human is the awkward prepubescent phase between animal and machine

blog:personal

281120 1809

When the boy cried wolf, the villagers committed Type I and Type II errors, in that order.


tags: , , , , ,
state: working
sound: Grendel - Timewave Zero: Wheels In Motion

211120 1231

The very idea of humans being some sort of natural concept is really going to change. Our bodies will be so high-tech, we won’t be able to really distinguish between what is natural and what is artificial.

The Fourth Industrial Revolution promotional video, World Economic Forum, April 13, 2016

Darām, ko varam.


tags: , , , , , , , ,
state: working
sound: Ides Of Gemini - Constantinople: Reaping Golden

181120 1736

Nākammēnes pasūtīšu sev UV masku. Parēķināju pats un parunāju ar speciālistiem, secināju, ka ir tā vērts.


tags: , , , , ,
state: working
sound: Chaostar - Threnody: Exaudi

81120 0146

Trampa ēra izrādījās, pēc jebkurām objektīvām metrikām, mazāk slikta un no iepriekšējās atšķirīga par prognozēto. Baidena ēra izrādīsies mazāk laba un no iepriekšējās atšķirīga par prognozēto. Statistiskais cinisms: sabiedrībā viss* vienmēr regresē uz vidējo. Tas ir viss no manis par nesenajiem notikumiem politikā.

 


* Viss, izņemot leviatānu peldēšanas paradumus un citus entropiskus procesus, sapienti sat.


tags: , , , , ,
state: tired
sound: Tenhi - Väre: Vastakaiun

291020 0656

I think by the end of the year we will see the coming of the Crawling Chaos.

The general tension was horrible. To a season of political and social upheaval was added a strange and brooding apprehension of hideous physical danger; a danger widespread and all-embracing ... people went about with pale and worried faces, and whispered warnings and prophecies ... [a] sense of monstrous guilt was upon the land ... [there] was a daemoniac alteration in the sequence of the seasons – the autumn heat lingered fearsomely ...

— HPL, Nyarlathotep


tags: , , , , ,
state: awake
sound: Aegri Somnia - Nusquam: Antithesis

21020 0227

Kā zināt, ka esi pārsniedzis nulles iedaļu jebkurā zinātnes lauciņā: spama sastāvā parādās tādi teksti, kā

The purpose of this email is to inform you that we need your support for releasing our Volume 30 - Issue 5 by submitting an article before 12th October 2020. If this is on too short a notice please do send an opinion/mini review/case report by next weekend, we hope a 2-page article isn’t too much time taken from you.


tags: , , , ,
state: working
sound: Elend - Winds Devouring Men: The Plain Mask Of Daylight

17920 1703

yes $'\U1F427' | head -29 # Happy Birthday Linux!

tags: , , , ,
state: working
sound: Heilung - Futha: Norupo

11920 1311

There are no cat and dog people, there are Toxoplasma gondii and Toxacara canis people.


tags: , , , , ,
state: working
sound: God Body Disconnect - The Depths of Finality: Floating Among The Sleepers

9920 1322

Pienāca barība. Paralēli tam jau divas nedēļas piekopju 16:8 intermittent fasting, ko šis noteikti padarīs vēl daudz vieglāku. Pēdējā laikā (aptuveni mēnesi) ir līdz kaut kādam galīgam minimumam apsīkušas visas korpusa vēlmes un prasības, kas ir reizē interesanti, nedaudz nervozējoši un visādā ziņā atvieglojoši.

... tālāk ... )

tags: , , , ,
state: calm
sound: Android Lust - The Dividing: Panic Wrought

29720 2351

Kārtējā epizode “reizēm kvantitāte pati par sevi ir kvalitāte” un “ja to var pavisam dumji modeļi, tad ko varēs daudz gudrāki?” seriālos. Iepriekšminētais GPT-3 neirālais tīkls, izejot tikai no četrām pirmajām rindiņām, viena vietvārda tulkojuma un norādes “iztulkot nevis burtiski, bet tā, kā mākslinieks to bija domājis”, veic lingvistiski un mākslinieciski akurātu ķīniešu dzejas angļu tulkojumu ar anotācijās pievienotām relevantām kultūrvēsturiskām atsaucēm un valodas lietojuma nianšu paskaidrojumiem.

Atrasts te, iesaku izlasīt visu komentāru.


tags: , , , , ,
state: impressed
sound: Tineidae - Exo: Patterns In The Sky

17720 1405 : In laboratories and universities, the spirit of Trofim Lysenko has suddenly been woke

Whenever science has been corrupted by falling prey to ideology, scientific progress suffers. [To] stem the slide, scientific leaders, scientific societies and senior academic administrators must publicly stand up not only for free speech in science, but for quality, independent of political doctrine and divorced from the demands of political factions.

Lawrence Krauss

https://www.wsj.com/articles/the-ideological-corruption-of-science-11594572501


tags: , , , ,
state: working
sound: Kammarheit - The Starwheel: A Room Between The Rooms

14720 1617

Mēģinu uzrakstīt pa pusei populāru kopsavilkumu saviem pēdējiem diviem un droši vien nākamajiem pieciem līdz desmit pētnieciskā darba gadiem. Pagaidām vēl nesaprotu, cik tehniski to visu pasniegt (un vai kādam no vispārīgās publikas tas varētu interesēt).

