human is the awkward prepubescent phase between animal and machine

blog:personal

9822 1646

Novēloti pierakstīts secinājums: par spīti laba līmeņa pasniedzējiem un vispārīgi kompetentam mācību materiālam, Neuromatch Academy neiesaku nevienam, kam varētu nepatikt ļoti neveikli un uzbāzīgi organizēts obligāts grupu darbs (no otras puses, tas ir subjektīvi — izteiktiem ekstrovertiem varbūt tas būtu pašā laikā).

Atmetu ar roku un izstājos otrajā nedēļā, tā vietā tagad atkārtoti izeju Coursera UW CSE528 kursu ar veco, bet joprojām aktuālo Dajana un Abota grāmatu, šoreiz ar sertifikātu (pirmo reizi to izgāju tāltālajos laikos, kad oficiālu sertifikātu sistēmas Coursera vēl nebija).

Pēc tam, secībā:

Pašreizējā extracurricular-ā lasāmviela par un ap tēmu:

Vispārīgās pētnieciskās intereses pēc minētā 3 gadu pārtraukuma:

 • Praktiski: joprojām statistisku konektomu automatizēta rekonstrukcija ar data-driven axonal guidance (manas RSU IRC19 prezentācijas temats)
 • Teorētiski: semantisko pointeru arhitektūra [1][2], sk. arī abas C. Eliasmith grāmatas

Atpakaļ pie darba.


tags: , , ,
state: working
sound: Mount Shrine - All Roads Lead Home: Foliage Floor

8822 1717

Apdeitoti LCF parauga dati, 268 → 292 ieraksti: https://gist.github.com/mindbound/fff394b421fbe254a74ca75df0a44b08

P.S. Atvainojos jz. [info]nistagms par netīšu “blacklistošanu”, saraksts labots un atjaunots.


tags: ,
state: working
sound: Угасание - Пустоты: Прозрачность

9722 1726

Jāmēģina paņemt pauzi vai vismaz piegriezt intensitāti daļai darbu. Pamanu, ka kļūstu pārlieku viegli aizkaitināms par sīkumiem.


tags: ,
state: working
sound: Flowers For Bodysnatchers - Alive With Scars: We Are Like We Never Were

3622 1039

Iron Maiden opji joprojām spārda masas centru, visu cieņu.


tags: , ,
state: working
sound: Ager Sonus - Mithra: Carpe Noctem

20522 0859

Pieteicos 3 nedēļu computational neuroscience kvalifikācijas celšanas kursiem Neuromatch Academy, šodien apstiprināja pieteikumu.

Ir dzirdētas dažādas atsauksmes par programmu un par pašu NMA pasākumu, bet atturēšos no priekšlaicīgiem spriedumiem. Abstraktā līmenī kursa programma izskatās neslikti priekš solīdas pamata lietu atkārtošanas, kas pēc manas 3 gadu pauzes varētu būt pašā laikā (īpaši pa comp. neurosc. un deep learning konjunkcijas līniju). Also, profesionāli un personīgi pazīstu vienu no mācībspēkiem un varu būt drošs, ka vismaz no viņa puses viss būs augstā līmenī, līdz ar to gan jau nebūs pavisam slikti.


tags: , , , ,
state: working
sound: Void Stasis - Ruins: Liquid Fire

5522 2322

Ziņa, kas varētu būt evidence tam, ka Ķīnā situācija ar COVID-19 ir daudz smagāka, kā varētu šķist no malas un ka parciāli tā tāda ir valdības attieksmes pret vakcīnām, bet vispār arī pret medicīnu kā tādu dēļ.

... tālāk ... )

Via Dominic Lawson, The Times.


tags: , ,
state: tired
sound: Metatron Omega - ISIH: L.U.X.

