Neparedzēta reakcija [entries|archive|friends|userinfo]
kjiimikjis

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Jan. 1st, 2018|01:44 am]
Apsveicu ar vēl vienu riņķi apkārt zvaigznei!
link1 comment|post comment

Mēs esam ne tikai ateisti [Dec. 30th, 2017|09:59 pm]
Komunistiskā terora upuru piemiņas dienas eglīte

Mātes dienas ugunskuri

Tēva dienas sišanās ar olām

Latvijas Republikas de jure pasludināšanas gadadienas zaķis

Lāčplēša dienas siers

Ziemassvētku ķirbja grebšana

Helovīna armijas parāde
linkpost comment

[Dec. 27th, 2017|12:58 am]
21. gadsimts, dāmas un kungi, bet šī joprojām ir problēma.

Ko darīt? Viens risinājums būtu - attiecīgajiem "gaišreģiem" likt atbildēt par saviem pakalpojumiem, t.i., apmaksāt visu iesaistīto dienestu darbu, kuri pārbauda viņu "pareģojumus". Neesi pārliecināts, ka zini, kur pazudušais atrodas? Turi knābi ciet. Tik vienkārši.

Un tā visiem lāstu noņēmējiem, veiksmes piebūrējiem un tamlīdzīgiem mēsliem varētu likt finansiāli atbildēt par viņu muldēšanu. Ātri vien atbirtu visi krāpnieki, un paliktu tikai tie, kuriem patiešām liekas, ka viņiem piemīt tamlīdzīgas spējas. Un to gadījumā jau darbs būtu citiem dienestiem.
link35 comments|post comment

[Dec. 25th, 2017|04:57 pm]
Sen atpakaļ The Simpsons bija sērija, kurā policijas šefs izdomāja visādiem nenotvertiem noziedzniekiem izsūtīt ziņu, ka šie ir laimējuši motorlaivu, un lai tik nāk pakaļ balvai uz policijas iecirkni. Tur tos, kuri bija izdomājuši šai ziņai atsaukties, protams, saņēma ciet. Multenē, protams, bija tik stulbi ļautiņi, kuri atvilkās arī. Vai tamlīdzīgi triki nostrādātu arī realitātē? Dienvidjorkšīras policijas pieredze liecina, ka jā.
linkpost comment

[Dec. 16th, 2017|03:21 pm]
Šim gan prasītos sagaidīt oficiālu apstiprinājumu, bet - izskatās, ka ASV alternatīvajiem faktiem pievienojas arī alternatīvie termini.

Policy analysts at the Centers for Disease Control and Prevention in Atlanta were told of the list of forbidden words at a meeting Thursday with senior CDC officials who oversee the budget, according to an analyst who took part in the 90-minute briefing. The forbidden words are “vulnerable,” “entitlement,” “diversity,” “transgender,” “fetus,” “evidence-based” and “science-based.”

In some instances, the analysts were given alternative phrases. Instead of “science-based” or “evidence-based,” the suggested phrase is “CDC bases its recommendations on science in consideration with community standards and wishes,” the person said. In other cases, no replacement words were immediately offered.
linkpost comment

Kā laiki mainās... [Dec. 10th, 2017|06:30 pm]
2017. gada februāris.

Krievijas Zinātņu akadēmija atzīst, ka homeopātija uzskatāma par pseidozinātni, un tā nedarbojas.

2017. gada decembris.

Krievijas Zinātņu akadēmijas biedri aicina Veselības ministriju atzīt jaunu ārstniecības līdzekļu klasi - "relīz-aktīvos" preparātus.
Šie preparāti balstās uz efektu, kura būtība ir tāda: pakāpeniski samazinot kāda preparāta koncentrāciju, tā iedarbība kādā brīdī piepeši pieaug. Kā viens Krievijas ZA korespondetājloceklis apgalvo, viela pārejot "jaunā formā", kuras iedarbībai vairs nav svarīgi, vai šķīdumā vispār ir palikusi kaut viena oriģinālā preparāta molekula.

