs sen neraudāju neziņā, bet daudz kas jau bija izdarīts un sasniegts un - galvenais - zināju, kas un kā jāturpina darīt, lai panāktu uzlabojumus konkrētās jomās. uz to mirkli bērns beidzot bija sācis cik necik runāt, bet galvenais - saprast, ka valoda ir saziņas līdzeklis, kas apzīmē ko konkrētus, nevis vnk bezjēdzīga skaņu izdošana.

ģimenes ārste mums superīga, deva nosūtījumus pie visiem iespējamiem speciālistiem, tikai lielākoties jēgas no tā nebija (skat. augstāk). un es gāju privāti, iztērēju elles summas, lai saprastu, kas sīkam nav riktīgi un ko lai dara. no tā visa saliku kopā, ka diagnoze ir ūdensgalva + asinsizplūdumi, tātad smadzeņu bojājumi, izpausmes - visdažādākās. taču - toreiz pat maksas speciālisti, privātās konsultācijās izsakot aizdomas par autismu, vienlaikus laipni sniedza lapiņu ar ritalīnveidīgām receptēm, ka vilks viņus rāvis.

ko par to periodu lai saka? paldies, ka bija cālis ar īpašo bērnu sadaļu, paldies māmiņām, kas atstāja atsauksmes par dažādiem speciālistiem un tām, kas smalki un gari aprakstīja domana institūta programmu bērniem ar smadzeņu bojājumiem, paldies, ka bija dakteris folkmanis savām konsultācijām un montessori programmu "smagajiem bērniem" un milzīgs dārziņam "riekstiņš", kuri gan negribīgi (jo mūsu gadījumā logopēdiskās problēmas bija sekundāras, tās vnk bija sekas, primārie bija smadzeņu bojājumi), bet 5 gadu vecumā paņēma puiku - tur bija speciālisti, kam bija pieredze arī ar autistiem. kurš vairs var atcerēties visu, kas tika darīts? 95% privāti, protams. faktiski no gada vecuma, kad man - medicīniski neizglītotam māmuķim - bija aptuveni skaidrs, kas par vainu un vairāk kā skaidrs, ka psihiatriskā un neiroloģiskā bērnu diagnostika mūszemē ir ļoti zemā līmenī, tāpat kā ārstēšana - bez mazākā mājiena uz cik necik pārdomātu un jēdzīgu terapeitisko u.tml. - burtiski izteikti medikamentoza, kas, kā zināms, autistiem ir bezjēdzīga un tikai kaitē.

Atbildēt | Iepriekšējais


žube nežube

from: [info]putnusieva
date: Dec. 4., 2018 - 11:06 am
#

anyway, šodien man ir 15 gadus vecs dēls, kurš mācās vispārizglītojošā skolā izteikti cieņpilnā un draudzīgā vidē, klasē, kur visi viens otru jau sen iepazinuši un saraduši. saprātīgs puika, klases labāko desmitniekā, var sazināties teicamā angļu, labā krievu un spāņu valodās, ļoti patstāvīgs, pēc stundām apmeklē n-tos pulciņus, faktiski diezgan veiksmīgi integrēts īpašais bērns. no malas ij nepateiksi, ka atipisks autists (blenž acīs un ļerkšķ tā, ka tārpiņus iz zemes izrunā). speciālistiem tomēr pēc pāris testiem diagnoze skaidra, a labiem speciālistiem pat testu nevajag taisīt - pietiek aprunāties - autiskais uztveres veids un domāšana liek sevi manīt. paldies dievam, tas vairs neizraisa tik drausmīgus pārpratumus un pārdzīvojumus kā pirmajos skolas gados. un tā kā puikam ir diezgan attīstīta asociatīvā domāšana, pagaidām viņš spēj diezgan elastīgi pārslēgties no "kā viņš uztver" uz "kā to pašu varētu uztvert citi".

