Human is the awkward liminal phase between animal and machine

Posts

26523 0503

FDA aprobē Neuralink klīnisko testu uzsākšanu.


Tags: ,
State: working
Sound: Угасание - Пустоты: Безмолвие

21523 1941

LCF 0.4.6: https://gist.github.com/mindbound/4e96536c3287f9acbcb9b7d0ed8909a9

Nomainīta saite uz LCF izmantoto GM_config skriptu. Pašā LCF skriptā izmaiņu nav.


Tags: ,
State: working
Sound: Skrika - Soludenia: Pantropic Adaptation

4523 1048

Kamēr vācieši šauj paši sev kājās ar savu pēdējo reaktoru slēgšanu, indieši jau ir uzbūvējuši vienu jaunu 700 MW energobloku, būvē trīs un gatavojas būvēt vēl desmit, pie tam ar lētākām kilovatstundām par saules paneļu alternatīvām (un tas ir pie Indijas ~ 2600 saulainām stundām gadā [1], salīdzinot ar Vācijas ~ 1600 stundām [2]).

Paši reaktori ir atvasināti no praksē labi pārbaudītās presurizēta smagā ūdens CANDU konstrukcijas, modulāri, pielāgojami jaunu sastāvu degvielai bez pārbūves.

[1] https://www.currentresults.com/Weather/India/annual-sunshine.php
[2] https://www.currentresults.com/Weather/Germany/annual-hours-of-sunshine.php


Tags: , ,
State: awake
Sound: ProtoU & Oljus - M​ø​rketsland: Spurred By Prophecies

17323 0431


Tags: , , , ,
State: sleepy
Sound: Rising Shadows - Finis Gloriae Mundi: Union Of The Fixed And The Volatile

11323 0046

Nupat aizvadīto personīgo gadu varu norakstīt kā panākumiem bagātu (bet par kādu cenu).


Tags: ,
State: awake
Sound: Sole Massif & Tineidae - Mercury Mission Diaries: Prominence Forms

21123 0320

Solītais raports par barību un ne tikai.

Kopš 04.2022. kā pieaugošu daļu no ikdienas uztura izmantoju Yfood monopārtiku, kas šobrīd sastāda ~ 50% no ikdienas uztura. Šī gada laikā proporciju ir plānots pacelt līdz ~ 65%. Organoleptiski (garša, smarža, krāsa, izskats, tekstūra) nekādu sūdzību nav, tie nav gardēžu grāda produkti, bet pēc tādiem man lielāko daļu laika tik un tā nav iekāres un funkcionalitātes kombinācija ar ērtumu un atceltu vajadzību domāt par veselīgas pārtikas kombinēšanu un gatavošanu ir tieši tas, kas man šobrīd ir piemērots un vajadzīgs. Maisījumi ir arī pieejami pietiekami plašā klāstā dažādu garšu (10+), lai nerastos apnikums. Sastāva ziņā produkts ir praktiski optimāls: tas satur gan visas vajadzīgās mikro un makro barības vielas, gan šķiedrvielu profilu, ir ar zemu glikēmisko indeksu, nesatur pievienotus cukurus un ir ļoti viegli aprēķināms un prognozējams pa uzņemto kaloriju līniju.

Daļu no atlikušajiem ikdienas pārtikas procentiem plānoju aizpildīt ar Huel Hot & Savoury pakām (līdzīgi barības vielu ziņā pilnvērtīgas uztura vienības, bet satur daļu maz apstrādātu un neapstrādātu produktu graudaugu, dārzeņu, garšaugu veidā) un Thrive žāvētās gaļas produktiem bez pievienota cukura. Tas kopā sastāda vēl ~ 25% kopējās uzņemtās barības, savukārt atlikušos ~ 10% tad varu tērēt augstas kvalitātes “parastam ēdienam” mājās un ārpus mājām.

Rezultāti šim 10 mēnešus ilgajam eksperimentālajam posmam ir pozitīvi un kopumā daudzsološi: reizi mēnesī veiktas asins un urīna analīzes uzrāda glikozes līmeņu normalizēšanos no iepriekš paaugstinātiem, neuzrāda nekāda veida avitaminozi vai citus uztura radītus traucējumus, KZT darbība ir bez traucējumiem, ir būtiski samazinājusies miegainība pēc ēdienreizēm un viegli kontrolējamā uzņemto kaloriju ierobežošana ir ļāvusi šajā laikā zaudēt ~ 12 kg svara bez atsevišķa fizisko aktivitāšu režīma.

