Blakusprodukti [entries|archive|friends|userinfo]
kjiimikjis

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Dec. 19th, 2018|12:35 am]

ulvs
Īss spriedelējums par vairākām tēmām, kas saistītas ar tēmu "realitāte kā kompjūtersimulācijas", aptverot tādas tēmas, kā prekognīcija, sapņi, arhetipi, reinkarinācija un cilvēka psiholoģija.

Dažreiz es aizdomājos par to, ka mēs dzīvojam tādā kā kompjūtersimulācijā, ļoti smalkā un advancētā. Par laimi prāta veselībai, tā nav kā tāda uzmācīga apziņa, kas mani biedētu vai nodarbinātu prātu ikdienā. Aizdomas par simulāciju raisa nekas cits, kā mani burvīgie sapņi. Tie, kā jau visiem, mēdz būt sasodīti jocīgi. Precognition, piemēram. Kāda melodija, ko esmu dzirdējis sapnī un pamostoties alkstu nospēlēt. Un vēl, kā lai to pasaka - laikam kāda no manām iepriekšējām mīlestībām. Tas ir, mīlestība no iepriekšējās dzīves. Viņu sapņos, cik atceros, esmu redzējis vien divas reizes, ļoti fragmentāri. Tā izjūta, ko es piedzīvoju, esot viņai blakus sapnī, atguļoties viņai blakus gultā un uzliekot roku uz viņas pleca, un paveroties veroties viņā - es neko tādu neesmu jutis dzīvē. Otrajā sapnī es apsēdos viņai blakus uz soliņa, izjūtot to pašu pārpasaulīgo "šeit, mūžīgi" mīlestības izjūtu. Pastāv arī iespēja, ka šis šķietami bezsejainais daiļās un smalkās (parasti mana vecuma) sievietes tēls, kura klātbūtnē es sapņos esmu juties tā, kā nekad, ir mīlestības arhetips, tās personifikācija. Interesanti, bet man šķeit, ka nekad neatceros viņas seju, taču, domājot par to, ir tāda izjūta, ka es vienkārši esmu aizmirsis, kā tā izskatās. Diez cilvēks dzīvē ir spējīgs tā justies, kā viņas klātbūtnē jutos es? Var teikt, ka sapnī esmu jutis to, kas ir ārpus mana pieredžu loka. Taču, ja tas ir arhetips, nevis pagātnes pieredzes atblāzma, tad varētu teikt, ka nevar runāt par pieredžu loku, jo arhetips ir pāri tam visam (t.i., mēs visi noteikti pazīstam to pārpasaulīgo mīlestību, jo arhetips ir viens, taču gan jau, ka tas, kā mēs to redzam, atšķiras). Lai vai kā, pieņemot, ja ir citas dzīves, tad tas, iespējams, varētu būt kādas grandiozas, ļoti komplicētas simulācijas ietvaros. Laikmeta domāšanas tendence vai ne, taču man labpatīkas iztēloties, kā apziņa un dvēsele var tikt augšuplādētas un lejuplādētas dažādos ķermeņos.

Šķiet, tas ir noprotams no rakstītā, taču vēlos īpaši uzsvērt, ka es ticu cilvēka iespējai (nevis spējai), cilvēka nenoteiktajam potenciālam paredzēt lietas, taču tam izrietot no citiem apstākļiem, pretēji tam, kā to pamato t.s. "psychic people" (burtiska ieskatīšanās citu prātos, skaidra un ļoti konkrēta nākotnes un pagātnes izziņa vai spēja ieskatīties teosofiskajā jēdzienā akashic record, kas ir "a compendium of all human events, thoughts, words, emotions, and intent ever to have occurred in the past, present, or future". Taču es ticu cilvēku jutīgumam,, bieži vien trennētam, taču parasti iz talanta/personības īpašībām izrietošam stāvoklim, kas cilvēku dara piezemētāku, labāk izjūtam vibrācijas (izsakoties ļoti vienkāršotie, mēs varētu apgalvot, ka visumā viss atrodas zināmā vibrācija/). ja nekopts, bieži vien iznīcina šo cilvēku emocionāli/fiziski kā pašdestrukcija vai nespēja sadzīvot ar citiem/liekulīgo pasauli), nevis kaut kādām "spējām".

