Furious sleep

Furious sleep

of colourless green ideas

of colourless green ideas

Difterija. PSA. 

crescendo (crescendo)
Pret difteriju[Latvijā] ik pa 10 gadiem iesaka revakcinēties.

Skolā, apmēram 14 gadu vecumā mūs vakcinēja. Tātad, 24gadniekiem un vairāk būtu vajadzējis kaut kad revakcinēties. Tas var notikt, piem, nonākot traumās (brūču šūšana utml - parasti dabū difteriju+stingumkrampju vakcīnu)

Ja ģimenes ārsts simts gadi nav redzēts, tad var iet uz LIC, viņi vakcinē uz vietas, ģā nosūtījumu nevajag, bet vēlama potēšanas pase. Tā vismaz viņi pa telefonu saka :)
Kas notiek, ja aizej bez potēšanas pases, aizmirsu pajautāt (tā iet, kad ne par sevi zvana)

https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets darba laiki.

Latvijā ir 1/3daļa no visiem eiropas difterijas gadījumiem. Un ne jau dēļ antivax vecākiem, bērnus pie mums daudz-maz tomēr vakcinē.

Difterija mums te apkārt joprojām klīst. Un kā izrādās, nekāda kontaktu meklēšana, lai, kā pēc SPKC rekomendācijām veiktu uzsējumus un terapiju iespējamajiem kontaktiem, kas, iespējams, infekciju pārnēsā tālāk, nenotiek. Tādas lietas, kā aktīva kontaktu meklēšana, pārbaude, karantīna (pat vakcinētiem) kā Spānijas plaši aprakstītajā gadījumā, notiek tikai tur, kur difterija ir kas ārkārtējs. Te mums tā izrādās joprojām ir normiņa.

Un re, pirms laika jau rakstījuši par rezultātu šai normiņai. http://www.lsm.lv/lv/raksts/gimene-un-veseliba/dzive/latvija-trijos-gados-dubultojas-saslimsana-ar-difteriju.a154977/
(arī rakstiņā ievadā uzsvars uz 'bezatbildīgajiem vecākiem'. Lai gan slimo jau LV ne tika bērni. Un LV uzkrītoši nav difterijas importvalsts.. mēs esam eksportvalsts).

Comments 

18.-Apr-2016 03:55 pm
Latvijā šis ir iekļauts vakcinācijas kalendārā ik pēc 10 gadiem, UK nav. Es ieteiktu nelauzīt galvu un darīt tā, kā valsts vadlīnijas piedāvā, it īpaši ja par to nav jāmaksā. Viens pētījums jau nevar izvērtēt visus vietējos apstākļus.

UK bija liela petīcija (stāsta ka lielākā visā interneta vēsturē) par to, lai 5 g.v. bērniem dotu Meningīta C vakcīnu. Kā jau bija gaidāms, valdība to noraidīja. Tagad daudzi jautā – vai man maksāt (kaut kur ap £150 par divām vakcīnām), lai vakcinētu savu bērnu privāti. Konkrēti atbilde ir nē – to naudu var izmantot lietderīgāk. Bet tā vienmēr ir dilemma starp individuālām un sabiedrības interesēm.
18.-Apr-2016 04:10 pm
LV cik saprotu ir vairāk saslimšanas gadījumu absolūtos skaitļos, nekā UK.
UK rekomendē grūtniecēm un ceļotājiem uz riska valstīm.
18.-Apr-2016 04:25 pm
O, jā. Ceļotāji uz Latviju var dabūt gan difterijas, gan TB poti.
18.-Apr-2016 04:35 pm
To kampaņu es btw atceros. Un mani tā ļoti saskumdināja, jo rādīja šausmu stāstus par maziem bērniņiem, a Latvijā pret meningoku nevakcinē vispār, ne pret B, ne pret C (uk vakcinē, kampaņa tak bija tikai par vēl vienu būsteri, ne tā?)

Baltijā meningokokam par aukstu, ja?
18.-Apr-2016 04:46 pm
Nē, 5 g.v. bērni nav dabūjuši Men C un nedabūs, jo to vakcīnu ieviesa tikai pagāšgad, un ir 3 mēnešos un būsteris 1 gadu vecumā. Būtībā tā slimība ir visaktuālākā tieši maziem bērniem. Vienmēr jau ir jautājums cik tas maksā un kāds ir ieguvums?
18.-Apr-2016 05:11 pm
Sk. Mani tās bildes un skumju stāsti dzina tādā bezpalīdzības sajūtā, ka neiedziļinājos.

LV īsti tas 'cik maksās' neiet cauri, jo nav nulles budžeti
Tak to rota vakcīnu cik gadus muļļāja - jā, vakcinēt visus ir lētāk nekā dakterēt nevakcinētos smagi slimos, bet rotarix/rotateq ieviešana jau neļauj BKUS budžetu apcirpt. Un tāpat daudzi atsakās (jo individuāli jau tie ieguvumi mazāk saprotami).
This page was loaded Maijs 4. 2024, 9:43 am GMT.
hackers counter system TunT counter v=0.09