--'s Friends [entries|friends|calendar]
--

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ calendar | livejournal calendar ]

[18 Aug 2017|03:21pm]

vilibaldis
ak vai, ak vai, ko tik cilvēks nav gatavs darīt prokrastinējot, ka tik nebūtu jāstrādā.
2 comments|post comment

[18 Aug 2017|02:05pm]

santech
[ music | Arch Enemy MegaMix ]

sasodīc! Vakar iemetu aci latestpostos. Iekomentēju. Rezultātā - uzmācas domas par emigrēšanu uz Vāciju. Sen jau bija laiks. Tagad velku galvā plusus un mīnusus. Būtu interesanti. Tikai - daudz labāk jāsagatavojas. Jāsarunā vismaz vairāk par vienu vietu, kur palikt. Kur aizbraukt un sākt rukāt. Kur nav jāpaļaujas uz cilvēkiem, kas saka - te daudz fabriku, darbu atradīsi. Iztrūka tikai piebildes, ka poļu dirsas jālaiza.
to be continued. tagad jāstrādā.

post comment

[18 Aug 2017|01:25pm]

santech
Izskatās, ka ārā vējains. Arī pasākums vakarā ārā. Un nekas silts nav paķēries līdzi. Tikai tizla, mutē ieliekama izmēra lietus jaka. Un tīrs tēkrekls. Būs caur humpīšiem jāiziet, mok kāds praķis atradīsies. Bet varbūt caur mājām, vvz.
post comment

f [18 Aug 2017|01:16pm]

ingmars
Jums nav ne jausmas par maniem politiskajiem uzskatiem, jūs varat tikai minēt.
post comment

Atgriežoties pie publicētā [18 Aug 2017|12:18pm]

kautskis
Dārgie draugi, jūs tikai nesapriecājieties, ka tas iepriekšējais apcerējums ir veltīts ceham. Nav; cehs būs cehs, cilvēki, kas gribēs viņu lasīt, atradīs, kur viņš ir. Viņš ir veltīts plaši izplatītai parādībai Latvijas mediju telpā.

Mani līdz sirds dziļumiem kaitina visplašākā mēroga huiņas padarīšana vienkārši par klikšķu/acu/lasītāju zvejas avotu. Un tas turklāt nav viena noteikta portāla vaļasprieks; pilnīgas muļķības ir publicējuši visi puslīdz redzamie portāli. Ak, bēgļi ir aktuāls jautājums? Tad nu ņemsim un nopublicēsim rakstus par zilacainiem puisēniem, ko piekauj arābi. Ak, sieviešu apsaukāšana par resnām sazvejo klikšķus? Zvejosim klikšķus! Cilvēki grib uzzināt, ko tieši ārsti tev nestāsta? Uz priekšu, un kas par to, kā tieši tas ietekmēs viņu veselību.

Kaitina tas, ka to stāsta cilvēki, kam tā nav pārliecība, bet klikšķu avots. Es spēju saprast, ka visādu huiņu gvelž cilvēki, kas tam tiešām tic, nu lai būtu. Varbūt pat viņi tīri labi ar to nopelna, un man tiešām nav žēl. Bet to parādību "nē nē, mēs paši esam forši cilvēki, un kuŗš normāls cilvēks vispār to var ņemt nopietni, hahā" – lūk, to es nesaprotu.

Jūs jokojat, labi, bet citi uztveŗ pavisam nopietni, šēro, laiko un dzīvespriecīgi papildina ar saviem novērojumiem – un visu šo sūdabrāļu armiju kaujā sauc nevis kāds sūdabrālis, bet jauks cilvēks, kas vienkārši vāc klikšķus. Lūk, tas ir kaut kāds tiešām atzīstams cinisma un necieņas pret saviem lasītājiem sajaukums.

Anglosakšu internetā ir diezgan skaidri sadalīts: tā, šiten būs kreisie lūniji, šiten labējie, viņi tiešām raksta to, ko domā. Cilvēki, kas apmeklē attiecīgo portālu, skaidri zina, ko tieši viņi tur izlasīs. Savukārt Latvijā nav gandrīz nevienas ēdnīcas, kur bez kotletēm netirgo arī sūdus, jo, ziniet, šādam piedāvājumam ir sava stabila mērķauditorija. Nē, es saprotu, "priekš Latvijas būs labi". It kā Latvijā dzīvotu kaut kādi īpaši truli cilvēki, kam nepieciešams īpaši truls piedāvājums.

