--'s pieraksti [viņa|tie|bija]
--

[viņa ]

[31 August 14|1:58]
dažas lietas, kā šķiet, manā dzīvē nemainīsies nekad. diemžēl.
2 teica |saki?

bērniņš kulinārs [30 August 14|0:11]
Alise tā starpā šodien pirmoreiz pagatavoja sev maltīti. un recepti arī izgudroja pati. paziņoja, ka grib jogurtu, tad, ka grib avenes (viņa zināja, ka tie abi ir mājās), pati ielika bļodiņā jogurtu, pati pa vienai ielika avenes, apmaisīja un apēda. tad uzaisīja otru porciju un apēda arī to. :)

t.i. protams, viņa agrāk ir ēdusi jogurtu ar augļiem, bet nekad ar avenēm.
7 teica |saki?

[29 August 14|18:24]
ļoti gribas sēņot. es pat zinu vietas. tikai nekādīgi nespēju saņemties. braukt brīvdienās imho ir bezjēdzīgi, tad visi visu izķēruši jau no rīta un es nekāds rīta sēņotājs neesmu, jābrauc darba nedēļas laikā. bet kā, kā lai saņemas.
5 teica |saki?

[27 August 14|8:08]
vietējā mēroga tautas ticējums - ja vakarā iet gulēt pēc vieniem, bērns modīsies pirms septiņiem.

bet vispār, kopš (un tagad sākas tikai 3 diena) es sēžu uz minesotas zupas un kas nu tur kurā dienā klāt, ir dramatiski augusi mana interese par kulināriju. to vien daru kā lasu dažādas receptes un metodikas :D (un ikreiz solos sev to visu kādreiz gatavot arī, ne tikai vākt kopā). nē, bet nopietni, pirmoreiz mūžā gribu uzcept proper torti. kurš tik viņu ēdīs, kad es saņemšos, tāds ir jautājums.

ā un ko jūs sakāt par kādu gastro vakaru rudenī? oktobra beigās man plānojas brīvs un pieejams centra dzīvoklis :)
13 teica |saki?

[24 August 14|22:31]
runājot par labo, braukšana nebija nemaz tik slikta, kā es baidījos. bija pat diezgan labi, miegs nāca tikai dažas reizes un pavisam nedaudz.
... tālāk ... )
2 teica |saki?

meita, 2 gadi 3 mēneši [23 August 14|23:01]
par labo un soļiem uz priekšu.

- labprātīgi tīra zobus. sākumā mazliet patīra pati, tad pacietīgi ļauj iztīrīt sev. tas ir nesens sasniegums, vēl pirms dažām nedēļām labākajā gadījumā ļāva sev mazliet patīrīt priekšzobus un pati sev tīrīja zobus elementāri noēdot zobu pastu un pārējo laiku turot zobu birsti mutē. tad es iedomājos pastāstīt, ka no zobiem jāiztīra ēdiena paliekas, citādi tie sāpēs. kopš tā laika ļoti pacietīgi ļauj zobus tīrīt un ja es vakarā piemirstu, atgādina.

- bail rakstīt (ļoti iespējams, ka vēl atkritīs atpakaļ), bet pēdējās dienās gulētejot noklausās miega dziesmiņas un tad paliek savā gultā. bez skraidīšanas turp atpakaļ, mūsu atkārtotas saukšanas un niķiem pusstundas garumā, kas beidzās ar nemainīgu aizmigšanu mūsu gultā. diendusu noguļ gultā visu, uz nakti noguļ gan tikai līdz kādiem 1 naktī. tad pārvācas uz mūsu gultu. bet tas ir daudz labāk, kā gulēšana mūsu gultā līdz mūsu gulētiešanai un atgriešanās tur jau dažas stundas vēlāk.
saki?

[23 August 14|21:38]
nedaudz negaidīts notikumu pavērsiens. es gan tam noticēšu tikai pēc tam, kad tas būs patiešām noticis, bet nu pagaidām izskatās interesanti.
1 teica |saki?

[22 August 14|10:44]
pie izvēles "apakšbikses vai pampers" ģērbjoties pirms ārā iešanas, mans bērns izvēlas īdēt un bļaut, jo, redzies, negribās ne vienu ne otru. vakar vakarā mēs ārā tā arī neizgājām. redzēs kā būs šodien.

nevaru saprast, vai tik tiešām ir tik svarīgi iet ārā ar pamperu vai apakšbiksēm, bet nu labi. pagaidām pieņemsim, ka ir.

upd: tā ap 12:50, pēc agrām pusdienām, viņa izdomāja, ka tagad jāiet ārā. un kādu laiku atteicās pieņemt, ka tagad ja nu jāiet, tad tikai uz gultu.
nu un izskatās, ka pirmsmiega dziesmiņa izpalika, viņai bija jāvelk lellei cepure. tad atkal. tad bija jāmazgā dibens (nezinu, kādēļ, bet nomazgāju) un atkal jāliek cepure. tad es aizgāju novēlot pasaukt mani, kad būs gatava dziesmiņai. jau kādu laiku ir klusums.

upd: 13:35 atradu guļošu uz grīdas pie gultas, lol.
20 teica |saki?

