--'s pieraksti [viņa|tie|bija]
--

[viņa ]

[23 July 14|12:29]
diena, kurā tik daudz kas nav tā kā vajag.
saki?

par emocionālo attīstību [21 July 14|12:04]
tas ir tik savādi, mēs visi izaugam tik diženi un raženi augumā un pienākumos, bet emocionālā attīstība visbiežāk pamanās drastiski atpalikt. un neviens īpaši nemana. ne mēs paši, ne citi. un negrib arī. tā ir tāda noliegtā, aizliegtā zinība. kuru interesē emocionālā inteliģence, ja tu esi virs 1,5m un spēj pats sev/citiem iestāstīt, ka ar tevi viss ok.

es šeit nerunāju par mistiskiem citiem, pati arī piederu minētajai kategorijai
5 teica |saki?

par peldēm [20 July 14|23:57]
vakardien Vaivaros ūdens jūrā bija krietni siltāks, kā šodien Vecāķos. taču, ja vakar diezgan jūtamais un ne pārāk siltais vējš pūta gar krastu, tad šodien, tik pat stiprs, bet aukstāks, tas pūta no jūras. droši vien pa diennakti sapūtis krastā auksto ūdeni.
toties kanālā, kanālā pie mājas gan tik silts kā piens <3

es TIK ļoti ceru, ka pirmās augusta nedēļas būs siltas un ūdens jūrā arī silts.
1 teica |saki?

[19 July 14|8:57]
pagalam šķērmi paliek tad, kad normāli, inteliģenti un (tā kā) jauki pazīstami cilvēki pilnā nopietnībā postē facebook-ā rakstus par to, kā malaizijas laineris bijis iepriekš aizdzītais un kā tas viss ir ļauno rietumu konspirācija pret nabaga krieviju. un tu zini, ka tā tas arī notiek. ka cilvēki ticēs visslimākajiem murgiem. un neko nevar izdarīt. tikai noskatīties. :/
4 teica |saki?

[16 July 14|7:50]
bērns gan šodien modās starp 6:30 un 6:40, kas nav tik labi kā pusastoņi, bet ir krieetni labāk par pussešiem. tagad, aizvedusi viņu mājās, iedzeršu ārā tēju ar pienu un iešu gulēt :>
saki?

meitenēm par zābakiem [16 July 14|7:46]
citās ziņās iekš (laikam jau) elkoram piederošā podium (vismaz tā, kas centrā, brīvības ielas sākumā) gaišie ūdensnecaurlaidīgie zamšas palladium zābaki maksā gandrīz vai precīzi divreiz mazāk, nekā agrāk. un vairāk kā divreiz mazāk, nekā norādīts palladium mājas lapā. izmēri gan bija tādi līdz 39 un 42, pa vidam nekā. bet ja kāja iekļaujas šajos, tad, manuprāt, diezgan jauki.

šitie te

bēēt šādā krāsā
9 teica |saki?

[15 July 14|11:31]
vakar bijām skatīties saulrietu. sauli neredzējām (saulriets gan tomēr bija ļoti skaists arī bez saules tiešās redzamības), toties supermēness atpakaļceļā gan bija absolūti superīgs :)

šodien meita slēdzot iekšā tējkannu pēc personīgās iniciatīvas, esot iesaukusies "kapijā!"
toties vakar, kad A. gāja prom satikt mani, tomēr vēl neesot bijusi aizmigusi un kad B. viņai paskaidroja, ka tētis ir prom, esot to ļoti sāpīgi pārdzīvojusi, līdz B. ienāca prātā mums piezvanīt. pēc telefonsarunas ar mums abiem viņa esot uzreiz nomierinājusies, pagriezusies uz otriem sāniem un aizmigusi. šķiet, viņai ir bail, ka viņu pametīsim.

nu un šorīt dabūju pa galvu no B. par to, ka faktiski nostājos viņas pusē situācijā, kur A. pret viņu izturējās ne pārāk korekti. šķiet, ka mātes aizstāves instinkti nemirst arī, kad dēlam pāri 30. ehehe. un viss ir labi, bet noskaņojums gan pabojāts diezgan pamatīgi.
saki?

