human is the awkward prepubescent phase between animal and machine

blog:personal

15421 0018

Ja nu kādu interesē manas necilās personas atbildes uz vietējo politisko kompasu (atreferēšu uz uzskaitījumu pie [info]ctulhu, mani uzskati ir tikai un vienīgi mani, tie nereprezentē manu priekšniecību, kolēģus, draugus, tuviniekus, mājdzīvniekus utt., utjpr., kā arī nav uztverami kā nediskutējami vai nesavietojami ar atšķirīgiem uzskatiem):

... tālāk ... )

Katru atsevišķo atbildi neesmu pacenties īpaši izvērst, bet varu atbildēt par tām komentāros.


tags: , ,
state: working
sound: Lustmord - Zoetrope: The Harrow

27321 1555

Kosmosa apguve un kolonizācija ne tikai nav “trula tēma”, tā ir aktuālāka (un reālistiskāka), kā jebkad agrāk, tagad, kad to nedzen tikai bruņošanās sacensība un kad tajā ir parādījies spēcīgs un strauji augošs privātā sektora komponents. Ne tikai vajag turpināt esošos projektus (Gateway staciju, ISS apgreidus, plānotās Mēness un Marsa pilotētās misijas u.c.), bet arī no noputējušiem arhīvu plauktiem sākt vilkt laukā piecdesmito, sešdesmito un septiņdesmito gadu lielos projektus, kurus tobrīd neizdevās realizēt politiskas stomīšanās un tehnoloģisko ierobežojumu dēļ: NERVA, “nukleāro kvarca lampu” un citus noslēgta (kaut gan, vismaz sākot ar ģeostacionāro orbītu var mierīgi lietot arī vaļēja, tur viss tik un tā “spīd”) cikla NTR dzinējus, “Jūras pūķa” nesējraķešu sistēmu lētai īpaši lielu kravu nogādāšanai orbītā un vēl veselu rindu citu.

Tolaik tehnoloģija bija par primitīvu daudzu no šo projektu sekmīgai īstenošanai (atcerēsimies kaut vai N1, tolaik nereālistisku, bet mūsdienās, visticamāk, gluži mierīgi īstenojamu), taču cilvēki tad vēl prata vērā ņemamos apmēros skatīties augstāk par triviālo un eloji vēl nebija pavisam apēduši mūsu lidojošās mašīnas, kas rezultējās veselās noliktavās vērienīgu un konceptuāli reālistisku projektu.

Es izvirzītu pieticīgu propozāli par to, ka varbūt ir pienācis īstais laiks sākt par šīm lietām atcerēties praktiskā līmenī un vismaz kosmosa apguvē sistemātiski ignorēt brīvprātīgo poļitruku prasības piedalīties sacensībās uz mazāko kopsaucēju visās lietās. Varbūt, ja izdotos panākt šādu attieksmes maiņu vienā no zinātnes, inženierijas un uzņēmējdarbības avangardiem, tai pavērtos iespēja pakāpeniski izplatīties arī uz citām sfērām, kurās tā ir ne mazāk vajadzīga.


tags: , , ,
state: working
sound: Ruptured World - Shore Rituals: The Silencing Tide

11321 1000

Kalendārais divtūkstoš divdesmit pirmais jau kādu brīdi ir iestājies bez katastrofām, tagad arī personīgais. Pagājušogad sajūta bija “ak šausmas, novecoju tā, ka var sajust”, šogad ir pilnīgi nekas. Varēja būt sliktāk.


tags: ,
state: awake
sound: Dernière Volonté - Immortel: Corps Languissant

26121 0955


tags: , ,
state: working
sound: Mentallo & The Fixer - Burnt Beyond Recognition: Radiant

25121 0017

Šobrīd ļoti novērtēju faktu, ka taksometru pakalpojumi nu jau ir visai līdzīgās cenās ar sabiedrisko transportu.


tags: ,
state: stressed
sound: Lustmord - Zoetrope: The Harrow

24121 2100

Izrādās, ka, pēc dažu smadzeņu donoru domām, dezinformācija, epidēmijas ierobežošanas un apkarošanas pasākumu traucēšana, aicinājumi uz nemieriem un likumpārkāpšanu un draudu izteikšana (telefoniski un sociālajos tīklos) medicīnas un administratīvajiem darbiniekiem skaitās attaisnota un apzinīga pilsoniskā darbība, savukārt mājieni uz iespējām pavisam mierīgā garā publiski norādīt uz šo idiotismu ir, iedomājieties, genocīds. Genocīds, Karl!

