humanity is the awkward prepubescent phase between animal and machine

blog:self

28417 1842

Izrādās, ka pēdējo aptuveni piecu gadu laikā, kuros nebiju pievērsis uzmanību runas sintēzes tehnoloģijām, progress pa šo līniju ir bijis gandrīz sirreāli liels (un, kā tas jau ir kļuvis par tendenci, avangardā kārtējo reizi ir deep learning sistēmas). Piemērs: uz DeepMind komandas būvētā WaveNet modeļa bāzes veidotā NPSS vokodera sistēma, pavadošais papīrs.

tags: , , , ,
state: awake
sound: The Beauty Of Gemina - Diary Of A Lost: Nevertime

21417 1653

Neuralink, eksokorteksa risinājumu R&D kompānija un Maska kārtējais megaprojekts, beidzot ir iznākusi publikā un to pavada lielisks un masīvs “Wait But Why” enciklopēdijbloga raksts, ko iesaku izlasīt visiem, kam kaut pa pieskari interesē šī tematika (ieskaitot tos, kuriem nav problēmu ar pašu papīru un publikāciju lasīšanu, jo WBW autoru uzražotos rakstus vismaz mana necilā persona atrod arī par labu izklaidējošo materiālu). Citējot XKCD, “a huge and alien future is barreling toward us, and I can’t wait”.

Citās, ar šīm saistītās ziņās – Kernel, kompānija, kur T. Bergera hipokampa protēžu laboratorijas vecā komanda ar vairākiem jauniem un aizraujošiem papildinājumiem bīda līdzīgu tehnoloģiju izstrādnes mazliet citos virzienos, drīzumā nāks klajā ar progresa raportu; sekosim līdzi.


tags: , , , , , , , , ,
state: working
sound: Human Error - Endure Yourself: Man-Made Man

19417 1430

Started working on a package for calling JavaScript from Julia, planning to get the first version up by the next Monday.

tags: , , , ,
state: working
sound: Funker Vogt - Blutzoll: My Innermost

18417 1456

Jautājums cīņu biedriem: kāda ir jūsu pieredze ar “MyService” servisu? Laptopam jānomaina klaviatūru un jāiziet vispārēju diagnostiku; šī būtu ģeogrāfiski un citādi ērta opcija.

tags: , , , ,
state: working
sound: Covenant - Northern Light: Call The Ships To Port

16417 1941

Priecīgus svētkus!


tags: , , , ,
state: awake
sound: Headscan - Shaper And Mechanist: Body Of Memory

12417 1804

Compare and contrast: Borjigin, J., Lee, U., Liu, T., Pal, D., Huff, S., Klarr, D., et al. (2013). Surge of neurophysiological coherence and connectivity in the dying brain. Proc. Natl. Acad. Sci. U.S.A. 110, 14432–14437; Flesh Made Word, Watts, P., 1994. (pilns teksts šeit). Jāpameklē, vai 1994. g. jau bija pieejami rezultāti par tēmu. Ja nē, tad Vatsa kā neirozinātnieka “čujs” ir tiešām ļoti labā līmenī.

tags: , , , ,
state: working
sound: Totakeke - Digital Exorcist: Where The Machine Begins

12417 1359

This is likely true, and most likely worth more thought than it has received so far.


tags: , , , , ,
state: working
sound: Sun Of The Blind - Skullreader: Lord Of Mind

12417 1231

Pirmā doma pēc migrēnas zīmē pagājušas vakardienas – “ja izdotos izveidot uzticamu migrēnas izraisītāju, ar tā ieviešanu varētu norakstīt lielāko daļu šobrīd izmantoto neletālo/pūļa kontroles ieroču”.

No mazāk morbīdām lietām: ir iznācis Planescape: Torment Enhanced Edition, kas, cik noprotams, ir tā pati vecā klasika, tikai ar XXI gs. līmenim pievilktām izšķirtspējām un iespēju dzenāt arī uz juniksoīdām OSīm (kas man parasti saīsinās uz “iespēju dzenāt”; dual boot ir opcija, bet pat tad, kad man ir brīvs laiks spēlēm (kas nav bieži), tā tik un tā nav pietiekami daudz (īpaši vienā gabalā), lai noapaļotu WIP darbus un pārslēgtos uz citu OS).


tags: , , , , ,
state: working
sound: The Wake - Masked: Sheet Metal Eyes

2417 0034

Labākais pirmā aprīļa joks, kādu šogad esmu redzējis, ar ļoti lielu pārsvaru ir šis papīrs.

