Furious sleep

Furious sleep

of colourless green ideas

of colourless green ideas

Mazi meli, lieli meli, statistika 

crescendo (crescendo)

Britu zinātne ir pierādījusi, ka priekšnojauta eksistē un ir zinātniski pierādāma. Vīrieši spēj paredzēt, kur viņiem tūlīt tūlīt parādīs erotiska rakstura bildīti

(Ja kādam pa rokai ir tvnet/delfi/apollo pārpublicējums - dodat šu, pievienošu).

Studentiem uz ekrāna demonstrē divus aizkariņus. Aiz viena no tiem ir ļoti erotiska satura bildīte, aiz otra - nav nekā. Studentam ir jāuzklikškīna uz tā, aiz kur bildīte ir. Nejaušība saka, ka pareizi vajadzētu uzminēt aptuveni 50% gadījumu. Ar erotiskajām bildītēm vīrieškārtas studenti uzmin pareizi vairāk kā 53% gadījumu.
Vai nav lieliski?

Wired rakstiņš (pagarš, angliski) http://www.wired.com/wiredscience/2010/11/feeling-the-future-is-precognition-possible/

Pilnais pētījums + 8 citi eksperimenti, kuru rezultātus ir grūtāk vienkāršot līdz vienai rindkopai. (61 lpp, pdf, angliski)
http://dbem.ws/FeelingFuture.pdf


So, where's the catch?


Metodē un statistikas apstrādē (12 lpp, pdf angliski)
http://www.ruudwetzels.com//articles/Wagenmakersetal_subm.pdf
Pa daļai vecais labais joks ar Teksasasiešu streļķi. Šeit gan aprakstīts mazliet garāk - ja mēs zinām, ka pētāmais objekts tapa nolinčots, iespēja, ka viņš ir miris ir diezgan augsta. Ja mēs zinām, ka pētāmais objekts ir miris, iespēja, ka viņš tapa nolinčots ir ļoti, ļoti maz. Protams, ja vien mēs nesadalām mirušos objektus daudz un dažādās kategorijās un beigu beigās nepublicējam tikai to kategoriju, kas atbalsta sākotnējo hipotēzi - piem 20.gadsimta sākumā Dienvidu štatos galvenais zināmas rases pārstāvju nāves iemesls, kas nav saistīts ar slimībām, nelaimes gadījumiem, sadzīviskiem strīdiem, noziedzību un likumīgiem tiesas spriedumiem bija linča tiesa.

Tie, kuri netika no eksperimenta atskaitīti dēļ 'pārāk daudz kļūdām eksperimenta izpildē' demonstrēja vidējo rādītāju 53%. Vienā no kategorijām. Citās varbūt bija 47% un par tām mēs nerunājam, bet šajā bija 53%.

Kādam nav pa rokai smuks atspēkojošs pētījums par dīvaini pozitīvajiem Oscillococcinum gripas simptomu mazināšanas efektiem?

Comments 

23.-Nov-2010 12:05 pm
http://www.youtube.com/watch?v=qw_O9Qiwqew

Šis džeks interesants - pēta to, kapēc visdažādākās 'psi' lietas skaitās tabu zinātnieku aprindās un pat ja pētijumi ir salīdzinoši zinātniski organizēti, tad viņos vienalga neviens negrib klausīties.
23.-Nov-2010 12:09 pm
vobšem noskaties. diezgan āsom
23.-Nov-2010 12:18 pm
un izlasīt nekur nevar? :(
23.-Nov-2010 12:51 pm
ir tas pats viss arī grāmatā. internetos nezinu kur. bet nu stāsta interesanti.
23.-Nov-2010 05:33 pm
"Kaut arī lielākā daļa sabiedrības tic maģijai, zinātne joprojām atļaujas tai neticēt" - tas, ka viņš tur vispāri ienes šo momentu, man automātiski diskreditē lielu daļu vēlēšanās skatīties tālāk. Tas vēl salīdzinoši nekas, ka "lielākā daļa" kā jēdziens vispāri nenozīmē neko, bet argument from majority gan ir tik brutāls reasoning fallacy, ka attaisnojuma tam vienkārši nav.
23.-Nov-2010 08:43 pm
Bezvārdis
Viņš tur atsaucas uz daudziem konkrētiem pētījumiem, kas tipa apliecina psi esamību. Man, diemžēl, slinkums viņus meklēt un lasīt, lai spriestu par ticamību.
24.-Nov-2010 11:37 am
nez, noskaties līdz galam.. noraidīt un mest pret sienu pēc pirmajiem vārdien ir vienkārši.

pie tam, arguments jau nebij part o ka "zinātne joprojām atļaujas tai neticēt"
vajag mazliet uzmanīgāk klausīties - ideja ir, ka lielākā daļa cilvēku tam tic, bet zinātne pat nepēta kapēc tad viņi tic, tā vietā zinātne pilnīgi ignorē šo faktu. un par to arī lielākā daļa lekcijas.

nekur nav minēts, ka "zinātne atļaujas tai neticēt"
This page was loaded Sep 21. 2024, 8:46 am GMT.
hackers counter system TunT counter v=0.09