tiesa, roku uz pulsa turu vēl arvien. skaidrs, ka pubertātes vecums nav vienkāršs, hormoni dara savu lietu. iespējams, bērnam, kurš vienmēr jūties nedaudz neiederīgs, tas ir vēl sarežģītāk un gan jau es arī ne vienu vien kļūdu esmu pieļāvusi. piemēram, pērn viņam bija izteikts pašvērtības kritums, palika pagalam nelaimīgs, sāka runāt tik depresīvus un suicidālus tekstus, ka man až bail palika. uztaisījām pāris klīnisko psihologu testus, sarunājām ar ģimenes ārsti, ka vajadzības gadījumā meklēsim jēdzīgu psihiatru, bet vispirms pamēģināsim vieglāko ceļu un puiks diezgan ilgu laiku cītīgi staigāja pie psihoterapeites, kam ir pieredze arī ar autiski domājošiem ļaudīm.

un tagad piebilde par vakcīnām. potēti abi bērni, pēc pilnas programmas, pēc valsts noteiktā vakcinācijas kalendāra. un, ja mana meita, pilnīgi vesels bērns, vakcīnas 90. gadu vidū pārcieta it viegli, biku pakāpās temperatūra, bet nekas nopietns, tad puikam, kam bija neskaidras izcelsmes problēmas, 2003./2004. gadā bija smagi - temperatūra uzkāpa līdz 40° uz 4 dienām!!! un neviens vells nevarēja dabūt lejā uz laiku, kas ilgāks par stundu. ātrie brauca 2 reizes, sašpricēja un raustīja plecus, es izmēģināju visas tautas metodes (a cik ilgi dosi sīrupus, ja nokrīt tik uz īsu brīdi?), jēga nekāda.
tajā laikā problēmas ar ilgstošu paaugstinātu temperatūru kā vakcinācijas blakni esot bijušas daudziem mazuļiem, it kā kaut kāds nejēdzīgs valsts iepirkums. kompleksās potes eksperiments, vai? kaut kas par to, ka potē pret pārāk daudz slimībām vienlaikus, vai? es neizplūdīšu detaļās, ko tik augsta temperatūra tik ilgu laiku nodara pat pilnīgi vesela 3 vai 6 mēnešus veca zīdaiņa sirdij un smadzenēm, vien piebildīšu, ka mans puika arī tagad nedrīkst dadzīvoties līdz temperatūrai, kas augstāka par 38,5° - viņam momentāni sākas halucinācijas un reāla panika.

jebkurā gadījumā - idejiski es vakcināciju atbalstu, bet valsts atbalstītu individuālāku pieeju šim jautājumam gan vajadzētu - gan to, pret cik tieši kaitēm potē, gan to, kādā vecumā. manam bērnam tas būtu bijis vajadzīgs, tas bija redzams jau pēc pirmās kompleksās vakcīnas blaknēm, bet, kad man pastāstīja, cik izmaksā individuāls pošu grafiks, man nolaidās rokas, tādu līdzekļu toreiz man nebija.

Atbildēt | Iepriekšējais


unpy

from: [info]unpy
date: Dec. 3., 2018 - 07:51 pm
#

Vakcīnas mērķis nav iegūt kolektīvo imunitāti, var noraut anifilaktisko šoku vai nosmakt: https://www.benu.lv/blogs/gripa-bus-vai-vakcineties/

Atbildēt


kjiimikjis

from: [info]kjiimikjis
date: Dec. 3., 2018 - 08:32 pm
#

Visādas sazvērestību teorijas, bailes no kaitīgajām vakcīnu sastāvdaļām (kuru tur reāli nav bīstamās koncentrācijās, vai arī vispār), kā arī populārais, taču idejiski bezjēdzīgais arguments, ka "tas nav dabīgi".

Atbildēt


nxn

from: [info]nxn
date: Dec. 3., 2018 - 10:03 pm
#

Kā teica kāds gudrs cilvēks, atbildot uz šo jautājumu - vakcinēt vajag tikai tos bērnus, kurus gribat paturēt.
Vienīgie argumenti PRET ir vecāki idioti vai bērna alerģija pret olbaltumvielām, kas mēdz būt vakcīnu sastāvā

Atbildēt


sara

from: [info]sara
date: Dec. 3., 2018 - 11:01 pm
#

Es arī esmu pret vakcinēšanu... argumenti jau augstāk minētie @ tā ir inde, ko Tundod bērnam, izraisa blakus parādības autismu, daunismu uttt... Normāli vecāki bērniem šo indi nedod- tai skaitā turīgie un izglïtotie kā Bils Geitss utt, jo zin kas tas ir... vakcīna ir zemā un vidējā slāña bērniem, lai padarītus tos glupus, slimus un autistus.