In recent years, a number of prominent computer scientists, along with academics in fields such as philosophy and physics, have lent credence to the notion that machines may one day become as large as humans. Many have further argued that machines could even come to exceed human size by a significant margin. However, there are at least seven distinct arguments that preclude this outcome. We show that it is not only implausible that machines will ever exceed human size, but in fact impossible.

Tie, kuri puslīdz regulāri lasa manu blogu, sapratīs, kādēļ man tā šķiet. Sapratušajiem iesaku izlasīt visu tekstu, ir vērts.


tags: , , , , ,
state: awake
sound: Triarii - Muse In Arms: Ode To The Sun

1417 0009

Coffee! It doesn’t just keep me up, it keeps me here, especially after having been abused for the last six hours by OpenGL, which I thought I knew much better than I apparently do.

tags: , , , , ,
state: blank
sound: Cryobiosis - Within Ruins: The Corridors Beneath

30317 1400

If I ever lose control of my Twitter account, I will authenticate the new one, or prove my having recovered the old one, by decoding the hash

04c32abd91c5cbbdd353e497e7f66ad3ebbae00cc30d34bb1841aef892d339f2

by way of `echo -n "my password" | shasum -a 256` (tweet, publicly available git-versioned hash signed on Keybase).


tags: , , , ,
state: working
sound: Угасание - Пустоты: Прозрачность

25317 2021

Lielisks foto, mašīna un metafora.


tags: , , , , ,
state: working
sound: Grendel - Timewave Zero: Wheels In Motion

22317 2114

Padomāju par šo diskusiju. Daži secinājumi, neviens no tiem ļoti oriģināls:

 • Zinātnes metodoloģija ir apolitiska, bet zinātniskā darbība tāda nav, jo to veic cilvēki ar saviem uzskatiem, vērtībām, grupu piederībām u.c.tml. lietām, kas lielā[kajā?] daļā gadījumu netiek atstātas aiz laboratoriju durvīm;
  • Tajā pašā laikā, virzība “pēc iespējas mazāk politikas” virzienā ir deziderāts gan zinātnē, gan citur;
  • Kas attiecas uz ētikas jautājumiem tajās jomās, kur tie ir aktuāli un relevanti, tad uzskatu, ka būtu vēlams, pirmkārt, šos jautājumus izlemjošos kodeksus padarīt more streamlined, savukārt pašu izlemšanas procesu atstāt profesionālām ētikas komisijām, kuru darbs notiek attiecīgās zinātnes disciplīnas pārstāvjiem caurspīdīgā veidā;
 • Zinātniekiem vajadzētu būt responsible par pētījumu un to rezultātu kvalitāti, bet ne culpable par šo pētījumu rezultātu iespējamiem nevēlamiem pielietojumiem further down the road;
  • To var uztvert kā motivāciju tiekties iegūt pēc iespējas lielāku suverenitāti laboratorijām, institūtiem un R&D kompānijām (by extension – kompāniju R&D interesēm in general);
 • As a fully general argument – aktīvisms lielākoties ir nevēlams, informēšana lielākoties ir vēlama, savukārt robeža starp vienu un otru nereti ir novelkama ar vērā ņemamām grūtībām;
  • Mans arguments par aktīvisma nevēlamību izriet gk. no a.m. “pēc iespējas mazāk politikas” argumenta un tā pamatojuma, kā arī maniem no iepriekšējā izrietošajiem uzskatiem par to, ka tas politikas daudzums, no kura nav iespējams praktiski izvairīties, būtu atstājams profesionālu (t.i., eksplicīti un formāli amatu ieņemošu) statesmanship ekspertu pārziņā;
 • Zinātne ir tikpat pakļauta optimizācijas un automatizācijas tendencei, kā visas pārējās lietas, and that’s OK; mēs vai nu pārbūvēsim sevi, lai turpinātu būt konkurētspējīgi, vai arī kļūsim par zemsvītras piezīmi mūsu ļoti citādo pēcteču hronikās (ja pat tik daudz).

