humanity is the awkward prepubescent phase between animal and machine

blog:this

19617 1623

Nākamo piektdien, sarunu festivāla “LAMPA 2017” ietvaros, piedalīšos diskusijā par maģisko domāšanu un tās radītajiem un ietekmētajiem riska faktoriem. Visi interesenti ir laipni aicināti.


tags: , , , , , ,
state: awake
sound: Alphaxone - Echoes From Outer Silence: Sphere Of Change

2617 2100

This is a reminder that we now live in a time where exist things like universal-adjacent digital-to-biological converters and solar-powered cyborg dragonflies with optogenetic brain-computer interfaces.

tags: , , , , , ,
state: awake
sound: Ager Somnus - Book Of The Black Earth: Awakening

30517 0003


tags: , , , , ,
state: awake
sound: TriORE - Three Hours: There's A Smell To Life That Dies

23517 1330

Last year, it was still quite humanlike when it played,” Mr. Ke said after the game. “But this year, it became like a god of Go.” [..] “AlphaGo is improving too fast,” he said in a news conference after the game. “AlphaGo is like a different player this year compared to last year.”

AlphaGo turpina nostiprināt savas pozīcijas un iezīmē nākotnes tendences.

Update: Oficiālā pasākuma lapa, ar maču ierakstiem, kopsavilkumiem u.c.


tags: , , , , , ,
state: working
sound: Kolhoosi 13 - Monuments Of Power: From Comradery To Sustenance

21517 1410

Right.


tags: , , , ,
state: blank
sound: Art Of Empathy - Posthuman Decadence: If This Is A Man

18517 1556

Ja šo divu papīru secinājumi izrādīsies atbilstoši realitātei, tad vienā nedēļā būs likti stabili pamati > 95% Visumu sastādošā “stuffa” (attiecīgi – tumšās enerģijas un tumšās matērijas) saprašanai, pie reizes atrisinot plašā publikā mazāk zināmo, bet fizikā ne mazāk aktuālo problēmu ar teorētisko modeļu prognozētās (gigantiska) un praksē novērotās (ārkārtīgi neliela) vakuuma enerģijas vērtības neatbilstību. Exciting times, sekosim līdzi.

tags: , , , ,
state: awake
sound: Neurotech - The Decipher Volumes: Below These Scars

18517 0206

Tehnisku iemeslu dēļ aizkavējusies dzimšanas dienas dāvana.

... tālāk ... )


tags: , , , , ,
state: awake
sound: Coph Nia - Lashtal Lace: Alone And Godless

18517 0028

Zebrzivs embrija smadzeņu pilna elektronmikroskopiskā aina (~60 nm3 izšķirtspējā), izstrādnes šādu datu automatizētai iegūšanai no zīdītāju smadzenēm. Izskatās, ka pamazām tiek sākts tikt galā arī ar vienu no diviem atlikušajiem lielajiem “pudeles kakliem” smadzeņu digitizācijā, proti, datu iegūšanas ātrumu.

Prognozēju, ka galā tikšanā ar otro (konektomas rekonstruēšanas no iegūtajiem jēldatiem ātrumu) neaizvietojama izrādīsies dziļā mašīnapmācība, ņemot vērā to, ka šis rekonstruēšanas darbs, būtībā, ir lielas un sarežģītas attēlu atpazīšanas un klasificēšanas problēmas risināšana, tātad, pieder pie problēmu klases, kur DL/ML metodes šobrīd uzrāda ļoti iespaidīgus rezultātus gan pa ātruma, gan kvalitātes (precision/recall kombinēto) asi.

Automātiski rekonstruēta peles korteksa mikrokolonna, MPI f. Brain Research/Berning, Boergens, Helmstaedter.

Kas attiecas uz simulācijai vajadzīgajiem skaitļošanas resursiem, tad tur, visticamāk, Mūra likums vairs neglābs un nāksies pāriet uz hibrīdiskām sistēmām (tradicionālā HPC skaitļošana plus GPGPU plus TPU/NPU plus neiromorfie čipi uz ASIC (ieskaitot memristorus) un/vai FPGA bāzes).


tags: , , , , , ,
state: awake
sound: Inade - Antimimon Pneumatos: The Memorizated Magnified

17517 2100

No visām līdz šim man zināmajām teorijām par apzinātiem smadzeņu darbības režīmiem, šķiet, esmu atradis vienu tādu, kam (izejot no man šobrīd pieejamās evidences un prioriem) citu šobrīd cirkulējošo vidū varētu būt vislielākās izredzes izslīdēt relatīvi neskartai zem Okamas naža, tai esot reizē vienkāršai, specifiskai un ar konkrētiem, pārbaudāmiem apgalvojumiem. Runa ir par M. Graciano izstrādāto uzmanības shēmu teoriju (attention schema theory, AST), ko ļoti īsumā un ļoti aptuveni varētu noraksturot kā “Mecingers plus konkrētika”.