Update: Kolēģi iesaka rakstīt vismaz divos līmeņos — kompetentiem lajiem un blakusjomu speciem, varbūt arī ar ievadu pilnīgām tējkannām, ja pietiek pacietības.


tags: , , ,
state: working
sound: Inade - Schwerttau: Feuersturm

4620 0523

Eju cauri pieejamajiem rezultātiem no un informācijai par GPT-3. Ārkārtīgi iespaidīgi un liekoši aizdomāties. Arvien vairāk šķiet, ka šo iestrāžu gaismā varētu tikt iedvesta jauna elpa vecās skolas konekcionistu (Šmidhūbera, Moraveka u.c.) argumentiem.


tags: , , , ,
state: working
sound: Inade - Schwerttau: Feuersturm

30320 0236

CRISPR (gandrīz) bez PAMiem. Kolēģi ģenētiķi priecājas, es kā attiecīgās jomas nespeciālists arī pamanījos izlasīt, vispārējos vilcienos saprast un pievienojos – jebkas, kas padara šo tehnoloģiju ātrāku, vieglāku, lētāku, drošāku, versatilāku utt., ir ievērības cienīgs, jo pēc dekādēm ilgiem mēģinājumiem ar cinka pirkstu nukleāzēm, TALENiem u.c. CRISPR-Cas beidzot izskatās pēc tik ilgi gaidītā un ārkārtīgi vajadzīgā precīzijas gēnu rediģēšanas risinājuma.

Papīrs: https://science.sciencemag.org/content/early/2020/03/25/science.aba8853


tags: , , , ,
state: working
sound: Dahlia's Tear - Across The Shifting Abyss: Beneath The Depths

7220 1059

Beidzot esmu aizdzīvojies līdz tam – tikko saņēmu savu pirmo uzaicinājumu piedalīties papīra (bioloģija/ML) peer review procesā.

Update:

Verified )

5120 1002

Frāze “tikai sci-fi salasījušos stulbeņus piš kaut kāds kosmoss” ir diezgan iespaidīga jau pati par sevi, bet brīdī, kad tā tiek producēta tekstā, kas sastāv no Muldašova līmeņa fi-bez-sci fantāzijām par izbijušo civilizāciju it kā augsto godību, kā atbilde uz jautājumu par šīs godības novērojamas evidences acīmredzamo iztrūkumu, tā pārvar ironijas gaismas ātrumu un kļūst par kaut ko transcendentālu, episku un pārlaicīgu.

Aplausi auditorijā pāraug vētrainās ovācijās, astronomi un astronauti notrauš pa skopai asarai un izlavās pa pakaļdurvīm laukā kautrīgi uzsmēķēt.


tags: , , , , , , , ,
state: amused
sound: Alphaxone - Edge Of Solitude: Overland

1120 0048

No viena nepadarītu darbu cikla nākamajā. Laimīgu jauno gadu!


tags: , , , , ,
state: thoughtful
sound: Creation VI - Deus Sive Natura: Natura Renovatur

241219 2134 : Rejoice all ye faithful

Pateicības [info]vilkate par svētku noskaņu sastādīšanu.


tags: , , , , ,
state: awake
sound: HPLHS - A Very Scary Solstice: Carol Of The Old Ones

201019 1749

Kamēr The Expanse ceturtā sezona vēl nav nonākusi no konveijera, būs jāpārskatās pirmās trīs, lai atsvaidzinātu atmiņu. Tas viennozīmīgi ir labākais sci-fi seriāls, ko jebkad esmu redzējis (un ļoti solīds grāmatu cikls), ļoti iesaku visiem, kam varētu patikt cilvēcīgas un necilvēcīgas problēmas cietā zinātniskajā fantastikā.

Also, ejiet un skatieties Ad Astra. Tā ir filma izteikti ne bez savām vājajām vietām (konkrētāk: viss, kas sižetā saistīts ar Saules sistēmai draudošajām lielajām briesmām, ir klajš un pilnīgs absurds, kas, pie tam, nemaz nav vajadzīgs pašam stāstam), bet, tik un tā, ir viena no divām manis šajā dekādē redzētajām labajām filmām par kosmosā braukšanas tematiku (divarpus, ja laipni izturas pret Interstellar, kur lieliskie melnie caurumi tomēr ne gluži atsvēra sižeta un zinātnes caurumus).

Vēl citās, tikpat nesvarīgās, ziņās, beidzot pamanījos saplēst savas to pašu iepriekšminēto dekādi kalpojušās 5.11 Tactical bikses. Statuss no “neiznīcināmām” tiek pārcelts uz “gandrīz neiznīcināmām”.


tags: , , , , ,
state: working
sound: Creation VI - Beringia: Conversation Of Elements

29919 0442

Holy shit, today I learned that LuaTeX supports LuaJIT-compatible FFI. This changes everything.


tags: , , , ,
state: working
sound: God Body Disconnect - Dredge Portals: Rise Of The Dormant Host
Powered by Sviesta Ciba