Furious sleep

Furious sleep

of colourless green ideas

of colourless green ideas

Kopdzīves tikumība. 

crescendo (crescendo)
Ideja, ka kopdzīves likums (kas kopdzīvi ļauj sareģistrēt pie notāra) ir pretējs labiem tikumiem valstī, kur jau sen atļauts laulību sareģistrēt ne tikai baznīcā, bet aŗi dzimtsarakstu nodaļā, ir, maigi izsakoties, interesanta.

Labie tikumi ir plūstošs jēdziens. Tiem nevar vilkt ārā definīcijas no senas literatūras - tie ir saistīti ar lietu kārtību tādu, kāda nu tā sabiedrībā ir konkrētajā brīdī. Tāpēc jau tās ģenerālklauzulas arī eksistē - lai būtu iespējams kompensēt situācijas, kur rakstītais vārds gramatiski burtiski tulkots netiek līdzi laikam. Tik pat veiksmīgi mēs varētu apgalvot, ka arī laulības šķiršana ir labiem tikumiem pretēja. Un laulību līgumi vispār šausmas šausmas.

Cik procenti jaundzimušo mums šobrīd ir vecākiem, kas pat līdz dzimtsarakstu nodaļai nav saņēmušies aiziet? Nezinu, protams, cik ļoti viņi saņemsies līdz notāram aiziet un var jau būt, ka tieši 'laulība' ir tas briesmīgais bubuļvārds no kā visi tik ļoti ārprātīgi baidās (nē, tā subjektīvi man arī krietni labāk patiktu, ja manas attiecības sauktu par 'reģistrētu kopdzīvi', nevis 'civillaulību'(kas ir pašreizējais pareizais juridiskais termins ar ko apzīmē dzimtsarakstu nodaļā, nevis baznīcā reģistrētu kopdzīvi), bet nu... )

Mani gan pārsteidz, ka juridiskā doma uzsēdās tieši uz tikumības jautājuma, nevis uz 'un tieši kā šī 'reģistrētā kopdzīve' NAV laulība, ne jau nosaukums to nosaka, bet jēga'? Jo, nu, štrunts par Satversmi (nu tur, valsts īpaši aizsargāt var ko tik grib, tas jau nenozīmē, ka citas lietas ir akurāt aizliegtas), bet CL arī ir ne tikai 1415. pants, bet arī 35. pants. Jaunajā kopdzīves likumā (vismaz tajā versijā, kas sākumā bija publicēta parakstu vākšanai, ja tagad nav kaut kas sakarīgāks parādījies) jau nav īpaši noteikts 'šo drīkst arī viena dzimuma personas'. Līdz ar to pat īsti diskusija par 'speciālā norma pret vispārīgo' nesanāk - mums ir vispārīgā, kas konkrēti aizliedz, nekādi izņēmumi tai nav noteikti, tas aŗi viss.

Comments 

8.-Apr-2015 02:48 pm
Katra civillaulība ir laulība, bet ne katra laulība ir civillaulība.
Speciāls gadījums, ķipa. Jā, zinu, ko uz papīra raksta, un, šķiet, šobrīd pat nevienā likumā tas termins laikam nav, 'tikai' oficiālajos komentāros.
8.-Apr-2015 03:32 pm
Ja šis likums aizies, tad iespējams, ka reģistrēta kopdzīve ar laiku būs galvenā norma, un laulība tad būs tikai tāds šikāks reģistrētās kopdzīves variants bez papildu juridiskajiem labumiem. Nu tiem, kas grib šiki precēties baznīcās ar ceremoniju u.tml.
8.-Apr-2015 03:51 pm
Jo reģistrācija dzimtsarakstu nodaļā šobrīd nav galvenā norma?


Ja kas, tajā likumā reģistrētajai kopdzīvei nav pat paternitātes pieņēmuma, tas tā, no bonusiem 'par bēēēērniņiem domājot' un 'vienādi juridiskie labumi'.

Tāpat katru bērnu jāiet abiem vecākiem kopīgi reģistrēt (nu, vai vismaz pie notāra jāierodas katram, notārs apstiprina parakstus un tad to abpusēji parakstīto iesniegumu drīkst arī viens iesniegt' 'jā jā, ir mans, varat reģistrēt', 'jā jā, bērns ir viņa.

Un ja vēl māmiņa pēdējo 306 dienu laikā pirms bērna dzimšanas ir bijusi laulībā ar kādu citu, tad šis kāds cits aŗi līdz jāņem 'jā jā, neizsaku pretenzijas uz šo bērnu, drīkstat reģistrēt šitam te, jaunajam draugam'). t.i. es ceru, ka šito tak beidzot pieņēma, ka vismaz visi trīs kopā ierodoties drīkst piereģistrēt kā jaunā pāra bērnus, nav vairs obligāti caur tiesu jāiet.
8.-Apr-2015 04:05 pm
Vienkārši no zagsa pāries uz kopdzīves reģistrāciju, jo man šķiet tā būs vienkāršāka un lētāka. Daudziem jau nevajag to zagsa ceremoniju, tie ir tikai lieki izdevumi.

Bērni ir lielāka investīcija un cik tad Latvijā viņu ir? DNS analīzes tagad ir ļoti lētas, ja nu nevar vienoties.
8.-Apr-2015 04:51 pm
Pēc pažreizējā projekta, notāra variants iznāk dārgāks par 'zags bez ceremonijas, mantiskās attiecības kā standarta laulātajiem, bez īpašiem vipendroniem'. Jo kopdzīvē reģistrētajiem ir obligāts ieraksts uzņēmumu reģistrā, par kuru arī ir jāmaksā, un vairāk, nekā vienkārši par laulību. Tas nemaz nesākot skaitīt nodevu, ko notārs prasīs par kopdzīves reģistrāciju.


Zagsā ir opcija 'ar ceremoniju' vai 'bez ceremonijas'.


DNS analīzes ir daži simti, un juridisks spēks tām ir tikai pēc tiesas. (bet nu, OK pēc DNS analīžu veikšanas būtu jāprotas pašiem vienoties un aiziet vienkārši iesniegumu uzrakstīt). Kas šeit ir svarīgi - redz 'vai ta nevar paši vienoties' ir pretrunā 'bērnam ir tiesības zināt savus vecākus' un 'bērnam ir tiesības uz vecākiem'.

Laulība nodrošina, ka ir tēvs, pat ja viņš nepiekrīt un māte ir par lepnu, lai tiesātos un analizētos.
Kopdzīves reģistrācija to nenodrošina.
Bērns nav vainīgs, ka tēvs murmulis un māte lepna un vai gļēva.
8.-Apr-2015 05:51 pm
Ja tā būs (dārgāk), tad tas pēc būtības ir tikai geju laulības likums. Bet visi pārējie mērķi tā arī paliks tikai uzrakstīti uz papīra.
8.-Apr-2015 06:01 pm
Sākotnējais posts bija kā reiz par to, ka pat LGBT attiecību reģistrācijas likums no šī projekta lāga nesanāks.
Tik, ka tas sabiedrību iekustina par to beidzot domāt, kas jau arī ir sasniegums.
This page was loaded Maijs 9. 2024, 1:28 am GMT.
hackers counter system TunT counter v=0.09