--'s pieraksti [viņa|tie|bija]
--

[viņa ]

[29 November 15|23:07]
neatceros pagājušā gada adventes vainagu. zinu, ka taisījām, vācām bērzu zarus, mežrožu augļus utt. atceros pat siešanas brīdi, bet pašu vainagu neatceros nemaz. atceros aipagājšgada vainagu. tas, šķiet, bija mans pirmais pašgatavotais vainags mūžā. atceros, kā gājām pakaļ "sastāvdaļām" un kā lipināju tam virsū ezīšus. a. bija pusotrs gads, viņa visu laiku gāja nepareizajā virzienā un krita garšlaukus teju katrā otrajā peļķē. 300m gājiens jutās, kā vairāku kilometru pārgājiens un minūtes ievilkās stundās. pusotru gadu vēlāk tajā pašā maršrutā es dzinos pakaļ izsprukušajam dobermanim. pārāk enerģiskai, bet labdabīgai kucei vārdā Luna. viņa skrēja prom, ik pa brīdim apstājoties un nogaidot, pārliecinoties, ka es joprojām skrienu pakaļ. beigās es izrādījos maliet gudrāka un tomēr sadabūju viņu rokā.
šogad tieši pirms pirmās adventes mums bija/ir beigusies nauda. izdevumi adventes vainagam mērāmi nopirktajās svecēs un vel 69 centi par mazu mākslīgo mušmiru komplektu. iebraucām mežā un tur, 5-10 minūšu laikā es savācu (to es sapratu tikai vēlāk, uz vietas šķita, ka būs par maz) materiālus kādiem 4 vainagiem. mans pirmais skuju vainags. gan ne ekskluzīvi. uz radiatora fiksi apžāvētie un ar baltu pūšamo krāsu appūstie čiekuri, cepeškrāsnī pažāvētās un jau gandrīz sadegušās apelsīna škēles. kadiķis, jauno priežu zari un vēl šis tas.
neticamā kārtā ir sanācis gluži pieņemami.
a. ir ļoti grūti saprast, kādēļ nevar dedzināt visas 4 sveces uzreiz. jāpamācas un jāiet gulēt. rīt jābrauc uz ofisu.
saki?

[28 November 15|14:45]
alga tomēr būs nākamnedēļ, nevis šonedēļ, tādēļ red velvet kūku atliekam uz nākošo nedēļas nogali. šodien ķērāmies lētākai receptei -
http://happyhooligans.ca/best-ever-banana-cake-with-cream-cheese-icing/
es gan izvēlējos neveiksmīgu trauku sviesta/cukura/olu kulšanai un, tā kā kūlējs bija a., tad viss pamatīgi lidoja pa gaisu. visas virsmas/priekšmeti/cilvēki pusmetra diametrā bija cukura/sviesta/olu kārtā un pilēs.
a. acu priekšā ieliku krāsnī kūku, cerams, ka viņa (a., nevis kūka) pagulēs gana, lai kūka pagūst gan izcepties, gan atdzist, gan arī noklāties ar krēmsiera krēmu. bet to redzēs.
3 teica |saki?

[27 November 15|0:58]
pateicoties ninonas komentāram mazliet pagūglēju par muzikālo dzirdi. izrādās, manai mātei bēnrībā nebija taisnība. viņa teica, ka man ir tikai daļēja muzikālā dzirde un tādēļ nelaida uz mūzikas skolu. un man vienmēr ir gribējies dziedāt korī, mācīties spēlēt kādu instrumentu.
izrādās, muzikālo dzirdi var izkopt un nespēja trāpīt pareizajos toņos dziedot liecina par koordinācijas trūkumu starp balsi un iekšējo dzirdi, nevis par dzirdes trūkumu.
un labi, ka es to uzzinu tagad. kamēr a. vēl nav ieskaidrots, ka viņai nav jāmācās mūzika.
14 teica |saki?

sarkana pārtikas krāsa [26 November 15|22:43]
klau, kulināri izglītotie draugi, kur un kādu pirkt sarkano pārtikas krāsvielu?
jautāju a. vai viņa grib reizi nedēļā kaut ko kopā gatavot. nē, negribot.
a. pajautāja, vai grib gatavot reizi nedēļā kūkas. jā, saka, kūkas gribot.
saku, labi, varam kūkas, kādu kūku gribi cept brīvdienās?
zaļu, saka.
nē, zaļu labāk nē.
tad sarkanu.
tad nu brīvdienās jācep red velvet kūku.

kas ir cenas/kvalitātes ziņā labākā pārtikas krāsotas izvēle un kur to saganīt?
13 teica |saki?