[14 July 14|11:18]
seriālā, kuru pašlaik skatos, pieaugušie visu laiku gatavo bērniem brokastīs vafeles. 9 no 10 bērnu brokastīm - vafeles. ko bagātīgi aplej ar sīrupu. kā kaut ko tādu var ēst katru dienu (nē, es neesmu vafeļu nīdējs). kurpretim pieaugušie nebrokasto vispār. sēž pie brokastu galdiem, dzer kafiju, lasa avīzes, bet neēd.
16 teica |saki?

oops, a daisy [13 July 14|23:15]
izskatās, ka man ir alerģija. nekad neesmu bijusi alerģiskaa. atskaitot ātri pārgājušu penicilīna nepanesamību agrā bērnībā. bet tagad, pēdējās dienās, to vien daru, ka punķojos un šķaudu, kā arī acis jūtas jocīgi. norakstīt to uz saaukstēšanos nesanāk, lai arī ļoti gribās. nekas cits man nesāp, kakls ok, spēks arī ir. atliek alerģija. vienīgais, kas jānoskaidro ir, no kā. hmmmm.
5 teica |saki?

[12 July 14|21:25]
es ceru, ka rīt-parīt nu, vēlākais, aizparīt, viņa pēkšņi pratīs kko ahūni krutu jaunu (vai pēkšņi kļūs nu šīītik gudrāka). pa šodienu noguru no viņas vairāk kā citkārt pa 3 dienām.
2 teica |saki?

[12 July 14|12:44]
sākās ar to, ka vakardien tā vietā lai ietu savā gultiņā klausīties dziesmu, viņa uzreiz aizgāja uz lielo gultu, mazliet palēkāja un diezgan ātri aizmiga. nogulēja 11 stundas līdz astoņiem rītā, kas pats par sevi ir diezgan neparsti. ar to gan vēl nebija gana. padzīvojoties pa iekšu es, kā jau brīvdienā, vedu viņu ārā. nu tur veikala pagalms, turpu šurpu, pastumdīja savus mazos ratus, atnācām, smilškaste, kas tur vēl. un tad viņa man saka - jati, jati, grib pabraukāt ratos, tātad. ok, sacīts, darīts. iesēžas ratos un saka - enē čuč (brālēns ernests čuč), nē, es saku, nečuč gan vēl. tad viņa sāk raustīt ratu muguras atzveltni pieprasot to noklapēt guļus un saka - čuč, čuč. gulēt tātad. varbūt pirms gulēšanas uzēdīsi? nop, viņa saka, čuč. tā nu aizmiga ratos jau 11:40 un kopš tā laika laimīga sutina ratos. bez visām pustdienām. redzēs, kas būs tālāk.
saki?

[8 July 14|23:07]
iepriekš ik gadu domāju "lūk, vasarā lasīšu to un šito tējai, jāatrod tik laiks īstajā brīdī un vieta, kur iecerēto dabūt". un ik gadu pareizajā laikā neatradās ne brīvs brīdis, ne arī tā vieta. tādēļ šogad esmu mainījusi stratēģiju - lasu to, kas pats "uz mani skatās". tā nu jau ir salasītas aveņu un upeņu lapas, kā arī sarkanais un baltais āboliņš. kāroto nesalasīto pirkšu.
gudri būtu likt to visu kopā lielā maisā, kā te daži cibā dara, bet pagaidām nespēju saņemties, iedoma par nezcik burciņām nelaiž mani vaļā.
10 teica |saki?

