Decembris 25., 2021


12:30 - The Invisible Complexity
Gribu padalīties ar priecīgo vēsti ka esmu sarakstījis un izlaidis tautā grāmatu. Par to kā IT ļaudis un bizensa ļaudis viens otru pārprot dažādos veidos. Psiholoģija, ekonomika un tehnoloģijas. Angļu mēlē.
...

Are you unable to understand why the Business keeps fighting with the IT department? Are you surprised by the extensive budget required to build a new version of the corporate website? Is the backlog of changes in IT systems so long that you feel that making a new change request is pointless?

All those questions and many more are contemplated, analyzed, and answered in this book. By reading it, you will understand how various psychological quirks of human nature affect the way corporations build their IT organizations, processes, and systems; how goals are set; how tenders are made; and how various stakeholders interact with one another.

The biggest issue identified in the book is the large amount of invisible IT complexity that accumulates over time and influences business decisions more and more. There is no silver bullet provided to solve it, but there are multiple methods outlined that will allow you to identify issues faster and step up your fight against this challenge.

Piejama dažādos formātos - Kindle, Paperback, Apple Books, Kobo


(3 raksta | ir doma)

Oktobris 21., 2020


21:22
2020 ir somthing else

(1 raksta | ir doma)

Septembris 9., 2019


15:25
darbi darbiņi

(1 raksta | ir doma)

Jūlijs 17., 2019


13:11
Vasara, vasariņa

(0 raksta | ir doma)

Maijs 13., 2019


14:10
Komentiņi komentīši komentusiki

(1 raksta | ir doma)

Marts 14., 2019


09:21
Gribās uz reivu

(0 raksta | ir doma)

Februāris 26., 2019


14:12
Dzīve turpinās. Nevarētu teikt, ka ir kādi ļoti interesanrti notikumi dzīvē, bet nu iet uz priekš tā iet. Nopirku mašīnu. Esmu laimīgs auģika īpašnieks. Bij jau trīs komandas ar ciemiņiem. Tagad kādu brīdi būs atpūta no cilvēkiem un dzīvosimies četrvientulībā ar sievu un kaķiem. Jākačājas. Jāparambā kompis. X-Com 2: path of the chosen. Nopirku jauno civ6 expansiju. tā jau ir ok, bet nu mūžīgā civ6 problēma ar nepatīkumu geimpleju vēlākās spēles fāzēs. Nekas tur nemainās. Kā diez izskatītos 4X spēle ja to taisītu Paradox? Pēc Stellaris āsomnesa esmu drošs ka viņi spētu uztaisīt tādu civ klonu ka oriģināls varētu tikai noelsties.

(0 raksta | ir doma)

Augusts 30., 2018


15:51
Daudz darba. Bet interesanti strādāt vidē kur indieši ir kruti profesionāļi, nevis tikai lētais darbaspēks. Un kur arābi inovē un būvē datucentrus, nevis tikai brauc ar sporta auto.

(0 raksta | ir doma)

Augusts 2., 2018


12:05
Rakstīt cibā pēc ilga pārtraukuma tas ir kā atgriezties bārā runcis pēc desmit gadu pārtraukuma. It kā nekas nav mainījies, tik vien kā tu pats esi citādāks.

Cerams, ka a-z čatiņš nekad neatdzims, kā arī PBEM Atlantis un Zebedee MUD un citas jaunības online izklaides. Katrai nāk līdzi kaut kāda nostaļģiski muļķīga sajūta. Neskaitāmas notriektas stundas un cita kompānija.

Tas ka šīs lietas ir pagātnē protams nenozīmē ka viss laiks tagad tiek pavadīts tīri produktīvi. Nebūt nē - deguns telefonā tiek urbts vēl stingrāk. Tagad gan tas ir pārsvarā politiski tehnisks twitteris. Pilns ar brexitu, bolotnuju, slavjansku un vaithousu, atjauktu līdzīgās devās ar reactu, appli, elonu masku, johnu skalzi un čarlzu strossu.

Kaut kā tā.

(7 raksta | ir doma)

Jūlijs 31., 2018


09:30
Ikdienā lietoju twitteri kā galveno logu uz pasauli. Ziņām, notikumiem, viedokļiem un interpretācijām. Feisbūka appu izdzēsu no telefona, tagad tikai retumis ieeju caur datorpārlūku. Blogu kādu laiku rakstīju salīdzinoši aktīvi, bet tā bij vairāk tāda savas gudrības izrādīšana un interesantu ideju vērpšana. Bet nu vērpt interesantas idejas trīspadsmit cilvēku audiencei arī nav tik ļoti piepildoši. Un twitterī es arī reti kad kaut ko rakstu. Varbūt pa kādam witty komentam un labi tēmētam retwītam. Un tajās mazzīmēs arī neko nevao nevar iespiest.

