humanity is the awkward prepubescent phase between animal and machine

cat /var/log/self/public.log

10117 2154

Second segfault during today’s experiment, I suspect a bug in the spike buffering code plus something in the initial data that triggers the edge case. I’ll get this done even if it kills me. Now it’s bloody personal.

tags: , , , , , ,
state: determined
sound: Council Of Nine - Diagnosis: I Can See The Fear In Your Eyes

7117 1903

Nosūtīju pieteikumu HBP skaitļošanas platformas un neiromorfās aparatūras piekļuvei. Palēnām sāk iestāties tā fāze, kur ar vienu resna datorspēļu dzenājamā datora līmeņa darbstaciju vienkārši vairs nepietiek, lai cik daudz sviedru tiktu izliets uz optimizācijas altāra, savukārt Adekvātam Aprīkojumam pagaidām nepietiek līdzekļu.

Proverbiālā sidraba maliņa šajā situācijā: esošie kodi ir un paliek nooptimizēti līdz nelabumam (ieskaitot ar roku rakstītus 256 bitu AVX/AVX2 ceļus (kas varbūt ir perebors, toties jautri) un daļēji pabeigtu CUDA kodolu), kas turpinās, kaut mazākā mērā, būt no svara arī darbā uz jaudīgākiem dzelžiem.

Visādi citādi – kā līdz šim. Laikam ejot, gadu mija kā punkts laikā kļūst ar katru gadu grūtāk pamanāma un mazāk svarīga.


tags: , , , ,
state: working
sound: Randal Collier-Ford - The Architects: Void

3117 1450

The feeble resistance of the mind is over. Procrastination spreads its shadow over all. Way to start off 2017, with a whole new backlog.

tags: , , ,
state: blank
sound: Rome - A Passage To Rhodesia: The River Eternal

311216 1834

Produktīvu un panākumiem bagātu 2017. gadu!

tags: , ,
state: awake
sound: Rome - Coriolan: This Light Shall Undress All

291216 1433

Ko ir vērts darīt 2017. gadā?

Subjektīvs viedoklis, bez noteiktas secības, prognoze – laika un līdzekļu ieguldīšana šajās lietās ar vislielāko varbūtību maksimāli pozitīvi ietekmēs pasauli (expected value maximisation) un/vai ar vislielāko varbūtību nodrošinās ne-katastrofālu cilvēces nākotni (maxipok) turpmākā gadsimta laikā:

  • mūža ilguma palielināšanas (t.sk. WBE/SIM) un kognitīvās kapacitātes uzlabošanas iespēju pētniecība un izstrāde (it īpaši šajā kontekstā, pie kā es vēl atgriezīšos);
  • klimata izmaiņu kontroles iespēju meklējumi;
  • AI drošības risinājumu pētniecība;
  • efektīvais altruisms;
  • ar fosilajiem konkurēt spējīgu alternatīvo enerģijas ieguves veidu (t.sk. jaunas paaudzes kodolreaktoru) izpēte un izstrāde.

Honourable mentions:

  • evidence-based politikas un medicīnas ieviešanas veicināšana;
  • social supercollider” metodoloģijas izstrāde;
  • blokķēdes risinājumu drošības un pielietojamības palielināšana.


tags: , , ,
state: working
sound: Flowers For Bodysnatchers - Aokigahara: Field Of Ink

291216 0911


tags: , ,
state: awake
sound: Wordclock - Endless: Les Portes Du Silence

261216 0506

Belated happy Festivus! Feel free to air your grievances about me being a neglectful bastard who can’t get even his greetings out on time.

tags: , ,
state: awake
sound: Koronar - Biopunk Romantica: Push It Out

231216 2124

CRISPR un gēnu dzinēju tehnoloģiju pētniecības un izstrādes moratorija pieteikums noraidīts ANO līmenī.

Pēdējo mēnešu laikā esmu daudz diskutējis par šīm tēmām ar domēna ekspertiem, līdz ar to šīs labās ziņas reizē kalpo par ievadu garākai pārdomu ierakstu virknei par to, tieši cik lielu iespaidu šī jaunā precīzijas gēnu inženierijas tehnoloģiju paaudze varētu atstāt gan uz ZTP, gan biosfēru, gan sabiedrību. Katrā ziņā, priekšā gaidāmi interesanti laiki.


tags: , , ,
state: awake
sound: Deied - Poisoned Wisdom: I Am The Center

131216 2223

Galvenais personiska līmeņa secinājums, ko izdarīju pēc Trampa ievēlēšanas, bija "esmu 1.89 bitus* pārsteigts par šo iznākumu". Entropijas vai pārsteiguma izteiksmē tas ir nedaudz mazāk par siržu masts kārts izvilkšanu no 52 kāršu kavas vai monētas nokrišanas ar ciparu uz augšu divas reizes pēc kārtas.

