--'s Friends [entries|friends|calendar]
--

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ calendar | livejournal calendar ]

[01 Oct 2014|10:32pm]

virginia_rabbit
Reinis au pair
post comment

Romeo + Juliet, 1996 [01 Oct 2014|09:15pm]

shelly
[ mood | grendējos atmiņās ]

My only love sprung from my only hate!
Too early seen unknown, and known too late!
Prodigious birth of love it is to me
That I must love a loathèd enemy.

post comment

Puika uz poda [01 Oct 2014|08:56pm]
baby_boom
[mirdzums]
Vai arī jūsu dēliem, kad viņi sēž uz poda, krāniņš paliek ārpusē un čuras tāpat?
6 comments|post comment

[01 Oct 2014|08:30pm]

yulungu
Aizgāju adatu meklējumos uz vienu šujmašinu darbnīcu.

Man šķiet, ka meistars, onkulītis, ilgi nespēs aizmigt, jo adatas ko parādiju, viņš nebija nekad redzējis. Viņš bija šokā un neizpratnē :)

piemīlīgi :)
post comment

Darba devējs ārzemēs? [01 Oct 2014|07:44pm]
pajautaa
[gulafija]
Cibiņi, noteikti daudzi no jums strādā ārzemēs vai darba devējs ir ārzemēs. Mans dārgais tagad mēģina legalizēties, bet nekādi netiekam gudri kā tad ir ar nodokļiem, ja darba devējs ir ārzemēs (šajā gadījumā British Virgin Islands), ko maksā viņi, kas pašam uz vietas jāmaksā? Netā atrodamā informācija ir ļoti neviennozīmīga, nevar neko saprast, šie protams arī deķīti velk uz savu pusi, jo negrib lieki neko maksāt. Lūdzu padalieties pieredzē, kā ir, ja paši esat uz vietas LV, bet strādājat kādam, kas ir ārpus ES, kas notiek ar sociālo/ienākuma nodokli?
6 comments|post comment

Podiņmācība II [01 Oct 2014|07:38pm]

shelly
Ar ļoti apņēmīgu sejas izteiksmi Lauva izlēja tēju savā podiņā.
3 comments|post comment

[01 Oct 2014|06:06pm]

usne
Nesaprotu kā var apvienot nertenu ar latvijas gāzi
5 comments|post comment

izolēta istaba Rīgas centrā [01 Oct 2014|05:57pm]
dziivo_te
[zzk]
Ilgtermiņā, sākot no 20.10.2014, gados jaunam cilvēkam (līdz 35 gadu robežai) tiek izīrēta 1 izolēta istaba ar mēbelēm 3 istabu dzīvoklī Rīgas centrā, Avotu un Bruņinieku ielas stūris.
Ieeja no pagalma puses, 1.stāvs, autonomais gāzes apkures katls, veļasmašīna, ledusskapis, mikroviļņu krāsns, duškabīne, PVC logi, WI-FI, lamināta grīda, dzelzs durvis, ir iespēja pagalmā novietot automašīnu. Mājdzīvnieki (puķes neskaitās) dzīvoklī nav pieļaujami.

Maksa – 130 EUR (ievācoties jāmaksā par pirmo un pēdējo mēnesi) + komunālie maksājumi.

Ja ir interese, raksti uz saulains.laiks@hotmail.com
post comment

[01 Oct 2014|04:32pm]

pa_leeto

[prtg]
2 biļetes uz 26. oktobra Mogwai konci Braitonā kopā par 40,-EUR.
post comment

[01 Oct 2014|04:05pm]
augsne
Manas mazā(s) cilvēka domas ir tādas, ka cilvēki bieži nespēj ieraudzīt līdzības starp parādībām un tāpēc bļauj pilnā rīklē savus "nē, tā nav, tā nevar būt!" tad, kad citā aspektā kaut ko līdzīgu uztver pilnīgi normāli. Piemēram, kādas skeptiķiem problēmas ar spokiem, ja viņi var noskatīties uz mākoņiem, uz to, kā zāle aug, pieredzēt, ka piedzimst bērniņš, un vispār nebrīnīties? Varētu domāt, ka tas tāpēc, ka šīs parādības ir "izskaidrotas", bet, pirmkārt, vai tad cilvēki apgalvoja, ka zāle neaug, tad, kad nebija izpētīts, kā tas process notiek (drošības sajūta tur nāk tikai no pieraduma to visu redzēt un piedzīvot, ne jau aiz tā, ka tas būtu mazāk mistiski nekā sastapties ar spoku), un, otrkārt, - tie izskaidrojumi ir tādi "tas mijas ar to, un tad notiek tas", bet neviens nevar pateikt, kā tas ir iespējams, ka tas vispār notiek, un kāpēc tas notiek. Es vienmēr brīnos par tiem galēji racionālajiem (te gan varbūt vajadzētu pēdiņas, jo man liekas pilnīgi iracionāli izslēgt no pasaules ainas kaut ko tikai tāpēc, ka to nesaproti un neesi pieredzējis) prātiem, kuros šī pretruna neieviešas; kuriem ir skaidrs, kas ir reāls un kas nav; kuriem ir atbilde uz visiem jautājumiem, un pārsvarā tā ir "nē, tās ir muļķības, tas neeksistē, jo to nevar izmērīt".
3 comments|post comment