Bet radīt gribās. Un gribās tā lai lasītu visa pasaule nevis saujiņa ģeogrāfiski lokalizētu ļaužu.

Attiecīgi ciba arī neder. Un nav jau arī laika. Nekad nekam nav laika.

Sazinos caur whatsap balss ziņām.

(7 raksta | ir doma)

Maijs 10., 2018


11:58
Laiks skrien vēja spārniem. Bet Jūtos jaunāks. Vienlaikus - tūlīt klāt arī pensija.

(6 raksta | ir doma)

Augusts 31., 2016


09:54
Tā kā cibas notifikācijas iet uz epastu ko neizmantoju jau gadus astoņus, tad nekad nesanāk izvērst cibā diskusijas garākas par vienu komentāru. Vienkārši nekad neuzzinu vai kāds man ir atbildējis. Ļoti nemoderni.

(2 raksta | ir doma)

Augusts 11., 2016


11:10 - Fantastu Pikniks 2016
Šogad, gluži tāpat kā iepriekšējos septiņus gadus, es organizēju Sci-fi cienītāju pasākumu. "Fantastu Pikniks 2016". Pasākums domāts tiem kam patīk lasīt fantastiku un interesē satikt cilvēkus ar līdzīgi ievirzītu domāšanu. Šogad pikniks pie Mālpils, jaukā lauku mājā. Programmā stāstu rakstīšanas meistarklase, diskusija par sadarbībās iespējām ko modernās tehnoloģijas dod moderniem autoriem kā arī protams grills.

Esat laipni gaidīti. Vienmēr interesanti satikt jaunas sejas.

Sīkāk sejbūkā - https://www.facebook.com/events/1633547843534309/

(5 raksta | ir doma)

Jūlijs 12., 2016


09:50
Čekautojiet manus jaunākos poustus - Fascinating impurities of spoken language un How to disrupt European TV market

(0 raksta | ir doma)

Maijs 7., 2016


21:37 - Par bloggingu
Gribēju pastāstīt, ka nu jau kādu gadu kā esmu atsācis blogot. Ar apšaubāmu regulitāti, bet toties iekš medium.

Ielinkošu pāris rakstus par kuriem esmu visvairāk lepns:

Hackathon as a date with obstacle course
Šeit aprakstu piedalīšanots hackatonā kā randiņošanos. Ar papildkorelācijām. Rakstīju tieši pēc Garage48 greentech hackatona pagājušā gada pavasarī.

Be your boss’s boss
Raksts par to kā izprast kas notiek tavam bosam galvā. Zināms mentālais aikido. Ļauj samaiznāt stresu un vienkāršot korporatīvo ikdienu.

How to apply the Law as intended
Šeit es ietērpju vārdos savu vecu iedju par to kā panākt ka likumi netiek abjūzoti (apbižoti? apcelti? mobingoti?), un vienmēr tiek piemēroti tieši tam kam likumdevējs tos ir paredzējis.

Monetary policy as a service
Meta-domas par to, kā atslābt un sākt mīlēt aktīvu monetāro politiku. Un kā dumus helikoptera tipa naudas izplatīšanas paņēmienus, kā arī cerības uz nopilēšanas efektu aizdodot bankām, aizstāt ar interesantu mikrolīmeņa inovāciju.

How to fix Foursquare. My take on Product.
Par to kā foursquare vajadzētu beidzot pārveidot savu produktu lai tas sāktu meikot biznesa sensu.

Pēdējie gabali bija par korporatīvajām IT sistēmām un maksājumu nākotni. Enjoy.

Un jā, blogu sāku rakstīt jo izlasīju grāmatu “Never Eat Alone” by Keith Ferrazzi. Tur viena no premisēm sociālajā networkingā bij tā, ka nevajag turēt savas interesantās domas un viedokļus noslēpumā no citiem. Vajag ar tiem aktīvi dalīties. Tad nu attiecīgi bija stimuls atsākt rakstīt.

(1 raksta | ir doma)

Novembris 17., 2015


20:31
vai iagauņu vārdam perse un latviešu vārdam pērt varētu būt kopīga sakne?

(2 raksta | ir doma)

Novembris 16., 2015


15:39 - -ma un -da infinitīvi
Mācoties igauņu valodu vienmēr cenšos atrast līdzgus gramatikas likumus, vārdu formas un izteicienus arī latviski. Un pārsteidzoši bieži man tas izdodas un viss mapojas gandrīz vai viens pret viens. Dažreiz protams nākas parakties vecākos latviešu vārdos un vecākās formās, bet nu līdzību ir ļoti daudz.