Kontekstā "gaužām jocīgie sapņi un ideja par realiātes simulāciju" vēlos pastāstīt vēl par vienu savdabīgu sapni. Tas ir ļoti garš un detalizēts sapnis. It kā nekas īpašs, varbūt atskaitot faktu, ka nekad citos sapņos neesmu piedzīvojis to, ka tā tēli retos brīžos sāk uzvesties tā, it kā viņu programmatūrā konkrētā situācija nebūtu atrunāta (piemēram, tēls vienkārši tēls, kuram būtu jādara kaut kas, aizmirst par manu eksistenci un aiziet projām). Taču es šo sapni ļoti bieži atceros dzīvē un, galvenais, es šo sapni atceros citos sapņos. Tam gan nav saistība (vismaz es mirklī nespēju saskatīt) ar ideju par simulāciju, taču fakta amizantuma dēļ to ir grūti paturēt pie sevis. Kā izpaužas šī "atcerēšanās sapni sapnī"? Nez, teiksim, šodien pēc pusstundas diendusas pamodos ar apziņu, ka tikko sapnī atkal atceros par to, ka kaut kad esmu sapņojis konkrēto sapni (t.i., sapnī vienkārši aizdomājos par to, paralēli sapņa iztēlē redzot ainas no tā sapņa). Taču nav skaidrs, vai es atceros to, ka esmu sapņojis vai arī to, ka esmu to piedzīvojis. Tāpēc mazliet neprecīzs ir apgalvojums par to, ka sapnī atceros citus sapņus. Varbūt drīzāk jāsaka, ka sapņos atceros citus notikumus.

Atgriežoties pie prekognīcijas un šķietami labi zināmām, taču nekad neizjustām izjūtām un papildus piemetot klāt arī deja vu - vēlos piebilst, ka ir arī cilvēki, kuri atsaucas uz šiem aspektiem, runājot par paralēlajām pasaulēm. Un simulācijas kontekstā ideja par to, ka ir vairākas simulētas pasaules neizklausās nemaz tik neticami. Vispār šī ezotēriskā vīzija ir raksturīga tieši 21. gadsimtam. Cilvēki par to domā, pieņemu, laikmeta fizikas atklājumu/problemātikas, kā arī līdz galam neizprastu fizikas eksperimentu rezultātā (think "CERN is a portal to hell") dēļ. Tā varētu šķist, jo ir tāds psiholoģisks fenomens, kā nosaukumu neatceros, taču tas paredz, ka cilvēks savu realiātāti skaidro un pamato ar savām zināšanām un izpranti par lietām, un, kā zināms, tās ir atkarīgs no laikmeta, kurā cilvēks mīt - atšķirība starp, piemēram, dzelzs laikmeta, renesanses un mūsdienu cilvēka realitātes uztveri, saprotams, ir milzīga. Modernajam cilvēkam noteikti labpatīkas domāt, ka viņš šajā ziņā ir, atļaušos, gudrs un visu varens, taču gan jau, ka nereti viņš klusībā pie sevis aizdomājas par to, ka mēs esam pārāk attālinājušies no dabas un pametuši novārtā noteiktas paražas. Ka ceļā pretī izaugsmei un mūžībai, iespējams, esam aizmirsuši kaut ko svarīgu.
linkpost comment

[Dec. 19th, 2018|12:31 am]

uzzinu_pedejais

[tiga]
Izrādās, Čaka ielā turpinās Marijas ielas numerācija.
linkpost comment

Graudus no pelavām [Dec. 18th, 2018|10:24 pm]
fedrs
- Mūs interesē zemākā cena.
- Varam par to parunāt pēc Jaunā gada. Šobrīd mūs itin nemaz neinteresē zemākā cena.
link1 comment|post comment