Papildus tiek uzņemts holīns (lecitīna formā), levokarnitīns, 5-HTP, personalizēts vitamīnu, taukskābju, aminoskābju un mikroelementu komplekss no Bioniq, divi specializēti bioaktīvu savienojumu komplekti (antioksidantu, senolītiķu, anksiolītiķu, imunomodulatoru, adaptogēnu efekti), stimulanti (kofeīns produktos un tīrā formā, guarana), nootropiķi (fenilpiracetāms, modafinils, optimizēts peptīdu komplekts deguna aerosola formā) un zarnu mikrofloras dzīvās kultūras (mājas aptieciņa ir kļuvusi par mājas aptieku). Pateicoties bezcukura kofeīna maisījumiem un saldumiem ar saldinātājiem bez nevēlamas pēcgaršas, ir izdevies par > 50% samazināt uzņemtā cukura daudzumu.

Šī gada veselības uzlabošanas plānā ietilpst, citu lietu starpā, veikt virkni iekavētu zobārstniecības procedūru, sastādīt efektīvu un ar blīvi aizpildītu darba dienu pēc iespējas viegli savietojamu fizisko aktivitāšu programmu, kā arī iziet pilnu vispārīgo un targetēto ģenētisko paneli kā risku izvērtēšanas rīku un daļu no dzīvildzes maksimizēšanas ilgtermiņa plāna sastādīšanas programmas.


Tags: , ,
State: productive
Sound: Dronny Darko & Угасание - Dark Source Of The North: Presence

261122 1516

Nogulēju sākumu BCI & Neurotech Masterclass Baltic Region 1.0 semināram. Cik labi, ka pasākumu ierakstīšana no opcijas ir kļuvusi par normu.


Tags: , ,
State: working
Sound: NeuroAxis - Moonquakes: Clusters Into Fragments

16922 1447

Pārlasot vecas piezīmes, izkristalizējās vesels jauns pētnieciskā darba virziens vai, kā minimums, materiāls pāris turpmākajiem papīriem. Būs jāsāk veidot personīgo arhīvu.


Tags: ,
State: working
Sound: Gdanian - Induction: The Prospect Of Our Dismal Wonders

8922 2129

“London Bridge is down.”

https://www.bbc.com/news/uk-61585886


Tags: , ,
State: contemplative

9822 1646

Novēloti pierakstīts secinājums: par spīti laba līmeņa pasniedzējiem un vispārīgi kompetentam mācību materiālam, Neuromatch Academy neiesaku nevienam, kam varētu nepatikt ļoti neveikli un uzbāzīgi organizēts obligāts grupu darbs (no otras puses, tas ir subjektīvi — izteiktiem ekstrovertiem varbūt tas būtu pašā laikā).

Atmetu ar roku un izstājos otrajā nedēļā, tā vietā tagad atkārtoti izeju Coursera UW CSE528 kursu ar veco, bet joprojām aktuālo Dajana un Abota grāmatu, šoreiz ar sertifikātu (pirmo reizi to izgāju tāltālajos laikos, kad oficiālu sertifikātu sistēmas Coursera vēl nebija).

Pēc tam, secībā:

Pašreizējā extracurricular-ā lasāmviela par un ap tēmu:

Vispārīgās pētnieciskās intereses pēc minētā 3 gadu pārtraukuma:

  • Praktiski: joprojām statistisku konektomu automatizēta rekonstrukcija ar data-driven axonal guidance (manas RSU IRC19 prezentācijas temats)
  • Teorētiski: semantisko pointeru arhitektūra [1][2], sk. arī abas C. Eliasmith grāmatas

Atpakaļ pie darba.


Tags: , , ,
State: working
Sound: Mount Shrine - All Roads Lead Home: Foliage Floor

9722 1726

Jāmēģina paņemt pauzi vai vismaz piegriezt intensitāti daļai darbu. Pamanu, ka kļūstu pārlieku viegli aizkaitināms par sīkumiem.


Tags: ,
State: working
Sound: Flowers For Bodysnatchers - Alive With Scars: We Are Like We Never Were

3622 1039

Iron Maiden opji joprojām spārda masas centru, visu cieņu.


Tags: , ,
State: working
Sound: Ager Sonus - Mithra: Carpe Noctem

20522 0859

Pieteicos 3 nedēļu computational neuroscience kvalifikācijas celšanas kursiem Neuromatch Academy, šodien apstiprināja pieteikumu.

Ir dzirdētas dažādas atsauksmes par programmu un par pašu NMA pasākumu, bet atturēšos no priekšlaicīgiem spriedumiem. Abstraktā līmenī kursa programma izskatās neslikti priekš solīdas pamata lietu atkārtošanas, kas pēc manas 3 gadu pauzes varētu būt pašā laikā (īpaši pa comp. neurosc. un deep learning konjunkcijas līniju). Also, profesionāli un personīgi pazīstu vienu no mācībspēkiem un varu būt drošs, ka vismaz no viņa puses viss būs augstā līmenī, līdz ar to gan jau nebūs pavisam slikti.


