humanity is the awkward prepubescent phase between animal and machine

blog:this

11817 1940

First time validating a subset of our model against HBP data. Results in a few hours.

tags: , , , , ,
state: working
sound: Romowe Rikoito - Undēina: Bewangiskas Pintegas Wangā

11817 1531

I’ve finally reached the stage where Facebook shows me ads for flow cytometry and spike train analysis instead of games or restaurants.

tags: , , , ,
state: working
sound: Dronny Darko - Neuroplasticity: Electrical Membrane

6817 1420

Sen neesmu šeit iemetis neko no vecā, labā human augmentation lauciņa jaunumiem — ne tādēļ, ka nebūtu jaunumu, bet tādēļ, ka uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmie cibiņi-interesenti jaunumus atrod paši. Tik un tā, this is exciting.

“We’re creating the glove,” Wortz says, comparing it to what Elon Musk wants to do with neural lace inside the brain. “Inside of the eye we are creating this biologically inert space that is going to stay open for business for whoever wants to develop an implant that will sort of fit hand-in-glove.”


tags: , , , , ,
state: awake
sound: Grendel - Harsh Generation: Void Malign

22717 1628

Runājot par lietām, kas nav zinātne, izskatās, ka LZA vajadzētu sākt domāt par rudens talku. Vai nu iepriekš nebiju pievērsis tik daudz uzmanības, vai arī pēdējā laikā ar vismaz formāli cienījamo un relevanto institūciju saistītās drazas apjoms ir jūtami pieaudzis.

Update: Vairāk izskatās, ka LZA līdzekļu trūkuma dēļ vienkārši ir kļuvusi par iebraucamo vietu. Tik un tā, greizi un nelāgi, pat, ja vienu meta līmeni augstāk.

(Source)


tags: , , , ,
state: awake
sound: Theatre Of Tragedy - Assembly: Universal Race

19717 2311

Pirms kāda laika es iešārēju Š. Kerola “visas ikdienā novērojamās fizikas vienādojumu1 ar solījumu to vēlāk paskaidrot. Domāju, ka tagad, kad fonā vismaz vēl piecas, sešas stundas intensīvi rēķināsies garlaicīgas (t.sk. man pašam) lietas, ir gluži labs laiks, lai pie tā (beidzot!) pieķertos. Seko skaidrojums pēc iespējas populārā valodā, ar atsaucēm uz paskaidrojošiem rakstiem Vikipēdijā un citur. Jautājumi, komentāri un konstruktīva kritika ir laipni gaidīti, kārtējais etaps “taburešu epopejā” (vainīgie zina, par ko ir runa) – not so much, jo tēma ir pārāk specifiska, brīva no filosofiskiem zemtekstiem un, pieņemu, vietām joprojām nepietiekami caurspīdīga, par spīti manas necilās personas pūlēm, līdz ar to ir jēga komentārus izmantot lietderīgāk. Ņemiet par labu.

... tālāk ... )

tags: , , , ,
state: working
sound: SiJ - The Time Machine: Particulate Matter

14717 2349

Pēc srača diskusijas par, citu lietu starpā, kauzalitāti mazliet aizdomājos. No vienas puses, varētu teikt, ka makroskopiskiem notikumiem var atrast kauzālu struktūru tādēļ, ka mikroskopiskos mērogos fizikas likumus apraksta galvenokārt hiperboliskie parciālie diferenciāļi, kam piemīt kaut kas līdzīgs “proto-kauzalitātei”, t.i., sistēmas īpašības punktā \(\mathbf{x}, t + dt\) ir atkarīgas tikai no sistēmas īpašībām galīgā un mazā \(\mathbf{x}\) apkaimē laika momentā \(t\). Tas, vismaz principā, ļauj aprakstīt lielākas sistēmas un to attīstību ar kauzāliem grafiem. Vēl vieglāk tas ir izdarāms zem pieņēmuma, ka laiktelpas mikrostruktūra ir diskrēta (kā to paredz, piem., cilpveida kvantu gravitācijas modeļi (kuru atbilstība realitātei, tiesa gan, šobrīd ir nepārbaudīta)) un ka notikumu attīstību laikā apraksta procesi, kas ir līdzīgi šūnu automātiem vai grafu pārrakstīšanai.

