Augusts 31., 2016


09:54
Tā kā cibas notifikācijas iet uz epastu ko neizmantoju jau gadus astoņus, tad nekad nesanāk izvērst cibā diskusijas garākas par vienu komentāru. Vienkārši nekad neuzzinu vai kāds man ir atbildējis. Ļoti nemoderni.

(2 raksta | ir doma)

Augusts 11., 2016


11:10 - Fantastu Pikniks 2016
Šogad, gluži tāpat kā iepriekšējos septiņus gadus, es organizēju Sci-fi cienītāju pasākumu. "Fantastu Pikniks 2016". Pasākums domāts tiem kam patīk lasīt fantastiku un interesē satikt cilvēkus ar līdzīgi ievirzītu domāšanu. Šogad pikniks pie Mālpils, jaukā lauku mājā. Programmā stāstu rakstīšanas meistarklase, diskusija par sadarbībās iespējām ko modernās tehnoloģijas dod moderniem autoriem kā arī protams grills.

Esat laipni gaidīti. Vienmēr interesanti satikt jaunas sejas.

Sīkāk sejbūkā - https://www.facebook.com/events/1633547843534309/

(5 raksta | ir doma)

Jūlijs 12., 2016


09:50
Čekautojiet manus jaunākos poustus - Fascinating impurities of spoken language un How to disrupt European TV market

(0 raksta | ir doma)

Maijs 7., 2016


21:37 - Par bloggingu
Gribēju pastāstīt, ka nu jau kādu gadu kā esmu atsācis blogot. Ar apšaubāmu regulitāti, bet toties iekš medium.

Ielinkošu pāris rakstus par kuriem esmu visvairāk lepns:

Hackathon as a date with obstacle course
Šeit aprakstu piedalīšanots hackatonā kā randiņošanos. Ar papildkorelācijām. Rakstīju tieši pēc Garage48 greentech hackatona pagājušā gada pavasarī.

Be your boss’s boss
Raksts par to kā izprast kas notiek tavam bosam galvā. Zināms mentālais aikido. Ļauj samaiznāt stresu un vienkāršot korporatīvo ikdienu.

How to apply the Law as intended
Šeit es ietērpju vārdos savu vecu iedju par to kā panākt ka likumi netiek abjūzoti (apbižoti? apcelti? mobingoti?), un vienmēr tiek piemēroti tieši tam kam likumdevējs tos ir paredzējis.

Monetary policy as a service
Meta-domas par to, kā atslābt un sākt mīlēt aktīvu monetāro politiku. Un kā dumus helikoptera tipa naudas izplatīšanas paņēmienus, kā arī cerības uz nopilēšanas efektu aizdodot bankām, aizstāt ar interesantu mikrolīmeņa inovāciju.

How to fix Foursquare. My take on Product.
Par to kā foursquare vajadzētu beidzot pārveidot savu produktu lai tas sāktu meikot biznesa sensu.

Pēdējie gabali bija par korporatīvajām IT sistēmām un maksājumu nākotni. Enjoy.

Un jā, blogu sāku rakstīt jo izlasīju grāmatu “Never Eat Alone” by Keith Ferrazzi. Tur viena no premisēm sociālajā networkingā bij tā, ka nevajag turēt savas interesantās domas un viedokļus noslēpumā no citiem. Vajag ar tiem aktīvi dalīties. Tad nu attiecīgi bija stimuls atsākt rakstīt.

(1 raksta | ir doma)

Novembris 17., 2015


20:31
vai iagauņu vārdam perse un latviešu vārdam pērt varētu būt kopīga sakne?

(2 raksta | ir doma)

Novembris 16., 2015


15:39 - -ma un -da infinitīvi
Mācoties igauņu valodu vienmēr cenšos atrast līdzgus gramatikas likumus, vārdu formas un izteicienus arī latviski. Un pārsteidzoši bieži man tas izdodas un viss mapojas gandrīz vai viens pret viens. Dažreiz protams nākas parakties vecākos latviešu vārdos un vecākās formās, bet nu līdzību ir ļoti daudz.

Kur es nevaru atrast līdzīgu gramatiku, ir -ma un -da infinitīvi darbības vārdiem. Latvišu valodā nenoteiksme ir tikai viena.

Kaut kur lasīju, ka -ma infinitīvs esot vairāk jāsaprot kā supīns, kamērtās -da infinitīvs ir nenoteiksme. Tas ļauj paskatīties mazliet no citas puses, bet tieši līdzību nesniedz.