[26 November 15|16:32]
a. pēdējā laikā aizrāvusies ar zupas vārīšanu. droši vien pateicoties dziesmai, kas veltīta attiecīgajam tematam. dažas reizes nedēļā lūdz ieliet katlā ūdeni, met tajā ko nu atrod, maisa, lej pa šķīvīšiem un sauc pie galda.
tad nu šodien vārīsim zupu pa īstam, nomizošu un sagriezīšu sastāvdaļas, lai atnākot varam likt katlā, kas stāv uz uguns un pēc tam ēst pa īstam.

dziesma, tātad: https://www.youtube.com/watch?v=Eqtuhe9qRmc

nesen viņa arī dziedāja "cāļus skaita rudenī". izskatās, ka būs atsitusies vecākos, muzikālā dzirde tikai daļēja (dzied pašķībi), bet ir patika pret mūziku/nosliece uz to.
6 teica |saki?

[26 November 15|13:53]
A. darba specifikas dēļ mums regulāri ienākas jaunas grāmatas zviedru valodā. tematika ir visdažādākā. tā nekad (vismaz līdz šim nav gadījies) nav kaut cik kvalitatīva daiļliteratūra, bet citādi ir daudz visa kā. kā tamborēt rotaļlietas, kā adīt visdažādākos cimdus (bez pirkstiem, ar vāciņiem, ar kaķīšiem, ar vilnīšiem, vasarai, ziemai, darbam utt utt), deserti, čemtreilu teorijas, sazvērestību teoriju atspēkošana, imigrantu sieviešu receptes, ko ilustrācijas ir viņu pašu izšūtas utt utt utjpr.
cimdu grāmatu došu mātei, tamborzvēriņu grāmatu - a. audzinātājai. recepšu grāmatas paturēšu. gandrīz vai gribētos taisīt desertu grāmatas kulināro vakaru, bet no desertiem vien, diemžēl, paēdis nebūsi. no citas puses, atkal, būtu forši uztaisīt 5 desertus un tad tos pa bišķim degustēt :D

desertu grāmatā, btw, arī ir vairākas bildes ar autoru, vienā no tām viņš brauc ar riteni. tā laikam tāda zviedru mode, rādīt, ka kulinārās grāmatas autors spēj kko padarīt ārā, ne vien rosīties pa virtuvi, hehe
7 teica |saki?

[26 November 15|11:37]
brokastīs nolēmu pamēģināt uztaisīt zucchini crust pizza. zināju, ka kaut kur virtuvē ir viens cukīnī. ko lai saka, ne velti viņi saka, ka divām nelielām picām vajadzīgs 4 glāzes rīvēta cukīnī. no viena gabala sanāca aptuveni 2ēk pagatavotas/nospiestas cukīņmasas. ko lai saka, brokastīs būs mikropiciņa. cerams, ka vismaz garšos labi.
9 teica |saki?

[25 November 15|13:27]
nebūšu oriģināla - ir bailīgi. gribas domāt, ka tagad mums visiem (lielajām valstīm un savienībām) jābūt gudrākiem (nekā sākt karu). bet bailīgi tāpat.
par gatavošanos nezinu, bet jāuztais bērnam pase. un gribas arī atjaunot savējo (kuras termiņš beidzas nākošā gada maijā).
18 teica |saki?

[24 November 15|0:16]
viena no manām problēmām ir mana tendence meklēt un ilgoties pēc jau piedzīvotā skaistuma un laimes izjūtas. problēma ir, ka skaistums un laime ikreiz nāk citā formā un veidā. tevi ikreiz apsedz pilnīgi negaidīti, kaut kas, kas iepriekš nav saslēdzies, saslēdzas kopā. un nekad vairs neatnāk. ne tādā pašā veidā. bet es gaidu, meklēju, tiecos piedzīvot no jauna sen jau zudušo laimību un ignorēju visu pārējo.

un ir labi, ka es to saprotu. es tikai nezinu, kā lai tiek tālāk.
2 teica |saki?