[Dec. 18th, 2018|07:17 pm]

santech
Esmu pārāk skaidrā priekš galdniecības darbiem. Bet kaut kad tas ir jāizdara.
linkpost comment

[Dec. 18th, 2018|07:02 pm]

dienasgramata
DELFI. Gatis Truksnis ir samaksājis viņam uzlikto 100 eiro administratīvo sodu, kas viņam tika piemērots par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu, otrdien žurnālistiem atklāja Truksnis.
link1 comment|post comment

[Dec. 18th, 2018|06:40 pm]

uzzinu_pedejais

[snauts]
In medicine, tenderness is pain or discomfort when an affected area is touched.
linkpost comment

[Dec. 18th, 2018|04:38 pm]

vistu_zaglis
[mood |-]
[music |Kalle / Shadows]

Un paturpinot par mūziku, par kuras eksistenci jūs nekad neuzzinātu, ja nebūtu manis, lieliskie Kalle ir uztapinājuši jaunu pilnvērtīgu albumu, un ja tev, lietotāj, iet pie sirds Halou, Puracane vai tas pats Portishead – noteikti paklausies, thank me later. Gribēju teikt 'un atnāc rītvakar uz konci', bet tāpat jau nenāksi, es saprotu, tālu.
link2 comments|post comment

Jiskřící nemít vůbec nic [Dec. 18th, 2018|01:19 pm]

vistu_zaglis
[mood |Var pārtīt atpakaļ uz vakardienu?]
[music |Zrní / Líto]

Es zinu, es zinu, tā ir nevienam vispār nezināma čehu blice, bet cilvēki, ja jums ir iespēja – aizejiet kādreiz uz VIA Zrní gigu, jūs to nenožēlosiet nevienā brīdī. Jo reti ir kāds kolektīvs, kas spēlē ar tādu prieku un atdevi, bez nekāda tur īpaša šova, bez ekrāniem un liesmu metējiem, bet viņiem izdodas aizraut, pavilkt un ievilkt, uh, tas bija tieši tas, kas bija nepieciešams. Par spīti pusstundas kavēšanai, jo dažiem šķiet, ka ir ok ierasties koncī pēdējā brīdī pat tad, ja visur lieliem burtiem rakstīts, ka pasākums ir pilnībā izpārdots, par spīti visai kaitinošajai publikai, jo publika visur ir kaitinoša, tas bija lielisks vakars, vienkārši lielisks. Also, kad nomirs Vorens Eliss, nākamo Vorenu Elisu sauks Honza, tas čuvaks dara ar vijoli tādas lietas, ka spēj tik brīnīties. Dēļ viņiem vien bija vērts pārcelties uz Prāgām, ka es jums saku!

Es jau teicu, ka lielisks vakars?

Vid related, best-of playliste šeit.

Bež, Lazare!
link11 comments|post comment

Varianti [Dec. 18th, 2018|02:20 pm]

ctulhu
Tātad kādi ir varianti ar globalizāciju:

salīdzinam ar esošo situāciju.

a) Mazāk globalizācijas: vietās, kur notiek stihiskas vai humānas katastrofas visi vai vairums iet bojā un nevienu citu tas nekrata. Izņemot gadījumus, ja destruktīvais aģents (piemēram infekcijas izraisītājs vai bruņoti uzbrucēji) nonāk nākamajā teritorijā, tad viss atkārtojas un atkal tālākos tas nekrata.
b) Esošā situācija: Kaut kas tiek darīts, bet haotiski un nekonsekventi, līdz ar to katastrofas novērst neizdodas un katastrofu sekas daļēji lēnām izplatās.
c) Vairāk globalizācijas: Katastrofu cēloņi tiek operatīvi konstatēti un novērsti. Jo kopīgas monitoringa un reaģēšanas sistēmas.
link115 comments|post comment

Laika vērotāja piezīmes. [Dec. 18th, 2018|01:14 pm]

unpy
Rūpīgi skatījos kalendārā, ir 18. decembris. Šodien esmu saņēmis jau divus apsveikumus Ziemassvētkos, kas būtu tikai normāli, ja tie būtu kartiņu formātā. Taču nē - elektroniskus! Tajā skaitā, Apsveikums-2019-horizontals.jpg no Valsts prezidenta. Acīmredzot, ir vietas, kurās svētki jau sākušies /drūmā balsī/.
link4 comments|post comment

