humanity is the awkward prepubescent phase between animal and machine

blog:self

25317 2021

Lielisks foto, mašīna un metafora.


tags: , , , , ,
state: working
sound: Grendel - Timewave Zero: Wheels In Motion

22317 2114

Padomāju par šo diskusiju. Daži secinājumi, neviens no tiem ļoti oriģināls:

  • Zinātnes metodoloģija ir apolitiska, bet zinātniskā darbība tāda nav, jo to veic cilvēki ar saviem uzskatiem, vērtībām, grupu piederībām u.c.tml. lietām, kas lielā[kajā?] daļā gadījumu netiek atstātas aiz laboratoriju durvīm;
    • Tajā pašā laikā, virzība “pēc iespējas mazāk politikas” virzienā ir deziderāts gan zinātnē, gan citur;
    • Kas attiecas uz ētikas jautājumiem tajās jomās, kur tie ir aktuāli un relevanti, tad uzskatu, ka būtu vēlams, pirmkārt, šos jautājumus izlemjošos kodeksus padarīt more streamlined, savukārt pašu izlemšanas procesu atstāt profesionālām ētikas komisijām, kuru darbs notiek attiecīgās zinātnes disciplīnas pārstāvjiem caurspīdīgā veidā;
  • Zinātniekiem vajadzētu būt responsible par pētījumu un to rezultātu kvalitāti, bet ne culpable par šo pētījumu rezultātu iespējamiem nevēlamiem pielietojumiem further down the road;
    • To var uztvert kā motivāciju tiekties iegūt pēc iespējas lielāku suverenitāti laboratorijām, institūtiem un R&D kompānijām (by extension – kompāniju R&D interesēm in general);
  • As a fully general argument – aktīvisms lielākoties ir nevēlams, informēšana lielākoties ir vēlama, savukārt robeža starp vienu un otru nereti ir novelkama ar vērā ņemamām grūtībām;
    • Mans arguments par aktīvisma nevēlamību izriet gk. no a.m. “pēc iespējas mazāk politikas” argumenta un tā pamatojuma, kā arī maniem no iepriekšējā izrietošajiem uzskatiem par to, ka tas politikas daudzums, no kura nav iespējams praktiski izvairīties, būtu atstājams profesionālu (t.i., eksplicīti un formāli amatu ieņemošu) statesmanship ekspertu pārziņā;
  • Zinātne ir tikpat pakļauta optimizācijas un automatizācijas tendencei, kā visas pārējās lietas, and that’s OK; mēs vai nu pārbūvēsim sevi, lai turpinātu būt konkurētspējīgi, vai arī kļūsim par zemsvītras piezīmi mūsu ļoti citādo pēcteču hronikās (ja pat tik daudz).

Piezīme sev par vispārzināmo, bet pārāk bieži aizmirsto: pirms diskusijas censties novienoties par lietoto jēdzienu definīcijām un tos atpakot, lai ar pēc iespējas lielāku varbūtību izvairītos no tā, no kā sastāv vismaz trešdaļa minētās diskusijas, gan manā, gan, to the best of my ability to observe, citu izpildījumā.

Piezīme sev par nesaistītām vai meta lietām: pabeigt migrēt bloga saturu uz jaunajiem confidence un importance tagiem, šobrīd skripti kaut kādēļ turpina kārties.


tags: , , , , , ,
state: awake
sound: Aegri Somnia - Endtime Psalms: We Were Stardust

14317 1606

Just submitted a 600 k€ computational neuroscience project grant proposal made over the last 10 days. Feeling relieved and a little bit dead inside.

tags: , , , , , ,
state: tired
sound: Millipede - A Mist And A Vapor: Islands Of Perelandra

11317 0105

Acīmredzot, ar šodienu esmu kļuvis vecs ne tikai konceptuāli, bet arī pavisam konkrēti. Tūlīt pēc pusotru terabaitu lielas rezerves kopijas saglabāšanas ar vieglu roku to izdzēsu, tad apsēdos, padomāju par visa pastāvošā veltīgumu un, smagi nopūties, liku darbstacijai pamocīties vēl stundu.

tags: , , , ,
state: tired
sound: ASP - Requiembryo: Ich Bin Ein Wahrer Satan

8317 2230

Varbūt nākotnē informāciju par dalību pasākumos varētu izziņot reizē ar pasākumu “miroņstrīpu”. Triju dienu laikā varbūt vēl var mēģināt tikt pie sarakstītiem papīriem un sakontaktētiem cilvēkiem, tā taču ir izlaidība.