Uzaudzējiet mugurkaulu, iestājieties par kaut ko, ieviesiet kaut kādu nebūt redakcijas polītiku. Un beidziet, sasodīts, vienmēr piesegties ar tizliem smiekliņiem – haha, tu ko, kuŗš tad to var uztvert nopietni. O, jūs būsit pārsteigti, cik daudzi to uztveŗ nopietni.
7 comments|post comment

[18 Aug 2017|12:06pm]

au
es, skatoties uz jūsu cepienu, izlēmu palasīties, par ko tas viss.
nesaprotu, kā jums viņš var tā kāpj virsū uz nerviem, ja man gāja grūti to rakstu pat atrast.
bet nu neko - diezgan smieklīgs, man patika.
20 comments|post comment

[18 Aug 2017|10:55am]

virginia_rabbit
Paradox of Tolerance: a tolerant society must protect its own existence if tolerance is to exist in the world. If tolerating intolerance results in the destruction and disappearance of tolerant society, then that tolerant society has a right to self-protection – in the form of refusing to tolerate intolerance.
15 comments|post comment

Par to pašu aktuālo tēmu [18 Aug 2017|10:35am]

pinjons
Eksperta viedoklis par VID un esesiešu razborkām
post comment

[18 Aug 2017|10:21am]

santech
[ music | Arch Enemy - Skeleton Dance ]

Rīta steigā piemirsu piebilst - pilnīgi ok bija tomāti bez majonēzes. Majonēzi vispār nu jau krietnu laiku neesmu iegādājies un uzturā arī gadās pa ļoti retam. Nu tur kebabnīcā pie karpelīšiem ketčupa un majonēzes pikas. Nu - nenovēršos pompōzā riebumā ;D Un kaut kur ciemos vai kā ir ok. Bet majonēze vairs nav regulāra uztura sastāvdaļa. Vai nu esmu atēdies, vai nu tā garša apnikusi. Vissakarīgākā bija Spilvai, bet arī vairs kaut kā nav tas.
UN rīta steigā aizmirsu paķert līdzi vēl šādas tādas lietiņas.

Un pārvākties uz Vāciju meklēt santehniķa darbu - tas būtu izspēriens no komforta zōnas. Nāktu par labu, jā, bet Britānijas pieredze vēl sēž iekšās.

1 comment|post comment

Starpkultūru sakari [18 Aug 2017|09:28am]

kautskis
Darbam krieviskā kolektīvā ir viena izteikta, lai gan pašsaprotama īpatnība: daudz sanāk uzzināt par tām cilvēku grupām, kam parasti uz ielas paej gaŗām.

Tā es, piemēram, esmu uzzinājis, ka Latvijas krievu valodā лаби lieto apmēram tāpat un apmēram tikpat bieži, cik latviešu valodā davai.
12 comments|post comment

[18 Aug 2017|09:22am]

dienasgramata
no muzikologa Dāvja Eņģeļa sarunas ar Jāni Baumani, Eiropas čempionu motokrosā:

- Agrāk skrēju ar austiņām, bet pēc vienas filmas noskatīšanās sapratu, ka skrienot jāklausās apkārtējās skaņas, nevis uzmundrinoša mūzika austiņās. Dabas skaņas visapkārt dod lielāku enerģiju nekā mūzika.

- Bet tas jau vairāk filozofiskā, nevis fizioloģiskā ziņā?