[8 July 14|10:49]
šīs dienas ir tā reize, kad dzīvot šaurībā, bet zaļumos ir tā vērts. karstums nesmacē. un ja tas tomēr ir par daudz, vienmēr var ienākt vēsākajā mājā, palikt turpat ārā, ēnā, vai aiziet nopeldēties.
7 teica |saki?

par awww brīžiem [8 July 14|10:41]
pirms pāris dienām bijām ar mazo pie jūras. izkāpjot no mašīnas un pasperot pārdesmit soļus vajadzīgajā virzienā meita diezgan tradicionāli sāk prasīties "opā". nē, bērniņ, mēs sakām, šoreiz nē, mammai un tētim jānes mantas, mēs nevaram tevi paņemt opā.
pēc nelielas apdomāšanās viņa paņēma no mums vienu no ķeselēm (iedevām gan vieglāko, pikniku pledu ar rokturi) un izpalīdzīgi nesa visu ceļu līdz pludmalei.
20 teica |saki?

[6 July 14|22:06]
meita regulāri atstāsta notikumus. nu tur, "dada. muti. jitatā", kas saprotams kā "šodien runājos ar onkuli, skatījos multeni un braucu ar riteni". bet pirms dažām dienām viņa stāstīja man par gaidāmajiem notikumiem. nākotnes koncepcijas apzināšanās žetons - kačing. mēs vispār mēdzam viņai stāstīt, kas viņu sagaida, nu tur, brauksim tur vai šur, tur būs tas vai šis. un tad, braucot uz dārziņu piektdienas rītā, viņa man stāsta - "vapu, judji, muti". sestdienā, tātad, satiksim vecmāmiņu Baibu, tur būs arī ciemiņi un kaut kurā brīdī varēs skatīties multeni".

vakar (pirmoreiz šogad) aizbraucām kopā uz jūru. Alisei totālākā sajūsma. vien lielā bēda par to, ka nevar ūdenī pavadīt visu laiku. ļoti grūti ar to samierināties. šodien aizvedām uz mežu uzēst mellenes, lasa mellenes un saka "jūia, jūija, moe, moe". jautājam "gribi uz jūru". "jāāā", atbild. tā nu aizbraucām arī šodien. varbūt braucieni uz jūru palīdzēs atgūties imunitātei, kas to lai zina. atkal (nu jau kādu laiku) punķojas. jau atkal jāatliek ērču encefalīta pote, kas bija paredzēta rītdien.
8 teica |saki?

[6 July 14|2:18]
ļoti jauks romantiskais vakars ar saulrieta vērošanu sēžot Neo bārā un dzerot kokteiļus un pastaigām gar Rīgas ūdeņiem. ne ar savu vīru.
tā vispār ir neraža, romantiskie vakari "cik tik lien", nevis līdz pelnrušķītei liktenīgajai pusnaktij, ar vīru man spīd ne ātrāk kā pēc diezgan daudz gadiem. tā vietā jārīko romantika ar citiem :D
3 teica |saki?

[5 July 14|0:48]
ir tikai viens iemesls dzīvot tuvāk Rīgas centram. vasarīgas naksnīgas sarunas. bet ar to nepietiek. pārāk daudz iemeslu dzīvot no tā patālāk.
saki?

[4 July 14|11:45]
braucot mājās no dārziņa plkst 7:45 es zināju, tikšu mājās un gultā, gultā uzreiz. hā hā. tā vietā, kopš astoņiem, kad pārbraucu mājās, esmu izmazgājusi un izkārusi veļu, izlaucījusi un izmazgājusi grīdas, traukus, plīti, virsmas un logus, kā arī noskatījusies vienu seriāla sēriju un pielīmējusi šādus tādus tapešu gabalus. tagad prasītos aizstaigāt līdz mežam un pameklēt kādu sēni.
2 teica |saki?