4522 1025

Runājot par ēdienkarti un diētu: līdz mēneša beigām plānoju par > 90% pāriet uz sekojošo barības komplektu. Daļēji tādēļ, ka nav ne laika, ne intereses nodarboties ar veselīga un sabalansēta uztura kombinēšanu saviem spēkiem, daļēji tādēļ, ka ir iestājies kaut kāds zema līmeņa anhedonisms un uz ēdienu kā tādu jau ilgāku laiku (vismaz pēdējo gadu), ar retiem izņēmumiem, tik un tā skatos tikai kā uz ķīmiski nokompilētu kaloriju un uzturvielu sarakstu (šāds komplekts šajā salīdzinājumā laikam būtu komandrindas rīki pretstatā logiem un pogām).

 1. https://en.yfood.eu
 2. https://eu.huel.com
 3. https://eu.waterdrop.com/
 4. https://x-gamer.com

Plus tēja, kafija, uztura bagātinātāji un funkcionālie preparāti pēc vajadzības (kas pie šāda saraksta varētu sastāvēt no kaut kā šāda). Strikti “на любителя” (noteikti vēl vairāk par vegānismu), atskaitos, bet nereklamēju.


tags: ,
state: working
sound: Metatron Omega - ISIH: Imperium Novum

25322 1115

LCF 0.4.4: https://gist.github.com/mindbound/4e96536c3287f9acbcb9b7d0ed8909a9

Izslēgta rinda retu gadījumu, kad skripts varētu piepeši pārstāt darboties.

Apdeitots arī LCF sākuma komplekts: https://gist.github.com/mindbound/fff394b421fbe254a74ca75df0a44b08

Šobrīd ir iekļauti 268 ieraksti.


tags: ,
state: working
sound: Dead Melodies - Memento: Eyes Of The Sun

21322 1451

Iepriekšējie Belleville zābaki kalpoja 12 gadus. Redzēsim, cik ilgi kalpos svaigi atvestie.


tags: ,
state: working
sound: Rome - The Lone Furrow: Masters Of The Earth

16322 1053

Goda vārds, ja šis nonāks līdz pieņemšanai, es minūtes laikā kļūšu no ļoti minimāla eiroskeptiķa par hardcore secesionistu un “eksiteri”. Šī idiotisma vietā “arbūziem” (daudz ūdeņainas sarkanas masas aiz plānas zaļas ārējās kārtas) derētu pārstāt patērēt Maskavas gāzi un Rūras ogles, nenojaukt esošās un piecelt klāt jaunas AES vai, ja nekas cits nav pa spēkam un prātam, vismaz sēdēt un sist plaukstiņas par kārtējo vēja turbīnu parku.

Pilns teksts šeit.

Update: Propozālis noraidīts, var uzelpot.


tags: , , , ,
state: working
sound: Dead Melodies - Memento: Waves of Perception

14322 0013

Laikam ir laiks noslaucīt putekļus no pēdējos dažus gadus maz aiztiktās zinātnes. Jāpaceļ darbus no tās vietas, kur noliku pēc RSU Research Conference 2019 Digital Pathology eventa un jāturpina rakt. Beidzot jūtu, ka galvā kaut kas ir sācis salikties atpakaļ pareizajās vietās.


tags: , ,
state: awake
sound: Inade - The Axxiarm Plains: Movement And Construction

11322 1557 : Years = years + 1

Ir aizvadīts vēl viens personīgais gads. Šoreiz tas ir nesis masīvus uzlabojumus pa visām būtiskajām līnijām. Ir sasniegta pietiekama stabilitāte un augšupeja, lai varētu atsākt lielāku nākotnes plānu kalšanu, pirmo reizi vismaz pēdējā piecgadē. Nejūtos īsti atvieglots, bet ir zināms gandarījums par sasniegto.


