pajautaa

Vakcinēšana

« previous entry | next entry »
Dec. 3., 2018 | 06:21 pm
posted by: emiilia in pajautaa

Man ir jautājums par bērnu vakcinēšanu.

Kādi ir argumenti tam, lai bērnu nevakcinētu?

Draudi imūnsistēmai? Kaut kāda sazvērestību teorija? Kas īsti?

Neko nesaprotu.

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {28}

putnu novērotājs

from: [info]_re_
date: Dec. 3., 2018 - 07:50 pm
#

šķiet, izplatītākais arguments ir, ka vakcīnu blakne dažkārt izraisa autismu. es gan nezinu kā to sasaista, jo, imho, autisms parādās samērā vēlu - pēc gada vecuma un pakāpeniski (tb nav strauji un vienkārši diagnosticējams). tas nav tā, ka iepotē šodien un pēc nedēļas parādās autisms.
ir citas kaites, kas parādās pēkšņi un zīdaiņa vecumā, piemēram, krampju lēkmes 6 nedēļu vecumā, izraisītas gēnu mutācijas dēļ. nu un attiecīgi secina, ka nekas cits krasi līdz tam veselīgā zīdaiņa dzīvē nebija mainījies, vienīgi saņēma vakcīnu, tātad tā ir vainīga.
ir vecāki, kas uzzinot šos pieņēmumus, nolemj savu bērnu nepotēt pret kaut kādām simts gadus neredzētām slimībām, lai nepakļautu iespējamām vakcīnu blaknēm.
blaknes gan tiešām varot būt, anotācijās esot uzskaitīti visi veidi, tai skaitā ļoti briesmīgie un ļoti retie.

Atbildēt | Diskusija


žube nežube

from: [info]putnusieva
date: Dec. 4., 2018 - 11:05 am
#

šeku mans palags - atipiska autista pusaudža māmulītes viedoklis :)

šis te "autisms parādās samērā vēlu - pēc gada vecuma" ir pilnīgas muļķības.

tas, ka LV pat klasiski un konkrēti izteiktu autismu, šķiet, vēl aizvien nespēj diagnosticēt ātrāk par 2-3-4-5 gadu vecumu, ir vienkārši traģiski. ir ļoti vienkāršs un burtiski visiem autistiem raksturīgs īpatnību kopums, ko var novērot jau ļoti agrīnā vecumā, kad mazulim ir 3-6 mēneši. un autismam, kā jau jebkurai kondīcijai ar smadzeņu bojājumiem - jo ātrāk sāks terapiju, jo labāki rezultāti.

autiskā spektra traucējumu gradācija ir diezgan plaša (no salīdzinoši "vieglā" asperbergera līdz "smagajam" kanneram), bet es pati izšķiru 2 autisma veidus: ģenētiskais (hromosomu) un tāds, ko izraisa citi faktori, piemēram, smadzeņu bojājumi.

par pirmo nerunāšu, tā ir ļoti smaga tēma. otrais ir mana nu jau 15-gadīgā puikas gadījums. kā vēlākos gados atklājās, no dzemdībām viņam bija n-tie pilienveida asinsizplūdumi smadzenēs (iegadījās stulba vecmāte dzemdūzī). taču šodien varu teikt, ka mums paveicās, tie, protams, bija smadzeņu bojājumi, bet atgriezeniski!, respektīvi, atbilstoši strādājot, kaut ko varēja vērst par labu.

man ir pieaugusi meita, es ar viņu sēdēju mājās līdz 3 gadu vecumam, tātad man bija pieredze ar pilnīgi veselu zīdaini visās viņas attīstības stadijās, tāpēc diezgan ātri safiškoju, ka ar puiškānu kaut kas nav riktīgi.

tiesa, diezgan ilgi "valsts ārsti" man stāstīja, ka viss kārtībā, viss kompensēsies, atšuva un ieteica dzert nervu tējas pašai. pēc tam viņi atjēdzās un 5 gadu vecumā sadeva puikam kaudzi ar diagnozēm (atipisks autisms, udhs, juvenīlās šizofrēnijas iezīmes, miega apnoja, kas tur vēl un īsi pirms skolas notestēja, ka atsevišķās jomās ir c līmeņa atpalicība). beigās vienkārši ierakstīja "jaukti specifiski attīstības traucējumi". un tas - brīdī, kad es lielāko daļu darba ar n-tajām rehabilitācijām, terapijām un programmām jau biju paveikusi un panākusi milzu soļus bērna attīstībā, respektīvi, kad vairs sen neraudāju neziņā, bet daudz kas jau bija izdarīts un sasniegts un - galvenais - zināju, kas un kā jāturpina darīt, lai panāktu uzlabojumus konkrētās jomās. uz to mirkli bērns beidzot bija sācis cik necik runāt, bet galvenais - saprast, ka valoda ir saziņas līdzeklis, kas apzīmē ko konkrētus, nevis vnk bezjēdzīga skaņu izdošana.

