humanity is the awkward prepubescent phase between animal and machine

/var/log/self/public.log

8216 2143

Kārtējo reizi akūti izjūtu diennakts stundu nepietiekamību (vai iespēju uz laiku pavairot sevi vairākos eksemplāros).

BTW, vietējie bio/neiro cilvēki ([info]panacea?) – kā jūs tulkotu “dendritic spines”? “Sariņi”? “Dzelksnīši”? “Izaugumi”? Ja arī eksistē akceptēts latviskais tulkojums, tad līdz šim neesmu tādu atradis. Pats pagaidām sliecos uz “izaugumiem”.


tags: , , , ,
state: working
sound: Funker Vogt - Blutzoll: My Innermost

6216 1820

Šodien lasīts Facebook:

Ideja jaunam supervaronim: Quality Assurance Man.

Maskēts varonis, kurš nakts aizsegā vai, īpašos gadījumos, gaišas dienas laikā, ierodas pie grēkojušiem programmatūras, it sevišķi bibliotēku, autoriem, nesakot ne vārda, salauž tiem ceļus ar beisbola nūju un atstāj kartiņu ar bug reportu un fiksa termiņu.

QA Man, the hero we deserve. A silent static analyzer. A PEBCAK debugger. A watchful code coverer. A stringent regression testing automator. A code knight.

Also, FOAAS, natribu.org variants XXI gs. tehnoloģiskajām un kulturālajām vajadzībām.


tags: , ,
state: awake
sound: Love Like Blood - An Irony Of Fate: In The Shadow Of The Sun

4216 1408

Pilnībā norobežojos no prof. Kalviņa teiktā (ja pārstāstīts korekti) un kā zinātnieks zinātniekam prasu pierādījumus, kas ņemtu vērā pašreizējos datus.


tags: , , , , , ,
state: working
sound: Ugasanie - Eye Of Tunguska: Attempt To Contact

4216 0701

Clearing senescent cells from the organism yields 35% lifespan increase, significantly delayed organ failure and reduced cancer and cataract risk in murine in vivo models.

Paper (full text), press coverage.


tags: , , ,
state: working
sound: Public Service Broadcasting - The Race For Space: E.V.A.

3216 1732

Žēl, ka mums nav lieka pusmiljona.

tags: , , ,
state: working
sound: Die Braut - Psychotherapy: The New Man

1216 2234

Lietas, kuras briti, atšķirībā no jeņķiem, izdara pareizi: [1], [2], [3].

tags: , , , , ,
state: awake
sound: Neurotech - Evasive: Uplift

28116 1236

AlphaGo, a Google/DeepMind AI (a DNN-driven MCTS algorithm) defeats a European Go champion by 5 games to 0, will play against 9 dan professional Lee Sedol in March 2016.

Relevant xkcd, of course.


tags: , , , ,
state: awake
sound: Chants Of Maldoror - Every Mask Tells The Truth: Cruel With Us

27116 1028

Šī gada 3. februārī notiks IQ2US debašu foruma organizēta publiska debate par mūža paildzināšanas un praktiskās gerontoloģijas pētījumu vēlamību. Pozīcijā būs filosofs J. Graunds un bioētiķis P. R. Volpe, opozīcijā – biologs-gerontologs un transhumānists O. de Grejs un molekulārbiologs un Baka gerontoloģijas institūta vadītājs B. Kenedijs. Līdz debates sākumam iespējams piedalīties publiskā balsošanā, lai paustu savu nostāju debates tēmas sakarā.