Šajā sakarā, iespējams, interesants novērojums. Evidencē (konferences, lasītā literatūra, privātā komunikācija) balstīta premisa: XX gs. otrajā pusē un XXI gs. sākumā tapušās hipotēzes par apziņas mehānismiem arvien stiprāk iedalās divās savstarpēji diverģējošās grupās – tajās, kas apziņai meklē pieaugoši eksotiskus skaidrojumus (post-Penrouza kvantu skaitļošana, Tegmarka “apziņa kā matērijas agregātstāvoklis” u.c.) un redukcionistiskos vai funkcionālistiskos modeļos, kas norāda uz konkrētām neironu grupu darbības īpašībām vai vismaz proponē matemātisku modeli tam, kā no šādas darbības varētu rasties attiecīga veida pieredze. Novērojums: pirmkārt, otrās grupas hipotēzes pakāpeniski konverģē uz kaut ko līdzīgu rudimentāram standartmodelim ar centrālo tēzi “apziņa kā smadzeņu stāvokļu operatīvs konspekts” (Denets, Mecingers, Lināss, Graciano, Bārs, Dehāne, et al.); otrkārt, no filosofijas aprites pamazām pazūd hipotēzes, kas proponē duālismu (apziņa ir kaut kas cits, kā norises un stāvokļi matērijā) vai iluzionismu (mums tikai šķiet (lai ko tas nenozīmētu), ka mums ir apzināti smadzeņu darbības režīmi). Paliek atklāts jautājums par to, vai šī parādība ir Kolmogorova otrās aksiomas tuvinājums praksē, modes un politikas tendencēm līdzīgs diskrēts automāts, manos nepilnīgajos novērojumos balstīts aplams secinājums vai kas cits.

Atgriežoties pie tēmas,

Covert attention isn’t intangible. It has a physical basis, but that physical basis lies in the microscopic details of neurons, synapses, and signals. The brain has no need to know those details. The attention schema is therefore strategically vague. It depicts covert attention in a physically incoherent way, as a non-physical essence. And this, according to the theory, is the origin of consciousness. We say we have consciousness because deep in the brain, something quite primitive is computing that semi-magical self-description. Alas crocodiles can’t really talk. But in this theory, they’re likely to have at least a simple form of an attention schema.

Šoreiz pats nerakstīšu ievadu, jo ļ. cien. pētnieks, izrādās, prot (atšķirībā no manas necilās personas) gana sakarīgi rakstīt arī popzinātni. Detalizēts populārzinātnisks kopsavilkums, papīrs.


tags: , , , , ,
state: working
sound: Atrium Carceri - Kapnobatai: Thermographic Components

10517 0719

Sniegs 10. maija rītā, what the metaphorical fuck.

tags: , , ,
state: surprised
sound: Autoclav1.1 - Ten.One.Point.One.: Everything Must Go

8517 0414

Noskatījos The Void. Visnotaļ solīds mošķu šausmenes (The Thing, Hellraiser) un kosmiskās šausmenes (The Thing, Event Horizon) krustojums aptuveni vienādās proporcijās, ar zināmiem zombijfilmu elementiem un vizuālām vai tematiskām atsaucēm uz visu iespējamo (šīs atsauces nav jāuzķer, lai varētu pilnvērtīgi skatīties, bet tās ir sulīgs bonuss šādu darbu cienītājiem un, potenciāli, atkārtotas noskatīšanās motivators), tajā pašā laikā saglabājot savu atsevišķu identitāti un vietu žanra plauktā.

Vietām var redzēt, ka filma ir taisīta ar amatieru līmeņa budžetu, taču nejaukt to ar amatieru līmeņa izpildījumu: praktiskie efekti ir efektīgi un veidoti ar mīlestību pret mākslu, gaismas, krāsas un skaņas manā laja skatījumā ir pārliecinošas, atmosfērīgas un rada vajadzīgo noskaņu (kas burtiski visā filmas garumā ir tumši bezcerīga un/vai slapji riebīga, un tajos pāris brīžos, kad tam pa vidu parādās spilgtāka gaisma, tā signalizē tikai to, ka lietu vispārīgais stāvoklis no slikta ir kļuvis pavisam slikts — bet tas viss pieder pie lietas) un aktierspēle lielākoties ir pietiekami pārliecinoša, kaut arī var manīt, ka tur palīdz fakts, ka tās tur ir samērā nedaudz.

Filma nesasniedz vecmeistaru līmeni (prātā atkal nāk The Thing un Kārpentera agrīnie darbi kopumā), bet tā ir kompetenta, kompakta un “kempīga” labākajās astoņdesmito gadu negulētejamo filmu tradīcijās. Dodu septiņus no desmit melniem trijstūriem, kas uzkrāsoti uz dzelzs durvīm, kas ved uz pagrabstāva istabu, kur mēs vienmēr esam vēlējušies ieskatīties, bet neesam ieskatījušies, zinot, ka tur atradīsim lietas, kas ir sliktākas par mūsu iztēles uzzīmētajām.