- Jā, es domāju, ka tas vairāk ir filozofiskais aspekts.
1 comment|post comment

[18 Aug 2017|09:00am]

santech
Tomātmaizes brokastīs bija kaut kas tieši laikā. Pēc vakardienas sidru experimenta. Ceturto vairs iekšā nevarēju ieliet. Bet pašsajūta ok. Bet paspēju noķert sajūtu, ka arī sidrus esmu uz kādu laiku atdzēries. Maz man vajag, ka es jums saku.
Pankūku atlikumus uz darbu jāpaņem pusdienām. Būs jāštopē pa sauso, ja vien neizdomās veikalā iebiezināto pienu. Tad gan būs razvrat un lipīgi pirxtiņi.
post comment

hahahaha [18 Aug 2017|12:52am]

ingmars
Rīgas dome ceturtdien apstiprināja amatos četru Rīgas vidusskolu jaunos direktorus, tajā skaitā Rīgas Franču liceja direktores amatā ieceļot iepriekšējās skolas vadītājas meitu Vinetu Rūtenbergu.
2 comments|post comment

[18 Aug 2017|12:32am]

santech
"Jaunais" NFS Most Wanted tomēr sūkā. Garlaicīgs. Uninstall.
post comment

[17 Aug 2017|10:51pm]

santech
Pankūkas sanāca riktīgi zbs. Paldies konsultantiem. Tīri vai vajadzēja padalīties ar rezultātu. bet nu jau būs padzisušas. Un zapte arī beidzās. Rīt jānopērk jauns spainītis.
2 comments|post comment

J'accuse...! [17 Aug 2017|08:59pm]

kautskis
Nē, es to tomēr pateikšu.

Zināt, kas mani pārliecinoši visvairāk tracina mūsdienu "klikšķi = nauda" internetā? Ne tas, ka klikšķus, unikālos skatījumus un social network engagement piesaista visādi pēc iespējas aizskarošāki vai šokējošāki uzsaukumi, nē. Tāda ir soctīklu daba, ko tu padarīsi. Mani pat netracina tas, ka atsevišķi galvā sisti cilvēki tā paliek populāri; skaļo bļauŗu populāritāte ir fainomens, kas pastāvējis jau sen, sen pirms soctīkliem.

Tracina kas cits. Tracina tas, ka pārāk bieži šādus uzsaukumus izplata (un varbūt pat sacer) pavisam jauki un patīkami cilvēki, kam tā nebūt nav pārliecība. Viņi nekad mūžā nevienai sievietei acīs nespēs pateikt, ha, resnā govs, pis atpakaļ uz ķēķi. Tracina tas, cik bieži viņi ir tiešām patīkami cilvēki, varbūt mīloši vīri un gādīgi tēvi, varbūt brīnišķīgi un asprātīgi sarunu biedri. Nekā personīga, tas vienkārši ir bizness. Šādi raksti ir vienkārši izcils klikšķu magnēts, tos apspriež, tos komentē un tātad tiem var pielikt reklāmas.

Un nevajag te stāstīt kaut ko par runas brīvību. Runas brīvība nozīmē to, ka tu vari teikt, ko tu gribi, un tev par to nekas nebūs; šādu runas brīvību es atbalstu arī attiecībā uz acīmredzami aizskarošu runu. Runas brīvība nenozīmē to, ka obligāti jādod platforma ikvienam viedoklim. Jūs varat iedomāties, ka New York Times vai Wall Street Journal jebkad atļautos nopublicēt šādus "viedokļrakstus"? Nekad mūžā, atvainojiet, viņi pārāk augstu vērtē savu zīmolu (es, starp citu, abonēju abus un tieši tajā minūtē, kad kādā no tiem izlasīšu šādu viedokļrakstu, pārtraukšu attiecīgo abonementu).

Tāpat tā nav "apmaiņa ar idejām". Tā nav ideja, neglaimojiet sev; tā nav ne tuvu tik strukturēta un skaidri izklāstīta, lai kvalificētos kā ideja. Tas ir vienkāršs uzbrauciens ar mērķi dabūt klikšķus.

Nopietni, nekad nedomāju, kad to teikšu, bet man ir lielāka cieņa pret tādiem portāliem kā Breitbart; viņi vismaz ir pēdīgie sūdabrāļi un publicē to, kam paši tiešām piekrīt. Bet visiem foršajiem, jaukajiem un progresīvajiem, kas publicē viedokļrakstus, es aicinu skaidri, ar savu vārdu atkārtot to, ko paši publicējat. Nopublicējiet portālā paziņojumu "Mēs, portāla žurnālisti, parasti paliekam aiz kadra, bet šoreiz mēs tomēr nespējam klusēt, jo visai Latvijai ir jāzina, ka feministes ir resnas govis, kam nav seksa." Ak neērti? Tad nepublicējiet, tieši tik vienkārši.