Varētu padomāt - tā pati homeopātija vien ir, ko tad nu šie tā par 180 grādiem mainījuši kursu? Izrādās, ir tomēr viena īpatnība, kas šo metodi atšķir no homeopātijas, un padara par labu, efektīvu, atbalstāmu, un nepavisam ne no dirsas izvilktu Hānemaņa murgojumu remiksu:

"Участники конференции подробно обсудили открытие релиз-активных препаратов, механизм их действия, а также результаты клинического применения в таких областях медицины, как гастроэнтерология, неврология, урология, эндокринология, пульмонология и лечение инфекций. Практически все выступающие отметили важность того, что данное открытие — отечественная разработка."

Domājams, ka arī Latvija varētu mācīties no piemēra, un medicīnas jomā likt nacionālo lepnumu augstākā plauktiņā par zinātnisko pierādījumu esamību. Oh, wait...
link17 comments|post comment

[Nov. 22nd, 2017|10:07 am]
Bļenah, stulbā mugura.
Sāp, maita, un neļauj jēdzīgi izgulēties, jo iesāpas ik reizi, kad pa miegam grozos - un to es daru bieži.
Bet nu, vismaz paliek labāk, laikam jau. Šorīt zeķes uzvilkt bija vienkārši mēreni sarežģīta procedūra, vakar tas pie manas ierobežotās lokanības vilka uz akrobātiska trika statusu.
link8 comments|post comment

[Nov. 14th, 2017|01:07 pm]
Nekā jauna šajā pasaulē - iegūstamajai vielai, kā teikts literatūrā, ir "viegla, raksturīga smaka".

Protams, ka realitātē smaka ir tāda, kas varētu būt "raksturīga" arī piedirstam un aizdedzinātam gumijas zābakam, un par vieglu to nekā nenosaukt.
link6 comments|post comment

Cilvēcīgā tipoloģija [Nov. 11th, 2017|08:11 pm]
Vispār, interesanti, ka katram cilvēkam atrodas brīži, kas viņam pašam dzīvē liekas tādi zīmīgi un apcerami. Interesanti tādēļ, ka citi cilvēki, tādus pašus brīžus piedzīvojuši, par to ne mirkļa neaizdomātos, un aizietu tālāk savas dzīves ceļos, pretī tādiem brīžiem, par kuriem paredzēts ne mirkli neaizdomāties vēl citiem. Bet vēl jo interesantāk ir tad, kad šādi brīži liekas tikpat, un tādā pašā veidā, zīmīgi kādā šaurā jomā līdzīgi domājošiem cilvekiem, kuri nav pazīstami ārpus šīs jomas.

Tas cilvēks nomira kaut kad nesen. Viņa darba telpā nekas neliecināja par iemeslu, kādēļ viņa krājumi atstāti maitu liju ziņā; šis visnotaļ paredzamais un populārais mirstības cēlonis ka fakts saglabājies vien vietējo runās, un neviena pati tukšās taras vienība nav tam palikusi par pieminekli. Diez vai tas brīdis bija gaidītāks par jebkuru citu brīdi - nekas no palikušajām mantām neliecināja par jebkādu nākotnes plānošanu. Bet, saprotams, ne jau par to.

Telpu pārvandot, tika atrastas daudzas un dažādas lietas, un tostarp gūts aptuvens ieskats nelaiķa izpratnē par kārtību. Lūk, atvilktne, kura veltīta skrūvēm. Gana daudzas - tāda izmēra, ka grūti būs atrast, kur tādu ieskrūvēt, bet ja nu. Tajā atvilktnē - drošinātāji. Un kastes ar drošinātājiem. Vienā no kastēm ar drošinātājiem atradās mazāka kaste. Mazākajā kastē bija drošinātāji. No mūsdienu skatupunkta - pilnīgi mēsli. Krāmējot šo kasti atpakaļ atvilktnē, no kuras to izvilku, centos atcerēties, kura bija pēdējā iekārta, ar kuru esmu saskāries, kurai būtu piemontējama šāda tipa drošinātāju ligzda. Atmiņa nevienu īsti pilnu lozi neizvilka; visas tamlīdzīgās iekārtas bija tādas, kuras es reiz esmu izjaucis, izlodējis, un to komponentus salicis pa kastītēm.

