Furious sleep

Furious sleep

of colourless green ideas

of colourless green ideas

Star Wars 

crescendo (crescendo)
No sliktākās uz labāko, atstarpes norāda būtisku atšķirību, blakus esošās varbūt citā noskaņojumā mainītu vietām.

SI Phantom Menace


S7 The Force Awakens
S2 Attack of the Clones


S6 The Return of the Jedi
S3 Revenge of the Sith
S4 A New Hope


S5 Empire Strikes Back
S(4-0.1) Rogue One


S8 The Last Jedi.


Vērtējot vienkārši pēc 'patīk/nepatīk', pie tam pieņemot, ka visas iepriekšējo filmu saturs ir zināms to iznākšanas secībā. (Jo, piemēram, Rogue One kā atsevišķa filma nestrādā, bet esot Rogue One, S4 kļūst krietni labāks). Visār, tā īsti kā atsevišķas spēj dzīvot tikai pati pirmā filma (tagad S4) un varbūt visu triloģiju vidējās epizodes) Zinu, ka SW faniem Rogue One nepatīk - bet tā ir jauka filma, pat ja tā nav filma, par kuru īpaši sajūsmināties un skatīties atkārtoti. Man sekošana Zvaigžņu kariem vienmēr ir bijusi vairāk kā piederība subkultūrai, nevis tiešām starp maniem mīļākajiem stāstiem vai mīļākajām filmām.

Ar diviem izņēmumiem. No kuriem viens, ir šī brīža jaunā filma.
Otrs pat nav filma.

Ok, neko daudz no Extended Universe lasījusi neesmu (pārsvarā tik pārskatus-pa-diagonāli, jo 'visi draugi par to ņemās, un lai iederētos, jābūt lietas kursā arī par tām tēmām) - bet no tā, ko nu sanāca lasīt, aizķēra tieši viens stāsts - Knights of the Old Republic II. (Jā, dažus gadus pēc izlasīšanas, es arī spēli pamēģināju spēlēt. Izspēlēju, bet tas, kā stāsts izpaužas spēlē man sajūsmu neizraisīja).

Kas kopīgs KOTOR2 un Last Jedi? 'Darkness isn't mindless'.

Zvaigžņu karos vienmēr runā par tumšās puses aicinājumu, kārdinājumu, bet tā vienmēr palika tikai runāšana, bez parādīšanas. Skaidrs kāpēc - tiem pienākas būt skaidrai melnbaltās morāles pasaciņai, kurā skaidri norādīts "šitie ir mūsējie labie, tie ir viņējie sliktie" (par spīti tam, ka galvenie pareizi varoņi klārē, 'Only a Sith Deals in Absolutes' apgalvojumam no Džedaju puses - vēl kaut kas, kas tiek stāstīts, bet nekad netiek parādīts). Un TLJ beidzot pietuvojas parādīšanai - pie tam absolūti nemēģinot pārvērst darksaiderus par apbižotiem nabadziņiem, kam visi dikti nodarīja pāri, un nemēģinot viņus morāli attaisnot. Viņi joprojām ir briesmoņi.

Bonusā TLJ lieliski parāda, kā dzimst reliģijas. Nevis tikai divas desmitgades sena pagātne pēkšņi tiek padarīta par seniem mītiem no aizmirstiem laikiem - bet ē.. tieši pretējais. Beidzot ir notikumi, kas SW varoņu statusu SW pasaulē padara līdzvērtīgu viņu ikoniskajam statusam popkultūrā - pretēji līdzšinējam, kur pat spēka lietotāju esamība jau pāris desmitgades pēc galaktiku mainošiem notikumiem vairs ir tikai vecu sievu pasaciņas, kuriem neviesn nopietni netic.

Ak jā, par spoileriem?
Lūk, visspoilojošākā lieta, ko iespējams pateikt par šo filmu: Tā NV JJAbrams filma. Beidzat tak ņemties.

Un pirms 'man viegli runāt, es jau redzēju filmu' - jā, redzēju. Un man bija no nospoilota gandrīz visa filma pirms tās skatīšanās -kas neatņēma neko no pasakas maģijas.
Patiesībā vienīgais, kas bojāja filmas plūsmu - filmas reklāmas rullīšos pārāk daudz bija izmantoti precīzi fragmenti no emocoināliem filmas brīžiem, tikai samontēti citā spriedzi kāpinošā secībā - un to atkal redzēšana izrauj no konteksta.
Tā kā, ja filmu skatīsies tikai pēc nedēļas vai mēneša - no interneta nav jābēg, bet neskaites reklāmrullīšus. Ja jau nav par vēlu.


Es nebūšu īpaši pārsteigta, ja JJAbrams devītajā filmā pamanīsies sabojāt visas astotās filmas labās lietas, Jo tās ir ļoti viegli sabojājamas vienkārši neturpinot pavedienus, retkonīgi pārinterpretējot motivācijas utt.

