--'s pieraksti [viņa|tie|bija]
--

[viņa ]

[4 July 15|1:28]
Brīnišķīgs vakars. Viens no tiem vasaras vakariem, kas paliks ar tevi vēl ilgu laiku. Tas maigi pārplūst naktī un tu pat nepamani. Miers, rimts prieks un neuzmācīgs, kluss "labi šeit un tagad" stāvoklis. Skaistas, rimtas rieta debesis priekšā un milzīgs uzlecošs mēness aiz muguras. Paldies. <3
2 teica |saki?

par hobijiem [2 July 15|16:19]
esmu atklājusi vēl vienu lietu, kas man patīk. rādīt cilvēkiem vietas, ko es pazīstu un citi nē. palīdzēt atklāt lietas un vietas, par kurām citiem nav bijis ne jausmas.

tādēļ.

draugi, ja kāds grib ekskursiju kājām pa grīziņkalnu, maskavas forštati, lielajiem kapiem (ja nu kāds nav bijis un nezina vēsturi) vai brāļu kapiem, piesakieties šeit vai ēpastā - labprāt aizvedīšu ekskursijā apmaiņā pret kādu tēju/kafiju/pusdienām pēc izvēles.
16 teica |saki?

[2 July 15|0:09]
Ļoti jauks vakars. Ar saulrietu pie jūras kalngales šūpuļtīklā, braucienu cauri pilsētai un īsu pastaigu līdz ostai ar skaistu rieta gaismu īsi pirms pusnakts. Īpašs prieks tādēļ, ka rīta oma bija pilnīgs pretstats vakara mieram un priekam.
saki?

[29 June 15|16:07]
labprāt pasēdētu šovakar kkur, iedzertu kko. Centrā, no pusdeviņiem. Priecātos par kompāniju :)
5 teica |saki?

kāpēc [25 June 15|23:41]
nu tas ir sasniedzis arī mūs. lielais kāpēc.
kāpēc ir lietus,
kāpēc es nevaru aizmigt,
kāpēc es neko nezinu,
kāpēc jātīra zobi,
kāpēc ir vasara.

un tas ir pats sākums.

cita starpā, šovakar, kad pārbraucu, bērniņš sagaidīja mani ar histēriski jūsmīgiem saucieniem "mamma! mamma!". uznāku augšā, saku, dziedāšu pirmsmiega dziesmiņas. nē, sākumā jātīrot zobi zvēriņiem. ok, iztīra zobus, apguļas gultā, dziesmiņas, saku. nē, gribu parunāt. un tad slūžas bija vaļā. runāja, runāja un runāja, praktiski nebija apturama.
7 teica |saki?

[22 June 15|23:56]
Migla. Visapkārt migla. Pēdējos gados tik reti ilgojos būt labākā saķerē ar vārdiem. Tas, šķiet, vairāk nekā jebkas cits, iezīmē manu pieaugšanu, tajā skaitā pie zemes. Agrāk man to tik ļoti negribējās. Pieaugt pie zemes. Un tad es sapratu, ka esmu liela tante un tik pat labi varētu to uzreiz pieņemt. Bet ceļš, gaišā nakts, visautentiskākā ezīša cienīgā migla un mūzika liek man atkal justies, kā cilvēkam, kas varbūt mazāk saprot, bet vairāk ilgojas. Pēc saķeres ar skaistumu un vārdiem. Pār ko nav varas ikdienai, režīmiem un iepriekšējai plānošanai. Tagad es ļaušu sev pailgoties pēc cilvēka, kas biju pirms 10 gadiem. Un tad beigšu. Jo tā dara pieauguši cilvēki. Bet migla skaista. Tāpat kā maza bērna smiekli vai saulriets jūrā. Tāpat kā bezrūpība. Tikai savādāk.
3 teica |saki?

[20 June 15|23:50]
zvana man māsa un jautā "kādēļ Tu ej praidā? es te sēžu ar tēva brāļa sievu u.c. radiniekiem un mēs par to runājam, tēva brāļa sieva ir par, nākošreiz pati grib iet, bet mūsu brālēns (viņu dēls) novēl lai es sadodu tev bietē par piedalīšanos". ko lai saka. pastāstīju savus iemeslus un pārdomas. un tad aizrakstīju brālēnam f-bukā, lai brauc ciemos, ar prieku dalīšos savos iemeslos un pārdomās. brālēns nav stulbs. ceru, ka sanāks tikt cauri tam milzīgajam neinformētības un aizpriedumu slānim.
2 teica |saki?

[20 June 15|23:27]
kaut kā dārza darbiem saņemos tikai vakaros. tagad pārstādu dažus tomātus. bija iesējušies/izdīguši bišķi par daudz un iepriekš neiestādītie tad mocījās uz palodzes. nolēmu pārstādīt vismaz daļu no tiem lielākos podos un izlikt uz jumta terases. tur ir daaudz saules, varbūt kas izaugs arī. ta jau redzēs.
saki?