[01 Oct 2014|04:20pm]

pelnufeja
Man patīk Latūra attieksme pret zinātni.
post comment

[01 Oct 2014|03:16pm]

rasbainieks
no jaunā iosa un jaunā osxa es visvairāk visvairāk visvairāk gaidīju (un joprojām gaidu) handoff
(visu par handoff, ko jūs neatrodat šajā žurnālā, jūs varat uzzināt oficiālajā žurnālā)
man jau sen krīt uz nerviem, ka aimesidži pienāk uz visiem devaisiem, bet parastās īsziņas tikai uz vienu, un ir jāvelkas meklēt telefonu, tā nu gaidu josemītu kā atbrīvošanu
bet kamēr gaidu josemītu, ios8 ta ir jau iznācis un mani pārsteidzis ar negaidītu handoffu ios devaisu starpā
tas izskatās tā: zvana telefons, es paceļu, bet blakus istabā vēl kādu laiku skan nepazīstams zvans (sākumā domāju, ka kicīts aizmirsis telefonu)
izrādās, zvana arī ipads
vienreizīt pamēģināju pacelt trubu ipadā, ir iespaidi
strādā tikai speakerphone, pēc 30 sekundēm pazūd skaņa, nu un pat ja paceļ trubu telefonā, tad ipads vēl kādu brīdi lago un turpina zvanīt
nav brīnums, ka josemīta betas šodienas vissvaigākajā versijā handoffs ir izrubīts vispār, kā ziņo mūsu beta testētāji
tā nu turpinu gaidīt josemītu un bugfixus
paldies, studijā bija tehnoloģiju apskats ar rasbainieku
9 comments|post comment

[01 Oct 2014|02:57pm]

ninona
Mums bija viešņas, jauki pavadījām laiku.
P, kad viņas bijām aizvadījušas, ķērās pie trauku mazgāšanas un bija ārkārtīgi neapmierināta, ka neļāvu turpināt. Liku gulēt, bet bērns tik čīkst, ka grib traukus mazgāt, apsolīju, ka varēs vakarā.
Bet nu vienu bļodiņu smuki nomazgāja.

Labi, ka ir meitas.
2 comments|post comment

1917. gada 9. janvāris [01 Oct 2014|02:39pm]

kira_alendorfa
Tikko kā pārrados no ģimnāzijas. Šuras vēl nav. M-lle nav atnākusi, viņas nav jau vairākas dienas, acīmredzot slimo ar angīnu.
Vakar bijām uz "Ērglēnu", man ļoti patika.
Nupat pārnāca Šura. Māminas nav mājās, acīmredzot aizgājusi samaksāt uz manu ģimnāziju. Ļoti skumji, ka visi svētki beigušies.
6. [janvārī] māmiņa un tētis devās vizītē pie Ščebanoviem.
6. [janvārī] vakarā iebrauca onkulis Erja atvadīties, jo viņš, tante Zina un Nataša brauc prom.
6. [janvārī] pusseptiņos ienāca tante Taņa un nosēdēja pie mums līdz vakaram, dedzinājām eglīti.
7. [janvārī] pa dienu es ar māmiņu devāmies uz Arbatu.
7. [janvārī] septiņos ieradās Lidija Nikolajevna. Vakarā mēs dedzinājām eglīti.
Vakar vakarā mēs dedzinājām eglīti, pēc tam to novācām. Igors visu laiku taujā, kur eglīte.
post comment

1917. gada 5. janvāris, ceturtdiena [30 Sep 2014|02:37pm]