Plakāti un treileris )


tags: , , , , , , ,
state: awake
sound: Atrium Carceri - Kapnobatai: Wrapped Cloth

4517 2045

Pain is inference.

tags: , , , ,
state: working
sound: Keosz - AVA: Resurrection From The Dust

28417 1842

Izrādās, ka pēdējo aptuveni piecu gadu laikā, kuros nebiju pievērsis uzmanību runas sintēzes tehnoloģijām, progress pa šo līniju ir bijis gandrīz sirreāli liels (un, kā tas jau ir kļuvis par tendenci, avangardā kārtējo reizi ir deep learning sistēmas). Piemērs: uz DeepMind komandas būvētā WaveNet modeļa bāzes veidotā NPSS vokodera sistēma, pavadošais papīrs.

tags: , , , ,
state: awake
sound: The Beauty Of Gemina - Diary Of A Lost: Nevertime

21417 1653

Neuralink, eksokorteksa risinājumu R&D kompānija un Maska kārtējais megaprojekts, beidzot ir iznākusi publikā un to pavada lielisks un masīvs “Wait But Why” enciklopēdijbloga raksts, ko iesaku izlasīt visiem, kam kaut pa pieskari interesē šī tematika (ieskaitot tos, kuriem nav problēmu ar pašu papīru un publikāciju lasīšanu, jo WBW autoru uzražotos rakstus vismaz mana necilā persona atrod arī par labu izklaidējošo materiālu). Citējot XKCD, “a huge and alien future is barreling toward us, and I can’t wait”.

Citās, ar šīm saistītās ziņās – Kernel, kompānija, kur T. Bergera hipokampa protēžu laboratorijas vecā komanda ar vairākiem jauniem un aizraujošiem papildinājumiem bīda līdzīgu tehnoloģiju izstrādnes mazliet citos virzienos, drīzumā nāks klajā ar progresa raportu; sekosim līdzi.


tags: , , , , , , , , ,
state: working
sound: Human Error - Endure Yourself: Man-Made Man

19417 1430

Started working on a package for calling JavaScript from Julia, planning to get the first version up by the next Monday.

tags: , , , ,
state: working
sound: Funker Vogt - Blutzoll: My Innermost

18417 1456

Jautājums cīņu biedriem: kāda ir jūsu pieredze ar “MyService” servisu? Laptopam jānomaina klaviatūru un jāiziet vispārēju diagnostiku; šī būtu ģeogrāfiski un citādi ērta opcija.

tags: , , , ,
state: working
sound: Covenant - Northern Light: Call The Ships To Port

16417 1941

Priecīgus svētkus!


tags: , , , ,
state: awake
sound: Headscan - Shaper And Mechanist: Body Of Memory

12417 1804

Compare and contrast: Borjigin, J., Lee, U., Liu, T., Pal, D., Huff, S., Klarr, D., et al. (2013). Surge of neurophysiological coherence and connectivity in the dying brain. Proc. Natl. Acad. Sci. U.S.A. 110, 14432–14437; Flesh Made Word, Watts, P., 1994. (pilns teksts šeit). Jāpameklē, vai 1994. g. jau bija pieejami rezultāti par tēmu. Ja nē, tad Vatsa kā neirozinātnieka “čujs” ir tiešām ļoti labā līmenī.

tags: , , , ,
state: working
sound: Totakeke - Digital Exorcist: Where The Machine Begins

12417 1359

This is likely true, and most likely worth more thought than it has received so far.


tags: , , , , ,
state: working
sound: Sun Of The Blind - Skullreader: Lord Of Mind

12417 1231

Pirmā doma pēc migrēnas zīmē pagājušas vakardienas – “ja izdotos izveidot uzticamu migrēnas izraisītāju, ar tā ieviešanu varētu norakstīt lielāko daļu šobrīd izmantoto neletālo/pūļa kontroles ieroču”.

No mazāk morbīdām lietām: ir iznācis Planescape: Torment Enhanced Edition, kas, cik noprotams, ir tā pati vecā klasika, tikai ar XXI gs. līmenim pievilktām izšķirtspējām un iespēju dzenāt arī uz juniksoīdām OSīm (kas man parasti saīsinās uz “iespēju dzenāt”; dual boot ir opcija, bet pat tad, kad man ir brīvs laiks spēlēm (kas nav bieži), tā tik un tā nav pietiekami daudz (īpaši vienā gabalā), lai noapaļotu WIP darbus un pārslēgtos uz citu OS).


tags: , , , , ,
state: working
sound: The Wake - Masked: Sheet Metal Eyes
Powered by Sviesta Ciba