Ja fizikas likumus aprakstītu galvenokārt eliptiskie parciālie diferenciāļi, tad robežnosacījumu izmaiņas vienā punktā nozīmētu risinājuma vērtību izmaiņas visos punktos un domāšana kauzalitātes kategorijās nebūtu iespējama pat principā. Visi notikumi vienādā mērā būtu atkarīgi no visiem citiem notikumiem un augstākas kārtas procesus nebūtu iespējams aprakstīt ar retinātiem kauzāliem grafiem. Man nav ne jausmas, kā šāds visums izskatītos praksē, bet matemātika tik un tā ļauj spriest par dažām paredzamām tāda visuma īpašībām.

No otras puses, vienādojumi, kas apraksta fizikas likumus, ir simetriski attiecībā pret laiku, līdz ar to man nav skaidrības arī par to, ko tas pasaka par objektīvu kauzalitāti mūsu Visumā. No trešās puses, tīri tehniski kauzāla struktūra ir visiem retinātiem grafiem ar režģa sakārtojumu no mijiedarbojošamies entitātēm, kas nozīmē, ka šādā traktējumā kauzalitāte piemīt visām Tjūringa mašīnām un, tātad, ir arī inherenta daļa no universālā priora.

Viss šis, protams, ir interesanti faktiski tikai teorētiskā līmenī, nekādā veidā nemazina kauzalitātes kā rīka lomu (if probability is a tool for quantifying uncertainty about the territory then causality is a tool for factorising it) un nav pat īpaši saistīts ar maniem sākotnējiem iebildumiem pret tēzi, ka kauzalitāte ir kaut kādā veidā primāra attiecībā uz fiziku, nevis ir vienkārši “stuff happening because of other stuff”, ar konkrētām matemātiski un fizikāli ierobežotām īpašībām.


tags: , , , ,
state: working
sound: Autumn - Summer's End: Gallery Of Reality

27617 1722

Patriotiskas dabas novērojums: LV esošā un notiekošā ietvaros varu sūdzēties par n + 1 zem katras kritikas esošu lietu, taču pieslēguma ātrums nav (un faktiski nekad nav bijusi) viena no tām. Briti, jums ir, no kā mācīties.


tags: , , , , ,
state: awake
sound: Alcest - Les Voyages De L'Âme: Summer's Glory

19617 1623

Nākamo piektdien, sarunu festivāla “LAMPA 2017” ietvaros, piedalīšos diskusijā par maģisko domāšanu un tās radītajiem un ietekmētajiem riska faktoriem. Visi interesenti ir laipni aicināti.


tags: , , , , , ,
state: awake
sound: Alphaxone - Echoes From Outer Silence: Sphere Of Change

2617 2100

This is a reminder that we now live in a time where exist things like universal-adjacent digital-to-biological converters and solar-powered cyborg dragonflies with optogenetic brain-computer interfaces.

tags: , , , , , ,
state: awake
sound: Ager Somnus - Book Of The Black Earth: Awakening

30517 0003


tags: , , , , ,
state: awake
sound: TriORE - Three Hours: There's A Smell To Life That Dies

23517 1330

Last year, it was still quite humanlike when it played,” Mr. Ke said after the game. “But this year, it became like a god of Go.” [..] “AlphaGo is improving too fast,” he said in a news conference after the game. “AlphaGo is like a different player this year compared to last year.”

AlphaGo turpina nostiprināt savas pozīcijas un iezīmē nākotnes tendences.

Update: Oficiālā pasākuma lapa, ar maču ierakstiem, kopsavilkumiem u.c.


tags: , , , , , ,
state: working
sound: Kolhoosi 13 - Monuments Of Power: From Comradery To Sustenance

21517 1410

Right.


tags: , , , ,
state: blank
sound: Art Of Empathy - Posthuman Decadence: If This Is A Man

18517 1556

Ja šo divu papīru secinājumi izrādīsies atbilstoši realitātei, tad vienā nedēļā būs likti stabili pamati > 95% Visumu sastādošā “stuffa” (attiecīgi – tumšās enerģijas un tumšās matērijas) saprašanai, pie reizes atrisinot plašā publikā mazāk zināmo, bet fizikā ne mazāk aktuālo problēmu ar teorētisko modeļu prognozētās (gigantiska) un praksē novērotās (ārkārtīgi neliela) vakuuma enerģijas vērtības neatbilstību. Exciting times, sekosim līdzi.

tags: , , , ,
state: awake
sound: Neurotech - The Decipher Volumes: Below These Scars

18517 0206

Tehnisku iemeslu dēļ aizkavējusies dzimšanas dienas dāvana.