Un, jā, jūs drīkstat iebilst, ka tā nav atbilde, bet man tik tiešām vispareizāk uz to visu šķiet reaģēt ar pilnīgu ignorēšanu. Jā, es nespēju atturēties, bet es vismaz nevienu nesaucu vārdā un nelieku linkus. Ne tāpēc, ka es raustītos, bet tāpēc, ka negribu būt vēl viens ķeksītis ceturkšņa atskaitē. Un es pilnīgi noteikti negribu būt kārtējais klikšķis un reklāmu skatītājs, kas uzmundrina šitos jaukos cilvēkus rīkoties kā sūdabrāļiem. Jo mēs jau labprāt rakstītu vajadzīgus un vērtīgus rakstus, mēs pat dažus uzrakstām, skat, skat, re, kur mums vesela vajadzīgo rakstu sērija. Bet, nu, tu taču neesi stulbs, pats saproti -- tieši dirsienraksti savāc klikšķus, bet vajadzīgos rakstus var tad, ja kāds iedod naudu.

Take a stand, goddamit.
6 comments|post comment

[17 Aug 2017|09:30pm]

santech
[ music | Green Day - Dead Beat Holiday ]

Par garšvielām runājot - rimčegā pamazām pērku akcijas burciņas. reizēm pat vienalga ar kādām vielām iekšā, jo sabēršu savējās. Nu - gandrīz vienalga kādām vielām iekšā. Jo nauda tomēr. Tā nu kaut kad izlietošu oregānō. bet pēc smaržas varētu būt labs pie gaļas. Jo nav ne jausmas kas tas par zvēru, varbūt M. Rītiņa raidījumā dzirdēts kaut kad sen bērnībā. Un kajēnas pipari varētu būt zbs, kad paprika beigsies.
Un re kā muldamais šovakar vaļā - tā ir kad sadzērās un nav ar ko parunāties. Bet nu labi, nav arī daudz laika runāt. Brīvprātīgi jāpastrādā. Bet šovakar varētu būt experiments. Jo tie sidri iet iekšā viegli, bet sajūtas, ka dotu galvā, tā īsti nav. Kas ir forši. Bet es pa ceļam domāju, ka varētu paskatīties, vai un kādas rīt varētu būt paģiras no 4ām bundžām. jo man jau parasti daudz nevajag. Nu vai nu arī, ko es nesen uzzināju, ka alusdarītavās mēdz nebūt labi sanitārie apstākļi, no kā arī alus uztaisa sliktas sajūtas vēlāk.

4 comments|post comment

auzu pankūku experiments. garšai pievienojiet mazliet sidra [17 Aug 2017|09:23pm]

santech
[ mood | better ]
[ music | Green Day - Church On Sunday ]

Garšvielu kastē atradu kardamōnu un vanilīna cukuru. Sagāzu pie mīklas kardamōna atlikumu. Gribēju arī vanilīna cukuru, bet tur 99% cukurs jau ir sastāvā un cukuru es jau piegāzu.
Ok, vanilīna cukuru arī.

post comment

[17 Aug 2017|07:48pm]
pajautaa
[santech]
[ music | Gogol Bordello Vs Tamir Muskat - When I Was A Little Spy ]

Kas un cik daudz jāpievieno, lai no negaršīgas brokastu auzu tumes uzceptu auzu pārslu cepumus? Kaut kādi milti olas kastur? Vai galīgi nē?

12 comments|post comment

[17 Aug 2017|06:26pm]

vilibaldis
Abert Mansardā ir burvīgākie baltlapu blociņi saiņoti senu grāmatu vākos. Nenoliegšu, kritu kārdinājumā. Un tagadiņ man stipri gribās vēl vienu - Fausta vāciņos. Nez ja viņiem paprasītu, lai pārsien... vecais, labais Fausta vāciņš man ir...
post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]