tags: , , , ,
state: blank
sound: Fields Of The Nephilim - Mourning Sun: Straight To The Light

6317 2305

That moment when the number of recommended pages in the pre-proposal form exceeds by three the maximum page count allowed in said form.

tags: , , ,
state: working
sound: Sabled Sun - 2148: God Is Binary

5317 1548

Speaking of science communication, this is beautiful.

tags: , , ,
state: working
sound: Aegri Somnia - Endtime Psalms: Archives

5317 1514

I think that, from now on, whenever anyone claims that anthropogenic climate change is a myth or a conspiracy, instead of explaining that increase of CO2 in the atmosphere leads to rise in ambient temperatures, I should say something along these lines:

“The roto-vibrational absorption lines, determined as the eigenvalues of the quantum oscillator model of atmospheric molecules like CO2, interact with specific wavelengths of electromagnetic radiation emitted from the surface and isotropically from the atmosphere. The envelope of actual emission follows the black-body Planck function but with spectral features corresponding to the lines of the emitting gas and surface, collisionally broadened.

For radiation emitted from the surface, Wien’s displacement law dictates that the bulk of the emitted energy falls within a few μm on either side of about 10 μm. CO2 absorbs in this wavelength and, following from Kirchoff’s law, also re-emits at that same wavelength, resulting in an increase of downward infrared flux convergence. The resultant radiative heating is a function of the local atmospheric density and the volumetric heat capacity at a constant pressure, assuming a collisionally-equilibrium gas with a Maxwellian velocity distribution, with the energy being radiated isotropically, including the 2π sr solid angle towards the ground.

Some of that radiation makes it to the surface where it may be absorbed but the precise value of heating must be determined by solving the Schwarzchild equation of radiative transfer, given known spectral properties of all present gases and taking into account the Doppler broadening of the quantum emission line.

Which part of this do you disagree with?”

In so many words, science communication is very important but it requires the public to be able to distinguish evidence from deeply held opinions. Again, teaching the basics of rationality and so raising the sanity waterline seems to be more important than ever.


tags: , , , ,
state: working
sound: Aegri Somnia - Endtime Psalms: C.A.H.R.

3317 0802

Tikām pie HBP Identity Account un piekļuves pie mašīnlaika un aparatūras resursiem. Sadzīvē noderēs.

tags: , ,
state: awake
sound: Dernière Volonté - Devant Le Miroir: Cran D'Arrêt

1317 2222

Pēc apmeklētības un apmeklētāju ieinteresētības var secināt, ka iepriekšminētajam pasākumam ir nākotne (pun not intended).

tags: ,
state: awake
sound: Psyclon Nine - The Shadow Sessions: Afferte Mihi Mortem

28217 2232 : Future Day 2017

Latvijas Transhumānistu asociācija jau trešo gadu svin Nākotnes dienu. Visi interesenti ir laipni aicināti.

Poll #20962 Nākotnes dienas svinības (2017)
Open to: All, results viewable to: All

Vai plāno ierasties?

View Answers


3 (37.5%)


4 (50.0%)

Vēl nezinu
1 (12.5%)

P.S. Atvainojos visiem par izziņošanu burtiski pēdējā dienā.


tags: , , ,
state: awake
sound: Cryobiosis - Within Ruins: The Corridors Beneath

26217 0318

Kohs et al. no Allena institūta peļu smadzenēs atklājuši trīs claustrum apgabalā sakņojošamies neironus, kuru arbors aptver lielāko daļu smadzeņu garozas, iesniedzoties “lielākajā daļā vai visos tajos smadzeņu apgabalos, kas saņem informāciju no maņām un vada kustības”, tulkojums mans.

Pagaidām nav zināma šo neironu funkcija (vēl nav nopublicēta pat pilna morfoloģija un gēnu ekspresija), bet, ņemot vērā to, ka claustrum ir empīriski saistīts ar apzinātiem smadzeņu stāvokļiem, ir iespējams, ka šādi “visaptveroši” neironi varētu kalpot par globālās darba telpas sinhronizācijas līdzekļiem, ar starpneironu trūkumu panākot īpaši ātru signāla pārraidi starp savstarpēji attāliem garozas apgabaliem.