Kastītes pazemē nonākušajam kungam gan atradās smukākas, nekā tās, kurās nonāca mani savāktie komponenti. Atradās arī neglītākas, protams - mikroshēmām paredzētajās kastītēs tak nekraus kondensatorus, tiem paredzētas klasiskās margarīna kārbiņas. Tas būtu sarkastiski teikts, ja man pašam tepat uz plaukta nebūtu atrodama tādu kārbiņu kolekcija. Vainīgs, par vēlu piedzimu, nepaspēju sakrāt sērkociņu kastītes, kas reiz bija gan ietilpīgākas, gan no jēdzīgāka materiāla, līdz ar to krietni piemērotākas detaļu "skapīšiem".

Paralēli rūpīgi krātajām detaļām kastītēs, lielu daļu nelaiķim piederējušo telpu aizpildīja krāmi pat pēc manas saprašanas. Es spēju saprast vēlmi saglabāt padomju laika rokas videokameru, un mani pietiekami fascinē dažādas relikvijas, lai es pats pievāktu vienu no kabatas formāta radiouztvērējiem, kuriem virsū rakstīts tranzistoru skaits - par spīti tam, ka šim aparātam pieejamajās frekvencēs vairs nekas netiek raidīts. Es varētu paplašināt tā frekvenču diapazonu, protams. Es varētu atrast aparātu ar vairākiem tranzistoriem, lielāku jaudu, energoefektīvāku, modernāku, utt. Bet tāds aparāts vairs nav nekas īpašs. Lūk, nemodificēts un strādājošs aparāts no tā laikmeta - tas jau ir kaut kas. Muzeja eksponāts, relikvija, curiosity... Lai būtu. Pievācu, un ja nestrādās, atdzīvināšu. Lai ir. Būšanas pēc.

Un šajā brīdī man arī atnāk atskārsme, ka varbūt nelaiķis daļu no savām mantām glabājis šādā "lai ir" režīmā. Tas ir mazliet baisi, jāatzīst. Es atradu vairākas kastes ar elektrolītiskajiem kondensatoriem. Vairums - mana vecuma. Kas nozīmē tikai to, ka šie bijuši norakstāmi jau pirms gadiem 15 kā minimums. Šī informācija nav nekāds noslēpums, un gan jau šim elektroniski advancētajam kungam tā bijusi zināma, bet - šī kastīte ir pieglabāta. Kopā ar citām analoģiskām. Un rokoties tām cauri, es aizdomājos, kā pašam uztvert savas germānija tranzistoru kārbas, kurās esošie elementi nekad netiks tā pilnīgi nopietni iekļauti nevienā shēmā. Bet žēl taču mest ārā. Un, acīmredzot, kaut kādā brīdī kļūst žēl arī mest ārā vecus telefonus, kustību sensorus, videomagnetofonus, vienreizējās lietošanas fotoaparātus, padomju laika datortehnikas atsevišķus moduļus un zobārstniecības tehnikas fragmentus.

Un man arī ir lietas, kuras, ja tā padomā, netiek lietotas jau nezin cik sen. Bet ārā mest žēl. Atkal jau, interesanti, kā šī nepazīstamā elektroniķa gadījumā ir tik viegli pateikt "ha, nu kāpēc glabāt šitādus krāmus", tajā pašā laikā savā darbnīcā pieņemot, ka "nu, bet ja nu noder, paglabāšu". Un, kad atdošu galus, tad atdošu arī tādu pašu materiālu pārdomām nākamajām paaudzēm.