bērns 2g 1 mēnesis [29 June 14|13:16]
viņa pēkšņi paniski baidās no krišanas. "nē" posms ir nemanāmi beidzies, tagad biežāk izmantotais vārds ir "buc". kategoriski atsakās pat sēdēt velosēdeklītī, uzreiz aiz bailēm raud. redzot attēlā kādu, kas ir augstāk par zemi (nebūt ne kritienbīstamā situācijā) uzreiz saka "buc". arī uzkāpjot kaut kur, kur agrāk nebija nekādu problēmu, baidās. un ja nebaidās, tāpat atzīmē, ka te var nokrist, "buc", tātad.

nerunā teikumos, bet liek vārdus vienu pie otra ar nelielām pauzītēm. "tēti. mutī. kūpā" (tēti, gribu kopā ar tevi skatīties multfilmu) "kaķ. pupa. au." (kaķis iesita pa dibenu)
runāšanai pieet samērā radoši un brīvi.
ir vārdi, kas izklausās precīzi "kā vajag" - kāja, kaija,
ir tādi, kas "gandrīz" - kapijā, paķi, kūpā, kaķ, tēj(a), māja
vai kaut cik līdzīgi - jika (rieksti), badidī (batuts), gadi/gadidī (garneles)
ir salikteņi no dažādām valodām - jitatā no ritenis (jita) un krievu katatsa (katatā) un nozīmē "brakt ar riteni"
bet ir tādi vārdi, par kuriem nav ne jausmas, kā kaut kas tāds varētu rasties - jipa (lidmašīna), bidja (bērns)

rotaļlaukumos pamazām sāk cierēt uz tādām iekārtām, kas paredzētas no 4g un uz augšu. tikt galā gan netiek, reizēm uzrāpjas bet paknapi un iet grūti.

fascinē krelles un cita veida rotas, patīk kleitas.

šobrīd vairs tik traki nebaidās no mazgāšanās, bet joprojām negrib mazgāt matus.

atskatījusies maša i medved un pārgājusi uz padomju savienībā taisīto karlsonu. katrreiz prasa tieši to.

ā un. beidzot nobriedusi līdz grāmatu lasīšanai. tagad topā ir bikibuki un citi īsāki vai garāki stāstiņi. kaut kad būs jāmēģina lasīt īsinātās pasakas.

mīl lekt, gan uz grīdas, gan gultās/dīvānos un griezties ap savu asi. vakar griezās ap savu asi līdz ne gluži pieklājīgai zviegšanai un (atkārtotai) krišanai, pēc tam mēģināja uzvilkt sev manus guļamšortus. diezgan veiksmīgi, iekāpa ar abām kājām vienā starā un ta tik vilka uz augšu, līdz padusēm.
vispār sāk izrādīt aizvien lielāku interesi par ģērbšanos, bet neteiktu, ka baigi veiksmīgi.

mantas lasa un palīdz darbos tikai un vienīgi, ja ir attiecīgajā omā, kas gadās gandrīz vai retāk, kā oma visu izmētāt un darīt aizliegtās lietas.

joprojām cenšos panākt paklausību atsevišķās būtiskās lietās. veiksme šajā sfērā ir gaužām mainīga :D
3 teica |saki?

kas dārzā [27 June 14|23:43]
gatavojot salātus rītdienas piknikam, izgāju dārzā pēc bazilika un pētersīļiem. baziliks nekas, tas aug podā pie mājas, bet pētersīļi gan tālāk, pāri mauriņam aiz žoga, tieši pie grāvja. netālu aug arī gurķi (galīgi kroplīši, auksts, es nesedzu, šie tad arī neaug, tomātiem pie mājām klājas vieglāk, tie nav tik salīgi), bet stāsts nav par to. pie grāvja man izdevās nobiedēt.. pamparampampam.. bebru. dzīvu bebru. piemājas grāvī. tieši aiz žoga. gandrīz vai nobijos.
9 teica |saki?

pārvietoties
[ redzi | pēdējie puksti ]
[ go | earlier ]