Nākamie soļi: noskaidrot, vai cilvēku smadzenēs ir atrodams kas līdzīgs, noskaidrot, cik lielu claustrum neironu proporciju sastāda šī tipa neironi.


tags: , , ,
state: awake
sound: Alphaxone & protoU - Stardust: Returned

24217 2240

Brains, on average, have worse bugs than computers and are currently much harder to patch. This seems to be a reasonable heuristic when thinking about automation, jobs, etc., incidentally also about WBE as a desideratum.

tags: , , , , ,
state: awake
sound: Alphaxone & protoU - Stardust: Sub Signal

24217 1721

Uztveramvielas kombo: Mecingera “Being No One: The Self-Model Theory of Subjectivity”, Vatsa “Blindsight” un “True Detective”.

... tālāk ... )

tags: , , , , ,
state: working
sound: Alphaxone & protoU - Stardust: Consumed

19217 2306

The SUBNETS approach is directed to advance psychiatry beyond the realm of dialogue-driven observations and into the realm of therapy driven by quantifiable characteristics of neural state. In doing so, the program would create one of the most comprehensive datasets of systems-based brain activity ever recorded. [..] These models will be adapted onto next-generation, closed-loop neural stimulators that exceed currently developed capacities for simultaneous stimulation and recording, with the goal of providing investigators and clinicians an unprecedented ability to record, analyze, and stimulate multiple brain regions for therapeutic purposes.

Tur, kur ES HBP sasniedz izcilību teorijā un progresā uz pilnu smadzeņu emulāciju, ASV BRAIN iniciatīva sola līdzīga līmeņa specifiskākus tehniskos rezultātus ar, savā ziņā, ne mazāk tālejošām sekām.

Jācer, ka Trampa uzbrukumi zinātnei vai nu nevainagosies panākumiem, vai vismaz neturpināsies daudz tālāk par klimatoloģijas disciplīnu (kam tad būtu jāspēj kalpot par buferi un uzmanības piesaistīšanas zonu atlikušajā prezidentūras laikā), jo šī ar augstu varbūtību ir viena no neiroinformātikas un neirozinātnes trim proverbiālajām “Arhimēda svirām”. Izcēlums citātā mans.


tags: , , ,
state: blank
sound: Human Error - Endure Yourself: The Spiral Instinct

19217 1924

The more I use it, the more Electron looks to me like Flash of the present age, with everything the comparison implies.

tags: , ,
state: blank
sound: Flesh Field - Viral Extinction: Overload

16217 1229

Rather than asking what might remain uniquely human, perhaps we should question what kind of humanity we aspire to become.

/R. C. Wolcott, Nothing: What Will Remain Uniquely Human In An Age Of AI/

If we can create a high-bandwidth neural interface with your digital self, then you’re no longer [a pet for the AI].

/E. Musk on chronic distributed wireless bidirectional brain-computer interfaces, a.k.a. “neural lace”/


tags: , , , ,
state: working
sound: Triarii - Exile: Emperor Of The Sun

10117 2154

Second segfault during today’s experiment, I suspect a bug in the spike buffering code plus something in the initial data that triggers the edge case. I’ll get this done even if it kills me. Now it’s bloody personal.

tags: , , , , , ,
state: determined
sound: Council Of Nine - Diagnosis: I Can See The Fear In Your Eyes

7117 1903

Nosūtīju pieteikumu HBP skaitļošanas platformas un neiromorfās aparatūras piekļuvei. Palēnām sāk iestāties tā fāze, kur ar vienu resna datorspēļu dzenājamā datora līmeņa darbstaciju vienkārši vairs nepietiek, lai cik daudz sviedru tiktu izliets uz optimizācijas altāra, savukārt Adekvātam Aprīkojumam pagaidām nepietiek līdzekļu.

Proverbiālā sidraba maliņa šajā situācijā: esošie kodi ir un paliek nooptimizēti līdz nelabumam (ieskaitot ar roku rakstītus 256 bitu AVX/AVX2 ceļus (kas varbūt ir perebors, toties jautri) un daļēji pabeigtu CUDA kodolu), kas turpinās, kaut mazākā mērā, būt no svara arī darbā uz jaudīgākiem dzelžiem.

Visādi citādi – kā līdz šim. Laikam ejot, gadu mija kā punkts laikā kļūst ar katru gadu grūtāk pamanāma un mazāk svarīga.


tags: , , , ,
state: working
sound: Randal Collier-Ford - The Architects: Void

3117 1450

The feeble resistance of the mind is over. Procrastination spreads its shadow over all. Way to start off 2017, with a whole new backlog.

tags: , , ,
state: blank
sound: Rome - A Passage To Rhodesia: The River Eternal
Powered by Sviesta Ciba