Poll #20609 Debate par mūža paildzināšanas pētījumiem
Open to: All, results viewable to: All

Pie debates uzstādījuma "Lifespans are long enough" nobalsoju:

View Answers

Par
0 (0.0%)

Pret
8 (88.9%)

Atturos
1 (11.1%)

Update: Declared Winner: Against The Motion (paneļa balsošanā: 49% pret, 40% par, 11% atturas, online balsošanā: 90% pret, 10% par). Neslikts sākums.


tags: , , , ,
state: working
sound: Ugasanie - Eye Of Tunguska: The Bodies Under The Snow

27116 0926

Looking back, I observe that Haskell has helped me refresh category theory and made me a better programmer in languages that aren’t Haskell.

tags: , , , ,
state: working
sound: Dernière Volonté - Devant Le Miroir: Verbes Fragiles

26116 2321

No 61836 Facebook reģistrējušamies cilvēkiem 34257 (55.4%) aritmētikas uzdevumu “7 + 7 ÷ 7 + 7 × 7 - 7” atrisina kā “56” (avots: šī ieraksta komentāru analīze), ko var iegūt tikai tad, ja darbību rindu izpilda burtiski dotajā secībā, savukārt pareizi ir atbildējuši tikai 14098 (22.8%). Tas vairs nav pat smieklīgi, tā ir otrās klases vielas nepārzināšana.

tags: , , ,
state: awake
sound: Feindflug - Hirnschlacht: Selbstsucht

26116 0231

Mārvins Minskijs, viens no mākslīgā intelekta pētījumu pamatlicējiem, ir cietis no asinsizplūduma smadzenēs un (visticamāk; pagaidām nav izdots paziņojums, bet, ņemot vērā viņa klienta, zinātniskā padomnieka un ilggadēja krionikas proponenta statusu, tas ir augstākās varbūtības scenārijs) tiek kriosaglabāts “Alcor” klīnikā.

For most people, the waiting and fear is over when you hear about the death. For us, it’s just beginning.


tags: , , ,
state: blank
sound: Autoclav1.1 - Embark On Departure: Stop The Clock

26116 0155

Ir autoru darbi, kuri ir “so bad, it’s good”, vai ne? A. Jundzes “Kristofers un Ēnu Ordenis” bija pirmā manis lasītā diezgan ilgā laikā, kuru visprecīzāk es varētu raksturot kā “so bad, it’s worse”.

Konceptuāli sižets ir ne sevišķi pārsteidzošs, taču vismaz mēreni kompetents pusaudžu zinātniskās fantastikas un piedzīvojumu mikslis, taču velns mēdzot slēpties detaļās un šeit tas nav pacenties pat noslēpties. Līdz absurdam aplams reālas un labi zināmas zinātnes skaidrojums (kā īpaši sāpīgu atceros momentu, kur tika pieminēts Higsa bozons), kas ar pūlēm tiek mēģināts pievilkt fantastiskākajiem stāsta elementiem, nekompetenti protagonisti, nekompetenti antagonisti, bez ievērības atstāti sižeta “caurumi”, klišejas un “rādi, nevis stāsti” principa neievērošana – ja šo grāmatu sāk lasīt, jau iepriekš sagaidot stāstu, kas visvairāk atgādina palētas un pārlieku dramatiskas multfilmas pārstāstu prozā, tā tiešām varētu nelikt vilties.

Vai darbā ir arī kas tāds, ar ko varētu attaisnot tā lasīšanā ieguldīto laiku? Jā, ja piemiedz acis uz detaļām un nepiesienas izpildījumam. Stāstā (paredzamā kārtā, bet šoreiz no labās puses) tiek uzsvērta sadarbība, apņēmība un nepadošanās grūtību un nenovērtēšanas priekšā, varoņi problēmas atrisina ne tikai ar dūrēm un staru pistolēm, bet arī ar galvu, un sižets satur pietiekami daudz spraiguma un izklaides, lai vismaz paredzētajam lasītāju lokam varētu nebūt grūti to novērtēt labāk par mani, kamēr es pats ar zināmu piespiešanos dodu divas zvaigznes no piecām.


tags: , ,
state: awake
sound: Elend - Winds Devouring Men: A Staggering Moon

21116 1359

Pēc līdzīgiem panākumiem ar pelēm 2014. g., ir sekmīgi veikta muguras smadzeņu rezekcija un anastomoze primātam, paverot fast-track ceļu pilna ķermeņa transplantācijas operācijām pacientiem, ar plānotu pirmo operāciju jau 2017. gadā.

tags: , , ,
state: awake
sound: Atrium Carceri - Void: Trembling

19116 0333

Tas moments, kad, negulēšanas un aizlasīšanās/aizdomāšanās rezultātā, atreģistrējoties no jaunumu listes, par saņemto "Thank you! Your preferences have been updated." paziņojumu rodas momentāls, taču spēcīgs WTF.