Kur es nevaru atrast līdzīgu gramatiku, ir -ma un -da infinitīvi darbības vārdiem. Latvišu valodā nenoteiksme ir tikai viena.

Kaut kur lasīju, ka -ma infinitīvs esot vairāk jāsaprot kā supīns, kamērtās -da infinitīvs ir nenoteiksme. Tas ļauj paskatīties mazliet no citas puses, bet tieši līdzību nesniedz.

Šodien iedomājos par dīvainu vārdu pārti latviešu valodā kas varbūt varētu man ļaut izveidot līdzību: sacīt un teikt. It kā tie ir divi vārdi, sacīt/teikt bet nu principā tā mazliet savērpjas kopā. Tagadnē grūti pateikt 'es teic/tu teic/viņš teic' un automatiski gribās teikt 'es saku/tu saki/viņš saka', kamēr pagātnē vairāk izmanto otru - es 'teicu/tu teici/viņš teica' 'es sacīju/tu sacīji/viņš sacīja' vietā.

Principā tie protams ir divi vārdi, bet nu es kaut kā iedomājos, ka varētu varbūt nodefinēt 'sacīt' kā -ma infinitīvu, kamēr 'teikt' būtu -da infinitīvs.

Un tad varētu mēģināt pielietot -ma un -da infinitīva izmantošanas likumus - da izmantot ar tādām internālām darbībām, kamēr ma ar eksternālām un ar kustībām. es gribu teikt/es dodos sacīt. tu vēlies teikt/tu brauc sacīt.

Kaut gan nē, varbūt otrādi? teikt būtu -ma infinitīvs, un sacīt -da inifintīvs. tad sanāk vēl labāk, viņam patīk sacīt=izklausās labi, viņam patīk teikt=izklausās nepareizi. es vēlos sacīt/es dodos teikt; tu mīli sacīt/tu dabū teikt

lielisks atspoguļojums. visticamāk gan tam ar gramatikas likumu līdzību nav ne mazākā sakara bet vairāk ar konkrētajiem vārdiem.

Varbūt kādam no maniem neskaitāmajiem lasītājiem ir kāda ideja kā latviešu valodā izveidot divas dažādas nenoteiksmes, vai arī supīnu un nenoteiksmi atšķirīgu? :)

(6 raksta | ir doma)

Novembris 5., 2014


08:32
Dzīvot Igaunijā ir inčīgi.
Ciemiņi ir bijuši jau ~4 reizes. Izrādāmo lietu saraksts arvien izkristalizējas. Katrai nākošajai draudziņu kompānijai arvien rafinētāks piedāvājums. Vienīgi mazliet nogurdinoši, gribas pēc ciemošanās vīkenda vēl papildatpūsties, bet īsti nesanāk. Jāpušo limiti.

(2 raksta | ir doma)

Jūlijs 14., 2014


10:44
Visi igauņi zin vārdu 'saldējums' un priecīgi par to paziņo kad sākas sarunas par to, ka esmu latvietis. Par sešiem kāju pirkstiem vēl neviens nav ieminējies.

Bet tas tā - aizvakar darba pasākumā kolēģe teica, ka viņas mīļākais latviešu vārds esot 'šņauks'. Man nepieleca arī kad viņa to bija atkārtojusi jau trīs reizes - un tad viņa izveica tādu spaidījošu kustību ar vienu roku otrai. Un tad es beidzot sapratu - tas taču ir 'žņaugs' - tā viņai teicu, un viņa atbildēja ka nutak žņaugs, tā jau viņa visu laiku ir teikusi.

Tā lūk. Igauņu pois uzliek uz rokas šņauku, tad iet uz pood pēc pruuniem kartuļiem, valgā saldējuma, samet groziņā arī porgandus, sibuļus un veinu, sakrāmē to visu laevā un dodas priecīgi uz savu vabado zemi. Galvenais nebūt laiskam, strādāt un laicīgi saņemt palgu savā pankā. Un ja nav palgas, tad vismaz lai postiljons atnes pensiju uz postkontor.

Mulle meeldib eesti keel :)

(3 raksta | ir doma)

Decembris 25., 2013


12:02 - Exkļuziv
once in a laif taim offer, komūnā "pārdod" - skat šeit

(0 raksta | ir doma)

markizs

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> 20 vecāki

> Martkordraugi
Latest.bml
Politfantāzijas
Politekonomika
Kreatīvi
Dgramatdraugi

> 20 vecāki
> Go to Top