Man piemēram ar šo ir problēmas, jo Briselē, ja sīkais nav vakcinēts nelaiž dârziñā uttt...

Atbildēt | Diskusija


kjiimikjis

from: [info]kjiimikjis
date: Dec. 3., 2018 - 11:09 pm
#

Intereses pēc - kā vakcīna var "izraisīt daunismu"? Pārējais, protams, arī tufta, bet nu šitais ir jauns līmenis.

Atbildēt | Iepriekšējais


zimbardo

from: [info]zimbardo
date: Dec. 4., 2018 - 07:01 am
#

Bila bērniem viss labi,ceru,ka tavējie izaugs veseli,lai pieauguši pateiktu ko par tevi domā. https://www.politifact.com/punditfact/statements/2018/may/02/yournewswirecom/Website-falsely-claims-Bill-Gates-refused-to-vacci/

Atbildēt | Iepriekšējais


sara

from: [info]sara
date: Dec. 4., 2018 - 09:33 am
#

Es jau saprotu, ka sji tema ir sensativa. Bet, manuprat pulja filozofija nekad nav bijusi pareiza- visi ejam nemt kreditu, visi ejam vakcineties - tas, ka vakcinas negativi ietekme musu bernu veselibu ( par savejo zinu, ka ne, jo neesmu bijusi vakcineta - esmu visas slimibas izslimojusi pati berniba) vel aiozvien tiek noklusets. Un, protams vienmer ir vieglak paklauties pula ieteikmei- jo ta i8r vieglak.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


t

from: [info]tiga
date: Dec. 4., 2018 - 12:21 pm
#

piemērs: mūsu vecākus bērnībā vakcinēja pret bakām, lai pasargātu no šīs slimības, un tagad tā vairs te nav sastopama. kur tur ir pūļa filozofija? intereses pēc, kurā gadā (vai aptuveni - padomju laikos vai jau pēc neatkarības atgūšanas) esi dzimusi? kaut kā negribās ticēt, ka neesi vakcinēta, un tiešām esi izslimojusi poliomielītu, garo klepu, stingumkrampjus, tuberkulozi, b hepatītu un difteriju? vai arī Tu esi trollis?

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


sara

from: [info]sara
date: Dec. 4., 2018 - 12:55 pm
#

Tavas minetas neesmu izslimojusi.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


t

from: [info]tiga
date: Dec. 4., 2018 - 07:01 pm
#

tad Tu esi trollis, viss kārtībā :)

Atbildēt | Iepriekšējais


Позитивный человек

from: [info]hmmm
date: Dec. 6., 2018 - 12:34 am
#

Cik Tev gadu?

Atbildēt | Iepriekšējais


Santa

from: [info]santa_be
date: Dec. 4., 2018 - 12:36 pm
#

OOO, izraisa dauna sindromu? Tell me more!

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


--

from: [info]ripp
date: Dec. 4., 2018 - 01:53 pm
#

Haha vai ne. Mistiski maina hromosomu skaitu :D

Atbildēt | Iepriekšējais


Skabičevskis

from: [info]begemots
date: Dec. 4., 2018 - 09:25 am
#

Vienīgais reālais arguments ir tas, ka tik tiešām ārkārtīgi retos gadījumos var būt nopietnas blaknes. Ko brīdina arī paši vakcīnu ražotāji.

Te nekādi nepalīdz tas, ka vakcīnas atbalstot, cilvēki bieži vien izvēlas par to nerunāt vai uzskatīt, ka 1 no miljona ir 0, jo nekas nekavē kādam no mums būt šim 1 no miljona.

Šis reālais arguments nekādi nav pietiekams, lai nevakcinētos, jo draudi nevakcinējoties ir neskaitāmas reizes lielāki, vismaz pret lielāko daļu slimību, kurām ir vakcīnas.

Tikai jārēķinās, ka nekas nav panaceja un gana mazs, bet risks, vakcinējoties, pastāv, kā atklāja, piemēram, kāds vīrs ASV, kuram pēc gripas vakcīnas sākās galīgi nelāgas lietas.

Tiesa gan, šai gadījumā, rādās, šīs pašas lietas viņam tikpat labi varētu būt sākušās no tās pašas gripas, pret kuru viņš vakcinējās, tā ka Catch22.