[Dec. 18th, 2018|01:12 pm]

kisswithafist
Ja jums kādreiz vajag mazgāt krūšturi un slinkums to darīt atsevišķi, nelieciet to kopā ar dvieļiem. Labi, ka laicīgi pamanīju to robotu seksa skaņu no vannas istabas. Ne tikai viena stīpiņa, bet abas bija izdomājušas pamest veļas izstrādājumu un iet dzīvot veļasmašīnas bundulī. Vēl nācās pacīnīties, lai tos sūdus izvilktu. This bloody day only gets better!
link13 comments|post comment

[Dec. 18th, 2018|12:04 pm]

krii
Pamest visu un aizbraukt Erasmā uz Paragvaju?
link13 comments|post comment

Stūra galds [Dec. 18th, 2018|02:35 am]

par_velti

[tors]
Atdodu vienkāršu stūra galdu (100x100x75cm). Spied šeit, lai apskatītu foto. Pašsavākšana no Grīziņkalna raj. Ja vajag, raksti uz blackantlerrs@gmail.
linkpost comment

They Shall Not Grow Old [Dec. 18th, 2018|02:19 am]

ulvs
Starp citu, izcilo Pētera Džeksona (LOTR kinofilmu autors) dokumentālo filmu par WWI (digitalizēti dokumentāli kadri) skatīt 720p onlainā šeit. Nudien iespaidīgi.
linkpost comment

Kā izbraukt uz ārzemēm, ārpus dzelzs priekškara. 2. daļa - kā uzvesties muitā [Dec. 17th, 2018|11:15 pm]
piecis
2. daļa - apmācību pieraksti par muitu. Brīva mana interpretācija no krievu valodas daļēji salasāma rokraksta.

Jau pirms muitas kontroles apskates ir jābūt aizpildītām deklarācijām. Vienu aizpilda izbraucot no valsts, otru atgriežoties PSRS. Muitas deklarāciju apstiprina muitnieks un tai ir jābūt klāt visu ceļojuma laiku. Muitas deklarācija ir pamats, lai pēc tam PSRS varētu ievest atpakaļ priekšmetus, valūtu un vērtslietas, kas tiek pēc tam norādīti otrajā deklarācijā.
Ceļojumā drīkst ņemt līdzi sekojošo:
1 litru spirta-degvīna izstrādājumu
2 litrus vīna
250 cigaretes
200 gramus kafijas
150 gramus melno vai sarkano ikru

No LPSR aizliegts izvest:
* Gaļu, zivis, miltus, konservus
* Sviestu, speķi, (nesalasāms) konservus, piena pulveri, rīsus, cukuru, kafiju, (nesalasāms, bet laikam bija domāts šķīstošā kafija) un kakao, sausos augļus, riekstus, mandeles, rozīnes, (vairāki nesalasāmi) u.tml., dienvidu augļus - citrusaugļus, banānus, ananāsus un jebkādu produkciju, kas no tiem izgatavota.
* Trikotāžas veļu, tai skaitā bērnu (arī zīdaiņu)
* Tekstila gultasveļu
* Galvas trikotāžu (nezinu kā citādāk iztulkot верхний трикотаж), tai skaitā bērnu un zīdaiņu
* Jebkurus neilona izstrādājumus, ieskaitot lētās un dāmu zeķubikses
* Bērnu apģērbu
* Apģērbu no apstrādātas ādas, kažokādas un mākslīgās ādas un kažokādas
* Jebkura veida kokvilnas audumu
* Jebkāda veida (Nesalasāms)
* Autiņus
* Gultas veļu
* Dvieļus, ieskaitot virtuves dvieļus
* Jebkura veida apavus
* Zelta izstrādājumus
* Pneimatiskās riepas un kameras
* Benzīnu

Samaksājot 100% muitas nodevu, drīkst izvest:
* Importa (nesalasāms) izstrādājumus
* Segas
* Ādas cimdus
* Piepūšamās laivas un matračus
* Teltis
* Guļammaisus
* Slēpes, paklājus, (nesalasāms kādu) parfimēriju, penāļus
* No nerūsējošā tērauda izgatavotus traukus un galda piederumus
* Kristāla izstrādājumus
* Emaljētus traukus
* Porcelāna izstrādājumus
* Lustras
* Būvmateriālus, (nesalasāms) un elektro aparatūru.