Parodēt kaut ko tik absurdu praktiski nav iespējams, līdz ar to varu tikai pievienot “Memory Water” J. Pļaviņa gaudas līdzīgos toņos. Mans ieteikums gaudotājiem: turpiniet gaudot. Neviens cits nevarētu diskreditēt jūs tik labi, cik to darāt jūs paši ar šādām proklamācijām.


tags: , , , ,
state: working
sound: Heathen Apostles - Bloodgrass: Paint The Stars

22121 2355

Lieliskas ziņas — būtisks progress multiplās sklerozes mRNS vakcīnas virzienā, izstrādā BioNTech, Pfizer COVID-19 vakcīnas ražotāji. Pētījums uz pelēm [1] rāda visai daudzsološus rezultātus simptomu uzlabošanas un progresijas apturēšanas ziņā.

Man šķiet, ka te mēs redzam tikai pašu pieticīgāko mRNS vakcīnu tehnoloģijas sākumu, ar šo tehnoloģiju vakcīnas var ražot ātri un mRNS spēj kodēt praktiski patvaļīgas antivielas.

[1] https://science.sciencemag.org/content/371/6525/145.full


tags: , ,
state: awake
sound: Inade - Schwerttau: Zeitenende

21121 1333

Man ļoti patīk viedie līgumi, gan teorijā, gan praksē. Tie ir mazi digitālās pasaules dabas likumi. Reiz palaisti, tie ir mūžīgi (atrodas blokķēdē), darbojas bez cilvēku starpniecības vai iejaukšanās un ir neizbēgami. Likumiem, jebkuriem likumiem, vajadzētu būt tieši tādiem — ne obligāti skarbiem, bet neizbēgamiem un nepārsūdzamiem, kā termodinamika vai gravitācija. Viedos līgumus tagad vairs arī nav grūti sastādīt un lietot, pateicoties rīku un dokumentācijas apjomam.

Tā nebija himna mehanizētajam kapitālismam (kaut arī kādēļ gan ne, cilvēki pēdējā laikā dzied himnas daudz dīvainākiem un mazāk rezultatīviem elkiem), tas bija ievads idejai. Ideja ir šāda: izveidot automatizētu rīku komplektu, kas:

  1. periodiski pārstaigā vietējos blogus, forumus un komentāru lentas;
  2. atrod tur sastopamo kovidiotu atstātās gaudas un giljotīnu taisīšanas instrukcijas COVID-19 epidēmijas sakarā;
  3. no brīvprātīgo samesta fonda par katru šādu ierakstu ziedo zināmu naudas summu kādam no COVID-19 apkarošanas vai atslodzes pasākumiem;
  4. publiski apskatāmā mājas lapā izvieto pārskaitījumu datus, ekrānšāvienus ierakstiem, uz kuru pamata ir ticis pārskaitīts, kā arī pateicības ierakstu autoriem.

Tautai savus varoņus ir jāzina, bet stulbums un stulbuma katalizēta katastrofas novēršanas traucēšana nav varonība. Šādi katrs pamanītais kovidiotisma akts dos nelielu, bet taustāmu labumu, pie tam caurspīdīgā, pilnīgi legālā un pašu kovidiotu makus neapdraudošā veidā. Pateicoties automatizācijai un blokķēdei, šis veidojums kļūs par vietējās datu ekosistēmas dabas likumu: proti, tik ilgi, kamēr kovidioti turpinās uzdarboties un tik ilgi, kamēr būs entuziasti, kam atradīsies pa liekai kapeikai, šie ziedojumi turpināsies, bez iekārtas autoru dalības un iejaukšanās, nepārsūdzami un neizbēgami.

Idejas koda un atbalsta bāze jau ir sākusi tapt, ar cilvēkiem tiek runāts, turpinājums sekos.


tags: , , , ,
state: working
sound: Forma Tadre - Navigator: Date Unknown

181220 2342

Ja cilvēks vismaz dažos teikumos (bez špikošanas) nevar aprakstīt to, kas notiek šajā attēlā un kāda ir atšķirība starp abiem attēlotajiem scenārijiem, tad padomāt divreiz, vai ņemt vērā viņa viedokli par COVID-19 vakcīnām un par vakcināciju kā tādu (h/t Dr. D. Isarova).


tags: , ,
state: working
sound: Alphaxone - Absence Of Motion: Appearance

121220 0525

Viens cancel kultūras un “deplatformošanas” aspekts, uz kuru es skatos ar zināmu drūmu gandarījumu, ir “debanking”, proti, banku un maksājumu apstrādes kompāniju atteikšanās apkalpot “nepareizos” indivīdus un uzņēmumus. Prognozēju, ka šis fenomens būs spēcīgs katalizators kriptovalūtu izplatībai, kas manā grāmatā ir pēc noklusējuma labas ziņas, ar to papildus bonusu, ka šādi pašiem kancelētājiem tiks izveidota cieša atgriezeniskā saite starp rīcību un tās sekām.

Pateicoties self-hosted maksājumu un viedo līgumu procesoriem [1][2], šādam procesam nav arī sevišķi jābaidās no spiediena uz kriptovalūtu kompānijām, nedz no sociālās justīcijas krustnešu, nedz “kapitālisma pieskatītāju” puses.