Šodien iedomājos par dīvainu vārdu pārti latviešu valodā kas varbūt varētu man ļaut izveidot līdzību: sacīt un teikt. It kā tie ir divi vārdi, sacīt/teikt bet nu principā tā mazliet savērpjas kopā. Tagadnē grūti pateikt 'es teic/tu teic/viņš teic' un automatiski gribās teikt 'es saku/tu saki/viņš saka', kamēr pagātnē vairāk izmanto otru - es 'teicu/tu teici/viņš teica' 'es sacīju/tu sacīji/viņš sacīja' vietā.

Principā tie protams ir divi vārdi, bet nu es kaut kā iedomājos, ka varētu varbūt nodefinēt 'sacīt' kā -ma infinitīvu, kamēr 'teikt' būtu -da infinitīvs.

Un tad varētu mēģināt pielietot -ma un -da infinitīva izmantošanas likumus - da izmantot ar tādām internālām darbībām, kamēr ma ar eksternālām un ar kustībām. es gribu teikt/es dodos sacīt. tu vēlies teikt/tu brauc sacīt.

Kaut gan nē, varbūt otrādi? teikt būtu -ma infinitīvs, un sacīt -da inifintīvs. tad sanāk vēl labāk, viņam patīk sacīt=izklausās labi, viņam patīk teikt=izklausās nepareizi. es vēlos sacīt/es dodos teikt; tu mīli sacīt/tu dabū teikt

lielisks atspoguļojums. visticamāk gan tam ar gramatikas likumu līdzību nav ne mazākā sakara bet vairāk ar konkrētajiem vārdiem.

Varbūt kādam no maniem neskaitāmajiem lasītājiem ir kāda ideja kā latviešu valodā izveidot divas dažādas nenoteiksmes, vai arī supīnu un nenoteiksmi atšķirīgu? :)

(6 raksta | ir doma)

Novembris 5., 2014


08:32
Dzīvot Igaunijā ir inčīgi.
Ciemiņi ir bijuši jau ~4 reizes. Izrādāmo lietu saraksts arvien izkristalizējas. Katrai nākošajai draudziņu kompānijai arvien rafinētāks piedāvājums. Vienīgi mazliet nogurdinoši, gribas pēc ciemošanās vīkenda vēl papildatpūsties, bet īsti nesanāk. Jāpušo limiti.

(2 raksta | ir doma)

Jūlijs 14., 2014


10:44
Visi igauņi zin vārdu 'saldējums' un priecīgi par to paziņo kad sākas sarunas par to, ka esmu latvietis. Par sešiem kāju pirkstiem vēl neviens nav ieminējies.

Bet tas tā - aizvakar darba pasākumā kolēģe teica, ka viņas mīļākais latviešu vārds esot 'šņauks'. Man nepieleca arī kad viņa to bija atkārtojusi jau trīs reizes - un tad viņa izveica tādu spaidījošu kustību ar vienu roku otrai. Un tad es beidzot sapratu - tas taču ir 'žņaugs' - tā viņai teicu, un viņa atbildēja ka nutak žņaugs, tā jau viņa visu laiku ir teikusi.

Tā lūk. Igauņu pois uzliek uz rokas šņauku, tad iet uz pood pēc pruuniem kartuļiem, valgā saldējuma, samet groziņā arī porgandus, sibuļus un veinu, sakrāmē to visu laevā un dodas priecīgi uz savu vabado zemi. Galvenais nebūt laiskam, strādāt un laicīgi saņemt palgu savā pankā. Un ja nav palgas, tad vismaz lai postiljons atnes pensiju uz postkontor.

Mulle meeldib eesti keel :)

(3 raksta | ir doma)

Decembris 25., 2013


12:02 - Exkļuziv
once in a laif taim offer, komūnā "pārdod" - skat šeit

(0 raksta | ir doma)

Oktobris 8., 2013


09:33
Diez es esmu vienīgais, kam liekas, ka bites jaunās reklāmas par to ka nečārdžos par Waze trafiku, ir net neutrality pārkāpšana?

(3 raksta | ir doma)

Jūlijs 9., 2013


09:13 - Fantastu Pikniks Nr:5
Fantastu pikniks Nr 5 notiks 20. jūlijā, Vakarbuļļos, otrā fantastu piknika lokācijas vietā pie MaKo.
Pierakstīšanās facebook eventā.