tags: ,
state: awake
sound: Phosphor - Youth & Immortality: One Night In Rome

11322 1440

Paņemt no Švāba “The Fourth Industrial Revolution” tos fragmentus, kur ir runa par “fusion of technologies across the physical, digital, and biological worlds”, “designer beings and nanotechnologies” un “more aggressive funding for ambitious research programmes”, izlaist tos, kur tiek aicināts ieviest globālo egalitārismu un panoptikonu, aizvietot pēdējos ar izpēti decentralizācijas, merkantilu DAO-augmentētu pilsētvalstu, uz brīvu asociēšanos bāzētas diverģējošas ekspansijas un “patchwork” ģeopolitikas virzienos un būs noiets diezgan liels ceļa gabals manu pēdējo gadu uzskatu par tehnoloģijām un politiku virzienā.


tags: , , ,
state: awake
sound: Угасание - Врастая В Вечность: Северное Одиночество

10322 2308

Kad komentēju, ka “viss jau ir sanācis”, es to domāju pilnā nopietnībā. Drīzumā sāksies R&D fāze mRNS vakcīnām pret 15 no pasaules bīstamākajām infekcijas slimībām [1], ieskaitot Ebolas drudzi un malāriju (pateicoties tehnoloģijas elastīgumam, mRNS vakcīnas var efektīvi izmantot plašam patogēnu spektram, neaprobežojoties tikai ar vīrusiem).

[1] https://www.reuters.com/business/healthcare-pharmaceuticals/moderna-plots-vaccines-against-15-pathogens-with-future-pandemic-potential-2022-03-08/


tags: ,
state: awake
sound: Dawnrazer - Tokyo Dark: Urahara

24122 1555

Jautājums primāri ir domāts šeit atlikušajiem foldotājiem, bet aicināti izteikties ir visi, kuri saprot, par ko ir runa.

Par AlphaFold esmu jau rakstījis, bet šī tehnoloģija šobrīd ir tikpat iespaidīga, cik pirms gada un, visticamāk, tās potenciāls ne tuvu nav izsmelts vai pat pilnībā ieskicēts. Tās jauda un potenciāls pēdējā laikā ir licis mazliet aizdomāties par Folding@home iniciatīvas nākotni un perspektīvām. Personīgi uzskatu, ka tai joprojām ir pielietojums, bet, tajā pašā laikā, nav izslēgts, ka redzam šāda veida eksplicītas distributētās skaitļošanas projektu atvirzīšanos fonā, to vietā stājoties skaitļošanai uz masīvu neirālo tīklu bāzes, gan mākonī, gan, apritē ieejot dažādu veidu AI paātrinātāju aparatūrai, arī “uz malas”.

Poll #21519 Folding@home in the Time of AlphaFold
Open to: All, results viewable to: All

Vai AlphaFold realizācija padara Folding@home iniciatīvu bezjēdzīgu?

View Answers


12 (80.0%)


3 (20.0%)

Permanento pacientu balsis droši neņemt vērā.


tags: , ,
state: working
sound: Flowers For Bodysnatchers - Alive With Scars: Blood In Her Mouth (Rain On Her Birthday)

16122 1330

LCF sākuma komplekts, 157 180 209 221 229 241 268 spama profili: https://gist.github.com/mindbound/fff394b421fbe254a74ca75df0a44b08

Apdeiti iznāks neregulāri, bet iznāks. Šis saraksts, protams, nav obligāts un katrs LCF lietotājs var un vienmēr varēs pats sastādīt savu filtru pēc saviem ieskatiem.


tags: ,
state: awake
sound: Mindwarden - Timeless: Mereological Nihilism

311221 2318

Par turpināšanos 2022. gadā.


tags: ,
state: hopeful
sound: Dronny Darko & Phaedrus - Quasi: Elliptic Orbit (feat. Silent Universe)

131221 1348

LCF 0.4: https://gist.github.com/mindbound/4e96536c3287f9acbcb9b7d0ed8909a9

Pievienotas opt-in iespējas:

 • filtrēt visus jaunos lietotājus;
 • filtrēt visus attēlus no “leitestiem”.
Pamata funkcionalitāte nav mainīta.