[21 August 14|17:10]
vēl par priecīgo runājot. šodien nopakoju vasaras drēbes (vēl gan neesmu izvilkusi ziemas krājumus) un nupat ir piezvanījuši no dārzina - meitai kaut kāds rota vīrusa paveids. jipījeij. visi plāni kaķim zem astes, rītdien sēžu mājās viena ar slimu bērnu. es jau teicu "jipījeij"?
saki?

[21 August 14|13:43]
runājot kāda izteiciena terminos, man tagad ir diezgan daudz malkas.
eh.
4 teica |saki?

[21 August 14|9:57]
pēdējā laikā uznācis kaut kāds grafomānisms. nekas, gan jau drīz pāries.
bēēt. ko es gribēju teikt. bez tā, ka Alise šodien cēlās 5:40, pēc vakardienas 7 minūtēm man reāli sāp muskuļi.
es nemaz neticu, ka man jebkad agrāk ir sāpējušas tik daudzas muskuļu grupas pēc 7 minūšu nodarbībām.
19 teica |saki?

[20 August 14|12:55]
uztaisīju to 7 minūšu intensīvo workout, ar ko pilni interneti. par jēgu nezinu, bet grūši gan. labā lieta, ka 7 minūtes ātri beidzas :D
10 teica |saki?

[20 August 14|10:17]
trešo dienu sāp galva. ehh.
6 teica |saki?

[19 August 14|22:07]
rudens tik tiešām nāk. jāsāk gādāt malka - sēžot vakarā dīvānā salst.
bet, citās ziņās, A. pēc mana lūguma atveda arbūzu. jeij.
šodien arī kārtīgi izbraukājos ar mašīnu un personīgi iepazinos ar vecas tehnikas nodošanas punktu. diezgan jancīgs iestādījums :) vismaz tas, pie mola.
saki?

dzīvesvieta [18 August 14|12:38]
sakarā ar mūsu pārvākšanos tuvākā mēneša laikā, vēlos pirmām kārtām apjautāties šeit:
vai kāds no jums nevēlas dzīvot mazā mājiņā ar visām ērtībām, pirti un pamata sadzīves tehniku, kā arī mēbelēm, skaistu pagalmu un burvīgā vietā ar mazapmeklētu peldvietu 3 minūšu gājienā, supertīru gaisu un juglu 5km attālumā. tam visam klāt - diezgan lēti. var ar kādu dzīvnieku, ja tas neskādē mēbeles/sienas.

blakus mājā dzīvo saimnieki, bet viņi tik tiešām ir ārkārtīgi lādzīgi un taktiski/neuzmācīgi. ja mums ar bērnu šeit nebūtu par šauru, nekādā gadījumā nepārvāktos.

mm?
11 teica |saki?

[17 August 14|21:53]
tad, kad pierodi saskatīt savu bērnu kā samērā saprātīgu būtni, vakari kā šis, kas paiet vienā čīkstēšanā, uzmanības dinģēšanā un niķos, ir ārkārtīgi frustrējoši un nogurdinoši.

vakar beidzot nopirku viņai klipšus. gandrīz vai pusgada garumā, ieraugot manās ausīs auskarus, viņas acis iemirdzējās un sejā parādījās aizgrābtība. viņa tos apbrīnoja, aptaustīja un citādi par tiem priecājās. pāris reizes biju jautājusi, vai viņa arī gribējusi un uz entuziastiskiem "jāāā!!" solīju, ka kaut kad nopirkšu viņai kādus klipšus. tad nu vakardien tas brīdis beidzot pienāca. vairāku sagadīšanos rezultātā, pilnīgi negaidīti sev pašai, doma laukuma tirdziņā, tā ap desmitiem vakarā, tiku pie bērnu klipšiem ar kaķīšiem. sajūsma jau nu pārākā :) vienīgais, laikam ir bišķi par ciešu, pēc pāris h valkāšanas, noņemot, viņai parasti sāp ausu ļipiņas.
31 teica |saki?