... tālāk ... )


tags: , , , , ,
state: awake
sound: Coph Nia - Lashtal Lace: Alone And Godless

18517 0028

Zebrzivs embrija smadzeņu pilna elektronmikroskopiskā aina (~60 nm3 izšķirtspējā), izstrādnes šādu datu automatizētai iegūšanai no zīdītāju smadzenēm. Izskatās, ka pamazām tiek sākts tikt galā arī ar vienu no diviem atlikušajiem lielajiem “pudeles kakliem” smadzeņu digitizācijā, proti, datu iegūšanas ātrumu.

Prognozēju, ka galā tikšanā ar otro (konektomas rekonstruēšanas no iegūtajiem jēldatiem ātrumu) neaizvietojama izrādīsies dziļā mašīnapmācība, ņemot vērā to, ka šis rekonstruēšanas darbs, būtībā, ir lielas un sarežģītas attēlu atpazīšanas un klasificēšanas problēmas risināšana, tātad, pieder pie problēmu klases, kur DL/ML metodes šobrīd uzrāda ļoti iespaidīgus rezultātus gan pa ātruma, gan kvalitātes (precision/recall kombinēto) asi.

Automātiski rekonstruēta peles korteksa mikrokolonna, MPI f. Brain Research/Berning, Boergens, Helmstaedter.

Kas attiecas uz simulācijai vajadzīgajiem skaitļošanas resursiem, tad tur, visticamāk, Mūra likums vairs neglābs un nāksies pāriet uz hibrīdiskām sistēmām (tradicionālā HPC skaitļošana plus GPGPU plus TPU/NPU plus neiromorfie čipi uz ASIC (ieskaitot memristorus) un/vai FPGA bāzes).


tags: , , , , , ,
state: awake
sound: Inade - Antimimon Pneumatos: The Memorizated Magnified

17517 2100

No visām līdz šim man zināmajām teorijām par apzinātiem smadzeņu darbības režīmiem, šķiet, esmu atradis vienu tādu, kam (izejot no man šobrīd pieejamās evidences un prioriem) citu šobrīd cirkulējošo vidū varētu būt vislielākās izredzes izslīdēt relatīvi neskartai zem Okamas naža, tai esot reizē vienkāršai, specifiskai un ar konkrētiem, pārbaudāmiem apgalvojumiem. Runa ir par M. Graciano izstrādāto uzmanības shēmu teoriju (attention schema theory, AST), ko ļoti īsumā un ļoti aptuveni varētu noraksturot kā “Mecingers plus konkrētika”.

Šajā sakarā, iespējams, interesants novērojums. Evidencē (konferences, lasītā literatūra, privātā komunikācija) balstīta premisa: XX gs. otrajā pusē un XXI gs. sākumā tapušās hipotēzes par apziņas mehānismiem arvien stiprāk iedalās divās savstarpēji diverģējošās grupās – tajās, kas apziņai meklē pieaugoši eksotiskus skaidrojumus (post-Penrouza kvantu skaitļošana, Tegmarka “apziņa kā matērijas agregātstāvoklis” u.c.) un redukcionistiskos vai funkcionālistiskos modeļos, kas norāda uz konkrētām neironu grupu darbības īpašībām vai vismaz proponē matemātisku modeli tam, kā no šādas darbības varētu rasties attiecīga veida pieredze. Novērojums: pirmkārt, otrās grupas hipotēzes pakāpeniski konverģē uz kaut ko līdzīgu rudimentāram standartmodelim ar centrālo tēzi “apziņa kā smadzeņu stāvokļu operatīvs konspekts” (Denets, Mecingers, Lināss, Graciano, Bārs, Dehāne, et al.); otrkārt, no filosofijas aprites pamazām pazūd hipotēzes, kas proponē duālismu (apziņa ir kaut kas cits, kā norises un stāvokļi matērijā) vai iluzionismu (mums tikai šķiet (lai ko tas nenozīmētu), ka mums ir apzināti smadzeņu darbības režīmi). Paliek atklāts jautājums par to, vai šī parādība ir Kolmogorova otrās aksiomas tuvinājums praksē, modes un politikas tendencēm līdzīgs diskrēts automāts, manos nepilnīgajos novērojumos balstīts aplams secinājums vai kas cits.