Piezīme sev par vispārzināmo, bet pārāk bieži aizmirsto: pirms diskusijas censties novienoties par lietoto jēdzienu definīcijām un tos atpakot, lai ar pēc iespējas lielāku varbūtību izvairītos no tā, no kā sastāv vismaz trešdaļa minētās diskusijas, gan manā, gan, to the best of my ability to observe, citu izpildījumā.

Piezīme sev par nesaistītām vai meta lietām: pabeigt migrēt bloga saturu uz jaunajiem confidence un importance tagiem, šobrīd skripti kaut kādēļ turpina kārties.


tags: , , , , , ,
state: awake
sound: Aegri Somnia - Endtime Psalms: We Were Stardust

14317 1606

Just submitted a 600 k€ computational neuroscience project grant proposal made over the last 10 days. Feeling relieved and a little bit dead inside.

tags: , , , , , ,
state: tired
sound: Millipede - A Mist And A Vapor: Islands Of Perelandra

11317 0105

Acīmredzot, ar šodienu esmu kļuvis vecs ne tikai konceptuāli, bet arī pavisam konkrēti. Tūlīt pēc pusotru terabaitu lielas rezerves kopijas saglabāšanas ar vieglu roku to izdzēsu, tad apsēdos, padomāju par visa pastāvošā veltīgumu un, smagi nopūties, liku darbstacijai pamocīties vēl stundu.

tags: , , , ,
state: tired
sound: ASP - Requiembryo: Ich Bin Ein Wahrer Satan

8317 2230

Varbūt nākotnē informāciju par dalību pasākumos varētu izziņot reizē ar pasākumu “miroņstrīpu”. Triju dienu laikā varbūt vēl var mēģināt tikt pie sarakstītiem papīriem un sakontaktētiem cilvēkiem, tā taču ir izlaidība.

tags: , , , ,
state: blank
sound: Fields Of The Nephilim - Mourning Sun: Straight To The Light

6317 2305

That moment when the number of recommended pages in the pre-proposal form exceeds by three the maximum page count allowed in said form.

tags: , , ,
state: working
sound: Sabled Sun - 2148: God Is Binary

5317 1548

Speaking of science communication, this is beautiful.

tags: , , ,
state: working
sound: Aegri Somnia - Endtime Psalms: Archives

5317 1514

I think that, from now on, whenever anyone claims that anthropogenic climate change is a myth or a conspiracy, instead of explaining that increase of CO2 in the atmosphere leads to rise in ambient temperatures, I should say something along these lines:

“The roto-vibrational absorption lines, determined as the eigenvalues of the quantum oscillator model of atmospheric molecules like CO2, interact with specific wavelengths of electromagnetic radiation emitted from the surface and isotropically from the atmosphere. The envelope of actual emission follows the black-body Planck function but with spectral features corresponding to the lines of the emitting gas and surface, collisionally broadened.

For radiation emitted from the surface, Wien’s displacement law dictates that the bulk of the emitted energy falls within a few μm on either side of about 10 μm. CO2 absorbs in this wavelength and, following from Kirchoff’s law, also re-emits at that same wavelength, resulting in an increase of downward infrared flux convergence. The resultant radiative heating is a function of the local atmospheric density and the volumetric heat capacity at a constant pressure, assuming a collisionally-equilibrium gas with a Maxwellian velocity distribution, with the energy being radiated isotropically, including the 2π sr solid angle towards the ground.

Some of that radiation makes it to the surface where it may be absorbed but the precise value of heating must be determined by solving the Schwarzchild equation of radiative transfer, given known spectral properties of all present gases and taking into account the Doppler broadening of the quantum emission line.

Which part of this do you disagree with?”

In so many words, science communication is very important but it requires the public to be able to distinguish evidence from deeply held opinions. Again, teaching the basics of rationality and so raising the sanity waterline seems to be more important than ever.


tags: , , , ,
state: working
sound: Aegri Somnia - Endtime Psalms: C.A.H.R.

3317 0802

Tikām pie HBP Identity Account un piekļuves pie mašīnlaika un aparatūras resursiem. Sadzīvē noderēs.

tags: , ,
state: awake
sound: Dernière Volonté - Devant Le Miroir: Cran D'Arrêt
Powered by Sviesta Ciba