... tālāk ... )

LCF 0.4.1: Apdeitots skripta @description tags.

LCF 0.4.2: Izlabota kļūda profila nosaukumu salīdzināšanā ar filtrējamo sarakstu.

LCF 0.4.3: Pievienotas vairākas pārbaudes uz atgrieztām null vērtībām.


tags: ,
state: working
sound: Wordclock - A Greater Bliss: By Becoming It

41221 0225

Skatoties uz šobrīd notiekošo vājprāta sacensību starp Minsteres anabaptistu otro, papildināto izdevumu un entropijas kultu (linki nav nepieciešami), varu tikai pievienoties šī anonīmusa viedoklim:

No [info]saka_taisniibu2 sarakstā uzskaitītajiem 18 punktiem kategoriski nepiekrītu 8, ar niansēm nepiekrītu 7 un ar niansēm piekrītu 3, līdz ar to mana attieksme pret pirmo nenāk no akla principiāla antagonisma, bet gan no vispārīgām antipātijām pret putojošiem fanātiķiem un specifiskiem iebildumiem pret jau n-tās reizes iztirzātiem desiderata. Par manu attieksmi pret otro man, domājams, pēdējo dienu gaismā nav neko papildus jāpaskaidro.


tags: ,
state: working
sound: Alphaxone - Ghost Machine: Derelict

271121 1754 : How to LCF

Īsa pamācība Lielā Cibas Filtra (LCF) ieviešanā un lietošanā. LCF ir skripts, kas “leitestu” lapā atfiltrē ierakstus no patvaļīga lietotāju saraksta.

 1. Ja tas jau nav izdarīts, apdeitot savu brauzeri līdz svaigākajai versijai;
 2. Ja tas jau nav izdarīts, ieviest jūzerskriptu menedžeri, sekojot šīm instrukcijām (Tampermonkey ir droša izvēle lielākajai daļai brauzeru);
 3. Atvērt šo saiti, kur atrodama LCF skripta jaunākā versija;
 4. Spiest pogu “Raw”, kas atvērs skripta tekstu tīrā veidā jaunā logā;
 5. Lielākā daļa jūzerskriptu menedžeru šajā brīdī automātiski pārtvers skriptu un atvērs instalācijas logu vai lapu, tur apstiprināt instalāciju;
 6. Leitestu” lapā spiest uz jūzerskripta menedžera pogas/ikonas (atradīsies blakus adreses/meklēšanas logam blakus citiem pluginiem vai arī brauzera overflow menu), kur atrast “LCF ► Settings” vai tā ekvivalentu;

  ... tālāk ... )

 7. Spiežot uz LCF skripta “Settings” menu, atvērsies LCF filtra konfigurācijas logs, kur stabiņā ievadīt filtrējamos profilus;

  ... tālāk ... )

 8. Spiest uz “Save” un pārstāt redzēt spamu (sarakstu jebkurā laikā var mainīt vai papildināt).
 9. Opcionāli: iepriekš sagatavotu un ik pa laikam papildinātu sarakstu ar spama profiliem skatīt šeit.

Ar šo ierakstu LCF pāriet long-term support fāzē, kur turpināšu atbildēt uz jautājumiem un labot atrastās kļūdas, bet jaunas funkcionalitātes, visticamāk, nebūs jauna funkcionalitāte tiks pievienota reti un konservatīvi. Lietojiet uz veselību, mierīgākiem nerviem sev un veltīgai dūrīšu vīstīšanai zināmajiem personāžiem. Atcerieties — LCF ir izvēle nelasīt, nevis pavēle nerakstīt.

P.S. Visu ar LCF saistīto var viegli atrast zem LCF taga.


tags: ,
state: working
sound: God Body Disconnect - The Dormancy: To Touch The Distant Flame
Powered by Sviesta Ciba