[23 November 15|15:28]
tā sajūta, ka gribas kaut ko pateikt/uzrakstīt, lai dabūtu ārā no sevis sajūtu, bet negribas, lai to kāds redz/zin.
1 teica |saki?

[23 November 15|13:37]
vispār gribētos uz 5nizza. bet žēl naudas. eh.
8 teica |saki?

[22 November 15|15:11]
nesen runāju ar jaunāko māsu par bēgļu jautājumu ne nu gluži, bet uz to pusi. bēgļi ir slikti, jo tie ir musulmaņi un musulmaņi ir slikti, jo tie slikti izturas pret sievietēm. un būtu jau labi palīdzēt bēgļiem. sievietēm un bērniem. bet musulmaņu vīrieši gan lai paliek, kur bijuši.
šī saruna lika man saprast, ka viss, ko es zinu par sievietēm musulmanismā, ir daži aizspriedumi un visplašāk zināmie fakti. citādi es nezinu neko. tā nu pēdējās dienās lasu. sākumā izlasīju pāris rakstus vikipēdijā, tagad lasu dažādus musulmaņu rakstus, vēlāk gribu atrast musulmaņu feministu rakstīto un dažādu musulmanisma konfesiju/atzarojumu uzskatus. redzēs, pie kāda viedokļa nonākšu tad.
vienīgais, kas neštimmē (manā galvā) šobrīd, ir, kā savienojas "sieva vīru klausa it visā" ar "sievete-biznesmene" u.c. pieļaujamām sievietes lomām. kā notiek šī vienošanās, ko vīrs ļaus un ko neļaus. bet varbūt sapratīšu to pēc dziļākas iepazīšanās ar tematu.
24 teica |saki?

[21 November 15|16:37]
vakarnakt aizmigu ap pieciem. pusseptiņos bija jāceļas, bet es atkal nogulēju modinātāju un pamodos 7.10 no tā, ka a. ir slikts sapnis un viņa saka "eeeeee". labi, ka tā, ko lai saka. plāns bija 7 jau sēdēt mašīnā. 12 minūtes vēlāk jau sēdēju mašīnā. rezultātā šodien vēl neesmu ķemmējusies. ne virtuvē, kur ģerbos, vienlaicīgi taisot cigoriņu dzērienu, ne apakšstāvā nebija ķemme un man nebija laika to meklēt.
pa ceļam paņēmu divas stopētājas, vecākā no kurām bija mazliet pārāk pļāpīga. citreiz droši vien uzreiz griezīšu gana skaļi mūziku, lai saprot, ka es negribu baigi runāt. es neņemu stopētājus, lai papļāpātu. es tos ņemu lai aizvestu cik nu mums ir pa ceļam.
aizkrauklē gāja gluži jauki, satiku abas māsas, pasēdēju ar jaunākās bērnu (pusi laika kopā ar viņu gulējām :D), satikos ar vidējo un braucu mājās.

no smieklīgā, bijām aizkraukles jaunākajā (laikam) ēstuvē, kas, cita starpā, pasniedz picas. picas ir postpadomju valstu gaumē, t.i. ar sieru visam pa virsu. samerā garšīgas. bet, jautrā daļa bija 4 sieru pica: mocarella, talsu ritulis, zilais siers un krievijas siers. ko lai saka, krāšņi. likt uz picas talsu rituli neienāktu prātā pat man varbūt jāpamēģina :D
7 teica |saki?

[21 November 15|2:14]
pēc baseina un vakariņām jutos tik nogurusi, ka astoņos aizgāju gulēt. vienos pamodos pēc ilgas diendusas. un viss būtu labi, ja man nebutu jāceļas sešos. jāiedzer tēja un jācenšas aizmigt atkal.

cita starpā, vakardien biju spiesta braukt uz servisu mainīt riepas. runā, ka pavisam drīz kļūs krietni aukstāks, tādēļ A. pierakstīja auto uz riepu maiņu. un lika braukt man, likumīgi aizbildinoties ar lielo darbu apjomu. un viss jau būtu labi, bet man patiešām riebjas jebkāds kontakts ar servisu darbiniekiem. es neko nesaprotu no mašīnām un servisos jūtos tā, itkā tas būtu kas slikts.
viss beidzās laimīgi, viņi gan izspieda riepu balansēšanu (tēvs saka, ka tas esot bijis pilnīgi lieki, jo riepas ir uz diskiem) + beigās pie kases centās pieskaitīt 5.80 pie solītās cenas. es nezinu, ar citiem tas iet cauri? "nomainīsim riepas par 20, ā, jums jāmaksā? lūdzu 25,80" bija diezgan uzjautrinoši skatīties, kā viņš centās izlocīties, kad norādīju uz pēkšņo cenas kāpumu.
no pozitīvās puses skatoties - tagad es zinu, kas ir riepu balansēšana un kad tā jāveic.
2 teica |saki?