Ikdienas/korektā interpretācija: “We notice your desire to get less emails from us. We have updated our record of your preferences so that we will send you less email.”

Mana tāssekundes interpretācija: “We notice your desire to get less emails from us. We have updated your mind so that you will desire more emails from us.”


tags: , , ,
state: awake
sound: Rammstein - Sehnsucht: Spiel Mit Mir

18116 0443


tags: , , ,
state: awake
sound: Nightwish - Century Child: Ever Dream

13116 0536

I’m cold, nervous, and tired. I’m in the perfect mood for data analysis.

Citās ziņās, jāgaida jaunumi no LIGO. Iespējams, ka beidzot ir reģistrēti gravitācijas viļņi.


tags: , , , , ,
state: cold
sound: Neurotech - Transhuman: Impakt

12116 1753

That moment when you find out “squircle” is the name of a legitimate, recognized mathematical shape. “Kvaplis”? “Kvarķis”?

Also, the Encyclopedia of Triangle Centers is a thing that exists (and so far has almost 9000 named entries). And I thought OEIS was specific.


tags: , , ,
state: working
sound: Vestigial - Aeon: The Grey Constellation

7116 1835

Fuck it, I’ll cut out the middle man. Pārdomāju un nolēmu nekonspektēt to, ko var izlasīt pašu rakstu abstraktos. Šāds konspekts tik un tā būtu paša atgremots kolektīvs abstrakts izlasītajiem rakstiem, līdz ar to īsti neredzu jēgu ieguldīt laiku tā rakstīšanā (savukārt proper science journalism piece sastādīšanai man šajās dienās tiešām nav laika).

tags: , ,
state: working
sound: :Wumpscut: - Wreath Of Barbs: Bleed In Silence

5116 2316

Vai varētu būt tā, ka šķietami pašsaprotamās idejas par individuāliem mācību stiliem/pieejām mācību procesam ir tikai kārtējais “neiromīts”? Izrādās, ka tā varētu būt, vai vismaz ka jautājums par šo ideju atbilstību realitātei ir pelnījis padziļinātu izpēti un noskaidrošanu.

Novēroju, ka līdz šī raksta un tā pamatā esošā papīra izlasīšanai šis arī man ir bijis “cached belief” ar implicīti piešķirtu augstu varbūtību, kam tagad vajadzīga pārskatīšana un atjaunošana (jo vairāk tādēļ, ka tas robežojas ar manu lauciņu), tātad literatūras izpēte, tātad papildus laiks, tātad papildus nervi kaut arī nav jau pamata sūdzēties. Pārfrāzējot nemirstīgo Pēci Beisikānu, “kam tad man zinātne, ja vieglas dzīves tīkojas”.

P.S. Ja šis izrādīsies mīts, es prognozēju, ka sabiedrības viedoklis par to mainīsies vēl negribīgāk, kā par “10% izmantoto smadzeņu” vai “loģisko un radošo smadzeņu pusložu” mītiem. Individuālās sniegpārsliņas utt.

P.P.S. Pats papīrs, vēl viens, vēl viens, vēl viens. Šīsnakts lasāmviela.

P.P.P.S. Lasāmviela nav grūta, bet tās ir padaudz. Konspektu un secinājumus uzrakstīšu rīt.


tags: , , ,
state: awake
sound: Millipede - All My Best Intentions: Recesses

4116 1321

Šīgada Goodreads apņemšanās – 50 grāmatas.

tags: , , ,
state: awake
sound: Headscan - Shaper And Mechanist: Zenith
Powered by Sviesta Ciba