..........
Turpinājums varbūt sekos
link3 comments|post comment

[Dec. 17th, 2018|11:29 pm]

ulvs
Atļāvos mēmizēt šo internetā netīšām atrasto fotogrāfiju, kurā redzams, ko tik cilvēki nav gatavi darīt vecās labās sanitācijas vārdā. Foto no Burkinas Faso.

link8 comments|post comment

Kā izbraukt uz ārzemēm, ārpus dzelzs priekškara. 1. daļa - sagatavošanās [Dec. 17th, 2018|10:57 pm]
piecis
Ievads
Rokoties vecās mantās atradu blociņu ar visu to, kas obligāti bija jādara, jāzina un jāievēro lojālam padomju cilvēkam, lai nokļūtu kaut vai Polijā. Pārpublicējot ievēroju GDPR, uzvārdus izlaidīšu.

1.1. daļa, Grupas organizēšana.
Grupā ir jābūt:
1. Grupas vecākais
2. Kasiere
3. Grupas vecākā vietnieks
4. Izvietotājs viesnīcā
5. Suvenīru komisija

1.2. daļa, Veicamie obligātie sagatavošanās darbi.
Tā kā zinu ceļojuma sākuma datumu, tad iepriekš sagatavojamie darbu laiki ir aprēķināti.
~30 dienas pirms ceļojuma - nodot bankā zīmi par naudas apmaiņu
~20 dienas pirms ceļojuma - jābūt Intūristā (kā noprotu, tad sākās šīs visas pierakstīšanas, kas sekos turpmāk)
Ceļojuma diena, plkst 17:00 - arodbiedrības centrālajā padomē jāiesniedz ārzemju pases (man diemžēl nav materiālu par to, kā tika iegūtas ārzemju pases tieši šim ceļojumam, bet pēc savas pieredzes atceros, ka mana pirmā ārzemju pases iegūšana astoņdesmito beigās bija vesela epopeja ar braukšanu uz Igauniju, tad sūtīšanu ar cilvēku uz Ļeņingradu).
Ceļojuma diena, plkst 20:20 - Centrālajā stacijā pie kioska
Vilciena atiešana plānota 21:12.
......
turpinājums sekos
linkpost comment

[Dec. 17th, 2018|10:09 pm]
fedrs
Jāatzīst, ka man tomēr patīk pamācīt. Un ne tikai kā pareizi jādzīvo. Un, ka sistemātiskums nav mana stiprā puse. Tieši pretēji, nākamreiz mainot pasi, vajadzētu palūgt ierakstīt otru vārdu - Haoss. Nezinu, vai izvilkšu līdz pavasarim, jo izbraukt septiņos, lai pārrastos desmitos ir visai nogurdinoši. Taču par to var galvu arī nelauzīt, jo, ja nākamreiz neviens neatnāks, bodīti varēs klapēt ciet, un ciest par kaut ko c itu.
linkpost comment

[Dec. 17th, 2018|07:56 pm]

krii
"Gribu nomirt, lai jums visiem būtu žēl" ir tipiski bērnišķīgi, zinām. Tā vietā "Gribu nomirt, lai jūs visi mani liktu mierā" gan varētu būt jau vismaz pusaudža dumpis, vai ne?
link13 comments|post comment

Majestātiskais sniegs [Dec. 17th, 2018|07:29 pm]

ezss
Šodien apdzinu tēvu, kurš apņēmīgi ragutiņās vilka divus bumbuļus, kuri pilnā balsī dziedāja Latvijas himnu.
link6 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]