Bet līdz tam? Ir divi gadi, kuru laikā arī es beidzot esmu Zvaigžņu karu fans nevis tikai dēļ tā, ko sekošana Zvaigžņu Kariem simbolizē (un 'tu taču mīli SciFi, StarWars arī pie tā pieder'.. ē, nē nepieder, bet lai jau būtu), bet dēļ paša stāsta un varoņiem.

Comments 

15.-Dec-2017 10:38 am
Neesmu redzējis un, kā minēju, ceru, ka saņemšos nenoskatīties (lai gan neesmu pārliecināts, es esmu vājš cilvēks). Bet pasaki tikai, pasaki, lūdzu: vai manas aizdomas ir pamatotas? Ja The Force Awakens ir A New Hope rīmeiks, vai The Last Jedi ir Empire Strikes Back rīmeiks? Sirmais sensejs uz attālās planētas, kas triecientempā skolo jauno padavānu, ja? Dziļas pārdomas par Spēku, ja? Krutākā sērija triloģijā, ja? Ir, ir?!
15.-Dec-2017 11:47 am
>Ja The Force Awakens ir A New Hope rīmeiks

Ir, un ļoti.

>The Last Jedi ir Empire Strikes Back rīmeiks?

To, ko paņem (un dažus elementus pārņem), pārsvarā pārvērš pavisam citādāk. Ir pāris elementi no New Hope un Return of the Jedi, kas ir pārņemti tiešāk.

>Sirmais sensejs uz attālās planētas,

Tas bija jau TFA.
Un neizbēgami, TLJ sākas ar kadru, ar ko beidzās TFA - sirmu senseju uz attālas planētas. Godīgi sakot, to ainu skatoites bija sajūta, ka divi autori ir spēlējuši to bērnības spēli, kur viens iesāk zīmējumu, un otram tas ir jāturpina, vēlams, pilnīgi ne tā, kā paredzēts, bet lai tas kopā izskatītos saderīgi.


>kas triecientempā skolo jauno padavānu, ja

Ok, tu uzprasījies. Mēģinot spoilot minimāli:
(7.sērijas spoileris) : Lūks jau damācija māsas dēlu, un tas beidzās lieliski.
8. sērija parāda, ka viss bija VĒL sliktāk.
Pa lielam, kopš tā laika Lūka attieksme pret būšanu par skolotāju ir NEVER AGAIN.

Vājuma brīdi (lai novērstu, ka uzmācīgais padavāns mēģina mācīties pats un procesā kaitināt vietējos ar dabas un arhitektūras pieminekļu destrukciju ) viņš atzīst, ka skolotāju viņai vajag un ASAP, pirms viņa kādu nopietni savaino. Vājuma brīdī pat piekrīt biš pamācīt - bet nu ar pāris minūtēm pietiek, lai atcerētos, ka ir Ļoti Labs Iemesls, kāpēc viņš nekad vairs negrib ar skološanu nodarboties.

Kas nozīmē, ka padavānam atliek tikai viena alternatīva.


> Dziļas pārdomas par Spēku, ja
Filma ir show, don't tell, filozofija vairāk par mantojumu, pagātni un mītiem, nevis spēku. Spēks vienkārši ir, neatkarīgi no džedajiem, sithiem utml.

Reja apraksta, kā viņa redz spēku (ko pavada vizuāla katra vārda demonsrācija) - "Living things. Light. And beneath it Dark and Decay, from what new Life is born". Un ir jau reklāmās bijušais 'Darkness rises and Light to meet it" - bet nu tas arī viss.


> Krutākā sērija triloģijā

True Fani (ieskaitot galveno aktieri) apgalvo, ka šī filma ir sliktāka par prīkvelu triloģiju, sabojā visu bērnību un viss ir slikti.

Es teiktu, potenciāli pilnīgi jauns sākums zvaigžņu kariem, atstājot ep7 kā pēdējo veco SW sēriju (vai kā fiksu jauno SW prīkvelu, kas iedod backstory jaunajiem varoņiem, Rogue One stilā - ja kādam gribās zināt, kas notika agrāk).

Jā, gan jau JJ visu sabojās ar trešo daļu. Bet arī tad šī vairs nebūs krutākā filma triloģijā, jo vienkārši neiederēsies kopējā stāstā. It's different.
15.-Dec-2017 01:41 pm
Hihi, paldies, sajūta jau tagad tāda, it kā visu būtu redzējis un nemaz negribas iet skatīties.
15.-Dec-2017 02:59 pm
Labprāt noskatītos vēl pāris reizes.
Jo īpaši, ja vairumu B plota izgriestu ārā.
This page was loaded Dec 14. 2018, 8:11 am GMT.
hackers counter system TunT counter v=0.09