ģimenes ārste mums superīga, deva nosūtījumus pie visiem iespējamiem speciālistiem, tikai lielākoties jēgas no tā nebija (skat. augstāk). un es gāju privāti, iztērēju elles summas, lai saprastu, kas sīkam nav riktīgi un ko lai dara. no tā visa saliku kopā, ka diagnoze ir ūdensgalva + asinsizplūdumi, tātad smadzeņu bojājumi, izpausmes - visdažādākās. taču - toreiz pat maksas speciālisti, privātās konsultācijās izsakot aizdomas par autismu, vienlaikus laipni sniedza lapiņu ar ritalīnveidīgām receptēm, ka vilks viņus rāvis.

ko par to periodu lai saka? paldies, ka bija cālis ar īpašo bērnu sadaļu, paldies māmiņām, kas atstāja atsauksmes par dažādiem speciālistiem un tām, kas smalki un gari aprakstīja domana institūta programmu bērniem ar smadzeņu bojājumiem, paldies, ka bija dakteris folkmanis savām konsultācijām un montessori programmu "smagajiem bērniem" un milzīgs dārziņam "riekstiņš", kuri gan negribīgi (jo mūsu gadījumā logopēdiskās problēmas bija sekundāras, tās vnk bija sekas, primārie bija smadzeņu bojājumi), bet 5 gadu vecumā paņēma puiku - tur bija speciālisti, kam bija pieredze arī ar autistiem. kurš vairs var atcerēties visu, kas tika darīts? 95% privāti, protams. faktiski no gada vecuma, kad man - medicīniski neizglītotam māmuķim - bija aptuveni skaidrs, kas par vainu un vairāk kā skaidrs, ka psihiatriskā un neiroloģiskā bērnu diagnostika mūszemē ir ļoti zemā līmenī, tāpat kā ārstēšana - bez mazākā mājiena uz cik necik pārdomātu un jēdzīgu terapeitisko u.tml. - burtiski izteikti medikamentoza, kas, kā zināms, autistiem ir bezjēdzīga un tikai kaitē.

Atbildēt | Iepriekšējais


žube nežube

from: [info]putnusieva
date: Dec. 4., 2018 - 11:06 am
#

anyway, šodien man ir 15 gadus vecs dēls, kurš mācās vispārizglītojošā skolā izteikti cieņpilnā un draudzīgā vidē, klasē, kur visi viens otru jau sen iepazinuši un saraduši. saprātīgs puika, klases labāko desmitniekā, var sazināties teicamā angļu, labā krievu un spāņu valodās, ļoti patstāvīgs, pēc stundām apmeklē n-tos pulciņus, faktiski diezgan veiksmīgi integrēts īpašais bērns. no malas ij nepateiksi, ka atipisks autists (blenž acīs un ļerkšķ tā, ka tārpiņus iz zemes izrunā). speciālistiem tomēr pēc pāris testiem diagnoze skaidra, a labiem speciālistiem pat testu nevajag taisīt - pietiek aprunāties - autiskais uztveres veids un domāšana liek sevi manīt. paldies dievam, tas vairs neizraisa tik drausmīgus pārpratumus un pārdzīvojumus kā pirmajos skolas gados. un tā kā puikam ir diezgan attīstīta asociatīvā domāšana, pagaidām viņš spēj diezgan elastīgi pārslēgties no "kā viņš uztver" uz "kā to pašu varētu uztvert citi".

tiesa, roku uz pulsa turu vēl arvien. skaidrs, ka pubertātes vecums nav vienkāršs, hormoni dara savu lietu. iespējams, bērnam, kurš vienmēr jūties nedaudz neiederīgs, tas ir vēl sarežģītāk un gan jau es arī ne vienu vien kļūdu esmu pieļāvusi. piemēram, pērn viņam bija izteikts pašvērtības kritums, palika pagalam nelaimīgs, sāka runāt tik depresīvus un suicidālus tekstus, ka man až bail palika. uztaisījām pāris klīnisko psihologu testus, sarunājām ar ģimenes ārsti, ka vajadzības gadījumā meklēsim jēdzīgu psihiatru, bet vispirms pamēģināsim vieglāko ceļu un puiks diezgan ilgu laiku cītīgi staigāja pie psihoterapeites, kam ir pieredze arī ar autiski domājošiem ļaudīm.

un tagad piebilde par vakcīnām. potēti abi bērni, pēc pilnas programmas, pēc valsts noteiktā vakcinācijas kalendāra. un, ja mana meita, pilnīgi vesels bērns, vakcīnas 90. gadu vidū pārcieta it viegli, biku pakāpās temperatūra, bet nekas nopietns, tad puikam, kam bija neskaidras izcelsmes problēmas, 2003./2004. gadā bija smagi - temperatūra uzkāpa līdz 40° uz 4 dienām!!! un neviens vells nevarēja dabūt lejā uz laiku, kas ilgāks par stundu. ātrie brauca 2 reizes, sašpricēja un raustīja plecus, es izmēģināju visas tautas metodes (a cik ilgi dosi sīrupus, ja nokrīt tik uz īsu brīdi?), jēga nekāda.
tajā laikā problēmas ar ilgstošu paaugstinātu temperatūru kā vakcinācijas blakni esot bijušas daudziem mazuļiem, it kā kaut kāds nejēdzīgs valsts iepirkums. kompleksās potes eksperiments, vai? kaut kas par to, ka potē pret pārāk daudz slimībām vienlaikus, vai? es neizplūdīšu detaļās, ko tik augsta temperatūra tik ilgu laiku nodara pat pilnīgi vesela 3 vai 6 mēnešus veca zīdaiņa sirdij un smadzenēm, vien piebildīšu, ka mans puika arī tagad nedrīkst dadzīvoties līdz temperatūrai, kas augstāka par 38,5° - viņam momentāni sākas halucinācijas un reāla panika.

jebkurā gadījumā - idejiski es vakcināciju atbalstu, bet valsts atbalstītu individuālāku pieeju šim jautājumam gan vajadzētu - gan to, pret cik tieši kaitēm potē, gan to, kādā vecumā. manam bērnam tas būtu bijis vajadzīgs, tas bija redzams jau pēc pirmās kompleksās vakcīnas blaknēm, bet, kad man pastāstīja, cik izmaksā individuāls pošu grafiks, man nolaidās rokas, tādu līdzekļu toreiz man nebija.

Atbildēt | Iepriekšējais