Tiesa, vienā vārdā raksturojot šo pagrabu iekārtojumu, jāsaka - bardaks pat priekš maniem standartiem. Saglabātas tādas mantas, kurām bija vieta miskastē ap to laiku, kad man bija vieta pirmajā klasē. Bet saglabātas tomēr. Nezināmu iemeslu pēc. Un, lai gan daļai man piederošo mantu neviens cits bez manis potenciālo pielietojumu iedomāties nespēj, gluži līdz hoardinga līmenim es nepavelku. Un negribētu. Tādēļ šeit ļoti vietā tas, ko reiz teicis [info]katodstars:
"Man nav ne jausmas ko es darīšu un kāds būšu pēc gadiem 30 vai 40. Es pat īsti nezinu tā skaidri ko es gribētu darīt un vai nebūšu jau pārstrādāts vispasaules bioreaktorā. Bet es aizvien skaidrāk apzinos kāds es negribu būt. Un lai gan es šajā ex-computing-radiopunk kloākā atradu šo to savai aukstajai sirdij tīkamu, tomēr šī apziņa varētu būt vērtīgākais tur iegūtais."
link13 comments|post comment

Sātaniskā konditoreja [Nov. 10th, 2017|11:27 pm]
Uz kādas Latvijā ražotas kūkas pircēja atklājusi dīvainas zīmes. Sieviete apgalvo, ka tā ir rūnu formula, kura var radīt bīstamību, vēsta raidījums "Bez Tabu".

Tiek ziņots, ka rūnas nav redzamas kūkas ārpusē. Raidījuma skatītāja ir pārliecināta, ka šādas rūnas var programmēt cilvēku arī pret viņa gribu un ka ražotājam obligāti būtu jānorāda par konditorejas izstrādājuma apstrādāšanu ar rūnu maģiju.


21. gadsimts, dāmas un kungi.
link28 comments|post comment

[Nov. 7th, 2017|11:36 am]
Jau kādu laiku manā laboratorijā notiek remonts. Pagaidām īpaši novērtēt rezultātus nevaru - ir apmestas un nokrāsotas sienas, un ielieta jauna grīda, tāpēc tajā tukšajā telpā gandrīz nav, ko vērtēt.

Par spīti tam, vienu potenciālu problēmu jau atradu. Telpas interjers šobrīd sastāv vienīgi no gaismas slēdža un pilnīga jaunieveduma - lielas, sarkanas pogas. Ņemot vērā pēdējā laikā pastiprināti pievērsto uzmanību visādiem drošības jautājumiem, pieļauju, ka tā ir trauksmes poga, kaut kādiem čp gadījumiem. Galu galā, liela, sarkana poga nekad nenozīmē kaut ko labu.
Nu, un ja tā poga ieslēdz trauksmes sirēnas vai ko tādu, tad es sagaidu vienu pamatīgu problēmu telpas dizaina dēļ. Proti, pēc kaut kādiem standartiem gaismas slēdzis ir novietots apmēram vidukļa augstumā. Agrāk šis slēdzis bija citur. Augstāk. Precīzi tur, kur šobrīd ir iepriekšminētā sarkanā poga.

Attiecīgi, ja samiegojies cilvēks no rīta ienāk laboratorijā un ar gadiem ierastu un ietrenētu kustību spiež gaismas slēdzi... Var gadīties, ka mācību trauksme kļūs par ierastu ikrīta parādību.
link8 comments|post comment

Spams [Oct. 27th, 2017|10:44 am]
Saņēmu spamu no kaut kāda online iepazīšanās/booty call servisa, cik var saprast.

Ar ko esmu nopelnījis šamo interesi, nepateikšu. Iepazīšanās onlainā nav manu nodarbju top 10, top 20, vai top vispār. Viena tāda iepazīšanās, ja tā padomā, manā kontā ir, bet 1) pirms 7 gadiem, 2) ne specifiski šai nodarbei veltītā portālā, 3) nebiju iniciators, un 4) nevarēju iedomāties, cik lieliski tas izvērtīsies eventuāli (pretstatā tam, ko vedina domāt tie daudzie abadcaseofthedates.com stāsti, kas sākušies ar iepazīšanos tīmekļvidē). Attiecīgi, targeted advertising is waaaaaay off target. Bet nu, tas jau tā.