kira_alendorfa
Jauno Gadu nesagaidījām. Vecmāmiņa Aņuta aicināja māmiņu un tēti pie sevis, lai sagaidītu Jauno Gadu, taču māmiņa un tētis negāja.
1. janvārī ciemojāmies pie vecmāmiņas Aņutas. Māmiņai sāpēja galva, taču viņa pie vecmāmiņas iedzēra piramidonu un galvassāpes pārgāja. Kā reizi tajā laikā tētis brauca vizītēs un ieskrēja arī pie mums tur. Vakarpusē ienāca onkulis Erja un tante Zina, viņi pie mums pusdienoja. Deviņos ieradās tante Taņa un vecmāmiņa Maša, bet onkulis Erja un tante Zina devās prom.
Vakar vakarā pie mums viesojās onkulis Erja, tante Zina un Nataša.
29. decembrī bija ienācis tēvocis Kostja, māmiņa viņam izstāstīja, ka viņai sāp muguras skriemelis, ko viņa sasita krītot 22. decembrī, tēvocis ieteica māmiņai sildošās vannas. Tagad māmiņai daudz labāk. Drīz pie mums pusdienās ieradīsies Zin-Fin.
Iespējams, Lieldienās brauksim uz Ņežinu; māmiņa un tētis gandrīz ir ar mieru. Taču līdz Lieldienām vēl tik tālu! Mēs jau nolēmām: kad onkulis Erja, tante Zina un Nataša dosies uz Ņežinu, viņi mūs paķers līdzi. Ak, cik ļoti es vēlos uz Ņežinu! Man ļoti patīk domāt par to, kā tas būs.
Mēs ar Šuru nolēmām nospēlēt scēnu no "Ērglēna", nezinu, kas mums sanāks.
Šodien m-lle neieradās, jo viņai sāpot kakls. Vakarā dedzināsim eglīti. Šura nupat bija vannā, bet es vannojos vakar.
post comment

1916. gada 31. decembris, sestdiena [29 Sep 2014|02:36pm]

kira_alendorfa
28. decembra vakarā bija ļoti jautri. Ieradās Nataša, mēs dedzinājām eglīti. Pēc tam es kopā ar Ņusju dauzījāmies, darījām visādas muļķības; bijām augšā līdz pusvienpadsmitiem vakarā.
29. [decembrī] no rīta Ņusja un tante Aņa devās uz teātri, uz "Zilo putnu". No rīta apzvanīju draudzenes, Šrēteri un Žitņevu, aicinot nākt vakarā ciemos. Šura uzaicināja savu draugu Sarkisovu. Atnāca Nataša un Ņusja nemaz ar mums nespēlējās. Mēs spēlējāmies, pēc tam pusdienojām. Pēc pusdienām atnāca tas puika. Gribējām spēlēt svilpīšos, taču meitenes baidījās siet uz acīm lakatiņu; spēlējām kaimiņus, pēc tam dzērām tēju; dedzinājām eglīti. Pusdesmitos meitenes devās mājās, arī Nataša.Tante Aņa aizdevās uz teātri, "Dibenā". Pēc tējas mēs ar Ņusju un Žoržu (tā sauc puiku) sākām spēlēt paslēpes, bet pēc tam karotes. Bija ļoti jautri. Žoržs devās mājās pusdivpadsmitos.
Vakar bijām pie Poļivanoviem; vingrojām vingrošanas zālē. Ņusja mums līdzi nenāca, jo pie viņas viesos bija atnākusi tās draudzene Tabenska. Vakarā es, tētis un Šura braucām pavadit Ņusju un tanti Aņu uz [dzelzceļa] staciju. Turp braucām ar furmani, bet atpakaļ - ar tramvaju. Vakar tante Aņa un Šura bija aizbraukuši uz pilsētu. Tante Aņa man uzdāvināja grāmatu "Mazās meitenītes stāsts"*.
M-lle vakar nebija.
Šodien gājām pasteigāties pa Arbatu. Jauno Gadu nesagaidīsim.

* "История маленькой девочки" - bērnu rakstnieces un žurnālistes J. Sisojevas (Е.А. Сысоева, 1829 - 1893) autobiogrāfisks stāsts par bārenītes dzīvi.
post comment

1916. gada 28. decembris, trešdiena [28 Sep 2014|02:35pm]

kira_alendorfa
26. decembrī no pagalma aizgāja auklīte.
Vakar ap vieniem gaidījām atbraucam Ņusju un tanti Aņu, taču vilciens šausmīgi kavējās, tāpēc viņas ieradās tikai pusdeviņos naktī. Vakarā viņām bija jānāk kopā ar mums uz teātri, taču, tā kā viņas nokavēja, nācās doties ar onkuli Erju un Natašu; tante Zina arī devās, taču viņi sēdēja kur augšā (tante Zina biļeti dabūja no kāda paziņas). "Fausts" man ļoti patika, daudz vairāk, nekā "Dzīvību par caru". Beidzās ļoti vēlu, ap divpadsmitiem. Viena no cēlieniem laikā aktieris, kurš spēlēha Faustu, saslima, un nācās gaidīt, kamēr atnāks aizvietotājs. Onkulis Erja man teātrī uzdāvināja šokolādes [konfekšu] kārbu. Vēlāk viņš man uzdāvināja grāmatu "Bērnu zīmējumi".
Māmiņas šobrīd nav mājās; māmiņa kopā ar Ņusju un tanti Aņu devās uz teātri. Kuru katru brīdi jāierodas m-llei. Tante Aņa atveda vecmāmiņas ceptus prjaņikus. Šodien dedzināsim eglīti*, atnāks Nataša, tante Zina un onkulis Erja; būs ļoti jautri.