[17 August 14|12:59]
vakar naktī bija tik daudz jādomā, ka aizmigu vien pusčetros. nemaz neatceros, kad ar mani tā iepriekš būtu gadījies. tas ir, problēmas ar aizmigšanu, protams, ir bijušas, bet ne jau nu līdz pusčetriem. bet jāceļas bija 6:30, saskaņā ar bērna iekšējo modinātāju.

rīta cēlienā aizgājām uz mežu, turpceļā vēl priecājāmies par saulaino un silto laiku. tad, mežā, pamanījām, ka tālumā viss savilcies tumši pelēks un lēnām griezām māju virzienā. aha. pēdējoreiz es šitā izliju pirms 4 gadiem. vienīgi šoreiz lietus bija auksts un dzelošs. pārnācām mājās pārsaluši (ok, 2/3 daļas no mums) un neticami slapji - pie ārdurvīm, joprojām nenovākta, ūdens peļķē guļ čupa ar slapjām drēbēm. Alisei, kura citādi ir liels lietus piekritējs, šī pastaiga nemaz nepatika, bet pamatā turējās kā vīrs, vairākas reizes sāka sūdzēties par to, ka auksti un nepatīkami, bet ikreiz uz mūsu "mēs zinām, ka ir nepatīkami, bet tev būs jāpaciešas, jo mēs jau ejam mājās" apklusa un varonīgi turējās līdz nākošajam čīkstienam. mājās atteicās iet dušā, bet kādas 15 minūtes nogulēja nekustīgi man klēpī, dvielī un segā satīta. tad pamazām atdzīvojās.
saki?

[15 August 14|23:52]
redzēs, kā man klāsies rīt, bet šī diena ir bijusi tik tuvu mistiskajam pms, cik nu es tam vispār jebkad esmu bijusi. un tas ir - necik tuvu. esmu dīvaini jutusies un uzvedusies, viss ir kritis no rokām, aiz dažādiem interjera priekšmetiem ir aizķērušās dažādas ķermeņa daļas un tā tālāk un tā joprojām. no labajām lietām - ievērtēju alfas songwash dzīvē. visiem, kam nav auto tas ir ļoti garlaicīgi, bet tiem, kam auto ir - tiešām sakarīga kafejnīca un diezgan mājīga/ērta vide ar diezgan labu wi-fi un pat cienīgu kafiju (tas ir, rīgas centrā tāda kafejnīca ir konkrēti nasing špešal, bet automazgātuvē - visu cieņu, super līmenis). nu un mašīnas salonu no suņa vēmekļiem (es atvainojos) iztīrīja ideāli, auto salons tā kā no auto salona tikko izbraucis, kā sacīt jāsaka.

nu un apskatījām vienu māju. redzēs, kā ies ar vēl divām skatāmajām mājām rītdien.

starp citu, vai un ko jūs plānojat skatīt/darīt Rīgas svētku ietvaros? rīt vakarpusē varbūt aizbrauksim pastaigāties pa centru, bet par konkrētiem pasākumiem neko nezinām.
10 teica |saki?

[15 August 14|12:44]
samērā nejauka diena. mērot iekšējās sajūtas un reakcijas. man tik ļoti riebjas tas, kā te viss ir. pretīgs un netīrs.
8 teica |saki?

par izvēlēm bērnaudzināšanā [10 August 14|22:05]
šodien, tīrot māju un paralēli domājot, sapratu, ka nepiekrītu uzskatam, ka ļaušana bērnam pašam tikt galā potenciāli bīstamās situācijās (kamēr tās nav dzīvībai bīstamas) un nenākšana palīgā pie pirmās nepieciešamības, ir "tā ir vieglāk" un/vai "tā ir bezrūpīgāk".

man tā ir apzināta izvēle - uzticēties bērnam. ļaut tikt galā pašam. iepazīties ar koncepciju "bīsams" uz savas ādas, iemācīties pareizi krist un uzmanīties. jo nelielas fiziskas sāpes, manuprāt, nav liela maksa par patstāvību un gan savu spēku, gan pasaules izzināšanu.

man tā nav vieglāk. un tā nav bezrūpīgāk. vismaz ne šobrīd. jā, citreiz sanāk mazliet ilgāk pasēdēt, taču katru reizi tu esi spiests sevi bremzēt. vēlme glābt, pieturēt, palīdzēt, samīļot ir visu laiku. un nemitīgi nākas izvērtēt, vai tagad tai drīkst ļauties, jebšu tomēr sevi jāaptur un jāturās pretī bērna aizsardzības instinktiem. + vēl tā vietā lai aizliegtu, jo bīstami, tu esi spiests simtiem un simtiem reižu stāstīt - varbūt nevajag, tas ir bīstami, uzmanies, skaties, pieturies, apdomā. par katru situāciju. atkal un atkal.
17 teica |saki?

pārvietoties
[ redzi | pēdējie puksti ]
[ go | earlier ]