[20 June 15|16:00]
Praids bija tik skaists un priecīgs piedzīvojums. Pirmoreiz šeit tas kcik līdzinājās praidam, ne tā žēlīgai parodijai. Uz katru negatīvi noskaņoto bija ap 25 pozitīvi vai neitrāli noskaņoti skatītāji. Mēs gājām pa brīvības ielu, strādāja luksofori un mēs tikai gājām, prieka, mīlestības un kopības atmosfērā. <3
1 teica |saki?

[17 June 15|14:15]
gribu nopirkt saldētavu. A. ir pret, tā neesot nekāda pirmās nepieciešamības prece un nauda noderēs citur. bet man, bet es gribu saldētavu jau kopš zsv un tagad ir pēdējais brīdis to pirkt, lai varētu iesaldēt vitamīnus ziemai, sākot jau ar zemenēm, kuru sezona nebūt nav bezgalīga. tik tālu esmu nonākusi līdz šim variantam, bet vēl mazliet pabriedīšu. ja kādam ir par/pret/idejas, lūdzu dalieties.

upd. atradu saldētavu ar no-frost funkciju. cena uzreiz virs 500eur. paldies par kūkām, atsaldēsim paši.
24 teica |saki?

[16 June 15|23:55]
lai paspamotu vēl mazliet, vakardien biju uz šo: http://www.imdb.com/media/rm27430656/tt1067733?ref_=tt_ov_i
tīri mīlīga. kaut kad noskatīšos vēlreiz. ar A.
2 teica |saki?

[16 June 15|23:26]
nepaguvu izlasīt [info]jim ierakstu. a žēl. biju aptuveni pusē. nu neko.

cita starpā (krasa tematikas maiņa, ja, bet nez, vai vērts taisīt vēl atsevišķu cibas ierakstu. pēdējā laikā vispār gribas visu ko te rakstīt) ir dubultā patīkami, ja draudzene krītas svarā. pirmkārt, prieks par viņu, otrkārt, tad tev tiek čupiņa ar foršām drēbēm, kas viņai vairs neder. man tagad ir vairākas ļoti jaukas kleitas, svārki, blūzes un kāds džemperis. šīs drēbes uz manis izskatās labi, bet es pati lielu daļu no tām nebūtu pirkusi. ļoti, ļoti labi, jā, ja draudzene notievē :D
2 teica |saki?

[16 June 15|23:08]
sakarā ar saaukstēšanos un vispārējo nespēku gan man, gan A., sarunāju ar vecākiem, ka tie vakarā paņems pie sevis uz pāris stundām a. ko nu darīt, domājām mēs. ir laiks, nav spēku. tādēļ palikām pie filmas. kaut kas viegls, kur nav jādomā. Jupiter Ascending it is, nospriedām mēs.
Chili con carne sanāca diezgan burvīgs, filma šādā stāvoklī arī visai skatāma. pabeigt gan mums diez ko nesanāca, filmai bija palicis vēl kādas 40 minūtes, kad vecāki atveda bērnu. bija plāns pabeigt filmu pēc bērna nolikšanas gulēt, bet. mums ar A., lai arī kaite, kā šķiet ir viena, tās izpausmes laiki nesakrīt. es raudu aiz nespēka pirmajā dienas pusē un uz vakaru atgūstos. viņam spēks ir dienas vidū, vakarā viņš beidzas. šī ir kāda 5. diena no vietas, ko viņš aizmieg kopā ar bērnu. sākumā miega trūkuma un alerģijas dēļ, tad dēļ saaukstēšanās.
tagad noskatīšos kārtējo 100 code sēriju, mēģināšu tikt bišķi tālāk ar rakstu darbu zviedru valodā un iešu gulēt.

*a., cita starpā, nav bijusi dārziņā kopš 5dienas. ļoti ļoti ceru, ka varēs sūtīt uz dārziņu parīt. iesnu ārstēšanas stratēģijas nomaiņa, kā šķiet, sāk rezultēties vismaz kkādos uzlabojumos. rītdien gan vēl redzēs. šoreiz timiāna sīrups īsti nelīdz. nu, redzēs. varbūt beigās ko dos arī.
saki?

[16 June 15|10:23]
ārā burvīga diena. varētu pat peldēties. tikai spēka nav. eh. ko lai saka. sen nav slimots.
2 teica |saki?

[16 June 15|0:21]
noskatījos pēdējo game of thrones sēriju. ko lai saka. pabaisi. īpaši žēl tā, kas notika pēdējās minūtēs.
12 teica |saki?

[15 June 15|23:27]
šovakar, braucot gar kanālu māju virzienā, redzējām gulbju pāri ar mazuļiem. veselu čupu, 6 vai 7. agrākā pavasarī ik pa brīdim manījām pāri, tad ilgāku laiku tikai vienu. tas viens nesen izdzina A. no ūdens. izrādījās gan, ka gribēja ēst, nevis kauties. tagad, pirmoreiz, redzējām arī mazuļus.

noliku gulēt A. un a. (mēs visi esam apslimuši, vissmagāk tas pagaidām skāris A., nu jau trešo vai ceturto vakaru iet gulēt ar/pirms a.) un gāju palaistīt dārzu. dārzs par laimi nav liels, citādi es atņirgtos, staipīt visas tās neskaitāmās lejkannas ar ūdeni no ezera. tāpat jau apnīk, vienā vakarā jāiet kadas 6 reizes (tas, ja iet ar 2 kannām). labi, ka (vismaz pagaidām) nav jālej katru vakaru, pietiek ar reizi divos.

gribēju pateikt vēl kaut ko. teorijā mazliet interesantāku par dārza laistīšanu, bet labi. šodien vismaz (man) ir sācis atklepoties.
saki?