Manai mātei ir pārliecība, ka diabēts man bērnībā sākās dēļ vakcinācijas. Tas nav izslēgts, bet pat ja tā, tad gan šai, gan augstāk minētajā gadījumā, mēs, izskatās, runājam par kaut kādu organisma problēmu, kuru vakcīna vienkārši notrigerē. Manai mātei, piemēram, diabēts uzradās vecumdienās, tā ka iedzimtība te ir bijusi anyway. Es tik un tā vakcinējos pret ko varu arī joprojām, un, vismaz attiecībā uz gripas vakcīnām, vakcinētajos gados, salīdzinot ar gadiem, kad neesmu vakcinēts, parasti pārlaižu sezonu daudz labāk.

Atbildēt


masha_nje_vasha

from: [info]masha_nje_vasha
date: Dec. 6., 2018 - 10:32 pm
#

Vakcīnas raisa vairākus jautājumus un neuzticēšanos raisa tas, ka šie jautājumi netiek apspriesti, bet ignorēti.
1. Kādēļ mazs zīdainis ir jāvakcinē tieši tik agri? Kādēļ nevar nedaudz pagaidīt? (Veicot skaidrojošo darbu, ka arī uz lielveikalu ar jaundzimušo nedrīkst doties un uz citām infekciju pilnām vietām) Atbilde "jo tāds ir kalendārs" neraisa uzticēšanos sistēmai.
2. Kādēļ jāvakcinē pret tik daudzām slimībām vienā reizē?
3. Kādēļ tikko dzimušam bērnam vajag poti pret B hepatītu? To var dabūt tādos veidos, kas neskar bērnus. Kā arī - asins pārliešanas laikā. Liekas, ka šeit iespējamā varbūtība ir ļoti maza - kādēļ pakļaut imūnsistēmu riskam mazas asins pārliešanas kļūmes varbūtības dēļ?
4. Kādēļ pēkšņi ir tik lielas kampaņas pret slimībām, ko pārslimojuši esam gandrīz visi (gripa, rota vīruss un vējbakas)? Protams, no caurejas atūdeņošanās var nomirt, bet tādēļ jau notiek ārstēšanās mājās vai pie sistēmas slimnīcā. Nomirt var arī no iesnu komplikācijām un daudz kā cita.
5. Kādēļ pēdējo gadu laikā ir izmaiņas vakcinācijas kalendārā? Ja nemaldos, tad 2012.g. B hepatītu potēja 1.dienā pēc piedzimšanas, 2013.g. jau vēlāk. Tagad ir sākumā tikai riska grupā esošajiem, vēlāk - pārējiem. Kas rada izmaiņas, kādēļ tās netiek skaidrotas? Kādēļ 2013.g. grūtniecēm teica, ka neko nedrīkst potēt bet šodien visas tiek baidītas ar gripu un tp, ka jāpotē obligāti?
6. Kādēļ netiek izvērtētas bērna alerģijas un veselības stāvoklis? Piemēram, potes, kas veidotas uz cāļa embriju bāzes nevajadzētu potēt bērnam, kam ir alerģija no olas. Manā pieredzē neviens šīs lietas nav "salicis kopā".
7. Kādēļ netiek atklāti runāts par reālo statistiku? Citās valstīs ir aģentūras, kas izmaksā lielas summas no vakcīnām cietušajiem. Pie mums visi saka, ka viss ir droši, ka nepotē tikai hipiji. Lai pieņemtu lēmumu, jābūt informācijai.
8. Kurš būs atbildīgs, ja kas notiks? Ja pareizi saprotu, zāļu firmas nenes atbildību. Reiz prasīju ārstam, teica, ka atbildību nes vecāki, jo tā ir viņu izvēle.

Atbildēt | Diskusija


from: [info]digna
date: Dec. 7., 2018 - 08:30 am
#

+++

Atbildēt | Iepriekšējais


ieraksts

from: [info]ieraksts
date: Dec. 6., 2018 - 11:02 pm
#

diemžēl, ir tādi indivīdi, kas joprojām tic visam tam sviestam, ko sastrādāja kaut kāds kaktu "zinātnieks": http://time.com/5175704/andrew-wakefield-vaccine-autism/

Atbildēt