[18 November 15|23:56]
skaidrs, ka katram ir sava izpratne par to, kas ir nacionalitāte/tautība. bet šodien man par to atgādināja b., pasakot "kaut kad jau tev jāatzīst, ka esi latviete". es teju vai sadusmojos. es galīgi nejūtos latviete. manā galvā man nav tautības. jā, es esmu Latvijas valstpiederīgā un tā tālāk, bet. neviens no maniem vecvecākiem nav bijis tīrs latvietis. es nespēju nosaukt par latvisku kombināciju no latviešu, vācu, čigānu, karēļu, krievu un poļu/baltkrievu asinīm.
zinu, ka daudzi tā dara "mans vectēvs ir polis vai māte ukrainietie, bet es esmu latvietis". es tā nevaru. un negribu arī.
33 teica |saki?

meh ieraksts [17 November 15|20:41]
staro rīga jau sācies, ja? nevarēju atrast vietu, kur noparkoties pie vecās ģertrūdes baznīcas. braukāju riņķos kādas 15 minūtes, nekā. pagalms galīgi pilns. riņķoum riņķoju, beigās noparkojos eiroparkā, apkrāvos ar mantām, paņēmu pie rokas a. un gājām uz b. dzīvokli. lai pagalmā konstatētu, ka vieta tajā atbrīvojusies. meh

upd. šķiet, bildēšanās dārziņā, kūkas ēšana pie vecvecākiem un ziņas par ekstra brīvdienu bija pārāk daudz iespaidu vienai dienai. mašīnā un ejot no mašīnas turējās kā vīrs, bet mājās atlīmējās. sākumā sacēla brēku par manis "atvērtu" apelsīna šķēli. atnesu otru tās vietā, itkā viss nokārtojās. tad viņa nolēma ēst pārslas. ok, lai jau ēd. salēju/sabēru. un pēkšņi vajag citu bļodiņu. citas pārslas. citu visu. un 15 minūtes bļaušanas rezultātā. beigās tikai nupat dabūju viņu gultā. meh.
4 teica |saki?

[17 November 15|12:58]
pusotru stunu strādāju pie tabulu salīdzināšanas, tiku līdz pusei un saņēmu zvanu, kurš atsauca visu darbu. ņerr.
saki?

[16 November 15|23:29]
sākumā knapi spēju pakrāsot pusstundu. ļoti ātri apnika. nu jau šodien esmu pavadījusi krāsojot kādas 4h, ja ne vairāk. laikam sāku pierast. nupat pabeidzu otro kārtu. izskatās gan, ka nāksies krāsot arī trešo. jāizdomā ko darīt ar durvīm. un jānopērk kkad uzlīme sienai.
saki?

[16 November 15|18:47]
šodien paguvu gan tikt vannā, gan pastrādāt, gan gandrīz pabeigt pirmo kārtu alises istabā. būs vēl mazliet jāpastrādā pēc a. aizmigšanas.
saki?

[15 November 15|20:00]
pēc vakarvakara un šī rīta, kad man jau pa īstam gribējās skriet prom ātri un tālu, jo vēlme uzšaut bērnam bija kļuvusi gandrīz vai nepārvarama.
tā nu visu vakaru sēžu virtuvē. sākumā cepu picu, tad ļoti lēnām novācu. drīz jau jāiet padzīvoties pie bērniņa un tad jāliek viņa gulēt. jāsaka, jūtos labāk. aizturēto niknumu vairs gandrīz nemana.

upd. iztīrīju virtuvi, sakārtoju istabu (rīta pusē ciemos bija mani vecāki ar vidējās māsas jaunākajiem dēliem, kas abi pamanījās izmētāt VISAS a. rotaļlietas), izkāru veļu un.. beidzos. tagad sēžu un cenšos atgūtnies.
8 teica |saki?

pārvietoties
[ redzi | pēdējie puksti ]
[ go | earlier ]