Tags: , , , ,
State: working
Sound: Void Stasis - Ruins: Liquid Fire

5522 2322

Ziņa, kas varētu būt evidence tam, ka Ķīnā situācija ar COVID-19 ir daudz smagāka, kā varētu šķist no malas un ka parciāli tā tāda ir valdības attieksmes pret vakcīnām, bet vispār arī pret medicīnu kā tādu dēļ.

... tālāk ... )

Via Dominic Lawson, The Times.


Tags: , ,
State: tired
Sound: Metatron Omega - ISIH: L.U.X.

4522 1025

Runājot par ēdienkarti un diētu: līdz mēneša beigām plānoju par > 90% pāriet uz sekojošo barības komplektu. Daļēji tādēļ, ka nav ne laika, ne intereses nodarboties ar veselīga un sabalansēta uztura kombinēšanu saviem spēkiem, daļēji tādēļ, ka ir iestājies kaut kāds zema līmeņa anhedonisms un uz ēdienu kā tādu jau ilgāku laiku (vismaz pēdējo gadu), ar retiem izņēmumiem, tik un tā skatos tikai kā uz ķīmiski nokompilētu kaloriju un uzturvielu sarakstu (šāds komplekts šajā salīdzinājumā laikam būtu komandrindas rīki pretstatā logiem un pogām).

  1. https://en.yfood.eu
  2. https://eu.huel.com
  3. https://eu.waterdrop.com/
  4. https://x-gamer.com

Plus tēja, kafija, uztura bagātinātāji un funkcionālie preparāti pēc vajadzības (kas pie šāda saraksta varētu sastāvēt no kaut kā šāda). Strikti “на любителя” (noteikti vēl vairāk par vegānismu), atskaitos, bet nereklamēju.


Tags: ,
State: working
Sound: Metatron Omega - ISIH: Imperium Novum

25322 1115

LCF 0.4.4: https://gist.github.com/mindbound/4e96536c3287f9acbcb9b7d0ed8909a9

Izslēgta rinda retu gadījumu, kad skripts varētu piepeši pārstāt darboties.

Apdeitots arī LCF sākuma komplekts: https://gist.github.com/mindbound/fff394b421fbe254a74ca75df0a44b08

Šobrīd ir iekļauti 268 ieraksti.


Tags: ,
State: working
Sound: Dead Melodies - Memento: Eyes Of The Sun

21322 1451

Iepriekšējie Belleville zābaki kalpoja 12 gadus. Redzēsim, cik ilgi kalpos svaigi atvestie.


Tags: ,
State: working
Sound: Rome - The Lone Furrow: Masters Of The Earth

16322 1053

Goda vārds, ja šis nonāks līdz pieņemšanai, es minūtes laikā kļūšu no ļoti minimāla eiroskeptiķa par hardcore secesionistu un “eksiteri”. Šī idiotisma vietā “arbūziem” (daudz ūdeņainas sarkanas masas aiz plānas zaļas ārējās kārtas) derētu pārstāt patērēt Maskavas gāzi un Rūras ogles, nenojaukt esošās un piecelt klāt jaunas AES vai, ja nekas cits nav pa spēkam un prātam, vismaz sēdēt un sist plaukstiņas par kārtējo vēja turbīnu parku.

Pilns teksts šeit.

Update: Propozālis noraidīts, var uzelpot.


Tags: , , , ,
State: working
Sound: Dead Melodies - Memento: Waves of Perception

14322 0013

Laikam ir laiks noslaucīt putekļus no pēdējos dažus gadus maz aiztiktās zinātnes. Jāpaceļ darbus no tās vietas, kur noliku pēc RSU Research Conference 2019 Digital Pathology eventa un jāturpina rakt. Beidzot jūtu, ka galvā kaut kas ir sācis salikties atpakaļ pareizajās vietās.


Tags: , ,
State: awake
Sound: Inade - The Axxiarm Plains: Movement And Construction

11322 1557 : Years = years + 1

Ir aizvadīts vēl viens personīgais gads. Šoreiz tas ir nesis masīvus uzlabojumus pa visām būtiskajām līnijām. Ir sasniegta pietiekama stabilitāte un augšupeja, lai varētu atsākt lielāku nākotnes plānu kalšanu, pirmo reizi vismaz pēdējā piecgadē. Nejūtos īsti atvieglots, bet ir zināms gandarījums par sasniegto.


Tags: ,
State: awake
Sound: Phosphor - Youth & Immortality: One Night In Rome
Powered by Sviesta Ciba