No vienas puses, protams, šis rezultāts nozīmē, ka biju rupji kļūdījies savā novērtējumā un esmu atjaunojis vairākus savus uzskatus, balstoties uz šo evidenci. No otras puses, tas parāda lietas zināmā perspektīvā, kas palīdz abstrahēties no šāda veida notikumiem un turpināt darbu.

 


*\(-\log_{2} 0.27\), kur 0.27 – mans Trampa ievēlēšanas varbūtības novērtējums vienu dienu pirms vēlēšanām


tags: , , , , ,
state: working
sound: Atrium Carceri - Cellblock: Red Stains

81216 0334

Intereses pēc nolēmu paskatīties, cik daudz pūļu vajadzētu, lai elementāru vērtībatkarīgo tipu piemēru no valodas, kur šādu tipu atbalsts ir (Idris) pārtulkotu valodā, kur tāda atbalsta nav (Haskell). Secinājums – vismaz pie šāda piemēru advancētības līmeņa tehniski tas ir izdarāms, bet ar pamatīgiem vudū rituāliem un veidā, kādā darbs pie liela šādi veidota koda būtu diezgan murgains. Tik un tā, bija interesanti.

P.S. Raksts ir pabeigts, atliek no daikta ierīces simulācijas saģenerēt bildes, salikt tekstā un vēlreiz prūfrīdot visu ražojumu. Kājas trauma un tai sekojošā analgētiķu tūre pamanījās nobremzēt daudz ko, šo ieskaitot.


tags: , , ,
state: blank
sound: Randal Collier-Ford - The Architects: Construction Of A Demon

291116 1853

Nothing says early winter in a well-managed city quite like re-spraining a tendon on a sidewalk that could double as a mirror.

tags: , , ,
state: pissed off
sound: Yen Pox - Blood Music: Infinite Domain

251116 0217

Pēdējā laika EmDrive epopeja mani beidzot ir novedusi līdz rakstīšanai. Rakstu piebeigšu vīkendā, sagaidāms ir mikslis no īgnuma un fizikas.

Update: Raksts ir gandrīz pabeigts, tā pavisam pabeigšanu kavē tikai autora būšana zem konstantas analgētiķu iedarbības (sk. nākamo ierakstu). Droši vien rīt/parīt izdosies uzrakstīt noslēgumu, pārlasīt matemātiku un ieblogot.


tags: , ,
state: awake
sound: Flowers For Bodysnatchers - Love Like Blood: The Life I Ruin

191116 0613

Today’s procrastination theme: Backups.

tags: , ,
state: awake
sound: ProtoU - Khmaoch: Bridge Of Storms

181116 2348

Extensive and “less wrong” analysis of Trump, his supporters, and his critics by S. Alexander, recommended. Made me update on several points, on which will expand in later post[s] of my own.

tags: , ,
state: awake
sound: Randal Collier-Ford - Locus Arcadia: Into The Maw Where All Men Die

181116 1722

Vakariņas.


tags: , , ,
state: working
sound: Headscan - Shaper And Mechanist: Immortal

181116 1431

Trīs pusnegulētas naktis, 19 izmainītas koda rindas, viena izlabota masīvi kretinējoša kļūda. Rezultāts: svaru matrices, kurās nulles vairs nav nevietā (t.i., visur). Uzvara!*

... )

 


* Vismaz pie maziem testa datiem.


tags: , , , ,
state: working
sound: Угасание - Врастая В Вечность: На Той Стороне

181116 0301

Apsveicu ķīniešus ar pirmo CRISPR tehnoloģijas pārbaudi uz pacientiem. Izskatās, ka arī ASV institūcijas beidzot ir sataisījušās dot zaļo gaismu šādai programmai. Sekosim līdzi.

tags: , ,
state: working
sound: Randal Collier-Ford - Remnants: Eye Of The West

181116 0117

https://www.youtube.com/watch?v=gnZVvYm6KKM

Let us stand now, unbowed and unfettered by arcane doctrines born of fearful minds in darkened times. Let us embrace the Luciferian impulse to eat of the Tree of Knowledge and dissipate our blissful and comforting delusions of old. Let us demand that individuals be judged for their concrete actions, not their fealty to arbitrary social norms and illusory categorizations. Let us reason our solutions with agnosticism in all things, holding fast only to that which is demonstrably true. Let us stand firm against any and all arbitrary authority that threatens the personal sovereignty of One or All. That which will not bend must break, and that which can be destroyed by truth should never be spared its demise. It is Done. Hail Satan.

Ko lai tur piebilst.


tags: , , , ,
state: working
sound: ProtoU - Khmaoch: Dai Robsa Preah

91116 0955

Back to work.

tags: , , ,
state: busy
sound: Inade - Antimimon Pneumatos: Canon Of Proportion

91116 0846

We are all cancer patients now, calculating our 5 year survival probabilities. I wonder if the Great Filter could look as simple as this.

tags: , ,
state: blank
sound: Inade - Antimimon Pneumatos: The Memorizated Magnified
Powered by Sviesta Ciba