Konkrētā vēstījuma saturs ir automātiski tulkots, un tāpēc arī automātiski kuriozs. Dāma, kura it kā ir atsūtījusi, jāteic, priekš šāda tipa spama ārkārtīgi piedienīgu bildi (bildē viņai ir krekliņš, kurš ir tik īss, ka redzams vēders - un viņa tā apakšdaļu velk UZ LEJU, lai kaut cik piesegtos, laikam jau), esot "mātīte, 23". Tāpat arī tādi latviešu valodas smalkumi kā locījumi, tulkošanas algoritmiem, acīmredzot, nav bijuši sagremojami.

Bet, kā jau kādu laiku spamā pieņemts, tiek piemeklēti latviešu vārdi. Saprotama lieta - ja mani aicina paskatīties šo vienkāršo triku, kuru atklāja Džons, kā rezultātā ārsti viņu ienīst, tad nav interesanti. Nu mazums, ko kāds Džons spēj izdarīt, šamo tak ir vesela čupa, un ārzemju mediķus un viņu antipātiju cēloņus es nedz spēju, nedz vēlos saprast. Bet Jānis - lūk, Jānis ir kārtīgs latvju vecis. Ņēmis un izpildījis vienkāršu triku - kas to lai zina, varbūt pat kādu no tiem, par kuriem vēl vakar lasīju Tvnetā, un kurš ar garantiju tiks iekļauts fantastiskajā Facebook lapā "vīrietim neveicas". Un turklāt šajā procesā sakasījies ar tiem mūsmāju veselības aprūpes sistēmas darboņiem, kas gan jau to vien bija pelnījuši (izspiedēji, indētāji, šarlatāni, [ievieto savu lielāko sāpi, kuru tev kādreiz dakteris nodarījis])! Jāuzklikšķina tak! Galīgi vīlies nebūšu, pat ja vienkāršais triks izrādīsies poliklīnikas reģistratūras pievemšana.

Nu jā, un tā mātīte 23, no kuras es saņēma jaunas ziņas, un kura es patīk, ir - Zinaīda.

Briesmīgi. Vienkārši briesmīgi. Zinaīda tā neizskatās! Zinaīda jau piedzimst veca, ar brillēm, nicinošu skatienu, un bibliotēkā. Vai arī pie kāpņu telpas, uz soliņa, stāstot Mudītei briesmu stāstus par Oļegu, kurš apvilcis rudens jaku, un tālab laikam ir narkomāns. Dažkārt vāaaaaaarbūt viņa cep pīrāgus mazbērniem, bet nu tas ir izņēmums. Un tad vēl reiz bija tā Zinaīda, kura man dikti palīdzēja, ļaujot uz viņas "vai tu dzirdi, vai tu mani/skan jau Ziemassvētku zvani" izbraukt cauri visām Ziemassvētku laikam tuvākajām pamatskolas laika literatūras stundām. Un arī viņa bildēs izskatās gana skarba.

Tā kā, jūsmojiet, neoludīti, AI sacelšanās vēl nav reāla iespēja. Galu galā, lai izkalkulētu, ka "hmmm, vajag kādu seksīgu sievietes vārdu, o, Zinaīda derēs", vienīgais attaisnojums varētu būt tas, ka datu bāzē vienīgie konkurenti bija Ķērsta, Klementīne, Kaija (nav jau it kā ne vainas vārdam, bet nu tie putni ir vienkārši spārnoti sūda gabali, tāpēc tā), Pautgrieze un Kucēnspārde. Ja nē, tad šī algoritma pašā saknē ir ierakstīta brutāla nekompetence.
link3 comments|post comment

[Oct. 7th, 2017|12:30 am]
Gadās dienas, kad gan molekulas, gan random cilvēki pamatīgi izbesī.