[12 June 15|8:55]
Šorīt mīksta, ne pārāk bieža klepus un nelielu iesnu vietā (kā tas bija vakar), klepus bērnam ir krietni biežāks un riktīgi plēš. Iesnas arī dubultojušās. Eh. Ir arī diezgan skaidrs, ka līdz 1dienai tas nepāries. Brauciens uz valku arī zem jautājuma. Eeeh. Ceru jau, ka aizbraukt sanāks. Bet jāskatās, kā šis te attīstīsies.
1 teica |saki?

[11 June 15|23:57]
šodien pārspļāvu agroplēves līmeni. vakarā, pēc atgriešanās no kursiem, ieraku zem stādiem mazās zivtiņas. siļķītes, vai kā nu tur. šorīt saimnieka māsa teica, ka tomātu kāti ir violetīgi, jo trūkst fosfors. un labākais veids kā iegūt fosforu ir aprakt blakus stādam kādu siļķīti. procesā gan vienu no tomātiem nolauzu. tagad nezinu, atstāt tādu, vai iestādīt tā vietā jaunu. man uz palodzes jorpojām ir čupa ar tomātiem, kurus īsti nav kur likt.

interesanti ir vērot, ka vakaros ūdens ezerā ir krietni siltāks kā no rīta. itkā loģiski, taču starpība ir negaidīti liela.

cita starpā, gaišās naktis šeit var pieredzēt un izjust krietni pilnīgāk, kā jebkur, kur esmu dzīvojusi iepriekš. mājas logi iziet uz ziemeļiem un austrumiem. Sēžot pie datora, aiz kura ir logs uz ziemeļiem, es redzu rieta gaismu vēl pusnaktī un vēlāk, bet pustrijos, ja paliek nomodā tik ilgi, un iet uz guļamistabu, kuras logi iziet uz austrumiem, tur gaisma jau aust. un istabu piepilda maiga, klusināta ausmas gaisma. <3
1 teica |saki?

[9 June 15|23:24]
pateicoties [info]usne un viņas meitas palīdzībai, abi ar A. tikām savās lietās. liels paldies par to :)
citādi, šodien bijām pusdienās sirsmais&dreibants. kaut kādā veidā bijām palaiduši garām šo vietu, neskatoties uz to, ka tā atrodas vien kvartālu tālāk no ofisa. ļoti patīkami.

bija doma varbūt palikt pa nakti pie A. mammas, bet tad padzirdēju, ka šonakt sola salnas, tādēļ braucām vien ar a. mājās, lai apsegtu visus salīgos dārza augus, nu tur gurķus, papriku, tomātus, baziliku. atliek nopriecāties, ka pirms kāda mēneša nopirku agroplēvi.

šovasar gribētos vairāk vakaru divatā ar A. redzēs gan, kā ar to veiksies.
1 teica |saki?

par dienu [7 June 15|0:01]
šī ir bijusi viena piepildīta diena. sastāvoša no daudzām, ļoti dažādām daļām. no rīta mēs braucām uz jūru. tad, nolikuši bērnu gulēt pie manas mammas, uz pieņemšanu Zviedrijas vēstniecībā. Tad, uz vecāku balli bērnudārzā (cits dresskods un noskaņa). Neliela bet ļoti jauka pastaiga pa Juglu. Tad es ķēru suni. Un tad, jau mājās, piedzīvoju 40 minūtīgu, smadzenes uzvārošu histēriju no a.
tagad 1 seriāla sērija un gulēt. Šī bija gara un pamatā laba diena.

Par suni runājot. Suns nebija kāda maza, kusla čivauva. Tas bija pilnezmēra dobermanis. Pie manas mammas, bez a. bija arī māsas 3 bērni un suns, kurš, kamēr mēs taisījāmies, aizmuka. Un tad es skrēju tam pakaļ. Godīgi sakot, es neskrienu tik pat ātri kā dobermanis. nevarētu arī teikt, ka konkrētais suns uzskatītu mani par saimnieku un baigi klausītu. Tā es tur skrēju, pēc vairākiem dzērieniem iepriekš, un domāju. kā lai es noķeru krietni ātrāku par mani suni. Kuram vienalga, ko es tam saku. beigās gan man prātā ienāca spīdoša ideja. Es atradu kaut kādu sprungulīti un teicu "ķer, Luna, ķer!" un pēc laika man bija iespēja satvērt to aiz kaklasiksnas. Tīrais brīnums.
saki?

pārvietoties
[ redzi | pēdējie puksti ]
[ go | earlier ]