[1] https://btcpayserver.org/
[2] https://github.com/mushroomlabs/hub20


tags: ,
state: contemplative
sound: Oda Relicta - Holy Alliance: The Crown & The Plough

41220 1427 : A new kind of science

Mākslīgā intelekta sistēmu sasniegumi šahā un go spēlē un pat tekstu sastādīšanā ir burtiski rotaļāšanās, salīdzinot ar AlphaFold.

Seno un līdz šim (par spīti visām Folding@home un citu iniciatīvu cienījamajām pūlēm) neatrisināto proteīnu locīšanas jeb strukturālo motīvu problēmu var uzskatīt par atrisinātu. Šāda sasnieguma nozīmi un tālejošās sekas var bez pārspīlējumiem salīdzināt ar tranzistora izgudrošanu, tas ir viens no zinātnes vēstures un zinātniski tehnoloģiskā progresa pagrieziena punktiem.

https://deepmind.com/blog/article/alphafold-a-solution-to-a-50-year-old-grand-challenge-in-biology
https://www.sciencemag.org/news/2020/11/game-has-changed-ai-triumphs-solving-protein-structures
https://www.nature.com/articles/d41586-020-03348-4
https://www.economist.com/science-and-technology/2020/11/30/how-do-proteins-fold


tags: ,
state: working
sound: Flowers For Bodysnatchers - Infernal Beyond: Let Us Kill Again

21220 2221

Komēdija vienā cēlienā ilustrācijā: pele laikam tik ļoti sastresojusies, ka smadzenes savilkušās čokurā. :D

Īpaši dīvaini ir tas, ka tālāk pašā papīrā, ir sazīmētas normālas, lisencefāliskas peļu smadzenes un pats papīrs arī, pa diagonāli pārlasot, izskatās ļoti piedienīgi.

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0092867419311171


tags: , ,
state: awake
sound: Tenhi - Väre: Kevain

281120 1809

When the boy cried wolf, the villagers committed Type I and Type II errors, in that order.


tags: , ,
state: working
sound: Grendel - Timewave Zero: Wheels In Motion

211120 1231

The very idea of humans being some sort of natural concept is really going to change. Our bodies will be so high-tech, we won’t be able to really distinguish between what is natural and what is artificial.

The Fourth Industrial Revolution promotional video, World Economic Forum, April 13, 2016

Darām, ko varam.


tags: , , , , ,
state: working
sound: Ides Of Gemini - Constantinople: Reaping Golden

181120 1736

Nākammēnes pasūtīšu sev UV masku. Parēķināju pats un parunāju ar speciālistiem, secināju, ka ir tā vērts.


tags: , ,
state: working
sound: Chaostar - Threnody: Exaudi

81120 0146

Trampa ēra izrādījās, pēc jebkurām objektīvām metrikām, mazāk slikta un no iepriekšējās atšķirīga par prognozēto. Baidena ēra izrādīsies mazāk laba un no iepriekšējās atšķirīga par prognozēto. Statistiskais cinisms: sabiedrībā viss* vienmēr regresē uz vidējo. Tas ir viss no manis par nesenajiem notikumiem politikā.

 


* Viss, izņemot leviatānu peldēšanas paradumus un citus entropiskus procesus, sapienti sat.


tags: , ,
state: tired
sound: Tenhi - Väre: Vastakaiun

291020 0656

I think by the end of the year we will see the coming of the Crawling Chaos.

The general tension was horrible. To a season of political and social upheaval was added a strange and brooding apprehension of hideous physical danger; a danger widespread and all-embracing ... people went about with pale and worried faces, and whispered warnings and prophecies ... [a] sense of monstrous guilt was upon the land ... [there] was a daemoniac alteration in the sequence of the seasons – the autumn heat lingered fearsomely ...

— HPL, Nyarlathotep


tags: , ,
state: awake
sound: Aegri Somnia - Nusquam: Antithesis

21020 0227

Kā zināt, ka esi pārsniedzis nulles iedaļu jebkurā zinātnes lauciņā: spama sastāvā parādās tādi teksti, kā

The purpose of this email is to inform you that we need your support for releasing our Volume 30 - Issue 5 by submitting an article before 12th October 2020. If this is on too short a notice please do send an opinion/mini review/case report by next weekend, we hope a 2-page article isn’t too much time taken from you.


tags: ,
state: working
sound: Elend - Winds Devouring Men: The Plain Mask Of Daylight

17920 1703

yes $'\U1F427' | head -29 # Happy Birthday Linux!

tags: ,
state: working
sound: Heilung - Futha: Norupo

11920 1311

There are no cat and dog people, there are Toxoplasma gondii and Toxacara canis people.


tags: , ,
state: working
sound: God Body Disconnect - The Depths of Finality: Floating Among The Sleepers
Powered by Sviesta Ciba