Piknika tēma ir "Fandoma jēga, būtība un smiekli"

Plāns: sēdet ap ugunskuru, grillu un līdzigām sociālajām ietaisēm un smelties dziļumu, draudzīgu siltumu iekšās un patikamo sajūtu, ka visapkārt ir gudri cilvēki, kas ar Tevi dala aizraušanos, saprātu un sarunu tēmas.

Iepriekšejie pikniki:
2012
2011
2010
2009

visi fantastikas cienītāji tiek laipni lūgti, vieta ir tā pati kas piknikā Nr.2, Vakarbuļļos pie [info]mako

Tiks nodrošināts: grills, laba kompānija, sarunas par fantastiku, netāla jūra, ogles, vieta teltīm, rīta peldes.

(9 raksta | ir doma)

Aprīlis 23., 2013


00:16
Visas ģeniālās idejas ir vienkāršas: Uniform_Invoice_lottery

(0 raksta | ir doma)

Aprīlis 18., 2013


13:09
Starp citu - visām Laurām čmoki čmoki!

(0 raksta | ir doma)

Februāris 14., 2013


17:10
Visu laiku man likās ka Sprūdžš ir tāds puskokalecējs, bet šorīt LNT ziņās patīkama pārsteidza un tagad mans viedoklis ir uzlabojies vismaz par 18 procentpunktiem, ja ne par visiem 23.

(0 raksta | ir doma)

Janvāris 30., 2013


09:08
cik daudz patiesības ir ušakova apgalvojumos, ka ar pilsētas parādiem jau nu toč viss kruta.
navkur nebūt nekādas infografikas vai kaut vai skaitļi pieejami par pilsētas finansēm pēdējos desmit gados?

(11 raksta | ir doma)

Janvāris 29., 2013


17:10
A ja vecim ir divas sievas, vai arī sieva un mīļākā, tad viņa pelnītajam jābūt tikpat lielam kā abu sievu darba augļu summai? Vai tikai vienādam ar lielāko? Vai varbūt mazāko, ja jau viņš tāds izmanīgs? Vai arī varbūt tikpat daudz kā abu sieviešu algu reizinājums - jo nekādi knapie kundziņi jau nevar atļauties gan sievu un gan mīļāko?

Poll #19486 paplašinātas ģimenes ienākumi
Open to: All, results viewable to: All

$ ja XY kopā ar XX1 un XX2

View Answers

XY = XX1 + XX2
3 (75.0%)

XY = max(XX1, XX2)
0 (0.0%)

XY = min(XX1, XX2)
0 (0.0%)

XY = XX1 * XX2
1 (25.0%)


(5 raksta | ir doma)


16:48
Pareizi kāds šodienas karstākajā diskusijā teica - kurš par ko pelna vairāk, paliek jo nesvarīgāk, jo kopējais budžets lielāks. Ja abi partneri pelna entos tūkstošos tad enivei strīdi ir par to kā labāk naudu tērēt - kur braukt ceļojumos un kādas markas auto pirkt, ne par to kurš cik ir piķi iestiepis kopīgajā alā.

A ja naudiņas maz tad arī cilvēki paliek maziskāki un katru latiņu apskrubina ar vārdiem un domām visos virzienos.

protams mans viedoklis ir salīdzinoši teorētisks, jo līdz strīdiem "audi q7 vs bwm x6" mums vēl ģimenes izdevumu plānošanas kongresi nenonāk.

(4 raksta | ir doma)

Janvāris 4., 2013


00:16 - The Gervais Principle
Ģeniālākais raksts ko esmu lasījis pēdējā laikā. Visiem ofisa faniem un ofisa drōniem. Pitera princips atpūšas. Dilberta princips nervozi stāv stūrī un pīpē.
Gervaisa princips!


(5 raksta | ir doma)

Decembris 13., 2012


14:57
Iesakiet kādu veidu kā pārgērbties par kino varoni darba eglītē, neieguldot īpaši daudz laika un pūļu. Egle ir rīt.

(21 raksta | ir doma)

Novembris 15., 2012


10:18
Tip tuvojas pašvaldību vēlēšanas? kad būs?

es pats joprojām skaitos pierakstīts laucinieks, nekad neesmu deklarējies. man ir kaut kas deklaratīvs jādara lai es varētu savu balsi atnest uz Rīgu un mest to cīņa pret vienotās krievijas māspartiju?

(14 raksta | ir doma)

markizs

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> 20 vecāki

> Martkordraugi
Latest.bml
Politfantāzijas
Politekonomika
Kreatīvi
Dgramatdraugi

> 20 vecāki
> Go to Top