Un lieliska metode, lai nomierinātos un atslābinātos, ir zivs pagatavošana.
link6 comments|post comment

Par sazvērestības teorijām [Sep. 15th, 2017|07:19 pm]
Uzgāju interesantu rakstu par sazvērestības teorijām.
Būtībā, matemātiska pieeja jautājumam, cik ilgi brīvi izvēlēta sazvērestība noturētos neatklāta.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4728076/

Modelis, protams, ir nepilnīgs, lai arī interesants. Pētāmā objekta uzstādījums, diemžēl, paredz, ka precīzu parametru iegūšana ir faktiski neiespējama, un pārbaudīt modeļa prediktīvās iespējas ir nereāli (principā - pagaidām, lai tas būtu ar vērā ņēmamu ticamības pakāpi - iespējams, vispār). Tiesa, raksta autori to kompensē, pieņemot to atklāšanas iespējas vērtību, kas, izejot no pieejamajām, ir sazvērestības neatklāšanai vislabvēlīgākā - t.i., worst case scenario priekš tiem, kas kā reiz gribētu šo sazvērestību atmaskot. Apskatīta arī šī parametra samazināšana - t.i., ja nu piepeši iespējamība, ka šo sazvērestību atklās, kļūst par kārtu mazāka, nekā zināmajām atklātajām. Rezultāti, kā jau varētu sagaidīt, liecina, ka sazvērestība tiktu atklāta ātrāk. Tiesa, to, cik ļoti ātrāk, es nebūtu iedomājies tā uzreiz.

Jāatzīst, ka man ir zināmi iebildumi pret šo matemātisko modeli - tiesa, ne tādi, kas manā skatījumā to invalidētu kā tādu. Tik vien, kā gribētos labāku parametrizāciju, atsauces uz iepriekšējiem pētījumiem par sabiedrību, kur parādās attiecīgā statistiskā modeļa piemērotība līdzīgu procesu analīzei, un tā. Bet citādi, interesants ieskats.
linkpost comment

[Aug. 25th, 2017|03:09 pm]
TVNET: Koalīcijas partneri pagaidām nesaskata «trekno gadu» pazīmes.

Saprotami. Galu galā, viens no Latvijas treknākajiem produktiem ir sviests. Un kā mums šobrīd iet ar sviestu, raksta visās ziņās, un bišku arī jūzeris unpy savā cibā.

Dārgs sviests, treknību nevaram atļauties. QED
link5 comments|post comment

[Aug. 17th, 2017|04:12 pm]
Par Saules aptumsumu un konspirāciju teorijām:

https://www.theatlantic.com/science/archive/2017/08/do-you-believe-the-eclipse-is-going-to-happen/537090/

(Protams, tas nav domāts nopietni - ja vien kā humoristisks komentārs par sazvērestību teoriju rašanos un attīstību)
link5 comments|post comment

[Aug. 11th, 2017|02:23 pm]
No pieciem dārzeņpipara augļiem pats mazākais beidzot ir izdomājis, ka būs sarkans. Pats lielākais mazliet tā kā no viena gala taisās nosarkt.

Čili piparu būs vairāk, kā sākumā likās - 1 gab vietā veseli 3. Joprojām jūtos bišku vīlies, bet nu, labāk tā, nekā nekā.

Koriandrs, acīmredzot, savu karjeru ir beidzis. Rezultāti - pāris sēklas, un nevienas pašas lapiņas.

Pārējā veģetācija turpina priecēt.
link5 comments|post comment

[Aug. 4th, 2017|03:28 pm]
Interesants lasāmgabals.

http://www.thenewatlantis.com/publications/why-the-arabic-world-turned-away-from-science
link5 comments|post comment

[Jul. 28th, 2017|10:22 pm]
http://superredundant.com/?comic=665-the-way-to-progress
link13 comments|post comment

Bomža režīms - aktivizēts! [Jul. 27th, 2017|10:14 am]
Institūta pagalmā parādījies atkritumu konteiners ar uzrakstu "elektronikas izstrādājumu lūžņiem"...

Būs jāpiestaigā.
link11 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]