Atgriežoties pie tēmas,

Covert attention isn’t intangible. It has a physical basis, but that physical basis lies in the microscopic details of neurons, synapses, and signals. The brain has no need to know those details. The attention schema is therefore strategically vague. It depicts covert attention in a physically incoherent way, as a non-physical essence. And this, according to the theory, is the origin of consciousness. We say we have consciousness because deep in the brain, something quite primitive is computing that semi-magical self-description. Alas crocodiles can’t really talk. But in this theory, they’re likely to have at least a simple form of an attention schema.

Šoreiz pats nerakstīšu ievadu, jo ļ. cien. pētnieks, izrādās, prot (atšķirībā no manas necilās personas) gana sakarīgi rakstīt arī popzinātni. Detalizēts populārzinātnisks kopsavilkums, papīrs.


tags: , , , , ,
state: working
sound: Atrium Carceri - Kapnobatai: Thermographic Components

10517 0719

Sniegs 10. maija rītā, what the metaphorical fuck.

tags: , , ,
state: surprised
sound: Autoclav1.1 - Ten.One.Point.One.: Everything Must Go

8517 0414

Noskatījos The Void. Visnotaļ solīds mošķu šausmenes (The Thing, Hellraiser) un kosmiskās šausmenes (The Thing, Event Horizon) krustojums aptuveni vienādās proporcijās, ar zināmiem zombijfilmu elementiem un vizuālām vai tematiskām atsaucēm uz visu iespējamo (šīs atsauces nav jāuzķer, lai varētu pilnvērtīgi skatīties, bet tās ir sulīgs bonuss šādu darbu cienītājiem un, potenciāli, atkārtotas noskatīšanās motivators), tajā pašā laikā saglabājot savu atsevišķu identitāti un vietu žanra plauktā.

Vietām var redzēt, ka filma ir taisīta ar amatieru līmeņa budžetu, taču nejaukt to ar amatieru līmeņa izpildījumu: praktiskie efekti ir efektīgi un veidoti ar mīlestību pret mākslu, gaismas, krāsas un skaņas manā laja skatījumā ir pārliecinošas, atmosfērīgas un rada vajadzīgo noskaņu (kas burtiski visā filmas garumā ir tumši bezcerīga un/vai slapji riebīga, un tajos pāris brīžos, kad tam pa vidu parādās spilgtāka gaisma, tā signalizē tikai to, ka lietu vispārīgais stāvoklis no slikta ir kļuvis pavisam slikts — bet tas viss pieder pie lietas) un aktierspēle lielākoties ir pietiekami pārliecinoša, kaut arī var manīt, ka tur palīdz fakts, ka tās tur ir samērā nedaudz.

Filma nesasniedz vecmeistaru līmeni (prātā atkal nāk The Thing un Kārpentera agrīnie darbi kopumā), bet tā ir kompetenta, kompakta un “kempīga” labākajās astoņdesmito gadu negulētejamo filmu tradīcijās. Dodu septiņus no desmit melniem trijstūriem, kas uzkrāsoti uz dzelzs durvīm, kas ved uz pagrabstāva istabu, kur mēs vienmēr esam vēlējušies ieskatīties, bet neesam ieskatījušies, zinot, ka tur atradīsim lietas, kas ir sliktākas par mūsu iztēles uzzīmētajām.

Plakāti un treileris )


tags: , , , , , , ,
state: awake
sound: Atrium Carceri - Kapnobatai: Wrapped Cloth

4517 2045

Pain is inference.

tags: , , , ,
state: working
sound: Keosz - AVA: Resurrection From The Dust

28417 1842

Izrādās, ka pēdējo aptuveni piecu gadu laikā, kuros nebiju pievērsis uzmanību runas sintēzes tehnoloģijām, progress pa šo līniju ir bijis gandrīz sirreāli liels (un, kā tas jau ir kļuvis par tendenci, avangardā kārtējo reizi ir deep learning sistēmas). Piemērs: uz DeepMind komandas būvētā WaveNet modeļa bāzes veidotā NPSS vokodera sistēma, pavadošais papīrs.

tags: , , , ,
state: awake
sound: The Beauty Of Gemina - Diary Of A Lost: Nevertime
Powered by Sviesta Ciba