* зажгут ёлку - skaidrs, ka ne jau eglīti dedzinās, bet sveces tajā.
1 comment|post comment

1916. gada 25. decembris, svētdiena [27 Sep 2014|02:34pm]

kira_alendorfa
22. [datumā] māmiņa ļoti neveiksmīgi nokrita, it kā apsēdās, taču līdz pat šim brīdim viņai ir sāpīgi pieliekties.
21. [datumā] Šuru ģimnāzijā palaida brīvdienās.
23. [datumā] māmiņa un Šura nopirka eglīti, es negāju viņiem līdzi, jo 22. [datumā biju vannā.
Vakar, t.i. 24. [decembrī] no rīta, kad tētis aizgāja, mēs rotājām eglīti. Eglīte mums pamatīga, sniedzas gandrīz līdz griestiem. Ap pieciem atnāca tente Ļoļa, tante Taņa, vecmāmiņa Maša un Taļa. Pusseptiņos mēs pusdienojām; pēc pusdienām devāmies uz viesistabu, bet māmiņa un tētis aizdedza eglīti. Man tētis uzdāvināja stereoskopu, māmiņa - presbuvāru*, vecmāmiņa Aņuta - grāmatu "Gaļa"**, bet tante Taņa - skatu kartiņu albumu. Arī vecmāmiņu Aņutu gaidījām, taču viņa neatnāca. Šuram tētis uzdāvināja spēli "Reversi"***, uz šīs spēles laukuma var spēlēt arī dambreti, māmiņa Šuram uzdāvināja skaņuplates gramafonam un [atskaņošanas] adatas, vecmāmiņa Aņuta - grāmatu "Pusaugu valdnieks"****, bet tante Taņa - skatu kartiņu albumu. Igoram tētis uzdāvināja klucīšus, māmiņa - grāmatiņu "Goša garrocis"*****, tante Ļoļa un vecmāmiņa Aņuta - grāmatu "Kas ar Maņičku notika"******, tante Taņa - vistiņu. Marinai tētis uzdāvināja grabulīti, māmiņa - lelli, vecmāmiņa - grabulīti, bet tante Taņa - trusīti.
M-lle nebūšot pie mums 25., 26., 27. [decembrī].
20. [decembrī] mēs ar māmiņu braucām pie Mjura******* pirkt eglītei rotājumus un dāvanas. Šodien mēs ar Šuru bijām pie vecmāmiņas Aņutas.
21. [decembrī] es biju [ciemos] pie Žitņevas; bija ļoti jautri.

* Sūkļpapīra prese svaigi uzrakstīta teksta nosusināšanai.
** V. Novickas (Новицка В. С.) stāsts.
*** Реверси - 8x8 lauciņu galda spēle diviem spēlētājiem.
**** Tajā laikā ļoti populārs "Отрок-властелин" L. Ždanova (Жданов Л.Г.) stāsts.
***** "Гоша Долгие-руки" - bilžu grāmatiņa par nepaklausīga bērneļ, kuru sauca par Garroci, jo tas nemitīgi bez atļaujas aiztika pieaugušo mantas, piedzīvojumiem.
****** "Что с Маничкой было" - mūķenes, gleznošanas pasniedzējas un bērnu grāmatu ilustratores Sibillas fon Olfersas grāmata.
******* «Мюр и Мерилиз» - liels tirdzniecības uzņēmums laikā no 1857. līdz 1922. gadam. Pēc tam Centrālais universālveikals (ЦУМ).
post comment

[01 Oct 2014|11:43am]

arii_cirsliitis

[imago_dei]
Cirslītim vajag piezvanīt. Cirslītis paņem telefonu, pieliek pie auss un gaida. (tādi nenozīmīgi sīkumi, ka jāatbloķē, jāuzspiež nr un jāzvana - piemirstas)
post comment

[01 Oct 2014|01:39pm]

blond
Vai jūs zinājāt, ka ir pieejams balss uzglabāšanas pakalpojums? Ja jūs pošaties ceļojumā un gala mērķī negribat tērēt laiku, braucot uz Latvijas vēstniecību, vai arī ceļojuma galamērķī tādas nemaz nav - jūs varat savu balsi nodot glabāšanā jau šodien, rīt vai parīt: http://cvk.lv/pub/upload_file/2014_SV/Depozitbalsosanas_iecirkni_2014.pdf
14 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]